مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh مجموعه تلويزيوني «ساختمان پزشكان»

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21

موضوع: مجموعه تلويزيوني «ساختمان پزشكان»

1CHAMPION آواتار ها
    وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
    سپاس ها : 15,219
    سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
    یاد شده
    در 30 پست
    تگ شده
    در 953 تاپیک

مجموعه تلويزيوني «ساختمان پزشكان»

حضور مهران غفوريان و بهنوش بختياري در سریال منتفی شد
    تصویربرداری «ساختمان پزشکان» به کارگردانی سروش صحت شروع شد

مجموعه تلويزيوني «ساختمان پزشكان» به تهيه كنندگي محسن چگيني مرحله پيش توليد را سپري کرد و سريال طي روزهاي گذشته در کاشانک كليد خورد.
    در حال حاضر 10 قسمت از فيلمنامه به طور كامل آماده شده است و نگارش ساير قسمت‌ها نيز ادامه دارد.
    سريال «ساختمان پزشكان» در 70 قسمت ساخته مي‌شود و تا به حال حضور بازيگراني نظير هوشنگ حريرچيان، بيژن بنفشه‌خواه، فرناز رهنما، پروين قائم مقامي، رضا كريمي و بهنام تشكر به همراه بازيگران جديدي چون اميد روحاني، شقايق دهقان، مونا فرجاد و نعيمه نظام‌دوست در آن قطعي شده است.
    حضور مهران غفوريان و بهنوش بختياري نيز كه پيش از اين اعلام شده بود در اين سريال بازي مي‌كنند، منتفي شده است.

سروش صحت پیش از این مجموعه تلویزیونی چارخونه و تله‌فیلم بازی را کارگردانی کرده بود و در این سریال 70 قسمتی با برادران قاسم‌خانی همکاری خواهد داشت.
    داستان‌هاي سريال «خانه پزشكان» به سرپرستي پيمان قاسم‌خاني توسط مهراب قاسم‌خاني، عليرضا نادر فصيحي، ماني صدرايي، حميد برزگر و عليرضا برادران نوشته مي‌شود و قرار است در شب‌هاي زمستان از شبكه سه سيما به روي آنتن برود.

پیمان قاسم‌خانی فیلمنامه‌نویس صاحب‌نام و پرکار این روزها که در "ساختمان پزشکان" حضور پررنگی دارد، تاکنون نویسندگی 9 سریال تلویزیونی و 11 فیلم سینمایی را بر عهده داشته است و برادرش مهراب قاسم‌خانی فعالیت جدی‌اش در صدا و سیما را در سال ۱۳۷۸ و با برنامه ببخشید شما؟ که برنامه‌ای طنز به کارگردانی مهران مدیری بود آغاز نمود. اما به گفته خود او اوج کارهای هنری‌اش به مجموعه تلویزیونی پاورچین برمی‌گردد.

ساير عوامل مجموعه تلويزيوني «ساختمان پزشكان» عبارتند از: تصويربرداران: زين‌الدين علامه و محمدرضا كاظمي، نورپرداز: حسن زارع، طراح گريم و مدير توليد: حميد مهين دوست، طراح صحنه: محراب قاسم‌خاني، كارگردان تلويزيوني: محمود رضايي، صدابردار: عليرضا نورورزيان، مدير تداركات: بهرام دانايي و جانشين توليد:‌ رضا كريمي.
    ویرایش توسط 1CHAMPION : 12-11-2011 در ساعت 21:35
    ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

2. 2 کاربر از پست مفید 1CHAMPION سپاس کرده اند .

3. # ADS

RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

پاسخ : مجموعه تلويزيوني «ساختمان پزشكان»

از قاسم خانی ها بدم اومد. به خاطر کاری که کردند و با مدیری همکاری نکردند. اینا هر دو تاشون با مدیری آدم شدن و نویسنده شدن. مطئنم که نتیجه کارشونو میبینن!!

دوباره خواهيم روييد...

