سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh م.مودب پور کیست؟

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: م.مودب پور کیست؟

PHOENIX آواتار ها
    وضعیت : PHOENIX آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,914
    سپاس شده 1,552 در 525 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 5 تاپیک

جعبه مدال ها

م.مودب پور کیست؟

م.مؤدب پور به قدر كافی خوانندگانش را گیج كرده. هنوز كسی نمی داند او چند سالش است، چه قیافه ای دارد و اصلا زن است یا مرد.

6 رمان به اسم م.مؤدب پور چاپ شده و 3 كتاب دیگر به اسم ماندا معینی كه البته در كنارش یك پرانتز بازشده و نوشته شده : (مؤدب پور).

این ماجرا یك جوری آدم را به شك می اندازد كه م حرف اول مانداست و مؤدب پور یك فامیلی برای رد گم كنی و م.مؤدب پور یك زن خانه دار است.

ولی با وجود این هستند كسانی كه شخص م.مؤدب پور را دیده اند. مردی خوش تیپ با موهی جو گندمی كه همراه همسرش این طرف و آن طرف می رود . نام همسرش ماندا معینی است و نام خودش سیدمرتضی ؛ مرتضی مؤدب پور مشهور به م.مؤدب پور .

مؤدب پور دوست ندارد كسی بداند چند سالش است و با اصرار از ناشرانش می خواهد كه فیپی كتاب را كه سال تولدش در آن ذكر شده در ابتدی كتاب چاپ نكنند . به هر حال، او متولد 1337 است و اولین كتابش پریچهر در سال 1378 چاپ شد.

آن موقع كسی نمی توانست با خواندن پریچهر به ظهور یك نویسنده عامه پسند دیگر امیدوار شود . حتی ناشری كه مؤدب پور كتاب را برای چاپ پیش او برده بود هم روی چاپ كتاب نظر مساعدی نداشت .

لحن محاوره ای كه مؤدب پور در دیالوگ نویسی داشت به نوعی شكستن روش كلاسیك دیالوگ نویسی بری عامه پسندها بود و این ، خودش یك ریسك به حساب می آمد . اما بالاخره ، ناشر قبول كرد كه كتاب را چاپ كند.

او برای این كار 2 دلیل داشت ؛ اینكه مؤدب پور سود چندانی از چاپ اول كتابش نمی خواست و مهم تر اینكه مؤدب پور همسایه دفتر انتشارات شادان بود و مدیر انتشارات نمی خواست روی همسیه را زمین بزند . با این وجود ، مؤدب پور با آن رمان به موفقیت رسید تا همه بر سر اینكه همسایگی با دفتر انتشارات یكی از فاكتورهای نویسنده شدن او بود، توافق كنند!

پس از آن اتفاق كه در سال 1378 در دفتر انتشاراتی افتاد، مؤدب پور 6 رمان نوشت. او برخلاف باقی عامه پسندها كه با بازی با لغات عشق و امید و فرجام به نام كتاب شان می رسند ، نام های دخترانه را برای كتاب هایش انتخاب می كند: یاسمین ، یلدا ، شیرین ، ركسانا ، پریچهر و گندم .

البته در ین بین چند كتاب هم با نام ماندانا معینی چاپ شد كه در كنار آن اسم نوشته شده بود: (مؤدب پور). كژال و دریا از این كتاب ها هستند كه هنوز كسی نمی داند مؤدب پور آنها را به نام همسرش نوشته یا اینكه واقعا خانمش هم نویسنده شده.

او به سبك سنتی عامه پسند نویس ها پی درد دل دختران و پسران شكست خورده می نشیند و داستان زندگی آنها را رمان می كند؛ بماند كه برخلاف دنیای ادبیات، در سینما آثار او موفقیت زیادی ندارند. در سال 1383 فیلم سینمایی انتخاب به كارگردانی تورج منصوری و بازی ماهایا پطروسیان، مهران غفوریان و فتحعلی اویسی روی پرده رفت.

آن فیلم كه با یك شكست مالی محض مواجه شد، روی پوسترهای تبلیغی خود عنوان براساس رمانی از م.مؤدب پور را داشت . پس از آن تجربه تلخ ، دیگر كارگردانی سراغ اقتباس از آثار او نرفت .

او ساكن محله گیشی تهران است و تنها اطلاعاتی كه از او به بیرون درز كرده ، چیزهای پیش پا افتاده ای است؛ مثل ینكه اتومبیل شخصی اش پرشیاست، یك فرزند 19 ساله دارد و منزلش در گیشا 3 خوابه است.

با وجود این او هنوز از گفتن اینكه پیش از سال۱۳۸۰ و نویسندگی چه كاری می كرده ، فرار می كند. انگار او از زندگی گذشته خود فراری است كه به كسی شغل سابق خود را نمی گوید .

فقط به گفتن شغل آزاد قناعت می كند و البته حرفی از تحصیلاتش نمی زند ؛ هرچند مدت هاست دهان به دهان می چرخد كه او حتی دیپلم هم ندارد . او برای اینكه این که اسرار فاش نشود با هیچ خبرنگاری گفت و گو نمی كند . شاید می ترسد كه در این گفت و گوهای كوتاه ، سؤال ها به گذشته مبهم او برگردد .

او خودش را ممنوع المصاحبه می داند و معلوم نیست كه برای فرار از گفت و گو با خبرنگاران خودش را ممنوع المصاحبه كرده یا آن طور كه خودش ادعا می كند ده نمكی و دولت با او بد هستند . مؤدب پور خودش اصلا اهل كتاب نیست .

كتاب های فهیمه رحیمی و اعتمادی را مبتذل می داند و سبك كاری خودش را بالاتر از آنها می داند . ادعا می كند كه كتاب های او از درد دل و رنج اجتماع بیرون می آید . می گوید تمام شخصیت های رمان هایش واقعی هستند و حتی خودش مدتی را با آنها زندگی می كند . او در بین رفقایش یك جمله مشهور دارد ؛ خوانندگان باید با فهیمه رحیمی و ر.اعتمادی شروع كنند و بعد بیایند سراغ من .

او حتی رمان من او نوشته رضا امیرخانی را هم قبول ندارد و می گوید این كتاب محتوا ندارد . در حال حاضر چاپ هر 6 رمان او در بازار كتاب به پایان رسیده و همگی برای تجدید چاپ منتظر مجوز جدید هستند . حتی با اینكه ناشرش از او خواسته بعضی از بخش های رمان را بزند ، او روی كارش تعصب دارد و به این قضیه تن نمی دهد.

چند ماهی است مؤدب پور خودش را در خانه حبس كرده و حتی خریدهای ضروری و روزمره را مغازه داران محل برایش به طبقه سوم می آورند. مدتی است او دیگر در فرعی های گیشا قدم نمی زند . كسی نمی داند ، شاید دنبال سوژه رمان بعدی اش می گردد .

-------------------------------

به شخصه هیچ کدوم از کتاباش رو نخوندم ولی فکر کنم بین نو جوونها خصوصا دخترخانومها خیلی طرفدار داره

2. 3 کاربر از پست مفید PHOENIX سپاس کرده اند .

3. # ADS

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,643
    سپاس شده 16,549 در 4,216 پست
    یاد شده
    در 63 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : م.مودب پور کیست؟

من دردوران طفوليت ( نوجواني ) 2-3 تا كتاب ازش خوندم ، اما مطلبي كه واسم جاي سوال داشته اين بود كه محتواي داستان در هر 3 رمان پريچهر ، ياسمين ،‌سومي رو اسمش يادم نمي ياد ،‌يكسان بود ،‌دقيقا داستان هاي مشابه ، شخصيت هاي كاملا يكسان ،‌نمي دونم هدف اين نويسنده چي بود اما كافي بود يك رمان ازش مي خوندي ،‌محتواي بقيه رو حدس مي زدي ! حالا نكته جالب تر اين بود كه فروش رمان هاش هم بالا بود !
    راجع به همسر ايشون هم من كتاب كژالش رو خوندم ، مي شه گفت تقريبا داستان جديدتري نسبت به مودب پور داشت !
    ممنون آوا جان

5. کاربر روبرو از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده است .

Amin آواتار ها
    وضعیت : Amin آنلاین نیست.
    سپاس ها : 294
    سپاس شده 754 در 236 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 14 تاپیک

جعبه مدال ها

من با نظر نازنین خانم موافقم ، به نظرم وجود این نویسنده ها ، فهیمه رحیمی و م .مودب پور نه تنها ه نفع ادبیات کشور نیست بلکه به ضررش هم هست ، موضوع های کلیشه ای عشق های متظاهرانه و نخ نما همه مانع رشد فرهنگ ادبی می شه ،
    و متاسفانه ادبیات ایران هم همین مشکل که سینما چند وقته باهاش درگیر شده گریبانش رو گرفته، اونم پرفروش شدن کتاب های کلیشه ای بدون بار معنایی و ارزش ادبیه ، فکر کنم متوجه باشید کدوم کتاب ها رو می گم ، کتب با داستان تکراری محوریت عشق ، روی جلد عکس دو چشم در غروب آفتاب یا یک پسر چشم رنگی ماتم زده ، با نام های ، چه می دونم تیر زهر آلود عشق ، بن بست سرنوشت و .....درسته که این کتاب ها کتاب های نوجوانانهاست و شاید برای کسانی که تازه وارد این مسائل شدن جذاب باشه ، اما من افراد سن بالا ، متاسفانه به سمت این کتب روی میاورند، شما از جوانان بپرسسد چند نفر هوشنگ گلشیری می شناسند ، چند نفر با عباس معروفی،صادق چوبک و شهریار مندنی پور و نویسنده های دیگر آشنا هستند ، و از کدوم بیشتر از اون چیزی که تو کتاب های درسی خوندند؟؟؟؟ امیدوارم فرهنگ کتاب خوانی مفید هم در ایران بالا بره ....

7. 2 کاربر از پست مفید Amin سپاس کرده اند .

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,225
    سپاس شده 6,213 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

جعبه مدال ها

ممنون اوا جان از این تاپیک جالب.
    من از رمانهای مودب پور خوشم نمیاد. خواننده ایران یکن پیدا میشه که کتاب خوب نوشته باشه. جالبه که این همیشه برای من سوال بود که ایشون خانومه یا آقا.
    ضمنا نویسنده ای که اهل کتاب نباشه... عجیبه... نمیدونم چی بگم :-o

دوباره خواهيم روييد...

9. کاربر روبرو از پست مفید RASHNO سپاس کرده است .

EMMY sucks
    TANIN7 آواتار ها
    وضعیت : TANIN7 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 83
    سپاس شده 29 در 20 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

مرســـــــــی اوا جونم
    خیلی دنبال این مطلب بودم
    من بر خلاف دوستان رمان هاشو خیلی دوس دارم ... درسته تیپ و شخصیت هاش یکی ولی همیشه به صورت داستان زندگی یه نفر جدا از داستان اصلی درد اجتماع رو بیان میکنه
    لااقل از بقیه بهتره
    اینجا ستاره ها همه خاموشند
    اینجا فرشته ها همه گریانند
    اینجا شکوفه های گل مریم
    بی قدرتر ز خار بیابانند
    اینجا نشسته بر سر هر راهی
    دیو دروغ و ننگ و ریاکاری
    در اسمان تیره نمیبینم
    نوری ز صبح روشن بیداری

فروغ فرخزاد

Everybody Lies
    Amélie آواتار ها
    وضعیت : Amélie آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,781
    سپاس شده 1,501 در 597 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 413 تاپیک

جعبه مدال ها

مشکل از این نویسنده ها و نوجون ها نیست
    مشکل از سیستم آموزش و پرورش ماست که به جای اینکه زنگ ادبیات پر انرژی باشه همه در حال چرت و نت برداری هستند چون میان از بین این همه شعر قشنگ بدترینش رو انتخاب می کنن و می ذارن
    مثلا چه اشکالی داره که شعرای عاشقانه چاپ کنن و بچه ها اونا رو تجزیه کنن
    یادمه دبیرستان که بودم یه شعر از پابلو نرودا داشت که اصلا خوشم نمی اومد وقتی داشتم تو خونه درس می خوندم به مامانم گفتم اه به اینم می گن شاعر؟
    مامانم رفت و بقیه شغرای قشنگشو برام خوند و من عاشقش شدم طوری که اون شعرشم دوست داشتم و هیچ وقتم توی امتحان اشتباه نمی نوشتم ولی مسلما همه این شانسو ندارن واین باعث میشه که این کتابا گل کنن

12. کاربر روبرو از پست مفید Amélie سپاس کرده است .

Fox laDy آواتار ها
    وضعیت : Fox laDy آنلاین نیست.
    سپاس ها : 25
    سپاس شده 33 در 10 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

متاسفانه اين جور كتابا تو عصر ما خيلى رواج بيدا كرده خصوصا بين نوجوونا،با اين كه خودم يه نوجوونم اصلا به اين جور كتابا علاقه اى ندارم جون معتقدم تو عصرى كه ما هستيم باور اين قصه هاى عشقى ماورايى علاوه بر اين كه دور از ذهنه يه جور وقت تلف كردنه ،بهتره كه ما به عنوان يه آدم متمدن ايرانى يه خورده به فكر بيام و حداقل كتاباى رو بخونيم كه ارزش فك كردنو داشته باشه...
    شما جز كدوم دسته ايد..؟؟آيا براى وقتتون ارزش قاعليد..؟؟ايا فقط براى كذران وقت دس به كتاب خونى ميذنيد..؟؟

14. کاربر روبرو از پست مفید Fox laDy سپاس کرده است .

r_sh آواتار ها
    وضعیت : r_sh آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 0 در 0 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

سلام مرسی از سایت خوبتون، من خودم به شخصه خیلی رمان های مودب پور دوست دارم درست سبک نگارش تمام کتاب ها یکیه اما باز هم به دل میشینه من تمام کتابهای ایشون و همسرشون خوندم و خیلی کنجکاوم بدونم ایشون چرا دیگه کتاب نمی نویسند؟

hektor آواتار ها
    وضعیت : hektor آنلاین نیست.
    سپاس شده 0 در 0 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 46 تاپیک

با سلام وعرض ادب
    بنده ازسال 82 تمامی کتابهای که آقای مودب پور منتشر کردند خواندم و ابتدا تشکر میکنم از نوشتن ساده وثلیث قصه هایشان میشه گفت دردهه 80 ایشان جزو بهترین نویسندگان ایرانی محسوب میشود وجای تقدیر وتشکردارد ولی موندم که چرا ایشان خودشان را درمحافل ادبی ونقد کتابهایشان جای نمی دهند واقعا حیفه حداقل ایمیل شان را برای طرافدارانشان بگذارند تا ازطریق ایمیل در ارتباط باشند .
    باتشکرفراوان

arezoonavid آواتار ها
    وضعیت : arezoonavid آنلاین نیست.
    سپاس شده 0 در 0 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

سلام
    به همه دوستان
    من رمان پریچهرش رو خوندم خوب بود ولی ا خر داستان خیلی داغونم کرد .اصلا انتضار نداشتم اخرش اینطور بشه.یه سوال دارم واقعا رمان های اقای مودب پور واقعیت دارن یا نوچ.؟؟؟؟؟؟؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع