مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh معرفی فیلم شبهای روشن

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: معرفی فیلم شبهای روشن

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

معرفی فیلم شبهای روشن

نام: shabhaie_roshan.jpg نمایش: 3634 اندازه: 86.9 کیلو بایت

کارگردان: فرزاد مؤتمن

بازیگران:
    مهدی احمدی
    هانیه توسلی
    محسن شاه ابراهیمی
    معصومه اسکندری
    هیلدا هاشم پور
    پیمان میرعلی اکبری

محصول سال 1382

2. 3 کاربر از پست مفید Parnian سپاس کرده اند .

3. # ADS

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

پاسخ : معرفی فیلم شبهای روشن

خلاصه فیلم:

دل من همی داد گفتی گواهی.........كه باشد مرا روزی از تو جدایی!

شب‌هاي روشن اقتباس آزادي است از رمان "شب‌هاي روشن" فئودور داستايفسکي، که دومين فيلم فرزاد موتمن، محسوب مي‌شود.
    یک استاد جوان دانشگاه که زندگی آرام و سرشار از انزوا و تنهایی خود را با تدریس ادبیات و مطالعه کتاب پر کرده است، با دختر جوانی به نام "رویا" آشنا می‌شود که مسیر زندگی خود را به خاطر "امیر"، کسی که دوست می دارد، تغییر داده است...برخورد استاد ادبیات با این دختر جوان و پرشور، در همان چهار شب، سبب می شود تا در زندگی و باور هر دوی آنها تغییر مهمی حاصل شود و مفاهیمی چون عشق، ادبیات و انتظار در نظر آنها جلوه‌ای تازه بیابد...

شب‌هاي روشن، فيلمي نه درباره عشق ورزيدن، بلكه درباره چگونه عشق ورزيدن است و همين نكته است كه فيلم را درخشان مي‌سازد.
    یکی از بهترین و تأثیرگذارترین فیلم هاییه که دیدم. فیلمی که نگاه جدیدی در مورد عشق به من بخشید...

به من گفت بیا
    به من گفت بمان
    به من گفت بخند
    به من گفت بمیر
    آمدم
    ماندم
    خندیدم
    مردم...

5. 6 کاربر از پست مفید Parnian سپاس کرده اند .

!! کیمیاگر !! آواتار ها
    وضعیت : !! کیمیاگر !! آنلاین نیست.
    سپاس ها : 977
    سپاس شده 68 در 47 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 46 تاپیک

پاسخ : معرفی فیلم شبهای روشن

به نظر من این فیلم در کل فیلم خوبی نبود به خصوص مشکل اصلی این فیلم در اقتباس فیلم نامست
    من داستان شب های روشن و خوندم و به نظرم به عنوان یک داستان مکتوب بسیار زیباست اما فیلم نامه ای که از روی یک داستان مکتوب نوشته میشه باید ویژگی های خاص خودش رو داشته باشه که متاسفانه فیلم نامه نویس این اثر (آقای سعید عقیقی) اصلا این نکته ها رو رعایت نکرده
    یکی از مهم ترین فرق های فیلم و داستان اینه که در داستان (به خصوص داستان های کلاسیک) اکثر حجم قصه و روایت توسط دیالوگ بین شخصیت ها بیان میشه اما فیلم یک هنر بصری هم هست و در یک فیلم نامه استاندارد (چه اقتباسی و چه غیراقتباسی) لازمه اکثر حجم قصه توسط اتفاقات و رخدادهای منطقی و فعال بیان بشه که آقای عقیقی به این نکته توجه نکرده بودن و اگه دقت کرده باشین صحنه های بسیاری در فیلم گفتگو بین شخصیت های اصلی داستانه و داستان رو همینطوری پیش میبره که درست نیست و همین موضوع باعث میشه که فیلم در خیلی مواقع از ریتم بیفته
    البته من چند تا فیلم نامه دیگه هم از آقای عقیقی خونده بودم که این نتیجه رو گرفتم که در کل آقای عقیقی فیلم نامه های اقتباسی رو اصلا خوب نمینویسه
    به جز فیلم نامه سایر بخش های فیلم قابل قبول بود ، به خصوص از کارگردانی و طراحی صحنه لذت بردم
    به طور کلی به فیلم شب های روشن نمیتونم نمره ای بیشتر از 5 از 10 بدم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع