مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh آيا معماي استثنايي بودن جان لاك حل شد ؟؟!!

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24

موضوع: آيا معماي استثنايي بودن جان لاك حل شد ؟؟!!

 1. #1
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,666
  سپاس ها : 11,423
  سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  آيا معماي استثنايي بودن جان لاك حل شد ؟؟!!

  با سلام خدمت همه دوستان و كاربران عزيز سايت

  سرانجام بعد از 6 سال لاست به پايان رسيد، اما اين پايان به مفهوم تمام شدن همه معماهاي داستان نيست.
  يكي از مسائلي كه در بين بينندگان لاست به آن زياد پرداخته شد و البته خود من هم در مورد آن زياد بحث كرده ام موضوع استثنايي بودن جان لاك است. موضوعي كه كاملا يك تلقي اختصاصي از يك شخصيت داستان بود و ما مدتهاي مديدي بر سر آن با يكديگر بحث كرديم و به نظر من همچنان به نتيجه خاصي نرسيده است.
  با توجه مباحثي كه من ديدم و در سايت مطالعه كردم به نظر ميرسد كه اين بحث همچنان در همان مسير سابق گام بر ميدارد و همچنان نشانه هاي داستان در اين زمينه كاملا به وادي فراموشي سپرده شده است.


  به نظر ميرسد كه نتيجه گيري هاي دنيايي و جسماني داستان با نتايج عقبايي و روحاني آن يكي فرض شده و از آن نتايج عجيبي پديد آمده است...!!!
  براي اين كه بتوانيم برداشت صحيح تري از اين موضوع داشته باشيم، بايد ابتدا ديد كه بحث كهنه استثنايي بودن و يا نبودن جان، شامل چه مباحثي ميشد.
  استثنايي بودن و يا نبودن جان لاك، مسئله اي بود كاملا مرتبط با دنياي مادي، دلايلي كه در اين باره به استثنايي بدون جان لاك انجاميد همه و همه مواردي بود كه صرفا به برداشتهاي شخصي او از جزيره ارتباط داشت. جان لاك در اين باره يك دليل بسيار بزرگ داشت. شفا يافتن او در جزيره باعث شد كه به يكباره جريان ذهني او تغيير كند و به مرد معتقد داستان مبدل شود. همه ميدانيم كه او اشتباه نكرده بود و اين جزيره و اتفاقات آن واقعا خاص بود.
  اما مسئله اصلي اين است كه آيا باور داشتن به يك خاصيت، ميتواند باعث خاص شدن انسان شود. آيا اگر ما خداپرست باشيم و كاملا به اين امر باور داشته باشيم، خاص خواهيم شد؟

  جان لاك انساني بود خالص و نيك سيرت و از ابتداي داستان هم كسي مشكلي با روح زلال و پاك جان نداشت...
  اكنون به جايي از داستان ميرسيم كه بنجامين در يك دنياي كاملا ماورايي و روحاني جان لاك را خاص خطاب ميكند و از اين بابت به نظر ميرسد كه جان همانيست كه گفته شده بود و تصور ميشود كه همه دلايل خاص بودن جان با اين گفته بنجامين محرز شده است. حال آنكه اين دنيا دنيايي خالص است و برخواسته از حقيقت درون افراد. اشاره هاي اين دنيا هم همه و همه سرچشمه اي در همين روحاني بودنش دارد. اين دنياييست كه بنجامين به خاطر گناهانش بايد آنجا بماند و نميتواند همراه اين آدمهاي پاك به ميان نور راهي شود.
  بنجامين در اين مكالمه كاملا به ذات و روح ويژه جان لاك اشاره ميكند و اين نميتواند يك ماهيت عمومي باشه و به جسميت و خواص دنيايي او تعميم داده شود.
  ضمن اين كه بحث احمق و يا استثنايي بودن جان لاك، بحثي بود، بين بيننده هاي لاست و نه سازنده هاي لاست.
  ما در لاست روالي را طي ميكرديم كه بر آن منوال ميتوانستيم در مورد اشخاص و حركاتشان برآوردهاي شخصي خودمان را داشته باشيم و با توجه به برداشتهاي شخصيمان از اتفاقات و مسائل جاري در داستان نتيجه بگيريم.
  خيلي از اين برداشتها در نتيجه ضعف هاي داستان بوجود آمد، ضعفهايي كه با پايان يافتن داستان همچنان بدون پاسخ مانده است.
  مسئله استثنايي بودن اتفاقا از نكاتيه كه من را در انتهاي داستان قانع نكرد. تصور شخصي من اين بود كه دلايل محكم و ملموسي براي استثنايي بودن جان ارائه شود. دلايلي كه من خيلي قبلتر در مورد آن فكر كردم و اگر مي گفتم جان ماهيتي بخصوص داشت بنا به همان دلايل بود. با پايان سريال انتظار داشتم كه بيشتر به اين مسئله پرداخته شود.
  اما داستان در اين باره كاملا مهجور و الكن ماند. انتظار ميرفت كه جان به دلايلي بيش از گفته روح بنجامين لاينوس، استثنايي باشد.
  من در تحليل اپيزود Last Recruit به شكل كاملي به دلايل خاص بودن جان پرداختم و حتي در اپيزود What They Died For باز هم به اين اشاره كردم .
  اما در داستان به هيچ كدام از اين موارد اشاره نشده و تنها دليل خاص بودن جان، گفته بنجامين است، ظاهرا در قسمت پاياني ديگر مجالي براي پرداخت به اين موضوع نبود.
  گفته بنجامين بسيار شبيه آن مثال، تكرار كردن كلمه حلواست، كه مسلما با آن دهان شيرين نخواهد شد.
  اما خوشبختانه داستان امكان قياس ديگري در اختيار ما قرار داده .
  اين امكان شخص دزموند هيوم است .
  ما در داستان لاست به خوبي حس ميكنيم كه دزموند داراي خواص بخصوصي است. اما در صحنه انفجار سوان در آخر فصل دوم، ميبينيم كه به نوعي اكو و جان لاك هم خواصي شبيه به او پيدا ميكنند و از يك انفجار الكترو مغناطيسي، جان سالم به در ميبرند. شايد بتوان اين خاصيت را به حساب ويژگي هاي هر سه نفر اين گروه و از همه بيشتر دزموند گذاشت.
  بدين ترتيب ميتوانستيم به دزموند بگوييم كه خاص است و توانستيم در فصل ششم با اين خاصيت بيشتر آشنا شويم.
  اما با همين ديد چگونه ميتوان جان را ويژه دانست؟
  ماهيت ويژه جان چه چيزي بود كه باعث ميشد اكو ويژه نباشد و جان باشد؟
  اكو هم در مرحله اي از داستان همه حرفهايي را ميزد كه جان هم همانها را پيش از اين گفته بود. اكو هم مرد اعتقاد ديگري بود. اما يك تفاوت بين اين دو بود، هر دو معتقد بودند ولي جان پاك نهاد و اكو گنه كار بود.
  اين تفاوتي بود كه باعث ميشد اين دو از هم تفكيك شوند.
  حال اگر اين معادله را حل كنيم، باقي مانده اي نداريم جز همان پاك نهادي جان. همان خاصيتي كه در جان بيشتر از همه وجود داشت و همين باعث ميشد كه او خود به خود از بقيه افراد جدا شود.
  در اين حالت جان لاك انساني بيگناه و معتقد است، ديد او شباهت به ديدي دارد كه جيكوب داشت و از اين بابت همه را خوب ميبيند و به همه اطمينان ميكند.
  همين اطمينان ها و همين خوب ديدن مردم باعث تمام مصائب اوست. جان از اين حيث تنها فرديست كه نياز به بخشش ندارد و خود به خود انسانيست آمرزيده و نيك.
  نكته اصلي درست در همين جا شكل ميگيرد . هيچ كدام از ما درباره نيك بودن جان شكي نداشتيم و هيچ كس نميگفت كه جان فردي معتقد نبوده است.

  دوستاني كه در جريان بنياد بحثها درباره جان لاك بوده اند كه البته هنوز هم نوشته هاي آن موجود است، ميدانند كه اصولا كسي نمي گفت كه جان معتقد نبود و يا جان آدم پاكي نبود. بحث بر سر معني اين اعتقاد بود.
  جان اما با تمام اعتقادش ذهني اش به جزيره، اما گامي فراتر از اين بر نميدارد. او براي جزيره فداكاري ميكند و حتي جان بر سر اين كار ميگذارد.
  اما نكته مهمي كه در اينجا وجود دارد اين است. اگر كسي از جان بپرسد كه دليلش براي اين اعمال چيست، مسلما پاسخش همان حرفهايي خواهد بود كه در اپيزود خرگوش سفيد به جك گفت. همان حرفهايي كه انسان را تحت تاثير قرار ميدهد، اما باورش بدون دليل مشكل به نظر ميرسد.

  براي اين كه بيشتر با اين مفهوم آشنا شويد بايد به فصل 5 داستان رفت، جايي كه ريچارد در گفتگويي كه بالاي تپه ها با جان دارد به او ميگويد كه بن افراد ديگران را با مسائلي مانند نازايي و ... درگير كرده و اين در حالي است كه آنها منتظر كسي هستند كه بگويد، ريچارد و بقيه افراد براي دلايلي بهتر در اين مكان جمع شده اند.
  كاملا واضح است كه در اين راه جان لاك هم نمي تواند كمك كند و مسئله اي را براي اين مردم حل كند. ادامه همين مسير نه جان لاك را به محافظت از جزيره نخواهد رسانيد. چرا كه محافظ فقط كسي نيست كه اعتقاد داشته باشد.
  جان لاك، اكو، چارلي، و .... همه و همه افرادي هستند كه در وادي همان مسيري كه جيكوب مشخص كرده گام برميدارند. همه اينها از جايي كه تعيين شده شروع ميكنند و در جايي كه تعيين شده به آخر كار خود ميرسند. در اين ميان جان لاك نيز فرديست كه كاملا همان كارهاي تعيين شده را انجام ميدهد، با اين فرق كه او حس ميكند كه معنايي براي همه چيز هست.
  اما باز هم اين اعتقاد دليلي براي خاص بودن او نيست. او هم مانند ديگر افراد داستان يك عبارت جبريست، عبارتي لايتغير و ثابت، او حتي حتي براي رسيدن به مرحله نهايي گزينش هم دچار مشكل ميشود. هر چند كه جان لاك راه را هموار ميكند، اما او بهترين گزينه براي محافظت نيست. به جان حتي فرصت ديدن واقعيات جزيره را هم نميدهند، او نه محافظ را ميبيند و نه از ماهيت جزيره خبر دارد. تمام اينها به اين دليل است كه براي او مامورتي ديگر در نظر گرفته شده و اين ماموريت به شكلي يك استفاده حداكثري از جان لاك است.
  چرا كه جان در اين داستان ماموريتي دوگانه دارد. از سويي بايد با فدا كردن جان خود، زندگي افراد مانده در جزيره را حفظ كند و اسباب بازگشت افراد خارج از جزيره را فراهم آورد و از سويي ديگر جسدش مورد استفاده MIB قرار بگيرد تا جيكوب با همين روش افراد را محك بزند و محافظ نهايي را به محلي كه بايد برود هدايت كند.
  در هيچ قسمتي از اين مسير ما شاهد بروز خاصيتي منحصر به فرد از جان نيستيم، غير از همان اعتقادش كه هميشه همراه او بود.

  من هم مانند همه بيننده ها در لحظه اي كه بنجامين جان لاك را خاص خطاب كرد تحت تاثير قرار گرفتم، اما متاسفانه نميتوانم خود را قانع به خواص ناديده كنم.
  ما با كلمه ثابت و متغيير در داستان لاست بسيار آشنا هستيم. من ميخواهم بگويم كه داستان ممكن است به ما بگويد كه اشخاصي خاص و اشخاصي معمولي هستند. اما اجازه ندهيم كه راويان داستان ما را به اشتباه بي اندازند.
  در بين تمام جبرها و ثابتها و موضوعات غير قابل تغيير و داستان، فقط يك موجود ويژه وجود دارد، فقط و فقط يك نفر در كل داستان ميتواند با بقيه فرق داشته باشد، فقط و فقط يك نفر هست كه سرانجام انتخاب ميكند و تغيير ميدهد.
  تنها يك نفر است كه درميان تمام ثابتهاي داستان تصميم به تغيير ميگيرد و در مدتي كمتر از يكروز كامل متغيير ترين حركات را در كل داستان از او ميبينيم.
  در حاليكه نه جيكوب و نه برادرش و نه مادرش و نه هيچ موضوع ديگري در جزيره نميتواند از اين دنياي جبري بگريزد، اين جك است كه سرانجام در بين چهار نفر باقي مانده دست به انتخاب ميزند.
  اين جك است كه با رسيدن به محافظت از جزيره با MIB به همان جايي ميرود كه خود تصميم گرفته است.
  جك مرتب انتخاب ميكند و تغيير ميدهد، او هم جان را بر سر اين هدف ميگذارد، ولي يك تفاوتي آشكار در اين بين وجود دارد.
  جك در جايگاهي قرار گرفته كه از ابتدا بايد به آن مي رسيده است. جايگاهي كه برخلاف همه افراد و موجودات داستان، محل اختيار است و نه محل جبر.
  جك با اختيار كامل جان خود را فدا ميكند. اين كاملا تصميم خود اوست كه ميداند و بر اساس دانسته هايش عمل ميكند و مسيري را ميپيمايد كه خوات خود اوست.
  زماني كه جك در انتهاي داستان در قسمت زيرين جزيره اقدام به بازگرداندن سنگ اسرارآميز به محل خود ميكند، مفهوم تمام جبرها از بين رفته اند. او در اين زمان در ميان يك انتخاب بزرگ قرار دارد.
  نابودي كامل نور در جهان و در نتيجه نابودي نيكي و يا نجات سرنوشت همه مردم دنيا.
  جك به خوبي ميداند كه عمرش آنقدر كفاف نخواهد داد نتيجه هيچ كدام از اين دو انتخاب را ببيند، اما جك چوپان است و ايده آل ذهني اش نجات نوع بشر است.
  با تمام احترامي كه براي داستان و جان لاك قائل هستم و با تمام علاقه اي كه به او دارم، ميگويم كه جك مرد خاص اين داستان است.
  به هيچ عنوان جان را احمق و يا بازيچه نميدانم، زيرا زماني كه مفهوم اختيار از دست ميرود، نه احمق معني احمق ميدهد و نه استثنايي بودن معني خاصي دارد.
  اما در تمام اعصار جزيره و منبع نور جهان، فقط يكبار ممكن است كه كسي به آنجا برسد كه اختيار نابودي و يا حفظش را داشته باشد و اين فرد كسي نيست جز جك.
  در پايان ميبينيم كه بزرگترين خاصيت جك چيزيست كه هيچ كس ديگر در آن همپاي او نيست.
  جك قابليت دزموند را ندارد، اما در برابر نيروي حوضچه نور سالم ميماند.
  جك مانند MIB ويژه نيست، اما در چشمه نور مانند او به دود سياه ديگري بدل نميشود.
  جك در آخر داستان مانند جان لاك، خاص خطاب نميشود، اما هر چه خوبان همه دارند، جك در خود يكجا دارد.
  جك در اين داستان ثابت ميكند كه ميتوان تغيير يافت و ميتوان تغيير داد و ميتوان خاص بود، حتي اگر در يك جزيره سرنوشت مدار گرفتار شده باشد و حتي اگر هيچ كس به او نگويد "خــــــــاص" .

  با تشكر از وقتي كه صرف كرديد.
  فرخ

 2. 10 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

 4. #2
  RASHNO آواتار ها
  وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج
  نوشته ها : 3,070
  سپاس ها : 6,228
  سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
  یاد شده
  در 2 پست
  تگ شده
  در 763 تاپیک

  پاسخ : آيا معماي استثنايي بودن جان لاك حل شد ؟؟!!

  فرخ اینجا در این تاپیک یک چرخش 180 درجه از موضع قبلی خودش داشته و ناگهان جک رو بر این جایگاه رفیع نشانده است. ولی من کماکان میگویم که جان خاص بود.
  البته مخلص جک هم هستیما....


  دوباره خواهيم روييد...
 5. #3
  کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
  MiSS SAYTA آواتار ها
  وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
  نوشته ها : 7,207
  سپاس ها : 10,748
  سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
  یاد شده
  در 65 پست
  تگ شده
  در 850 تاپیک

  پاسخ : آيا معماي استثنايي بودن جان لاك حل شد ؟؟!!

  دليل چرخش فرخ و بعضي از دوستان همون دليليه كه باعث شد جانشيني جيكوب از جان به جك تغيير پيدا كنه !
  جك خاص نبود !
  حدس همه خاص بودن لاك بود ،‌ خود من ابتدا واقعا باور و عقيده م خاص بودن لاك بود !
  اما عاقبت اين نقش ،‌سرانجام لاك باعث شد نظرات عوض بشه !

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید


 6. #4
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,666
  سپاس ها : 11,423
  سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  پاسخ : آيا معماي استثنايي بودن جان لاك حل شد ؟؟!!

  من در اين باره در سايت قبلي يك مطلب تكميلي نوشتم كه فكر ميكنم ذكرش اينجا هم خالي از لطف نيست.
  البته اين داستان جان لاك هميشه باعث و باني بحثهاي بسيار داغي بوده ...
  ظاهرا اين جا هم همين طوره ...

  نقل به مضمون از همين تاپيك ...در سايت قبلي ...

  دوستان من در بحث شرکت نکردم چون حس کردم همه جوابها توسط خود دوستان پاسخ داده میشه .
  اما نکته مهمی که اکثرا به اون توجه نمیشه اینه که تا قبل از این که جیکوب محافظت رو به جک تحویل بده, هر اتفاقی که در داستان رخ داده, همه و همه برنامه ریزی های جیکوب بوده و این در حقیقت نمایش نامه ایست که بازیگران آن همه افراد جزیره و اوشینک هستند.
  برنامه جیکوب در این باره کامل است و البته خود جیکوب هم میداند که قرار است جک باشد, ولی در لحظه ای که از بین 4 نفر جک خود را فدای جمع میکند و وارد عرصه محافظت میشود, تمام جبرها به اختیار مبدل میشود.
  زیرا پس از این جک است که آدم مختار داستان است.
  از همین بابت این که جان خودش را در یک مقطع فدای بقیه میکند, یک سناریو نوشته شده است که جان به خوبی بازی اش میكند.
  جان تنها گزینه اش این است که این کار را به شکل درخشان تری انجام دهد.
  ما قبل از این هم کاملا دیدیم که MIB جان را به مرگ ترغیب کرد و هم در محل ایستگاه ارکید و هم توسط ریچارد او را آماده این کار کرد, مسئله این است که جان در ذهنش فکر میکرد که در حال پیمودن راه خود است, حال آنکه او مهره یک بازی بزرگ بود که توسط کس دیگری هدایت میشد.
  این شخص در امور کلی چیزی را جا نگذاشته بود و همه چیز را تا مرگ خود به وسیله MIB پیش بینی و بررسی کرده بود.
  اما جک ماجرایی متفاوت دارد.
  او از لحظه محافظ شدن حتی نمیدانست چه باید بکند و جیکوب هم در این باره به او کمکی نکرد, چرا که جک باید خودش به نتیجه میرسید که چه کار لازم است.
  همان طور که گفته شد, جک زمانی کوتاه قبل از مرگ, توانست مسیر کلی زندگی همه را از نیستی به هستی مبدل کند و این لحظه ای بود که اجازه نداد نور برای همیشه از دنیا حذف شود, نوری که در وجود همه آدمها وجود داشت.

  نکته ای که به آن توجه نشده این است که جزیره نمیتوانست این اختیار را به هر کسی بدهد, حتی جیکوب هم تا حد انجام این کار پیش نرفته بود و برسر کلید نابودی دنیا نایستاده بود.
  جک از این حیث استثنایی بود, او کسی است که در حالتی که قانع شده باشد دیگر از راه باز نمیگردد و کاری که صحیح است یعنی نجات دنیا و مردمان را انجام میدهد. کاری که در ذات اوست و برای آن آماده شده.
  امتحان بزرگ جک, امتحانی که جان در آن شکست خورد, این است که معتقد شود و معتقد بماند.
  جان اما در میانه راه اعتقادش, قافیه را باخت و ایستگاه سوان را نابود کرد و خود هم میدانست که اشتباه کرده است.
  اما جک به راحتی معتقد نشد و به راحتی هم دست نکشید. مثال جک در صحنه بازگرداندن شاه مهره نابودی جزیره, مانند صحنه انداختن حلقه قدرت توسط فرودو در آتش مونت دوم است که فرودو در آن شکست خورد و حلقه را به دست کرد. حال آنکه جک هیچ گاه جز نجات همه نظری دیگر نداشت .
  این در حالی بود که میدانست در هر حال خواهد مرد و این کار به هیچ عنوان برای او نجاتی در پی نخواهد داشت.
  ویرایش توسط FFKIA : 10-30-2010 در ساعت 19:56
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 7. 3 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .


 8. #5
  RASHNO آواتار ها
  وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج
  نوشته ها : 3,070
  سپاس ها : 6,228
  سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
  یاد شده
  در 2 پست
  تگ شده
  در 763 تاپیک

  پاسخ : آيا معماي استثنايي بودن جان لاك حل شد ؟؟!!

  نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
  اما جک به راحتی معتقد نشد و به راحتی هم دست نکشید.
  [/COLOR]
  این نکته ای بود که بهش توجه نکرده بودم... تسلیمم


  دوباره خواهيم روييد...
 9. کاربر روبرو از پست مفید RASHNO سپاس کرده است .


 10. #6
  کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
  MiSS SAYTA آواتار ها
  وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
  نوشته ها : 7,207
  سپاس ها : 10,748
  سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
  یاد شده
  در 65 پست
  تگ شده
  در 850 تاپیک

  پاسخ : آيا معماي استثنايي بودن جان لاك حل شد ؟؟!!

  با فرخ كاملا موافقم
  جك به شدت در مقابل عقايد جان مقاومت كرد
  به شدن سرسختي نشون داد و چون مرد علم بود ،‌ايمان براش مفهوم نداشت
  جك دير اعتقاد پيدا كرد ‌اما وقتي معتقد شد ، وقتي ايمان آورد ديگه تا آخر بهش پايبند بود
  وقتي جك از باورش حرف زد ،‌ديگه جا نزد
  اما لاك ، چند بار تو سريال دچار تزلزل شد ؟ مرگ بون يادتونه ؟ انفجار دريچه ؟ جان با هر اتفاقي يا معتقد مي شد يا متزلزل ؟!!
  مردي كه مي گن خاص بود ، مردي كه مي گن مرد ايمان بود ،‌عاقبتش خودكشي نبود ؟!
  عاقبتش كشته شدن به دست بنجامين نبود ؟ بنجاميني كه ديگه همه مي دونن ضعف و نقص زياد داشت
  دود سياه در غالب جان حرف قشنگي زد؛ از پيرمرد غمگيني حرف مي زد كه هميشه مشكل داشت ،‌ناسازگار بود ... ديالوگش كامل يادم نيست اما ، لاك با ورودش به جزيره سعي داشت زندگي ديگه اي براي خودش رقم بزنه ،‌زندگي كه بيرون جزيره تواناييش رو نداشت !

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید


 11. #7
  Mendicant آواتار ها
  وضعیت : Mendicant آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  نوشته ها : 173
  سپاس ها : 360
  سپاس شده 415 در 142 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 21 تاپیک

  پاسخ : آيا معماي استثنايي بودن جان لاك حل شد ؟؟!!

  همچنان معتقدم که دوستان معنای کلمه ی استثنایی رو با کلمات دیگه اشتباه میگیرن ...

  شما به کنراد زوسه میگید استثنایی یا به اون آقایی که سر کوچه ی ما لوازم کامپیوتر میفروشه ؟!
  هر چقدر هم کامپیوتر هایی که این آقا جمع میکنه خفن تر از اولین کامپیوتر بشر باشه ، ولی ایده از خودشه آیا ؟ اصلا کاری انجام میده به غیر از چیز هایی که بهش «یاد دادن» و«حفظ کرده» ؟!

  هر چقدر هم که این آقا با اقتدار (!) و بدون تزلزل کامپیوتر جمع کنه ، آیا اصلا قابل مقایسه هست با کنراد زوسه؟!

  پ.ن: وقتی نویسنده ی داستان به شخصیتی که خلق کرده میگه استثنایی ، چرا باید هنوز بحث باشه در این مورد ؟:دی

 12. 5 کاربر از پست مفید Mendicant سپاس کرده اند .


 13. #8
  کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
  MiSS SAYTA آواتار ها
  وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
  نوشته ها : 7,207
  سپاس ها : 10,748
  سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
  یاد شده
  در 65 پست
  تگ شده
  در 850 تاپیک

  پاسخ : آيا معماي استثنايي بودن جان لاك حل شد ؟؟!!

  سپهر عزيز شما منظورت از اعتقاد نويسنده همون جمله جاودانه بنجامين نيست ؟
  اي بگممم اين بنجامين چي بشه !!!
  فكر نمي كني نويسنده هاي اثري مثل لاست خيلي حرفه اي تر و خيلي كاركشته تر از اين حرفها باشن كه بيان جواب يك معماي بزرگ رو انقدر ساده و احمقانه در كلام بنجامين بگنجونن ؟ چرا عكسش رو فكر نمي كني ؟؟؟ چرا فكر نمي كني كه اونا با اين عمل خواستن بگن كه خاص بودن جان لاك يعني همين باور بنجامين؟ كه لاك مثلا هميشه مورد حسادت بوده و اين حرف ها ! اگه اين جمله از جانب بنجامين بيان شده به اين خاطر بوده كه همه بدونن جان لاك خاص بودنش يعني اين !!!

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید


 14. #9
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,666
  سپاس ها : 11,423
  سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  پاسخ : آيا معماي استثنايي بودن جان لاك حل شد ؟؟!!

  نقل قول نوشته اصلی توسط Mendicant نمایش پست ها
  همچنان معتقدم که دوستان معنای کلمه ی استثنایی رو با کلمات دیگه اشتباه میگیرن ...

  شما به کنراد زوسه میگید استثنایی یا به اون آقایی که سر کوچه ی ما لوازم کامپیوتر میفروشه ؟!
  هر چقدر هم کامپیوتر هایی که این آقا جمع میکنه خفن تر از اولین کامپیوتر بشر باشه ، ولی ایده از خودشه آیا ؟ اصلا کاری انجام میده به غیر از چیز هایی که بهش «یاد دادن» و«حفظ کرده» ؟!

  هر چقدر هم که این آقا با اقتدار (!) و بدون تزلزل کامپیوتر جمع کنه ، آیا اصلا قابل مقایسه هست با کنراد زوسه؟!

  پ.ن: وقتی نویسنده ی داستان به شخصیتی که خلق کرده میگه استثنایی ، چرا باید هنوز بحث باشه در این مورد ؟:دی
  البته سپهر جان ما تو همين تاپيك در سايت قبلي مفصلا در اين باره بحث كرديم و البته بايد بگم كه همچنان نتيجه اي حاصل نشد.
  موضوع الان اين نيست كه سازنده داستان چي ميگه ...
  چون من بارها اثبات كردم كه سازنده داستان به خيلي چيزها فكر نكرده بود ... !!
  سپهر جان خودت هم ميدوني كه در مورد مسائل خيلي زيادي اين اتفاق افتاده ...سازندگان لاست كلا به نظر من داستان رو در جايي بين زمين و هوا رها كردند و اين مسئله چيزي نيست كه فقط من بگم .

  اين نظر منه

  مسئله استثنايي بودن اتفاقا از نكاتيه كه من را در انتهاي داستان قانع نكرد. تصور شخصي من اين بود كه دلايل محكم و ملموسي براي استثنايي بودن جان ارائه شود. دلايلي كه من خيلي قبلتر در مورد آن فكر كردم و اگر مي گفتم جان ماهيتي بخصوص داشت بنا به همان دلايل بود. با پايان سريال انتظار داشتم كه بيشتر به اين مسئله پرداخته شود.
  اما داستان در اين باره كاملا مهجور و الكن ماند. انتظار ميرفت كه جان به دلايلي بيش از گفته روح بنجامين لاينوس، استثنايي باشد.
  ما اصولا اگه درباره موضوعي بحث ميكنيم فقط براي اينه كه اين موضوع در داستان جواب كامل نداشته . همون طور كه مهناز خانم هم گفتند من براي اين نظريه تا ثانيه آخر لاست صبر كردم و تا آن زمان نظري ندادم .
  البته من از ابتدا هم نمي گفتم كه جان استثنايي بود . بلكه بر اين اعتقاد بودم كه جان آنطور كه گفته ميشد احمق هم نبوده و مرد اعتقاد داستان بوده .
  در اين تاپيك هم باز من حرفي بر سر اعتقاد جان و اين مسائل ندارم ..

  من از جان استفاده كردم تا اثبات كنم كه جك مرد استثنايي داستان بود.
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 15. #10
  rigel آواتار ها
  وضعیت : rigel آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  نوشته ها : 26
  سپاس ها : 23
  سپاس شده 65 در 24 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 0 تاپیک

  پاسخ : آيا معماي استثنايي بودن جان لاك حل شد ؟؟!!

  از اول هم خیلی معما نبود! هیچ وقت درک نکردم چرا خیلی ها واژه های "استثنایی" و "معصوم" رو مترادف می دونن! اگه این اصل رو بپذیریم که اشتباه کردن و نکردن,هیچ ربطی به استثنایی بودن نداره,خیلی راحت تر می تونیم با این قضیه کنار بیایم!


  فكر نمي كني نويسنده هاي اثري مثل لاست خيلي حرفه اي تر و خيلي كاركشته تر از اين حرفها باشن كه بيان جواب يك معماي بزرگ رو انقدر ساده و احمقانه در كلام بنجامين بگنجونن ؟
  مسلماً نویسنده های لاست حرفه ای تر از این هستند که در انتهایی ترین بخش سریال که طبق یه قانون نانوشته همیشه مهم ترین دیالوگ ها رد و بدل میشه,بخود چیزی مثل حسادت بن و امثالهم رو مطرح کنه!!!
  در کل سریال ,استثنایی بودن جان مشخص بود, و اون دیالوگ فقط و فقط جنبه ی تیر خلاص داشت!

 16. 2 کاربر از پست مفید rigel سپاس کرده اند .


صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •