مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh بازیگر ‌نقش‌های پیچیده «پانته‌آ بهرام»

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: بازیگر ‌نقش‌های پیچیده «پانته‌آ بهرام»

 1. #1
  متاسفانه بزرگترین اشتباه ما تو زندگی اینه که هر موجود دوپایی رو آدم حساب میکنیم
  .:SiSiBK:. آواتار ها
  وضعیت : .:SiSiBK:. آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 50
  نوشته ها : 640
  سپاس ها : 1,506
  سپاس شده 1,935 در 604 پست
  یاد شده
  در 3 پست
  تگ شده
  در 759 تاپیک

  بازیگر ‌نقش‌های پیچیده «پانته‌آ بهرام»

  نگاهی به كارنامه «پانته‌آ بهرام»


  بازیگر ‌نقش‌های پیچیده
  پانته‌آ بهرام را بیش از هر چیز باید بازیگر حرفه‌ای تئاتر دانست زیرا دستاورد‌ها و موفقیت‌های مهم و قابل تحسین او بر صحنه تئاتر ایجاد شده است. او فضای تئاتر و بازیگری تئاتر را خیلی خوب می‌شناسد. بازی‌های خوب او در تئاتر «مرگ یزدگرد»، «زمستان 66»، «پس تا فردا»، تئاتر «راز‌ها و دروغ‌ها»، تئاتر «شكلك» و بسیاری از تئاتر‌های دیگر او خود گواهی بر این مدعا ست. حالا این بازیگر تئاتری به تلویزیون پا گذاشته و توانسته در سریال‌هایی بازی كند كه آنتن را می‌گیرد و بیننده پرتوقع صدا و سیما را پای تلویزیون میخكوب می‌کند.

  پانته آ بهرام در بچه های ابدی

  همسو شدن با فضای سینما و تلویزیون
  او بازیگری است كه توانسته با وجود شیوه بازی تئاتری‌اش در تلویزیون و سینما موفقیت‌های در خور تامل و قابل توجهی كسب كند. به عبارت دیگر تلاش كرد تا خود را با فضای تلویزیون و سینما همسو كند و آثاری را انتخاب كند كه جنس بازی‌اش در آنها شیوه درشت نمایی شده و غلو آمیز و آموزه‌های تئاتری‌اش در آنها نمایان باشد تا سرنوشتی كه در خصوص برخی بازیگران تئاتر رخ داده در باره او شكل نگیرد. اتفاقی كه باعث سرخوردگی و حضور همیشگی آنها در عرصه تئاتر شده است. در حقیقت بهرام با بازی پر توانی كه از خود دارد، اجازه این را نمی‌دهد تا كسی بتواند او را بد بداند و از بازی او تعریف نكند... شاید بهرام ویژگی بصری خیلی از بازیگران این روزهای قاب تصویر را نداشته باشد اما با كارنامه كاری‌اش نشان داده كه استعداد امر مهم‌تری در هنرمند بودن هنر هفتم است تا زیبایی‌ها و ویژگی‌های بصری.

  مسافر نقطه عطف بازی در تلویزیون
  پانته‌آ بهرام در تلویزیون كارش را با مجموعه‌هایی چون «وكیل»، «پلیس جوان»، «سكوت»، «چهره به چهره»، «بحران معنویت » و «مسافر» آغاز كرد اما نقطه عطف این حضور به سریال «مسافر» باز می‌گردد. نقش‌های او در سریال وكیل و پلیس جوان چندان محوری نبود و برای او شاید تنها جنبه همكاری مجدد با كارگردان سریال قبلی‌اش را داشت و در وكیل هم شاید بتوان گفت كه جنبه شناخت بازی در قاب تصویر برای او مهم بود، اما مسافر به‌خاطر نقش، شیوه بازی آن دختر معتاد و لحن و گونه خاص ادای دیالوگ و نیز همبازی بودن با بازیگری مانند ابوالفضل‌پور عرب در آثار تلویزیونی او جایگاه متفاوت‌تری یافت.
  او در بسیاری از مواقع بازی همسطح و در پاره‌ای موارد بالاتر ازابوالفضل‌پور عرب به نمایش گذاشت. در مسافر بهرام خیلی خوب توانست، نقش زن معتادی را ایفا كند كه به‌خاطر این اعتیاد همه‌چیز را از دست خواهد داد. او چهره جدیدی در تلویزیون بود و همین امر هم به او كمك كرد تا نقش را برای بیننده باور‌پذیر كند. راستی جالب است بدانید كه نام بهرام در سریال مسافر سیروس مقدم هم منیژه بود، یعنی همین اسمی كه در سریال زیر هشت دارد اما این منیژه كجا و آن منیژه كجا. هر دوی نقش‌ها متفاوت است و به جرات می‌توان گفت هیچ ربطی به‌هم ندارند.

  بازی تحسین بر انگیز در چهار شنبه سوری
  پس از بازی در این سریال شرایط خوبی برای حضور او در سینما فراهم شد. اگرچه فیلم‌های نخست او تا فیلم «چهارشنبه سوری» چندان باب میل مخاطبانش نبود اما بازی تحسین برانگیز او در فیلم «چهارشنبه سوری» دوره جدیدی از بازی او را در سینما نوید ‌داد. دوره‌ای كه در آن بازی‌های خوبی در فیلم‌هایی مانند اقلیما، پستچی سه بار در نمی‌زند، هیچ و بدرود بغداد را به همراه داشت. بازی پانته‌آ بهرام در چهارشنبه‌سوری به‌قدری دیدنی است كه بیننده تا ساعت‌ها بعد از خارج شدن از سینما می‌تواند لحظه به‌لحظه بازی او را در ذهنش مرور كند و او را به‌خاطر این همه باهوشی در ارائه نقشش تحسین كند.

  اقلیما، پستچی سه‌بار در نمی‌زند و هیچ
  اقلیما اگر چه داستان آشنایی برای مخاطبانش داشت اما بازی خوب و سرشار از نگرانی و ترس و وحشت پانته‌آ بهرام را نمی‌توان فراموش كرد. در این جنس بازی بهرام باید مخاطب را با خود همراه می‌كرد و با بازی سرشار از اضطراب و استرس و تشویش او ترحم مخاطب را برانگیخت.
  در پستچی سه بار در نمی‌زند نقش‌آفرینی و كلام آهنگین پانته‌آ بهرام از نقاط قوت فیلم به‌حساب می‌آمد. دیالوگ سهم بسزایی در ایفای نقش و انتقال حس به مخاطب دارد. در چنین شرایطی اگر دیالوگ برای مخاطب و بازیگر نامفهوم باشد تلاش بازیگر و گروه بی‌نتیجه خواهد ماند. پانته‌آ بهرام در فیلم «هیچ» باوجود اینكه برخی از دیالوگ‌هایش به‌خاطر لكنت زبان نامفهوم بود اما توانست حس نقش را به تمامی درك و آن‌ را به مخاطب خود منتقل كند. به‌طوری كه هم لحظات جذاب نقش برای مخاطب جلوه كرد و هم مخاطبانش در لحظات سخت و تلخ با او ابراز هم دردی می‌كردند. در مجموع حس مخاطب را نسبت به خود بر انگیخته بود. او در هیچ آنقدر خوب بود كه می‌توان او را نمونه‌ای درست و دقیق از زنان این‌چنینی جامعه دانست.


  اقلیما


  هیچ


  پستچی سه بار در نمی زند

  عشق زنی عرب
  در فیلم بدرود بغداد نیز او با وجود نامانوس بودن زبان عربی و دیالوگ‌های آن توانست در كنار همراه كردن حس بازی با دیالوگ عربی حالات روحی یك زن عرب را نیز به تمامی به مخاطب غیرعرب خود منتقل كند. صحنه‌ای كه او به دوربین خیره می‌شود و نزدیك به دو دقیقه با زبان عربی مونولوگ‌گویی‌ می‌كند، دیدنی است.
  چرا كه تنها ادای دیالوگ و القای حس برای این نقش به‌خصوص كافی به نظر نمی‌رسید. بلكه در وهله اول حالات، زندگی، خواست‌ها، دغدغه‌ها، تنهایی، نیاز و عشق یك زن عرب را درك كرده و قادر به اجرای آن شده. كاری كه پانته‌آ بهرام به‌خاطر آموزه‌های بازیگری‌اش در تئاتر به خوبی از پس آن برآمده است.


  بدرود بغداد  بازیگر نقش‌های خاص و پیچیده
  شخصیت‌هایی كه پانته‌آ بهرام به‌خوبی قادر است از پس آن برآید باید دارای وجوه خاصی باشند، به عنوان مثال این شخصیت‌ها نباید اشخاصی به‌معنای تام رئال باشد. یعنی زنان ساده با دغدغه‌های زنانه كه در حال زندگی عادی هستند نقش‌های مناسب برای بازی این بازیگر نیستند، باید وجوهی غیر زنانه یا غیره عادی در دل شخصیتشان نهفته باشد تا بهرام در پس جست‌وجوی لایه‌های درونی نقش آن را برونی كند. نقش بهرام در مسافران، بدرود بغداد و بسیاری از نقش‌های موفق او از این شاخصه مهم پیروی می‌كردند این اما جدای از علاقه او به جستار در لایه‌های درونی نقش به نوع بازی تئاتری او نیز بازمی‌گردد. او باید حالات‌ غلوآمیزی در نقش‌هایش بیابد و گونه بازیگری‌اش را در آن بگنجاند. اگر در سریالی شخصیت فاقد این وجوه پنهان و پیدا باشد بهرام چندان موفقیتی را كسب نخواهد كرد. به عنوان مثال سریال‌های نخست او از جمله این بازی‌های نه‌چندان موفق او هستند.


  منیژه شخصیت پیچیده‌ای خواهد بود
  بازی اخیر بهرام در سریال «زیر هشت» با وجود اینكه در آغاز او را دختر معمولی كه مایل به داشتن یك زندگی ساده است می‌بینیم اما رمز و رموزی در دل این شخصیت دیده می‌شود كه این مفهوم را به مخاطب منتقل می‌كند كه این كوه آتش‌فشان خاموش تا انتها خاموش باقی نخواهد ماند و با جلو رفتن داستان شاهد اتفاق‌ها و تغییرات اساسی در نقش منیژه خواهیم بود.
  از سوی دیگر سیروس مقدم كارگردانی است كه این ویژگی بازی بهرام را به تمامی می‌داند، چرا كه یكی از بهترین نقش‌های بهرام در تلویزیون با سریال او رقم خورده است از این رو به سراغ این شخصیت رفته كه دارای پیچیدگی‌های فراوانی است و از این رو او می‌داند كه بازیگر دیگری جز بهرام قادر به نمایش كشیدن این ویژگی‌های منحصر به فرد نیست...
  بی‌شك بازی پانته‌آ بهرام در لحظات حس و اوج و فرود‌ها یا انتقام جویی‌هایی كه در دل داستان پیش خواهد آمد نقشی مهم و محوری خواهد داشت. به عبارت دیگر اگر او درایفای نقشش به درستی برآید مجموعه زیر هشت در رسیدن به آنچه كارگردان، نویسنده و دیگر بازیگران برای رسیدنش می‌كوشند موفق خواهد بود. شاید پانته‌آ بهرام برای ایفای نقش منیژه در زیر هشت كمی بزرگ‌تر از سن واقعی دختر جوانی باشد، اما سیروس مقدم معتقد است هیچ‌كس به‌جز او نمی‌توانست این نقش را بازی كند. به همین دلیل هم بهرام بازی در این سریال را پذیرفت وقبول كرد تا بعد از چیزی قریب به هشت سال به تلویزیون باز گردد و نقشی راتجربه كند كه می‌تواند ریسك بزرگی برای او باشد. از آن جهت كه اگر این نقش پذیرفته و مقبول نشود، می‌تواند در زندگی كاری او تاثیر داشته باشد. به هرحال این را نباید فراموش كنیم كه پانته‌آ بهرام تا به‌حال موفق شده چندین بار از جشنواره فیلم فجر و جشن خانه سینما، سیمرغ بلورین و تندیس خانه سینما را به خانه ببرد و هم از جشنواره‌های جهانی صاحب افتخارات شود.
  منبع: tehrooz.com

 2. 3 کاربر از پست مفید .:SiSiBK:. سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

 4. #2
  PHOENIX آواتار ها
  وضعیت : PHOENIX آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  نوشته ها : 693
  سپاس ها : 1,914
  سپاس شده 1,552 در 525 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 5 تاپیک

  پاسخ : بازیگر ‌نقش‌های پیچیده «پانته‌آ بهرام»

  پانته آ بهرام يكي از بازيگران دوست داشتنيه ، من از شخصيت و بازيش خوشم مياد ، اما خيلي كم ازش كار مي بينيم ...بيشتر اين فيلمهايي كه ذكر شد براي من ناشناختست .

 5. #3
  کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
  MiSS SAYTA آواتار ها
  وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
  نوشته ها : 7,207
  سپاس ها : 10,748
  سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
  یاد شده
  در 65 پست
  تگ شده
  در 850 تاپیک

  پاسخ : بازیگر ‌نقش‌های پیچیده «پانته‌آ بهرام»

  خانم بهرام بازيگر توانا و قابليه ،‌نقش آفريني هايي كه من ازش در خاطر دارم مسافر و پليس جوان و چهارشنبه سوريه !
  مسافر در كنار ابولفضل پور عرب بازي كرده بود ،‌واقعا نقش هاش رو تو وجودش حل مي كنه ،‌يه دختر معتاد كه كامل با لحني داش مشتي بازي مي كرد
  فيلم چهار شنبه سوري اش كه انقدر خوب رل يه خانوم بي گناه و مظلوم رو بازي كرده بود كه واقعا تا اواسط فيلم حتي حدس هم نمي زديم اون تقصيري داشته باشه !
  اينم بگم كه تو چهار شنبه سوري دلم مي خواست خفه ش كنم

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید


 6. 2 کاربر از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده اند .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •