سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh بيوگرافي و مصاحبه با ياسر جعفري (اميرحافظ)

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: بيوگرافي و مصاحبه با ياسر جعفري (اميرحافظ)

PHOENIX آواتار ها
    وضعیت : PHOENIX آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,914
    سپاس شده 1,552 در 525 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 5 تاپیک

جعبه مدال ها

بيوگرافي و مصاحبه با ياسر جعفري (اميرحافظ)

سید یاسر جعفری هستم و سال 1367 متولد شده ام . در حال حاضر دانشجوی رشته مهندسی متالوژی دانشگاه ازاد کرج هستم . از سال 86 نگاهم به طور کلی نسبت به سینما تغییر پیدا کرد . تا ان موقع هیچ وقت به سینما به دید شغل نگاه نمی کردم و ایده ای برای ورود به ان در ذهن نداشتم . راه های زیادی برای ورود به سینما در مقابلم وجود داشت اما تصمیم گرفتم راه درست را برای ورود انتخاب کنم و به همین دلیل به دنبال یک اموزشگاه خوب بازیگری بودم که در نهایت وقتی با ادم های حرفه ای سینما مشورت کردم همه کلاس (استاد تارخ) را تایید کردند . کلاس ها در ابتدا خیلی برایم مشکل بود چون یک مقدار کار فشرده بود و من در هفته سه روز پر فشار را سپری می کردم . هیچ وقت فکر نمی کردم که اینقدر زود در این رشته پیشرفت کنم اما بالافاصله بعد از پایان کلاس ها از دفتر اقای قاسم جعفری با من تماس گرفته شد و وقتی به دفتر ایشان مراجعه کردم با اقای جعفری دیدار کردم و برای بازی در فیلم (دختران) با هم به توافق رسیدیم . شاید نقش کوتاهی در این فیلم بر عهده داشتم اما شخصا (پوریا) را دوست داشتم و فکر می کنم تجربه خوبی بود . بعد از این فیلم از دفتر اقای عسگرپور با من تماس گرفتند و از من برای بازی در فیلم (اتوبوس) دعوت شد که در این فیلم نقش یک روحانی را بازی کردم . این کار هنوز تمام نشده بود که برای بازی در سریال (جراحت) اقای عسگرپور با من صحبت شد بعد از مراجعه به دفتر اقای شفیعی قرارداد بازی در این سریال را بستم و برای دومین بار در خدمت اقای عسگرپور بودم .

مجروح اول جراحت

دوازدهم مرداد ماه 89 در خانه خوابیده بودم که احساس دل درد شدیدی کردم و وقتی به بیمارستان مراجعه کردم تشخیص پزشکان اپاندیس بود ظهر همان روز به اتاق عمل رفتم و یک روز در بیمارستان بیتری بودم . کلا در این کار انواع و اقسام بد شانسی ها به سراغم امده است و می شود گفت مجروح اول جراحت منم . (خنده)

رویای کودکی ام فوتبال بود

در دوران کودکی اصلا به بازیگری فکر نمی کردم و می شود گفت رویای کودکی ام فوتبال بود . فوتبال را هم تا حدی ادامه دادم و حتی در مقطعی عضو تیم هما هم بودم اما به خاطر بازیگری ان را رها کردم . از سن 9 سالگی هم در رشته تکواندو فعالیت داشتم که در ان رشته هم به نوعی موفق بودم و توانستم عضو تیم پاس تهران شوم اما بازیگری تمام برنامه هایم را تغییر داد.

دو روز در کما بودم

من اسفند 88 برای (جراحت) قرارداد بستم و فیلمبرداری از فروردین ماه 89 اغاز شد . همه چیز خوب پیش می رفت تا اینکه در اردیبهشت من تصمیم گرفتم ماشینم را بفروشم و ماشین دیگری بخرم . وقتی می خواستم برای خرید ماشین جدید به شرکت مراجعه کنم با موتور یکی از دوستانم رفتم . ساعت 7 صبح ششم اردیبهشت 89 در میدان ازادی تصادف کردم و از روی موتور به زمین پرتاب شدم سرم با تیر چراغ برق برخورد کرد . همانجا دچار خونریزی مغزی شدم و دو روز در کما بودم . معمولا اینجور تصادف ها چهار الی پنج ماه بیمار را به کما می برد اما خدا ررا شکر من فقط ده روز در کما بودم و به نوعی شانس با من یار بود . سرم رابه خاطر عمل تراشیدند ۱۲ کیلو هم در این مدت وزن کم کردم و هیچ چیز در واقع سر جای خودش نبود به هر حال بعد از ده روز استراحت به گروه پیوستم و با استفاده از گریم برایم مو طراحی شده که خیلی به گریم قبلی ام نزذیک بود .

نقش مقابل استاد

قطعا وقتی تصمیم گرفتم به سمت بازیگری حرکت کنم می دانستم که در این رشته رشد خواهم کرد . چون تجربه من نشان داده است در هر کاری که به طور جدی وارد ان می شوم پیشرفت سریعی برایم اتفاق می افتد . زمانی هم که به کلاس های اقای تارخ رفتم شاید فکر نمی کردم در کاری با استادم همبازی شوم اما این اتفاق خیلی زود برایم افتاد و از این بابت خیلی خوشحالم.

با پدر و مادرم دوستم

با پدر و مادرم فاصله سنی کمی دارم و به همین دلیل خیل با هم دوست هستیم.یک خواهر کوچکتر از خودم هم دارم که علاقه ای به بازیگری ندارد و من هم پیشنهاد نمی کنم وارد این حرفه شود . خواهرم یکی از شاگردان ممتاز یکی از بهترین دانشگاه های تهران است . و در رشتهبیوتکنولوزی تحصیل می کند . به شدت از خانواده ام تشکر میکنم که مرا در مسیر پیشرفت در این حرفه حمایت می کنند.

بازیگری به درسم لطمه نزده

در ابتدا یک نوع جبهه گیری در خانواده ام نسبت به حضورم درسینما وجود داشت و ان هم شاید به دلیل حرف و حدیث هایی است پشت سینما وجود دارد اما بعد از یک صحبت کوتاه به این نتیجه رسیدیم که من علاقه ام را دنبال کنم . خدا را شکر بازیگری به درسم لطمه نزده است و با توجه به این که ترم اخیر مدام سر کار بودم تمام واحدهایم را پاس کردم . باز هم از خانواده ام تشکر می کنم که همه شرایط را برایم فراهم کردند تا بتوانم به ان چیزی که دوست دارم برسم.

از لا به لای حرف ها

وقتی به بیمارستان منتقل شدم باید همان موقع به اتاق عمل می رفتم وقتی می خواستند موهایم را بتراشند دست هایم را روی خط ریش هایم گذاشته بودم که اگر قرار است پروک (موی مصنوعی) بافته شود این قسمت طبیعی باشد . انجا هم به فکر کار بودم چون هم به نقش علاقه زیادی داشتم هم گروه را دوست داشتم .

من نه نیاز مالی داشتم نه به خاطر شهرت بازیگری را انتخاب کردم بلکه نفس بازیگری برایم جذابیت داشت . این که ادم بتواند یک متن مکتوب را تبدیل به یک تصویر جذاب کند برایم جالب بود .

بازیگری جذاب ترین شغل دنیا است و از بین همه مردم کره زمین حتی یک نفر هم نیست که دوست نداشته باشد بازیگر باشد .

بازی خیلی ها را دوست دارم اما الگوی خاصی در بازیگری ندارم و فکر می کنم انسان به جای تقلید از دیگران بهتر است از درون خودش به کشف های تازه برسد .

شهاب حسینی به نظرم منطقی ترین بازیگر سینمای ماست و کارهایش را با فکر انجام داده و الان هم یکی از موفق ترین بازیگران سینما است . بازی صابر ابر و ترانه علیدوستی را هم خیلی دوست درم .

لازم می دانم از چند نفر تشکر ویزه داشته باشم . اقای جعفری که به من اعتماد کرد و برای اولی بار فرصت تجربه بازی در سینما را به من هدیه دادند . همچنین باید از محمد مهدی عسگرپور عزیز تشکر ویزه ای کنم که هر چقدر از متانت و خوبی این انسان بگوییم باز هم کم است . امیدوارم بتوانم جواب اطمینان اقای عسگرپور را با بازی خوبم بدهم . اخرین تشکرم مربوط می شود به خانم رنگرزان دستیار اول کارگردان جراحت که در این سریال خیلی به من کمک کردند .

2. 2 کاربر از پست مفید PHOENIX سپاس کرده اند .

3. # ADS

متاسفانه بزرگترین اشتباه ما تو زندگی اینه که هر موجود دوپایی رو آدم حساب میکنیم
    .:SiSiBK:. آواتار ها
    وضعیت : .:SiSiBK:. آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,481
    سپاس شده 1,914 در 593 پست
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 759 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : بيوگرافي و مصاحبه با ياسر جعفري (اميرحافظ)

اینم یه مصاحبه دیگه

از تصادف تا کما با سید یاسر جعفری بازیگر سریال جراحت

فارس سینما-سید یاسر جعفری پس از بازی در فیلم سینمایی دختران و فیلم تلویزیونی اتوبوس توانست نشان بدهد که حرف های زیادی برای گفتن در عرصه هنر دارد از این رو با ما از نحوه بازیگر شدن و اتفاقات تلخ امیر حافظ سریال جراحت بیشتر بدانید.
    چطور با هم‌بازی‌هایتان که اکثرا از سرد و گرم چشیده‌های بازیگری هستند، هماهنگ شدید؟
    سید یاسر جعفری:برای هماهنگی مشکلی نداشتم با آقای تارخ که دوست هستیم. در میان بازیگران نیز جوی صمیمی بینمان ایجاد شده بود که منجر به ارتباط گیری ما با هم شد. در کار هرچقدر نقش‌های روبرو قوی‌تر باشند به بازیگر کمک بیشتری می‌شود و باعث می‌شود بهتر کار کند.در این کار نیز همه اشخاص بازیگران قوی سینما و تلویزیون بودند و باعث شد ما بتوانیم بهتر خودمان را نشان دهیم. اگر نیاز بود هم آقای تارخ به من یا بقیه دوستان کمک می‌کردند و جوی صمیمی بود.
    از ابتدا به بازیگری علاقمند بودید؟ فکر می‌کردید روزی در کاری با بازیگران مطرح همبازی شوید؟
    سید یاسر جعفری:کارم را با جدیت شروع کردم و تجربه‌هایی که تا به حال داشته‌ام نشان می‌دهد که با ورود جدی به هرکاری، به علت پشتکاری که دارم سریع به نتیجه می‌رسم. این کار نیز به همین شکل بود. عزمم را جزم کرده بودم و می‌دانستم که می‌توانم به نقطه کنونی‌ام برسم.
    با توجه به علاقه بسیار جوانان به بازیگری از سختی‌های این کار بگویید، شما پشت ظاهر فریبنده بازیگری چه چیزی دیدید؟
    سید یاسر جعفری:در ابتدای ثبت نام کلاس بازیگری 200،300 نفر آمده بودند، اما در ماه آخر از این تعداد فقط سی چهل نفر باقی مانده بود که این سختی این کار را نشان می‌دهد. ظاهر بازیگری با به دست آوردن شهرت و دیده شدن زیباست. بازیگری نیز کار شیرینی است اما پشت این ظاهر زیبا زحمت و تلاش‌های بسیار و شب بیداری‌های فراوانی وجود دارد که شاید کارهای دیگر نداشته باشند.فکر می‌کنم بعد ازکار در معدن، سخت‌ترین کار دنیا بازیگری شناخته شده باشد.
    برای بازی چقدر تمرین می‌کردید و چه مدت سر صحنه تصویربرداری بودید؟
    سید یاسر جعفری:دورخوانی متن را چندین بار با آقای نعمت الله داشتیم و سر کار نیز قبل از هر سکانس دورخوانی می‌کردیم. کار نیز اسفند شروع شد و تا مرداد ادامه داشت.من معمولا هر روز بازی داشتم به جز مقطعی که در بیمارستان به سر می‌بردم.
    بیمارستان برای چه؟
    سید یاسر جعفری:ششم اردیبهشت تصادف کردم و بیست و پنج روزی را در بیمارستان گذراندم. خوشبختانه همه‌چیز خیلی زود پیش رفت و من به سرعت برگشتم البته 12 کیلو وزن کم کردم که در زمان کوتاهی جبران شد. خدا به من رحم کرد چرا که با توجه به خونریزی مغزی که داشتم با روال طبیعی باید سه چهار ماه به کما می‌رفتم...
    کار در سینما و تلویزیون چه تفاوت‌ها و برتری‌هایی نسبت به هم دارند؟
    سید یاسر جعفری:در سینما کار حرفه‌ای‌تر است و درصد تپق زدن و دوباره گرفتن سکانس‌ها پایین‌تر است و مخاطبان خاصی نیز دارد. در تلویزیون هر مشکلی پیش بیاید به راحتی امکان تکرار هست و حسن تلویزیون این است که مخاطبانبیشتری دارد و البته زیر ذره‌بین نیز قرار می‌گیری.
    اهل رفتن به تئاتر هستید و دوست دارید تئاتر را هم تجربه کنید؟
    سید یاسر جعفری:تماشای تئاتر را خیلی دوست دارم و آخرین نمایشی که دیدم «گالیله» با بازی آقای تارخ بود. بازی در تئاتر را هم دوست دارم تجربه کنم.
    دیدن خودتان توی تلویزیون آن هم در پرمخاطب‌ترین سریال درست بعد از افطار چه حسی دارد؟
    سید یاسر جعفری:کار را دوست دارم و از آن راضی هستم. واکنش‌هایی که در مردم دیده‌ام نیز این را نشان می‌دهد که «جراحت» را دوست دارند و کار را دنبال می‌کنند. این حس خیلی خوبی است.
    نسبت به بازی خودتان نقد هم دارید یا مثلا با دیدن سریال آرزو می‌کنید کاش فلان صحنه را بهتر بازی می‌کردم؟
    سید یاسر جعفری:به بازی خودم نقد که دارم اما سکانس‌هایی هم هست که خیلی از آن‌ها راضی هستم. اما در کل مجموعه کار را دوست دارم و فکر می‌کنم به نقش رسیده باشم.
    بعد از پخش کار واکنش دیگران چه بود؟ دوستان و آشنایان می‌دانستند که وارد کار بازی شده‌اید؟
    سید یاسر جعفری:خیلی‌ها بودند که هنوز خبر نداشتند و تلفنمان شب اولی که کار روی آنتن رفت دو سه هزار باری زنگ خورد! تا صبح زنگ می‌خورد و حتی دوستانی از بازیگران و کارگردان‌ها بودند که نمی‌دانستند. واکنش های خیلی خوبی بود و تعریف‌ها و تشویق‌های بسیاری شدم. نقد هم بود و من همیشه پذیرای نقدهای منفی و مثبت هستم.
    واکنش مردم در کوچه و خیابان چطور است؟ شده صدایتان بزنند امیرحافظ؟
    سید یاسر جعفری:من موهایم را کوتاه کرده‌ام، ریشم را هم زده‌ام ولی با این حال همه مرا می‌شناسند و این نشان دهنده دیده شدن «جراحت» است. من با این همه تغییر خودم هم جلوی آینه ممکن است خودم را نشناسم اما بیرون همه مرا با امیرحافظ می‌شناسند!
    کار با آقای عسگرپور چطور بود؟
    سید یاسر جعفری:او از کارگردانانی است که هر بازیگری باید آرزو داشته باشد که حداقل یک بار کار با او را تجربه کند، آنقدر که نازنین و متین هستند. دو کاری که با او داشتم فوق‌العاده بود و امیدوارم این همکاری ادامه پیدا کند.
    نظرتان در مورد تلخی این سریال برای مخاطبانی که بعد از یک روزه پانزده ساعته پای آن می‌نشینند چیست؟
    سید یاسر جعفری:داستان، تلخی‌هایی دارد اما خب این‌ها واقعیت‌های اجتماعی است و دور و برمان از این اتفاقات دیده‌ایم و چون واقعیت دارند مخاطب می‌تواند آن‌ها را درک کند.
    دغدغه‌ای از امیرحافظ بود که دغدغه شما هم باشد؟
    سید یاسر جعفری:این که می‌خواهد روی پای خودش بایستد چند سال پیش دغدغه من هم بود. من از ابتدای دبیرستان وارد کار اقتصادی شدم و خیلی دوست داشتم روی پای خودم بایستم. برایم مهم بود که خودم باشم و از جیب خودم خرج کنم.
    قبل از اینکه وارد سینما شوم در فعالیت اقتصادی‌ام هم موفق بودم تا اینکه با ورود به کلاس‌های بازیگری این فعالیت‌ها به علت تمرین‌های زیاد قطع شد.
    این حس در من بود که انسان باید روی پای خودش بایستد. برای همین خیلی زود وارد کار اقتصادی شدم. سخت بود اما زود هم به نتیجه رسیدم و شیرینی‌اش را حس می‌کنم. بازیگری را هم به خاطر پول دنبال نمی‌کنم و علاقه‌ام به بازیگری باعث آمدنم به این سمت و سو شد.

می‌توانید بگویید این کار اقتصادی که از دبیرستان شروعش کردید چه بوده است؟
    سید یاسر جعفری:می خندد و می‌گوید نه دیگر...

گفتگو توسط : مریم عرفانیان

5. کاربر روبرو از پست مفید .:SiSiBK:. سپاس کرده است .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع