سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh Swa.41- تحلیل و بررسی سریال SuperNatural خلاصه پنج فصل اول - صفحه 2

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 64
نمایش شاخه ای25علاقمندی ها

موضوع: Swa.41- تحلیل و بررسی سریال SuperNatural خلاصه پنج فصل اول

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,209
    سپاس شده 25,636 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

Swa.41- تحلیل و بررسی سریال SuperNatural خلاصه پنج فصل اول

Supernatural : نام سریال
    سال شروع پخش : 2005
    تعداد فصول : فصل ششم در حال پخش

کارگردان :
    فیلیپ اسگریسیا
    رابرت سینگر
    کبم منرز

نویسندگان :
    اریک کریپکه
    سارا گامبل
    بن ادلاند

بازیگران اصلی :
    جارد پادالسکی
    جنسن آکلس
    جیم باور
    میشا کلینس

تهیه کنندگان :
    اریک کریپکه
    فیلیپ اسگریسیا
    پیتر جانسون

موسیقی متن :
    جی گروسکا
    کریستوفر لنرتز

فیلم برداران :
    سارج لادونسر

تروین :
    نیکول بیر
    دیوید اکستروم

دکور :
    جورج نیمن

طراح صحنه و لباس :
    دیان ویداس

گریم :
    جین کو
    شانون کوپین
    آندره منچور

مدیر تولید :
    تد پیتسون
    کریستین کرونین

دستیار کارگردان :
    گابریل کورا
    مولی کلایتون

گروه هنر :
    مرلین درویسویس
    تری اواسیک

گروه صدا :
    پال . جی. دیلر
    کاریان فوستر

جلوه های ویژه :
    رندی شامکیو
    دنیس بریست
    آدام تایلر

تیتراژ :
    جانسن هارمر
    برد تورنر
    کریستا بل

گروه انیمیشن :
    کری بارامال

گروه حمل و نقل :
    مارک گوید
    میروسلاو سایتا
    برد بایلسیس

سریال در مورد داستان زندگی دو برادر به نام های "سم" و "دین" وینچستر است. برادرانی که شیاطین و دیگر موجودات اهریمنی را شکار میکنند. اما با گذشت زمان متوجه میشوند که سرنوشان فقط به شکار موجودات ماوراطبیعی منتهی نمیشود و اتفاقات هولناکی در انتظار آن هاست. آن ها در طی این فصل 5 با وقایعی روبه رو شده اند که تقریبا باور آن ها غیر ممکن است و این مسائل تا بهشت و جهنم و حتی خود خدا هم ادامه می یابد....

تحلیل و بررسی از سهیل

ویرایش توسط FFKIA : 10-04-2010 در ساعت 19:25
    Himler, قطره باران, payfer و 2 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. 17 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

3. # ADS

ایــستاده مــردن ..
    ADoLF آواتار ها
    وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,447
    سپاس شده 2,143 در 951 پست
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : تحلیل و بررسی سریال SuperNatural خلاصه پنج فصل اول

فصل 1 و 2 این سریال بد نیست .. یعنی اصلا بد نیست .
    ولی در بعضی جاها داستان یکنواخت و تکراری میشه و در پایان هر اپیزود ، داستان جدیدی شروع میشه
    این ممکنه کمی تکراری باشه و در مواقعی ترسناک !
    ولی داستان سریال ، یعنی داستانی که هر اپیزود متصل به اپیزود قلبی خودش باشه ، از فصل سوم بعد شروع میشه ..
    منتظرت هستم شاهین جان

آنان که میفهمند عذاب میکشند
    و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند

5. کاربر روبرو از پست مفید ADoLF سپاس کرده است .

6. # ADS

SHAHIN آواتار ها
    وضعیت : SHAHIN آنلاین نیست.
    سپاس ها : 556
    سپاس شده 1,014 در 296 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 262 تاپیک

با عرض سلام خدمت دوستداران سریال ماورالطبیعه

همانطوری که وعده کرده بودم بعد از دیدن سه فصل اول این سریال در خدمت شما هستم ....
    سهیل جان ممنون از تحلیل هات ولی امیدوارم کمی گستده تر به تحلیل بپردازی چون بعد از دیدن سه فصل از این سریال فکر می کنم جای بحث و بررسی خیلی خیلی بیشتری رو داره...
    در حقیقت سهیل عزیز شما زحمت کشیدی و کلیتی از ماجرا برای همه تعریف کردی ولی از لایه های زیرین فیلم چیزی نگفتی...

حقیقتش بعد از دیدن سریال لاست تابحال هیچ سریالی منو اینقدر پای تی وی نگه نداشته بود... باور کن یه جورایی یاد زمان لاست افتادم که معتادش شده بودم و هرچقدر وقت داشتم میزاشتم تا قسمتها رو یکی بعد از دیگری ببینم... البته سوپرنچرال برای بار اول خیلی دیدنش جذاب هست ولی لاست برای چند بار هم میشه دید و جذابیت داره ... بهر حال تنها سریالی هست که بعد از لاست جذبش شدم...
    من الان هم زمان با این سریال دارم فرینج رو هم می بینم ولی باور کنید درسته که محتوای فرینج خیلی خوبه ولی خیلی خسته کننده هست و من در بعضی از اپیزودهاش خوابم برد...
    ولی ماورالطبیعه خیلی جذاب هست و با گذشت چندین سال هنوز برام دیدنش تازگی داشت... الان دارم به شدت ادامه سریال رو در فصل چهارم می بینم تا خودم رو به فصل ششم برسونم و همگام با شما باشم...

سهیل جان خارج از مسائلی که در تحلیل هات گفتی خیلی جای حرف و بحث داره که میخواستم اگر اجازه بدی منم یک تحلیل رو از فلسفه ای که پشت ساخت این سریال بوده بنویسم.
    به عقیده من این سریال یک سریال فقط ترسناک نیست که برای ایجاد ترس و هیجان ساخته شده باشه بلکه فلسفه ای قوی پشت تمام این داستان جذاب و سرگرم کننده نهفته هست.

در اپیزود اول از فصل دوم شاهد هستیم شیاطینی که با بازشدن دروازه جهنم به بیرون اومدند به داخل شهر میان و به درون انسانها نفوذ می کنند این صحنه بسیار تعبیر زیبایی بود از جوامعی که تحت نفوذ شیاطین هستند.
    به اعتقاد من این دوره ای که ما درش زندگی می کنیم دوره ای خاص از بشریت هست دوره ای که به گفته قدما به آخر الزمان بسیار نزدیک هست.
    یکی از نشانه های آخر الزمان که در اکثر مکاتب دینی و غیر دینی بهش معتقد هستند همین هست که اکثریت مردم و انسان ها توسط شیطان اغو می شوند که این صحنه از اپیزود به زیبایی تمام همین مطلب رو تداعی می کنه ...

جدای از این بحث مهم که جا داره با مدارک و مستندات به اون پرداخته بشه باید به روابط این دو برادر اشاره ای داشته باشم .
    برخلاف نظر دوستان که گفتند فصل اول و دوم جالب نیست ولی به نظر من این دو فصل پیش زمینه ای بود که ما ساخته و پرداخته بشیم برای ادامه ماجراهای جالب فصل های بعدی.
    روابط بین دو برادر و روابط بین اونهابا پدر و شکار هایی که می رفتند ذهن مخاطب رو آماده اتفاقات بعدی میکنه ...

حرف های زیادی در مورد این سریال دارم که اگر طرفدارهای سریال بیان این تاپیک رو حسابی راه میندازیم...
    payfer به این پست علاقمند بوده است.

8. 2 کاربر از پست مفید SHAHIN سپاس کرده اند .

SHAHIN آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 262 تاپیک

http://tvinsider.com/fanfavoritesp

دوستان علاقه مند به سریال سوپرنچرال امسال این سریال در چند رشته کاندید شده مثل بهترین بازیگر نقش اول (دین) بازیگر نقش منفی ( پلگرینو) بازیگر نیمه انسانی( میشا کالینز) و ...

اگر دوست دارید به سریال مورد علاقتون رای بدید از طریق این لینک به این سایت برید و در قسمت انتخابها بعد از لود شدن کامل عکس کاندیدها بغل دایره خاکستری تیک بزنید و بعد سابمیت رو بزنید و بعد منتظر پیام تشکر باشید ... ممنون
    ویرایش توسط SHAHIN : 02-05-2011 در ساعت 15:13

10. کاربر روبرو از پست مفید SHAHIN سپاس کرده است .

ایــستاده مــردن ..
    ADoLF آواتار ها
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

جعبه مدال ها

مرسی شاهین جان
    والا من که خودم پارسال وقتی خواستم این سریال رو شروع کنم ، تو اینترنت یه جاهایی میخوندم که این سریال رو باور های مذهبی آدم تاثیر میزاره و از اینجور حرف هاا
    ولی جدا چیز خاصی من تو سریال ندیدم که به باور های مذهبی خودم حداقل ربط داشته باشه ..
    حالا راستش الان من وشما نمیتونیم بحث کنیم چون من الان هفته به هفته قسمت های جدید فصل ششم رو دنبال میکنم و مطمئنا نوع نگاه من با شما فرق داره ..
    البته حسرت میخورم که کاشکی منم به همون علاقه ای برگردم که توی فصل های گذشته سریال داشتم ..
    راستش یکی از دلایلی که خودم از بحت بیشتر در مورد فصل ششم سریال منصرف شدم همین روند افت سریال بود که توی فصل ششم خیلی واضه بود .
    در فصل پنجم واقعا من میمردم که یک هفته منتظر قسمت جدید بمونم !
    در مورد آخر الزمان هم .. والا این آخر الزمانی که سریال نشون میده زیاد منطقی نیست و اگر قراره که با یک نگاه منطقی به سریال نگاه کنیم به مشکل میخوریم .
    این سکانس هایی که شما گفتی ، اوجش به فصل پنجم منتهی میشه که فوق العادست .. واقعا زیباست

پ.ن :
    راستش خود من نیتم این نبود که اسم این تایپک تحلیل و بررسی پنج فصل باشه ..
    فقط قرار بود که یه خلاصه ای از 5 فصل رو داشته باشیم تا برای فصل ششم یک یادآوری رو بکنیم .. اما فصل ششم چون نا امید کننده بود ، دیگه از ادامه تحلیل هم منصرف شدم .

اتفاقا وجه مشترک فرینج و سوپرنچرال در همین هست که هر دو چندین اپیزود یکنواخت رو نشون میدن که بعد ها از نکات درون اون قسمت ها استفاده میشه
    فصل 1 و 2 هم که ما مثلا با نحوه کشتن شیاطین آشنا شدیم .. این شیوه تا پایان سریال هم مورد استفاده است و حتی فرار روح ها از نمک و ...
    در کل این سریال در فصل 1 و 2 جهت بیان سریال از هر نظر هست
    فصل 4 و 5 اوج هیجان و نتیجه سریال
    و فصل 3 هم مرز میان این اطلاعات از پیش دانسته شده با روند اصلی سریال
    ویرایش توسط ADoLF : 02-05-2011 در ساعت 15:26

12. کاربر روبرو از پست مفید ADoLF سپاس کرده است .

SHAHIN آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 262 تاپیک

سهیل منو نا امید کردی یعنی میگی فصل ششم رو نگاه نکنم؟؟ ولی من فکر می کنم مرده این سریال می ارزه به سریال های خواب آور دیگه ...

ایــستاده مــردن ..
    ADoLF آواتار ها
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

جعبه مدال ها

راستش خیلی ها هستن که فصل ششم رو دوست دارند اما در مقایسه با فصل 5 افت کرده اما باز هم شاید در فصل ها بعدی بهتر باشه .. شاید !
    خیلی ها تو این ژانر به سریال The Vampire diaries رو اوردند ولی اگه بدونند که چه سریال رو از دست دادند ..
    از اون اول سریال از سم بدم میومد تا حالااااااااااااااااا

SHAHIN آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 262 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط ADoLF نمایش پست ها
    راستش خیلی ها هستن که فصل ششم رو دوست دارند اما در مقایسه با فصل 5 افت کرده اما باز هم شاید در فصل ها بعدی بهتر باشه .. شاید !
    خیلی ها تو این ژانر به سریال The Vampire diaries رو اوردند ولی اگه بدونند که چه سریال رو از دست دادند ..
    از اون اول سریال از سم بدم میومد تا حالااااااااااااااااا
    سهیل من خودم خاطرات خون آشام رو هم نگاه می کنم ولی باور کن این سوپر نچرال واقعاً چیز دیگه ای هست من بعد از لاست فقط از چند تا سریال خوشم اومد و جذبم کرد که بهترینش همین سوپرنچرال بوده
    خاطرات خون آشام رو هم دوست دارم ولی باید قبول کرد که در مقابل سوپرنچرال خیلی دخترونه هستش...

در واقع به نظر من تو عصری که ما داریم زندگی می کنیم هیچ موضوعی مهمتر از سرنوشت ما انسانها نیست. این موضوعی هست که بشر امروزی بیشتر با اون درگیر هست و انسان به جایی رسیده که دیگه علم نمیتونه جواب سوالهای بیشمارشو بده پس به اعتقادات روی میاره و چه بهتر که ما فلسفه و دیدگاه دنیا رو در قالب یک سریال جذاب مثل سوپرنچرال ببینیم...

در واقع اینو میخوام بهت بگم برای ما انسانها چی مهمتره که بهش فکر کنیم؟؟ اینکه یک خون آشام عاشق یک انسان میشه ؟ سرنوشت خون اشامهایی که هویتی ندارند برای ما چقدر اهمیت داره؟؟

چه چیز سریال لاست رو اینقدر پربیننده کرد؟؟ پاسخ به همین سوالات اساسی بشر بود که همه ما رو تا آخر فیلم با خودش همراه کرد و در حقیقت ما جوابی رو که نداشتیم در جزیره به دنبالش بودیم یعنی دنیایی خارج از دنیای خودمون یعنی ماورالطبیعه ...

در ضمن نمیدونم چرا از سم بدت میاد شاید بخاطر بداخلاقیش باشه ولی من از هیچ کاراکتری تابحال تو این سریال بدم نیومده همه بازیها خوب بوده فقط کمی این مورگان منو اذیت میکرد که به درک واصل شد ولی منم از دین بیشتر خوشم میاد...

16. کاربر روبرو از پست مفید SHAHIN سپاس کرده است .

SHAHIN آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 262 تاپیک

سریال سوپرنچرال ، از اولین قسمت ، شروعی داشت به نوع خود گیج کننده . از این دید که شما با حوادثی روبرو میشین ، که قرار نیست با هیچ علمی ، و با هیچ منطقی حل بشه . و البته با عنوان خود سریال ، یعنی ماوراالطبیعه ، هر گونه سخنی رو در این رابطه از خودش مبرا میکنه و از دید من ، مهم همینجاست که خودش بر پایه ی عنوانش استواره . یعنی هیچ جایی برای سخن منطقی باقی نمیزارم ، میخوام حرفی بزنم که میخوای خوشت بیاد ، میخوای نیاد . این حرف منه و دوست دارم حوادثی رو به صحنه بکشم که ممکنه تا بحال بهش برخورد نکرده باشید و اصلا شاید فکر اونو هم نکرده باشین ، ولی ممکنه توی ضمیر ناخودآگاهتون ارتباطی باهاش پیدا کرده باشید ، ولی ارتباط شما یا با اون قطع شده و اونو فراموش کردین ، یا اینکه فقط طبیعت رو میپذیرید . البته باید اشاره کرد ، که پذیرفتن طبیعت و طبیعت گرایی دال بر نپذیرفتن حقایق نیست . گاهی در عنوان موضوعات ماورالطبیعه ، حقیقت بسی شیرین تر به دل می نشیند . هر چند که من نمی خوام مسائل ماوراالطبیعه رو نقض کنم و باید به این نکته ی بسیار مهم اشاره کنم که سطح و قدرت درک و تفکر ما به این مسائل بسیار پائینه ، چون ما از نوع بشر هستیم و مغز ما در حد خاصی می تونه این مسائل و تجزیه تحلیل کنه . اما با گفتن این حرف هم نمیخوام بر اینکه موضوع ماوراالطبیعه تاثیری بر زندگانی بشر میگذاره ، صحه بزارم . این چیزیه که اریک کرایپک خالق سوپرنچرال در قالبی برای خودش ایجاد کرده ، و بهش کوچه ی فرعی و اصلی اضافه کرد و شاخه و دامنه اش داده تا بتونه موضوعات ، فلاسفه و سمبل های جالبی رو مطرح کنه . که البته انقدر این سریال شاخه داره که هر قسمت و در واقع هر عنصر این سریال می تونه به دل یه نفر بشینه و به ایده ی من سوپرنچرال محیط خوبیه که هر چقدر دوست داری بگی ، انتقاد کنی ، تائید کنی ، نقض کنی و .... واین خیلی خوبه ، چون ذهن تماشاگر رو هم در حین مطرح کردن این مسائل با تصاویر به خودش مشغول میکنه و در واقع بیننده رو قاضی میکنه .
    شروع چنین پروژه ای با عنوان ماورالطبیعه با اینکه کاراکترهای اصلی اون فقط دو نفر بودن ، خب مسلما خیلی میتونست رسیک بزرگی باشه ، اما ببینید چقدر اسکریپت یه داستان می تونه پایدار باشه ، که پتانسیل پذیرفتن شخصیت های جدید ، موضوع های جدید ، محیط های جدید ، موجوداتی جدید و ..... به این خوبی داره . سوپرنچرال از جمله کمتر سریال هایی است که از ابتدای خودش سیر صعودی داشته و این مهم رو به وضوح میشه در اون دید ، این که با خارج کردن شخصیتی ، ظرفیت اضافه کردن شخصیت دیگه رو داشت . اینکه نمیزاره تکرار به ساختمان داستان آسیب بزنه و محیط داستان رو حفظ کنه ، و در واقع قطار سوپرنچرال از مسیر اصلی خارج نشه . یکی از مهمترین شاخصه های سوپرنچرال ، ایجاد موانع زیاد برا شخصیت هاشه که اصلا خاصیت کش دادن سریالی نداره . موقعی که بایستی به سوالات باقی مونده اش جواب بده ، اصلا از موضوع خودش منحرف نمیشه

ایــستاده مــردن ..
    ADoLF آواتار ها
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

جعبه مدال ها

کاملا درسته حرفت !
    من خودم خیلی تو بند این چیز ها بودم .. 10 تا کتاب خوندم تا بتونم روحم رو از بدنم خارج کنم که البته نا موفق هم نبود !
    خیلی از ادیان و پیامبران با هم وجه اشتراک داشتند اما مهم ترین آن ها همین اعلام وجود آخر الزمان بوده .. و در وهله های بعدی وجود شیطان و بهشت و جهنم !
    این سریال صحنه های ترسناک رو ، روابط عاطفی رو ، باور های مذهبی رو و حتی با چاشنی طنز خیلی زیبا به تصویر کشیده ..

alijado آواتار ها
    وضعیت : alijado آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 0 در 0 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

ممنون سریالش واقعا عالی هست کاره شمل 100* عالیتر

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)