مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh جزیره دوار هایدرا , یا یک گاف بزرگ دیگر در لاست !!! - صفحه 2

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17

موضوع: جزیره دوار هایدرا , یا یک گاف بزرگ دیگر در لاست !!!

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,414
    سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جزیره دوار هایدرا , یا یک گاف بزرگ دیگر در لاست !!!

امروز در حین بررسی شرایط حرکت دود سیاه در جزیره هایدرا بودم و سعی داشتم که فواصل را در روی عکسهای مختلف بررسی کنم .
    این بررسی به درازا کشید و موجبات ایجاد این تاپیک را فراهم نمود .
    بررسی فواصل و شرایط در جزیره هایدرا باعث شد که یک بررسی کلی تر بر روی این جزیره انجام دهم و تمام زوایای آنرا در عرض 4 فصلی که پی به وجود این جزیره بردیم بررسی کنم .
    نتیجه این بررسی شاید برای خودم هم عجیب بود چون به نظر میرسد که جزیره هایدرا در حالات مختلف در حال گردش به دور جزیره اصلی است .
    شاید بهترین جمله برای این تعریف این باشد که یا هایدرا یا جزیره اصلی , حالتی دوار دارند .
    برای اثبات این فرضیه که جزیره هایدرا نصبت به جزیره اصلی در وضعیتهای مختلف قرار میگیرد ابتدا باید نگاهی داشت به نقشه های که از موقعیت جزیره هایدرا و جزیره اصلی موجود است .

نقشه رسمی جزیره

جزیره کوچکی که در پایین نقشه دیده میشود , جزیره هایدراست . دو خط قرمز که بر روی نقشه کشیده شده نشان دهنده کرانه شمالی هایدراست و کرانه جنوبی جزیره اصلی .
    در بالا نقشه نشانگر دیگری نیز وجود دارد که شمال و جنوب جغرافییایی را نشان میدهد . در جزیره هایدرا یک سری کوه وجود دارد که بخش کرانه های شمالی جزیره را از کرانه های جنوبی جدا میکند .
    بخشهای روشن در نقشه هایدرا نشان دهنده قسمتهای ساحلی است . در قسمتهای شمالی آن شاهد بخشهای صخره ای و کوه هستیم .
    با این تعرف اگر به نقشه نگاه کنید متوجه میشوید که کسانی که در کرانه جنوبی هایدرا قرار گرفته باشند هیچ گاه قادر نیستند جزیره اصلی را مشاهده کنند و برای دیدن این جزیره باید به کرانه شمالی بروند .
    با این حساب باید تصور کرد که اولین بار که بنجامین لاینوس از جزیره هایدرا به سویر جزیره اصلی را نشان داد آنها در شمال جزیره اصلی بودند .

عکس شماره 1 .... نمای عمومی جزیره اصلی از هایدرا .
    بنجامین لاینوس و جیمز فورد . فصل سوم

در این نما کاملا منطق نقشه رعایت شده است . جزیره اصلی در حدود شمال غربی جزیره هایدرا قرار دارد .
    با توجه به این که همه تاسیسات ایستگاه هایدرا در بخش جنوبی واقع شده است و در بخش شمالی هم به کوه و صخره ها هستند قاعدتا در زمانی که سویر و کیت در حال فرار از جزیره هایدرا هستند باید نتوانند جزیره اصلی را ببینند .
    اما...

عکس شماره 2 .... نمای اختصاصی از خلیج جنوبی هایدرا ...
    کیت آوستین و جیمز فورد

در این تصویر اگر جیمز و کیت در شمال جزیره باشند باید جزیره اصلی را در بخشهای دریایی عکس مشاهده کنیم . پس با توجه به این که جزیره دیده نمی شود میتوان به قطعیت گفت که اتفاقات این بخش داستان در بخش جنوبی جزیره در حال رخ دادن است . یعنی مکانی که فقط با یک نیم دور کامل دور جزیره میتواند به جزیره اصلی دید داشته باشد .

عکس 3 .... ثانیه هایی بعد از عکس دوم . نمای اختصاصی از لحظه خروج کیت و جیمز

همان طور که مشاهده میکنید در کمال تعجب میتوان جزیره اصلی را در سمت مخالف نمای قبلی مشاهده کرد .
    با اطمینان میتوان گفت که تنها در کرانه شمالی جزیره امکان دیدن چنین نمایی هست .
    پس چطور در کرانه های جنوبی میتوان باز هم جزیه ای را که نیست دید ؟؟!!!
    برای اطمینان بیشتر به سراغ دیگر محلهایی رفتم که در آن میتوان جزیره اصلی را دید .

عکس 4 ... فصل پنجم زمان خروج فرانک لاپیدوس و سان .
    بنجامین , سان , فرانک

این عکس دقیقا جزیره را در همان موقعیتی نشان میدهد که در عکس شماره 1 دیدیم . اما به طور مشخص این جزیره متفاوت از عکس شماره یک است . به پوشش سبز کوههای جلویی دقت کنید و با عکس قبلی مقایسه کنید .
    جزیره در یک وضعیت نمی تواند دو جور نمای مختلف داشته باشد .
    مسئله دیگر این است که در عکس شماره 1 بنجامین و سویر بر روی بلندی هستند و در این عکس سان و بنجامین در کنار ساحل . مسلما در آن زمان باید شاهد دید بهتری از کسانی باشیم که بر روی بلندی هستند . اما جزیره کاملا در آن جا مبهم و تار است .
    من باز به همین جا بسنده نکردم .
    در فصل پنجم و در اپیزود ناماسته شاهد فرود آجیرا در هایدرا هستیم .

عکس 5 .... نمای اختصاصی از لحظه فرود آجیرا

در این تصویر که با تصویر بعدی کامل خواهد شد میتوانید نمای کرانه جنوبی هایدرا را ملاحظه بفرمائید . از منتهاالیه سمت راست تصویر تا چرخ جلویی هواپیما میتوان ساحل را به وضوح تشخیص داد . در این تصویر به هیچ عنوان نمی توان اثری از جزیره اصلی پیدا کرد .
    این مسئله منطقا درست است چون جزیره درست در سمت دیگر این نماست . تصویر بعدی را ببینید .

عکس 6 ... نمای اختصاصی فرود آجیرا ... ثانیه ای پس از تصویر 5

در این تصویر کوهستان محدود آجیرا در برابر دید بینندگان است و با توجه به این که ما فضای روبرویی آجیرا را کاملا در تصویر قبل دیدیم و جزیره ای وجود نداشت میتوان نتیجه گرفت که جزیره کاملا در سمت دیگر این کرانه قرار داد .
    با این تصور به سراغ تصویر بعدی میرویم .

عکس 7 ... نمای عمومی .. زمان رسیدن دودسیاه به ساحل آجیرا .. فصل پنجم .

این تصویر عجیب به یکباره همه معادلات را بر هم میزند . اینجا همچنان ساحل جنوبی جزیره هایدراست . عجیب این است که چگونه میتوان جزیره ای را که در واقع نباید این جا باشد را در روبروی ساحل جنوبی دید .
    برای این که دقیقا متوجه موقعیت این صحنه شوید به ادامه همین صحنه در عکس بعدی برویم .

عکس 8 ... نمای جنوب غربی جزیره ثانیه ای پس از عکس 7... دودسیاه در حال رفتن به ملاقات چارلز ویدمور .

خوب . نمی دانم متوجه چیزی که من در این صحنه میبینم شده اید یا نه . کافی است که نگاهی به منتها الیه سمت چپ تصویر بیندازید تا متوجه منظور دقیق من بشین .
    جزیره اصلی در این تصویر که در جهت مقابل تصویر قبل است هم به وضوح مشخص است . با توجه به این که فلشی که سمت بال هواپیما را نشان میدهد برایمان روشن میسازد که جهت هواپیما درست به همان سمتی است که باید باشد .
    پس تنها نتیجه ای که میشود گرفت این است که در فضای روبه روی هواپیما نباید هیچ جزیره ای وجود داشته باشد .
    اما کاملا مشاهده میکنید که جزیره اصلی در هر دو سوی این کرانه دیده میشود . تا این جا کار شاهد بودیم که جزیره هایدرا تقریبا با وضعیت فعلی یک دور کامل به دور جزیره اصلی چرخیده و یا بر عکس .
    برای این که بیشتر با ماهیت این ماجرای عجیب آشنا بشید یک مقدار به عقب تر بر میگردیم .

عکس 9 ... نمای اختصاصی از پیاده شدن سویر در اپیزود پاسخ S06E8

حال اگر زاویه دوربین را مستقیم در نظر بگیریم متوجه خواهید شد که جزیره اصلی در مقابل جزیره هایدرا در جهت عقربه های ساعت چرخیده و این چرخش ادامه میابد تا عکس بعدی .

عکس 10 ... نمای عمومی از زمان پیاده شدن گروه سویر در هایدرا اپیزود گزینش ..

با مشاهده این عکس دیگر به راحتی میتوان گفت که جزیره اصلی کاملا از شمالی ترین نقطه هایدرا به جنوبی ترین نقطه آن جا به جا شده و این گردش کاملا در جهت عقربه های ساعت بوده است .
    حال باید پرسید که با توجه به آنچه دیدیم آیا این یک واقعیت است ؟
    آیا جزیره حالتی دوار دارد و کاملا متحرک است ؟
    یا این اتفاق صرفا اشتباه سازنده است و باید آنرا یک گاف نامید . تمام عکسهای چرخش جزیره را میتوان به حساب همان گردش و دوار بودن جزیره گذاشت اما یک عکس دیگر در این باره , نظر شما را تغییر خواهد داد .

عکس 11 ... اپیزود پاسخ ... سویر و زویی در حال حرکت در کنار ساحل هایدرا .

همچنان که مشاهده میکنید مانند باری که دود سیاه به ساحل هایدرا خواهد آمد جزیره اصلی در سوی دیگر هایدرا هم دیده میشود .( فلش قرمز )
    حال عکس شماره 6 را با این عکس مقایسه کنید . جای چه چیزی خالی است ؟
    درست است . کوههای جزیره هایدرا از صحنه غایب هستند . در واقع میتوان گفت که سازندگان یادشان رفته که در سمت شمال جزیره هایدرا یک رشته کوه وجود داشت که در زمان فرود آجیرا کاملا مشهود بود و با توجه به فاصله ای که بعد از عکس شماره 6 , آجیرا تا نقطه توقف طی کرد , در این صحنه کوهها باید کاملا نمودار باشند .
    این که چرا این اتفاق افتاده را نمی توان مشخص کرد .
    چیزی که برداشت من از کل مطلب است و دوستان هم میتوانند در این باره به اندازه کافی دقت کنند , این است که , متاسفانه هیچ دقتی بر روی فواصل و مکانها در داستان نشده است .
    همان طور که شاهدیم در هر بار از نمایش جزیره هایدرا , جزیره اصلی در جایی متفاوت از جای قبلی است و این در حالی است که با توجه به کوهستانی بودن و سخره ای بودن بخش شمالی هایدرا تمام آمد و شد ها در قسمت جنوبی انجام می شود .

در این باره توضیح بیشتری نمیدهم و امیدوارم که نظرات دوستان روشن کننده ذهن خسته من از این ماجرا باشد .
    فرخ

2. 16 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

3. # ADS

JAMES FOREVER آواتار ها
    وضعیت : JAMES FOREVER آنلاین نیست.
    سپاس ها : 127
    سپاس شده 430 در 107 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 60 تاپیک

پاسخ : جزیره دوار هایدرا , یا یک گاف بزرگ دیگر در لاست !!!

جزیره هیدرا چون که وجود خارجی (در واقعیت فیلم سازی) نداشته همیشه از پرده آبی استفاده میکردند و به جای پرده آبی یا سبز همون جزیره اوماها رو میگذاشتند که طی فصل های مختلف این بعد مسافت از یادشون میرفت که چقدر بوده هی میرفت جلو هی میومد عقب
    اگر هم بهشون بگیم که چرا اینجوریه میگن این هم یکی از راز های جزیرست برید کشف کنید

5. کاربر روبرو از پست مفید JAMES FOREVER سپاس کرده است .

6. # ADS

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط JAMES FOREVER نمایش پست ها
    جزیره هیدرا چون که وجود خارجی (در واقعیت فیلم سازی) نداشته همیشه از پرده آبی استفاده میکردند و به جای پرده آبی یا سبز همون جزیره اوماها رو میگذاشتند که طی فصل های مختلف این بعد مسافت از یادشون میرفت که چقدر بوده هی میرفت جلو هی میومد عقب
    اگر هم بهشون بگیم که چرا اینجوریه میگن این هم یکی از راز های جزیرست برید کشف کنید
    دقیقا بهنام. خیلی از موارد همین طوری بوده که شکل معما به نظر برسه و بعد روند داستان جوری شده که عملا هم به معما تبدیل شده. اما خیلی از اینها واقعا معما نیست.
    این داستان هایدرا دقیقا همین شکلی که گفتی اتفاق افتاده . اما به قول خودت الان بپرسی میگن که فکر کنید ببینید چه فکری در پس این جریانه !!!
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

pasargad آواتار ها
    وضعیت : pasargad آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 2 در 1 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

سلام
    من 4بار بطور کامل این سریال رو دیدم
    تنها چیزی که خیلی منو تحت تاثیر قرار می دادغرق شدن اینهمه شخصیت درلوکیشنهای جزیره بود
    حالا قابل تقدیره اینهمه دقت ونکته سنجی شما
    ممنون

9. 2 کاربر از پست مفید pasargad سپاس کرده اند .

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,748
    سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

شدیدا با خوندن مجدد این تاپیک حال و هوای لاست اومد سراغم
    به این فکر کردم که واقعا یه سریال چقدر می تونه جذابیت داشته باشه که هر قسمتش با کلی هیجان و دقت ثانیه به ثانیه اش رو از دست نمی دادیم
    این روزها جای خالی لاست به شدت حس می شه ، جای خالی سریالی که واقعا زیبا بود

توضیحاتی که در مورد این جزیره و کم دقتی های عوامل دادی انقدر حیرت انگیزه که فکر می کنم اگر صد بار هم لاست رو می دیدم ، باز هم پی به این اشتباهات نمی بردم
    درسته که اشتباهات عوامل زیاد بود ، اما الان که بهش فکر می کنیم می بینیم واقعا یه سریال مثل لاست پروژه ی عظیمی بود با لوکیشن های زیاد و خب مسلما امکان این بی دقتی ها در هر سریالی با این سطح وجود داره ....
    کاش لاست هنوز ادامه داشت ... کاش باز هم با اشتیاق منتظر پخش اپیزودهاش بودیم تا بعدش با هزاران نفر صحبت کنیم ... کاش !

11. 2 کاربر از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده اند .

azacr آواتار ها
    وضعیت : azacr آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 3 در 1 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

سلام

آقا فروخ نکته سنجی شما جالب و قابل توجه .

من به تازگی عضو این سایت شده ام . مطالب در زمینه این سریال رو در این سایت و سایت های دیگر مثل tvshow دنبال کردم . برای من نیز
    مثل بقیه مخاطبان معما های زیادی در این رابطه وجود داره . برای من همیشه سطح گستردگی آزاد و عمیق ذهنی و خلاق نویسندگان این
    سریال بزرگترین معما بوده .

اما نمیدونم که در این سایت و یا tvshow هم تیم مترجم وجود داره و یا نه. چون با وجود چنین تیمی میتوان فهمید که آیا این ها گاف هستند و یا بطور عمدی در داستان قرار داده شده .

میبایست نخست برای شناخت خیلی از این مسائل ، سوالات ، معما ها ، تحلیل و بررسی به منبع ایجاد این سریال رجوع بشه . یعنی جواب ها رو باید از زبان نویسندگان ، فیلمنامه نویس ها ، کارگردانان و خلاصه صاحب نظران آن سرزمین شنیده بشه و در مورد آن نظر داده بشه .

توجه داشته باشید که مخاطبان این چنین شاهکاری در سطح دنیا از مرز صد ها میلیون هم گذشته و هستند سایت ها یی این چنین که دقیقا مثل ما جریان را حتی قویتر دنبال میکنند .

ما که فارسی زبان هستیم چه بسا در داخل آمریکا و سایر نقاط دنیا باشند که این چنین تشنه وار به دنبال آب هستند . نکته سنجی شما خود باید عاملی برای ارزشمند قرار دادن چنین آثاری باشه .

موفق باشید .

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط azacr نمایش پست ها
    سلام

آقا فروخ نکته سنجی شما جالب و قابل توجه .

من به تازگی عضو این سایت شده ام . مطالب در زمینه این سریال رو در این سایت و سایت های دیگر مثل tvshow دنبال کردم . برای من نیز
    مثل بقیه مخاطبان معما های زیادی در این رابطه وجود داره . برای من همیشه سطح گستردگی آزاد و عمیق ذهنی و خلاق نویسندگان این
    سریال بزرگترین معما بوده .

اما نمیدونم که در این سایت و یا tvshow هم تیم مترجم وجود داره و یا نه. چون با وجود چنین تیمی میتوان فهمید که آیا این ها گاف هستند و یا بطور عمدی در داستان قرار داده شده .

میبایست نخست برای شناخت خیلی از این مسائل ، سوالات ، معما ها ، تحلیل و بررسی به منبع ایجاد این سریال رجوع بشه . یعنی جواب ها رو باید از زبان نویسندگان ، فیلمنامه نویس ها ، کارگردانان و خلاصه صاحب نظران آن سرزمین شنیده بشه و در مورد آن نظر داده بشه .

توجه داشته باشید که مخاطبان این چنین شاهکاری در سطح دنیا از مرز صد ها میلیون هم گذشته و هستند سایت ها یی این چنین که دقیقا مثل ما جریان را حتی قویتر دنبال میکنند .

ما که فارسی زبان هستیم چه بسا در داخل آمریکا و سایر نقاط دنیا باشند که این چنین تشنه وار به دنبال آب هستند . نکته سنجی شما خود باید عاملی برای ارزشمند قرار دادن چنین آثاری باشه .

موفق باشید .
    با سلام .
    بله این مطلب رو هم من برای اولین بار در تی وی شو ارائه دادم.
    مسئله اینه که بر عکس اونچه به نظر میرسه در سایتهای انگلیسی زبان هم با این دقت مسائل دنبال نمیشد.
    خیلی از این مطالب در همان زمان نمایش به زبان انگلیسی برگردانده شد و در سایتهای انگلیسی هم گذاشته شد .

در بخش انتهائی مطلب کاملا به این موضوع اشاره شد که با عکس آخری که گذاشتم این مسئله تنها میتونست گاف باشه.
    متاسفانه لاست با تمام زیبائی ها دارای ضعف های فراوانی بود.
    هر چند که با وجود همه این ضعف ها ما از صمیم قلب دوستش داشتیم .

ممنون
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

14. 2 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

seven pounds آواتار ها
    وضعیت : seven pounds آنلاین نیست.
    سپاس ها : 653
    سپاس شده 158 در 65 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 261 تاپیک

اتفاقا منم به این مسئله توجه کرده بودم که چطوریه افراد اون جزیره میتونن جزیره اصلی رو ببینن ولی از جزیره اصلی نمیشه این جزیره رو دید ولی بعدش گفتم به درک اصلا چیز مهمی نیست . مگه میشه کاری به این عظمت سوتی نداشته باشه مهم اینه که اصل مطلب و هدف اصلی داستان سریال رو فهمید و به این مسائل بیخود توجه نکرد .
    پ.ن : خداوکیلی فکر نمیکنم هیچ جای دنیا مثل ایران به سریالی مثل لاست گیر داده شده باشه

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع