سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh Swa.34- تحلیل و بررسی سریال فرینج (Fringe) فصل دوم - صفحه 2

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 26

موضوع: Swa.34- تحلیل و بررسی سریال فرینج (Fringe) فصل دوم

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,335
    سپاس شده 25,839 در 4,622 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

Swa.34- تحلیل و بررسی سریال فرینج (Fringe) فصل دوم

تحليل و بررسي سريال فرينــــــــــــــج

تهيه كنندگان :
    جي جي آبرامز
    آلكس كورتزمن
    روبرتو اورسي

كارگردان:
    در هر اپيزود متغيير

نويسندگان:
    جي جي آبرامز
    آلكس كورتزمن
    روبرتو اورسي
    جف پينكنر
    جي اچ وايمن

ژانر : درام، وحشت، راز آلود
    تاريخ نمايش فصل اول : 9 سپتامبر 2008
    تعداد فصول نمايش داده شده : 2 فصل
    تاريخ نمايش فصل سوم : 23 سپتامبر 2010

موزيك متن :
    مايكل گياچينو، كريس تايلتون
    فيلم برداري :
    تام ياتسكو (20 اپيزود)
    ديويد موكسنس (10 اپيزود)
    فرد مورفي (5 اپيزود)
    مايكل اسلوايس (4 اپيزود)

تدوين :
    جان دادكوفسكي (12 اپيزود)
    لويان اچ وو (9 اپيزود)
    اسكات وايكري (7 اپيزود)

بازيگران :
    آنا تورف : اوليويا دانم
    جاشوا جكسون : پيتر بيشاپ
    جان نوبل : والتر بيشاپ
    لانس رديك : فيليپ برويلز
    بلاير برون : نينا شارپ
    كريك اكيويدو : چارلي فرانسيس
    جاسيكا نيكول : آستريد فارنسورث
    مارك والي : جان اسكات

IMDB Rate : 8.5

درباره داستان : اولیویا دانم مامور ارشد اف بی آی توسط ویلیام بل دانشمند و مدیر شرکت مسیو داینامیک به جهان موازی برده میشود. با بازگشت او دور جدیدی از تحقیقات پیرامون پرونده های فرینج آغاز میگردد...

تحليل كننده : فرخ
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. 5 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

3. # ADS

We're all on planes
    Mendicant آواتار ها
    وضعیت : Mendicant آنلاین نیست.
    سپاس ها : 360
    سپاس شده 415 در 142 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 21 تاپیک

پاسخ : 8- تحلیل و بررسی سریال فرینج (Fringe) فصل دوم

همونطور که تو متن به درستی اشاره شد ، منظور از «علوم فرینج» ، به هیچ وجه علومی نیستن که پایه شون تخیل باشه ... بر خلاف بعضی از نوشته هایی که سعی کردن نظریه های فرینج رو به علوم غریبه (!) ربط بدن ، باید بگم اینا نظریاتی اند که صرفا نمیتونیم با علم امروز اثباتشون کنیم و متقابلا ردشون هم نمیشه کرد، مسلما وقتی اثبات بشن وارد علوم روزمره ما میشن ، همونطور که این اتفاق برای تعدادی از نظریه ها افتاد و نظریه ای مثل«cnf» به کلی راکتور های نسل بعد رو تحت تاثیر خودش قرار میده ...

خود سریال هم باید بگم تا حد زیادی پایبند بوده به نظریات علمی هرچند بعضا میبینیم که مباحث غیر علمی هم درش مطرح میشه ...
    مثلا همین ایده ی دنیاهای موازی که محور اصلی سریال هست در واقع یک جور نتیجه گیری از فیزیک کوانتومیه که قریب به اتفاق نظریه پرداز های کوانتومی قبولش دارن ، هر چند اساسا سفر کردن بین دو دنیای خاص و به این شکل که توی سریال مطرح شده خیلی دور از ذهن و نشدنیه ...

تنها مشکلی اساسی که با این سریال دارم بحث ناپیوسته بودن اپیزودهاست ،بعضی از این اپیزودهای پُرت و بی ربط ، نتیجه ی همین «هر اپیزود ، یه داستان »ه ...

ممنون و خسته نباشید میگم بابت تحلیل

5. 4 کاربر از پست مفید Mendicant سپاس کرده اند .

6. # ADS

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

فکر میکنم این ناپیوسته بودن دلیل اصلی اینه که الان بیننده سریال کم شده.
    در صورتی که مثلا در مورد لاست دیده بودیم که همین پیوسته بودم داستان علی رغم این که گاهی منطق کاملا از دست میرفت جذاب بود.
    در فرینج متاسفانه این مشکلی که سپهر گفت وجود داره که داستان در اکثرمواقع پیوستگی نداره و به همین دلیل من تصمیم گرفتم فصل اول و دوم رو یکجا تحلیل کنم .
    چون که با یک دیدی کلی بهتر میشه دربارش قضاوت کرد تا اپیزود به اپیزود.

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت

8. 2 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

خدا کند که بدانی چه قدر محتاج است، نگاه خسته ی من بر دعای چشمانت..
    .:mAysAm:. آواتار ها
    وضعیت : .:mAysAm:. آنلاین نیست.
    سپاس ها : 175
    سپاس شده 216 در 117 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

خب بالاخره فصل دوم رو هم تموم کردم و بیشتر از قبل ، خمیره داستان توی دستم اومد.
    تحلیل فرخ که نه مثل همیشه که بهتر از همیشه بود و بسیار ممنون ازش و همچنین نظرات دوستان عزیز.بازم جسارتاً نکاتی به ذهنم اومد که با دوستان مطرح می کنم و در واقع می خوام نظرات خودم رو به اشتراک بگذارم:
    1- بر عکس ما بقی دوستان ، متاسفانه من با دیدن این سیزن ناراضی تر شدم. اینکه دوستان اشاره به انسجام بهتر داستان داشتند و قوام بهتر سریال ، درست و متین و قابل احترام. ولی متاسفانه همینکه داستان رو دیگه نمی شه با تئوری های -هر چند بعید و نامانوس علمی- توجیه و تحلیل کرد ، خودش یک چالش عظیمه. تئوری جهان های موازی با اون چیزی که توی این سیزن دیدم تفاوت بسیاری داشت که سوتی های زیادش رو فرخ عزیز هم اشاره کرد ولی بیشتر از هر چیزی این مسئله جلب توجه می کنه که نویسنده ها و کلاً سازنده ها با هدف پیش کشیدن این تئوری هیواورت ، به هر قیمتی ولو تئوری به صورت خام و ناپخته ، خواستند پیشگام سازندگی در این تم داستانی باشند که در این راه بسیار به نظر من ناکام هستند. راجع به این نظریه و اشکالات علمی و منطقی اون بسیار می شه سخن گفت اما اینجا می تونم بگم که با نظر دوستان موافق نیستم و نظرم اینه که فیلمسازها با پرداختن به ام تئوری و انتقالات زمانی ، بهتر خواهد تونست جذب مخاطب کنند و حرفشون رو بزنند.فراموش نکنیم که لاست با احتمال جهان موازی شروع شد و به برزخی کردن فضا ختم. و این به نظر من قابلیت هضم بیشتری داره.
    2- همون سطحی نگری و شتاب و تعجیل نا موزون رو باز هم در داستان می بینم. فراموش نمی کنم روزهایی رو که با لاست زندگی می کردم. در مدت تماشای لاست هرگز نمی تونستم حین دیدن اپیزود ، نگاه جامعی به اهداف کلان داستان ، یا انتهای خط سیر اون داشته باشم ولی با دیدن فرینج به راحتی می شه بری و واسه خودت یه ساندویچ بپیچی و بیایی و با طمأنینه بخوری و از دیدن مجموعه جدید ایندیانا جونز!! لذت هم ببری.چون نمی شه زیاد توی عمق این سریال مطلب قابل توجهی یافت. سوال من از ابتدای فصل اول کماکان برقراره.این همه تعجیل چرا؟ این همه از این شاخه به اون شاخه پریدن چرا؟ چرا همه اتفاقات درست در نزدیکی الیویا میافته و اون مجموعه ، بدون هیچ مشکلی معماهارو کی پس از دیگری حل کرده و جوابگو می شن؟ تمام تلاش سازنده ها به تخیلی تر شدن و از واقعیت دور شدن داستان ختم شده.اصلاً تغییرشکل دهنده ها چی مفهومی دارن جز سرگرمی؟این به کنار اصلاً بریم سروقت اولین پرسش: الیویا در کودکی مورد تست قرار گرفته و به شکل معجزه آسایی توان عبور از همه اون سختی ها رو داشته و تبدیل به یک موجود خاص شده اما این تغییر روو در خودش تا بیست سال بعد ندیده.بعد یهو درگیر پرونده اسکات و هواپیمای هامبورگی می شه و کاملاً تصادفی پیتر بیشاپ و پدرشو پیدا می کنه و یکی پس از دیگری ماجراجویی!!!!!!!
    3- جی جی آبرامز یا هر کس دیگه ای خیلی تلاش کردند که بتونند از لاست به شکل نامحسوس ، الگو بگیرند اما این تلاش به گرته برداری ناشیانه منجر شده. اینکه در حین مطرح کردن مسائل علمی ، حرف از معنویات زده بشه ، اینکه در بک گراند داستان اصلی ، مراحل تکوین یک عشق دیده بشه و حتی این عشق مثلثی باشه(توی لاست مثلث جک-کیت-سایر و اینجا مثلث الیویا-پیتر-الیویانت) و مثال هایی از این دست که استقلال فکری سازنده ها رو زیر سوال می بره.
    4- با توجه به تحلیل ها و نوشته های فرخ و عنایت به مجموعه های مشابه ، نفس پرداختن به یک جنگ جهان شمول بین دو قطب خیر و شر (که این دو قطب در هر سریالی بسته به ژانر خودش تعریف خاص خودش رو هم خواهد داشت)جای تامل بیشتری داره. کاراکترهای جنگی لاست در فضایی معنوی و کاراکترهای جنگی فرینج در فضایی نیمه علمی تخیلی تعریف شده اند اما تفاوتشون در اینه که در فرینج هنوز نمی شه به قطعیت رنگ بندی ها رو در این جنگ شناخت و انتهاش رو هم به راحتی نمی شه تحلیل کرد که این از جنبه های معدود مثبت فرینج به شمار میاد.
    5- من فرینج رو فقط به عنوان یکی مجموعه نازل که قصد سرگرمی داره و می شه از جلوه های ویژه اش لذت برد تماشا خواهم کرد وگرنه جذابیت سریال دیگه برام مفهومی نداره.تصورم بر اینه که این سریال هر چه ادامه پیدا کنه تخیلی تر شده و از فضای علم و منطق فاصله می گیره.اونقدر فاصله که ممکنه حتی دیگه رغبت نکنم تا انتهاش تماشا کنم.

پ ن:توی نوشته هام از لاست زیاد استفاده کردم که ممکنه این شبهه بوجود بیاد که فرینج با لاست مقایسه می شه در حالی که ژانر و کلاس این دو سریال کاملاً متفاوت هستند.ضمناً چون از داستان های تخیلی بیزارم(اونقدر بیزار که تا الان حتی یک ثانیه از مجموعه هری پاتر رو ندیدم!!) موضع منفی سفتی در برابر فرینج خواهم داشت.

10. 3 کاربر از پست مفید .:mAysAm:. سپاس کرده اند .

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,214 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

ممنون میثم جان از توضیحات کاملی که دادی... مطمئنا الان از تماشای فرینج شدیدا تحت تاثیر هستی و همونطور که در مطالبت بارها اشاره کردی از جی جی انتظار ساخت سریالی بهتر و منسجم تر و واقعی تر داشتی...
    باور کن من هم اصلا سراغ ژانرهای تخیلی یا حتی علمی تخیلی نمیرفتم و اصلا دوست نداشتم اونها رو تماشا کنم. اما لاست رو تماشا کردم با اینکه همون قسمت اول دود سیاه اومد سرو صدا راه انداخت و درختا رو شکست. چند وقت پیش هم مجموعه زیبای ارباب حلقه ها رو دیدم و از تماشای اون لذت بردم و شاید تا چند وقت دیگه هم برم سراغ هری پاتر!
    به نظر من هر کدام از اینها زیباییهای خاص خودشو داره. فرینج هم در کنار تخیلی بودنش خیلی واقعیه. به نظر من اگه این علوم تا حدی قابل دسترسی نبودن کارگردان این موضوعو به چالش نمیکشید. مطمئن باش از این علوم خیلی بیشتر پیش رفتند که ما داریم این پسماندهاشو میبینیم.
    از جی جی هم خیلی به دل نگیر. برای بعضی از نویسنده ها یا سازنده ها فقط یک شاهکار وجود داره که دیگه تکرار نمیشه. جی جی هم یک بار گل کاشت و لاست رو ساخت. بقیه ساخته هاش اصلا به گرد پای لاست هم نمیرسند.

12. کاربر روبرو از پست مفید RASHNO سپاس کرده است .

سپاس شده 216 در 117 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
    ممنون میثم جان از توضیحات کاملی که دادی... مطمئنا الان از تماشای فرینج شدیدا تحت تاثیر هستی و همونطور که در مطالبت بارها اشاره کردی از جی جی انتظار ساخت سریالی بهتر و منسجم تر و واقعی تر داشتی...
    باور کن من هم اصلا سراغ ژانرهای تخیلی یا حتی علمی تخیلی نمیرفتم و اصلا دوست نداشتم اونها رو تماشا کنم. اما لاست رو تماشا کردم با اینکه همون قسمت اول دود سیاه اومد سرو صدا راه انداخت و درختا رو شکست. چند وقت پیش هم مجموعه زیبای ارباب حلقه ها رو دیدم و از تماشای اون لذت بردم و شاید تا چند وقت دیگه هم برم سراغ هری پاتر!
    به نظر من هر کدام از اینها زیباییهای خاص خودشو داره. فرینج هم در کنار تخیلی بودنش خیلی واقعیه. به نظر من اگه این علوم تا حدی قابل دسترسی نبودن کارگردان این موضوعو به چالش نمیکشید. مطمئن باش از این علوم خیلی بیشتر پیش رفتند که ما داریم این پسماندهاشو میبینیم.
    از جی جی هم خیلی به دل نگیر. برای بعضی از نویسنده ها یا سازنده ها فقط یک شاهکار وجود داره که دیگه تکرار نمیشه. جی جی هم یک بار گل کاشت و لاست رو ساخت. بقیه ساخته هاش اصلا به گرد پای لاست هم نمیرسند.
    ممنون مهناز خانم از پاسخت.
    درسته که این مطالب همگی پایه علمی داشتند ولی آخه حرص من اونجایی درمیاد که منطق حاکم بر این تئوری ها یکی پس از دیگری زیر سایه تخیل نویسنده ها محو می شه. من خودم زمانی که فصل چهارم لاست رو می دیدم خیلی به پایه های علمی اون فکر کردم و راجع بهش تحقیق کردم و مطلب خوندم و جالبه که بعد از خوندن اون مطالب ، جذابیت لاست برام بیشتر می شد ولی این فرینج دیگه حسابی ناامیدم کرده.درست انگار دارم ایندیانا جونز می بینم.!

14. کاربر روبرو از پست مفید .:mAysAm:. سپاس کرده است .

RASHNO آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط .:mAysAm:. نمایش پست ها
    ممنون مهناز خانم از پاسخت.
    درسته که این مطالب همگی پایه علمی داشتند ولی آخه حرص من اونجایی درمیاد که منطق حاکم بر این تئوری ها یکی پس از دیگری زیر سایه تخیل نویسنده ها محو می شه. من خودم زمانی که فصل چهارم لاست رو می دیدم خیلی به پایه های علمی اون فکر کردم و راجع بهش تحقیق کردم و مطلب خوندم و جالبه که بعد از خوندن اون مطالب ، جذابیت لاست برام بیشتر می شد ولی این فرینج دیگه حسابی ناامیدم کرده.درست انگار دارم ایندیانا جونز می بینم.!
    من عاشق تخیل این نویسنده های غربی ام دوست عزیز.
    بعضی وقتها فکر میکنم میبینم خودمو مقید یک سری واقعیتهایی کردم که هیچ کمکی به قلم من نمیکنن. کاش من هم میتونستم تخیلمو پرواز بدم

سپاس شده 216 در 117 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
    من عاشق تخیل این نویسنده های غربی ام دوست عزیز.
    بعضی وقتها فکر میکنم میبینم خودمو مقید یک سری واقعیتهایی کردم که هیچ کمکی به قلم من نمیکنن. کاش من هم میتونستم تخیلمو پرواز بدم
    من ضدیتی با اصل داستان تخیلی ندارم و چه بسا یه زمانی لذت هم ببرم.(شاید!!!)
    بحثم همونی بود که شما گفتی.اولاً اینکه جی جی خودشو خراب کرد با این سریال و ثانیاً هم اینکه من نمی تونم سریال هایی توی این کلاس طبقه رو صرفاً محض سرگرمی تلقی کنم.این نوع سریال ها باید به نحوی باشه که اگه یه سکانسشو از دست دادی عقب بیافتی ازش نه اینکه بتونی باهاش چیپس بخوری و سرگرم بشی.
    ولی از جنبه های مثبتش هم نمی شه گذشت در عین حال.
    جلوه های ویژه اش خیلی جالب بود.ظرافت جلوه های ویژه وقتی برام روشن شد که اون لرزش و جابجایی ساختمون بوجود اومد و ترک های ناشی از بار لرزه ای رو به عنوان یک عمرانی دیدم.ترک های برشی و برشی-خمشی.درست عین تئوری.ایناش بهم چسبید.

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

میثم جان فکر میکنم که فرینج کمی از ایده های اصلی که درباره فرینج و علوم ماورا الطبیعه بوده فاصله گرفته.
    البته من از خیلی اتفاقات فیلم و حواشی اونها تونستم چیزهای جدیدی یاد بگیرم و یا حداقل دربارشون تحقیق کنم.
    چیزی هایی که در این بار بوده رو سعی کردم در این تحلیلها بیارم.
    اما یکی از دلایلی که تحلیلهای فصل سوم رو دنبال نکردم این بود که حس میکردم که دارم به زور درباره فرینج مینویسم.
    ماجراهای فرینج در فصل اول خیلی بهتر بود و من هم مانند شما بر این عقیده ام که در فصل دوم ضعفها به مراتب بیشتر شده و من رو که اصلا راضی نکرد.

اما نباید هم منکر فکرهای خوب علمی داستان شد.
    میدونیم که مبنا پیشرفت بشر همین تخیل اونه ...
    زمانی که در عصر ژول ورن داستانهاشو درباره بمب اتم و سفر به ماه میخوندن چی میگفتن ؟
    اما الان که همه اینها ممکن و ثابت شده ژول ورن در کجای علم ایستاده ؟

فرینج مسلما ضعفهای زیادی داره که همین ها هم سبب شده که بیننده هاش کم بشوند و احتمال کنسل شدن آن وجود داشته باشد.
    ممنون

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

18. کاربر روبرو از پست مفید FFKIA سپاس کرده است .

RASHNO آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

جلوه های ویژه اش خیلی جالب بود.ظرافت جلوه های ویژه وقتی برام روشن شد که اون لرزش و جابجایی ساختمون بوجود اومد و ترک های ناشی از بار لرزه ای رو به عنوان یک عمرانی دیدم.ترک های برشی و برشی-خمشی.درست عین تئوری.ایناش بهم چسبید.
    خب خدا رو شکر که اینجاشو دوست داشتی

زمانی که در عصر ژول ورن داستانهاشو درباره بمب اتم و سفر به ماه میخوندن چی میگفتن ؟
    خب حرف منم دقیقا همینه... اینکه این علوم شاید خیلی هم عجیب و دور از دسترس نباشن.

فرینج مسلما ضعفهای زیادی داره که همین ها هم سبب شده که بیننده هاش کم بشوند و احتمال کنسل شدن آن وجود داشته باشد.
    خدا نکنه

20. کاربر روبرو از پست مفید RASHNO سپاس کرده است .

سپاس شده 216 در 117 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    میثم جان فکر میکنم که فرینج کمی از ایده های اصلی که درباره فرینج و علوم ماورا الطبیعه بوده فاصله گرفته.
    البته من از خیلی اتفاقات فیلم و حواشی اونها تونستم چیزهای جدیدی یاد بگیرم و یا حداقل دربارشون تحقیق کنم.
    چیزی هایی که در این بار بوده رو سعی کردم در این تحلیلها بیارم.
    اما یکی از دلایلی که تحلیلهای فصل سوم رو دنبال نکردم این بود که حس میکردم که دارم به زور درباره فرینج مینویسم.
    ماجراهای فرینج در فصل اول خیلی بهتر بود و من هم مانند شما بر این عقیده ام که در فصل دوم ضعفها به مراتب بیشتر شده و من رو که اصلا راضی نکرد.

ممنون
    مرسی فرخ جان.حرفمو با بیان بهتر گفتی.دقیقاً همینه.فاصله گرفتن از نفس فرینج و ماوراءالطبیعه.
    البته من منکر احتمالات و داستان های ژول ورن هم نیستم.اما ژول ورن یک تخیلی نویس بود که خودش با علم به اینکه داره قوه تخیلشو پرواز می ده می نوشت.می تونم شرط ببندم اصلاً فکرشو نمی کرد که روزی در عالم واقعیت بشه رفت روی کره ماه.
    اما فرینج اومد تا بابی رو که لاست فتح کرده بود در چالش کشیدن فکر مخاطببان و درگیر کردن اونها در چندراهی فیزیک کوانتومی و نیوتونی، متافیزیک و دیدگاههای معنوی روشن تر و بازتر کنه نه اینکه الان می بینیم.

بازم مرسی از توضیحت.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)