مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh همه کاربران من !!!! (واقعیت ffkia)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22

موضوع: همه کاربران من !!!! (واقعیت ffkia)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,414
    سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

همه کاربران من !!!! (واقعیت ffkia)

-باز میبینم که همه چیز طوری پیش رفت که بار من و شما جلوی هم بشینیم و حرف بزنیم.

-بله بله .... ظاهرا این طور به نظر میرسه.

-میدونید این جلسه قراره درباره چی حرف بزنیم.

-نه... اما مهم هم نیست. از هر چی دلتون میخواد بگین.

-خیلی واضحه که دارین خودتونو به اون راه میزنین.

-جدی واضحه؟ چرا من فکر کردم که زیاد واضح نیست؟

-نمیدونم ... شاید شما فکر میکنین که هیچ کس متوجه اعمالتون نیست.

-اتفاقا برعکس .... من طور دیگه ای فکر میکنم. من فکر میکنم همه دارند اعمالم رو میبینند و من باید فکر کنم که چطور منحرفشون کنم.

-واقعا که ... میبینم که کاملا از دلیل اینجا بودنتون مطلعید!!

-من عادت دارم که همه چی رو پیش بینی کنم عزیزم...

-میشه بگین الان پیش بینی تون از وقایعی که بناست اینجا اتفاق رخ بده چیه؟

-اجازه بدین در این رابطه فعلا صحبتی نکنم!

-چرا صحبت نکنید؟

-چون ممکنه باعث بشه که شما مصاحبه با من رو از دست بدین!

-چطور ممکنه این اتفاق رخ بده؟

-خوب من عادت دارم که از ابتدا آدمها رو افشا شده نبینم, برای همین ترجیح میدم که صحبت کنیم و مسائل روال طبیعیشو طی کنه...

-الان شما من رو تهدید کردین؟

-تهدید!! نه ... شما نیازی به تهدید ندارین...

-فکر میکنم که مسئله داره از روال عادی خارج میشه. به نظرم بهتره با این سوال شروع کنم. آخرین بار که با هم صحبت میکردیم یادمه رفتارهای عجیب و فریبکارانه شما امان کاربران یک سایت دیگه رو بریده بود. چی شد که کاربر FFKIA و یا همون کنفدراسیون کاربرها تصمیم گرفت که بره و یک سایت ایجاد کنه؟

-شاید جواب شما در همون سوالتون باشه. گستردگی کارهای این کنفدراسیون طوری شده بود که در اون سایت نمیتونستیم به همه فعالیتهامون برسیم. به عنوان مثال مدتی بود که به این نتیجه رسیده بودیم که وضعیت ما باید دچار یک تغییراتی بشه.

-چه نوع تغییراتی ؟

-اون چیزی که ما در اون سایت در حال ارائه اون بودیم یک فرضیه بود به نام کاربری متمرکز DU یا (Direct User) ... اما از همون زمان نظریه پرداز ما تصمیم گرفت که طرح جدیدی رو به اجرا در بیاره ... این طرح از قانون جدیدی در فیزیک پیروی میکنه که به مجزا سازی شهرت داره.

-مجزا سازی ؟ من همچین چیزی نشنیدم در فیزیک!!

-بله عزیزم شما از قوانین جدیدی فیزیک خیلی خیلی عقب هستین. این قانون جدید رو فرهادمون ارائه داده و در همه جوامع علمی هم تائید شده.

-عجب عجب ... پس فرهادتون فیزیکدان هم هست؟

-بله البته این قانون فقط درباره فیزیک نیست. این یه ترکیبی از علوم مختلفه...

-مثلا چه نوع علومی؟

-در این طرح چند ایده مد نظر بود. در واقع ما این طرح رو به صورت مخفی از مدتی قبل دنبال کرده بودیم. در این طرح هر کدوم از ما به جای این که فعالیتمون در بخشی از دپارتمان FFKIA انجام بدیم, دقیقا بر عکس عمل میکردیم.

-بر عکس ؟!!

-بله کاملا برعکس. به این ترتیب که هر کدوم از ما تعداد وسیعی کاربری جدیدی ایجاد میکرد و به این ترتیب میشد کلیت یک سایت رو تحت تاثیر قرار داد. این کار نیاز به ابداع طرح جدیدی داشت که به نام VU شناخته میشد.

-VU!!!

-بله این مخفف Virtual User بود.

-عجب , عجب!!پس دارین رسما اعتراف میکنید که این کار رو میکردین؟

-شما واقعا از جمله نابغه ترین افرادی هستید که من سراغ دارم. بله همین طوره؟

-حس میکنم از این کلمه نابغه به شکل مسخره ای استفاده کردین دوست عزیز؟

-بله ..

-هااااا ... یعنی منو مسخره کردین؟

-دقیقا ...

-چرا بعد؟

-خوب شما مسخره هستید, شما از حداقلهای ذهنی برای درک مسائل عاجزید دوست عزیز.

-چرا ... چی گفتین که من نفهمیدم؟

-ساده است. من در مصاحبه قبلی همه این مسائل رو به شکل مشخصی برای شما توضیح دادم. فکر میکنم هر عقل سلیمی متوجه میشد که اوضاع از چه قراره... اگر متوجه بودین الان من دوباره توضیح نمیدادم.

-آقای عزیز شما اون دفعه درباره به قول خودتون DU به من گفتین نه VU ...

-عزیزم بخش آخر مصاحبه ما رو یکبار دیگه مطالعه کنید. اینه که میگم توجه ندارین.

-کدوم بخشش رو ؟

-همون که گفتم کاربرهایی داریم که صرفا بازار گرمی میکنند و مسئولشون غلاممون بود...

-اوه ... بله بله ...الان خاطرم اومد..!!

-یکی از شما باهوش تر نبود که برای مصاحبه بفرستن؟

-نه قربان ... هر چی تو اون مجموعه گشتیم نتونستیم از من بهتر پیدا کنیم!

-خوب برای من بهتره ...

-چطور ؟

-چون با آدمهای باهوشی طرف نیستم... ادامه بدین

-خب داشتین از VU میگفتین

-بله به این ترتیب بود که کار ساخت کاربرهایی با نامهای مختلف و شرح وظایف مختلف آغاز شد. ما به این جمع بندی رسیدیم که با توجه گستردگی کار باید یکنفر مسئول ساخت این کاربری ها باشه. به این ترتیب اولین واحد ما با نام اختصاصی User Makering شروع به کار کرد.

-عجب ... عجب ... خووووب ؟

-گروههای کاربری باید به چند قسمت مختلف تقسیم میشد. گروههایی که میتونستند توانایی های مدیریتی داشته باشند, گروههایی که میتونستند در مباحث شرکت کنند و گروههای مطلب آفرین و از همه مهمتر TA ..

- چی ؟ TA!!!

-بله TA مخفف ،Thankers Army است. کار این گروه تشکر بی وقفه از فعالیتهای ما بود. البته این کار باید طوری انجا میشد که شخصیت افراد TA به شکل کاملی ماهیت واقعی پیدا کنه...

-میشه توضیح بدین که چطور این کار رو انجام میدادید؟

-این برمیگرده به قانونی که هم مربوط به فیزیکه و هم به علوم انسانی برمیگرده...و اگه بخواهم دقیقش رو بهتون بگم میشه گفت که از اصول مجزا سازی بنیادین پیروی میکنه...

-این دیگه چیه ؟

-این نوعی قابلیته در انسانها که میتوانند در آن واحد به چند نفر مختلف تبدیل بشوند. این قانون وابسته به زمان و مکان نیست و کسی که از این امکان استفاده میکنه میتونه در آن واحد چند نفر مختلف باشه...

-عجب ... بعد شما بودید که این کار رو کردید؟

-من نبودم. ما بودیم. کل کنفدراسیون FFKIA این قابلیت رو داشت. به همین خاطر بود که بعد از محدودیتهایی که برای سایتها ایجاد میشد ما همچنان طوری وانمود میکردیم که انگار هیچ خبری نیست. به عنوان مثال گاهی اوقات میرسید که تو سایت هیچ کاربری نبود. اما در همون زمان شما بیش از 50 کاربر در سایت میدید. ما در واقع قصد کمک داشتیم. البته این پروژه رو تا آخرین لحظات فعالیتمون تونستیم به شکل موثری اجرا کنیم.

-اگر این کار رو نمیکردید چه میشد؟

-خیلی ساده است دوست عزیز اون وقت سایتها به مرحله ای میرسند که اصطلاحا بهش میگن AH..

-یعنی چی ؟

-یعنی ادمین و حوضش!!

-متوجه منظورتون نشدم!

-اصولا شما متوجه هیچی نمیشین. منظورم اینه که ما تو سایت بودیم و غیر از ما هیچ کس نبود. فقط گاهی ادمین سایت هم میومد..

-بقیه کاربرها چی شده بودند؟

-بقیه کاربرها یا از ترس نمیومدن و یا وسیله ای برای اومدن نداشتن..

-پس شما چطوری میرفتین؟

-به سختی!

-میشه کمی توضیح بدین؟

-بله توضیحش کار سختی نیست. ما از یک ابداع جدید دپارتمان FFKIA در این باره استفاده کردیم به نام User Tele Porting ...

-این ابداع شما چی کار میکرد؟

-این امکانیه که به ما اجازه میداد بدون هیچ اتصال فیزیکی به سایت بتونیم با حداکثر کاربری هامون به طور مجزا و مستقل در سایت حضور پیدا کنیم.

-امکان جالبیه. اینو ثبت میکردین... برای این کارها واقعا شما مستحق دریافت جایزه بودین... حیف

-البته کار از این سخت تر بود. تمام بچه های گروه هر روز در گیر زدن پستهای مختلف بودن و گروه TA هم به طور مرتب در حال انجام کارهای مربوط به تشکر بود. البته در این باره تجربه های ناموفقی هم وجود داشت. برخی از دوستان بودند که از این شیوه به شکل سهل انگارانه ای پیش از این استفاده کرده بودند.

-بله بله ... منم یک چیزهایی شنیدم در این باره.... اما واقعا شما کارتون با کیفیت بوده ... حال کردم کلا ...

-همزمان ما مجبور بودیم با نوعی تفکر در سایت مبارزه کنیم که از طرز فکر جدیدی به نام MN پیروی میکرد.

-این رو هم شما ابداع کرده بودین؟

-نه ... این یک مسلک فکریه که بین ایرانی ها زیاد شایعه... در این مسلک فکری شما یک نفر رو دارین که قابلیتهای مختلفی از جمله چت کردن با بیش از بیست ای دی یاهو رو داره و البته اینقدر خودش رو چیزهای مختلف معرفی میکنه که کم کم فراموش میکنه نام اصلیش چی بوده. در این حالت این آدم در نوعی خلسه فرو میره که بهش میگن Multi Name.

-بعد چه اتفاقی براش رخ میده؟

-اتفاق بدی براش رخ نمیده. اما دیگه نمیتونه خودش باشه. ما در مراحل انتهایی عملیات با باگهایی مواجه شدیم که متخصصینمون گفتن میتونه ناشی از حرکتهای غیر سازمان یافته این تفکر باشه.

-از چه زمانی متوجه این طرز تفکر شدین؟

-از زمانی که یک مراسم تولد به صورت سمبلیک برای دپارتمان داشتیم. ما بنا گذاشته بودیم که برای کنفدراسیون یک روز تولد هم داشته باشیم. اما در این روز مهندسین ما گفتن که تعداد کاربرهایی که دارند تولد خودمون رو به خودمون تبریک میگن زیادی از حد شده و به نظر فرهاد این یک نوع به هم ریختگی ریاضی رو در VU نشون میداد.

-واقعا فکر نمیکردم که این بحثمون اینقدر علمی بشه. خوب!

-این به هم ریختگی که در واقع در یوزرهای مجازی به وقوع پیوسته بود یکدفعه به جایی رسید که روال از کنترل خارج شد و یکی از کاربری های خودمون برگشت به خودمون دری وری گفت.

-عجب!!!!!!!!!! چرا این اتفاق افتاد؟

-خوب همیشه در علم برخی چیزها ممکنه اون طوری که پیش بینی میکنیم پیش نره... ما هم فنای علمیم دیگه

-خوب چطور تونستین ماجرا رو کنترل کنین؟

-در واقع ما بستر رو تغییر دادیم. مجموعا به نتیجه رسیدیم که بستر VBulletin در اون نسخه ای که ما ازش استفاده میکردیم, گنجایش بیشتری برای Vitualing نداره و بنابر این نمیشد پروژه رو اونجا تکمیل کرد.

-اما این برنامه شدیدا باظرفیته... چطور همچین چیزی رو میگین؟

-با نگاهی به کدهای برنامه به این نتیجه رسیدیم که برنامه ما میتونه به شکل محدودتری در اون سایت به اجرا دربیاد. یا در مواقع بخصوصی کاربرد داشته باشه. مثل انتخابات ها و جاهایی که قراره در مقاطع خاص نشون داده بشه که سایت دارای کاربره... اما اگه بخواد با فرضیه ما و به صورت دائم پیش بره مشکلات عدیده ایجاد میکنه. ضمن این که در نسخه 4.0.5 چند تا باگ مهم در برنامه فیکس شده بود که میتونست زمینه خوبی برای کار ما فراهم کنه.

-چطور باگهایی فیکس شده بود؟

-باگهایی که در این نسخه فیکس شده بود عموما در راستای فراهم کردن امکان مجزا سازی بود. این امکان میتونست تا جایی پیش بره که یک کاربر جدید برای ما فشار ذهنی کمتری ایجاد کنه و در مواقعی به صورت Auto Pilot عمل کنه.

-یعنی یک کاربر میساختین و کاربره برای خودش کار میکرد؟

-یک چیزی تو همین مایه ها ... این امکان البته دارای پیچیدگی خاصی نیست. اما میشه طوری تنظیمش کرد که خود به خود کار کنه. برای همین ما ID های مختلف به این کاربرها دادیم, چون ممکن بود کاربر حتی بتونه خودش رو به نسخه ای ارتقا بده که بتونه خودش اسمش رو هم عوض کنه.

-پس این طوری شد که شما اقدام به ایجاد سایت جدید کردین؟

-بله ... ما در واقع نسخه جدید ماتریکس .... ببخشید FFKIA رو در اونجا Up کردیم.

-شما میخواهید بگین که این عملیات رو به شکل یک نرم افزار مستقل ارائه دادین؟

-نه ... این در واقع به صورت یک پلاگین اجرا میشه و به سرعت در VB پیشروی میکنه و عمدتا در قابلیت LATU استفاده میکنه.

-این چه امکانیه دیگه؟

-این یک پلاگینه که بهش میکن Login As This User و با این امکان میشه کارهای فوق العاده ای در راستای VU انجام داد.

-جدی! همچین امکانی وجود داره؟

-بله ... میتونید تو گوگل هم دنبالش بگردین. این یکی از مهمترین امکانات این نسخه بود که نسخه جدیدش با امکانات بسیار تونست افقهای جدیدی رو در برابر ما رقم بزنه.

-پس تکلیف سایت قبلی چی شد؟

-هیچی... اون نسخه قبلی هنوز داره اونجا کار میکنه. تعداد زیادی کاربر هنوز وجود داره که برای خودشون دارند کار میکنند. البته همه اینها از مقر اصلی در این سایت کنترل میشه. اینها همچنان دارند از کاربران اونجا تشکر میکنند و گاهی هم ازشون تعریف و تمجید میکند, تو انتخابات شرکت میکنند و برای خودشون رای میدن و کارهای ساده ای نظیر این. تقریبا به این ترتیب میشه یک مقدار از فعالیتهای قبلی ما رو پوشش داد. چون همیشه امکان این هست که رازهامون از پرده بیرون بی افته و ماجرا لو بره.

-خوب انگار همین الان هم این طوری شده... اما من فکر نمیکردم اینقدر گسترده باشه.

-بله بله ... الان هم به نظر میرسه که به بخش کوچکی از فعالیتهای ما پی بردن. اما خوب هنوز نتونستن بخش اجرایی رو از کار بندازن و این دو دلیل داره.

-چه دلایلی؟

-دلیل اول پیچیدگی این مکانیزمه و دلیل دوم خواصیه که هنوز برای اونجا داره.

-چه خواصی؟

-ببیند شما چرا هیچ وقت متوجه نیستید؟ همین الان هم در روز بیش از 50 کاربر به این ترتیب آنلاین هستند و اینها طوری برنامه ریزی شدن که بتونند مستقل از هم کار و فعالیت کنند. اما از همه مهمتر بخش TA هست که داره با قوت به کارش ادامه میده. البته طوری برنامه ریزی شده که دیگه از دپارتمان تشکر نکنه و به جاش اهداف جدید براش تعریف کردیم.

-واااااای ذوق کردم الان .... میشه منم تو لیست بذارین؟

-بله ... چرا که نه ... اسم کاربریتون رو بدین و تعداد تشکر مد نظرتون رو هم بفرمائید...

-اسم کاربری من ***** است. اگه زحمت بکشین یک طوری برنامه بریزین که در عرض ماه آینده ازم 500 تا تشکر بشه ممنون میشم.

-بله ..الان من اسمتون رو یادداشت کردم. مگه مطالبتون ازش تشکر نمیشه؟

-من واقعا خیلی زحمت میکشم. اما خوب چون فقط یک خبرنگار ساده ام کسی بهم توجه نمیکنه. بعد من عضو هیچ گروهی هم نیستم. اینه که کسی دوستم نداره تا ازم تشکر کنه.

-اصلا غصه نخور عزیزم. FFKIA Family Foundation همیشه در خدمت شماست.

-ممنونم. یعنی میشه منم یک روز مثل شما این همه تشکر داشته باشم؟

-بله که میشه. فکر میکنید که تشکرهای من چطور بدست اومده؟ واقعا خیال میکیند که زحمتی بابت اینها کشیده شده؟ لازمه این کار کپی کردن چند تا مطلب از منابع مختلفه و این که (FFKIA Family Foundation) از شما حمایت کنه. البته من جساراتا یک نکته ای رو هم خدمتتون عرض کنم که در تشکر خیلی خیلی موثره...

-بله بله ...بفرمائید..

-ببینید شما چشمان زیبایی دارین. اگه بتونید یکم بینیتون رو رو به راه کنید مسلما تشکرهاتون خیلی بالاتر میره. عکستون رو هم حتما ارائه بدین بعد از عمل, اینم روشیه و من خاطرم هست که در دوران قدیم این راه مهمی بود برای کسب تشکر.

-واقعا ازتون ممنونم. اما فکر میکردم خیلی خیلی نازم !!

-چی شد که این فکر رو کردین؟

-یک دفعه که عکس گذاشته بودم همه برام تو پروفایلم نوشته بودن اینو ... همه ازم تعریف کردن و همه گفتن که من خیلی خیلی خوبم. خیلی قربونم رفتن...

-آهاااان بله ... خوب ... اما زیاد به حرفهای مردم توجه نکنید. راز موفقیتتون رو در تعداد تشکرهاتون ببینید.

-ممنون ممنون ... شما چقدر مهربونید؟

-من ... نه ...من فقط به فکر منافع خودم هستم. ضمنا مجانی براتون این کار رو نمیکنم. به هر حال شما باید هزینه هاشو بپردازید.

-مشکلی نیست. من پول ندارم. اما جاش میام تو انجمنتون ازتون تشکر میکنم.

-اینم فکر خوبیه. اتفاقا ما دنبال کاربرانی هستیم که از غالب مجاز در بیان و در غالب واقعی ازمون تشکر کنند.

-حتما حتما.... اما درباره سایت جدید بگین... اینجا چطور بود.

-خوب اینجا تفاوتها خیلی عمده تر بوده. اولا که ما از نسخه جدید استفاده کردیم که میتونست خیلی خیلی موفق تر عمل کنه و از طرفی هم میشد که یک کنترل عمومی رو کاربران ایجاد شده داشته باشه.

-چطور کنترلی؟

-در نسخه قبلی کاربری ها بر اساس تعداد کاربر موجود ایجاد میشد. به عنوان مثال وقتی 28 هزار تا کاربر وجود داشت روزی میشد 28 تا کاربر جدید رو اتوماتیک تعریف کرد. اما این رقم بر اساس تعداد کاربر الان ما متغییره . مثلا الان ما 400 تا کاربر داریم. برای سیستم تعریف شده که روزانه بین 4 تا 5 کاربر بیشتر ایجاد نکنه تا سیستم از کنترلمون خارج نشه.

-چه جالب. الان تو سایت قبلی هنوز داره این تعداد کاربر روزانه ایجاد میشه؟

-نخیر ... بعد از این که اونجا به نسخه 4.0.7 ارتقا پیدا کرد. این Rate کم شد.

-دلیلش چی بود؟

-خوب یکمقدار عجیبه اما در فرایند آپگرید 9 هزار تا کاربر از اون جا ناپدید شد و به نرم افزار ما هم صدماتی وارد شد. این شد که مجبور به تغییر ساختار شدیم و الان ضریب ایجادمون پایین اومده و در حدود 21 کاربر در روز ایجاد میشه البته این تعدادیه که سیستم ایجاد میکنه شش یا هفت نفر هم خودشون میان.

-خیلی جالب توضیح دادین . میتونید یک کار کنید که این کاربرها مباحث من رو هم داغ کنند؟

-بله که میشه . شما قبلش تعریف میکنید که در چه مطالبی و چه تعداد کاربر باید مشارکت کنند و ما ترتیب کار رو براتون میدیم.

-ممنون واقعا ... خوب از نسخه جدید میگفتید.

-بله نسخه جدید زمانی که شروع به کار کرد, ما به سرعت شروع کردیم به ساختن کاربری های اصلی. مشخص بود که باید سمتها رو طوری تقسیم کنیم که بین هممون قسمت بشه. این طوری بود که تعداد کاربرها در همون روز اول بیش از حد زیاد شد. اما خوب در مرحله بعدی این کنترل شد.

-خاطرم هست که در ابتدای کار یک روز سایت شما از دسترس خارج شد و بعد مشخص شد که هک شده... درسته؟

-خوب ظاهر قضیه همین طوری بود که شما فرمودید. اما مسئله باز برمیگشت به همون طرح ماتریکس ... ببخشید VU ... با توجه به قابلیتهای جدید این بار کاربرها کمی خودسرتر طراحی شدند.

-متوجه نمیشم... یعنی چی خودسر تر؟

-یعنی ما کاربرهایی داشتیم که گاهی هم به روال های تعیین شده پایبند نبودن. به عنوان مثال میتونستند به طور سر خود به زیربنای سایت هم آسیب برسونند و مقوله هک هم نتیجه همین کار بود.

-یعنی یک کاربری ساخته شد که خودتون رو هک کرد!!!

-دقیقااااااا ... مینیم که داره گیراییتون میره بالا ... منو شگفت زده کردین . کاربری ساخته شد که نه تنها به حدی از استقلال رسید که تونست سایت رو هک کنه, که یک گام هم جلوتر رفت و اومد خودمون رو هم مسخره کرد...

-عجب ... عجب ... یعنی کاربرها داشتند هوشمند میشدند؟

-بله ... ما در این راه از ایده های مایلز دایسون در اسکای نت هم استفاده کردیم. منتها این بار یک ربات مد نظر نبود. ما برنامه ای داشتیم که در اون یک User میتونست هوشمند بشه.

-چرا اصلا همچین ایده ای دنبال شد؟

-خوب این کار به دلیل گرفتاری های کاری اتفاق افتاد. ما در این سایت دنبال اهداف وسیع تری بودیم. برای همین دیگه روال طوری نبود که بتونیم مرتب به کاربرها برسیم. من خودم کلا گرفتار بودم به شکلی که تصمیم بر این شد که کاربرها به سمت DU حرکت کنند.

-خدای من ... DU !!

-بله ... چرا که نه .... Dynamic User همیشه منتهای آرزوی ما بود.

-اما این کاربر به شما خسارت زد؟

-بله و مجبور شدیم بنش کنیم. چون خیلی تهاجمی برخورد میکرد. البته در ادامه کاربرهای اینچنینی زیاد به وجود اومد, اما نسخه های بعدی DU قابل کنترل بود. در حالت کلی سیاست FFFF این بوده که اجازه نده کاربری ای غیر از اون چهارچوبی که دوست داریم ساخته بشه.

-یعنی شما کاربرهایی غیر از خودتون تو سایت ندارید؟

-درسته...دلیلی هم نداره که داشته باشیم. ما هزینه ای کردیم که در نهایت بتونه جواب گوی نیازهای روانی و علمی گروه باشه. اینجا شما شاهد یک دسته ربات فعالیت کننده هستید. اینها طوری برنامه ریزی شدن که ترجمه میکنند, تحلیل میکنند, نقد میکنند, از نقد هم انتقاد میکنند, بررسی انجام میدن, مدیریت میکنند, ویراستاری میکنند و از هم تعریف میکنند و هزاران کار دیگر...

-واقعا این دستاورد بزرگیه ... نه؟

-دربرابر اهدافی که داریم ...نه ... اما در برابر نسخه قبلی بله... ما توانستیم که یک سیستم پویا داشته باشیم که در هر لحظه با تغییراتی در ساختار بتونه برای اهداف مختلف به کار بره. شما کافیه یک کاربر تعریف کنید و نوع علمی که علاقمند هستید رو به صورت یک فایل بهش بدین. در کسری از ثانیه کاربری خواهید داشت که خواهد توانست با استقلال عمل کامل در مباحث شرکت کند و حتی نوآوری علمی هم از خود بروز بدهد.

-خارق العاده است ... واقعا اینو میگم.... شما توانستید نوعی AI تولید کنید.

-بله ... بله ... ما آدمهای توانایی هستیم.

-فضایی که به وجود آوردید دارای افرادی از جنس مذکر و مونث است. گاها دیده میشه که این افراد با هم صحیت میکنند و حتی وارد مسائل احساسی هم ممکنه بشوند.

-البته ما تمام تلاشمون رو کردیم که کلید احساس رو در کاربرها غیر فعال نگه داریم. اما گاهی کاربرهایی داشتیم که به شکل خود سرانه در این باره فعال شدن و مشکلاتی ایجاد شده.

-در این مواقع چاره چیست؟

-چاره خاصی نداره . ما همون طور که میبینید کاربر رو مسدود میکنیم و بعد سعی میکنیم رو برنامه کار کنیم تا بتونه با فراموش کردن گذشته اش به فعالیت جدیدی رو بیاره.

-مثلا اگه کارش ترجمه باشه بعدش چی کاره میشه؟

-این بسته به برنامه متغییره ... به هر حال زمانی که کش کاربر کلیر میشه, دیگه اون ذهنیت قبلی رو نداره و میتونه هر کاری بکنه. میتونه به TA بپیونده تا روالش عادی بشه.

-بله بله ... TA ... خیلی TA خوبه ... منو یادتون نره هاااا.

-نه عزیزم ....مطمئن باشید.

-من فکر میکنم که شما نسبت به دفعه قبل خیلی صریح تر و مشخص تر صحبت کردین, دفعه قبلی خیلی بسته موارد رو عنوان کرده بودین.

-بله خوب ... دفعه قبل به هیچ عنوان نباید مسائل FFFF برملا میشد. من تا جایی براتون گفتم که لازم بود و مشکلی ایجاد نمیکرد. به عنوان مثال ما بحث عمده ای داشتیم درباره Direct User که مشکلی نداشت و اشاره هایی سربسته به VU اما این بار شما رو در جریان کلیت پروژه گذاشتم, علاوه بر این که علی رغم گستردگی ما در اون ورژن به هر حال بستر متعلق به خودمون نبود.

- پس بهتر شد که الان یک بستر برای خودتون ایجاد کردید..

-مسلما بهتر شد, اینجا دیگه کسی نمیتونه بگه چرا این طور شد و چرا اون طور شد. چون همه اینجا رو کاربرهایی پر کرده که از دم همه مجازی هستند و در واقع باید خدمتتون بگم که ذهنیت آدمها برامون اهمیتی نداره.

-خوب به هر حال شما یک مجموعه فعال سینمایی رو کنترل میکنید. فکر افراد خارج از این روال براتون مهم نیست؟

-خیر ... مگه باید مهم باشند؟

-نمیدونم ... یعنی باید بگم که ایده ای ندارم.

-بهتر که ایده ندارید. ما اصولا در این باره از منطق "درک" استفاده میکنیم.

-درک!!!

-بله دوست من.... ما یک مجموعه خوب از کاربرهای مجازی داریم. کاربرهایی که همه اونها رو سیستم VU با کلی برنامه ریزی ایجاد میکنه و این مجموعه داره خوب کار میکنه و خروجی خوبی داره.

-خوب من هنوز متوجه مقوله درک نشدم!!

-آهان ... درک ... بله یادم رفت خدمتتون بگم, منظورم اینه که محلی وجود داره به نام درک... به این مفهوم که همیشه برای کسانی که نمیتونن این موفقیت های علمی و ارزشمند ما رو ببینند جا هست.

-همیشه حس میکردم که درک جای خوبی نیست... اما نمیدونم چرا الان حسم فرق کرده!! خاطرم هست که شما بار قبل گفتید که شما همون گروهی هستید که بناست برنده بشید... این اتفاق خواهد افتاد؟

-دوست عزیز انگار باز دقت ندارید. ما همون گروهی هستیم که برنده شد. گروهی که تونست یک VW ایجاد کنه. این هدفی بود که ما بهش جامه عمل پوشوندیم. این از دید شما موفقیت نیست؟

-به نظر موفقیت میاد... بله بله شما موفق بودید. در پایان حرفی ندارید بزنید؟

-حرف زیادی ندارم که نگفته باشم. اما فقط باید به دوستانی که ما رو متهم به مخفی کاری میکنند عرض میکنم که یکبار دیگر مصاحبه قبلی ما رو بخونند تا ببینند که ما همه چی رو صریح و بی پرده پوشی بیان کردیم. حال اگر اونها مطلب رو نگرفتند این دیگه تقصیر ما نیست.

-به نظر میرسه که همین طور بوده ... در باره آینده چی میتونید بهمون بگین؟

-درباره آینده ای که پیش رومونه هم من در این مصاحبه به وضوح صحبت کردم. آینده ما با کاربرهای مجازی بیشتر و Virtual User ها به پیش خواهد رفت. گاهی میشه که برای این کاربرها دچار کمبود اسم میشیم و به نظر میرسه که کار سختیه انتخاب این همه اسم. اما دنیای آینده متعلق به ماست. دنیایی که هر روز خالی تر از واقعیتها میشه و ما در این دنیا پیشتازیم. FFFF در این دنیا حرف اول رو میزنه و ما به دنبال روزی هستیم که با بیش از 300 هزار کاربر مجازی بتونیم به هدف عالیمون دست پیدا کنیم.

-هدف عالیتون؟ در این باره چیزی نگفتید!

-نگفتم؟ فکر کردم گفتم! ... بله هدف عالی ما و چیزی که در نهایت این راه وجود داره Virtual City است. شهری از انجمنهای به هم پیوسته که با استفاده از Clud Computing میتواند به کنترل تمام جامعه اینترنتی بپردازد.

-آفرین ... چی بشه اون شهره ... آخرش چی میشه... منظورم اینه که در نهایت بعد از این همه سرمایه گذاری و صرف وقت و اینها چی بدست میاد؟

-معلومه که چی بدست میاد ... ما میتونیم صفوف منظم TA رو به بیش از 1 میلیارد کاربر برسونیم. میدونید بعد چه اتفاقی می افته؟

-نه .... حقیقتش من دارم گیج میشم... TA اینجا چه نقشی میتونه داشته باشه؟

-تشکـــــــــــــــــر دوست من...

-تشکـــــــــــــــــر!!!!!!!! !!!!

-بله دوست عزیز .... با 1 میلیارد تشکر کننده FFKIA Family Foundation میتونه به بیشتر از افراد کره زمین تشکر دست پیدا کنه.

-واااااااای چقدر عالـــــــــــــــــــی ...

-بله ما به دنبال تعالی هستیم مانند شعارمان...

-من شعارتون رو ندیدم ... کدوم شعار....

-هر IP یک TA...

-در پایان میتونم ازتون یک سوال بکنم؟

-حتما .... در خدمتم...

-اسم واقعیه شما چیه؟

-شما چی دوست دارین صدا بزنین؟

-فکر نکرده بودم .... اما گمونم فرخ خوب باشه...

-دیدین باز دقت ندارید. اسم من رو کاربری تعیین میکنه که دارم باهاش کار میکنم.

-همین الان اسمتون چیه؟

-Admin

-شما که تو سایتتون ادمین ندارید که !!!!!

-خوب پس دارم تو یک سایت دیگه کار میکنم که ادمین داره ...

-هاااااااااااااااا ...

-آهااااااااااااااان بابا ...

پــــــایـــــــان

هر IP یک TA ....
    این مطلب رو هر جا دوست داشتین کپی کنید
    فرخ.ف

ویرایش توسط FFKIA : 10-15-2010 در ساعت 19:06
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

پاسخ : همه کاربران من !!!! (واقعیت ffkia)

خدا وکیلی حوصله داری در حد تیم ملی و لالیگا چقدر نوشتی تو از نفس افتادم تا تموم شد
    عالی بود در یک کلام خسته نباشی داداش
    اما عجب ادمی هستیا باید زیادتر بشناسمت تورو
    یه میلیونی کاربر داری منم هی میگم چطوری این رسیده به 2500 تا تشکرا
    بگوووووووووو

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

4. 3 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

ADoLF آواتار ها
    وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,447
    سپاس شده 2,143 در 951 پست
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

مرسی فرخ جان
    بعد از این پیروزی کثیف استقلال ، بسی خندیدم
    این واقعیت های جامعه است
    باید فرهنگ سازی کرد تا از این قبیل قبیل حرکات پیش نیاد

آنان که میفهمند عذاب میکشند
    و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند

6. کاربر روبرو از پست مفید ADoLF سپاس کرده است .

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,748
    سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

فرخ ،‌فرخ ، فرخ
    واقعا غافلگير شديم
    فرخ ، ادمين ، فرهاد و هر كسي هستي ، غافلگير شديم و بي نظير بود !
    چقدر دلمون براي اعترافاتت تنگ شده بود ، چقدر اعترافاتت قشنگ و به جا بود
    ولي يه سوال پيش مياد ، واقعا اين همه هزينه واسه تشكر ؟؟!!!!!
    ارزش داره واقعا ؟!!!!!!
    اين مقوله "درك " ارزش والايي پيدا كرده هااااااا ،‌جاي مناسبي به نظر مي رسه

8. 2 کاربر از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده اند .

AloneDreamer آواتار ها
    وضعیت : AloneDreamer آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,324
    سپاس شده 3,395 در 1,194 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 590 تاپیک

خیلی حال کردم فرخ جان ... دستت درست ...
    من موندم تو حوصله داری اینقدر تایپ کنی ...؟ چند وقت طول کشیده تا اینو نوشتی ...؟
    خیلی علمی بودا ... البته با چاشنی طنز ...
    همیشه از این کارا بکن ... مرسی/.

10. کاربر روبرو از پست مفید AloneDreamer سپاس کرده است .

RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

خب داستان این کاربر معلوم الحال مدتیست بر سر زبانها افتاده است.
    چه زمانی که تعدادی برادر و خواهر و دوست دور هم جمع شده بودند و برای یک نام کاربری مینوشتند تا همگان انگشت به دهان بمانند که چه خبر است و این کاربر کیست که به تنهایی از پس اینهمه نوشتار بر می آید، چه اکنون که برای خودش تنها یک سایت زده و سیصد و اندی کاربر را به تنهایی ساخته و ساپورت میکند و از برای هر کدام معنا و مفهومی جداگانه استخراج کرده است.
    یکی را تاریخ آموخته معرفی میکند، دیگری را عاشق ادبیات. یکی را گرافیست و دیگری را سینمادوست قهار. برای این یکی تحلیل مینویسد و از طرف آن یکی ویرایش میکند. یکی را ورزش دوست معرفی کرده و دیگری را در علوم کامپیوتر غرق کرده است و همگی را در آن واحد میچرخاند مانند عروسک گردانی که با هر انگشت ده عروسک را بچرخاند...
    عجبا و وا اسفا که این کاربر رویش کم نمیشود و هر روز در اندیشه دیگری است و خوشحالیم که امروز پرده ای دیگر از پرده های کشیده شده بر روی چهره او کنار رفت و چهره جدیدی از او دیدیم.
    باشد که عبرت همگان باشد...
    و من ا.. توفیق

دوباره خواهيم روييد...

12. 4 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .

شاید بعدها درگذر زمان از کنار هم عبور کنیم و به سردی بگوییم این غریبه چقدر شبیه خاطراتم بود
    .:SoMaYeH:. آواتار ها
    وضعیت : .:SoMaYeH:. آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,923
    سپاس شده 555 در 187 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 269 تاپیک

خیلی جالب بود... واقعا بهت به خاطر داشتن چنین حوصله ای تبریک میگم... من اصلا به تو نرفتم...جدی چرا؟
    یعنی الان تمام کسانی که اینجا آنلاین هستند از جمله خودم مجازی هستند؟؟؟ بگم بیان سایتت رو (.....) کنند؟؟؟

14. 2 کاربر از پست مفید .:SoMaYeH:. سپاس کرده اند .

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

درد دلهای یکی از کاربران شبیه سازی شده

این روزا هر روز و هر ساعتی که می گذره، بیشتر از خودم دور میشم.
    بیشتر احساس می کنم که خودم رو نمی شناسم.
    البته این کلمه احساس رو هم نمی دونم از کجا اوردم. چون اصلا نمی دونم احساس یعنی چی؟؟؟؟
    مدام خاطراتی در ذهنم جرقه می زنه که تا به حال تجربه نکردم.
    خیلی از اسامی که می شنوم برام آشناست اما نمی دونم چرا؟
    مدام تحولات جدیدی تو ذهنم رخ میده. یهو دوست دارم تحلیل بنویسم. بعد مدتی احساس می کنم یه مورخم بعد می بینم که نه من کلا یه دختر بی سرو صدام.
    خلاصه این روزا همش احساس می کنم خودم نیستم.
    رفتم پیش یه روانپزشک. بهم گفت که من کلا یه آدم دیگه ام که فکر می کنم که خودمم.اما در واقع اونی که فکر می کنم نیستم. یکی دیگه ام.
    تو دلم بهش خندیدم و گفتم دکتر جان، مثل اینکه مشکل از توئه نه من!!!
    حالا که این طنز مدیر مسئول محترم این سایت رو خوندم فهمیدم اونی که مشکل داره دکتره نیست، یه بنده خدای دیگه است که برای رسیدن به اهداف شومش تو دنیای نت، مارو بازیچه خودش کرده...

16. 4 کاربر از پست مفید Parnian سپاس کرده اند .

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,414
    سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

واقعا از این که اسرار این زندگی روبوتیک را بر شما آشکار کردم شرمنده ام.
    باید میگذاشتم شما در این حس باقی بمانید که واقعا وجود خارجی دارید!!
    اما فریب تا کی؟
    نیرنگ تا کی؟
    سرانجام باید میدانستید که شما موجوداتی هستید بی حس و بی استقلال عمل.
    شما ماشینهای نرم افزاری ای بیش نیستید.
    نه از خود درکی دارید و نه احساسی, هر آنچه دارید را من به عنوان VU Creator به شما بخشیده ام.
    اسمهایی برای شما برگزیده ام تا بتوان شما را صدا زد.
    مسئولیتهایی برایتان در نظر گرفته ام تا با آن بتوانید از هم با رنگ تفکیک شوید.
    هر کدام از شما در روز باید یک تعداد مشخص از من تشکر کنید تا همچنان در TA باقی بمانید.
    و یکروز در نهایت شما را به نسخه جدیدی ارتقا خواهم داد تا هر آنچه در حافظه محدودتان ذخیره شده بود را به فراموشی بسپارید.
    بله شما رباتهایی بیش نیستید...
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

18. 9 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

Dr.House آواتار ها
    وضعیت : Dr.House آنلاین نیست.
    سپاس ها : 128
    سپاس شده 173 در 43 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 20 تاپیک

این الان چی بود؟
    ببخشید من اصلا نفهمیدم.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع