مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh گفت و گو با الیکا عبدالرزاقی و سحر زکریا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: گفت و گو با الیکا عبدالرزاقی و سحر زکریا

RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

گفت و گو با الیکا عبدالرزاقی و سحر زکریا

اليكا عبدالرزاقي:«قهوه تلخ» بيشتر از پخش تلويزيوني ديده شد

اليكا عبدالرزاقي كه در سريال «قهوه تلخ» نقش «فخرالتاج» را بازي مي‌كند، درباره‌ لطمات احتمالي كه به كيفيت يك سريال به هنگام پخش هر شبي از تلويزيون وارد مي‌شود، گفت: روز پخش‌بودن و آنتن‌ داشتن، باعث مي‌شود كه كيفيت كار آسيب ببيند.

اين بازيگر در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس تلويزيون ايسنا، خاطرنشان كرد: در پخش تلويزيوني براي تمرين‌كردن بازيگران به دليل محدوديت‌ زماني با مشكل روبه‌رو مي‌شويم و طبيعي است كه استرس كار بالاست. در چنين شرايطي فشار زيادي روي اعضاي گروه است، اما در شرايط فعلي كه پخش سريال در شبكه‌ نمايش خانگي انجام مي‌شود، آرامش بيشتري وجود دارد.

اين بازيگر با اشاره به آرامش بازيگران در شرايطي كه فيلم در شبكه‌ي خانگي عرضه مي‌شود، افزود: اين روزها تمرين‌هاي بيشتري مي‌كنيم، پلان‌هاي گرم‌تري مي‌گيريم و با اعتماد به نفس بيشتري كار مي‌كنيم؛ اين‌گونه تاثير‌گذاري سريال هم افزايش مي‌يابد.

وي ادامه داد: البته اگر اين مجموعه از تلويزيون پخش مي‌شد و پخش روزانه نداشت، شايد باز هم اين كيفيت به‌دست مي‌آمد.

بازيگر سريال «قهوه تلخ» درباره‌ي اين‌كه آيا عدم پخش اين سريال از تلويزيون باعث كاهش تعداد مخاطبان اين مجموعه مي‌شود؟ بيان كرد:
    من هم پيش از آغاز توزيع سريال فكر مي‌كردم كه تعداد زيادي از مخاطبان خود را از دست خواهيم داد، اما اكنون ديدم كه كاملا برعكس شد و اين سريال به خوبي ديده شده است.

عبدالرزاقي با اشاره به پخش گسترده‌ي سريال «قهوه تلخ» بيان كرد: فكر نمي‌كردم كه امكان توزيع فيلم در ايران تا اين حد وجود داشته باشد و به همه‌ي شهرها و شهرستان‌ها برود و اكنون با توجه به بازخوردي كه از مردم گرفته‌ام، احساس مي‌كنم اين سريال، بيشتر از زماني كه در تلويزيون پخش مي‌شد، ديده شده است.

وي درباره‌ي مخاطبان اين مجموعه افزود: مخاطبي كه سي‌دي اين مجموعه را خريداري مي‌كند، حتما قصد ديدن آن را دارد. اما وقتي يك سريال از تلويزيون پخش مي‌شود، چون زمان پخش آن غيرقابل تغيير است، ممكن است اتفاقاتي جلوي ديدن سريال را بگيرد، اما وقتي فرد سي‌دي آن را دارد، هر وقت، زمان آزادي در اختيار داشته باشد، صرف ديدن فيلم مي‌كند.

وي در پاسخ به پرسش ايسنا درباره‌ي كامل نبودن متن سريال و دشواري بازي در اين شرايط توضيح داد: ما عادت كرده‌ايم؛ اما اين‌گونه هم نيست كه هيچ چيزي از متن داستان مشخص نباشد، بلكه حدود ساختار داستان را نويسنده‌ها مي‌دانند و كارگردان هم در جريان است، اما سكانس‌ به سكانس معلوم نيست كه چه اتفاقي مي‌افتد و ما ديگر به اين نوع بازي‌كردن عادت كرده‌ايم و آن را بلديم.

عبدالرزاقي در گفت‌وگو با ايسنا بيان كرد: ما عادت كرده‌ايم كه تداوم حسمان بايد چگونه باشد و سكانس‌هاي قبلي را مرتب چك كنيم و بقيه‌ي اعضاي گروه نيز حواسشان به اين موضوع هست.

عبدالرزاقي با رد شباهت مجموعه‌هاي طنز مهران مديري بيان كرد: طنز در كارهايي كه با مهران مدیری، مدام به روز شده است. البته وجود المان‌هاي تكراري است كه از خنده تماشاچي خنده مي‌گيرد، چون تكرار يك لحظه‌ در بازي طنز، براي مخاطب حالت نوستالژي پيدا كرده است يا نوع گويش يك بازيگر خاص باعث مي‌شود كه تماشاچي براي خود يك تصوير بسازد و همان تصوير باعث مي‌شود كه خنده‌دار و جذاب‌تر شود.

وي تأكيد كرد: واقعا اين تكرار‌ها در بازي‌ها جذاب است. اما نوع كار، تكراري نيست و كاملا ساختار و نوع بازي‌هاي تفاوت دارد.

عبدالرزاقي با اشاره به ثابت بودن تيم طنز مهران مدیری بيان كرد: من فكر مي‌كنم كه تماشاگر دوست دارد تيم ثابت را ببيند و اگر چند بازيگر جديد نيز به كار اضافه مي‌شوند، بايد بتوانند در گروه حل شوند وگرنه بيننده كار را پس مي‌زند؛ چراكه تماشاگر به تيم مشخصي كه مدام كار آنها را ببيند، عادت كرده است و اين حسي است كه من از مخاطبان گرفته‌ام.

به گزارش ايسنا، اليكا عبدالرزاقي متولد 1358، فارغ‌التحصيل ادبيات نمايشي است. او از سال 76 كارش را با تئاتر شروع كرد و در سال 77 با سريال «گمشده» مسعود نوابي به تلويزيون معرفي شد. اولين كار طنز جدي او مجموعه «باغ مظفر» به كارگرداني مهران مدیری است.

در سينماي كمدي، در حق زنان اجحاف شده‌!

"سحر ذكريا" را بیشتر مخاطبان تلویزیون با طنز «پاورچين» مي‌شناسند و با شنيدن نامش ياد نقش «مهتاب» و شخصيت «ياسمنگولا» (كه در شعرهاي مهتاب بود) مي‌افتند. و حالا هم كه با شخصيت لعبت‌الملوك دختر جهانگيرشاه در مجموعه قهوه تلخ بازي مي‌كند. اما او علاقه‌ زیادی به طنز و سينماي كمدي ندارد. در مورد وضعيت سينماي كمدي ايران، حضور زنان در آثار كمدي و همين‌طور فيلم‌هاي ذكريا با او گفت و گو کردیم.

مي‌گويند حال سينماي كمدي خوب نيست؟ نظر شما چيست؟

به نظر من حال هيچ‌كدام از ژانرهای سینمایی خوب نيست ولي شايد چون مردم با شرايط فعلي، بيشتر به کارهای کمدی علاقه دارند ضعف‌هایش بهتر مشخص است‌.

اما خود شما هم در بعضی از این کمدی‌های ضعیف بازی کردید.
    جايي هست كه آدم مجبور مي‌شود به خاطر زندگي، كاري انجام دهد. چون اكثر فيلمنامه‌هايي كه به من مي‌رسد از اين نوع است پس از رد كردن 10 پيشنهاد، مجبورم يازدهمي را قبول کنم. ولي به نظرم نسبت به بقيه، كمتر در اين كارها حضور دارم.

در مورد تلويزيون هم اين شرايط وجود دارد؟
    بله. ولي من سعي مي‌كنم در اينگونه كارها حضور نداشته باشم و پس از پاورچين كار تلويزيوني كمدي ديگري انجام ندادم كه بخواهد مرا زير سوال ببرد. كار الانم با مهران مديري، قهوه تلخ است كه سطحش جداي از اين كارهاست.

مدتي در همكاري شما و مهران مديري وقفه افتاد. دليلش چه بود؟
    من اصولاً خيلي به کار كمدي علاقه ندارم و خيلي اتفاقي به اين ژانر آمدم. اما از آن‌جا كه كارهاي مديري همواره بهترين كار است و اين نوع كار را مي‌شناسد و هجو و بي‌خود نيست، دوباره با او شروع به كار كردم.

شما در تله فيلم «اسرار پدري» که چندی پیش از تلویزیون پخش شد حضور داشتید چه شد بازی در آن را قبول كرديد؟

اين كار كمدي به آن معنا نبود. نقش من اصلا كمدي نبود و كاملا جدي بود. به نسبت تله فيلم‌هايي كه ساخته مي‌شود و مي‌بينيم خوب بود. ضمن اينكه با اطيابي تله‌فيلم ديگري هم كار كرده‌ام كه تقريباً كمدي است اما باز هم نقش من جدي است. در مقایسه با كارهايي كه پخش مي‌شود اسرار پدري بد نبود و من از آن راضي هستم.

مشكلات بازیگران زن كمدين در سينماي ايران چيست؟
    اصولاً خانم‌ها مشكلات زيادي دارند. براي اينكه وقتي در بهترين كار كمدي بازي كنند خيلي از كارها را نمي‌توانند انجام دهند. مثلاً ديالوگ‌هاي آقايان خيلي جذاب‌تر است ولي خانم‌ها در كارهاي كمدي هميشه در حاشيه قرار دارند و نمي‌توانند اصل ماجرا باشند. در واقع در سینمای کمدی در حق خانم‌ها اجحاف شده‌است.

كدام يك از شخصيت‌ها یی که بازی کردید بيشتر در ذهن مردم مانده و خودتان هم آن را دوست داريد؟
    كار من در پاورچين به قدري خوب بود كه مردم هنوز مرا با آن مي‌شناسند. كار عوامل هم خوب بود. البته نقشم در دو فیلم «تله» و «زن دوم» را هم دوست دارم.

مجموعه قهوه تلخ از تلويزيون پخش نمی شود. ناراحت نیستید؟
    فرقي نمي‌كند در كجا ديده شود. بالاخره الان شرايط اينطوری شده است.

درباره جشنواره فیلم کمدی گل آقا که دو دوره برگزار شد نظری دارید؟

خوب است.براي اينكه عوامل سازنده فیلم‌های کمدی با وجود این جشنواره‌ها‌، حداقل سعي مي‌كنند به كارهای‌شان برسند و كيفيتشان را بالا ببرند.

ویرایش توسط 1CHAMPION : 12-11-2011 در ساعت 22:07

دوباره خواهيم روييد...

2. 7 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .

3. # ADS

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,748
    سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

پاسخ : الیکا عبدالرزاقی و سحر زکریا از قهوه تلخ میگویند.

بازي خانم عبدالرزاقي كه واقعا قابل قبول و براي من دوست داشتنيه !
    به درستي و زيبايي تصوير روشني از يك زن كه بارها و بارها موقعيت خودش رو در خطر مي بينه . موقعيتي كه با شانس و اقبال بلندش يك شبه به دست اومده و حتي تو كلام هم حاضر نيست رجوع به گذشته داشته باشه !
    يكي از كاراكترهاي مورد علاقه منه !
    فكر كنم به قول خودشون همين هفتگي بودن سريال بازي ها رو قوي و منسجم ساخته !‌
    نقطه مثبتي كه در سريال هاي روتين و نود قسمتي به چشم نمي يومد !

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

5. کاربر روبرو از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده است .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)