سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh بر باد رفته

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
نمایش شاخه ای1علاقمندی ها
  • 1 ارسال شده توسط RASHNO

موضوع: بر باد رفته

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,225
    سپاس شده 6,213 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

جعبه مدال ها

بر باد رفته

اسکارلت بزرگ‌ترین دختر جرالد اوهارا صاحب مزرعه پنبه تارا تنها به یک چیز می‌اندیشد: ازدواج با اشلی ویلکز پسر مالک مزرعه مجاور. در یک میهمانی در خانه ویلکز اسکارلت به اشلی اظهار علاقه می‌کند ولی اشلی عنوان می‌کند که میخواهد با ملانی دختر داییش ازدواج کند. رت باتلر ماجراجوی خوش قیافه‌ای که شاهد صحبتها بوده‌است اسکارلت را نصیحت می‌کند. جنگ شمال و جنوب آمریکا آغاز می‌شود و اسکارلت با چارلز برادر ملانی ازدواج می‌کند ولی چارلز در اردوی آموزشی در می‌گذرد. اسکارلت به آتلانتا پیش ملانی می‌رود و در آنجا دوباره با رت باتلر که حالا دلال ارتش است و پول کلانی به جیب می‌زند روبرو می‌شود. وقتی آتلانتا مورد حمله نیروهای شمالی قرار می‌گیرد رت به اسکارلت و ملانی کمک می‌کند که ازشهر بگریزند و آنگاه به جنوبی‌ها می‌پیوندد. وقتی اسکارلت به تارا می‌رسد مادرش مرده و پدرش دچار جنون شده‌است و مسئولیت نگهداری از مزرعه بعهده اسکارلت می‌افتد. اشلی از جنگ بر می‌گردد و در کنار اسکارلت زندگی می‌کند. شمالی‌ها برای مزرعه مالیات سنگینی وضع می‌کنند و اسکارلت برای نگهداری مزرعه با فرانک کندی نامزد خواهرش ازدواج می‌کند.پس از مرگ فرانک اسکارلت اداره کارخانه چوب بری اورا بعهده می‌گیرد. سرانجام اسکارلت با رت باتلر ازدواج می‌کند اما...

رمان بربادرفته را شاید همه خوانده باشند اما باز هم دلشان میخواهد که آن را بخوانند. زندگی زیبای جنوبیها و شکوه و عظمتی که در اثر جنگ بر باد میرود آنقدر قابل لمس است که انگار خود در محل حادثه حضور داری.
    میگویند مارگارت میچل نویسنده توانای بربادرفته شخصیت اسکارلت را از روی شخصیت خود الگوبرداری کرده است. اسکارلت هر چقدر هم لوس و خودخواه و بیرحم است، دوست داشتنیست و رت باتلر با تمام رذالت و پستی مردیست که با تمام وجود عاشقش میشوی.
    خواندن این رمان ماندگار و این شاهکار ادبیات کلاسیک را به تمام کسانی که آن را نخوانده اند سفارش میکنم.
    sabaimani به این پست علاقمند بوده است.

دوباره خواهيم روييد...

2. 4 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .

3. # ADS

PHOENIX آواتار ها
    وضعیت : PHOENIX آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,914
    سپاس شده 1,552 در 525 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 5 تاپیک

جعبه مدال ها

وای مهناز جون کاملا منتظر بودم این تاپیک رو بزنی ،ممنونم . بر باد رفته بی شک برای همیشه جزو ماندگارترین آثارها باقی خواهد ماند.من متاسفانه کتابش رو تا حالا نخوندم .اما فیلمش معرکست ، مفاهیمی که تو فیلم عنوان می شه عالیه .

دلم می خواد راجع بهش بنویسم

اسکارلت : دختری که در ناز و نعمت پدری بزرگ شده و در منطقه ای که زندگی می کنه به زیبایی و طنازی معروفه ، و تقریبا هر پسری در اونجا خواهان او هست جز اشلی . درسته که از شخصیت اسکارلت چنین برداشت می شه که او زنیست که به راحتی با هر مردی ارتباط برقرار می کند و از این رو ناپسند است ، اما قدرت و ایستادگی وی در برابر مشکلات تارا مزرعه پدریش ستوندیست . اون که خودش در نازو نعمت بزرگ شده ، هنگام جنگ و قحطی تنها کسیست که خانواده رو دور هم جمع کرده و از آنها محافظت می کند .عاشق اون صحنه ای هستم که در نهایت درماندگی جنگ در زمین تارا می ایسته مشتی از خاکش رو بر می داره و همونجا سوگند می خوره که تارا رو دوباره زنده کنه و این کار رو هم می کنه .
    رت باتلر : که در عین عیاشی جوانمرد است . عاشق شخصیت رت هستم ، چرا که در کنار عیاشی ، عاقل ، با وقار و دلسوزه . اون حتی وقتی خانواده تشکیل می ده از همه کارهای پیشینش دست کشیده و به مرد خانواده تبدیل می شه .اون صحنه رو یادم نمی ره که وقتی بچه دار می شن به اسکارلت می گه باید شیطنتهاشو کم کنه و وقار اجتماعیشون رو بیشتر حفظ کنه ، چون اینکار برای آینده بچشون لازمه .

ملانی: و بالاخره ملانی مهربان ، که تمام رفتارهای یک انسان کامل و بامحبت رو می شه ازش آموخت. گذشت و بردباری ای که از این زن به نمایش گذاشته می شه ، به راحتی قابل هضم نیست .کاش همه می تونستیم یاد بگیریم .

هر چی راجع به این فیلم و مفاهیمش بگم کم گفتم . ببخشید البته اینجا بخش ادبیاته ، ولی دیدم شاید چندان بی ربط نباشه که حالا که شما از کتابش گفتین منم از فیلمش بگم.
    ویرایش توسط PHOENIX : 07-25-2010 در ساعت 22:30

5. 4 کاربر از پست مفید PHOENIX سپاس کرده اند .

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,225
    سپاس شده 6,213 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

جعبه مدال ها

ولی بهت سفارش میکنم حتما کتابشو بخونی اوا جان. فیلمش معرکه است ولی کتابش شاهکاره. اینه که میگم سینما به ادبیات از این جهت لطمه زده. چون وقتی کسی فیلم رو میبینه دیگه کتاب رو نمیخونه و این ضرریه که سینما به ادبیات زده.

دوباره خواهيم روييد...

7. 2 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,060
    سپاس شده 25,644 در 7,115 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
    ولی بهت سفارش میکنم حتما کتابشو بخونی اوا جان. فیلمش معرکه است ولی کتابش شاهکاره. اینه که میگم سینما به ادبیات از این جهت لطمه زده. چون وقتی کسی فیلم رو میبینه دیگه کتاب رو نمیخونه و این ضرریه که سینما به ادبیات زده.
    منم باهات موافقم رشنو جان
    به نظر من داستانی که تو کتاب بیان میشه هیچ وقت نمیتونن بر روی پرده سینما ببرن .
    نمیدونم کتاب پاپیلون رو خوندین یا نه اونم کم شاهکاری نیست
    اما به نسبت در فیلمش اون طور که باید از رو کتاب تقلید میکردن نکردن
    -------------
    اگه کسی قراره فیلمی رو ببینه که از رو کتابی نوشته شده به نظرم اول کتابشو بخونه بد سراغ فیلمش بره
    از این نوع فیلم ها زیاد هست . مثل بربادرفته. پاپیلون . کنت مونت کریستو . رابینسون کروزو . .. ووووو..............
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

9. 2 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع