مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh مثلث برمودا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: مثلث برمودا

 1. #1
  RASHNO آواتار ها
  وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج
  نوشته ها : 3,070
  سپاس ها : 6,228
  سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
  یاد شده
  در 2 پست
  تگ شده
  در 763 تاپیک

  مثلث برمودا

  مثلث برمودا واقعاً یک مثلث نیست، بلکه شباهت بیشتری به یک بیضی (و شاید هم دایره ای بزرگ) دارد که در روی بخشی از اقیانوس اطلس در سواحل جنوب شرقی آمریکا واقع است. راس آن نزدیک برمودا و قسمت انحنای آن از سمت پایین فلوریدا گسترش یافته و از پورتوریکو گذشته، به طرف جنوب و شرق منحرف شده و از میان دریای سارگاسو عبور کرده و دوباره به طرف برمودا برگشته است. طول جغرافیایی در قسمت غرب مثلث برمودا ۸۰ درجه است، بر روی خطی که شمال حقیقی و شمال مغناطیسی بر یکدیگر منطبق میگردند. در این نقطه هیچ انحرافی در قطب نما محاسبه نمیشود.
  این محل فتنه انگیز و تقریبا باور نکردنی اسرار غیر قابل توصیف جهان را به خود اختصاص داده است. مثلث برمودا نامش را در نتیجه ناپدید شدن ۶ هواپیمای نیروی دریایی همراه با تمام سرنشینان آنها در پنجم دسامبر ۱۹۴۵ کسب کرد. ۵ فروند از این هواپیماها به دنبال اجرای ماموریتی عادی و آموزشی، در منطقه مثلث، پرواز میکردند که با ارسال پیامهایی عجیبی درخواست کمک کردند. هواپیمای ششم برای انجام عملیات نجات، به هوا برخاست که هر شش هواپیما به طرز فوق العاده مشکوکی مفقود شدند. در بیشتر اتفاقات مثلث برمودا ، اکثر هواپیماها در حالی ناپدید شده اند که تماس رادیویی خود را با ایستگاههای مبدا و مقصدشان تا آخرین لحظه حفظ کرده اند و یا برخی دیگر در لحظات آخر پیامهای غیر عادی مخابره کرده اند که حاکی از عدم کنترل آنان بر روی دستگاه و ابزارها بوده است و یا چرخش عقربه های قطب نما به دور خود و تغییر رنگ آسمان اطراف به زردی و مه آلودی، آن هم در روز صاف و آفتابی و یا تغییراتی غیر عادی در آبها که تا لحظاتی قبل آرام بوده اند، بدون بیان هیچ دلیل روشنی از چگونگی این وقایع. این پیامها رفته رفته ضعیفتر و غیرقابل تشخیصتر شده و یا سریعا قطع شده اند. دقیقا مثل اینکه چیزی ارتباط رادیویی را قطع کرده باشد و یا چنانچه اظهار عقیده شده، در حال دور شدن و عقب رفتن از فضا و زمان بوده و دورتر و دورتر شده اند. در برخی موارد گزارشها حاکی از آن بود که نوری ناشناخته و غیر قابل تشریح رویت شده است. همچنین توده سیاه و تاریکی در سطح دریا که پس از مدتی ناپدید شده، در جریان اتفاقات مزبور گزارش شده است.در مواردی هم گزارش شده که نقطه تاریک بزرگی در میان ستارگان در آسمان دیده شده که نوری متحرک از طرف زمین به آن قسمت وارد شده و سپس هر دو ناپدید شده اند. در تمام مدت دیده شدن تاریکی، دستگاهها و سایر ابزارهای قایقهای ناظر از کار افتاده بودند که پس از رفع تاریکی آسمان، دوباره شروع بکار کرده اند.در یک مورد هم پیامی عجیب از یک کشتی باری ژاپنی بدین مضمون دریافت گردید. "خطری همانند یک خنجر هم اکنون ... به سرعت میآید ... ما نمیتوانیم فرار کنیم ..." در هر حال بدون اینکه مشخص شود خنجر چه بود.
  حادثه ای در اثر اختلال زمانی در فرودگاه میامی رخ داد که هرگز توضیحی قابل قبول برای آن وجود نداشته است. این واقعه مربوط به یک هواپیمای مسافربری بود که برای فرود در باند آماده بود و با رادار مرکز کنترل هوایی ردیابی میگردید که ناگهان ده دقیقه از صفحه رادار ناپدید شد و سپس دوباره ظاهر گشت. هواپیما بدون هیچ واقعه ای فرود آمد و خلبان و خدمه از آنچه افراد پایگاه میگفتند ابراز تعجب کردند، زیرا تا آنجا که به خدمه مربوط میشد، هیچ اتفاق غیر عادی نیفتاده بود. جالب این که ساعتهای همه آنها حدود ده دقیقه از زمان واقعی عقبتر بود. در حالی که هواپیما درست ۲۰ دقیقه قبل از این واقعه وقت اصلی را کنترل کرده بود و در آن هنگام هیچ اختلاف زمانی وجود داشت.

  چندی پیش یک دانشمند ژئوفیزیک ساکن شهر وارونژ روسیه مدعی کشف یک علت طبیعی برای حوادث ناگوار مثلث برمودا شد. ولادیسلاو بوکریف، در این زمینه گفت: ویژگی عجیب مثلث برمودا توسط طبیعت برنامه ریزی شده است. یکی از شعبات جریانات گرم گلف استریم، با گردش در جهت عقربه های ساعت در منطقه دریای سارگاسوف، روی می‏دهد. این حرکت به یادآورنده پرتاب کننده دیسک است که در آغاز خود می‏چرخد و تنها در لحظه ای که بالاترین سرعت زاویه ای را به دست آورد، دیسک را به جلو پرتاب می‏کند. به نظر وی وجود میکرو و ماکرو گودالهایی در این منطقه، مولد آشفتگیهای جاذبه ای و مغناطیسی می‏باشد که در نتیجه آن دستگاهها از کار افتاده و ارگانیزم انسان سنگینی ای را تحمل می‏کند که گاهی مرگبار است. وی می‏گوید: چون در این منطقه، گردش آب در جهت عقربه های ساعت است، برمودا همانند گرداب، اشیا را به سمت خود می‏کشد، یعنی بردار جاذبه به سمت عمق دریا و مرکز زمین است. برمودا برای وسایط نقلیه هوایی و دریایی تنها در زمان وقوع جزر در دریا خطرناک است. در این فاز، ابتدا گودالهای آبی و پس از آن گودالهای هوایی پدیدار می‏شوند. این وضعیت همانند فنجانی است که به طور ناگهانی انتهای آن را باز کنند. آب به سمت شکاف حرکت می‏کند و حرکتی گردشی به خود می‏گیرد و در امتداد خود، جریان هوا را می‏راند. این دانشمند ژئوفیزیک روسیه می‏افزاید: با دانستن فاز جریان مد و ویژگی تشکیل جریانات، می‏توان روشی را ایجاد کرد که وقوع حادثه را در این مثلث ناآرام، همچنین در سایر نقاط خطرناک جهان هشدار دهد.
  دوباره خواهيم روييد...
 2. 12 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

 4. #2
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,666
  سپاس ها : 11,414
  سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  پاسخ : مثلث برمودا

  واقعیت امر اینه که من این مقاله کوتاه رو برای لاست نوشته بودم و در سایت قبلی .
  اما خوب از اون جایی که به نظر من ارتباطاتی بین مثلث برمودا و اتفاقات جزیره بود سعی کردم که در این باره به یک نتیجه ای برسم.
  نوشته زیر در واقع همون نتیجه است و به نوعی روشن کننده ارتباط میان جزیره و مثلث برمودا, البته از نوع منطقی اون و نه بخشهای غیر علمی که متاسفانه درباره برمودا زیاد هم وجود داره .  ارتباط مثلث برمودا و معماي لاينحل مغناطيس جزيره

  يادمه اولين باري كه در مورد مثلث برمودا و كلا مجمع الجزاير برمود شنيدم سال چهارم دبستان بودم ، نمي دونم چرا اما هميشه دلم ميخواست جايي در دنبا وجود داشته باشه كه نشه از قوانينش سر درآورد . مدتها هر چيزي مربوط به مثلث برمودا و ارتباطش با مسائل ماورا الطبيعه مطالعه ميكردم و هميشه بيشتر به نتيجه ميرسيدم كه هر چند كم اما امكانش هست كه يك جايي در جهان ويژه باشه و مشخصات منحصر به فردي داشته باشه .

  تا اون جايي كه ميدونم اين احساس عموميت داره و مردم ويژه دنيا علاقه زيادي به گم شده و يا بهتر بگم پي گيري مسائلي با محوريت گم شدن دارند .
  داستانهايي با همين موضوع زياد ديديم و شنيديم ، جزيره اسرار آميز . جزيره گنج ، و كلي جزيره خوب و خوش آب و واي ديگه .

  اما هيچ كدام از اين داستانها شبيه مثلث برمودا نبود و در واقع كسي اونجا ناپديد نمي شد و يا كشتي ها و هواپيماها حول و حوش و اونجا غيب نمي شدن .
  اولين باري كه لاست رو ديدم متوجه شدم كه اين جزيره از نظر فيزيكي هيچ ربطي به موضوع برمودا نداره و البته از خيلي جهات هم اين مسئله مشخصه .

  مجمع الجزاير برمود جايي در اقيانوس اطلس و در نزديكي ايالات متحده است و حدودا خيلي به سواحل شرقي آمريكا نزديكه و جزيره مورد بحث ما در اقيانوس آرام و جايي بين استراليا - فيجي و سواحل غربي آمريكاست . حول مثلث برمودا كلي بررسي و تحقيق انجام شده و اونجا چيزي به عنوان زمين غير پيدا وجود نداره اما جزيره مورد بحث ما كلا تو ديد نيست .

  در حوالي جغرافيايي جزيره ما در حدودي كه گفتم اتفاقاتي نظير اتفاقات برمودا نيفتاده .
  دلايل ديگه اي هم هست كه در حوصله اين متن كوتاه نيست اما ...
  چيزي كه خيلي در مورد جزيره بهش بر مي خوريم و بعد از فصل يك جزو مسائل اصلي داستان قرار ميگيره مسئله الكترومغناطيس و خواص بخصوص اونه . همون طور كه اطلاع دارين و اون فردي كه قرار بود رز رو شفا بده هم گفت مناطق زيادي با خاصيت الكترو مغناطيسي در جهان وجود دارند كه بر روي خيلي از اين مناطق بررسي هاي علمي و مستند صورت گرفته ولي هيچ كدام داراي چنين گرانش و خواصي نبودند كه در جزيره هست .

  البته ويژه بودن جزيره فقط به نيروي الكترومغناطيس نيست . آدمهايي با نيروي جاذبه بالا هم در اين بين هستند كه پيش اونا خواص جزيره كمرنگ ميشه .
  ولي شباهتهايي هم ميان اين 2 نقطه وجود داره كه كليت اون رو مغناطيس شكل ميده .
  حدودا 12 نقطه در دنيا با چنين خواصي كه در برمود شناخته شده كشف شده . مثلث شيطان در نزديكي فيليپين هم از اين دسته از لحاظ جغرافيايي هم به محل مورد نظر ما نزديك تره .
  نكته قابل ملاحظه اي كه در ميان برجسته تر به نظر ميرسه اينه كه سيدني و خلبان هواپيما تائيد ميكنن كه هواپيما پيش از سقوط به ورطه يك طوفان هوايي افتاده و مسافت زيادي رو از مسير اصليش دور شده و در نهايت به جزيره رسيده . در حول مثلث برمودا هم چنين حوادثي روي ميداد هر چند كه در نهايت مشخص شد كه حوادث به اندازه اي كه پيچيده جلوه داده ميشد پيچيده نبوده اما خاصيت الكترومغناطيس كاملا ثابت شد و همچنين مسئله طوفانهاي هوايي و گمرا كننده .

  اين نقاط در دنيا به نوعي با هم در ارتباط هستند اين نكته هر در لاست نشون داده ميشه .
  جزيره - ايستگاه تيرچراغ برق - محلي كه در تونس بن و جان از اونجا سر درمياوردن (بعد از چرخاندن چرخ در اركيد) و شايد محلهايي ديگر كه در فصل 6 مشخص بشه .
  من ميخوام يك محل جديد به اين مجموعه اضافه كنم و اونم محليه كه هواپيماي حامل يمي به اون كشيده شده . صددرصد از نيجريه تا محل حدسي جزيره هواپيما بايد چندين بار سوخت گيري ميكرد و رسيدن هواپيما به اون محل به صورت طبيعي غير ممكنه .

  اينجاست كه ايده وجود محلهايي براي رسيدن به جزيره در فواصل دور به وجود مياد . خاصيتي كه الكترومغناطيس جزيره اونو نشون ميده . (ايستگاه اركيد و اون محل در آفريقا)
  هيچ بعيد نيست كه كشتي بلك راك هم از طريق يكي از همين پنجره ها كه الوييز هاوكينگ هم بهش اشاره ميكنه به جزيره رسيده باشه .
  در مورد هواپيماي آجيرا واقعا تصورم اين بود كه آدما از اون محل وارد جزيره ميشن اما اشتباه كرده بودم چون هواپيما با كل آدماش رفتن تو جزيره . (حالا به اينش كار نداريم كه اصولا بعضي از اين افراد اصلا كاري با جزيره نداشتند و اسير سرنوشت سازي شدن)

  وجود چنين محلهايي خيلي به داستان به نظر من كمك ميكنه چون اين ايده در فيزيك چند بعدي و زمان و كرم چاله ها هم مطرح و در حد تئوري ممكنه البته در فضا .
  بر روي زمين اين خواص بارها مورد بررسي بوده . ممكنه جزيره ربطي به مثلث برمودا نداشته باشه اما خواصي از اين دست در هر دو اونا قابل تائيده . از طرفي هم الان كانال abc داره روي بعضي از مسائل مثل دارما و موضوعات فضا و زمان و مسائل مربوط به موجودات فرا زميني صحه ميزاره ، پس هيچ بعيد نيست كه اين مسئله بعد از اين در مجموعه برجسته بشه .
  چون در هر حال بايد توجيهي براي هواپيماي يمي ارائه بشه .

  اميدوارم دوستان بتونن تو اين تاپيك دراين باره نظر بدن و بتونيم با هم توجيه مناسبي براش ارائه بديم . در واقع كمك كنيم تا اين ايده پخته تر بشه . شايد زمان ديدن فصل 6 به اندازه اي كه بقيه غافلگير ميشن ما نشيم . شايد .

  موفق باشيد
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 5. 10 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .


 6. #3
  Nikki69 آواتار ها
  وضعیت : Nikki69 آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Sep 2010
  محل سکونت : رویاهام!
  نوشته ها : 123
  سپاس ها : 84
  سپاس شده 284 در 65 پست
  یاد شده
  در 1 پست
  تگ شده
  در 87 تاپیک

  پاسخ : مثلث برمودا

  این مطلب و از کتاب لاست(گمشدگان نوشته جیمز وود و ترجمه اقای نوری) با کمی ویرایش نوشتم که کلا در مورد لاست و جزیره و الکترومغناطیس و مثلث برموداست! که به برخی از سوال های سریال که بی پاسخ موند پاسخ میده و در عین حال به الکترومغناطیس و مناطق غیر طبیعی جهان هم ربط داره!
  البته چون اسکنر ندارم نتونستم عکس دوم که توش چند وجهی افلاطون رو روی کره زمین قرار داده شده و گوشه های این چند وجهی که با اعداد 4 8 15 16 23 42 نامگذاری شده و نشانگر نقاط غیر طبیعی زمین هست رو قرار بدم!
  چرا این جزیره ازلحاظ جغرافیایی منحصر به فرد است؟
  در این زمینه سوال های متعدی باید پاسخ داده شوند از جمله اینکه چگونه یک کشتی قرن نوزدهمی روی تپه ای وسط جزیره قرار گرفته و چرا هواپیمای کوچکی که به سختی می توانست از افریقا خارج شود در این جزیره فرود امده است.
  در جغرافیا نظریه ای در مناطق منحصر به فرد جهان از لحاظ جغرافیایی به نام Vile Vortices وجود دارد و مثلث برمودا یکی از این مناطق است.
  این عنوان را اولین بار ایوان سندرسون محقق اسکاتلندی در سال 1970 در کتاب ساکنان نامرئی به کار برد.او علاقه داشت بداند دریانوردان قدیمی چگونه موفق به تولید نقشه هایی از جهان شده بودند در تحقیقاتش به مناطقی از جهان برخورد که کشتی ها و هواپیماها در ان ناپدید میشدند و این اتفاق ها در مثلث برمودا بیش از سایر مناطق گزارش شده بود.او اشاره کرد این مکان ها در فرکانس خاصی دور کره زمین قرار دارند و معمولا برای تهیه نقشه ها از مناطق مختلف جهان از انها استفاده میشود.سندرسون اشاره کرد اگر یک 20 وجهی را دور زمین ترسیم کنید جاهایی که گوشه های مثلث های 20 وجهی قرار میگیرند نشان دهنده این مناطق است.یکی از این گوشه ها در الجزایر دیگری در فیجی و یکی دیگر در هاوایی است.
  سه دانشمند روس به نام های نیکولای گونچاروف ویاچسلاو موروزوف و والری ماکاروف به تحقیقات سندرسون علاقه مند شدند و با توجه به الگو های هواشناسی و جغرافیایی یک دوارده وجهی ترسیم کردند.این شکل بیست وجهی همان چیزی است که افلاطون قرن ها قبل تاکید کرده بود که دنیا را شکل داده اند.

  به هر حال در 1983 بث هیگنز و پرفسور ویلیام بیگنز دو نقشه را با هم تطبیق دادند و در نهایت توانستند به نقشه ای برسند که 62 نقطه در ان در محل برخورد چند مثلث های بیست وجهی وجود داشت و در برخی منابع هم اشاره شده بود که این نقاط نسبت به سایر نقاط جهان میدان مغناطیسی قوی تری دارند و برخی از نقاط مثل شماره های 23 16 15 و 42 نقاطی هستند که امکان سقوط هواپیمای اوشینیک 815 در ان ها وجود دارد.
  اگر در این نقشه کلی یک 8 ضلعی را در نظر بگیریم ور این صورت نقاطی که این 8 ضلعی روی گوشه های نقشه قرار میگیرند گوشه های شماره 4 8 15 16 23 42 هستند و شاید سمبولیسم پروژه دارما در ارتباط مستقیم با این شماره ها باشند.
  اطلاعات عمومی جامعی در مورد انچه که در این مناطق میگذرد وجود ندارد اما برخی از اخبار حاکی از این است که تعدادی هواپیما و کشتی در این مناطق ناپدید شده اند و میتوانیم حدس بزنیم که کشتی برده داران یا هواپیمای نیجریه ای در عبور از یکی از این نقاط مسیر خود را گم کرده اند و در نهایت به جزیره رسیدند.
  یکی از این مناطق که نقطه شماره 16 در نقشه هیگنز به شمار میاید هاوایی است که وسط اقیانوس ارام واقع شده و لاست انجا فیلم برداری شده است.شرایط الکترومغناطیس جزیره همچنین نشان میدهد که چرا قطب نما در این جزیره کار نمیکند و چرا امواج بی دلیل یه سرعت ارتفاع میگیرند و چرا باید مایکل برای ترک کردن جزیره مسیر 325 درجه را دنبال کند و هر مسیر دیگری او را به جزیره بر میگرداند همانطور که دزموند به جزیره برگشت از سوی دیگر انرژی الکترومغناطیس نور زیادی ایجاد میکند و اگر یک موتور الکترومغناطیس ناگهان انرژی فراوانی را ازاد کند مثل انچه که در پایان فصل دوم رخ داد در تمات جزیره نور عجیبی مشاهدا میشود پس اگر این موتور میتواند چنین نور عظیمی را در جزیره ایجاد کند شاید بتواند هاله ای از نور را در اطراف جزیره هم به وجود اورد و باعث نامرئی شدن جزیره شود.
  اگر میخواهید بدانید که چرا خرس های قطبی و پدران مرده در توهم شخصیت های سریال ظاهر میشوند باید ارتباط الکترومغناطیس و توانایی های روانی را بررسی کنید و در نظر داشته باشید که پروژه دارما در حال انجام دادن تحقیقاتی در جزیره بود و شارژ الکتریکی ممکن است میدان مغناطیسی ایجاد کند و میدان مغناطیسی بخشی از میدان الکتریکی است و هر تصوری در افکار ما یک پالس الکتریکی در مغز ماست که در شبکه اعصاب مغز شکل میگیرد.بنابراین اگر نیروی الکترومغناطیس بتواند به این شبکه عصبی رخنه کند میتواند پالس الکتریکی اعصاب را تغییر دهد و در این صورت افکار دست خوش تغییر خواهد شد هرچند که این موضوع در حال حاظر تنها در دنیای تخیل امکان پذیر است.
  ویرایش توسط Nikki69 : 09-12-2010 در ساعت 05:47

 7. 6 کاربر از پست مفید Nikki69 سپاس کرده اند .


 8. #4
  Nikki69 آواتار ها
  وضعیت : Nikki69 آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Sep 2010
  محل سکونت : رویاهام!
  نوشته ها : 123
  سپاس ها : 84
  سپاس شده 284 در 65 پست
  یاد شده
  در 1 پست
  تگ شده
  در 87 تاپیک

  پاسخ : مثلث برمودا

  بالاخره بعد از کلی جستجو تونستم تصاویری رو که در اونا 62 نقطه غیر طبیعی زمین به وسیله هیگنز و بکر مشخص شده اند رو پیدا کنم
  طبق کتاب اگه در این نقشه کلی یک هشت ضلعی را در نظر بگیریم در این صورت نقاطی که این هشت ضلعی روی گوشه های نقشه قرار میگیرند گوشه های 4 8 15 16 23 42 هستتند.
  نقطه 16 جزایر هاوایی محل فیلم برداری لاست هست و نقاط15 16 23 42 نقاطی هستند که امکان سقوط هواپیمای اوشینیک 815 وجود داشت


  ویرایش توسط Nikki69 : 09-13-2010 در ساعت 00:34

 9. 5 کاربر از پست مفید Nikki69 سپاس کرده اند .


 10. #5
  Nader J آواتار ها
  وضعیت : Nader J آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  محل سکونت : مشهد
  نوشته ها : 407
  سپاس ها : 1,318
  سپاس شده 1,103 در 413 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 160 تاپیک

  مثلث برمودا واقعیست!!!

  موقعیت جغرافیایی:


  برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: waterspout_noaa.jpg
مشاهده: 8132
حجم: 54.2 کیلو بایت

  مثلث برمودا بر روی بخشی از اقیانوس اطلس در سواحل جنوب شرقی آمریکا واقع است. راس آن نزدیک برمودا و قسمت انحنای آن از سمت پایین فلوریدا گسترش یافته و از پورتوریکو گذشته، به طرف جنوب و شرق منحرف شده و از میان دریای سارگاسو عبور کرده و دوباره به طرف برمودا برگشته‌است. طول جغرافیایی در قسمت غرب مثلث برمودا ۸۰ درجه‌است، بر روی خطی که شمال حقیقی و شمال مغناطیسی بر یکدیگر منطبق می‌گردند. در این نقطه هیچ انحرافی در قطب نما محاسبه نمی‌شود.
  وینسنت گادیس که مثلث برمودا را نامگذاری کرده، آن را به صورت زیر توصیف می‌کند: «یک خط از فلوریدا تا برمودا، دیگری از برمودا تا پورتویکو می‌گذرد و سومین خط از میان باهاما به فلوریدا بر می‌گردد.»
  مثلث برمودا نامش را در نتیجه ناپدید شدن ۶ هواپیمای نیروی دریایی همراه با تمام سرنشینان آنها در پنجم دسامبر ۱۹۴۵ کسب کرد. ۵ فروند از این هواپیماها به دنبال اجرای ماموریتی عادی و آموزشی، در منطقه مثلث، پرواز می‌کردند که با ارسال پیامهایی عجیبی درخواست کمک کردند. هواپیمای ششم برای انجام عملیات نجات، به هوا برخاست که هر شش هواپیما به طرز فوق‌العاده مشکوکی مفقود شدند.
  آخرین پیامهای مخابره شده آنها با برج مراقبت حاکی از وضعیت غیر عادی، عدم روئیت خشکی، از کار افتادن قطب نماها یا چرخش سریع عقربه آنها و اطمینان نداشتن از موقعیتشان بود. این در حالی بود که شرایط جوی برای پرواز مساعد بود و خلبانان و دیگر سرنشینان افرادی با تجربه و ورزیده بودند. با وجود مدتها جستجو هیچ اثری از قطعه شکسته، لکه روغن، آثاری از اجسام شناور، خدمه یا تجمع مشکوکی از کوسه‌ها دیده نشد. هیچ حادثه‌ای چه قبل و چه بعد از آن، تا این حد حیرت‌آورتر از ناپدید شدن دسته جمعی هواپیماهای مذکور نبوده‌است. در حوادثی مشابه در این منطقه قایقها و کشتیهایی مفقود شده‌اند (قربانیان مثلث برمودا)، در برخی موارد هم فقط خدمه و سرنشینان ناپدید گشته‌اند.
  منطقه وحشت
  همه روزه هواپیماهای متعددی بر فراز مثلث برمودا پرواز می‌کنند. کشتیهای بزرگ و کوچک در آبهای آن در حال تردند و افراد زیادی برای بازدید، به این منطقه مسافرت می‌کنند، بدون آنکه اتفاقی بیفتد. از طرف دیگر، در دریاها و اقیانوسها در سراسر دنیا، کشتیها و هواپیماهای زیادی مفقود شده و می‌شوند. پس چرا فقط مثلث برمودا از بقیه مناطق تفکیک شده‌است. علت این است که اولا هیچ امیدی برای یافتن حتی اثر و نشانه‌ای وجود ندارد. ثانیا در هیچ منطقه دیگر چنین ناپدید شدنهای بی دلیل، بیشمار و نامعلوم روی نداده و به این خوبی ثبت نشده‌است.

  مشاهده‌ها و گزارش‌ها

  در بیشتر اتفاقات مثلث برمودا، اکثر هواپیماها در حالی ناپدید شده‌اند که تماس رادیویی خود را با ایستگاههای مبدا و مقصدشان تا آخرین لحظه حفظ کرده‌اند و یا برخی دیگر در لحظات آخر پیامهای غیر عادی مخابره کرده‌اند که حاکی از عدم کنترل آنان بر روی دستگاه و ابزارها بوده‌است و یا چرخش عقربه‌های قطب نما به دور خود و تغییر رنگ آسمان اطراف به زردی و مه آلودی، آن هم در روز صاف و آفتابی و یا تغییراتی غیر عادی در آبها که تا لحظاتی قبل آرام بوده‌اند، بدون بیان هیچ دلیل روشنی از چگونگی این وقایع
  این پیامها رفته رفته ضعیف‌تر و غیرقابل تشخیص‌تر شده و یا سریعا قطع شده‌اند. دقیقا مثل اینکه چیزی ارتباط رادیویی را قطع کرده باشد و یا چنانچه اظهار عقیده شده، در حال دور شدن و عقب رفتن از فضا و زمان بوده و دورتر و دورتر شده‌اند. در برخی موارد گزارش‌ها حاکی از آن بود که نوری ناشناخته و غیر قابل تشریح روئیت شده‌است. همچنین توده سیاه و تاریکی در سطح دریا که پس از مدتی ناپدید شده، در جریان اتفاقات مزبور گزارش شده‌است.
  در مواردی هم گزارش شده که نقطه تاریک بزرگی در میان ستارگان در آسمان دیده شده که نوری متحرک از طرف زمین به آن قسمت وارد شده و سپس هر دو ناپدید شده‌اند. در تمام مدت دیده شدن تاریکی، دستگاهها و سایر ابزارهای قایق‌های ناظر از کار افتاده بودند که پس از رفع تاریکی آسمان، دوباره شروع بکار کرده‌اند.
  در یک مورد هم پیامی عجیب از یک کشتی باری ژاپنی بدین مضمون دریافت گردید. «خطری همانند یک خنجر هم اکنون... به سرعت می‌آید... ما نمی‌توانیم فرار کنیم...» در هر حال بدون اینکه مشخص شود خنجر چه بود، کشتی ناپدید شد.
  علل واقعه
  برخی می گویند جاذبه در این نقطه زیاد است ولی تمام این‌ها غلط است زمانی که آمریکا آزمایش فیلادلفیا را انجام داد و قدرتی بزرگ را کسب کرد از این رو در این مکان آزمایشاتی محرمانه انجام می دهد و برای همین هر کشتی یا هواپیمایی که از آنجا می گذرد از آزمایش فیلادلفیا استفاده می‌کند آمریکا به این دلیل این کار را انجام می دهد زیرا اگر موضوع فاش شود دانشمندی مطالب را جمع آوری می‌کند و نظریه ای را می دهد .
  علل فرضی طبیعی
  جزر و مد ناگهانی دریا در نتیجه زلزله در اعماق دریا، وزش بادهای مخرب و اختلالات جوی، گویهای آتشفشان که موجب انفجار هواپیماها می‌شود، گرفتار آمدن در جاذبه یک گرداب یا گردباد که باعث سقوط و انهدام هواپیماها یا انحراف مسیر کشتیها و مفقود شدن آنها در آب می‌شود، تحت تاثیر نیرویی مغناطیسی قرار گرفتن و اختلالات امواج الکترومغناطیسی، ولی این دلایل توجیه قابل قبولی برای ناپدید شدن هواپیماها و کشتیهای متعدد در یک منطقه نیست.
  نام: Bermuda-Triangle2.jpg نمایش: 10787 اندازه: 39.4 کیلو بایت


  علل فرضی غیر طبیعی
  دستگیری و ربوده شدن به وسیله زیردریایی یا بشقاب پرنده‌هایی متعلق به کراتی دیگر که برای تحقیق درباره حیات و زندگی باستان و حال ما انسانها به کره زمین آمده‌اند، می‌تواند علتی غیر طبیعی برای توجیه وقایع باشد.
  یکی از عجیب‌ترین پیشنهادات در این مورد بوسیله ادگار کایس، پیشگو و روانکاو و حکیم در دهه پنجم قرن بیست، ارائه شده‌است. به عقیده وی قرنها قبل از کشف اشعه لیزر، بومیان سواحل اقیانوس اطلس از کریستال به عنوان یک منبع انرژی و قدرت استفاده می‌کردند. به نظر کاین نوعی نیروی شیطانی القا شده از سوی آنها، در عمق یک مایلی در قسمت غرب اندروس غرق شده که هنوز در برخی مواقع باعث از کار انداختن ابزار و وسایل الکتریکی کشتیها، هواپیماها و در نهایت نابودی آنها می‌گردد.
  لارنس دیوید کوشچه محقق دانشگاه ایالت آریزونا در سال ۱۹۷۵ با انتشار کتابی به نام «اسرار مثلث برمودا برملا شد» اولین نظریه مخالف در این زمینه را منتشر نمود. تحقیقات وی در این کتاب شماری از اطلاعات نادرست و ناسازگار در مقاله بلیتزر را برملا نمود. وی در این کتاب به وجود ناسازگاریهای زیادی در گزارش‌های بلیتزر اشاره نمود و گفته‌های وی از زبان شاهدان عینی، افراد زنده مانده در حوادث و همچنین تمامی انسانهای درگیر را نادرست و غیرواقعی بیان نمود. وی بیان نمود که بسیاری از اطلاعات مهم در مقاله بلیتزر از قلم افتاده‌است و به هیچوجه کاملا بررسی نشده‌است. به عنوان مثال در داستان بلیتزر در مورد مفقود شدن قایق معروفی که قصد داشت دور دنیا حرکت کند و سرنشین آن دونالد کروهرست، بلیتزر به اسرار آمیز بودن این داستان اشاره نموده‌است در حالیکه شواهد روشنی در مورد دلایل مفقود شدن وی در دسترس است و یا همچنین در مورد کشتی حمل ذغال سنگ که بلیتزر آنرا اینطور بیان نمود که کشتی مذبور سه روز پس از ترک بندری در اقیانوس اطلس مفقود شده و دیگر هیچ ردپائی از آن یافت نشد بیان نمود که در گزارشات واقعی کشتی ای با همین نام از بندری در اقیانوس آرام حرکت نموده‌است. همچنین کوشچه معتقد بود که درصد زیادی از حوادثی که بنام اسرار مثلث برمودا یاد شده، کاملا خارج از منطقه مثلث برمودا اتفاق افتاده‌است و در اغلب موارد راه اثبات این مدعا بسیار ساده بوده‌است. وی با جستجو در مقالات چاپ شده در روزنامه‌های وقت و همچنین اطلاع از وضع هوای گزارش شده در آن روز توانست وجود مغایرت‌ها در داستانهای بیان شده در مورد اسرار مثلث برمودا را برملا سازد.
  [ویرایش] نتیجه گیریهای کوشچه
  شمار کشتی‌ها و هواپیماهای مفقود شده در این گزارشات در مقایسه با شمار کشتی‌ها و هواپیماهای مفقود شده در دیگر مناطق اقیانوس، بهیچوجه زیادتر نبوده‌است.

  نام: waterspout-%20350x500.jpg نمایش: 2321 اندازه: 12.5 کیلو بایت


  طوفانهای استوائی و گرمسیری بسیاری در این مناطق گزارش شده‌است و شمار گمشدگان در این گزارشات با توجه به تعداد این طوفانها نا متناسب، عجیب یا اسرارآمیز نمی‌باشد مضافا اینکه بلیتزر و نویسندگان دیگر در مقالات خود اشاره‌ای به این واقعیت ننموده‌اند.
  اعداد و ارقام بیان شده در این گزارشات و تحقیقات آشفته اغراق آمیز می‌نماید، کشتی‌ها و قایق هائی مفقود گزارش می‌گردند درحالیکه آنها بلاخره به بندرها با تاخیر بازگشته بودند و این گزارش نشده‌است.
  برخی از این گزارشات در مورد مفقودین درواقع هیچگاه اتفاق نیافتاده‌اند. بطور مثال حادثه‌ای، با عنوان سقوط هواپیما گزارش شده که مدعاست هواپیمائی مسافربری، در سال ۱۹۳۷ از بندر دیتونا در فلوریدا در مقابل چشم صدها شاهد عینی پرواز نموده و در مثلث برمودا سقوط نموده‌است درحالیکه در روزنامه‌ها محلی آن زمان هیچ نوشته‌ای در اثبات این مدعا یافت نمی‌شود.
  نتیجه گیری کلی کوشچه در مورد افسانه مثلث برمودا
  افسانه‌ها و داستانهائی که بعنوان اسرار مثلث برمودا وجود دارد، توسط نویسندگانی منتشر شده که عمدا یا سهوا با داشتن تصورات نادرست، دلایل و مستندات ناقص و یا همچنین با پی روی از احساسات (sensationalism) نادرست سعی در نوشتن آنها نموده‌اند و این مقالات جعلی و تصنعی می‌باشند.
  مدلین رسبورتگارف دانشمند و محقق ایتالیایی قرن بیستم نیز در مورد بروز حوادث غیر عادی و خارق العاده در این منظقه پس ازتحقیقات زیاد به این نتیجه رسیده است که اغلب حوادث یاد شده در این منطقه تنها اغراق امیز نشان دادن برخی حوادث عادی بوده اند .برای مثال کشتی فرانسوی (BHG3566) که در سال ۱۹۷۷ در این منطقه ناپدید شد دو روز بعد در بندر ریجسرا دیده شد و شواهد حاکی از گم شدن این کشتی به مدت کوتاهی می‌کرد در حالی که هنوز هم برخی نویسندگان از این حادثه با نام کشتی وحشت یاد می‌کنند و بر این باورند که این کشتی در منطقه مثلث برمودا از بین رفته است و در تسخیر ارواح می‌باشد.

  نام: bermuda-triangle-hurricane.jpg نمایش: 9417 اندازه: 98.5 کیلو بایت  منبع : Wikipedia
  ویرایش توسط Nader J : 12-09-2010 در ساعت 23:51

 11. 2 کاربر از پست مفید Nader J سپاس کرده اند .


 12. #6
  faryadi آواتار ها
  وضعیت : faryadi آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Apr 2011
  سن: 33
  نوشته ها : 1
  سپاس ها : 0
  سپاس شده 0 در 0 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 0 تاپیک

  پاسخ : مثلث برمودا

  با سلام
  یکی از مقدس ترین اعداد یهودیان 33 است
  در نیمکره شمالی دو منطقه در مدار 33 درجه قرار دارند یکی اسرائیل و دیگری مثلث برمودا
  بحث مثلث برمودا یک نوع انحراف ذهن هاست
  آنها افکار شیطانی شان را با نماد 33 انجام می دهند
  مثلا حمله به ایران در مدار 33 درجه کشورمان یعنی طبس!
  یا انفجار بمب های هسته ای آمریکا در هیرشیما در مدار 33 درجه
  یا جنگ با مقاومت لبنان در 33 روز
  یا قتل جان اف کندی رییس جمهور ضد ماسون (شیطان پرستان) در شهر دالاس در مدار 33 درجه
  یا قتل دیگر رییس جمهور ضد ماسون آمریکا در صندلی 33 تئاتر
  یا اگر به آرم ایالات متحده آمریکا دقت کنید خواهید دید که عقابی که درون این آرم است و در هر بالش دارای 33 پر است
  .
  چون آنها خیلی نمادگرا هستند
  در اینکه آن جزیره یک جزیره معمولی است شکی نیست اما معلوم نیست از آن مکان چه استفاده هایی می کنند
  با تشکر

 13. #7
  Mendicant آواتار ها
  وضعیت : Mendicant آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  نوشته ها : 173
  سپاس ها : 360
  سپاس شده 415 در 142 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 21 تاپیک

  پاسخ : مثلث برمودا

  نقل قول نوشته اصلی توسط faryadi نمایش پست ها
  با سلام
  یکی از مقدس ترین اعداد یهودیان 33 است
  در نیمکره شمالی دو منطقه در مدار 33 درجه قرار دارند یکی اسرائیل و دیگری مثلث برمودا
  بحث مثلث برمودا یک نوع انحراف ذهن هاست
  آنها افکار شیطانی شان را با نماد 33 انجام می دهند
  مثلا حمله به ایران در مدار 33 درجه کشورمان یعنی طبس!
  یا انفجار بمب های هسته ای آمریکا در هیرشیما در مدار 33 درجه
  یا جنگ با مقاومت لبنان در 33 روز
  یا قتل جان اف کندی رییس جمهور ضد ماسون (شیطان پرستان) در شهر دالاس در مدار 33 درجه
  یا قتل دیگر رییس جمهور ضد ماسون آمریکا در صندلی 33 تئاتر
  یا اگر به آرم ایالات متحده آمریکا دقت کنید خواهید دید که عقابی که درون این آرم است و در هر بالش دارای 33 پر است
  .
  چون آنها خیلی نمادگرا هستند
  در اینکه آن جزیره یک جزیره معمولی است شکی نیست اما معلوم نیست از آن مکان چه استفاده هایی می کنند
  با تشکر
  من عمیقاً توصیه میکنم قبل از کپی کردن مطالب، حداقل یک نگاهی به نقشه ی کره ی زمین و مدارهاش بندازید بزرگوار!

 14. 2 کاربر از پست مفید Mendicant سپاس کرده اند .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •