سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh 5 دنباله ی برتر سینما

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: 5 دنباله ی برتر سینما

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,060
    سپاس شده 25,647 در 7,116 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

جعبه مدال ها

5 دنباله ی برتر سینما

5- داستان اسباب بازی : " داستان اسباب بازی " اولین انیمیشنی بود که با استفاده از تکنولوژی جدید حرکت ساخته شده بود و با دیگر انیمیشن ها فرق داشت. این انیمیشن علاوه بر گرافيك برجستهداستان جذاب و پر کششی داشت که باعث شد یکی از بهترین انیمیشن ها شود. هنگامی که خبر ساخت قسمت دوم آن منتشر شد همه نگران بودند که تمام خاطرات خوب قسمت اول به نابودی کشیده شود ، اما قسمت دوم اکران شد و نه تنها چیزی کم نداشت بلکه از جهاتی بهتر از قسمت اول بود. جدیدترین قسمتش هم که امسال اکران شد ولی آیا می توان قسمت سوم را هم بی نقص خواند؟ حتما. کافی است قسمت سوم را هم ببینید

4- ماتریکس : نئو قرار است دنیا را نجات دهد! این داستان می توانست خیلی تکراری و کلیشه ای باشد و فیلم را نیز آماده شکست در گیشه کند! اما " ماتریکس " با استفاده از جلوه های ویژه فوق العاده اش ( بخصوص ابداع استفاده از فرمول چرخش دوربین برای اولین بار در هالیوود ) توانست چشمها را خیره کند. " کیانو ریوز " در نقش نئو بهترین انتخاب بود. قسمت دوم وسوم " ماتریکس " با اینکه در حد و اندازه قسمت های اول نبودند اما بخوبی توانستند سه گانه مذبور را به پایان برسانند هرچند با اکشن زیاد!

3- ارباب حلقه ها : این فیلم از جمله فیلمهایی است که عده ای از آن لذت کامل می برند و عده ای دیگر حوصله دیدن آن را ندارند! " ارباب حلقه " های " پیتر جکسون " داستان حلقه ی دردسر سازی را روایت می کند که قدرت ماوراء به صاحبش می بخشد و.. .محیط داستان قدیمی ، مبارزات بصورت شمشیری ، شخصیت ها با ادب و متشخص ! و.. همه از جمله دلایلی است که تماشاگران امروز که فیلمهایی نظیر " کرانک " را می بینند دیگر حوصله این آدمهای مثبت را ندارد. سه گانه " ارباب حلقه " در قسمت اول با یک فیلم خوب شروع شد ، در قسمت دوم بهتر شد ، و در قسمت سوم عالی بود. هنوز هم اگر قصد دارید یک داستان خالص و ناب را ببینید " ارباب حلقه ها " بهترین گزینه است.

2- نابودگر : قسمت اول فیلم " نابودگر " یک اکشن خوب بود که توانست رضایت طرفداران فیلمهای اکشن در آن زمان را برآورده سازد. اما مشخص نیست چه شد که در قسمت دوم غوغایی برپا شد! جلوه های ویژه که تا آن زمان در هیچ فیلمی دیده نشده بود در این فیلم خودنمایی می کرد. شخصیت تی 1000 با آن بدن جیوه اش هنوز هم که نزدیک به 20 سال از ساخته شدنش می گذرد بهترین جلوه های ویژه را دارد. " آرنولد شوارتزگر " که در قسمت اول در نقش منفی ظاهر شده بود ، در این قسمت در نقش مقابل یعنی ناجی " جان کانر " حضور داشت. صحنه ی اولین رویارویی سارا کانر با تی 800 ( آرنولد ) در " نابودگر : روز داوری " هنوز هم یکی از بهترین سکانسهای تاریخ سینماست. بعد از این فیلم بود که دیگر هیچ کس به لهجه ی اتریشی " آرنولد " نخندید!

1- پدر خوانده : سه گانه " پدرخوانده " در تاریخ سینما جاودانه شده است. قسمت اول فیلم ، یکی از بهترین فیلمهای تاریخ سینما بود که با هنرنمایی بی نظیر " مارلون براندو " توانست نام خود را به عنوان بهترین فیلم تاریخ سینما جاودانه کند. زمانی که قسمت دوم ساخته شد همه نگران این بودند که چگونه می توان بر بهترین فیلم تاریخ سینما ادامه ای ساخت!؟ قسمت دوم اکران شد. دیگر خبری از کورلئونه بزرگ ( براندو ) نبود و تمام بار فیلم بر دوش پسر او مایکل ( آل پاچینو ) بود. اما اتفاقی که افتاد این بود که نه تنها " پدرخوانده 2 " چیزی از قسمت اول کم نداشت ، بلکه شاید از لحاظی بهتر از آن هم بود! بازی " آل پاچینو " در این فیلم استثنايي بود. هنوز هم اگر به صحنه زانو زدن خواهر مایکل در " پدرخوانده2 " و نگاه عمیق و معنا دار مایکل به خواهرش را نگاه کنید یا صحنه آخر فیلم که مایکل بر روی صندلی نشسته و به آینده فکر می کند نگاهی بیندازید مطمئنا با من هم عقیده خواهید شد که اسکار حق مسلم " آل پاچینو " بود که بدان دست نیافت. " پدرخوانده " تنها فیلم دنباله داری است که دو بار جایزه بهترین فیلم اسکار را گرفته است.

منبع : مووی تایم
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

2. 10 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

3. # ADS

SEYED AMIR آواتار ها
    وضعیت : SEYED AMIR آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,628
    سپاس شده 2,279 در 865 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 494 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : 5 دنباله ی برتر سینما

بنظرم داستان اسباب بازی هر 3 تاش شاهکار بودن ، مخصوصا این آخری
    ماتریکس بنظرم زدن خرابش کردن
    ارباب حلقه ها و نابودگر هم شاهکار بودن
    اما زیاد بنظرم در ساختن پدر خوانده 3 خوب عمل نشد
    راستی چرا انیمیشن عصر یخبندان نیست اونم خیلی شاهکاره که

"بهترين چيز نگاهيست كه از معجزه عشق تر است"
    M.Night آواتار ها
    وضعیت : M.Night آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,370
    سپاس شده 661 در 177 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 18 تاپیک

نکته جالبی که در این بین گفتنش خالی از لطف نیست اینه که پدرخوانده یک برنده 3 اسکار و پدرخوانده دو برنده 6 اسکار شد.
    از این حیث هم باید گفت که پدرخوانده دو بهترین دنباله ای بوده که تا کنون از یک ماجرا ساخته شده .
    نکته جالب دیگه اینه که نقش ویتو کورلیونه آنقدر داری پرداخت عمیقیه که دو بازیگر بزرگ برای اجرای اون موفق به کسب جایزره اسکار میشن. مارلون براندو برای پدرخوانده یک و رابرت دنیرو برای پدرخوانده 2

6. کاربر روبرو از پست مفید M.Night سپاس کرده است .

ScarFace آواتار ها
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Night-Killer نمایش پست ها
    نکته جالبی که در این بین گفتنش خالی از لطف نیست اینه که پدرخوانده یک برنده 3 اسکار و پدرخوانده دو برنده 6 اسکار شد.
    از این حیث هم باید گفت که پدرخوانده دو بهترین دنباله ای بوده که تا کنون از یک ماجرا ساخته شده .
    نکته جالب دیگه اینه که نقش ویتو کورلیونه آنقدر داری پرداخت عمیقیه که دو بازیگر بزرگ برای اجرای اون موفق به کسب جایزره اسکار میشن. مارلون براندو برای پدرخوانده یک و رابرت دنیرو برای پدرخوانده 2
    مهرداد جان اگه اون طوری بررسی شه که
    ارباب حلقه های 3 برنده ی 11 تا اسکار شد که هیچ یک از 2 قسمت قبل نشده بودند
    اما از لحاظ دو قسمت اول پدرخوانده هردوتاش اسکار گرفتن اما ارباب حلقه ها نگرفت
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

GOOD GUYS ONLY WIN IN MOVIES
    Nikki69 آواتار ها
    وضعیت : Nikki69 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 84
    سپاس شده 284 در 65 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 87 تاپیک

کاملا با این حرف که بعضیا از ارباب حلقه لذت میبرن و بعضیا هم حوصله شون سر میره موافقم!
    خیلی از دوستای من که کشته مرده ارباب حلقه ها هستن و به من میگن که بهترین فیلم عمرشونه و به منم با اب و تاب پیشنهاد دیدنشو میدن ولی من نمیدونم چرا همین اول فیلم حوصله ام سر میره با اینکه خیلی دوست دارم ببینمش!

"بهترين چيز نگاهيست كه از معجزه عشق تر است"
    M.Night آواتار ها
    وضعیت : M.Night آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,370
    سپاس شده 661 در 177 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 18 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsun7 نمایش پست ها
    مهرداد جان اگه اون طوری بررسی شه که
    ارباب حلقه های 3 برنده ی 11 تا اسکار شد که هیچ یک از 2 قسمت قبل نشده بودند
    اما از لحاظ دو قسمت اول پدرخوانده هردوتاش اسکار گرفتن اما ارباب حلقه ها نگرفت
    سروش جان همون طور که میدونید نسخه 3 ارباب حلقه ها تقریبا نتوانست جز کارگردانی و فیلم از 5 جایزه اصلی جایزه دیگه ای رو ببره .
    به نظر من از این حیث بهتره که ارباب حلقه ها با پدرخوانده مقایسه نشه.
    زمانی که بن هور 11 تا جایزه اسکار برد, جایزه فیلمنامه اون در صدر جوایزی بود که برده بود.
    اما در تایتانیک و ارباب حلقه ها این مسئله در حد زیادی کمرنگه.
    ما فیلمهای زیادی نداریم که 5 جایزه اصلی رو کامل برده باشند.
    فکر میکنم حداکثر دو یا سه فیلم بوده و من الان فقط سکوت بره ها خاطرم هست.

در ارباب حلقه ها هم برنامه به این ترتیب بود که این فیلم با توجه به فروش و عظمتش 11 تا جایزه ببره. اما من یک نکته رو خدمت شما عرض کنم.
    به نظر شما بازگشت پادشاه نباید برای فیلمبرداری اسکار میگرفت؟
    اما اصلا نامزد هم نبود. چرا؟ چون بنانبود رکورد 11 اسکار شکسته بشه.
    به نظر من همچنان از حیث زیبایی یاران حلقه و دو برج زیباتر از بازگشت پادشاه هستند .

10. 2 کاربر از پست مفید M.Night سپاس کرده اند .

ScarFace آواتار ها
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Night-Killer نمایش پست ها
    سروش جان همون طور که میدونید نسخه 3 ارباب حلقه ها تقریبا نتوانست جز کارگردانی و فیلم از 5 جایزه اصلی جایزه دیگه ای رو ببره .
    به نظر من از این حیث بهتره که ارباب حلقه ها با پدرخوانده مقایسه نشه.
    زمانی که بن هور 11 تا جایزه اسکار برد, جایزه فیلمنامه اون در صدر جوایزی بود که برده بود.
    اما در تایتانیک و ارباب حلقه ها این مسئله در حد زیادی کمرنگه.
    ما فیلمهای زیادی نداریم که 5 جایزه اصلی رو کامل برده باشند.
    فکر میکنم حداکثر دو یا سه فیلم بوده و من الان فقط سکوت بره ها خاطرم هست.

در ارباب حلقه ها هم برنامه به این ترتیب بود که این فیلم با توجه به فروش و عظمتش 11 تا جایزه ببره. اما من یک نکته رو خدمت شما عرض کنم.
    به نظر شما بازگشت پادشاه نباید برای فیلمبرداری اسکار میگرفت؟
    اما اصلا نامزد هم نبود. چرا؟ چون بنانبود رکورد 11 اسکار شکسته بشه.
    به نظر من همچنان از حیث زیبایی یاران حلقه و دو برج زیباتر از بازگشت پادشاه هستند .
    کاملا حرفت رو قبول دارم مهردادجان
    اگه بنا بود من اسکار رو بدم به پدرخوانده 11تا میدادم و
    به این دو تا فیلم مخصوصا تایتانیک هیچی نمیدادم
    بحث اسکار شد دیدم نگم تو دلم میمونه
    نمیدونم این دوتا فیلم رو دیدین یانه
    Shawshank Redemption و Citizen kane یا همون همشهری کین معروف
    که به ترتیب هیچ اسکار و 1 اسکار گرفتن
    یعنی واقعا ارزش ندارن؟؟
    رستگاری شاوشنک که در صدر imdb ایستاده و حتی بالاتر از پدرخوانده . این یعنی بهترین فیلمی که تا بحال از دید تماشگران پخش شده
    همشهری کین هم که بعد پخشش اون طوری که میدونم استقبال نشد بعد رفته رفته تمام منتقدان سینماروشونو به طرف همشهری کین برگردوندن که با سراحت(ثراحت . صراهت :دی) گفتن بهترین فیلم تمام تاریخ و بدون هیچ نقصی
    همین بن هور به نظره من بهترین فیلمی است که در ژانر تاریخی پخش شده واقعا خوش ساخت هست و واقعا حقش 11 تا اسکاری بود که گرفت
    ----------

12. 3 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,203
    سپاس شده 25,636 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

بازم این بحث نامردی در حق برخی فیلم سازها و بازیگران و فیلمهاست.
    من همش یاد این آل پاچینو می افتم که چطور برای پدرخوانده 2 اسکار نگرفت ؟!!!!
    یا این که دانیل دی لوئیس چرا برای گنگستر های نیویورکی اسکار نگرفت ؟؟؟!!!
    یا همین رستگاری در شاوشنگ و یا بازی استثنایی اورسن ولز در همشهر کین!!!
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

14. 3 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

rigel آواتار ها
    وضعیت : rigel آنلاین نیست.
    سپاس ها : 23
    سپاس شده 65 در 24 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

همشهری کین هم که بعد پخشش اون طوری که میدونم استقبال نشد بعد رفته رفته تمام منتقدان سینماروشونو به طرف همشهری کین برگردوندن که با سراحت(ثراحت . صراهت :دی) گفتن بهترین فیلم تمام تاریخ و بدون هیچ نقصی
    همین بن هور به نظره من بهترین فیلمی است که در ژانر تاریخی پخش شده واقعا خوش ساخت هست و واقعا حقش 11 تا اسکاری بود که گرفت
    دقیقاً خود "صراحت" رو نگفتی فقط:دی
    ----
    خدمتتون عارضم که:
    در مورد ماتریکس که کاملاً مخالفم! ریلودر ذره ای از عظمت نسخه ی اولیه ی ماتریکس رو نداشت! شماره ی سوم هم همینطور!

در مورد ترمیناتور هم شماره ی دومش پرطفدار ترینش هست ,ولی کلاً انتخاب های بهتری هم وجود داشت!

در مورد ارباب حلقه ها هم که مسلمه! فیلم ,از رو یه کتاب بی نظیر و بدون نقص ساخته شده! پر واضحه که با مشکلاتی که امثال ماتریکس تو فیلمنامه رو به رو بودن,مواجه نبود! TT بی نظیر بود!
    هرچند که منم معتفدم return of the king از خیلی از جنبه ها افت کرده بود که بحث در این حیطه بسیاره!

در مورد toy story هم که موافقم! نسخه سومش رو موفق شدم تو سینما ببینم , و به جرأت و قطعیت این انتخاب رو می پسندم!

در مورد پدرخوانده هم که حرفی نیست!

اصولاً فیلم نامه های اقتباسی کار ساده تری برای ادامه دارن!
    ----
    اگه قرار بود من هم چند تا گزینه اضافه کنم:
    جورج لوکاس و جنگ ستارگانش رو فراموش نمی کردم!
    سری بیگانه که توسط سه تا کارگردان مختلف ساخته شده رو در نظر می گرفتم!
    یه نیم نگاهی هم به kill bill تارانتینو داشتم!
    دزدان دریایی کارائیب رو هم جزو 10 تا انتخابم قرار می دادم!
    و موارد دیگه ای که الان از ذهنم پاک شده متاسفانه!
    ----
    در مورد اسکار و سیاست های خاصش هم بحث زیاده...می شه تو یه تاپیک دیگه مفصل بحث کرد
    اما در مورد فیلم هایی که زیاد اسکار گرفتن(بیشتر از 6 تا) english patient رو خیلی می پسندم و همینطور لورنس عربستان!
    ولی در خیلی از موارد دیگه معتقدم یا سیاست های مذکور باعث این امر شده ویا نبودن رقیب!
    مشخصه که سینمایی دهه ی 90 هر سالش شاهد چندین شاهکار بویم,بنابراین تعداد اسکار های فیلم های اون سال رو نمی تونیم با چیزی مثل میلیونر زاغه نشین مقایسه کنیم مثلاً...تواریخی خاص از سینما با این پدیده رو به رو بودن!

یا این که دانیل دی لوئیس چرا برای گنگستر های نیویورکی اسکار نگرفت ؟؟؟!!!
    در این یه مورد به خصوص کاملاً حق رو به آکادمی می دم!
    آدرین برودی تو پیانیست بی نظیر بازی کرد!! شاید برودی به بزرگی و توانمندی دی لوییس نباشه ,اما تو پیانیست انقدر برای این نقش زحمت کشید و 15 کیلو وزن کم کرد و همه چی رو رها کرد, که باعث شد فوق العاده بازی کنه! اسکار اون سال رو کاملاً حق برودی می دونم!

16. 2 کاربر از پست مفید rigel سپاس کرده اند .

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,203
    سپاس شده 25,636 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

پدرخوانده و همشهری کین از این حیث تقریبا شبیه هم هستند .
    با توجه به تاریخ نمایش پدرخوانده متوجه میشیم که در همون سالی هم که اسکار گرفت خیلی مورد توجه آکادمی نبود. اعضای آکادمی در سالهای بعدی همیشه برای انتخابهای خود در اون سال متاسف شدند.
    درباره همشهری کین هم مسئله همین طور بود. حق اورسن ولز و تیم ساخت فیلم در حدی از بین رفت که باعث شد بخش بزرگی از بیننده های جوان حال حاضر به سختی با این فیلم آشنا باشند.
    به عنوان مثال تا 7 سال پیش هم در صدر لیست آمارها همشهری کین ایستاده بود. اما انگار نوع برخورد و برقراری ارتباط نسل جوان که نقش آفرینان واقعی تر دنیای نت هستند باعث شده دیگه همشهری کین اول نباشه.
    این مسئله بیش از اون که به ماهیت همشهری کین برگرده به آمارها و جوایز هم ارتباط داره و البته از عدم درک نسل جوانتر از فیلمی مثل همشهری کین هم ناشی میشه.

درباره کارهایی که اخیرا فقط در غالب CGI ارائه شد, نمیشه گفت که مستحق اسکار بودند. در این بین فقط ماتریکس یک رو مستحق خیلی از جوایز میدیدم که متاسفانه اقبالی نداشت.
    ماتریکس فیلمنامه ای داست که حاصل 7 سال نوشتن برادران واچافسکی بود. هر کلمه این فیلم نامه بارها و بارها مزه مزه شده بود و بعد نگاشته شده بود.
    با این که محتوی خیلی شبیه فیلمی مثل ترمیناتور بود و یا در جلوه های ویژه کاملا برادران واچافسکی رو وامدار جان وو میدونم, اما باز هم تصور میکنم که ماتریکس اثر یگانه ای بود که در بخشهای دوم و سوم به وادی تجارت محض افتاد.

اما درباره سیاست تقسیم جوایز آکادمی نکات زیاده .
    درسالهایی مثل 2000 آکادمی سعی کرد که جوایز رو به شکل منصفانه ای بین نجات سرباز رایان و گلادیاتور تقسیم کنه. شاید اگر اون سال یکی از این دو فیلم نامزد نبود, فیلم دیگه میتونست تا 12 اسکار رو به راحتی به خودش اختصاص بده.
    اما در فیلمهایی مثل فهرست شیندلر و پیانیست و زندگی زیباست, یک جهت گیری خاص از طرف اعضای آکادمی به چشم میاد که قابل چشم پوشی هم نیست.

مشکل درباره گنگسترهای نیویورکی به دانیل دی لوئیس محدود نمیشود. با این که زحمات بازیگران در راه کسب اسکار غیر قابل چشم پوشی است, اما آنچه میعار سنجش نهایی برای جایزه دادن است, بازی بازیگران است.
    البته مسلما تفاوت نظر هایی هم وجود دارد . به هر حال من دانیل دی لوئیس رو در اون سال ترجیح میدادم .
    درباره گنستر های نیویورکی باید گفت که به همان سرنوشتی دچار شد که قبل از آن Eyes Wide Shut هم به آن دچار شده بود. آکادمی تا یک خط قرمز بخصوص میتواند از کنار افشاگری های سینمایی بگذرد, بیشتر از آن یک مقدار برایشان جالب نیست و فیلم مورد نظر را به راحتی به کناری میگذارند.

بحث دیگری هست که در این جا کاملا مصداق پیدا میکند.
    در سال 2006 اسپیلبرگ فیلمی میسازد به نام مونیخ. این فیلم بر عکس فهرست شیندلر خوشایند خیلی از اعضای آکادمی نبود. در حالتی که به نظر من ارزش آن خیلی فراتر از فهرست شیندلر بود. چرا به نکاتی میپرداخت که در نهایت ماهیت خشونت بین دو گروه درگیر در این ماجرا را زیر سوال میبرد.
    سیاست آکادمی در این جا جایزه دادن به Crash است. با این که این فیلم قابل تقدیر است اما به هیچ عنوان با فیلمی نظیر مونیخ و یا حتی فیلم زیبای دیگر آنسال Walk the line که به زندگی جانی کش و جون کارتر میپرداخت, قابل مقایسه نبود.

درباره ارباب حلقه ها با این یکی از فیلمهای مورد علاقه من است باید گفت که کاملا با مهرداد موافقم . برنامه ریزی سال 2003 به این ترتیب بود که ارباب حلقه ها جایزه های زیادی را ببرد و در عین حال این جوایز بیش از 11 نشود.
    این که فیلم برداری بازگشت پادشاه نامزد اسکار نبود از اتفاقات بامزه آکادمی است. در حالی که در سال 2002 بخش اول اسکار این رشته را هم برده بود.

سخن در این باره بسیار است ...
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

18. 2 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع