سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh واکنش علی معلم به برنامه ی «هفت»

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: واکنش علی معلم به برنامه ی «هفت»

این اون بود!؟ یا اون این بود!؟
    John Christopher Depp II آواتار ها
    وضعیت : John Christopher Depp II آنلاین نیست.
    سپاس ها : 644
    سپاس شده 339 در 142 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 12 تاپیک

واکنش علی معلم به برنامه ی «هفت»

جمع آوری شده توسط گروه خبری سینماسنتر.

علی معلم گفت: اگر برنامه تلویزونی«هفت» ادعا دارد كه می خواهد امور جاری سینما را تحلیل كند،لازم است كه روش های خود را تغییر دهد.

این منتقد و تهیه كننده سینما در پی صحبت های شفیع آقامحمدیان (مدیرعامل مركز گسترش سینمای مستند تجربی در برنامه ی شب گذشته «هفت» در گفت وگویی با خبرنگار بخش سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، عنوان كرد: در برنامه «هفت» روش جالبی بدعت گذاری شده است و هر هفته عده ای می آیند و صحبت هایی را مطرح می كنند و به جای آنكه در همان زمان لازم افرادی كه از آنها نام برده شده به پاسخ گویی بپردازند در برنامه بعدی فرد دیگری به جای آنها صحبت می كند، این بدعت نادرستی است كه اكنون هم درباره ی نماینده ایران در اسكار همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: شب گذشته شفیع آقامحمدیان در صحبت های خود اگر چه در ظاهر به مصاحبه ی همایون اسعدیان اشاره می كرد اما در اصل به صحبت های من پرداخت، حال انكه من نمی دانم چه ضرورتی داشته كه ایشان در این برنامه به من پاسخ بدهند. علاوه بر این من باید بگویم كه تناقضی در حرف هایم وجود نداشته و قوانین به همین شكل است حال اگر آقای كیارستمی نوع دیگری مسایل را بیان كرده اند به من و صحبت هایم مربوط نمی شود.

معلم ادامه داد: عباس كیارستمی جایی گفته كه دوست داشته است «كپی برابر اصل» نماینده ی ایران در اسكار باشد، اما حتی اگر ایشان هم بخواهند به لحاظ قوانین این موضوع میسر نیست چرا كه این فیلم به واسطه ایتالیا و فرانسه تهیه شده و اكنون نمی تواند به عنوان نماینده ایران معرفی شود.

وی در عین حال گفت: تصور من این است كه دوستان فكر می كنند، باید به شكل بیهوده ای وارد گفت وگو شوند اما همانطور كه گفتم این گفت وگوها فایده ای نخواهد داشت. من نظریه ای را عنوان كردم كه براساس قوانین است و مدیر بین الملل فارابی هم می تواند آن قوانین را تایید كند، لذا واقعا لزومی نمی بینم كه فردی دیگر كه اتفاقا سرمایه گذار فیلم انتخاب شده هم است بخواهد وارد بحث اهالی سینما شود.

این منتقد هم چنین عنوان كرد: تاكنون رسم بر این نبوده كه اداره نظارت وارزشیابی نماینده ایران در اسكار را معرفی كند، اكنون حتی اگر دوستان این بخش با حسن نیت هم به انتخاب پرداخته باشند، این كار نادرست است. متاسفانه برخی دوستان فكر می كنند كه قوانین با حرف ها و توضیحات آنها قابل لغو است.

معلم ادامه داد: هیچ كس درباره ی «بدرود بغداد» و كیفیت آن صحبتی نكرده است بلكه حرف ما این است كه نماینده جامعه سینمایی ایران باید با انتخاب این جامعه برگزیده شود. حال اگر بخواهیم این بحث را تبدیل به جدال و گفت وگوی فیلمسازی كه اثرش انتخاب شده با اهالی سینما مطرح كنیم كار درستی صورت نگرفته است.

علی معلم هم چنین به برنامه «هفت» اشاره و عنوان كرد: فكر می كنم اگر «هفت» علاقمند به حل مشكلات بود دو طرف را دعوت می كرد و مانند برنامه ی دیشب دو نفر كه یكدیگر را تایید می كنند برای یك مناظره دعوت نمی كرد به هر حال این شیوه جدیدتلویزیون درپخش مناظرات است. اما بد نبود اگر این دوستان وقت می گذاشتند و حداقل به شكل گفت وگو مستقیم نظر افرادی كه درباره ی آنها صحبت شده بود را هم جویا می شدند.

وی ادامه داد: در هر حال فكر نمی كنم این عادت خوبی باشد كه نام یك فرد در برنامه ای تلویزیونی بارها برده شود و در غیاب او صحبت هایی نادرست و یكجانبه هم مطرح شده و به آن فرد فرصت صحبت ندهند، این نوع برخورد تبدیل به جنجال و نفاق در حوزه سینما خواهد شد و این نفاق در شرایط فعلی به طور كلی با آنچه سازندگان این برنامه خود رامعتقد بر آن می دانند، مخالف است.

تهیه كننده فیلم «آل» هم چنین یادآور شد: لازم است كه دوستان این برنامه به صورت همه جانبه به موضوعات بپردازند و در برنامه خود از آوردن اسامی پرهیز كنند، چرا كه این روش درستی نیست كه در یك برنامه نام من را ببرند و بگویندحرفهایم تناقض دارد ودر عمل به صحبت های عباس كیارستمی اشاره كنند. بهتر است كه این دوستان روش های خود را در ارتباط با امور جاری سینمایی تغییر دهند و از این پاسخگویی دم به دم دست بردارند.

معلم درپایان صحبت هایش اظهار كرد: علاوه بر تمام موارد گفته شده گفت وگوی من با ایسنا بوده است و اكنون اگر دوستان پاسخی برای حرف های من دارند چرا این پاسخ را در همان جایی كه حرف های من منتشر شده نمی گویند. من فكر می كنم كه برخی علاقه دارند كه تصویرشان در تلویزیون پخش شود، اما من علاقه به چنین كاری ندارم و ترجیح می دهم توضیحاتم در این باره را مانند دفعه قبل در همین رسانه منتشر كنم.

2. کاربر روبرو از پست مفید John Christopher Depp II سپاس کرده است .

3. # ADS

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع