مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh گروه خبري - بيوگرافي علي نصيريان

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: گروه خبري - بيوگرافي علي نصيريان

 1. #1
  کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
  MiSS SAYTA آواتار ها
  وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
  نوشته ها : 7,207
  سپاس ها : 10,748
  سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
  یاد شده
  در 65 پست
  تگ شده
  در 850 تاپیک

  گروه خبري - بيوگرافي علي نصيريان

  گروه خبري سينما سنتر تقديم مي دارد
  بيوگرافي استاد علي نصيريان:  استاد علی نصیریان در سال 1313ه.ش در تهران متولد شد. وی با دیدن تعزیه و نمایشهای تخت حوضی و نقالی در محل زندگی خود به نمایش علاقمند شد و پس از گذراندن دوره های تحصیلی تا اخذ دیپلم هنر پیشگی به سال 1335 در تهران و گذراندن دوره های تئاتر کلاسهای معتبر، بین سالهای 1336 تا 1337 شروع به نمایشنامه نویسی و تشکیل گروههای تئاتر کرد. وی در سال 1336 در اداره هنرهای دراماتیک مشغول شد. در سال 1341 با استفاده از بورسی مطالعاتی به آمریکا رفت و به مطالعه تئاتر پرداخت.

  گروه : هنر
  رشته : سینما و تئاتر
  گرایش : بازیگری

  اوضاع اجتماعی و شرایط زندگی : استاد علی نصیریان درسال 1313 ه.ش در تهران متولد شد. کودکی وی معاصر با واپسین سالهای سلطنت رضا شاه و آغاز ورود به سینما به طور عام درایران بود. در عصر محمد رضا شاه پهلوی که نوعی غربگرایی بر فرهنگ رسمی ایران حاکم شد، سینمای غرب نیز به سینمای ایران تاثیر نهاد.


  تحصیلات رسمی و حرفه ای : استاد علی نصیریان دوره تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در مدارس تهران گذراند و پس از اخذ دیپلم هنر پیشگی به سال 1335 در تهران، به گذراندن دوره های تئاتر در کلاسهای معتبر تئاتر پرداخت. وی پس از کسب تجاربی در نمایشنامه نویسی در سالهای 7- 1336 و مدتی شرکت در جشنواره های هنری، درسال 1341 طی یک بورس تحصیلی برای مطالعه تئاتر به آمریکا رفت و پس از بازگشت به ایران، به فعالیت هنری مشغول شد.


  خاطرات و وقایع تحصیل : روزگار تحصیل استاد علی نصیریان معاصر با سلطنت محمد رضا شاه پهلوی و گسترش فرهنگ غرب از جمله سینمای غرب در ایران بود. دراین بین بورسهایی تحصیلی برای تحصیل در انواع رشته ها از جمله هنر، در غرب به ویژه آمریکا فراوان بود. از این رو استاد نصیریان به آمریکا رفت.

  فعالیتهای ضمن تحصیل : استاد علی نصیریان علاوه بر تحصیل در رشته هنرپیشگی در هنرستان، در کلاسهای آزاد و معتبر تعلیم تئاتر به آموختن تئاتر و نیز نمایشنامه نویسی و تشکیل گروههای تئاتر پرداخت. همچنین در بحث و گفتگو زمینه آشنایی با فریدون رهنما، فرخ غفاری، دکتر امیرحسین جهانبگلو، مهدی فروغ، علی اصغرگرمسیری فراهم شد.
  استادان و مربیان : استاد علی نصیریان ضمن تحصیل دررشته هنر پیشگی در تهران، در کلاسهای آزاد معتبر تعلیم تئاتر در محضر بزرگانی چون، رفیع حالتی، اسماعیل مهرتاش، مهندی نامدار،مطیع الدوله حجازی، حبیب یغمائی، حسن ره آورد، ابوالقاسم جنتی عطائی،استاد یوسفی، خان ملک ساسانی، ناظر زاده کرمانی، و سرکیسیان هنرها آموخت.از استادان وی در تئاتر سعدی حسین خیرخواه استاد بازیگری و حسین ناصحی استاد سلفژ بودند.


  هم دوره ای ها و همکاران : بهمن فرسی- هادی- جعفر والی- بیژن مفید- فهیمه استکار- صدرالدین الهی- عباس جوانمرد- احمد یراقلو- خجسته کیا- منوچهر انور- شاهین سرکیسیان


  وضعيت تاهل: حاصل ازدواج علی نصیریان سه فرزند می باشد.

  استاد علی نصیریان بین سالهای 1336 تا 1337 به نمایشنامه نویسی و تشکیل گروههای نمایش مشغول بود. از سال 1336 نیز در اداره هنرهای دراماتیک به فعالیت مشغول شد. وی در سال 1341 طی یک بورس تحصیلی برای مطالعه تئاتر به آمریکا رفت و پس از بازگشت به ایران به فعالیت هنری در صدا و سیما و سینما پرداخت.

  استاد علی نصیریان پس از فراغت از تحصیل در هنرستان مدتی به طور آزاد به عنوان نمایشنامه نویس و تشکیل دهنده گروههای تئاتر کار می کرد. وی از سال 1336 کارمند اداره هنرهای دراماتیک شد که سمت کارگردانی و بازیگری داشته است . و پس از بازگشت از آمریکا نیز به طور حرفه ای به بازیگری در صدا و سیما و نیز در سینما مشغول است. درسال 1355 تا 1357 رئیس اداره تئاتر بود و بعد بازنشسته شد و از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دبیری دو دوره جشنواره تئاتر شهرستان را بعهده داشت. سالهای 55 و 56 عضو گروه نمایش و ادبیات نمایشی فرهنگستان هنر شد.

  مراکزی که از بانیان آن به شمار می آید : علی نصیریان گروه هنر ملی و گروه مروارید و گروه مردم را پایه گذاری کرد و فعالیتهایی در تاسیس هنرهای دراماتیک ارائه کرده است.


  سایر فعالیتها و برنامه های روزمره : مطالعه آثار سینمایی، نمایشنامه نویسی و شرکت در گروههای تئاتر حرفه و تله تئاتر های تلویزیونی از اموری است که استاد علیه نصیریان در کنار امور حرفه ای خود به آنها می پردازد.


  گرایشهای خاص : استاد علی نصیریان با دیدن تعزیه و نمایشهای تخت حوضی و نقالی در محل زندگی خود به نمایش علاقمند شد، در بازیگری بیشتر به نقشهای تاریخی و مردمی ( مردمشناسانه) توجه دارد و در بازیگری وی نوعی زیرکی، مردم داری و وقار نهفته است.او در اکثر نمایش هایش گرایشی خاص به نمادگرایی دارد و ارزش خاصی دارد که نوشته هایش را مستثنی می کند . او اولین کسی است که که با تکیه بر ادبیات شفاهی از اشعار، تصنیفها و سنتهای عامیانه در نمایشهایش استفاده می کند. استاد نصیریان بر اساس شیوه های نمایش سنتی ایران که خود مستقیما شاهد آن بوده و با آشنایی با ساختار و عناصر تئاتر غرب، به تالیف آثاری می پردازد که بانی و بنیانگذار نمایشنامه نویسی ملی ایران می گردد.

  جوائز و نشانها : برنده جایزه اول در اولین مسابقه نمایشنامه نویسی درایران برای نمایشنامه بلبل سرگشته درسال1336. برگزیده شدن به عنوان چهره های ماندگار درعرصه رشته هنرهای نمایشی ( بازیگری) در نخستین همایش چهره های ماندگار درسال 1380 دریافت نشان درجه اول فرهنگ و هنر از ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جناب آقای خاتمی دریافت نشان درجه اول دانش از ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جناب آقای احمدی نژاد تندیس خانه سینما و سیمرغ طلایی از جشنواره فیلم فجر و جوایز دیگر


  نقش آفريني ها :
  پستچی سه بار در نمی‌زند، ۱۳۸۷
  جزیره آهنی، ۱۳۸۳
  شاه خاموش، ۱۳۸۲
  دیوانه‌ای از قفس پرید، ۱۳۸۱
  زندانی 707، ۱۳۸۰
  کمیته مجازات، ۱۳۷۷
  برج مینو، ۱۳۷۴
  بوی پیراهن یوسف، ۱۳۷۴
  شعله‌های خشم، ۱۳۷۱
  عشق من ـ شهر من، ۱۳۷۰
  پول خارجی، ۱۳۶۸
  روز باشکوه، ۱۳۶۷
  سال‌های خاکستری، ۱۳۶۷
  ترنج، ۱۳۶۵
  دزد و نویسنده، ۱۳۶۵
  شیر سنگی، ۱۳۶۵
  ناخداخورشید، ۱۳۶۵
  جاده‌های سرد، ۱۳۶۴
  کفش‌های میرزانوروز، ۱۳۶۴
  سربداران، ۱۳۶۳
  کمال الملک، ۱۳۶۲
  جایزه، ۱۳۶۱
  آفتاب نشین‌ها، ۱۳۶۰
  بند، ۱۳۶۰
  فصل خون، ۱۳۶۰
  مدرسه‌ای که می‌رفتیم، ۱۳۵۹
  دایره مینا، ۱۳۵۷
  سرایدار، ۱۳۵۵
  مهرگیاه، ۱۳۵۴
  پستچی، ۱۳۵۱
  ستارخان، ۱۳۵۱
  آقای هالو، ۱۳۴۹
  گاو، 1348

  تهيه و گردآوري: گروه خبري سينما سنتر
  ویرایش توسط MiSS SAYTA : 11-19-2012 در ساعت 18:44

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید


 2. 5 کاربر از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

 4. #2
  "بهترين چيز نگاهيست كه از معجزه عشق تر است"
  M.Night آواتار ها
  وضعیت : M.Night آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 39
  نوشته ها : 208
  سپاس ها : 1,370
  سپاس شده 661 در 177 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 18 تاپیک

  پاسخ : گروه خبري - بيوگرافي علي نصيريان

  نازنين خانم ممنون
  خيلي خيلي جامع بود كامل
  اين چند وقته با اين بيوگرافي ها واقعا حس ميكنم كه اطلاعات خوبي رو به كاربران ارائه داديد
  خسته نباشيد

 5. کاربر روبرو از پست مفید M.Night سپاس کرده است .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •