مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh بررسى توان نظامى ارتش روسيه جدید

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: بررسى توان نظامى ارتش روسيه جدید

 1. #1
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,666
  سپاس ها : 11,414
  سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  بررسى توان نظامى ارتش روسيه جدید

  خواب زمستانى خرس سفيد به پايان مى رسد؟

  برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: image003.jpg
مشاهده: 2634
حجم: 19.8 کیلو بایت

  فرازى از تاريخ
  نجات دهنده غرب


  در دسامبر
  ۱۹۴۱ دو اتفاق بسيار مهم در جنگ دوم جهانى مسيرجنگ را تغيير داد. در حاليكه ارتش هاى آلمانى به سرعت در حال جارو كردن بقاياى ارتشهاى اروپايى در شرق و غرب بودندو ۱۲پايتخت را يكى پس از ديگرى فتح كردند. ناگهان در «شرق» براى اولين بار با يك مانع جدى برخورد كردند. مسكو.
  چرچيل از ماه دسامبر به عنوان شادى بخش ترين ماههاى جنگ دوم جهانى ياد مى كند. در اين ماه مشخص شد كه ارتش آلمان در پشت دروازه هاى مسكو متوقف شده و از طرفى آمريكا رسماً وارد جنگ شد. امپراطورى هاى تكيده اروپايى در مقابل ارتش جوان و پرقدرت آلمان چنان سريع از هم پاشيدند كه حتى مورد تصور هيتلر نبود.

  اما چرچيل در دسامبر
  ۱۹۴۱ در خاطرات روزانه خود چنين يادداشت مى كند: اكنون مطمئنيم كه جنگ را برده ايم حتى اگر سالها طول بكشد و روزهاى سختى را بگذرانيم.

  چرا؟

  از دسامبر
  ۱۹۴۱تا ژوئن ۱۹۴۴ كه ارتش آمريكا در اروپاى غربى بطور جدى وارد عمل شد (پيش از اين عمليات آمريكا و انگليس در حد حضور در شمال آفريقا و جنوب اروپا بود)، استخوان ارتش آلمان را تنها روسها خرد كردند. (استالين نبرد استالينگراد را خرد شدن استخوان ارتش آلمان ناميد).
  تنها براى اينكه برآوردى از نيروهاى عظيم جبهه شرق داشته باشيم بايد از ارقام تجهيزات و نفرات نام ببريم.
  در نبردهاى مسكو (دسامبر
  ۱۹۴۱) ۴ميليون سرباز و ۱۰هزار تانك در نبرد استالينگراد ۳ميليون سرباز و دهها هزار توپ و تانك (اوت ۱۹۴۲ تا ژانويه ۱۹۴۳) و در نبرد كورسك بزرگترين نبرد تانك در تاريخ ۲۰هزار تانك و ۳/۵ميليون سرباز (ژوئن ۱۹۴۳) به نبرد با يكديگر پرداختند.

  در حقيقت ارتش شوروى براى غرب جنگيد. چرا كه نبردهاى عظيم شرق چنان توان آلمان را تحليل برد كه متفقين از پياده شدن در نرماندى در ژوئن
  ۱۹۴۴ تا فتح برلن در مه ۱۹۴۵ تنها ۱۱ماه وقت صرف كردند.
  بين ماههاى ژوئن
  ۱۹۴۱ تا اواخر جنگ، روسها ۱۵ميليون سرباز را بسيج كردند و عظيم ترين ماشين جنگى بشريت را به وجود آوردند. اين ملت عجيب «بدشناسى بزرگ هيتلر» بودند. پس از تسخير برلن در ۱۹۴۵ تازه غرب مواجه با نيرويى شد كه اصلاً خسته از جنگ نبود و تازه آماده براى بلعيدن نيمى از اروپا و آسياى باخترى بود.
  اينجا بود كه به نظر مى رسيد قدرت روسها حتى «چرچيل سياستمدار» را نيز به زانو درآورد و او كه به دنبال تضعيف روسها بود، آنها را در دسامبر
  ۱۹۴۵ قويتر از ژوئن ۱۹۴۱ مى ديد.


  امپراطورى كه بدون شليك گلوله از هم پاشيد


  داستان پرده آهنين و جنگ سرد
  ۴۵سال گريبان غرب و آمريكا را گرفت و در تمام طول نيمه دوم قرن بيستم ارتش هاى آمريكايى، انگليسى، فرانسوى، ايتاليايى و آلمانى نگران از هجوم سراسرى روسها بودند.
  روسها در طول اين مدت در كليه علوم، فن آورى نظامى، تحقيقات، فتح آسمانها، شگردهاى اطلاعاتى، نبردهاى محلى و ساخت موشكهاى اتمى پابه پاى غرب و آمريكا پيش آمدند و در همه جا پنجه در پنجه حريف آمريكايى انداختند. اكنون با ذكر اين مقدمه طولانى نمى توان سؤال كرد كه چه كسى مى تواند تضمين دهد كه روسها مجدداً به قدرت گذشته خود بازنگردند؟

  جدول بالا توان نظامى دو قدرت بزرگ جهانى در
  ۱۹۸۳ ( اوج جنگ سرد و زمانى كه غولى به نام برژنف زمام ارتش سرخ را در دست داشت) را نشان مى دهد.
  چنانچه مشاهده مى شود توان رزمى متعارف و غير متعارف شوروى بسيار برتر از آمريكا بوده و اين كشور در هر لحظه كه اراده مى كرد مى توانست تمام شهرهاى مهم اروپاى غربى را با كمك لشگر هاى زرهى خود (كه از برترى
  ۳ بر يك به حريف غربى سود مى بردند) فتح كند.
  اتحاد جماهير شوروى به هر دليلى از
  ۱۹۹۱ از هم پاشيد اما تكليف نيروهاى مسلح آن چه شد؟
  آمريكا و غرب سعى فراوان مى كنند كه سقوط و فروپاشى شوروى را به خود نسبت دهند حال آنكه آنها كوچكترين تأثيرى در از هم پاشيدگى اين پديده
  ۷۴ ساله نداشتند.
  شوروى تنها به يك دليل از هم پاشيد. «بى توجهى به انسان.»
  آيا روسيه مجدداً توان نظامى و تأثيرگذار خود را باز مى يابد؟

  برخى گمان مى كنند كه جدا شدن
  ۱۴ جمهورى از روسيه و از هم پاشيده شدن شوروى توان روسيه را به شدت كاهش داده است حال آنكه اين كشورها بايد از روسيه جدا شوند چرا كه آنها ملتهاى تحت ستم بودند و همواره نيرويى گريز از مركز شمرده مى شدند و در ثانى هرگز ارزش نظامى نيز نداشتند. اين كشورها پس از انقلاب اكتبر مبدل به پايگاه عمليات غرب عليه ارتش سرخ شده و يا در جنگ دوم جهانى مانند اوكراين به صف آلمان پيوستند.

  توان نظامى اصلى در اختيار روسيه بوده و هست. ملت روس يكى از سرسخت ترين ملتها در جنگ و بازسازى بوده و قادر است به سرعت اعتبار از دست رفته خود را به دست آورد.
  روسيه هم اكنون داراى بيشترين ذخاير انرژى، معدنى و منابع طبيعى بوده و از صنايع پيشرفته نظامى بهره مند است. وسيعترين كشورجهان بوده و هست. هنوز هيچ سربازى (حتى سرباز آمريكايى) فكر ورود به خاك روسيه را از سر نگذرانده و از همه مهمتر...

  روسها حداقل
  ۱۰۰۰ موشك اتمى در اختيار دارند كه توان تخريب برخى از آنها معادل ۳ مگاتن تى ان تى است، ۱۸ ss مى تواند شهرى به بزرگى واشنگتن را به گونه اى تخريب كند كه تنها پس از بمباران اتمى، عنكبوتها و سوسكهاى زيرزمينى در آن به حيات ادامه دهند. (تنها اين ۲ گروه موجود زنده پس از جنگ اتمى قادر به ادامه حيات هستند) سازمان ارتش شوروى كاملاً از بين رفته اما اين سازمان به دليل وجود تجهيزات و نفرات مى تواند مجدداً بازسازى شود.

  روسيه گرفتار در مشكلات اجتماعى و اقتصادى و تروريسم است اما قادر است به سرعت خود را بازسازى كند. روسها تاكنون بيش از
  ۱۰ بار با مهاجمين بسيار قوى در تاريخ مواجه شده اند اما هربار با شكست آنها قويتر از گذشته به صحنه تاريخ بازگشته اند.
  البته پاسخ به يك سؤال مشكل است. خواب خرس سفيد چه زمانى به پايان مى رسد؟

  برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 107347937.jpg
مشاهده: 3094
حجم: 61.7 کیلو بایت

  بررسى زيرساختهاى ارتش روسيه

  ارتش روسيه در سال
  ۲۰۰۳ از ۹۸۸ هزار و ۱۰۰ سرباز برخوردار بوده كه بخش بزرگى از نيرو شامل ۲۰۰هزار نفر كاركنان واحدهاى كنترل مركزى براى جنگ الكترونيكى، نيروهاى آموزش دهنده، واحدهاى پشتيبانى اطلاعاتى، نيروهاى ستادى و واحدهاى پشتيبانى و تداركاتى مى باشد.
  ارتش روسيه از
  ۲۰ ميليون نيروى ذخيره برخوردار است ۲/۴ ميليون نفر آن آموزش ديده و آماده براى احضار هستند. ارتش روسيه در حقيقت بخاطر مشكلات مالى از نگهدارى يك ارتش ۳ ميليون نفرى خوددارى مى كند در غير اين صورت سازمان اين ارتش توان جاى دهى ۳ ميليون نيرو را دارد. نبايد از ياد برد كه ۱۵ سال قبل ارتش شوروى با ۵ ميليون سرباز ارتش اول جهان بوده است.
  در زير جزييات نيروهاى روسيه را مى خوانيد:

  نيروهاى بازدارنده استراتژيك

  برداشت عمومى مردم جهان اين است كه روس ها موشك هاى اتمى و تأسيسات فوق مدرن استراتژيك به جاى مانده از شوروى سابق را به حال خود رها كرده حال آنكه روس ها با دقت فراوان در حال مراقبت از اين تجهيزات هستند.
  ۱۴۹ هزار سرباز، درجه دار و افسر روس تنها مسؤول واحدهاى استراتژيكى روسيه هستند. واحد استراتژيك روسيه متشكل از نيروى زمينى، دريايى و هوايى است. به عبارتى روسيه داراى ۲ ارتش مجزا است.
  يكى نيروهاى كلاسيك در حدود
  ۷۵۰ هزار سرباز و ديگرى نيروهاى استراتژيكى به ميزان حدود ۱۴۹ هزار نفر.
  الف ـ نيروهاى دريايى استراتژيك
  بررسى آمارهاى كتاب ميليارى بالانس
  ۲۰۰۳ نشان مى دهد كه روس ها حداقل ۲۰ زيردريايى اتمى در اختيار دارند كه با در اختيار داشتن صدها موشك دوربرد اتمى قادرند به مانند پايگاه هاى متحرك مرگبار در جايى از اعماق دريا و دور از چشم ماهواره ها سلاح هاى خود را پرتاب كنند.
  موشك هاى اين زيردريايى ها داراى برد بالاى
  ۱۰ هزار كيلومتر بوده و قادر به تخريب هر هدفى در هر نقطه از دنيا هستند.

  نيروهاى بازدارنده استراتژيك زمينى

  اين نيرو شامل
  ۱۰۰ هزار سرباز و ۷۳۵ موشك بالستيك است.
  جدول زير انواع موشك هاى قاره پيما و دوربرد روسيه در حال حاضر را نشان مى دهد:

  > موشك هاى ضد بالستيك

  ۱۰۰ فروند شامل ۳۶ اس.اچ ۱۱ و ۶۴ اس.اچ ۸

  > سيستم هاى اخطاردهنده

  روسيه از برترين سيستم هاى اخطاردهنده جهان برخوردار است. اين سيستم ها روسيه را قادر مى سازد هر تحركى را در هر نقطه دنيا از طريق ماهواره ها و رادارها از قبل اطلاع دهند. مشابه اين سيستم را از نظر بزرگى و وسعت ديد تنها آمريكا در اختيار دارد.
  برخى از اين تجهيزات در كنار واحدهاى فضايى روسيه به مسكو اجازه مى دهد كه حركت هر موشكى و يا هواپيماهاى مهاجم را از هزاران كيلومترى خاك خود رديابى كرده و سيستم هاى دفاعى را عليه آنها فعال كند. تقريباً غافلگيرى روسيه امكان پذير نيست.

  > نيروهاى كلاسيك ارتش روسيه

  الف ـ نيروى زمينى
  نيروى زمينى روسيه در اثر فشارهاى اقتصادى پس از فروپاشى شوروى به يك دهم كاهش يافته اند در حال حاضر ارتش روسيه از
  ۳۲۱ هزار پرسنل زمينى بهره مند است اين در حالى است كه حجم تجهيزات ارتش روسيه اين امكان را به اين كشور مى دهد كه به سرعت ارتش خود را بزرگ كند و در صورت بروز نبرد ظرفيت آن را به ۱۰ برابر افزايش دهد.

  > غول زرهى جهان

  هنوز روسيه از نظر زرهى برترين كشور جهان است. اگر چه چنانچه ذكر شد مشكلات اقتصادى روس ها را در نگهدارى از تجهيزات بزرگشان غافل كرده است.
  روس ها از
  ۲۵ هزار و ۹۷۰ تانك سنگين و ۱۴۷۰۰ نفربر زرهى بهره مند است. جدول تجهيزات زرهى روسيه به شرح زير است:

  توپخانه

  روس ها از جمله ملت هايى هستند كه علاقه زيادى به توپخانه و آتشبارى دارند تا آنجا كه در ارتش هاى قديمى روسيه تزارى و اتحاد شوروى توپ همواره بعد از پياده نظام داراى بيشترين اهميت بوده است.
  روس ها در نبردهاى بزرگ جنگ دوم جهانى از توپ بالاترين استفاده را كرده اند. دليل اصلى پيروزى روس ها در نبردهاى
  ۱۰ ساله با ايران دوران قاجار استفاده از تسليحات پيشرفته تر به ويژه توپ بوده است. درحال حاضر روس ها از ۲۰ هزار و ۷۰۰ توپ آماده عمليات و ۶۲۱۳ توپ ذخيره برخوردارند. اين توپ ها از انواع ،۱۳۰ ۱۲۲ ، ۱۵۲ و ۲۰۳ ميليمترى بوده و حداقل نيمى از آنها «خودكشش» محسوب مى شوند.
  اين توپخانه عظيم به جز ده ها هزار خمپاره، كاتيوشا و توپ دستى است.

  سيستم دفاع ضدهوايى

  روس ها از آنجا كه از نظر هوايى اذعان به عقب ماندگى از حريفان غربى خود دارند مجبور به ايجاد شبكه عظيم دفاع ضدهوايى بوده و هستند.
  نيروى زمينى روسيه در سازمان خود هزاران دستگاه پدافند هوايى
  ۲۳ ميليمترى از انواع zu 23 و zsu 23 و ۳۰ ميليمترى و ۳۷ ميليمترى را دراختيار دارد.
  توپ هاى ضدهوايى
  ۵۷ و ۸۵ ميليمترى روسى نيز در كنار توپ هاى عظيم ۱۰۰ و ۱۳۰ ميليمترى هوايى قادر به ناامن سازى كامل هوا براى مهاجمين هستند.
  سيستم پدافند هوايى روس ها از نظر تركيب به كارگيرى توپ و موشك فشرده ترين پدافندها را انجام مى دهد اما دليل ناكارايى سيستم روسى در جنگ هاى اعراب و اسرائيل و عراق و ايران تنها ضعف نيروهاى بكار گيرنده بود. تنها در نبرد
  ۱۹۷۳ اعراب و اسراييل، مصر با استفاده مناسب از موشك هاى روسى ظرف دو روز ۱۰۰ هواپيماى اسراييل را از كار انداخت و اسراييل را از به كارگيرى نيروى هوايى خود منصرف كرد.

  سام روسى

  موشك سام طى
  ۴ دهه، نوسانات بسيار زيادى را در عمليات جنگى برجاى گذاشته اما نكته جالب اين كه «پاى ثابت» درگيرى هاى نظامى ۴ دهه اخير بوده است. در جنگ آمريكا و ويتنام به دليل حضور اساتيد روسى در كنار نظاميان ويتنام اين سلاح نيروى هوايى آمريكا را درهم شكست و سبب شد تا پس از پرسنل زمينى، خلبانان آمريكايى قربانيان اصلى جنگ باشند (جنازه هزاران خلبان آمريكايى در جنگ ويتنام هنوز پيدا نشده است.)
  به عقيده بسيارى از كارشناسان اين سلاح هنوز در صورت به كارگيرى درست قابل استفاده در نبردهاى قرن
  ۲۱ است.
  روس ها از
  ۲۶۷۰ سايت موشكى سام بهره مى برند و از ۳۰۰ موشك سام نيز به صورت ذخيره استفاده مى كنند.
  ستون فقرات موشكى (ضدهوايى) روسيه را
  ۱۵۰۰ سايت سام ،۶ سام ،۸ و سام ۹ تشكيل مى دهد.
  روس ها از
  ۳۵۰ سام ۱۱ ، ۲۰۰ سام ۱۲ و ۱۲۰ سام ۱۵ برخوردارند.

  هوانيروز روسيه

  روسيه با دراختيار داشتن
  ۱۷۰۰ هلى كوپتر آماده عمليات در كنار ۶۰۰ هلى كوپتر ذخيره دومين هوانيروز جهان را پس از آمريكا دراختيار دارد.
  ۸۴۰ هلى كوپتر سيا ۲۴ و كاموف ۵۰ قويترين بخش اين نيرو را تشكيل مى دهد.
  در بخش ترابرى هوايى نيز روس ها از صدها ميل
  ۶ و ميل ۱۷ بهره مى برند.

  نيروى دريايى

  نيروى دريايى روسها از بسيارى از ارتشهاى جهان بزرگتر است. روسها از
  ۱۷۱ هزار و ۵۰۰ نيرو در اين بخش برخوردارند.
  نيروى دريايى روسيه از
  ۳۵ زيردريايى تاكتيكى، ۱۶ زيردريايى با سوخت هسته اى، ۱۳ زيردريايى با قدرت ديزلى و ۵زيردريايى متفرقه ديگر برخورداراست.
  روسها همچنين از
  ۱۴ نبرد ناو، ۱۰ ناو محافظ، ۸۸ ناو تندرو و صدها هواپيماى دريايى و گشت ساحلى برخوردار هستند.

  نيروى هوايى ارتش روسيه

  روسها به جز صدها هواپيماى استراتژيك دوربرد و هواپيماهاى نيروى دريايى و هوانيروز از حدود
  ۲ هزار هواپيما در نيروى هوايى خود بهره مى برند.
  پرسنل هوايى نيروى هوايى ارتش روسيه حدود
  ۱۸۴ هزار نفر مى باشد. نيروى هوايى روسيه در چند بخش داراى بالاترين درجه آمادگى است.
  الف ـ بمب افكن هاى دوربرد كه شامل
  ۷۰ توپولوف ۹۵ ، ۱۵ توپولوف ۱۶۰ و دهها توپولوف آموزشى و تاكتيكى ديگر است.
  ب ـ بمب افكن سبك و پشتيبانى نزديك هوايى كه در اين بخش روسها از
  ۶۰۶ سوخو ۲۴ و ۲۵ بهره مى برند.
  ج ـ روسها همچنين
  ۹۰۸ جنگنده از انواع ميگ ،۲۵ ميگ ،۲۹ سوخو ۲۷ و ميگ ۳۱ بهره مى برند.
  بالغ بر
  ۲۰۰ جنگنده آموزشى، پيش اخطار و اكتشافى نيز جزو ساختاراين نيرو است.

  نتيجه گيرى

  سازمان ارتشهاى بزرگ به گونه اى است كه اگر به هر دليلى از جمله بروز بحرانهاى اقتصادى و سياسى «ارتش» براى مدتى از ياد برود، اين به معناى پايان كار سازمان مذكور نيست. بلكه اين سازمان آمادگى دارد با تزريق اعتبارات و مديريت و فرماندهى لايق ناگهان به قدرت گذشته خود بازگردد.

  كرانه هاى شرقى ناتو اكنون به گونه اى تهديدآميز به داخل مرزهاى روسيه، غرب آسيا و حتى آسياى ميانه در حال نزديك شدن است. روسها اكنون تنها «ناظر» پيشروى آمريكا و ناتو هستند و اعتراضات آنها نيز چندان جلب توجه نمى كند. اما بازى هنوز تمام نشده است. يك روسيه قدرتمند مى تواند طى مدت كوتاهى نفوذ ناتو در بالكان، اروپاى شرقى، قفقاز، خاورميانه عربى و آسياى ميانه را مورد تهديد جدى قرار دهد. روسها اصلاً قابل پيش بينى نيستند. پطر پس از
  ۱۲ بار شكست از شارل كبير سوئدى با تنها يك پيروزى او را به زانو درآورد. روسها در زمان الكساندر پس از شكست بسيار سنگين در استرليتز ناگهان به فاصله ۴ سال بزرگترين ارتش تاريخ (گراندآرمه ناپلئون) را به كلى در هم كوبيدند.

  در
  ۱۹۱۷ روسها به دنبال شكستهاى پى درپى از ارتش آلمان معاهده به دست ليتوفسك را پذيرفتند و درحالى كه ارتش نداشتند ( چرا كه انقلاب سرخ ارتش را كنار گذاشته بود) ظرف چند سال ارتشهاى اروپايى مخالف انقلاب را كه بخشهاى بزرگى از روسيه را به تصرف درآورده بودند شكست دادند، بقاياى ارتش روسيه تزارى را در هم كوبيدند و ناگهان ارتشى بسيار قدرتمند را پديد آوردند.

  استالين در
  ۱۹۳۸ آنقدر از فرماندهان ارتش را كشت كه اين نيرو مبدل به غولى نابينا شد و در ۱۹۴۰ حتى نتوانست حريف فنلاند ۴ ميليون نفرى شود. در ۱۹۴۲ ارتش شوروى ۵۰ درصد توان خود را به دليل حملات غافلگيرانه آلمانها از دست داده بود اما در سال ۱۹۴۳ با دو نبرد عظيم استالينگراد و كورسك عملاً آلمانها را از بازوان نظامى اش محروم كرد.

  آلمان كه به تنهايى
  ۴ سال اروپا را در مشت خود گرفته بود. در آوريل ۲۰۰۴ ارتش روسيه چيزى جز واحدهاى عظيم زرهى و پياده جدا از هم، پايگاههاى عظيم موشكى باقيمانده از مسابقه تسليحاتى، صنايع تسليحاتى نيازمند كمك و ژنرالها و افسران سرخورده به نظر نمى رسد اما آيا وضعيت در سال ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰ نيز اينگونه خواهد بود؟

  گفته اخير الكساندر هيگ دبيركل اسبق ناتو را نبايد از ياد برد وى چند هفته پيش گفته بود: «ناتو را نگاه داريد روسيه آتش زير خاكستر است»


  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 2. 4 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

 4. #2
  ADoLF آواتار ها
  وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : Tehran
  نوشته ها : 1,539
  سپاس ها : 3,447
  سپاس شده 2,143 در 951 پست
  یاد شده
  در 5 پست
  تگ شده
  در 486 تاپیک

  پاسخ : بررسى توان نظامى ارتش روسيه جدید

  من همیشه به شخصا ، روسیه رو قدرت اول نظامی جهان میدونستم و هنوز هم میدونم
  واقعا ارتشی رو دست این ها نیست
  نه تنها ارتش بلکه روس ها از سربزانی وفادار و همچنین محیط و شرایط جوی بسیار مناسبی برخوردارند
  نفوذ به سرزمین سرد روسیه ، حتی با آن ارتش عظیم و قدرتمند آلمان هم امکان پذیر نبود
  به نظر من تنها برتری که آمریکا نسبت به روسیه در جنگ احتمالی دارد ، تعداد کلاهک های هسته است.
  حقش بود همون موقع که نازی ها به بمب اتم پی بردن ، اونو تو روسیه امتحان میکردند و مسکو رو با خاک یکسان میکردند ولی هیتلر هیچوقت موافق با استفاده از بمب هسته ای نبود چون باور داشت که نسل بشریت را نابود میکند
  در هر حال ، من روسیه رو به آمریکا ترجیح میدم

  آنان که میفهمند عذاب میکشند
  و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند


 5. کاربر روبرو از پست مفید ADoLF سپاس کرده است .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •