سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.05- تحلیل و بررسی فيلـــــــم 2012 (2012) - صفحه 2

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

نمایش نتایج نظرسنجی: ارزیابی شما از کیفیت این تحلیل کدام گزینه است ؟

رأی دهندگان
9. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • خـــــــوب

7 77.78%
  • متــــوســط

1 11.11%
  • ضعـــيــف

1 11.11%
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 35
نمایش شاخه ای9علاقمندی ها

موضوع: Cwa.05- تحلیل و بررسی فيلـــــــم 2012 (2012)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,202
    سپاس شده 25,635 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

Cwa.05- تحلیل و بررسی فيلـــــــم 2012 (2012)

نام فیلم: 2012
    فایل پیوست 731
    اطلاعات فیلم
    تهيه كننده : رونالد امریک، مارک گوردن، هارالد کلوزر، لری جی. فرانکو
    كارگردان : رونالد امریک

نويسنده فیلم نامه : هارالد کلوزر و رونالد امریک

موزيك متن : هارالد کلوزر، توماس وندر
    فيلم بردار : دین سملر
    تدوين : دیوید برنر
    بازیگران
    جان کوزاک (جکسون کورتیس)
    آماندا پیت (کیت کورتیس)

چیوتل اجیوفر (آدریان هلمزلی)
    تندی نیوتن (لاورا ویلسون/دختر رئیس جمهور)
    الیور پلت (کارل آنهوسر)

توماس مک کارتی (گوردن سیلبرمن)
    وودی هرلسون (چارلی فراست)
    دنی گلاور (توماس ویلسون)
    لیام جیمز (نواه کورتیس)
    مورگان لیلی (لیلی کورتیس)

زلاتکو بوریس (یوری کارپو)
    بیتریس روسن (تامارا)
    الکساندره هوس من (الک)
    فیلیپه هوس من (اولگ)
    جوان ارب (ساشا)
    اطلاعات دیگر
    ژانـــــر : اکشن، حادثه ای، درام، تخیلی، ترسناک
    تاريخ نمايش : 13 نوامبر 2009 آمریکا
    درجه نمایش: Tv PG
    زمان فیلم: 158 دقیقه
    محصول ایالات متحده
    بودجه فیلم: 200 میلیون دلار
    فروش کل فیلم: 770 میلیون دلار
    IMDB Rate 5.9 از 76 هزار راي
    افتخارات و جوایز
    نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم اکشن، حادثه ای و ترسناک از سترن آوارد
    نامزد دریافت جایزه بهترین جلوه های ویژه از سترن آوارد
    نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد (چیوتل اجیوفر) از بلک ریل
    نامزد دریافت جایزه بهترین جلوه های ویژه از نگاه منتقدان
    نامزد دریافت جایزه برجسته ترین بازیگران نقش مکمل مرد (چیوتل اجیوفر و دنی گلاور) در تصاویر متحرک از ایمیج آوارد
    نامزد دریافت جایزه بهترین موزیک متن از گولدن ریل آوارد
    برنده جایزه بهترین موزیک متن و جلوه های ویژه از ستلیت آوارد
    نامزد دریافت جایزه بهترین کارگردان هنری و تهیه کننده از ستلیت آوارد
    نامزد دریافت جایزه بهترین تدوین از ستلیت آوارد
    نامزد دریافت جایزه بهترین جلوه های ویژه در سال از وس آوارد
    نامزد دریافت برجسته ترین حرکت در محیط زیست از وس آوارد
    نامزد دریافت جایزه برجسته ترین جلوه ویژه در جلوه ویژه از وس آوارد
    تحلیل و بررسی از سعید
    ویرایش توسط FFKIA : 06-15-2012 در ساعت 01:19
    HEARTLESS, .:SaMi:., I am LOST و 1 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

Dreams are Awesome
    AloneDreamer آواتار ها
    وضعیت : AloneDreamer آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,323
    سپاس شده 3,395 در 1,194 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 590 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : 5- تحلیل و بررسی فیلم 2012 (2012)

نقل قول نوشته اصلی توسط Night-Killer نمایش پست ها
    با سلام خدمت سعيد عزيز
    تحليل شما را مطالعه كردم، البته تصور ميكنم كه كار گروه تحليل همچنان در حال فاصله گرفتن از امر نقد و نزديك شدن به ماهيت اصلي آن يعني تحليل است.
    در حقيقت تحليل فيلم 2012 نيز در همين مسير گام برداشته و هدف اصلي آن روشن كردن فضاي فيلم براي بينندگانيست كه ممكن است در نگاه اوليه كمتر متوجه اتفاقات جاري در فيلم شوند.
    نكته اي كه در تحليل خود به آن اشاره اي نكرده ايد مهمترين وجه اهميت ماجراي 2012 بود كه خارج از فيلم به آن بسيار پرداخته شد. اگر به خاطر داشته باشيد در پايان هزاره دوم (ملنيوم) يكبار ديگر به ماجراي پايان دنيا پرداخته شد.
    ارتباط فرضيه هاي مسيحي با پايان دنيا به نظر من از ارتباطات آن با ماياها قوي تر است.
    مقوله پايان عصرها كه درزايدگاست به شكل مفصل به آن پرداخته شده است كاملا در ارتباط با تائيد ماجراي 2012 از ديدگاه مسيحيت است.
    با اين وجود تحليل شما را پسنديدم و برايم اطلاعاتي كه ارائه داديد جالب و شگفت انگيز بود .
    ببینید تاریخچه ی این پیشگویی ها از صدها سال پیش بوده و است ... فکر کنم همین چند سال پیش بود که اینجور قضیه ای پیش اومد، قضیه پایان دنیا ... تاریخ دقیقش الان یادم نیست ... راستش من تاریخچه ی پیشگویی های پایان دنیا رو تو یکی از ماهنامه ها به نام "نوآور" خونده بودم ...
    یعنی اشتراک اون ماهنامه هستم ... تمام نسخه هاش رو از چند سال پیش تا الان دارم ... ولی فقط اونی که این مطالب توش بود را پیدا نکردم ...
    راستش رو بخواید ... نظر خودم اینه که مایاها که نمیتونستند تقویمشون رو تا پایان دنیا بنویسن ...
    21 دسامبر 2012 هم مثل بقیه روزها خواهد گذشت ...
    مسئله ای که الان میتونیم در موردش بحث کنیم ... اینه که کارگردان چرا نابودی کعبه را نشان نداده است ...؟
    البته جواب این سوال کاملاً مشخصه ولی میشه در موردش بحث کرد ... آیا واقعاً از فتوای روحانیان مسلمان ترسیده است یا ...؟
    ...All and more | همه‌ی فیلم‌هایی که دیده‌ام

حال همه‌ی ما خوب است؛ اما تو باور نکن!

4. # ADS

Dreams are Awesome
    AloneDreamer آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 590 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط PHOENIX نمایش پست ها
    سعید جان بسیار زیبا بود..من الان بیش از تحلیل فیلم ( که اصلا از فیلمش خوشم نیومد و با اجازتون Knowing رو خیلی بیشتر ترجیح می دم ) شیفته اطلاعات همراه با عکسی شدم که راجع به مایا ها گذاشتی ..خیلی جالب بود مرسی سعید جان
    منم کاملاً با نظرتون موافقم ... در هرحال 2012 پروژه ای تقریباً ناموفق بود ... شاید حضور کشورهای آسیای شرقی در فیلم باعث فروش 600 میلیون دلاری 2012 در آسیای شرقی بوده است ... فیلم Knowing خیلی موفق تر و تاثیرگذارتر از 2012 بوده و است ... فیلم 2012 اکثراً به جزئیات پرداخته بود تا داستان اصلی پایان دنیا ... در مورد نقد هم خوشحالم که مورد پسندتون قرار گرفته ... سعی کردم بیشتر در مورد اصل و پیدایش این پیشگویی ها توضیح بدم تا داستان ...
    اینجا جا داره تشکر ویژه ای داشته باشم از یکی از اعضای تیم ترجمه انجمن (فاطمه) ... که مطالبی از سایت های معروفی که در مورد پایان دنیا به صورت علمی کار می کنند رو برام ترجمه کرد و من سعی کردم از اونا توی تحلیل استفاده کنم ...

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,225
    سپاس شده 6,213 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط .:Foxman:. نمایش پست ها
    ببینید تاریخچه ی این پیشگویی ها از صدها سال پیش بوده و است ... فکر کنم همین چند سال پیش بود که اینجور قضیه ای پیش اومد، قضیه پایان دنیا ... تاریخ دقیقش الان یادم نیست ... راستش من تاریخچه ی پیشگویی های پایان دنیا رو تو یکی از ماهنامه ها به نام "نوآور" خونده بودم ...
    یعنی اشتراک اون ماهنامه هستم ... تمام نسخه هاش رو از چند سال پیش تا الان دارم ... ولی فقط اونی که این مطالب توش بود را پیدا نکردم ...
    راستش رو بخواید ... نظر خودم اینه که مایاها که نمیتونستند تقویمشون رو تا پایان دنیا بنویسن ...
    21 دسامبر 2012 هم مثل بقیه روزها خواهد گذشت ...
    مسئله ای که الان میتونیم در موردش بحث کنیم ... اینه که کارگردان چرا نابودی کعبه را نشان نداده است ...؟
    البته جواب این سوال کاملاً مشخصه ولی میشه در موردش بحث کرد ... آیا واقعاً از فتوای روحانیان مسلمان ترسیده است یا ...؟
    مطمئنا ترسیدند.
    مسلمانان در این چند سال اخیر ثابت کردند که شوخی بردار نیستند و نمیشه عکس العمل اونها رو به هیچ وجه حدس زد!

دوباره خواهيم روييد...

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

فكر ميكنم كه منظور مهرداد از مقوله پرداخت مسيحيت به داستان پايان دنيا چيز ديگري بود . نكته اي كه در فيلم زايد گاست به آن اشاره ميشود و در بخش اددون زايد گاست هم پيگيري ميشود، ارتباطي بين داستان پايان دنياست و اتفاقات تولد مسيح و مسئله پايان يك عصر
    درباره پايان دنيا بايد گفت كه اين مسئله منحصر به ماياها نبود. مسيحيت در واقع پايان يك عصر را در پايان هزاره اول ميلادي ميدانست، از مدتي قبل تر رهبران كليساي كاتوليك در اين باره هشدار داده بودند و البته آنرا همزمان با ظهور مجدد مسيح دانسته بودند. و همين باعث شروع جنگهاي صليبي هم بود. به اين مفهوم كه يكي از دلايل ورود صليبيون به عرض موعود اين بود كه در زمان وقوع پايان دنيا و ظهور مسيح بيت المقدس در اختيار مسلمين نباشد.
    البته گرفتن اورشليم تا چند سال بعد از پايان هزاره اول ميسر نگرديد. هزاره اول آمد و رفت و مسيح نيز ظهور نكرد. اما جنگ هاي صليبي همچنان ادامه داست و بعد از پايان نبردهاي هفتمين جنگ صليبي كليسا در اين باره پاك آبرو باخته شده بود.
    اين بود كه دل به هزاره دوم بستند. هزاره دوم هم زماني شد براي پايان ....
    اما با گذشتن از پايان سال 1999 و ورود به قرن بيست و يكم باز هم نه مسيح ظهور كرد و نه دنيا به آخر رسيد.
    بلافاصله ايده جديدي مطرح شد كه به ايده پايان يك عصر مشهور است. بنا به اين ايده پايان يك عصر مساويست با تعداد روزهاي 2012 سال يعني 734380 روز كه به مفهوم پايان يافتن يك عصر است.
    اكنون اين زمان در سال 2012 قرار گرفته و بنابر اين اعتقاد 2012 از جهتي ديگر نيز مفهوم ميابد.

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت

8. 5 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

Dreams are Awesome
    AloneDreamer آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 590 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    فكر ميكنم كه منظور مهرداد از مقوله پرداخت مسيحيت به داستان پايان دنيا چيز ديگري بود . نكته اي كه در فيلم زايد گاست به آن اشاره ميشود و در بخش اددون زايد گاست هم پيگيري ميشود، ارتباطي بين داستان پايان دنياست و اتفاقات تولد مسيح و مسئله پايان يك عصر
    درباره پايان دنيا بايد گفت كه اين مسئله منحصر به ماياها نبود. مسيحيت در واقع پايان يك عصر را در پايان هزاره اول ميلادي ميدانست، از مدتي قبل تر رهبران كليساي كاتوليك در اين باره هشدار داده بودند و البته آنرا همزمان با ظهور مجدد مسيح دانسته بودند. و همين باعث شروع جنگهاي صليبي هم بود. به اين مفهوم كه يكي از دلايل ورود صليبيون به عرض موعود اين بود كه در زمان وقوع پايان دنيا و ظهور مسيح بيت المقدس در اختيار مسلمين نباشد.
    البته گرفتن اورشليم تا چند سال بعد از پايان هزاره اول ميسر نگرديد. هزاره اول آمد و رفت و مسيح نيز ظهور نكرد. اما جنگ هاي صليبي همچنان ادامه داست و بعد از پايان نبردهاي هفتمين جنگ صليبي كليسا در اين باره پاك آبرو باخته شده بود.
    اين بود كه دل به هزاره دوم بستند. هزاره دوم هم زماني شد براي پايان ....
    اما با گذشتن از پايان سال 1999 و ورود به قرن بيست و يكم باز هم نه مسيح ظهور كرد و نه دنيا به آخر رسيد.
    بلافاصله ايده جديدي مطرح شد كه به ايده پايان يك عصر مشهور است. بنا به اين ايده پايان يك عصر مساويست با تعداد روزهاي 2012 سال يعني 734380 روز كه به مفهوم پايان يافتن يك عصر است.
    اكنون اين زمان در سال 2012 قرار گرفته و بنابر اين اعتقاد 2012 از جهتي ديگر نيز مفهوم ميابد.
    حرف شما کاملاً درسته ... در طول تاریخ صدها نمونه از این پیشگویی ها بوده و است و حتماً خواهد بود ...
    البته پیشگویی پایان دنیا در سال 2012 طبیعتاً بازتاب بیشتری داشته و افراد بسیاری را به وحشت انداخته است ...
    این بازتاب دلایل بسیاری دارد ... شاید هماهنگی کردن چند پیشگویی و ...
    با هم باعث این همه بازتاب مخصوصاً در قاره آسیا (اللخصوص آسیای شرقی) شده باشه ... به هرحال فقط زمان میتونه این مسئله رو حل کنه ...
    من منظور مهرداد جـان رو درست متوجه نشدمـ . . . شاید یکی از دلایلش سن کم و بی تجربگی من باشه ...
    به هرحال همه که کارشناس تاریخ نیستن ... در هر صورت من انتظار دارم بررسی ها به شکلی ساده و البته پر معنا ارائه شه ... مرسی/.
    ویرایش توسط AloneDreamer : 09-05-2010 در ساعت 01:43

"بهترين چيز نگاهيست كه از معجزه عشق تر است"
    M.Night آواتار ها
    وضعیت : M.Night آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,370
    سپاس شده 661 در 177 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 18 تاپیک

حرف شما کاملاً درسته ... در طول تاریخ صدها نمونه از این پیشگویی ها بوده و است و حتماً خواهد بود ...
    البته پیشگویی پایان دنیا در سال 2012 طبیعتاً بازتاب بیشتری داشته و افراد بسیاری را به وحشت انداخته است ...
    این بازتاب دلایل بسیاری دارد ... شاید هماهنگی کردن چند پیشگویی و ...
    با هم باعث این همه بازتاب مخصوصاً در قاره آسیا (اللخصوص آسیای شرقی) شده باشه ... به هرحال فقط زمان میتونه این مسئله رو حل کنه ...
    من منظور مهرداد جـان رو درست متوجه نشدمـ . . . شاید یکی از دلایلش سن کم و بی تجربگی من باشه ...
    به هرحال همه که کارشناس تاریخ نیستن ... در هر صورت من انتظار دارم بررسی ها به شکلی ساده و البته پر معنا ارائه شه ... مرسی/.
    سعيد جان منظورم اين بود كه با توجه به تحقيقاتي كه كردي در زمينه تصورات ميحيت در اين باره هم نكاتي رو اضافه ميكردي مطلب كامل تر ميشد.
    منظورم مطالب عمده تر در خصوص همون توضيحاتيه كه فرخ زحمت كشيد گفت .

ممنون

11. 2 کاربر از پست مفید M.Night سپاس کرده اند .

Dreams are Awesome
    AloneDreamer آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 590 تاپیک

جعبه مدال ها

این مطلب رو یه جایی خوندم ... در مورد آخرالزمان در مسیحیت ...

مسیحیان اولیه در قرن اول میلاد نگرانی‌هایی از زمان وقوع آخرالزمان داشتند. آنها معتقد بودند آخرالزمان در زمان حیاتشان روی خواهد داد. «پل» (حواری) پایان جهان را با درد زایمان مقایسه کرد و این مقایسه، چنین می‌نمود که جهان در حال حاضر آبستن نابودی خود است. اما هیچ کس نمی‌دانست کی اتفاق خواهد افتاد. زمانی که پیروان پل در «تسالونیکا» توسط رومی‌ها مورد اذیت و آزار قرار می‌گرفتند، بسیاری گمان می‌کردند این نشانة نزدیکی آخرالزمان است. با این وجود شک و تردید گسترش می‌یافت. در دهة 90 مسیحیان می‌گفتند: «ما این چیزها را در زمان پدرانمان هم شنیده‌ایم [پایان جهان]. اما ببین ما پیر شده‌ایم و هیچ کدام اتفاق نیافتاد.»

در دهة 130 «سنت ژاستین مارتیر»9 ادعا کرد خدا به این دلیل پایان جهان را به تأخیر انداخته که می‌خواهد گسترش مسیحیت را در سراسر جهان مشاهده کند. در دهة 250 میلادی، «سنت سپرییان»10 نوشت که گناهان مسیحیان در آن زمان مقدمه و گواه نزدیکی پایان بوده است. با این حال تا قرن سوم بیشتر مردم معتقد بودند زمان پایان بسیار فراتر از زمان حیاتشان است.

این عقیده وجود داشت که مسیح غیب‌گویی دربارة آینده را تقبیح نموده و به این سبب این تلاش‌ها برای پیشگویی آخرالزمان بی‌ثمر می‌ماند. با این وجود به کمک عقاید یهودی پیشگویی‌ها ادامه می‌یافت. با استفاده از این سیستم، تاریخ پایان در 202 میلادی ثبت شد. اما وقتی این تاریخ سپری شد همة امیدها روی سال 500 میلادی تمرکز یافت. با گذشت این تاریخ، زمان پایان در افق محو شد و به‌طور فزاینده‌ای دور شمرده شد.

در حال حاضر بسیاری از مسیحیان معتقدند آخرالزمان نزدیک است. بعضی فرقه‌ها آن‌را در زمان حیات خود یا اندکی بعداز آن می‌پندارند.

13. 3 کاربر از پست مفید AloneDreamer سپاس کرده اند .

"بهترين چيز نگاهيست كه از معجزه عشق تر است"
    M.Night آواتار ها
    وضعیت : M.Night آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,370
    سپاس شده 661 در 177 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 18 تاپیک

این مطلب رو یه جایی خوندم ... در مورد آخرالزمان در مسیحیت ...

مسیحیان اولیه در قرن اول میلاد نگرانی‌هایی از زمان وقوع آخرالزمان داشتند. آنها معتقد بودند آخرالزمان در زمان حیاتشان روی خواهد داد. «پل» (حواری) پایان جهان را با درد زایمان مقایسه کرد و این مقایسه، چنین می‌نمود که جهان در حال حاضر آبستن نابودی خود است. اما هیچ کس نمی‌دانست کی اتفاق خواهد افتاد. زمانی که پیروان پل در «تسالونیکا» توسط رومی‌ها مورد اذیت و آزار قرار می‌گرفتند، بسیاری گمان می‌کردند این نشانة نزدیکی آخرالزمان است. با این وجود شک و تردید گسترش می‌یافت. در دهة 90 مسیحیان می‌گفتند: «ما این چیزها را در زمان پدرانمان هم شنیده‌ایم [پایان جهان]. اما ببین ما پیر شده‌ایم و هیچ کدام اتفاق نیافتاد.»

در دهة 130 «سنت ژاستین مارتیر»9 ادعا کرد خدا به این دلیل پایان جهان را به تأخیر انداخته که می‌خواهد گسترش مسیحیت را در سراسر جهان مشاهده کند. در دهة 250 میلادی، «سنت سپرییان»10 نوشت که گناهان مسیحیان در آن زمان مقدمه و گواه نزدیکی پایان بوده است. با این حال تا قرن سوم بیشتر مردم معتقد بودند زمان پایان بسیار فراتر از زمان حیاتشان است.

این عقیده وجود داشت که مسیح غیب‌گویی دربارة آینده را تقبیح نموده و به این سبب این تلاش‌ها برای پیشگویی آخرالزمان بی‌ثمر می‌ماند. با این وجود به کمک عقاید یهودی پیشگویی‌ها ادامه می‌یافت. با استفاده از این سیستم، تاریخ پایان در 202 میلادی ثبت شد. اما وقتی این تاریخ سپری شد همة امیدها روی سال 500 میلادی تمرکز یافت. با گذشت این تاریخ، زمان پایان در افق محو شد و به‌طور فزاینده‌ای دور شمرده شد.

در حال حاضر بسیاری از مسیحیان معتقدند آخرالزمان نزدیک است. بعضی فرقه‌ها آن‌را در زمان حیات خود یا اندکی بعداز آن می‌پندارند.
    درسته منم بيشتر منظورم همينها بود.
    چون خودشون خيلي منتظر هستند كه زودتر آخر الزمان از راه برسه .
    تو فيلمها هم دقت كنين دارند به اين سمت كشيده ميشن.
    البته استقبال مردم هم براي همينه كه اين ايده طرفداران زيادي داره.

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : 5- تحلیل و بررسی فيلـــــــم 2012 (2012)

پايان جهان از ديدگاه مسيحيت

نشانه های پایان در خلال اعصار و قرون شماری از معلمان روحانی مسیحیت بصیرت خاصی نسبت به آینده پیدا کردند.یکی از عینی ترین این بصیرت ها نسبت به آنچه اتفاق خواهد افتاد دوهزار سال پیش در دامنه ی کوهی خارج از اورشلیم اعطا شد.گروه کوچکی از حقیقت جویان در کنار عیسی ناصری درجمع شده بودند.سوالی که از وی پرسیدند جوابی در بر داشت که سال ها و قرن ها و حتی تا حال که ما در آن زندگی می کنیم ادامه دارد.سوال این بود که نشانه های پایان جهان و آمدن تو در پایان دنیا چه خواهد بود؟گرچه بسیاری از نشانه هایی که حضرت عیسی داد قرن ها گریبانگیر دنیا بود اما جالب توجه آن است که شدت،کثرت این نشانه ها افزایش یافته است.

نشانه های ارائه شده توسط حضرت مسیح شامل:

1 .افزایش جنگ ها
    2.گسترش خشکسالی
    3.شیوع بیماری های مهلک
    4.فراوانی زمین لرزه
    5.گسترش خشونت
    6.ابلاغ مزده ی انجیل
    7.افزایش مسافرت ها
    8.فزونی دانش
    9.ظهور ضد مسیح
    10.پیدایش نشانه ی جانور
    11.ظهور مسیح

1.افزایش جنگ ها: هیچ مقطعی از تاریخ مانند قرن بیستم،شاهد افزایش تعداد جنگ ها نبوده است.طبق تشخیص صلیب سرخ جهانی بیش از صد میلیون نفر در جنگ هایی که از آغاز این قرن به وقوع پیوسته است،جان خود را از دست داده اند. از جنگ جهانی دوم تا کنون،بیش از 150 جنگ عمده و صدها شورش مسلحانه و انقلاب رخ داده است،ارقام کشته ها در نزاع های مسلحانه،بیش از صد میلیون نفر است.

2.گسترش خشکسالی: اواخر سال 1996،بانک جهانی اعلام کرد روزانه بیش از 800 میلیون نفر گرسنه در سراسر جهان به سر می برند.و بیش از 500 میلیون کودک غذای کافی برای رشد روانی و جسمانی دریافت نمی کنند. معاون بانک جهانی می گوید روزانه حدود 40 هزار نفر در جهان،بر اثر گرسنگی می میرند که غالبا در مناطق روستایی رخ می دهد.

3.شیوع بیماری های مهلک:کمتر از بیست سال پیش حرفه ی پزشکی مدعی بود که بر بسیاری از بیماری های باکتریایی و ویروسی فائق آمده است.اما امروزه موارد بسیاری از بیماری های عفونی را پیدا کرده است. سازمان ملل در گزارش پایان سال خود در دسامبر 1996 عنوان کرد که در آن سال 1.3 میلیون مورد جدید از آلودگی به ویروسh.i.vدر تمام دنیا رخ داده است.در سال 1996 یک و نیم میلیون نفر از بیماری ایدز مردند که مجموع کسانی که تاکنون در ارتباط با این بیماری مرده اند به 6.4 میلیون نفر می رسد.و افزون بر 24 میلیون مبتلا به ویروس h.i.v یا بیماری ایدز در تمام دنیا زندگی می کنند.یعنی از سال 1981 که این بیماری برای اولین بار شناسایی شد،تاکنون بالغ بر 30 میلیون نفر به آن مبتلا شده اند.سازمان بهداشت جهانی می گوید:در تمام دنیا روزانه بیش از 6000 نفر به این بیماری مبتلا می شوند.

4.فراوانی زمین لرزه:سالنمای جهانی به ما می گوید که بین سال های 1000 تا 1800 میلادی تنها 21 زمین لرزه ی عمده وجود داشت(یعنی در 800 سال 21 زمین لرزه)اما بین سال های 1800 تا 1900 تعداد آن ها 18 واقعه بود (یعنی در طی 100 سال 18 زمین لرزه)بین سال های 1900 تا 33،1950 زمین لرزه بزرگ به وقوع پیوست(یعنی در طی 50 سال 33 زمین لرزه)تقریبا به اندازه ی آنچه در طی 1850 سال گذشته رخ داده است! یعنی سال های 1950 تا 1991،93 زمین لرزه ی بزرگ اتفاق افتاد تقریبا 3 برابر تعدا آن در نیم قرن گذشته و 1.3 میلیون نفر از مردم را در سراسر جهان،به کام مرگ فرستاد.بسیاری از دانشمندان هشدار می دهند که ما در حال حاضر به دوره ای از بلایای زمین لرزه ای وارد می شویم.

5.گسترش خشونت:روزنامه های امروز پر از تیتر هایی از ماجراهای غم انگیزی از خشونت ها بی رحمانه است.امروزه میزان آدم کشی و خودکشی سالانه در آمریکا،تقریبا به اندازه ی مجموع کشته شدگان آمریکایی در طول جنگ ویتنام است،تنها در 30 سال گذشته،خودکشی،قتل،جان بیش از یک میلیون و دویست هزار آمریکایی،یعنی بیش از تمام مردمی که در کل جنگ های تاریخ آمریکا شده اند گرفته است.

6.ابلاغ مژده ی انجیل:برخلاف رشد غم انگیز جنگ ها،خشکسالی،طاعون،وزمین لرزه هایی که به گفته ی عیسی«ع» آغاز غم هاست.ابلاغ موعظه ی انجیل به تمام ملت ها،نشانه ای ویژه برای زمانی است که دنیا حقیقتا به پایان خود می رسد. هیچ گاه در طول تاریخ مانند امروز،انجیل در سراسر دنیا و برای کل ملت ها خوانده نشده بود،اگرچه مستقیما به وسیله ی مبلغان مسیحیت انجام نمی گیرد،اما با وسایل ارتباط جمعی نوین از قبیل رادیو،تلویزیون،ارتباطات راه دور،انجام می گیرد.طبق سالنامه ی جهان مسیحیت،پیام انجیل،هم اکنون برای 4 میلیارد نفر،یعنی عملا برای تمامی کشور ها موعظه شده است.

7.افزایش مسافرت ها:حوالی 534 پیش از میلاد مسیح،خداوند به پیامبرش دانیال گفت:در آخرالزمان بسیاری به جلو وعقب خواهند دوید و دانش بسیار خواهد شد.این عبارت به لحاظ لغوی یعنی به سرعت در اطراف در تکاپو هستند.موضوع دیگر آن است که وسایل حمل و نقل مردم نیز امروزه پیشرفت زیادی کرده است.تعداد مردمی که امروزه اقدم به سفر می کنند بی سابقه است.به گفته ی محققان اقتصادی،مسافرت و گردشگری،امروزه بزرگترین و پرارزش ترین صنعت در دنیاست.

8.فزونی دانش:افزایش دانش در سال های اخیر، تقریبا خارج از تصور ماست.روزانه بیش از 300 میلیون صفحه اطلاعات به شبکه اینترنت فرستاده می شود.و هر دقیقه 2000 صفحه 80 درصد از کل ذانشمندانی که در قید حیات هستند به علوم قبلی اضافه می کنند.

9.ظهور ضد مسیح:نشانه ی با اهمیت پایانی آخرالزمان ظهور حکومت واحد جهانی،به سرکردگی ضدمسیح یا جانور است.تمام دنیا این رهبر حیوان منش را پرستش خواهند کرد.به گفته ی انجیل پیمان یا موافقت نامه ی صلح به مدت 8 سال نقشی محوری در ادعای ضدمسیح در رهبری جهان دارد.این توافق نامه موقتا صلحی میان اسرائیل و کشور های غرب برقرار خواهد کرد که در طی آن اورشلیم به دست اسرایل می افتد. سه سال و نیم بعد از وضع پیمان،ضد مسیح آن را لغو خواهد کرد.آنگاه بیت المقدس را پایتخت بین المللی خواهد کرد. در ضمن آن حضرت عیسی می گوید این هنگام مصیبت بزرگ است آنچنان که در آغاز جهان نبوده است.

10.پیدایش جانور:"او موجب می شود نشانی بر روی دست راست یا روی پیشانی داشته باشند.به طوری که هیچ کس نمی تواند بخرد یا بفروشد.مگر کسی که نشانی از وی داشته باشد.در هزار سال پیش یوحنا ظهور این نظام اقتصادی را پیش بینی می کند.

11. ظهور ثانویه مسیح:تمام تیرگی ها با ظهور مسیح از بین خواهد رفت.تمام کسانی که به او تعلق دلرند به طور معجزه آسایی به بدن های مافوق طبیعی تبدیل می شوند.و این جنین حکمرانی انسان بر روی زمین پایان می یابد.

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

16. 3 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

.:MILAD:. آواتار ها
    وضعیت : .:MILAD:. آنلاین نیست.
    سپاس ها : 624
    سپاس شده 129 در 54 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 13 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : 5- تحلیل و بررسی فيلـــــــم 2012 (2012)

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    1 .افزایش جنگ ها
    2.گسترش خشکسالی
    3.شیوع بیماری های مهلک
    4.فراوانی زمین لرزه
    5.گسترش خشونت
    6.ابلاغ مزده ی انجیل
    7.افزایش مسافرت ها
    8.فزونی دانش
    9.ظهور ضد مسیح
    10.پیدایش نشانه ی جانور
    11.ظهور مسیح
    ممنون فرخ جان از مطالب تکمیلیت ...
    در کل خود من فکر نمیکنم این موارد خیلی قابل استناد باشه ... مثلا گسترش خشکسالی و فزونی دانش و افزایش مسافرت ها به نظرم خیلی بدیهیه و نمیتونه به عنوان یه پیشگویی در نظر گرفته شه.
    بیماری های مهلک هم در گذشته بوده و خیلی از اونها الان پیش پا افتاده به نظر میان همونطور که در آینده بیماری ای مثل ایدز ساده به نظر میاد.
    حتی نسبت مرگ و میر های ناشی از بیماری های مهلک کنونی مثل ایدز به کل جمعیت جهان با سال های دور مثلا زمانی که طاعون شایع شده بود قابل مقایسه نیست.
    اگر موارد دینی رو هم از این بحث خارج کنیم دو تا مورد افزایش جنگ ها و گسترش خشونت میمونه که به نظر قابل بحث تر میان و شاید تا حدودی بشه به عنوان یه پیشگویی بزرگ در نظر گرفتشون.
    خورشید به آسمان و زمین روشنی مىبخشد و در سپیده دمان زیباست, ابرها باران به نرمی مىبارند, دشت‌‌ها سبز است. گزندی نیست, شادی هست, دیگران راست. آنک البرز بلند است و سر به آسمان میساید و ما در پای البرز به پای ایستاده‌ایم و در برابرمان دشمنانی از خون ما, با لبخند زشت. و من مردمی را میشناسم که هنوز میگویند:

آرش باز خواهد گشت.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)