FTSAMO آواتار ها
    وضعیت : FTSAMO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,723
    سپاس شده 2,889 در 963 پست
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 534 تاپیک

چيستا يثربي در نقد «ساختمان پزشكان»: در آشفته بازار تلويزيون بايد از اين سريال تقدير كرد

چيستا يثربي با اعتقاد بر اينكه سريال «ساختمان پزشكان» تكرار كليشه‌هاست، گفت: بزرگ‌ترين ايراد من به اين سريال اين است كه ايستاست و اين ايستا بودن به كار لطمه زده است؛ اين در حالي است كه كارهاي پيمان قاسم‌خاني به تحرك معروف است.

اين نمايشنامه‌نويس و منتقد با بيان مطلب بالا به خبرنگار سرويس تلويزيون ايسنا گفت: شايد شكل اجرايي «ساختمان پزشكان» خوب درآمده باشد ولي از لحاظ متن، پيمان قاسم‌خاني و گروهش به تكرار و از لحاظ دراماتيك به يك يكنواختي رسيده‌اند؛ تنوع فضاهايي كه من انتظار دارم به لحاظ دراماتيك در چنين سريالي وجود داشته باشد، در «ساختمان پزشكان» وجود ندارد.

وي ادامه داد: «ساختمان پزشكان» در ميان سريال‌هاي طنز پيمان قاسم‌خاني، فضاهاي دراماتيكي را كه در كارهاي مهران مديري ديديم و مي‌توانست درام و طنز را با هم بياميزد، ندارد. طنز «ساختمان پزشكان» به سمت طنز آپارتماني، مبلماني و كليشه‌يي رفته است. من اين نوع طنز را دوست ندارم و معتقدم اين نوع طنز كه آدم‌ها با استفاده از كلام طنز پديد بياورند، غلط است؛ بلكه موقعيت‌هاست كه بايد ايجاد طنز كنند.

يثربي افزود: هيچ‌گاه اين صحنه سريال «برره» كه به سربازان مي‌گويند مشق سربازي كنيد و آنها واقعا يكديگر را مي‌زدند فراموش نمي‌كنم؛ اين يك نمونه طنز است نه اين كه عده‌اي روي مبل بنشينند و موقعيت‌هايي پديد آورند كه برگرفته از كلام است؛ ارائه‌ي چنين كاري از آقاي قاسم‌خاني هم بعيد است. من فكر مي‌كنم بداهه‌پردازي بازيگران هم به سريال كمك كرده است. خيلي از اين بازيگران، در صحنه، خودشان هستند حتي فكر مي‌كنم برخي قسمت‌ها را قاسم‌خاني ننوشته يا نظارت كافي روي آن نداشته چون پيمان قاسم‌خاني اجازه نمي‌دهد كار ضعيف روي آنتن برود.

چيستا يثربي كه در رشته روانشناسي تحصيل كرده، با اشاره به حضور كاراكترهايي در نقش پزشك در سريال «ساختمان پزشكان»، عنوان كرد: اين سريال به خصوص از لحاظ علمي و دانش روانشناختي نيز غلط‌هاي فاحشي دارد، كه مي‌توانستند آنها را رفع كنند. گرچه من با اعتراض و صدور بيانيه مخالفم زيرا ما در مورد هر صنفي كه فيلم بسازيم، معترض مي‌شوند.
    ما در سريال «در مسير زاينده‌رود» كه با حسن فتحي كار كرديم هم همين مشكل را داشتيم. وقتي سريالي مثل «متاليست» ساخته مي‌شود، ما از روانشناسان خارجي انتظار نداريم كه به موضوع و شخصيت اعتراض كنند و بگويند چنين شخصيتي وجود ندارد. اما «ساختمان پزشكان» از لحاظ علمي غلط‌هاي فاحشي دارد كه گروه نويسندگان و توليد مي‌توانستند آنها را رفع كنند.

وي در بخش ديگري از سخنانش عنوان كرد: اي كاش با چند مشاور و روانشناس اجتماعي در اين مورد مشورت مي‌شد. «فردا دير است» را كه با حسن فتحي كار كرديم با اين كه من روانشناس بودم و دكتر سيما فردوسي هم در اين كار مشاور بود، غلط‌هاي زيادي داشت. چون آنها را مستقيم نمي‌ديديم. منظورم از مشاور، مشاوري است كه از ابتدا تا انتها با كار باشد. در حال حاضر نيز من يك كار تئاتر در حال اجرا دارم كه تم اصلي آن نيز روانشناسي است اما سعي كردم مسائل را درست نشان دهم.

اين منتقد همچنين يادآور شد: «ساختمان پزشكان» يك طنز اجتماعي است كه نياز به يك روان‌شناس اجتماعي به عنوان مشاور در آن احساس مي‌شود.

يثربي در ادامه با بيان اين كه همه قسمت‌هاي «ساختمان پزشكان» را نديده، يادآور شد: بديهي است كه در يك سريال، چند قسمت هم خوب از آب دربيايد، اما از اين گروه كه همه حرفه‌يي هستند و حتي يك پزشك در آن بازي مي‌كند، انتظارم خيلي بيشتر از اين‌هاست. به خصوص كه سرپرست نويسندگان هم پيمان قاسم‌خاني است.

وي ادامه داد: خيلي‌ها ممكن است از «ساختمان پزشكان» تعريف كنند. اما بايد دلايلشان را بگويند تا ببينيم چقدر براساس واقعيت و چقدر براساس توهم خودشان است. به اعتقاد من، «ساختمان پزشكان» بين سريال‌هاي طنز حال حاضر تلويزيون موفق است چون سريال‌هاي تلويزيون ما روتين، كليشه و نازل هستند و سطح شعور مخاطب را ناديده مي‌گيرند. «ساختمان پزشكان» در بين سريال‌هاي طنز ما آبرومند است.

اين منتقد در ادامه خاطرنشان كرد: ايستا بودن ساختمان پزشكان به كار لطمه زده است. كارهاي پيمان قاسم‌خاني به تحرك معروف است. حتي در برره، ديالوگ تحرك مي‌آفريد اما در اين كار اين طور نيست. وقتي من شنيدم چنين سريالي با اين گروه ساخته مي‌شود، ‌انتظارم خيلي بيشتر از اين بود، چون فكر مي‌كنم ما با موقعيت‌هاي خاصي در ارتباط هستيم كه هم به «ساختمان پزشكان» مربوط مي‌شود و هم به موقعيت‌هاي اجتماعي مختلفي در جامعه؛ اما وقتي به ساختمان پزشكان رجوع مي‌كنيم، مي‌بينيم كه طنز كلامي در اين سريال حرف اول را مي زند.

يثربي افزود: بهترين بازيگران ما در حوزه طنز اين سريال بازي مي‌كنند ولي اين سريال بهترين نيست. من حتي سريال «جراحت» را به «ساختمان پزشكان» ترجيح مي‌دهم زيرا لااقل چيزي را كه مي‌گفت تجربه كرده بود و واقعي بود. نويسنده و كارگردان موضوع را لمس كرده بود اما اين سريال، از كنار خيلي از موضوعات، لمس نشده گذشته؛ پس «ساختمان پزشكان» بهترين سريال طنز ما نيست. بهترين سريال طنز ما هنوز به نظر من «شب‌هاي برره يك» يا «مرد هزار چهره يك» است؛ در اين سريال‌ها ديالوگ، فضاسازي مي‌كرد و لازم نبود لوكيشن‌ها عوض شود.

چيستا يثربي همچنين يادآور شد: اين سريال‌ها را هم پيمان قاسم‌خاني نوشته است. او نويسنده‌ي خوبي است و انتظارات از او بالاست. اما واقعيت اين است كه آيا خود قاسم‌خاني مي‌تواند از «ساختمان پزشكان» به عنوان بهترين سريالش ياد كند؟ مطمئنم جواب اين سوال منفي است. اما تلاش آنها را تقدير مي‌كنم. همين كه در اين آشفته بازار تلويزيون عده‌اي چنين كاري كرده‌اند جاي تقدير دارد چون از سريال‌هاي طنز ديگر بالاتر است. اگر آنها را با خودشان مقايسه كنيم به «ساختمان پزشكان» نمره پايين مي‌دهم ولي اگر با سريال‌هاي ديگر مقايسه كنم نمره بالا مي‌دهم. وقتي يك گروه عالي دور هم جمع مي‌شوند بايد بهتر از اين كار كنند و نتيجه عالي دهد.

وي در ادامه عنوان كرد: تنها نكته خوبي كه مي‌توانم درباره اين كار بگويم، بازي خوب همه بازيگران است، چون همه خوب‌ها را جمع كرده‌اند؛ با اين وجود با اين همه بازيگر و عوامل خوب مي‌توانستند كاري كنند كه مخاطب تلويزيون را خاموش نكند و ماهواره ببيند. سريال‌هاي خوبي هم داريم كه مخاطب را جذب مي‌كند؛ اين سريال، ‌من را جذب نكرد شايد به اين دليل باشد كه من روانشناس هستم يا شايد هم دلايل شخصي وجود دارد كه باعث شد آن را نپسندم.

منبع:ایسنا
    ویرایش توسط 1CHAMPION : 12-11-2011 در ساعت 21:36

I’m past patiently waiting. I’m passionately smashin’ every expectation
    !Every action’s an act of creation

6. 2 کاربر از پست مفید FTSAMO سپاس کرده اند .

FTSAMO آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 534 تاپیک

«مديران تلويزيون از اتفاق تازه نترسند»

هومن برق‌نورد كه در سريال «ساختمان پزشكان» نقش «ناصر» را ايفا مي‌كند، گفت: اين كاراكتر تا حدودي لمپن است.اين بازيگر در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس تلويزيون خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ادامه داد: درست است كه خانواده‌اي كه نشان داده مي‌شود، سطح فرهنگي نسبتا بالايي دارد، اما ناصر به واسطه‌ي ارتباط‌اتي كه با دوستانش دارد، جنسش خراب است و طنز ماجرا هم در اين‌جاست كه پدر و مادر‌، ناصر را بيشتر از نيما قبول دارند، با اين‌كه نيما دكتر است.وي ادامه داد: اين هم يك موقعيت طنز است كه به اين صورت اتفاق مي‌افتد؛ يعني پدر و مادر به ناصر بيش از نيما مي‌نازند.وي درباره‌ي حضور در يك كار روتين طنز، يادآور شد: در دو مجموعه با آقاي رحمانيان كار روتين انجام داديم كه طنز مطلق نبود، اما رگه‌هايي از طنز داشت. «توي گوش سالمم زمزمه كن» و «مسافرخانه سعادت»، اين دو كار بودند. در «باغ شيشه‌اي» مهدي مظلومي هم حضور داشتم كه فكر مي‌كنم اين كار يك شب درميان پخش مي‌شد.برق‌نورد گفت: حضور در كارهاي روتين خيلي سخت است. ما خوشبختانه فشار آنتن را هم نداريم. ولي به هرحال كار سختي است كه فكر نمي‌كنم دوباره بتوانيم آن را انجام دهم. چون برايم خيلي سخت گذشت. اما تيم ما تيم خيلي‌خوب و منسجمي بود كه همه به هم احترام مي‌گذاشتند و هواي هم را داشتند؛ همه با هم دوست بوديم.اين بازيگر كه به هنگام تصويربرداري سريال «ساختمان پزشكان» با خبرنگار ايسنا گفت‌وگو مي‌كرد، بار ديگر تأكيد كرد: كار سختي بود و فكر نمي‌كنم، بتوانم دوباره تجربه طنز روتين شبانه را در آينده داشته باشم. شايد به دليل اين‌كه درحال حاضر فشار زيادي را تحمل مي‌كنم؛ شايد اگر چند روز ديگر اين سوال را جواب دهم نظرم عوض شود ولي امسال ترجيح مي‌دهم به سينما نزديك شوم؛ مگر اين‌كه يك كار خوب و وسوسه‌برانگيز در تلويزيون به من پيشنهاد شود كه نتوانم نه بگويم.برق‌نورد در ادامه در پاسخ به پرسشي درباره حضور بازيگران تكراري در طنزهاي روتين شبانه، عنوان كرد: متأسفانه اين مسأله، بيماري توليدات سيماي ماست كه وقتي يك گزينه جواب مي‌دهد ديگر دست از سرش بر نمي‌دارند؛ در صورتي ‌كه اگر كمي ريسك‌پذير باشند اتفاقات خوبي مي‌افتد. ما درحال حاضر، بازيگران خيلي‌خوبي داريم كه كار نمي‌كنند يا كسي دنبالشان نمي‌رود.اين بازيگر با بيان اينكه در «ساختمان پزشكان» بازيگران جديد خوبي ظاهر شده‌اند، افزود: مديران از اتفاق تازه نترسند؛ تا زماني‌كه نبازي نمي‌تواني برنده شوي. چه اشكالي دارد اگر در مواقعي هم بازنده باشيم و فروش فيلم يا تعداد بيننده كم باشد؟ اين يك تجربه است كه به دست مي‌آيد.

منبع:ایسنا
    ویرایش توسط 1CHAMPION : 12-11-2011 در ساعت 21:37

Don Corleone آواتار ها
    وضعیت : Don Corleone آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,778
    سپاس شده 2,940 در 843 پست
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 849 تاپیک

ساختمان پزشکان موضوع خوبی داره ولی این گیر دادن همه به یک نفر و همه را بد جلوه دادن و یک ادم خوب بیعرضه دیگه کلیشه شده و خسته کننده .

"Critic" آواتار ها
    وضعیت : "Critic" آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,129
    سپاس شده 874 در 212 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 137 تاپیک

دقیقا.........
    تو همه ی طنز های تلویزیونی ما شاهد یه نفر هستیم که رفتار و عادت هاش به آدم های با شخصیت نزدیکه ولی همیشه این آدم ها مظلوم واقع میشن و به نظر من باید این موضوعات کمی تغیر کنه![-o

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,748
    سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

من ارتباط خوبی با این سریال برقرار کردم ، فضای داستان رو دوست دارم و واقعا به نظرم طنز خوبیه که خیلی کم لودگی داره
    من این طنز رو از قهوه تلخ با اون همه تبلیغات بیشتر دوست دارم

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

11. کاربر روبرو از پست مفید MiSS SAYTA سپاس کرده است .

FTSAMO آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 534 تاپیک

منم این طنزو خیلی دوست دارم.البته بعضی قسمتاش تو بعضی چیزا زیاده روی میکنن.مثلا من خودم اونجاهاش که زن نیما میندازتش بیرون خیلی بدم میاد.یا وقتی پدر و مادرشون بین ناصر و نیما فرق میذارن.اینجاهار و به نظرم زیاده روی کردن دیگه.اما این روزا که حتی طنزهای مدیری هم خنده دار نیست و به نظر من اصلا کشش و جذابیت نداره واقعا سریال خوب و سرگرم کننده ایه.

Don Corleone آواتار ها
    وضعیت : Don Corleone آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,778
    سپاس شده 2,940 در 843 پست
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 849 تاپیک

ولی زن نیما و پدر نیما خیلی جالب بازی می کنن . مخصوصا بابای نیما خیلی با حاله

FTSAMO آواتار ها
    یاد شده
    در 1 پست
    تگ شده
    در 534 تاپیک

«ساختمان پزشكان» زير ذره‌بين مردم و منتقدان

بيش از يك ماه از پخش «ساختمان پزشكان» مي‌گذرد و در اين مدت، سريال سروش صحت توانسته است با توجه به نوعي از طنز كه ارائه كرده، مخاطبان نسبتا ثابتي به دست آورد. هرچند سازندگان «ساختمان پزشكان» به دليل خلق شخصيت محوري يك روانشناس (نيما افشار)، از حاشيه‌ها بي نصيب نمادند و در مواردي اين سريال اعتراض جامعه پزشكي و البته جرح و تعديل‌هايي را به همراه داشت.
    خبرنگار سرويس تلويزيون ايسنا، با تعدادي از مخاطبان و همچنين منتقدان تلويزيون، درباره‌ي «ساختمان پزشكان» گفت‌و گو كرده است كه در زير مي‌خوانيد:
    سعيد قطبي‌زاده ـ منتقد ـ درباره‌ي سريال «ساختمان پزشكان» معتقد است: «ساختمان پزشكان» برخلاف سريال‌هاي قبلي سروش صحت، بسيار جذاب، ديدني و دقيق است؛ از نحوه‌ي انتخاب بازيگران گرفته تا موقعيت‌هاي نمايشي و تسلط عجيب صحت روي تلفيق جنبه‌هاي نمايشي قصه و موقعيت آدم‌هاي امروز جامعه؛ بازي بهنام تشكر با تيپ و قيافه و بيان منحصر به فردش اولين شگفتي «ساختمان پزشكان» است. در كنار او بازيگران ديگر هم يك بازي روان دارند؛ همان‌هايي كه تحملشان در سريال‌هاي ديگر قدري دشوار مي‌نمود.

وي ادامه مي‌دهد: درباره‌ي سروش صحت هميشه فكر مي‌كردم كارهايي كه او به عنوان كارگردان يا نويسنده انجام داده، خيلي كمتر از حد توانايي‌هايي است كه دارد. اما با ديدن «ساختمان پزشكان» فكر كنم بتوان نام او را در زمره‌ي بهترين برنامه‌سازان تلويزيون قرار داد. او بدون تكيه بر الگوهاي جواب پس داده و تكراري در قالب طنز، مسير متفاوتي را انتخاب كرده و عملكردش فوق‌العاده است.

اما چيستا يثربي يكي ديگر از منتقدان تلويزيون با اعتقاد بر اينكه سريال «ساختمان پزشكان» تكرار كليشه‌هاست، مي‌گويد: بزرگ‌ترين ايراد من به اين سريال اين است كه ايستاست؛ اين در حالي است كه كارهاي پيمان قاسم‌خاني به تحرك معروف است. شايد شكل اجرايي «ساختمان پزشكان» خوب درآمده باشد ولي از لحاظ متن، پيمان قاسم‌خاني و گروهش به تكرار و از لحاظ دراماتيك به يك يكنواختي رسيده‌اند.

چيستا يثربي كه در رشته روانشناسي تحصيل كرده، با اشاره به حضور كاراكترهايي در نقش پزشك در سريال «ساختمان پزشكان»، ادامه مي‌دهد: اين سريال به خصوص از لحاظ علمي و دانش روانشناختي غلط‌هاي فاحشي دارد كه مي‌توانستند آنها را رفع كنند. گرچه من با اعتراض و صدور بيانيه مخالفم زيرا ما در مورد هر صنفي كه فيلم بسازيم، معترض مي‌شوند. اما «ساختمان پزشكان» از لحاظ علمي غلط‌هاي فاحشي دارد كه گروه نويسندگان و توليد مي‌توانستند آنها را رفع كنند.

چيستا يثربي تنها نكته مثبت «ساختمان پزشكان» را بازيگران خوب آن مي‌داند و مي‌گويد: همين كه در اين آشفته بازار تلويزيون عده‌اي چنين كاري كرده‌اند جاي تقدير دارد چون در بين سريال‌هاي طنز ما آبرومند است.

مخاطبان «ساختمان پزشكان» هم در گفت‌وگو با سرويس تلويزيون ايسنا درباره‌ي اين سريال نظر دادند:

دختر جوان 21 ساله‌اي دراين باره مي‌گويد: «ساختمان پزشكان» نسبت به سريال‌هايي كه تلويزيون پخش مي‌كند خوب است وگرنه سريال خيلي خوبي هم نيست. با اين حال ‌قسمت‌هايي كه پيمان قاسم‌خاني مي‌نويسد نسبتا قابل تحمل است.

بيننده 50 ساله‌ي نيز نظر خود را اين‌گونه عنوان مي‌كند: اين سريال را به عنوان طنزي كه طنز فاخر انتقادي ناميده مي‌شود، دوست داشتم. اين طنز يك طنز موقعيت است و لودگي نيست. به علاوه بازيگران اين سريال را هم دوست دارم.

پسر نوجوان 15 ساله‌اي نيز درباره «ساختمان پزشكان» مي‌گويد: به طور كلي اين سريال، سريال جالبي است و بازيگران آن نسبت به بازيگران سريال‌هاي ديگر با شور و شوق خاصي بازي مي‌كنند.

جوان 25 ساله‌اي نيز معتقد است: به نظرم «ساختمان پزشكان» سريال خوب و مفرحي است و با اين كه فيلمنامه‌اش قوي نيست، نكته‌دار است. يكي از نكات جالب‌ توجه اين است كه به جز شقايق دهقان از بازيگران مطرح و سرشناس استفاده نشده است. بازيگران نقش‌هاي نيما و ناصر كه بازيگران تئاتري هستند توانسته‌اند خيلي خوب با مخاطب ارتباط برقرار كنند. اما «ساختمان پزشكان» صرفا جنبه سرگرمي دارد و به جز اين كه مخاطب را از خستگي‌هاي روزانه جدا مي‌كند، نسبت به ساير سريال‌هاي طنز نكته‌ي جديدي ندارد.

يك دانشجوي رشته مديريت نيز به خبرنگار ايسنا مي‌گويد: «ساختمان پزشكان» نسبت به سريال طنزي مثل «چهارچرخ» موضوع جديدتري دارد. سريال‌هايي مثل «چهارچرخ» با طنزهاي قبلي يكي شده بودند و شبيه آنها بودند ولي «ساختمان پزشكان» طنز جديدتري است كه با آنها متفاوت است.

از طرفي پسر جوان 24 ساله‌اي مي‌گويد: سطح سليقه‌ي مردم به قدري پايين آورده شده كه از سريالي مثل «ساختمان پزشكان» استقبال مي‌شود. شوخي‌هاي اين سريال، تكراري است و مثل طنزهاي 90 شبي كه تازه باب شده بود عمل مي‌كند. هيچ نكته خنده‌داري در «ساختمان پزشكان» نديدم.

بيننده ديگري نيز معتقد است: اين سريال، سريال خوبي است اما تنها ايرادش اين است كه حركت ندارد. اشكال طنزهاي ايراني هم همين است كه در فضاي بسته تصويربرداري مي‌شوند و ديالوگ‌محور هستند. به علاوه در «ساختمان پزشكان» گاهي بيش از حد معمول اغراق مي‌شود و طوري پيش نمي‌رود كه براي مخاطب، غيرمنتظره باشد؛ به عنوان مثال من به عنوان مخاطب هميشه انتظار دارم وقتي نيما و هومن در مطب با هم صحبت مي‌كنند، شقايق دهقان به طور ناگهاني وارد شود.

دختر 23 ساله‌اي كه در رشته عكاسي تحصيل مي‌كند به خبرنگار ايسنا مي‌گويد: «ساختمان پزشكان» ‌طنز خوبي است، شخصيت‌هاي جالبي دارد و طنز آن، طنز موقعيت است.

پسر 20 ساله‌اي نيز «ساختمان پزشكان» را با طنزهاي قبلي متفاوت مي‌داند و اضافه مي‌كند: بازيگران خوبي در اين سريال به كار گرفته شده‌اند و به طور كلي سريال خوبي است؛ ولي نبايد به روان‌شناسان برمي‌خورد و اعتراض مي‌كردند كه چرا پزشكان را به اين صورت نشان داده است.

دختر جواني در اعتراض به «ساختمان پزشكان» مي‌گويد: تا چه زمان مي‌خواهند مردم را با اين طنزهاي تكراري بخندانند؟! فقط شقايق دهقان است كه به اين سريال حال و هواي طنز مي‌دهد اگر او هم نبود نمي‌توانستيم نام اين سريال را طنز بگذاريم. موسيقي تيتراژ پاياني «ساختمان پزشكان» خوب است ولي نه آهنگ و نه محتواي ترانه‌اي كه خوانده مي‌شود، ربطي به مضمون سريال ندارد.

isna
    ویرایش توسط 1CHAMPION : 12-11-2011 در ساعت 21:37

15. کاربر روبرو از پست مفید FTSAMO سپاس کرده است .

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع