مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh نقد و بررسی فیلم «ملک سلیمان»

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: نقد و بررسی فیلم «ملک سلیمان»

 1. #1
  ADoLF آواتار ها
  وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : Tehran
  نوشته ها : 1,539
  سپاس ها : 3,447
  سپاس شده 2,143 در 951 پست
  یاد شده
  در 5 پست
  تگ شده
  در 486 تاپیک

  نقد و بررسی فیلم «ملک سلیمان»

  هياهويي براي هيچ !!!  در شرايط كنوني سينماي ما، در شرايطي كه فيلمسازي چيزي شبيه ساخت و ساز شده است، روز به روز كيفيت فني فيلم‌ها پايين مي‌آيد.

  وضعيت اكران هر روز بحراني‌تر از قبل مي‌شود، فيلم‌ها به سمت طنزهاي بي‌پايه و اساس و سخيف مي‌روند، بي‌شك بايد از ملك سليمان حمايت كرد.« ملك سليمان» از هر نظر ظرفيت‌هاي سينمايي ما را بالا مي‌برد اما نبايد فراموش كنيم كه به هرحال نقد هم رسالت خودش را دارد. هر چيزي به جاي خودش. شهريار بحراني و گروهش از پس كاري برآمده‌اند كه جاي تشكر و قدرداني دارد. آرزوي تماشاگر ايراني براي ديدن فيلمي ايراني با جلوه‌هاي ويژه روز محقق شده است و اين خيلي خوب است. كسي قرار نيست آنها را ناديده بگيرد اما يادمان نرود كه اين موضوع دليلي بر اين نيست كه از ديالوگ‌هاي فيلم به راحتي عبور كنيم، از فيلمنامه بگذريم و از بازي‌هاي ضعيف چشمپوشي كنيم.

  قبل از اكران «ملك سليمان» شاهد تمامي هياهوها و جنجال‌هاي آن بوده‌ايم. از خبر هزينه‌ها و جلوه‌هاي ويژه خاصش گرفته تا حضور عوامل خارجي در آن. از داستان دشواري كه ساختش در سينماي ما تا حدودي غير‌ممكن بود تا تماشاي تبليغات تلويزيوني و ديدن اسلوموشن‌هاي حقيقي و با كيفيت آن كه هر بيننده ايراني را متعجب و ذوق زده مي‌كند.

  اما پس از تماشاي فيلم تمامي اين هياهوها به يكباره در هم مي‌ريزند و اثري در ذهن تماشاگر نقش مي‌بندد كه به هيچ وجه قرار نيست ماندگار باشد.

  فيلم يك شكست به تمام معناست. شكست البته در مقام يك فيلم.«ملك سليمان »تاثيرهاي مثبتي روي سينماي ما گذاشته و خواهد گذاشت و اين را به هيچ وجه ناديده نمي‌گيريم. مگر تماشاگر ما از تماشاگر روز جهان چه كم دارد كه نبايد فيلم پرخرج ببيند؟ فيلمي كه روي آن وقت، وسواس و هزينه گذاشته شده است؟ اما مشكل اينجاست كه اين يك طرف قضيه است. طرف ديگر خود فيلم است كه بايد به آن هم پرداخته شود. نه اينكه صرف فراهم آمدن اين شرايط خوب باعث شود تمام نقص‌ها ناديده گرفته شود.

  شهريار بحراني را با فيلم نسبتا خوب «حمله به اچ 3» مي‌شناسيم. فيلمي كه به نسبت هدفي كه داشت ( معرفي مختصري از يك عمليات نظامي منحصر به فرد در جهان ) موفق بود. بحراني را تكنسين سينماي ايران مي‌خوانند. اين لقب، لقب بدي نيست و‌اي كاش اين نگاه در كشور ما جا بيفتد كه هركسي قرار نيست همه فن‌‌حريف باشد. در عوض مهارت در يك زمينه مي‌تواند او را به جايگاه قابل احترامي برساند.

  بحراني متولد سال 1330 است و در رشته انيميشن در دانشكده سينمايي لندن نيز تحصيل كرده است. معمولا او را با سينماي دفاع مقدس مي‌شناسند و از لحاظ تكنيكي و فني نيز تا حدودي در ايران شهره شده است.

  فيلم‌هايش فارغ از خوب يا بد بودن‌شان معمولا از نظر دكوپاژ حتي در سخت‌ترين شرايط قابل قبول بوده‌اند. مثل «حمله به اچ 3» كه اگرچه خيلي به لحاظ فيلمنامه و دنياي درام، قابل قبول نيست اما كارگرداني خوب بحراني به‌خصوص در صحنه‌هاي سخت و دشوار نبرد هوايي به هيچ وجه قابل انكار نيست.

  بحراني در صحنه‌هايي كه جنگنده‌ها قرار است مسافتي را بپيمايند، دكوپاژ انجام داده و تمام كات‌ها به هم مي‌خورند. نرم هستند و ريتم كاملا درست و حرفه‌اي است. و اين كار هر كسي نيست چرا كه صحنه‌ها به گونه‌اي هستند كه خيلي جاي كار وجود ندارد.

  در فاصله چند مايلي از سطح زمين قطعا كارگردان دستش آنقدر باز نيست كه از چند زاويه فيلمبرداري كند تا بالاخره در تدوين يك طوري كات‌ها با هم مچ شوند.

  اين در حالي است كه بسياري از كارگردان‌هاي فيلم‌هاي شاهكار فعلي حتي روي زمين و در فضاي آرام و بي‌استرس داخل آپارتماني، از گرفتن دو پلان كه در تدوين با هم مچ باشند و نرم از آب در بيايند عاجزند.

  از فيلم‌هاي بحراني مي‌توان به «پرچمدار» (‌1363‌)، «گذرگاه» (1365 )، «دنياي وارونه» ( 1375 ) كه تنها اثرش در ژانر كمدي است و فيلم «مريم مقدس» ( 1379 ) اشاره كرد كه آخرين فيلمش را ( قبل از «ملك سليمان» ) به نوعي مي‌توان پرتماشاگرترين و پرمخاطب‌ترين اثرش ناميد.

  ضمن اينكه وي تجربه بازيگري و نيز تدوين را در كارنامه‌اش دارد. آخرين اثري كه بحراني آن را تدوين كرده است، سريال «يوسف پيامبر» بود كه در ادامه به شباهت‌هاي آن با «ملك سليمان» اشاره خواهيم داشت.

  اما «ملك سليمان» فيلمي‌ است كاملا بي‌هدف. از ابتدا جهت گيري كارگردان مشخص نيست. داستان سليمان نبي به طرزي كاملا شلخته و غير منظم پرداخت مي‌شود و اساسا پرداخت فيلم از جنس تلويزيوني‌ است. از اين رو «ملك سليمان» را به شدت مي‌توان با سريال «يوسف پيامبر» همسان دانست.

  نوع نگاه و منش سينمايي او نيز با فرج الله سلحشور كاملا يكسان است و شباهت‌هاي فراواني با يكديگر دارند. بازيگرهاي مشتركي در هر دو اثر وجود دارند، دكورها، ديالوگ‌هاي نچسب و غير حرفه‌اي، بازي‌هاي ساده‌‌لوحانه و نيز ساختاري غير سينمايي در هر دوي آنها وجود دارد. با اين تفاوت كه در سريال «يوسف پيامبر»، داستان قرآني حضرت يوسف احسن القصص است و هر ايرادي كه در به تصوير كشيدن آن وجود داشته باشد در پرتو اين حسن داستاني خيلي به چشم نمي‌آيد. اما داستان سليمان نبي احسن القصص نيست و همين كار را براي بحراني سخت كرده است. به‌طوري كه به راحتي و به مانند سلحشور نمي‌تواند از زير بار نقص‌هاي اثر فرار كند. «ملك سليمان» در دقايق ابتدايي خود نه مانند ساختار معمول و كلاسيك اين گونه آثار به معرفي موقعيت زماني و مكاني، شخصيت‌ها و شروع خط داستاني اقدام مي‌كند و نه مانند ساختار مدرن تاكيد خاصي روي زاويه‌اي خاص مي‌كند.

  «ملك سليمان» در دقايق ابتدايي خود فقط و فقط مجذوب جلوه‌هاي ويژه‌اش است و مي‌خواهد آن را براي تماشاگر نشان دهد. از نماي هلي‌شات آغازين فيلم گرفته تا درياچه‌هايي كه به صورت رايانه‌اي خلق شده‌اند و هيچ‌گاه معلوم نمي‌شود فيلمساز چرا اينها را نشان مي‌دهد.

  بازي‌ها از سطح قابل قبولي برخوردار نيستند و اين موضوع وقتي بيش از پيش آزاردهنده مي‌شود كه كاراكتر اصلي فيلم ( سليمان نبي ) كه نقش آفريني آن را امين زندگاني بر عهده دارد نيز بازي به شدت پر نقص و مصنوعي را از خود ارائه مي‌دهد.

  زندگاني از چهره مناسبي براي ايفاي نقش يك پيامبر- قهرمان برخوردار است اما به هيچ وجه نمي‌تواند ديالوگ‌هاي مناسب اين كاراكتر را ادا كند. اين نقش نياز به لحن و قدرت كلامي دارد كه به راحتي از اوج قدرت و برندگي به لحني مهربان و پيامبرگونه تغيير فاز دهد.

  ضمن اينكه بحراني به هيچ وجه قواعد اين نوع آثار را نمي‌داند. وقتي امين زندگاني هنگام نبرد فرياد مي‌زند پهناي شمشير و همه پشت سرش حمله مي‌كنند، بايد بداند كه مديوم شات آن هم از زاويه‌اي تقريبا 45 درجه بيشتر به درد كمدي مي‌خورد. صرف هزينه‌هاي فراوان و استفاده از جلوه‌هاي ويژه زياد و تا حدودي به روز به خودي خود خوب است و كار درستي است.

  مگر ما تماشاگر نداريم؟ مگر تماشاگر ما از اين صحنه‌ها خوشش نمي‌آيد و لياقتش را ندارد؟ اتفاقا خيلي خوب است كه اين روند شروع شده است. اما فراموش نكنيم كه براي تزريق به موقع و به جاي اين هزينه هم بايد فكر شود. فيلم «تروآ»، خوب يا بد، دقيق است.

  كارگردانش از آن همه امكانات هيجان زده نشده و نتيجه كار هم درحد آن هزينه است. سينماي ما هنوز درگير اين سوء تفاهم است كه فيلم پر هزينه، با كيفيت و جذاب يعني اينكه در آن اسلوموشن‌هاي زيادي وجود داشته باشد.

  نه اينكه بخواهيم اين را نظر بحراني بدانيم يا «ملك سليمان» را فيلمي پر از اسلوموشن بدانيم و يا اينكه اساسا استفاده از اسلوموشن را زير سوال ببريم. كلا اين طرز تفكر بين فيلمساز و تماشاگر ايراني باب شده است كه فيلم پر هزينه و حماسي يعني فيلمي كه اسلوموشن داشته باشد. اين تعريف از پايه اشتباه است و بايد اصلاح شود.

  فيلمساز آن‌قدر زياد، بي‌موقع و بي‌منطق از اسلوموشن استفاده مي‌كند كه از موضوع اصلي كاملا دور مي‌شود.

  در نهايت مي‌توان گفت كه«ملك سليمان» نسبت به امكانات ويژه‌اي كه داشت به شكلي هيجان زده ساخته شده و خيلي از خلاقيت بهره نگرفته است.

  اما اين آغاز راه است. قطعا «ملك سليمان» راه را براي آثار بعدي هموارتر خواهد كرد. ضمن اينكه برخورد بحراني با نقد اثرش قابل ستايش است. مرد هميشه متبسم سينماي مذهبي ما اگرچه در فيلمسازي رويكردي شبيه به سلحشور دارد اما خيلي بيش از وي قواعد بازي را رعايت مي‌كند.


  نویسنده :
  حسين گودرزي
  منبع: تهران امروز & سینمای ما

  آنان که میفهمند عذاب میکشند
  و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند


 2. 3 کاربر از پست مفید ADoLF سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

 4. #2
  Amélie آواتار ها
  وضعیت : Amélie آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 30
  نوشته ها : 910
  سپاس ها : 3,829
  سپاس شده 1,528 در 607 پست
  یاد شده
  در 4 پست
  تگ شده
  در 413 تاپیک

  پاسخ : نقد و بررسی فیلم «ملک سلیمان»

  این فیلمو دیدیم و به نظرم کارگردان می خواست که فقط جلوه های ویژه ی فیلمش را که در سینمای ایران بی سابقست به رخ بیننده بکشه وگرنه از نظر من فیلم نامه اصلا خوب کار نشده بود و خیلی زیاد کلی گویی داشت

 5. #3
  کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
  MiSS SAYTA آواتار ها
  وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
  نوشته ها : 7,207
  سپاس ها : 10,748
  سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
  یاد شده
  در 65 پست
  تگ شده
  در 850 تاپیک

  پاسخ : نقد و بررسی فیلم «ملک سلیمان»

  با اينكه اين فيلم رو نديدم ،‌اما واقعا دلم مي خواد جاي اميدواري باشه برامون كه از اين به بعد فيلم نامه هاي بي نقص و عالي رو در كنار اين جلوه هاي ويژه داشته باشيم . ضمن اينكه فكر كنم خوشايند باشه كه روي يك فيلم واقعا سرمايه گذاري بشه ،‌چه از لحاظ مادي ،‌چه مسائل جانبي !
  خسته شديم از بس فيلم هاي گيشه پسند تو اين صنعت داشتيم !

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید


 6. #4
  ADoLF آواتار ها
  وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : Tehran
  نوشته ها : 1,539
  سپاس ها : 3,447
  سپاس شده 2,143 در 951 پست
  یاد شده
  در 5 پست
  تگ شده
  در 486 تاپیک

  پاسخ : نقد و بررسی فیلم «ملک سلیمان»

  متاسفانه هیچ چیزیمون کامل نیست دیگه !
  یا کلا میزنن تو خط عروسی و فیلم هندی
  یا هم کلا فقط جلوه های ویژه

  حالا فکر کنید این جلوه های ویژه رو بدن مسعود کیمیایی باهاش فیلم درست کنه ... چه شود

  آنان که میفهمند عذاب میکشند
  و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند


 7. #5
  1CHAMPION آواتار ها
  وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : دروازه کویـر
  سن: 35
  نوشته ها : 7,425
  سپاس ها : 15,219
  سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
  یاد شده
  در 30 پست
  تگ شده
  در 953 تاپیک

  پاسخ : نقد و بررسی فیلم «ملک سلیمان»

  پروژه عظیم «ملک سلیمان نبی» به نویسندگی و کارگردانی شهریار بحرانی یکی از «آثار فاخر» سینمای ایران است.
  چندین سال روی این فیلم کار شده و هزینه‌های بسیاری داشته است.

  امین زندگانی، محمود پاک نیت، حسین محجوب، مهدی فقیه و الهام حمیدی از جمله بازیگران شناخته شده این فیلم هستند.
  این فیلم اولین قسمت از مجموعه سه قسمتی ملک سلیمان است و قرار است پس از نمایش فیلم اول، قسمت‌های بعدی آن نیز ساخته شود.

  ملک سلیمان در جشنواره فیلم فجر سال گذشته نیز به نمایش در آمد و نامزد ۹ سیمرغ شد که در پایان موفق به کسب ۵ سیمرغ بلورین در بخش‌های بهترین موسیقی متن (چان کونگ وینگ)، بهترین صدا (کینسون چانگ)، بهترین جلوه‌های بصری (لئولو)، بهترین چهره پردازی (سعید ملکان) و بهترین نقش مکمل مرد (مهدی فقیه) گردید.
  همچنین جوایز پلاک طلایی جشنواره و بیرق طلایی در بخش سینمای بین الملل را نیز به خود اختصاص داد.

  در ملک سلیمان بازی‌ها خیلی به چشم نمی‌آید و بیشتر داستان براساس اتفاقات و حوادث پیش می‌رود نه ابعاد شخصیت‌های داستان؛ تماشاگر بیشتر دنبال این است که ببیند چه اتفاقی خواهد افتاد. بنابراین بازیگران خیلی تاثیرگذار نیستند. هرچند که تقریبا تمامی‌بازیگران بازی قابل قبولی ارائه داده اند اما فیلم بیشتر بر روی حوادث تکیه دارد تا شخصیت‌ها و همین باعث شده شخصیت‌ها از سطح حضور در حوادث فیلم فراتر نروند. شخصیت‌ها همان شخصیت‌های آشنا کارهای این‌چنینی هستند.

  اما جلوه‌های ویژه در بیشتر مواقع انصافا خوب از آب در آمده اند. در قسمت‌های زیادی در فیلم از تکنیک‌های کامپیوتری استفاده شده. مثل صحنه نفوذ اجنه و شیطان به انسان‌ها، صحنه جادوگر، صحنه ای در اواخر فیلم که آسمان نورانی می‌شود و صحنه ای که کشتی حضرت سلیمان در آسمان به حرکت در می‌آید و تقریبا همه این بخش‌ها به جز حرکت کشتی در آسمان، کم نقص و آبرومندانه‌اند.
  این جلوه‌های ویژه با کمک و نظارت متخصصان هنگ کنگی ساخته شده اند. مناظر فیلم (که آن هم محصول جلوه‌های بصری است) بیشتر شبیه نقاشی‌هایی هنرمندانه است و برای تماشاگر زیبا و جذاب به نظر می‌رسد. موسیقی متن فیلم نیز کار خارجی‌هاست و به نمونه‌هایی چون موسیقی متن «ارباب حلقه‌ها» بسیار شباهت دارد و تکراری است؛
  البته در انتقال حس و حال فیلم به تماشاگر موفق عمل می‌کند. همچنین مشخص است که روی صدای فیلم (که دالبی دیجیتال است) خیلی کار شده.  اما اگر بخواهیم به ضعف‌های فیلم اشاره کنیم قطعا اولین ضعف آن به فیلمنامه باز می‌گردد. به نظر می‌رسد شهریار بحرانی که آثاری چون مریم مقدس را در کارنامه دارد در این فیلم بیشتر به دنبال تاثیرگذاری تصویری روی بیننده بوده و توجه لازم را به فیلمنامه نداشته است. برای نمونه به یک مورد اشاره می‌کنم.
  در قسمتی از فیلم، میریام (همسر حضرت سلیمان) که نقشش را الهام حمیدی بازی می‌کند، کشته می‌شود و حضرت سلیمان که به او این اتفاق الهام شده، از میانه راهش باز می‌گردد و با مرگ همسرش روبرو می‌شود. این قسمت می‌تواند برای تماشاگر بسیار تاثیرگذار باشد؛ اما در فیلم به آن سطحی و گذرا پرداخته می‌شود و فاقد تاثیرگذاری لازم است. در مجموع می‌شد روی شخصیت‌ها بیشتر کار کرد و ابعاد مختلف آنان را بهتر به تصویر کشید. هرچند که فیلمنامه بارها بازنویسی شده اما اگر ملک سلیمان فیلمنامه بهتری داشت قطعا بیننده را بیشتر با خود همراه می‌کرد. همچنین روند حوادث فیلم نیز خیلی منطقی نیست و درست برای بیننده جا نمی‌افتد.
  بیننده ای که «ارباب حلقه‌ها» و فیلم‌هایی از این دست را دیده باشد متوجه الهام گرفتن ملک سلیمان از آنها خواهد شد.

  فضای فیلم به طور ناخودآگاه بیننده را یاد نمونه‌های‌هالیوودی خواهد انداخت و البته این مساله یک نکته منفی نیست. اشکالی ندارد که با الهام گرفتن از نمونه‌های موفق، یک فیلم خوب بسازیم که بر پایه مفاهیم اعتقادی بنا شده است. اما می‌شد از دام این الهام گرفتن و تکرار، گریخت و نوآوری داشت. مثلا در نفوذ اجنه به انسان‌ها، تا حدودی با چیزی مشابه آنچه در فیلم‌های زامبی‌ها می‌بینیم روبرو هستیم؛ در حالی که می‌شد حول همان مفهوم، به تصویرهای تازه ای رسید. نکته دیگر این که نکات مثبت فیلم‌های چون ارباب حلقه‌ها فقط در تصویربرداری و جلوه‌های ویژه خیره کننده آن خلاصه نمی‌شود؛ بلکه فیلمنامه نیز نقش مهمی‌بر عهده دارد که در ملک سلیمان این نقش کمرنگ شده است.

  به عنوان نکته آخر بد نیست اشاره ای کنیم به فعالیت‌های جانبی سازندگان فیلم. فیلم ملک سلیمان همانند فیلم‌های مطرح جهان یک سایت به نشانی kingdomofsolomon.com نیز دارد که کلی اطلاعات جالب از اخبار مربوط به فیلم تا عکس‌ها و ویدیوها در آن در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است و همچنین یک «باشگاه طرفداران» نیز در این سایت برای طرفداران این فیلم وجود دارد.
  چندین وبلاگ هم روی اینترنت به پوشش اخبار مربوط به آن می‌پردازند.

  اگر تصمیم گرفتید که ملک سلیمان را ببینید بدانید که با اثری متفاوت روبرو می‌شوید و این فیلم تجربه تازه‌ای را برای شما رقم خواهد زد اما فیلم کم‌نقصی نیست و به نظر می‌رسد می‌شد با تامل بیشتر روی فیلمنامه اثر بهتری ساخت.
  ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

 8. #6
  1CHAMPION آواتار ها
  وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : دروازه کویـر
  سن: 35
  نوشته ها : 7,425
  سپاس ها : 15,219
  سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
  یاد شده
  در 30 پست
  تگ شده
  در 953 تاپیک

  پاسخ : نقد و بررسی فیلم «ملک سلیمان»

  این فیلم رو امروز تونستم ببینم و به نظرم فیلمی معمولی بود،بهش از 10 نمره ، 5 میدم
  فیلمنامه ش خیلی ضعیفی بود.
  اما جلوه های ویژه و صداگذاری خیلی خوبی داشت و کم نظیر بود.
  ولی باید قبول کرد در سبک خودش ، با توجه به اینکه از این دست فیلمها تا حالا نداشتیم فیلم خوبی بود و شروعی بود برای فیلمهای بهتر
  شنیدم که قراره شماره 2 و 3 هم داشته باشه،اما ادامه شماره 1 نخواهد بود و داستانی دیگر از سلیمان رو به تصویر خواهند کشید
  ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

 9. #7
  هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
  Parnian آواتار ها
  وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  نوشته ها : 1,879
  سپاس ها : 4,267
  سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
  یاد شده
  در 4 پست
  تگ شده
  در 522 تاپیک

  پاسخ : نقد و بررسی فیلم «ملک سلیمان»

  از نظر من این فیلم حتی جلوه های ویژه آنچنانی نداشت!!!
  واقعا حیف وقتی که گذاشتم براش و رفتم سینما دیدمش اونم بعد مدتها که سینما نرفته بودم.
  وقتی فیلمی رو می بینی باید حداقل بتونی برای بقیه بگی داستانش چی بود... اما من بعد دیدن این فیلم هیچ چیزی برای تعریف ازش نداشتم!!!
 10. #8
  1CHAMPION آواتار ها
  وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : دروازه کویـر
  سن: 35
  نوشته ها : 7,425
  سپاس ها : 15,219
  سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
  یاد شده
  در 30 پست
  تگ شده
  در 953 تاپیک

  پاسخ : نقد و بررسی فیلم «ملک سلیمان»

  نقل قول نوشته اصلی توسط "parnian" نمایش پست ها
  از نظر من این فیلم حتی جلوه های ویژه آنچنانی نداشت!!!
  واقعا حیف وقتی که گذاشتم براش و رفتم سینما دیدمش اونم بعد مدتها که سینما نرفته بودم.
  وقتی فیلمی رو می بینی باید حداقل بتونی برای بقیه بگی داستانش چی بود... اما من بعد دیدن این فیلم هیچ چیزی برای تعریف ازش نداشتم!!!
  گفتم که فیلمنامه خوبی نداره
  پرنیان اگه بخوای با آواتار مقایسه ش کنی،آره جلوه های ویژه ش حرفی برای گفتن نداره،اما باید با فیلمهای ایران مقایسه کنی
  حالا در فیلمهای سینمای ایران کدوم فیلم رو سراغ داری که مثل این فیلم جلوه های ویژه داشته باشه
  یادمون باشه صدا و جلوه های ویژه فیلم کار خارجیها بوده
  ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

 11. #9
  "Critic" آواتار ها
  وضعیت : "Critic" آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Feb 2011
  محل سکونت : sky
  نوشته ها : 319
  سپاس ها : 1,129
  سپاس شده 874 در 212 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 137 تاپیک

  پاسخ : نقد و بررسی فیلم «ملک سلیمان»

  با تشکراز نظرات خوب شما.به نظر من داستان حضرت سلیمان دارای جذابیت هایی است که این داستان را نسبت به بقیه ی داستان ها منحصر به فرد جلوه میدهد.مانند توانایی حضرت سلیمان در برقراری ارتباط و صحبت کردن با حیوانات که در این فیلم به آن هیچ اشاره ای نشده است.و یا ملکه ی سبا که هیچ نشانی از آن را در این فیلم نمی بینیم.امیدوارم جناب بحرانی در کارهای بعدی بیشتر دقت کنند.
  باتشکر.

 12. #10
  Skyfly آواتار ها
  وضعیت : Skyfly آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Oct 2010
  محل سکونت : تهران
  نوشته ها : 1,882
  سپاس ها : 4,547
  سپاس شده 7,229 در 1,439 پست
  یاد شده
  در 22 پست
  تگ شده
  در 778 تاپیک

  پاسخ : نقد و بررسی فیلم «ملک سلیمان»

  نقل قول نوشته اصلی توسط critic.girl نمایش پست ها
  با تشکراز نظرات خوب شما.به نظر من داستان حضرت سلیمان دارای جذابیت هایی است که این داستان را نسبت به بقیه ی داستان ها منحصر به فرد جلوه میدهد.مانند توانایی حضرت سلیمان در برقراری ارتباط و صحبت کردن با حیوانات که در این فیلم به آن هیچ اشاره ای نشده است.و یا ملکه ی سبا که هیچ نشانی از آن را در این فیلم نمی بینیم.امیدوارم جناب بحرانی در کارهای بعدی بیشتر دقت کنند.
  باتشکر.
  ملک سلیمان یک فیلم سینمایی دنباله دار در سه قسمته، و این اولین قسمت به بخشی از زندگی حضرت سلیمان می پردازه. موضوعی مثل داستان ملکه سبا در قسمت های بعدی مطرح می شه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •