سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh نقد و بررسی اختصاصی سریال Person of Interest

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
نمایش شاخه ای5علاقمندی ها
  • 1 ارسال شده توسط Harold Finch
  • 1 ارسال شده توسط Harold Finch
  • 2 ارسال شده توسط Harold Finch
  • 1 ارسال شده توسط Saghiii

موضوع: نقد و بررسی اختصاصی سریال Person of Interest

Harold Finch آواتار ها
    وضعیت : Harold Finch آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 3 در 3 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

Icon14 نقد و بررسی اختصاصی سریال Person of Interest

323536_wxc6tc1v.jpg

در این تاپیک بنده و به کمک دوستان به نقد و بررسی تمامی اپیزود های سریال Person Of Interest خواهیم پرداخت.

نیازی به معرفی این سریال محبوب نیست و البته اگر تا به الان نام این سریال به گوش تان نخورده ٬ به تاپیک زیر مراجعه کنید :

معرفی و بحث و تبادل نظر در مورد سریال "Person of Interest" ( اختصاصی سینماسنتر)

فراموش نشه که همه ی این خلاصه قسمت ها و تحلیل ها اختصاصی بوده و بنده از سایتهای ویکیا و ویکیپدیا ترجمه کردم و بعضی جاهاش رو هم خودم اضافه کردم و همه ی این نوشته ها متعلق به فروم سینما سنتر میباشد.

با تشکر

لیست بازیگران :

مایکل امرسون در نقش هارولد فینچ

جیم کاوازیل در نقش جان ریس

کوین چمپ من در نقش لایونل فاسکو

تاراجی پی هنسون در نقش جاس کارتر

امی اکر در نقش روت

سارا شاهی در نقش شاو

ویرایش توسط Harold Finch : 06-09-2016 در ساعت 23:20
    autumn63 به این پست علاقمند بوده است.

2. کاربر روبرو از پست مفید Harold Finch سپاس کرده است .

3. # ADS

Harold Finch آواتار ها
    سپاس شده 3 در 3 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

Icon14 شخصیت ها

ابتدا از شخصیت های این سریال محبوب شروع میکنیم:

43707e7a05d608700703d4191d2661e2.jpg

1.هارولد "هری" فینچ

لقب ها :
    1. آقای عینکی (از لایونل فاسکو)
    2. هری (از روت)

اولین حضور : اپیزود 1 فصل 1

هرولد فینچ یک آمریکایی میلیاردر است که پولهایش را از ساخت یک ماشین بدست آورده که این ماشین شبیه به هر ماشینی نیست. (منظور از ماشین دستگاهه نه اتومبیل). این ماشین میتواند مردم را زیر نظر بگیرد و تمام سوابق آنها و اطلاعات شان را پیدا و یافت کند که مخترع این ماشین شخصیت دوست داشتنی ما هرولد فینچ (مایکل امرسون) است.

reeses4.jpg

2. جان ریس

لقب ها :
    1. مرد کت و شلوار پوش
    2. دوست مشترک (از هرولد فینچ و لایونل فاسکو)
    3. واندربوی (پسر شگفت انگیز از فاسکو)

اولین حضور : اپیزود 1 فصل 1

جان ریس یک سرباز سابق سی.آی.ای و نیروی ویژه ی ارتش ایالات متحده آمریکا بوده که پس از واقعه ای بدستور خود سی.آی.ای کشته شده ولی اینطور نیست و او زنده مانده و در شهر بزرگ نیویورک ولگردی میکند که برای او اتفاقاتی می افتد و با هارولد فینچ آشنا میشود.

roots4.jpg

3. سامانتا گرووز (روت)

اولین حضور : فصل اول قسمت سیزدهم
    آخرین حضور : فصل پنجم قسمت دهم

لقب ها :
    سم
    روت

سمنتا گرووز یک هکر فوق العاده باهوش است و بهترین فردی است که همراه با هرولد میتواند با ماشین یا همان دستگاه ارتباط برقرار کند. البته روت در اوایل ٬ تصویری نداشت و دوربین فقط دستهای لاک زده ی او را هنگام چت کردن با هرولد نشان میداد و او اولین فردی بود که توانست ماشین را هک کند و البته در اوایل فصل دوم (قسمت آخر فصل یک و قسمت اول فصل دو) هرولد را به گروگان میگیرد.

josscarters2.jpg

4. کارآگاه جوسلین "جاس" کارتر

لقب : جاس

اولین حضور : قسمت اول فصل اول
    آخرین حضور : قسمت نهم فصل سوم

کاراگاه متعصب این سریال که نقش مهمی در کمک به دوستان خود یعنی فینچ و ریس دارد و به آنها در بسیاری از مقاطع کمک میکند البته در ابتدای فیلم بر علیه آنهاست و سعی میکند هویت اصلی جان ریس که به صورت مخفی کار میکند را کشف کند.

lionelfuscos2.jpg

5. لایونل فاسکو

اولین حضور : قسمت 1 فصل 1

یک مصداق بارز از پلیس فاسد. لایونل فاسکو یک کارآگاه در دپارتمان پلیس نیویورک است و البته ارتباط اصلی میان جان ریس و هرولد با دپارتمان پلیس. او در ابتدای فیلم مجبور شد تا با جان ریس همکاری کند ولی انگار خیلی هم از آن بدش نمی آید! وی دارای یک فرزند به نام لی است که خیلی هم به او علاقه دارد.

shaws4.jpg

6. سمین شاو

اولین حضور : قسمت 16 فصل دوم

شاو یکی از اعضای سابق ISA است که پدرش در یک حادثه رانندگی کشته شده و مادرش هم طبق گفته هایش ایرانی است. (تو فیلم) سمین شاو یکی از کاراکتر های اصلی این فیلم است.

autumn63 به این پست علاقمند بوده است.

5. کاربر روبرو از پست مفید Harold Finch سپاس کرده است .

Harold Finch آواتار ها
    سپاس شده 3 در 3 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

Icon6 پاسخ : نقد و بررسی اختصاصی سریال Person of Interest

Season 1 Episode 1

جان ریس مامور سابق سی آی ای حالا به یک الکلی بی خانمان تبدیل شده و در مترو نشسته که گروهی از نوجونها تصمیم میگیرن کمی دستش بندازن ولی جان گذشته ی بسیار عجیبی داشته و البته استاد فن های مختلف هستش و یه درس حسابی به اون بچه ها میده و دوربین مترو هم اون رو ثبت میکنه و پلیس هم اون بچه ها و جان ریس رو دستگیر میکنه.

person..interest.s01e01.720p.mkv_snapshot_00.27_%5B2016.06.10_03.28.20%5D.jpg

دیتکتیو ( کارآگاه ) کارتر ازش بازجویی میکنه و چند تا سوال ازش میپرسه و یک لیوان آب بهش تعارف میکنه و جان ریس هم اون لیوان آب رو میخوره و اثر انگشتش روی لیوان میمونه و کارتر میره به بخش اثر انگشت یابی تا هویت واقعی اش رو کشف کنه.
    چند تا از مامور های هرولد فینچ ریس رو به راحتی با خودشون میبرن و فینچ هم یه مکالمه کوچولو باهاش میکنه و خودش رو معرفی میکنه.

person..interest.s01e01.720p.mkv_snapshot_05.17_%5B2016.06.10_04.15.36%5D.jpg

مکالمه فینچ و ریس برای اولین بار :
    - من بهت پولی بدهکارم؟ چون الان هیچی پول ندارم.
    - شما به من هیچی بدهکار نیستید آقای ریس. این اسم رو ترجیح میدید دیگه ٬‌ درسته ؟ میدونم چندین اسم داشتید ( ریس توی 4 کشور مختلف 4 هویت داشته ) . نگران نباش چیزی درباره ات به کسی نمیگم.
    - شما هیچی درباره ی من نمیدونید.
    - من همه چیو درباره ی شما میدونم آقای ریس. من میدونم که شما قبلا برای دولت چه کاری انجام میدادید. میدونم موقعی که میخواستید اون کارو بکنید شک داشتید میدونم که دولت فکر میکنه تو بهمراه خیلیای دیگه مردید و میدونم که چند ماهه آواره میگردید و مشروب میخورید و خودت رو مست کردی تا حدی که بمیری. میدونم خیلی کار های موثر تر دیگه ای رو بلد بودید. پس میبینی؟ من تو شناخت تو مشکلی ندارم. ولی کاری که میخوام انجام بدم٬ اینجاست که تو وارد میشی. و میتونی منو آقای فینچ صدا کنی. من فکر میکنم تو و من میتونیم به هم کمک کینم.
    پس از واقعه 11 سپتامبر هرولد فینچ دستگاهی ساخت که بتونه حجم عظیمی از دیتا رو توی خودش در بر بگیره. دستگاهی که میتونه خطر رو برای افراد پیش بینی کنه. این افراد به دو بخش مربوط و نا مربوط تقسیم میشن که مربوط یعنی مقامات و نا مربوط یعنی مردم عادی. هر فرد نامربوط میتونه خودش یا قربانی باشه و یا قاتل که دستگاه هر 18 ساعت یکبار فردی که بیشتر از همه در حال تحدید هست (کد ملی اش رو) بالا میاره...
    فینچ از ریس درخواست دوستی میکنه ولی ریس قبول نمیکنه و میره توی هتل روی تخت میخوابه.

person..interest.s01e01.720p.mkv_snapshot_08.02_%5B2016.06.10_03.29.04%5D.jpg

ولی فردا خودش رو روی تخت دستبند زده میبینه و در اتاق رو باز میکنه و فینچ رو میبینه و فینچ باز هم از او درخواست میکنه تا بهش کمک کنه این بار ریس سعی میکنه فینچ رو خفه کنه ولی فینچ بهش میگه که برخلاف دولت من بهت دروغ نمیگم و ریس رو آروم میکنه...

person..interest.s01e01.720p.mkv_snapshot_10.41_%5B2016.06.10_03.29.55%5D.jpg

ریس بعد از اون قبول میکنه که با فینچ همکار شه. پس میرن سر هدف اول که اسمش دایان هنسون هست توی تصویر میبینید.

person..interest.s01e01.720p.mkv_snapshot_11.52_%5B2016.06.10_03.30.12%5D.jpg

دایان هنسون یک دختر مجرده که دستیار وکیل منطقه هستش / ریس و هرولد میپردازن به سوابقش و تعقیبش میکنن.

person..interest.s01e01.720p.mkv_snapshot_16.42_%5B2016.06.10_03.30.33%5D.jpg

ریس پی میبره که دایان هنسون قربانی نیست در همین لحظه لایونل فاسکو پلیس فاسد که داشته ریس رو تعقیب میکرده اسلحه میذاره روی سر ریس و اون رو لو میده به هنسون و ریس هم میفهمه که رییس همه ی اینها هنسون هست.

person..interest.s01e01.720p.mkv_snapshot_31.03_%5B2016.06.10_04.36.53%5D.jpg

هنسون به یکی از اعضای باندش (استیلز) که اون هم یک پلیس فاسد هست میگه که ترتیب ریس رو بدن و فاسکو این رو بر عهده میگیره و ریس رو میبره به ناکجاآباد تا گم و گورش کنه ولی ریس یه بمب (وسیله منفجره) میندازه تو ماشین. ماشین چپ میشه ریس ازش میاد بیرون و اسلحه لایونل رو میگیره بهش تیر میزنه و میره و مدارک و شواهد رو بر ضد هنسون توی دادگاه میکنه و صدای هنسون رو پخش میکنه که بر علیهش هست.
    در آخر هم میره تو ماشین فاسکو براش خط و نشون میکشه و اینجاست که فاسکو به خدمت ریس در میاد.

کاری از

Harold Finch

فروم سینما سنتر - کپی بدون ذکر منبع : حرام - غیر اخلاقی

برترین جمله این قسمت : " من یه سوم شخص نگرانم " هارولد فینچ

نمره این قسمت : 8.5/10
    autumn63 و amin386 به این پست علاقمند بوده اند.

7. کاربر روبرو از پست مفید Harold Finch سپاس کرده است .

Saghiii آواتار ها
    وضعیت : Saghiii آنلاین نیست.
    سپاس شده 0 در 0 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

پاسخ : نقد و بررسی اختصاصی سریال Person of Interest

به نظر من بهترين سرياليه كه تا حالا ساخته شده ، واقعا از ديدنش لذت بردم اميد وارم تصميم بگيرن ادامه اين فيلم روهم بسارن
    amin386 به این پست علاقمند بوده است.

amin386 آواتار ها
    وضعیت : amin386 آنلاین نیست.
    سپاس شده 0 در 0 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

پاسخ : نقد و بررسی اختصاصی سریال Person of Interest

نبرد خوبی و بدی ، اخلاق و غرور ، اسارت بشر توسط مخلوق خویش و هر چیزی که از یک سریال خوب میشه انتظار داشت.

فرستاده شده از H30-U10ِ من با Tapatalk

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)