سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh جزیره به اراده چه کسی منتقل شد و با چه اهدافی ؟!!

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
نمایش شاخه ای3علاقمندی ها
  • 2 ارسال شده توسط FFKIA
  • 1 ارسال شده توسط MOHAMMAD

موضوع: جزیره به اراده چه کسی منتقل شد و با چه اهدافی ؟!!

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,200
    سپاس شده 25,632 در 4,554 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

جزیره به اراده چه کسی منتقل شد و با چه اهدافی ؟!!

با سلام خدمت همه كاربران عزيز

خوب به نیمه راه لاست در فصل ششم رسیدیم . خیلی از سوالات داستان حل شده و خیلی سوالات جدید ایجاد شده که تا پایان داستان بناست پاسخ داده بشه .
    اما یک سوال که از فصل چهارم در ذهن من ایجاد شد و همچنان بدون پاسخ مانده این است که انتقال جزیره بنا به خواست چه کسی انجام شد ؟
    میدانیم که ایده انتقال را جان لاک در کلبه جنگلی , که دیگر با اطمینان زیادی میتوان گفت که متعلق به جیکوب نیست , از کریسچن گرفت .
    با این احتساب تقریبا خیلی از اتفاقات جزیره از زمانی که داستان شروع میشه بر خلاف خواسته جیکوب اتفاق افتاده و ریچارد هم به عنوان مشاور در این بین دخالت خاصی نکرده است .
    در نظر بگیرید که ریچارد زمانی که بنجامین با جان لاک برای بار اول به کلبه رفتند به خوبی میدانست که در این کلبه هر که هست جیکوب نیست .
    چرا که در هر حال جیکوب با ریچارد در تماس بوده و میدانسته جیکوب در کجا زندگی میکند و میدانسته این محل کلبه جنگلی نیست .
    زمانی که کریسچن (دودسیاه) به جان لاک گفت که باید جزیره را منتقل کند , بنجامین به سمت ارکید به راه افتاد . میدانیم که کسانی در میان کوه به بنجامین علامت میدادند و میدانیم که بعدا بنجامین با ریچارد صحبت کرد و جان را رهبر معرفی کرد و خود برای انتقال رفت .
    پس ریچارد هم در این زمان کاملا میدانست که جزیره منتقل خواهد شد .
    اما چرا موضع جیکوب را در این جا از زبان ریچارد نمی شنویم .
    دلیل عمده انتقال جزیره در این بین آمدن افراد ویدمور بود که میدانیم در زمان انتقال این خطر کاملا بر طرف شد . به این مفهوم که هم مارتین کیمی و افرادش مردند و هم لحظاتی قبل از انتقال جزیره , کشتی هم منفجر شده بود و با توجه به ریموتی که در اختیار مارتین کیمی بود , بنجامین و جان هم به این حقیقت پی بردند که جزیره از خطر افراد ویدمور رهایی پیدا کرده است . اصولا این جا دیگر نباید نیازی به انتقال میبود .
    از طرفی این ایده چون پیشنهاد دود سیاه بود به جان لاک , میتوانست از طرف جیکوب کنترل شود و جیکوب با اهرم ریچارد جلوی این اتفاق را بگیرد . اما جیکوب ساکت میماند . جزیره این جا با اراده دود سیاه منتقل می گردد .
    هدف این انتقال رها سازی از دست دشمن خارجی (ویدمور) است . پس دود سیاه نمی تواند مناسبتی با ویدمور داشته باشد . این همان روالیست که نشان از مناقشات آینده دود با ویدمور هم خواهد داد .
    اما آیا ایده انتقال به نفع هر دو طرف داستان است ؟
    در آن مقطع انتقال جزیره چه چیزی را حل کرد ؟
    کریسچن در زمانی که جان به محل انتقال جزیره میرود به او میگوید که در خارج جزیره به سراغ چه کسی باید برود و همچنین به او میگوید که با انتقال جزیره توسط بنجامین هیچ چیز بهتر نشده است .!!!

با توجه به گفته های بالا میتوان یک تصور فوق العاده از داستان داشت .
    به نظر من انتقال جزیره خواست کامل دود سیاه است . اما بر سر این کار یک مانع بزرگ وجود دارد . این مانع بنجامین لاینوس است . دود میخواهد که طبق همان که بعدا اتفاق افتاد جزیره توسط جان منتقل شود و او بتواند طی فرایندی سریعتر به قالب جان فرو برود و به مقابله با جیکوب برخیزد .
    اما در این بین بنجامین به نوعی فداکاری دست میزند . بنجامین با رفتن به محل چرخ و انتقال جزیره به نظر من اراده دود سیاه را متوقف میکند و یا حداقل3 سال به تاخیر می اندازد . او در لحظه انجام انتقال به جیکوب می گوید که امیدوار است که او را راضی کرده باشد .
    بنجامین از دو سو به این منافع میپردازد . از یک سو با این عمل به منافع دود لطمه میزند و از سوی دیگر به نابود کردن افراد ویدمور در خارج جزیره می پردازد.
    تا این جا منافع جیکوب ازهر طرف حفظ شده . اما ادامه روال به نفع جیکوب پیش نمیرود . بنجامین حس میکند که باید به جای جان خودش به جزیره برگردد . که شاید اگر جان در برابرش زنده نشده بود همه چیز به روال عادی بر میگشت . خود بنجامین به سان میگوید که زنده شدن جان او را نابود کرده , میدانیم که این ایده عجیب نیست . زنده شدن جان نه تنها بن که موجب نابود خیلی های دیگر هم شده و خواهد شد .
    امابزرگترین سوال همچنین باقیست .
    جزیره به اراده چه کسی منتقل شد و چه اهدافی در بین بود و چرا جیکوب از این کار ممانعت نکرد ؟
    من تقریبا ایده خودم را گفته ام .
    سوالات در این بین کم نیست . امیدوارم که دوستان با نظرهای خودشون در کامل شدن این نظریه کمک کنند .
    Sassyplanner و KLAROLINE به این پست علاقمند بوده اند.

2. کاربر روبرو از پست مفید FFKIA سپاس کرده است .

3. # ADS

MOHAMMAD آواتار ها
    وضعیت : MOHAMMAD آنلاین نیست.
    سپاس ها : 486
    سپاس شده 352 در 105 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 152 تاپیک

پاسخ : جزیره به اراده چه کسی منتقل شد و با چه اهدافی ؟!!

جيكوب از تمام اين وقايع اطلاع داشته و دليل اينكه در مورد انتقال جزيره به ريچارد پيامي نداده براي اين بوده كه اونم ميخواسته اين اتفاق بيوفته حتي ريچارد در فصل شش از بعضي از مسائل مانند كانديدها هم بي خبر بوده و ريچارد ميگه جيكوب به من گفته من يه سري برنامه هايي براي تو دارم.برنامه ها و ايده هايي كه دود پياده كرد تا به جيكوب برسه مثل انتقال جزيره كشته شدن لاك تسخير لاك توسط دود كشته شدن جيكوب و.... كه در پايان ماجرا منجر به از بين رفتن دود سياه شد.چون جيكوب بنظرم بيش از هر چيز به جك اعتقاد داشت جيكوب بلاخره توانست فرد مورد نظري كه بتونه ذات واقعي بشر رو نشون بده رو پيدا كرد و مدتهاي زيادي منتظر اين شخص بود و براي اين لحظه برنامه ريزي كرده بود.

در مورد اينكه بنجامين كار دود رو عقب انداخت من فكر كنم هدف دود اين بوده كه جزيره اول توسط بن منتقل بشه چون اگه بن بيرون جزيره نميرفت كي ميخواست لاك رو بكشه و فلش هاي زماني هم ايجاد نميشد تا ريچارد به جان لاك واقعي ايمان پيدا كنه و منتظر رهبريش باشه چون در فصل 5 ريچارد هيچ موقع فكر نميكرد لاك همون دود سياه باشه فكر ميكرد جان اينقدر خاصه كه جيكوب بهش زندگي دوباره داده و ريچاردم از همه در مورد دود بيشتر ميدونست!

در مورد رابطه الوئيز و ويدمور معما زياده مثل قابليت پيدا كردن جزيره توسط الوئيز و چرا تا قبل از منفجر شدن ايستگاه سوان مختصات جزيره رو بهش نميداده تا برگرده و يا همكاري بن و الوئيز
    Sassyplanner به این پست علاقمند بوده است.

5. کاربر روبرو از پست مفید MOHAMMAD سپاس کرده است .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع