سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh Swa.33- تحلیل و بررسی سریال فرينج (Fringe) فصل اول - صفحه 2

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 45
نمایش شاخه ای11علاقمندی ها

موضوع: Swa.33- تحلیل و بررسی سریال فرينج (Fringe) فصل اول

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,330
    سپاس شده 25,838 در 4,621 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

Swa.33- تحلیل و بررسی سریال فرينج (Fringe) فصل اول

تحليل و بررسي سريال فرينــــــــــــــج

تهيه كنندگان :
    جي جي آبرامز
    آلكس كورتزمن
    روبرتو اورسي

كارگردان:
    در هر اپيزود متغيير

نويسندگان:
    جي جي آبرامز
    آلكس كورتزمن
    روبرتو اورسي
    جف پينكنر
    جي اچ وايمن

ژانر : درام، وحشت، راز آلود
    تاريخ نمايش فصل اول : 9 سپتامبر 2008
    تعداد فصول نمايش داده شده : 2 فصل
    تاريخ نمايش فصل سوم : 23 سپتامبر 2010

موزيك متن :
    مايكل گياچينو، كريس تايلتون
    فيلم برداري :
    تام ياتسكو (20 اپيزود)
    ديويد موكسنس (10 اپيزود)
    فرد مورفي (5 اپيزود)
    مايكل اسلوايس (4 اپيزود)

تدوين :
    جان دادكوفسكي (12 اپيزود)
    لويان اچ وو (9 اپيزود)
    اسكات وايكري (7 اپيزود)

بازيگران :
    آنا تورف : اوليويا دانم
    جاشوا جكسون : پيتر بيشاپ
    جان نوبل : والتر بيشاپ
    لانس رديك : فيليپ برويلز
    بلاير برون : نينا شارپ
    كريك اكيويدو : چارلي فرانسيس
    جاسيكا نيكول : آستريد فارنسورث
    مارك والي : جان اسكات

IMDB Rate : 8.5

درباره داستان : با بررسي يك حادثه تروريستي در يك هواپيما مسافر بري ابعاد نامكشوفي از يك حركت عمومي تروريستي مشخص ميشود. مامور اليويا دانم به همراه دانشمندي به نام والتر بيشاپ و پسرش تشكيل دهنده يك گروه علمي تحقيقاتي هستند كه درباره وقايعي كه ظاهرا ماورا الطبيعه به نظر ميرسند بررسيهايي را انجام دهند.
    اما ابعاد اين حركت بسيار وسيع است و فراتر از چهارچوبهاي زمان و مكان ...

تحليل كننده : فرخ
    ازیادرفته, The Original, A.Tak و 1 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

پاسخ : 6- تحلیل و بررسی سریال فرينج (Fringe) فصل اول

ممنون از دوستان عزیز
    خیلی خوشحالم که تحلیل این فصل براتون جالب بود .
    من فکر میکنم این مجموعه جای کار زیادی داره .
    امیدوارم که تحلیلهای بعدی بهتر باشه و رضایت بخش تر...

ممنونم

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت

4. # ADS

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط neko نمایش پست ها
    هر چقدر که من تو موفقیت های بشر تحقیق میکنم ، فرقی نمیکند سرانجام یه آلمان میرسم.
    واقعا افسوس که این کشور به دست غارتگران به معنای واقعی کلمه ، به تاراج رفت.
    فرینج دومین سریال ورد علاقه من بعد از لاست است. به طوری که اگر من به لاست نمره ی 9 بدهم ، فرینج 8.5 است.
    معما های سریال فوقالعاده زیاد است. یعنی واقعا فوق العاده زیاد است.
    شخصیت های سریال هم به نقش خودشون بسیار مسلط هستند.
    خیلی دوست داشتم اگر میشد یه نسخه از zft رو در اختیار داشتم. کتابی که ویلیام بل برای حفاظت از بشر نوشته ولی با ویرایش بعضی ها تبدیل شده به نابودگر بشر
    در آخر خیلی خوشحالم که فرخ عزیز بعد از خاطراتی که از لاست به یاد ما گذاشت ، حالا با فرینج دوباره دست به تایپ شده
    امیدوارم فصل سوم این سریال با تحلیل های فرخ عزیز ، خاطراتی مانند لاست در ذهن ما حک کنه.
    با تشکر
    یکی از مواردی که من تو این دو تا تحلیل فراموش کردم بهش بپردازم مسئله ای بود که در انتهای فصل دوم درباره کتاب zft مشخص میشه.
    این کتاب در ظاهر نوشته ویلیام بل نیست. این کتابیه نوشته والتر بیشاپ . در واقع برداشت من این بود که این کتاب رو نسخه موازی بیشاپ نوشته.
    فکر میکنم که ویلیام یا اونو کپی کرده و یا با خودش به این دنیا آورده باشه .

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,213 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

دقیقا همینطوره. کناب zft نوشته والترنیته، چون اولیویانیت به اون گفت من در مورد علم فرینج میدونم چون این کتاب شما رو خونده ام.
    به اینجای فرینج که میرسیم واقعا دلم برای والتر میسوزه. به قول خودش 17 سال از عمرشو در سکون به سر برده بدون هیچ کار علمی در حالیکه قسمتی از مغزش هم برداشته شده بوده.
    والتر وقتی پیشرفت ویلیام بل و والترنیت رو دید خیلی متاثر شد و از اینکه نتونسته به جایی بیشتر از چیزی که لیاقتشو داشته برسه شدیدا متاسفه.

7. کاربر روبرو از پست مفید RASHNO سپاس کرده است .

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

اما جالبيش اين بود كه نسخه اي كه در اين دنيا بود يك مقدار قديمي به نظر ميرسيد . اما نسخه اي كه در دنياي موازي بود يك كتاب چاپ شده بود كه خيلي هم جديد به نظر مي آمد.
    با اين وضعيت من فكر ميكنم كه بايد در آينده يك جايي به اين موضوع اشاره بشه كه خود والتر هم در اين بين نقش داشته .

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

خدا کند که بدانی چه قدر محتاج است، نگاه خسته ی من بر دعای چشمانت..
    .:mAysAm:. آواتار ها
    وضعیت : .:mAysAm:. آنلاین نیست.
    سپاس ها : 175
    سپاس شده 216 در 117 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

سلام و ممنون از بحث های خیلی خوبی که توی این تاپیک شده و تحلیل بسیار روان و ارزشمند.
    من چون تازه فرینج رو دیدم و هنوز توی فصل اولش هستم نمی تونم قضاوت خیلی خوبی نسبت بهش داشته باشم و حدس ها و ایده هایی که توی ذهنم مطرح می شه قطعاً نپخته هستند اما چند تا نکته به ذهنم رسیده که بد نیست بهش اشاره کنم:

1- اینکه سریال با روند بسیار تندی پیش می ره.نمی دونم چرا همیشه همه چیز در اختیار الیویا و تیمش هست از امکانات گرفته تا شانس و اتفاقات که دقیقاً اطراف همونها حادث می شه.در کل نمی دونم چرا گاهی اوقات حس می کنم دارم مجموعه های ایندیانا جونز رو می بینم. یه جور فاکتور شانس در پرده ماجراجویی های سوال برانگیز یک مامور زن اف بی آی.روند تندی که عرض کردم رو می شه در قالب یک نظر براش دلیل پیدا کرد و اونهم اینه که تصور می کنم سازنده ها (صرف نظر از حضور جی جی آبرامز) خیلی دوست داشتند توی اون مقطع زمانی که کار رو پخش کردند و داشتند مخاطب خودشون رو پیدا می کردند ، یه جورایی منظورشون و تم ماورایی متافیزیکی کار رو سریع تر به بیننده نشان بدهند تا در جذب مخاطب کن نیارند.چون این روزها اصولاً کارهای تخیلی مطلق طرفدار چندانی نداره و کارهای متافیزیکی مخصوصاً اگر با لفافه های فیزیکی و علمی هم به معرض نمایش در بیاد پرطرفدار تره.(و به همین خاطر هم زمانی که لاست از مسیر علمی خارج شد و به مسیر دیگه ای افتاد تا حد زیادی مخاطبش رو از دست داد یا حد اقل در ارضای اونها ناکام شد.)
    روند تند رو می تونم با نکته خوبی که فرخ عزیز به درستی گفته هم بیانش کنم و اونهم سطحی بودن سریاله. نمی دونم ما انتظار عمق بیشتری داریم یا سریال به اندازه کافی حداقل توی فصل اول عمیق نیست.(حالا اگه تئوری هیوارت توی سیزن های بعدی وجود اشته باشه بازم راجع بهش می شه حرف زد.) اما در مجموع از این لحاظ من زیاد راضی نیستم از سریال.
    2- سوتی ها و تناقضات منطقی که بعضاً توی کار وجود داره و سازنده ها وقت زیادی داشتند که اونو بپوشونند ولی بنا به هر دلیلی نکردند.

* چرا یک مامور بسیار تیز هوش اف بی آی که از روی لکه روی کفش یک نفر تا ته داستان می ره جلو ، سالها با یک به اصطلاح خائن (یا حداقل پنهانکار) دوستی نزدیک و عاطفی داره و حتی روحش هم خبر نداره و بویی نمی بره از فعالیت های گسترده اون آدم؟!
    *چرا اف بی آی یک مامور ساده رو که کارش هماهنگ کننده بوده رو توی چنین پروژه ای به عنوان هد قرار می ده در حالی که قبلاً فقط کارهای معمولی کرده؟
    *چرا یک روانی که هفده سال تمام توی یک آسایشگاه روانی و تحت نظر پزشک بوده بلافاصله بعد از دراومدن از اونجا تبدیل به دانای کل می شه که تنها ناهنجاری هاش موقعیت های طنز کلامی داستانه و در توصیف هیچ پدیده علمی از فیزیکی و شیمیایی بگیر تا ژنتیک و دی ان ای ، هرگز کم نمیاره؟
    *چرا همون بیمار روانی که فقط برای ملاقاتش باید از بستگان درجه اول استفاده کرد ، در ادامه داستان به راحتی در بین دیگران دیده می شه و تنها حرکت ناهنجارش رو هم در بازگشت مجدد به سنت کلر انجام می ده؟
    * چرا یک کلاه بردار و خلافکار بالفطره به ناگاه و بدون هیچ دلیلی تبدیل به شخصیت فداکار می شه؟

و چراهای دیگه که مطمئناً جواب دارند ولی به نظر من ضعیف کردند سریال رو.

3-به نظر می رسه سیزن اول فقط داره قطعه های مختلف پازلی رو نشون می ده که یکی یکی فقط دیده می شن و در ادامه قراره در کنار هم قرار بگیرند و تازه معمای بزرگتری رو خلق کنند.برای همین هم می دونیم که تمام مشکلات ایجاد شده در فصل اول ، به راحتی حل می شن و خون از دماغ الیویا دانم و پیتر و والتر بیشاپ و حتی آسترید و چارلی هم نخواهد اومد.این مسئله و کم معما بودن کار در هر اپیزود ، از جذابیت سریال کم کرده به نظر من. هر چند که معماهای زیادی مطرح هستند که باید بهشون فکر کرد.مثل ارتباط بین برویلز و نیناشارپ...یا اصلاً ماهیت کارهایی که والتر انجام داده.

در کل سریال برای من خیلی جذاب بود و با این نقد زیبا ، جذاب تر هم شد ولی حدس ها و ایده ها بماند برای وقتی بهتر که ماهیت و خمیره اصلی داستان برام بهتر تر ! روشن بشه.در فصل های بعدی.

10. 3 کاربر از پست مفید .:mAysAm:. سپاس کرده اند .

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,739
    سپاس شده 16,637 در 4,249 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

به صراحت باید بگویم که در کل این سریال هیچ گاه سازنده موفق نشد تا من را به عنوان یک بیننده به مرز غافلگیری برساند.
    فكر كنم لازم باشه اول موافقتم رو با اين نظرت اعلام كنم ! فرينج تو اين مورد موفق نبوده !
    در كل نمي دونم چرا فصل اول فرينج اپيزود هايي پشت سر هم با طرح يك معماي كلي در ابتدا و طرح يك معما در هر اپيزود پيش رفت ! برداشت من اين بود كه حتي تو اين فصل اگه يه اپيزود رو هم نمي ديدم ، چيزي رو از دست نداده بودم . البته بي انصافيه كه قسمت هاي اوليه فصل رو جذاب و ديدني توصيف نكنم ،‌اما اين جذابيت روند نزولي داشت . اينكه دانشمندي بعد از 17 سال كه حالا به علت بيماري !!! و به جرم قتل !!! تو يه تيمارستان بهتره بگيم حبس بود ، به همين راحتي و با تلاش مامور دانم آزاد بشه و تمام امكانات هم در اختيارش قرار داده بشه جاي سوال نداره ؟ دانشمندي كه در زمان برخورد با هر معما تو ذهنش جرقه پاسخ زده مي شه و در ادامه مي بينيم بدون شك در حل همه معماها موفقه !
    شايد اگه تو داستان يه نكته و موضوع به خوبي بهش اشاره شده بود ، موضوع افرادي بودند كه دانم براي يه ماموريت گرد خوش آورده بود . يه خائن ! يه خلافكار و يه ديوانه ! به همين سادگي !!!!
    سه سوال و نكته جالب توجه داستان رو هم خودت و هم دوستان به خوبي بيان كردند
    جان اسكات ،‌پيتر بيشاپ و والتر بيشاپ !!! اولي با اين همه هوش و ذكاوتي كه در دانم ديديم موفق به پنهان كردن چهره اصلي در پس نقابش شد !!!! دومي با مكالمه اي شايد تهديد آميز قدم در راه راست ماموريتي براي نجات بشر گذاشت و سومي بعد از 17 سال زندگي در تيمارستان ، تبديل به دانشمندي شد كه رازگشايي معماهايش ردخور ندارد .
    خيلي دلم مي خواد سريال فرينج با معما آفريني موفق ادامه بده ! فرخ خيلي خوب گفتي ، لاست معما زيبا طرح مي كرد و در پاسخ اون همه معما ضعيف عمل كرد و فرينج درست عكس لاست ، پاسخ رو به خوبي به بيننده القا مي كنه ، اميدوارم فرينج در تعدد معما آفرينيش ضعف پاسخ پيدا نكنه .
    خيلي عالي و كامل بود فرخ جان . واقعا لذت بردم

12. 2 کاربر از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده اند .

ایــستاده مــردن ..
    ADoLF آواتار ها
    وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,447
    سپاس شده 2,143 در 951 پست
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

با توجه به اینکه جی جی آبرامز سازنده سریال لاست هم هست ، میشه اینجوری برداشت کرد که کلا سبک کار شخص همینجوریه !
    تو لاست هم ما تو هر قسمت شاهد غافلگیری نبودیم ... همانند فرینج در اپیزود های میانی فصل شاهد غافلگیری هایی که به قول شما آدم رو خیلی جذب نمیکرد بودیم ولی نقطه قدرت لاست ، همانند فرینج
    پایان هر فصل هست ...
    جی جی آبرامز در پایان هر فصل هر دو سریال لاست و فرینج یه غافلگیری بزرگ رو مطرح می کرد و ما رو تا شروع فصل بعدی به انتظار میذاشت.

آنان که میفهمند عذاب میکشند
    و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,739
    سپاس شده 16,637 در 4,249 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

سهيل تو الان فصل اول لاست رو با فرينج مقايسه كن ! من فصل اول لاست رو با سرعت نور ديدم ، يعني اصلا نمي تونستم منتظر بمونم و صبر كنم !
    اما فرينج چي ؟ لاست حتي اواسط فصل هم غافلگيري داشت !
    در كل من به شخصه مسير حل معماها رو تو فرينج دوست دارم . به نظرمم اين نقطه قوتش محسوب مي شه

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,213 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

به نظر من لاست و فرینج اصلا با هم قابل مقایسه نیستند. روند اتفاقات این دو سریال کاملا متفاوته. لاست یک سریال ماورایی بود ولی فرینج یک سریال علمیه. امروزه ثابت شده که تمام اتفاقاتی که در فرینج رخ میده سالها قبل ازمایش شده و به اثبات رسیده. اینکه مردم از اون مورارد علمی خبر ندارند بحث دیگه ایه که مربوط میشه به نامحرم بودن مردم در تمام حکومتها.
    این بحثی که الان میشه درمورد سیزن یک هست و نمیشه مطالبی که درادامه میاد رو اینجا مطرح کنیم چون برای دوستانی که سیزن 2 رو ندیدن اسپویلر میشه. اما مطمئن باشید فرینج به تمام سوالات جواب میده. اینکه چرا والتر مجرم، محرم پرونده های فرینج میشه. چرا اولیویا برنده مطلقه. چرا پیتر میشه دست راست اولیویا...
    فرینج یه پرونده است که از صدها پرونده تشکیل شده ولی همه اونها به پرونده اصلی ارتباط دارن.

16. کاربر روبرو از پست مفید RASHNO سپاس کرده است .

خدا کند که بدانی چه قدر محتاج است، نگاه خسته ی من بر دعای چشمانت..
    .:mAysAm:. آواتار ها
    وضعیت : .:mAysAm:. آنلاین نیست.
    سپاس ها : 175
    سپاس شده 216 در 117 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
    به نظر من لاست و فرینج اصلا با هم قابل مقایسه نیستند. روند اتفاقات این دو سریال کاملا متفاوته. لاست یک سریال ماورایی بود ولی فرینج یک سریال علمیه. امروزه ثابت شده که تمام اتفاقاتی که در فرینج رخ میده سالها قبل ازمایش شده و به اثبات رسیده. اینکه مردم از اون مورارد علمی خبر ندارند بحث دیگه ایه که مربوط میشه به نامحرم بودن مردم در تمام حکومتها.
    این بحثی که الان میشه درمورد سیزن یک هست و نمیشه مطالبی که درادامه میاد رو اینجا مطرح کنیم چون برای دوستانی که سیزن 2 رو ندیدن اسپویلر میشه. اما مطمئن باشید فرینج به تمام سوالات جواب میده. اینکه چرا والتر مجرم، محرم پرونده های فرینج میشه. چرا اولیویا برنده مطلقه. چرا پیتر میشه دست راست اولیویا...
    فرینج یه پرونده است که از صدها پرونده تشکیل شده ولی همه اونها به پرونده اصلی ارتباط دارن.
    دقیقاً با این نظر موافقم.
    چیزی که مسلمه و در سیزن اول قابل لمسه اینه که چارچوب کلی داستان برای نویسنده ها و سازنده ها و به طور کلی تیمی که لیدرشیپ مجموعه بر عهده شون بوده روشن و مشخص بوده. و من هم در پست قبلی ام گفتم دقیقاً همه اینها جواب خواهند داشت ولی با سواد فرینجی سیزن یک قابل پاسخ نیستند.
    ضمن اینکه به نظر من کم معما بودن داستان هم اینه که می خواد توی سیزن های بعدی رو کنه که دقیقاً معماهایی که داره ایجاد می کنه چه هستند.(این از قلم نیافته که به عنوان کسی که تا الان فقط سیزن یک رو خونده و اسپویلر ها رو توجه نکرده معماهای زیادی توی ذهنم شکل گرفته و اینکه بگیم داستان کم معماست ، مطلق نیست.)
    من شخصاً تفاوت ماهیتی بین این سریال و لاست قائلم و فکر می کنم بر عکس لاست که نمودار جذب مخاطبش از همون سیزن یک تو پیک قرار داشت ، این سریال روند کند ولی منظمی در جذب مخاطب داره.

18. کاربر روبرو از پست مفید .:mAysAm:. سپاس کرده است .

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)