مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh نبرد پرل هاربر (Pearl Harbor)

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: نبرد پرل هاربر (Pearl Harbor)

 1. #1
  هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
  Parnian آواتار ها
  وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  نوشته ها : 1,879
  سپاس ها : 4,267
  سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
  یاد شده
  در 4 پست
  تگ شده
  در 522 تاپیک

  نبرد پرل هاربر (Pearl Harbor)

  رقابت ژاپن و آمريكا در اقيانوس آرام و آسـياى جنوب شرقى در دوران بين دو جنگ بتدريج شدّت و حدّت بيشترى يافت . جنگ چين و ژاپن كـه از 1937 آغـاز شـده بـود، هـمـچنان ادامه داشت و در حالى كه ژاپن بر مراكز عمده صنعتى ، جمعيت ، بنادر و منابع زيرزمينى چين سلطه يافته بود، آمريكا با كمك به دولت چيان كاى چك ، در صدد بود جلوى سياست توسعه طلبانه ژاپن را سد كند. از زمان شروع عمليات جنگى هيتلر در اروپـا، مـوقـعـيت مساعدترى براى ژاپن در خاور دور فراهم شد؛ بگونه اى كه رژيم نظامى حـاكـم بـر ژاپـن ، قـصـد خـود را مـبـنـى بـر تـوسـعـه منافع در آسياى جنوب شرقى ـ يا همان مـسـتعمراتى كه در اختيار استعمارگران اروپايى قرار داشت ـ آشكار ساخت . آمريكا بطور جدى بـا طـرحها و نقشه هاى ژاپن مخالفت كرده ، تحريمهاى اقتصادى و تجارى بر ضد آن كشور را افزايش داد. نقطه اوج اين تضاد منافع و سياستها، به صورت حمله ژاپن به ناوگان دريايى آمريكا، نمود پيدا كرد.

  نـيـروى هـوايـى و دريـايـى ژاپـن در هـفـتـم دسـامـبـر 1941 بـه پـايـگـاه دريـايـى آمـريـكـا (پرل هاربر)، واقع در جزاير هاوايى در اقيانوس آرام ، حمله كردند و صدمات بسيار سنگينى بـه آمـريـكاييها وارد ساختند. دولت آمريكا روز بعد به ژاپن اعلان جنگ داد و همزمان ، دولتهاى بـريـتانيا، آلمان و ايتاليا نيز در اين رويارويى صف آرايى كردند. تهاجم ژاپن بر حوزه هاى نـفـوذ آمـريـكـا و اروپـايـيـان در خـاور دور چـنـان گـسـتـرده و قـدرتـمـند بود كه براى حريفان مـقـابل ، جز عقب نشينى و شكست چيز ديگرى در برنداشت .

  نتیجه این حمله برای نیروی دریایی آمریکا یک فاجعه کامل بود.360 هواپیمای ژاپنی توانستند 5 نبردناو بزرگ آمریکایی را به همراه 3 کشتی کوچکتر غرق کنند. 3 نبردناو دیگر به گونه ای آسیب دیدند که توان عملیاتی خود را از دست دادند. علاوه بر آن، 188 هواپیمای آمریکایی بر روی زمین نابودشده و 155 هواپیمای دیگر آسیب دیدند. در پایان آن روز شوم 2300 کشته و 1200 مجروح نیز بر دست نیروی دریایی آمریکا مانده بود.

  ناوگان ايالات متحده در اقيانوس آرام بطور موقت از كار افتاد. تايلند بـه اجـبـار بـا ژاپـن مـتـحد شد و انگليسيها از (برمه ) و (مالايا) بيرون رانده شدند. سنگاپور توسط ژاپن فتح شد و شصت هزار تن به اسارت درآمدند. ژاپنيها بسرعت هندِ هلند (اندونزى ) را تـصـرف و سـرانـجام ، ارتش ايالات متحده را در فيليپين وادار به تسليم كردند. آنها همچنين جـزايـر آمـريـكـايـى و بـريـتـانـيايى را در غرب اقيانوس آرام تصرف و جاى پايى در جزاير (آلوئتـى ) و (گـيـنـه نـو) به دست آوردند؛ جايى كه ژاپن ، در واقع ، مى توانست استراليا را مورد تهديد جدى قرار دهد. بدين سان ، ژاپن همانند آلمان ، در نخستين ماههاى نبرد، به عنوان يك فاتح تمام عيار، جلوه كرد و اقيانوس آرام و آسياى جنوب شرقى در دست او قرار گرفت .

  در اين رابطه فيلمي هم با نام Pearl Harbor در سال 2001 توسط michael bay ساخته شده است.

  منبع: http://www.aerospacetalk.ir
 2. 6 کاربر از پست مفید Parnian سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

 4. #2
  هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
  Parnian آواتار ها
  وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  نوشته ها : 1,879
  سپاس ها : 4,267
  سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
  یاد شده
  در 4 پست
  تگ شده
  در 522 تاپیک

  پاسخ : نبرد پرل هاربر (Pearl Harbor)

  کوهن ها:جاسوسان ژاپن در پرل هاربر

  صبح یکشنبه هفتم دسامبر 1941 بود و بندر هنوز در خواب به سرمی برد. 6 فروند ناوهواپیمابر ژاپنی به همراه تعداد زیادی رزمناو و ناوهای کوچکتر و در اختفای کامل به بزرگترین پایگاه دریایی آمریکا در اقیانوس آرام نزدیک می شدند. 8 نبردناو عظیم آمریکایی به همراه تعدادی ناو کوچکتر در پایگاه پرل هاربر پهلو گرفته بودند. شعله های جنگ هزاران کیلومتر از خدمه ناوها فاصله داشت و هیچ یک از آنان گمان نمی کرد که جنگ جهانی دامن آنها را نیز بگیرد. خدمه رادارهای پرل هاربر درحال تعویض شیفت بودند که اولین موج جنگنده-بمب افکنهای ژاپنی وارد حریم هوایی جزیره شدند. هواپیماهای ژاپنی بدون هیچ گونه مقاومتی حمله غافلگیرکننده خود را به کشتی های پهلوگرفته و تأسیسات زمینی و بندری پرل هاربر آغازکردند. اندکی بعد، موج دوم هواپیماهای ژاپنی واردمنطقه شدند و باقیمانده کشتی ها را بمباران کرده و افرادی که با حمله اول از خواب بیدارشده بودند و به مقابله برخواسته بودند را به مسلسل بستند.

  نتیجه این حمله برای نیروی دریایی آمریکا یک فاجعه کامل بود.360 هواپیمای ژاپنی توانستند 5 نبردناو بزرگ آمریکایی را به همراه 3 کشتی کوچکتر غرق کنند. 3 نبردناو دیگر به گونه ای آسیب دیدند که توان عملیاتی خود را از دست دادند. علاوه بر آن، 188 هواپیمای آمریکایی بر روی زمین نابودشده و 155 هواپیمای دیگر آسیب دیدند. در پایان آن روز شوم 2300 کشته و 1200 مجروح نیز بر دست نیروی دریایی آمریکا مانده بود.

  ژاپن توانست تنها با یک حمله کمر نیروی دریایی حریف را در اقیانوس آرام بشکند، ولی چگونه؟ این نقشه حرفه ای، زمانبندی دقیق و بمباران های ماهرانه در کجا طراحی شدند؟ در اینجا نیز باید دنبال ردپای سربازان پنهان حریف بگردیم.

  6 سال قبل از این حمله درخشان یک خانواده آلمانی که از آشنایان جوزف گوبلز ، وزیر تبلیغات هیتلر، بودند وارد هاوایی شدند. برنارد کوهن به همراه همسرش فریدل ، دخترخوانده اش سوزی روث و پسرش هانس تصمیم گرفتند که به درخواست گوبلز برای سرویس مخفی ژاپن جاسوسی کنند.

  فریدل پس از اقامت در پرل هاربر منزل خود را به محفلی برای همسران افسران نیروی دریایی تبدیل کرد. این زنان در مهمانی های زنانه خود هر خبری که از
  شوهرهایشان می شنیدند بازگو می کردند غافل از اینکه این اخبار می توانند مهمترین منبع اطلاعاتی برای خانواده جاسوس آلمانی باشد.

  سوزی روث 17 ساله، زیبایی خود را برای به دام انداختن افسران جوان نیروی دریایی آمریکا به کارگرفت و با کشیدن آنها به دام عشق خود اطلاعات محرمانه را از زیر زبانشان بیرون می کشید. خانواده کوهن حتی پسر کوچکشان هانس را نیز درگیر فعالیتهای جاسوسی خود کردند. ملوانهای آمریکایی پسر کوچکی را به یاد می آوردند که لباس ملوانی می پوشید و با شیرین زبانی درباره کشتی های بزرگ از آنها سوال می کرد. بارها افسران و درجه داران آمریکایی این پسر کوچک را به گردشهای کوچکی بر روی عرشه ناوهایشان دعوت کردند.

  برنارد اطلاعات به دست آمده توسط اعضای خانواده را ثبت می کرد و زمانی که سرجاسوس ژاپنی تاکئویوشی کاوا در بهار 1941 وارد پرل هاربر شد به وسیله یک چراغ قوه مخصوص از اتاق زیرشیروانی خانه اش اطلاعات را به یوشیکاوا رد می کرد.

  یوشی کاوا ،خود، از مأموران خبره سرویس مخفی ژاپن بود. او در سال 1933 به نیروی دریایی سلطنتی ژاپن پیوست و شاگرد اول کلاس خود بود. 4 سال بعد یوشی کاوا به دلیل مشکلات جسمی پشت میز نشین شد و به سرویس اطلاعاتی نیروی دریایی منتقل شد. او یک نامه تشکر آمیز از شخص هیتلر دریافت کرده بود چرا که با کشف رمز یک پیام نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا مسیر یک کاروان بزرگ دریایی را پیداکرد و اطلاعاتش را به سفیر آلمان در ژاپن ردکرد. این اطلاعات به زیردریایی های آلمانی اجازه دادند تا تعداد زیادی از کشتی های بریتانیایی را در راه غرق کنند.

  یوشی کاوا در پرل هاربر طبقه دوم خانه ای مشرف به بندرگاه را اجاره کرد تا بتواند ورود خروج تمام کشتی ها به پایگاه را ثبت کند. او همچنین بارها هواپیماهای کوچکی را اجاره کرد تا با پرواز بر فراز تأسیسات بندری بتواند اطلاعات دقیقتری از توان آمریکایی ها کسب کند. محل استقرار هواپیماهای نیروی دریایی، آتشبارهای ضدهوایی، مخازن سوخت و مهمات موضوع ها مورد علاقه یوشی کاوا بودند.

  یوشی کاوا از طرح نقشه برای حمله قریب الوقوع ژاپن به پرل هاربر بی اطلاع بود ولی اطلاعاتی که او و کوهن جمع آوری کردند برای طراحان جنگی ژاپن بسیار ذی قیمت از آب درآمدند. این اطلاعات توسط کنسول ژاپن و به صورت رمز به کشتی های نیروی دریایی ژاپن مخابره می شدند.

  هنگامی که فرمان رادیویی حمله به پرل هاربر صادرشد یوشی کاوا تمام مدارک و آثار فعالیتهای جاسوسی خود را از بین برد و زمانی که پس از حمله هواپیماهای ژاپنی مأموران اف بی آی به سراغش آمدند هیچ مدرکی دال بر جاسوسی وی نیافتند.

  یوشی کاوا در تابستان سال بعد و در طی یک برنامه مبادله اسرا به ژاپن بازگشت. خانواده کوهن نیز پس از حمله پرل هاربر مورد بدگمانی اف بی آی قرارگرفتند و همگی دستگیرشدند. در بهار سال 1942 برنارد کوهن به اعدام محکوم شد ولی با لو دادن شبکه جاسوسی آلمان-ژاپن توانست جان خود را نجات دهد. برنارد به 50 سال زندان محکوم شد و به همراه همسر و دخترخوانده اش زندانی شدند. خانواده جاسوسی که بزرگترین ضربه را به نیروی دریایی آمریکا واردکرده بودند پس از پایان جنگ از آمریکا به اخراج شدند و به آلمان بازگشتند.

  منبع: ماهنامه جنگ افزار، شماره 59
 5. 4 کاربر از پست مفید Parnian سپاس کرده اند .


 6. #3
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,666
  سپاس ها : 11,414
  سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  پاسخ : نبرد پرل هاربر (Pearl Harbor)

  ممنون پرنيان جان
  مجله جنگ افزار از بهترين مجلاتيه كه در حال حاضر چاپ ميشه.
  اطلاعات ذيقيمتي در اون پيدا ميشه. من الان 2 سالي هست كه آبونمان اين مجله هستم.
  مطلبي كه درباره پرل هاربر دادي واقعا مفيد بود . ممنون
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 7. کاربر روبرو از پست مفید FFKIA سپاس کرده است .


 8. #4
  هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
  ScarFace آواتار ها
  وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج . گوهردشت
  سن: 32
  نوشته ها : 11,484
  سپاس ها : 10,173
  سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
  یاد شده
  در 50 پست
  تگ شده
  در 758 تاپیک

  پاسخ : نبرد پرل هاربر (Pearl Harbor)

  من به صورت کاملا اتفاقی این تاپیک رو دیدم
  برام جالبه !!! مگه از روی این نبرد هوایی یه فیلم نساختن؟؟؟
  به همین اسم و با بازی بن افلاک و جاش هارتنت و به کارگردانی مایکل بی
  پس انگاری باید این فیلم رو دید. چون هیچ وقت وقت نکردم این فیلم رو ببینم اما با دیدن زمینه تاریخی که داشته دیدنش خالی از لطف نیست!!!!!!!!

  اینم عکسش

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید


  ----------------------
  دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
  گروه بین المللی ستاره داوود

  ---------------

 9. #5
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,666
  سپاس ها : 11,414
  سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  پاسخ : نبرد پرل هاربر (Pearl Harbor)

  نقل قول نوشته اصلی توسط ScarFace نمایش پست ها
  من به صورت کاملا اتفاقی این تاپیک رو دیدم
  برام جالبه !!! مگه از روی این نبرد هوایی یه فیلم نساختن؟؟؟
  به همین اسم و با بازی بن افلاک و جاش هارتنت و به کارگردانی مایکل بی
  پس انگاری باید این فیلم رو دید. چون هیچ وقت وقت نکردم این فیلم رو ببینم اما با دیدن زمینه تاریخی که داشته دیدنش خالی از لطف نیست!!!!!!!!

  اینم عکسش
  سروش جان واقعا نمیدونستی که این فیلم بر مبنای ماجرای واقعی ساخته شده؟
  اتفاقا هفته پیش یکبار دیگه این فیلم رو دیدم.
  کاری به ارزشهای هنری فیلم ندارم. اما از نظر جلوه های ویژه همیشه ساخته های مایکل بی رو قبول داشته ام.
  در این مورد هم فیلم پرل هاربر از نظر ساختن وقایع اون اتفاق چیزی نزدیک به شاهکاره و واقعا جلوه های عالی ای داره
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 10. کاربر روبرو از پست مفید FFKIA سپاس کرده است .


 11. #6
  هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
  ScarFace آواتار ها
  وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج . گوهردشت
  سن: 32
  نوشته ها : 11,484
  سپاس ها : 10,173
  سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
  یاد شده
  در 50 پست
  تگ شده
  در 758 تاپیک

  پاسخ : نبرد پرل هاربر (Pearl Harbor)

  نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
  سروش جان واقعا نمیدونستی که این فیلم بر مبنای ماجرای واقعی ساخته شده؟
  اتفاقا هفته پیش یکبار دیگه این فیلم رو دیدم.
  کاری به ارزشهای هنری فیلم ندارم. اما از نظر جلوه های ویژه همیشه ساخته های مایکل بی رو قبول داشته ام.
  در این مورد هم فیلم پرل هاربر از نظر ساختن وقایع اون اتفاق چیزی نزدیک به شاهکاره و واقعا جلوه های عالی ای داره
  در مورد تاریخی بودن فیلم که شک نداشتم اما هنوز که هنوزه ندیدمیش
  خوب بعضی از فیلم های تاریخی یه طوری هم از خودشون در میارن دیگه!!!!!
  اما واقعا نمیدونستم واقعیت داره
  نمیدونم چرا اما هنوز وقت نکردم دانلودش کنم!! اما از وجوده این فیلم خیلی وقته مطلع هستم
  فیلمی با سبک قدیمی با هواپیما های قدیمی !!این طور که تعریفش رو هم که کردی باید حتما ببینمش!! رفت به لیست دریافت امشب یا فرداشبم!!!

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید


  ----------------------
  دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
  گروه بین المللی ستاره داوود

  ---------------

 12. #7
  هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
  ScarFace آواتار ها
  وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج . گوهردشت
  سن: 32
  نوشته ها : 11,484
  سپاس ها : 10,173
  سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
  یاد شده
  در 50 پست
  تگ شده
  در 758 تاپیک

  پاسخ : نبرد پرل هاربر (Pearl Harbor)

  نمیدونم جاش اینجا است بگم یا نه !!!
  اما نخواستم یه تاپیک هم براش بزنم که بشه دو تاپیک پس همینجا نظرم رو میگم
  وایییییییییییی عجب فیلمی بود!!! 3 ساعت فیلم 2 ساعت کامل هیجان مطلق!!!
  حمله ژاپنی ها به هاوایی یا بهتره بگم به پرل هاربر یکی از وحشتناک ترین حمله هایی بود که تو فیلم ها دیدم!!!!!!
  وای خداااااااااااااا دیونه کننده بود حملشون!! ناوها نابود کشتی ها نابود!! هواپیما ها بلند نشده نابود هاوایی با خاک یکسان شد!!امریکا واقعا اون زمان چقدر ضعیف بود!!!
  با یه جمله استثنایی توسط ژاپنی ها که به حق بگم واقعا نامردی رو به حدش رسونده بودند قسمت هاوایی رو با خاک یکسان کردند
  بازی بازیگرا خوب بود و بعضا عالی اما از بازی بازیگر اصلی فیلم بن افلاک خوشم نیومد واقعا برا بازیگری ساخته نشده! و اصلا نمیتونه خوب بازی کنه
  واقعا فیلم پر خرجی بود!! بعضی از افکت ها عالی دراومده بود بعضی هاش هم افتضاح
  اما درکل فیلم شاخی بود و تعصف خوردم که تاامروز این فیلم رو ندیده بودم
  ویرایش توسط ScarFace : 05-18-2011 در ساعت 18:14

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید


  ----------------------
  دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
  گروه بین المللی ستاره داوود

  ---------------

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •