مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh بالاي 75 ساله‌هاي سينماي ايران

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: بالاي 75 ساله‌هاي سينماي ايران

 1. #1
  1CHAMPION آواتار ها
  وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : دروازه کویـر
  سن: 35
  نوشته ها : 7,425
  سپاس ها : 15,219
  سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
  یاد شده
  در 30 پست
  تگ شده
  در 953 تاپیک

  بالاي 75 ساله‌هاي سينماي ايران

  داریوش اسدزاده  متولد1302 كرمانشاه، فارغ التحصیل دانشكده بازرگانی و دارایی، وی فعالیت هنری خود را از سال 1324در تئاتر تهران آغاز كرد و از طرف مركز هنرهای ملی به جشنواره تئاتر پاریس اعزام شد... و بعد از مراجعت به كارگردانی تئاتر مشغول شد و در سال 1346 بنا به دعوت یكی از استودیوهای فیلمبرداری عازم مینالوتا آمریكا شد و در فیلم "در آمریكا اتفاق افتاد" به عنوان نویسنده و بازیگر فعالیت سینمایی خود را آغاز كرد وی در سال 1365 به وطن بازگشت و درسینما و تلویزیون ایران مشغول شد.
  سریال "خانه سبز" از كارهای مشهور اسدزاده به شمار می آید.
  از جمله فعالیت های سینمایی وی می توان به این ترانه عاشقانه نیست (رحمان رضایی)، كفش های جیرجیرك دار (شاپور قریب) اشاره كرد.
  جعبه موسیقی، روز شیطان، دو نیمه سیب از دیگر كارهای سینمایی اسدزاده هستند.

  مرتضی احمدی  متولد1303 در جنوب تهران از خانواده ای با اصـالت تفرشی به دنیا آمد. وی بازی در تئاتر را از سال 1322 با پیش پرده خوانی آغاز كرد. از كارهای اخیر او می توان به پایان دوم (یعقوب غفاری)، یك حبه قند (رضا میركریمی)، سلام بر عشق (اصغر نعیمی)، آقای هفت رنگ (شهرام شاه حسینی)، چهل سالگی (علیرضا رئیسیان)، دل شكسته (علی روئین تن) اشاره كرد.

  عزت الله انتظامی  متولد 1303 تهران، فارغ التحصیل دانشكده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و فارغ التحصیل مدرسه شبانه تئاتر وسینمای آلمان غربی. فعالیت هنری را از سال 1320 با پیش پرده خوانی و ایفای نقش های كوتاه در تئاتر آغاز كرد.
  كمال الملك، اجاره نشین ها، شیر سنگی، در مسیر تندباد، كشتی آنجلیكا، گراند سینما، هامون، خانه خلوت، روز فرشته، روز واقعه، روسری آبی، گاوخونی، دیوانه ای از قفس پرید و حكم از كارهای خاطره انگیز وی هستند.
  از كارهای اخیر وی می توان به حضور آقای بازیگر در فیلم های چهل سالگی (علیرضا رئیسیان)، راه آبی ابریشم (محمد بزرگ نیا)، زادبوم (ابوالحسن داودی)، زندگی با چشمان بسته (رسول صدرعاملی)، آتش سبز (محمدرضا اصلانی)، شب (رسول صدرعاملی) اشاره كرد.

  محمد ورشوچی  محمدعلی ورشوچی متولد 1304 تهران فعالیت هنری را از تئاتر مدرسه (كلاس چهارم) آغاز كرد. فعالیت حرفه ای وی از تئاتر مینا آغاز شد. او با همكاری دوستش نعمت الله گرجی یك گروه تئاتر تاسیس نمود و با این گروه به شهرهای مختلف سفر كرد و به اجرای نمایش پرداخت. بعدها به دعوت احمد رحیمی به تئاتر جامعه باربد رفت و بیست سال در آنجا فعالیت نمود. او بعدها به سینما و تلویزیون نیز راه یافت. بازیگر، آقای شانس، من زمین را دوست دارم، خانه خلوت، ای ایران، سال های خاكستری، گراند سینما، تحفه ها از كارهای سینمایی و شب دهم، پهلوانان نمی میرند، دزدان مادربزرگ و هزار دستان از كارهای تلویزیونی وی هستند.

  میرمحمد تجدد

  متولد سال1308 تهران وی فوق دیپلم فنی است و بازی در سینما را از سال 1344 با فیلم "گل شیطان" به كارگردانی "ترنس یانگ" آغاز كرد از كارهای وی در دهه اخیر می توان به قتل آنلاین (مسعود آب پرور)، جنایت، شیفته (محمدعلی سجادی) اشاره كرد.
  جنایت، پرواز از اردوگاه، افسانه مه پلنگ، گروهبان و سرب ازجمله دیگر فیلم های این بازیگر به شمار می روند.

  فخری خوروش

  متولد 1309 كرمانشاه، دارای مدرك تحصیلی دیپلم دانشسرا شروع وی بازی در تئاتر را از سال 1335 آغاز كرده و نمایش عمده او می توان به امیرارسلان نامدار اشاره كرد وی بازی در سینما را از سال 1334 با فیلم برای تو آغاز كرد از جمله كارهای وی در این اواخر می توان به یك بوس كوچولو (بهمن فرمان آرا)، تارا و تب توت فرنگی (سعید سهیلی) و بگذار زندگی كنم (شاپور قریب) اشاره كرد.

  محمدعلی كشاورز  متولد 1309اصفهان، فارغ التحصیل هنرستان هنرپیشگی تهران و دانشكده هنرهای دراماتیك، آغاز فعالیت هنری از سال 1339 با حضور در نمایش ویلن ساز كره مونا، از عمده نمایش هایی كه كشاورز در آنها ایفای نقش كرده، می توان به آنتیگون، آندورا، ادیپوس شهریار، اشباح و... اشاره كرد. كشاورز از سال 1347 به تلویزیون رفت و كارگردانی هنری قسمت هایی از یك سریال را به عهده گرفت. و بازی در سینما را از 1343 آغاز كرد. وی در آثار ارزشمندی چون كمال الملك، مادر، هزار دستان و... به ایفای نقش پرداخته است.
  رگبار، مردی كه موش شد، كفش های میرزا نوروز، ناصرالدین شاه آكتور سینما، دلشدگان، زیر درختان زیتون از كارهای سینمایی و سلطان و شبان، گرگ ها و پدرسالار از دیگر كارهای تلویزیونی شاخص او هستند.

  توران مهرزاد

  متولد سال 1309 تهران وی بازی در تئاتر را از سال 1323 و بازی در سینما را از سال 1347 با "تنگه اژدها" به كارگردانی "سیامك یاسمی" شروع كرد. فعالیت در رادیو را از سال 1336 و دوبله را از سال 1338 آغاز كرد.
  «هامون»، «پری» و «لیلا» (داریوش مهرجویی) از آثار شاخص این بازیگر در سینما به شمار می آیند.
  از آخرین فعالیت های وی می توان به عینك دودی (ایرج طهماسب)، قرمز (فریدون جیرانی) و... اشاره كرد.

  اصغر بیچاره

  اصغر بیچاره متولد1309 تهران، فعالیت در سینما را از سال 1325 به عنوان عكاس آغاز كرد و فعالیت در تئاتر را از سال 1327 كه عكاسی صحنه می كرده شروع نمود و فعالیت عكاسی در سینما را از سال 1330 با دستكش سفید آغاز كرد. فیلم هایی كه بیچاره در آن ها به بازی پرداخته است می توان به چهره (سیروس الوند) و جنگجوی پیروز (مجتبی راعی) اشاره كرد.

  ولی شیراندامی

  متولد 1310 مرو، فارغ التحصیل رشته بازیگری و كارگردانی از دانشكده هنرهای دراماتیك از دانشگاه تهران و مدرك درجه یك كارگردانی از وزارت ارشاد اسلامی كه معادل دكترا است. بازی در تئاتر را از سال 1338 شروع كرد وی در بیش از سی نمایشنامه بازی و كارگردانی فعالیت داشته است.
  بازی در سینما را از سال 1352 با فیلم غریبه و مه آغاز كرد از آخرین كارهای وی می توان به جایی برای زندگی (محمد بزرگ نیا) و خانه ای روی آب (بهمن فرمان آرا) اشاره كرد.

  شاپور قریب

  متولد سال 1311 تهران، نویسنده مطبوعات وداستان نویس. بازی در تئاتر را از سال 1326 در تئاتر جامعه باربد آغاز كرد. فعالیت در سینما را با دستیاری در فیلم های چرخ بازیگر و سه دیوانه تجربه نمود. فعالیت مستقل وی از سال 1347 آغاز شد و فیلم "هفت تیر های چوبی" به عنوان یكی از فیلم های مطرح سینمای كودك مطرح شد. سازنده فیلم پرمخاطب "بگذار زندگی كنم" در سال های پس از انقلاب، اخیراً و در راه بازگشت به سینما كارگردانی یك اپیزود از فیلم سینمایی "ملاقات" را برعهده داشته است.

  داوود رشیدی  متولد 1312 تهران، او تحصیلات متوسطه را (به دلیل فعالیت های دیپلماتیك پدرش) در تركیه و پاریس به پایان رساند و تحصیلات دانشگاهی را در ژنو ادامه داد. وی فارغ التحصیل كنسرواترا ژنو در رشته كارگردانی و بازیگری تئاتر و لیسانس حقوق سیاسی از دانشگاه ژنو است. وی از پایه گذاران گروه تئاتر امروز بود كه هنرپیشگانی مانند: پرویز فنی زاده، داریوش فرهنگ، مهدی هاشمی، فهیمه راستكار، سیاوش طهمورث، مرضیه برومند به عضویت در این گروه درآمدند. رشیدی از سال 1350 با فیلم سینمایی "فرار از تله" وارد عرصه بازیگری سینما شد و علاوه بر بازیگری و كارگردانی در سینما، تلویزیون و تئاتر به تهیه كنندگی سینما نیز روی آورد. "هزار دستان"، "آوای فاخته"، "گل های داوودی"، "تاتوره"، "شیلات"، "بی بی چلچله"، "كمال الملك" از آثار برجسته او هستند.

  مازیار پرتو

  متولد 1312تهران، دیپلمه هنرستان صنعتی وی فعالیت در سینما را از سال 1330 با فیلمبرداری فیلم های خبری و كوتاه در وزارت فرهنگ و هنر آغاز كرد. از جمله كارهای وی در سال های پس از انقلاب می توان به سفر جادویی (ابوالحسن داودی)، اوینار (شهرام اسدی)، امام علی (ع) (مجموعه داود میرباقری) روز واقعه (شهرام اسدی)، آدم برفی (داود میرباقری) اشاره كرد.

  علی نصیریان  متولد 1313تهران وی از هنرستان هنرپیشگی تهران فارغ التحصیل شد و فعالیت هنری اش را درسال 1331 با بازی در تآتر جامعه باربد آغاز كرد. در سال 1335 جایزه نخستین مسابقه نمایش نامه نویسی را برای نمایش بلبل سرگشته دریافت كرد. فیلم گاو نخستین فعالبت سینمایی او بوده است. وی در 1380 به عنوان یكی از چهره های ماندگار ایرانی در رشته بازیگری تآتر و سینما شناخته شد.
  پستچی سه بار در نمی زند، دیوانه ای از قفس پرید، بوی پیراهن یوسف، دزد و نویسنده، شیر سنگی، ناخداخورشید، جاده های سرد، كفش های میرزا نوروز، كمال الملك، ستارخان، گاو و سریال های سربداران، هزاردستان و میوه ممنوعه ازجمله آثار شاخص او هستند.

  جمشید مشایخی

  متولد 1313تهران در سال 1336 به استخدام اداره تازه تأسیس هنرهای دراماتیك درآمد و به عنوان بازیگر كار خود را در برنامه نمایشی كانال سوم غیر دولتی آغاز كرد. نخستین نمایشی كه اجرا كرد وظیفه پزشك نام داشت. داریوش مهرجویی به واسطه عزت الله انتظامی او را برای بازی در فیلم گاو (1348) دعوت كرد و مشایخی بازی در نقش كوتاهی از فیلم را پذیرفت. مشایخی آثار متفاوت و برجسته ای را در كارنامه دارد. اودر آثاری به یادماندنی چون كمال الملك و هزار دستان به ایفای نقش هایی متفاوت پرداخته است. فیلم هایی چون سرب، بانوی من، خانه ای روی آب، كاغذ بی خط، روز واقعه، طلسم، آوار، پدربزرگ، گلهای داوودی از كارهای برجسته سینمایی وی هستند.

  فهیمه راستگار

  متولد 1313 تهران، فارغ التحصیل زبان فرانسه از دانشگاه تهران، وی شروع فعالیت در تئاتر را از سال 1330 آغاز كرد. فعالیت در دوبله را از سال 1335 و بازی در سینما را از سال 1352 با فیلم مغول ها (پرویز كیمیاوی) آغاز كرد. از كارهای اخیر وی می توان به پابرهنه در بهشت (بهرام توكلی) و گیس بریده (جمیشد حیدری) اشاره كرد.

  ایرج قادری  متولد 1314 تهران، دارای تحصیلات ناتمام در رشته داروسازی است. وی فعالیت سینمایی را سال 1334 با بازی در فیلم "چهار راه حوادث" به كارگردانی ساموئل خاچیكیان آغاز كرد. "تاراج" و "می خواهم زنده بمانم" دو نقطه عطف در بین فیلم های پرمخاطب او در سال های پس از انقلاب هستند. از كارهای اخیر وی می توان به پاتو زمین نذار، محاكمه و آكواریوم اشاره كرد. او در سال های اخیر بار دیگر در فیلم های خود به عنوان بازیگر ایفای نقش می كند.

  محمد متوسلانی

  متولد1314 تهران، فارغ التحصیل زبان و ادبیات انگلیس دانشگاه تهران و دوره كارگردانی سینما در دانشگاه كالیفرنیای امریكا. او در سال های پیش از انقلاب بیشتر به عنوان بازیگر كمدی و فیلمساز مطرح بود اما در سال های پس از انقلاب با كارگردانی چند فیلم مطرح مثل "كفش های میرزانوروز" و "جستجوگر" جایگاه خود را به عنوان یك كارگردان تثبیت كرد و البته در فیلم های مختلفی (مثل دل و دشنه) نقش های ویژه ای را ایفا می كرد. "هرچی تو بخوای" آخرین ساخته وی در مقام كارگردان است و "زم هریر" آخرین فعالیت بازیگری وی به شمار می آید.

  مهری ودادیان  مهری ودادیان در سال 1314 در تهران متولد شد. وی حضور در تلویزیون را از حدود سال های1337 با اجرای زنده نمایش ها شروع كرد.
  راننده تاكسی، عاشق، معادله، دلشدگان، افسانه آه، سایه های غم، شكار، بگذار زندگی كنم، پدربزرگ، گلهای داوودی از كارهای سینمایی وی هستند.
  ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

 2. 4 کاربر از پست مفید 1CHAMPION سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

 4. #2
  Amélie آواتار ها
  وضعیت : Amélie آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 30
  نوشته ها : 910
  سپاس ها : 3,829
  سپاس شده 1,528 در 607 پست
  یاد شده
  در 4 پست
  تگ شده
  در 413 تاپیک

  پاسخ : بالاي 75 ساله‌هاي سينماي ايران

  ممنون علی جان
  امیدوارم این هنرمندان سالهای سال زنده باشند و شاهد هنر آفرینیشون باشیم
  ویرایش توسط Amélie : 10-07-2010 در ساعت 16:24

 5. #3
  1CHAMPION آواتار ها
  وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : دروازه کویـر
  سن: 35
  نوشته ها : 7,425
  سپاس ها : 15,219
  سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
  یاد شده
  در 30 پست
  تگ شده
  در 953 تاپیک

  پاسخ : بالاي 75 ساله‌هاي سينماي ايران

  منم امیدوارم که همچنان شاهد بازیهای خوبشون در سینما و تلویزیون باشیم و واقعا قدر بدونیم اینها رو-هنرمندان واقعی همین ها هستن
  ویرایش توسط 1CHAMPION : 10-07-2010 در ساعت 16:33
  ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

 6. #4
  شاید بعدها درگذر زمان از کنار هم عبور کنیم و به سردی بگوییم این غریبه چقدر شبیه خاطراتم بود
  .:SoMaYeH:. آواتار ها
  وضعیت : .:SoMaYeH:. آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : قم
  نوشته ها : 158
  سپاس ها : 1,923
  سپاس شده 555 در 187 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 269 تاپیک

  پاسخ : بالاي 75 ساله‌هاي سينماي ايران

  خانم مهری ودادیان مگه فوت نکرده؟؟؟ من این طوری شنیدم که... و همچنین آقای ورشوچی؟

 7. #5
  1CHAMPION آواتار ها
  وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : دروازه کویـر
  سن: 35
  نوشته ها : 7,425
  سپاس ها : 15,219
  سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
  یاد شده
  در 30 پست
  تگ شده
  در 953 تاپیک

  پاسخ : بالاي 75 ساله‌هاي سينماي ايران

  نقل قول نوشته اصلی توسط .:SoMaYeH:. نمایش پست ها
  خانم مهری ودادیان مگه فوت نکرده؟؟؟ من این طوری شنیدم که... و همچنین آقای ورشوچی؟
  هر دو رو تکذیب میکنم - شایعه ای بیش نیست
  شکرخدا سالم هستن همه ی این عزیزان
  ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