مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh Swa.40- تحليل و بررسي وقايع فصل سوم سریال فرینج اپیزود پنجم (Amber 31422)

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: Swa.40- تحليل و بررسي وقايع فصل سوم سریال فرینج اپیزود پنجم (Amber 31422)

 1. #1
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,666
  سپاس ها : 11,414
  سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  Swa.40- تحليل و بررسي وقايع فصل سوم سریال فرینج اپیزود پنجم (Amber 31422)

  برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: bannervzv.gif
مشاهده: 568
حجم: 60.1 کیلو بایت

  برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: inf.png
مشاهده: 479
حجم: 19.1 کیلو بایت

  تحليل و بررسي سريال فرينــــــــــــــج اپیزود چهارم از فصل 3


  تهيه كنندگان :
  جي جي آبرامز
  آلكس كورتزمن
  روبرتو اورسي


  كارگردان:
  در هر اپيزود متغيير


  نويسندگان:
  جي جي آبرامز
  آلكس كورتزمن
  روبرتو اورسي
  جف پينكنر
  جي اچ وايمن


  ژانر : درام، وحشت، راز آلود
  تاريخ نمايش فصل اول : 9 سپتامبر 2008
  تعداد فصول نمايش داده شده : 2 فصل
  تاريخ نمايش فصل سوم : 23 سپتامبر 2010

  موزيك متن :

  مايكل گياچينو، كريس تايلتون
  فيلم برداري :
  تام ياتسكو (20 اپيزود)
  ديويد موكسنس (10 اپيزود)
  فرد مورفي (5 اپيزود)
  مايكل اسلوايس (4 اپيزود)


  تدوين :
  جان دادكوفسكي (12 اپيزود)
  لويان اچ وو (9 اپيزود)
  اسكات وايكري (7 اپيزود)


  بازيگران :
  آنا تورف : اوليويا دانم
  جاشوا جكسون : پيتر بيشاپ
  جان نوبل : والتر بيشاپ
  لانس رديك : فيليپ برويلز
  بلاير برون : نينا شارپ
  كريك اكيويدو : چارلي فرانسيس
  جاسيكا نيكول : آستريد فارنسورث
  مارك والي : جان اسكات

  IMDB Rate : 8.5

  این تحلیل تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این نوشته بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب میگردد.

  برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: bannerblb.gif
مشاهده: 508
حجم: 117.3 کیلو بایت

  تحلیل و بررسی وقایع فصل سوم سریال فرینج اپیزود پنجم (Amber 31422)

  با سلام خدمت علاقمندان سریال فرینج
  اپیزود پنجم سریال فرینج در حالی به نمایش در آمد که به نظر میرسد که میزان طرفداران این مجموعه باز هم کمتر میشود.
  این منحصر به تلویزیون نیست, حتی در بحث های اپیزودیک و یا تحلیلها هم میزان پیگیری و علاقه طرفداران فرینج بسیار کم شده است که این به خودی خود نشان دهنده کم هیجان تر شدن ماجرای فرینج است.
  با این که دو اپیزود گذشته توانست تا حدی به هیجان داستان بیفزاید, اما به نظر میرسد که به طور کلی دوپاره شدن داستان ایده خوبی نبوده است و باعث شده که انسجام داستان تا حد زیادی به خطر بیافتد.
  اپیزود پنجم فرینج با رنگ قرمز مشخص میشود که نشانگر این است که باید پیگیر ماجرای این داستان در دنیای موازی باشیم.

  اما تحلیل و بررسی این اپیزود...

  کهربا...

  اپیزود کهربای 31422 به ماجرای جهان موازی میپردازد و از آنجا که در این ماجرای اولیویای ما هم دخیل است مسلما شاهد داستان جذاب تری از دنیای اول هستیم.
  اولیویای اصلی داستان فرینج بنا به همان چیزهای که در جوهره خود از کودکی داشته باید مورد آزمایش قرار بگیرد. والترنیت به عنوان کسی که سعی دارد از همه راههای ممکن برای دفاع از این جهان و یا نابودی جهان مقابل استفاده کند, میداند که اولیویا چیزی در درون خود دارد که ماورای تمام نیروهای خاص جهان اوست. با این نیروست که اولیویا میتواند با قابلیتهای استثنایی ذهنی اش از مرزهای این جهان بگذرد و وارد جهانی دیگر شود.

  در این میان حادثه جدیدی بخش فرینج را در جهان موازی درگیر خود میکند. فردی که خیلی پیشتر برادرش در میان یکی از طرحهای قرنطینه گیر افتاده است با شیوه ابداعی خود دست به نجات برادرش میزند. ماجرای قرنطینه افراد در حالی که مشخص میشود آنها افرادی هستند که همچنان زنده اند، ماجرای کهربا را وارد مرحله جدیدی میکند.
  با ورود افراد فرینج به این ماجرا شاهد آشنایی با حقایق دیگری در میانه این ماجرا هستیم. صحنه های تکان دهنده باز شدن حفره هایی سیاه چاله مانند بین جهانها نشان میدهد که ابداع کهربای 31422 چگونه توانسته است برای دنیای آنها مفید باشد و میدانیم که مخترع این کهربا کسی نیست جز والترنیت که پیوسته در پی نجات جهان خود از تبعات عدم تعادل است.

  تعادل!

  همه آنچه که والترنیت در دنیای موازی به دنبال آن است بنا به گفته خودش رسیدن به جهانی متعادل است. حال آنکه تمام مسیری که مهاجمان جهان دیگر تاکنون برای این جهان ایجاد کرده اند, افتادن در ورطه یک عدم تعادل پیوسته است که در نهایت نیز به نابودی خواهد رسید.
  اقدام جاشوا رز در بیرون آوردن برادرش نیز یکی از همین اقدامات نامتعادل کننده جهان والترنیت است. اقدامی که میتواند به گفته او با تضعیف ساختار کهربا به اتفاقات مشابه دیگری منجر شود.
  والترنیت اما تنها نگران این مسئله نیست. اگر مردم دنیای او بفهمند که افرادی را که در قرنطینه ها از دست داده اند در حقیقت زنده هستند و میتوان آنها را احیا کرد, فاجعه بزرگتری رخ میدهد و این چیزی است که از دید مردمان عادی باید کاملا مخفی بماند.

  تعادلی که در نهایت والترنیت به دنبال آن است در جایی قرار گرفته که به راحتی در دسترس او نیست, دنیای موازی دنیای او باید برای او قابل دسترس تر باشد و این مسئله تنها با استفاده از ذهن تکامل یافته اولیویا امکان پذیر است.

  در میان این عدم تعادلها دو چیز بسیار جالب است. اولین مسئله استفاده از نوع کهربا در دنیای موازی بود. اگر به خاطر داشته باشد این شیوه یکبار در اتوبوسی در دنیای اول به کار گرفته شد و نتیجه آن نابودی تعداد وسیعی از آدمهای آن دنیا بود. به این ترتیب میتوان به این نتیجه رسید که اختراع والترنیت توانسته در دنیای موازی اش به صورت یک عمل تروریستی مورد بهره برداری قرار بگیرد.

  تا آنجا که در خاطرم هست شیوه عمل آن اتفاق دقیقا با شیوه عمل کهربای 31422 مشابه بود. شاید اگر افراد دنیای اول با ماهیت این ماده آشنا بودند میتوانستند همه آن افراد مرده را دوباره احیا کنند.
  اما مسئله دوم باز میگردد به یک نوع ابداع دیگر که باز هم مربوط به سست کردن بنیاد تعادل میان دو دنیاست.
  این شیوه هم دقیقا توسط همین افراد در جهان موازی مورد استفاده قرار میگرفت و به واسطه آن امکان دستبرد زدن به صندوق امانات بانکها میسر میشد.
  این شیوه از نظر اولیویا آنقدر آشنا بود که با دیدن تجهیزات آنها به طور مشخصی به یاد همان اتفاق افتاد.
  مکانیزم کار این سیستم هم مانند سلف آن دنیایی اش دقیقا سست کردن بنیاد جذبندگی مولکولی است که در این دنیا تبعات استفاده از آن بسیار بیشتر است.
  این اقدام در دنیای دوم میتواند موجب ایجاد حفره ای دیگر میان دو دنیا شود که در نهایت میبایست توسط کهربا آن را پر کرد.


  برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: logoorg.png
مشاهده: 476
حجم: 29.8 کیلو بایت  کورتکسیفان...

  داروی فوق که توسط والتر بیشاپ و ویلیام بل بر روی جمع زیادی از کودکان آزمایش شده بود با گذشت زمان توانسته از این افراد موجوداتی خارق العاده با ماهیتهای فیزیکی عجیب بسازد. زمانی که آزمایشهای والترنیت بر روی اولیویا ادامه پیدا میکند این ماده را در بخشی از مغز وی میتوان به وضوح مشاهده کرد.
  کورتکسیفان فردی مانند اولیویا را دارای پارامترهایی کرده که میتواند با توانایی های ذهنی خویش و بدون هیچ ابزار واسطه ای فاصله میان دو دنیا را بپیماید و کاری را میسر سازد که فردی مثل والترنیت باید با کلی تکنولوژی و ابداع آنرا انجام دهد.
  دست یافتن به این که چه چیز توانسته این قابلیت را به اولیویا ببخشد در این مرحله برای والترنیت کاملا حیاتی است. اما ناخودآگاه اولیویا در این میان یکسره او را همراهی میکند. پیتر بیشاپ در قالب کسی که مانند ضمیر ناخودآگاه یکسره با اولیویا همراه است, در حال زیاد کردن لحظه به لحظه تردیدهای اوست.
  اولیویا با هوش ذاتی ای که دارد حس میکند که باید راز این برخوردها را فقط در ذهن خود نگاه دارد. ضریب هوشی بالای اولیویا و حس استثنایی او در زمانهایی مانند باخبر شدن از انفجار بمب و یا کشف حقیقت درباره جاشوا رز کاملا به کار می آید.

  اما با این که نتیجه آزمایشهای براندون و والترنیت بر روی او در مرحله اول جواب میدهد, در مرحله دوم با هوشیاری اولیویا کاملا مسیر مسدود میگردد. او با آگاهی از واقعیتهای اطرافش در آزمایش دوم پی به واقعیت میبرد و از سویی هم تلاش میکند تا این واقعیت را از دید والترنیت پنهان نگاه دارد.
  با این که والترنیت به سختی ممکن است گول این کار اولیویا را بخورد, اما بار دیگر ثابت میشود که قدرتی که کورتکسیفان به اولیویا بخشیده غیر قابل چشم پوشی است.

  با این که اولیویا با حس قوی خود میتواند ماهیت اصلی حرکت جاشوا رز را کشف کند اما آخرین حرکت جاشوا را میتوان با پارامترهای فداکاری آنقدر حرفه ای دانست که موجب شود کل دستگاه فرینج به اشتباه بیفتد و در همان مسیری حرکت کند که جاشوا میخواهد بعد از قرنطینه خود، ماجرا ادامه پیدا کند. اما به نظر میرسد که حتی این فداکاری هم از دید تیزبین اولیویا دور نمیماند و نمی تواند او را بفریبد.

  پیتر باز در آخرین برخورد به سراغ او میرود تا بیش از پیش بتواند چشمان او را به دنیایی که در آن است باز کند. دنیایی که به گفته پیتر مانند کهربا او را در برگرفته است.

  برآیند...

  اپیزود کهربای 31422 بار دیگر بیننده را به دنیای جذاب ترین شخصیت داستان یعنی اولیویا دانم میبرد. شخصیتی که کل جذابیت فرینج وابسته به حضور اوست. هوش او و توانایی های ذهنی اش خود به خود جذب کننده است.
  اولیویا دانم بار دیگر چون دو فصل گذشته حتی در قالب بخش فرینج دنیای موازی معماها را یکی پس از دیگری حل میکند و تلاش میکند که به علائم نافهموم، مفهوم و معنی ببخشد و در این راه همچنان موفق است. مسلما این ذکاوت استثنایی او و حس ماورایی اش کاملا در ارتباط با آزمایشات والتر بیشاپ و ویلیام بل است. آزمایشهایی که از او یک موجود با توانایی بالا و استعدادهای درخشان ساخته است.

  اتفاقات اپیزود پنجم با این که در دنیای موازی رخ میدهد اما میبینیم که به دلیل حضور اولیویا نقطه ثقل داستان هم با او به دنیای موازی منتقل شده است.
  بار هم در این اپیزود دیدیم که در میان درگیری های میان دو دنیا, تماشاگرها حضور داشتند. اما باز هم مشخص نیست که حضور بدون اقدام این افراد تا کجا ادامه خواهد یافت. با این که هیچ نشانه از طرفیت داشتن این افراد در دست نیست, اما به نظر میرسد که سرانجام این افراد اقدامی در حمایت از یکی از دو سوی جدال انجام خواهند داد.
  با این که شرایط فرینج اپیزود به اپیزود بهتر شده است, اما همچنان بی مهری بینندگان ادامه دارد!

  امیدوارم که از این تحلیل استفاده کافی برده باشید.
  ارادتمند ...فرخ


  با تشكر از مهناز عيزيز بابت ويراستاري و سعيد عزيز بابت گرافيك


  برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: logoorg.png
مشاهده: 476
حجم: 29.8 کیلو بایت

  این تحلیل تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این نوشته بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوب میگردد.

  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 2. 5 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

 4. #2
  RASHNO آواتار ها
  وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج
  نوشته ها : 3,070
  سپاس ها : 6,228
  سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
  یاد شده
  در 2 پست
  تگ شده
  در 763 تاپیک

  پاسخ : 16- تحليل و بررسي وقايع فصل سوم سریال فرینج اپیزود پنجم (Amber 31422)

  خوشحالم که اولیویا با هوش سرشار خودش تونست خودشو پیدا کنه و مطمئنم والترنیت رو دور خواهد زد... او برای برگشت به دنیای خودش از ازمایشات والترنیت استفاده خواهد کرد و به اون دنیا برخواهد گشت... و این توانایی و هوش البته از کورتکسیفان ناشی میشه.
  خیلی جالبه که دنیای موازی نسبت به دنیای ما بسیار ضعیفتره. و مطمئنا در پایان این ضعیف تر هست که محکوم به نابودیه... با اینکه رفتار انسانهای دنیای موازی از نگرانیشون به از دست رفتن دنیاشون ناشی میشه ولی در کل افراد کم احساس و بی تفاوتی هستند. اینکه در هر اتفاق اینهمه انسان میمیرند و ظاهرا کسی هم براش مهم نیست. اینجا هم جاشوا رز چون باعث این اتفاق برای برادرش شده بود عذاب وجدان داشت که اونو نجات داد.
  حالا میتونم حرف اولیویانت رو لحظه ای که والتر و بچه هاش رفتن اون دنیا درک کنم که با خونسردی کنار قرنطینه ایستاده بود و براش مهم نبود که الان میره زیر کهربا... ظاهرا مرگ براشون یک معنی مثل بقیه معانی میمونه و خیلی راحت باهاش کنار میان!!!
  در مورد تماشاگرها... من فکر میکردم قبلا دراین مورد گفتم ولی تو تاپیک زنی با موبایل در فیلم چارلی چاپلین به این نتیجه رسیدم که در این مورد تفاهم نداریم. این ابزرورها مگه انسانهای فضایی نیستند؟ الان درمورد ماهیت اینها اختلاف نظر وجود داره؟ من از زمانیکه دیدم در هر دو دنیا به طور مساوی وجود دارن و فقط ناظرند تا بالانس به هم نخوره به این نتیجه رسیدم که اینها فضایی هستند. نظر شما چیه؟


  دوباره خواهيم روييد...
 5. کاربر روبرو از پست مفید RASHNO سپاس کرده است .


 6. #3
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,666
  سپاس ها : 11,414
  سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  پاسخ : 16- تحليل و بررسي وقايع فصل سوم سریال فرینج اپیزود پنجم (Amber 31422)

  نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
  خوشحالم که اولیویا با هوش سرشار خودش تونست خودشو پیدا کنه و مطمئنم والترنیت رو دور خواهد زد... او برای برگشت به دنیای خودش از ازمایشات والترنیت استفاده خواهد کرد و به اون دنیا برخواهد گشت... و این توانایی و هوش البته از کورتکسیفان ناشی میشه.
  خیلی جالبه که دنیای موازی نسبت به دنیای ما بسیار ضعیفتره. و مطمئنا در پایان این ضعیف تر هست که محکوم به نابودیه... با اینکه رفتار انسانهای دنیای موازی از نگرانیشون به از دست رفتن دنیاشون ناشی میشه ولی در کل افراد کم احساس و بی تفاوتی هستند. اینکه در هر اتفاق اینهمه انسان میمیرند و ظاهرا کسی هم براش مهم نیست. اینجا هم جاشوا رز چون باعث این اتفاق برای برادرش شده بود عذاب وجدان داشت که اونو نجات داد.
  حالا میتونم حرف اولیویانت رو لحظه ای که والتر و بچه هاش رفتن اون دنیا درک کنم که با خونسردی کنار قرنطینه ایستاده بود و براش مهم نبود که الان میره زیر کهربا... ظاهرا مرگ براشون یک معنی مثل بقیه معانی میمونه و خیلی راحت باهاش کنار میان!!!
  در مورد تماشاگرها... من فکر میکردم قبلا دراین مورد گفتم ولی تو تاپیک زنی با موبایل در فیلم چارلی چاپلین به این نتیجه رسیدم که در این مورد تفاهم نداریم. این ابزرورها مگه انسانهای فضایی نیستند؟ الان درمورد ماهیت اینها اختلاف نظر وجود داره؟ من از زمانیکه دیدم در هر دو دنیا به طور مساوی وجود دارن و فقط ناظرند تا بالانس به هم نخوره به این نتیجه رسیدم که اینها فضایی هستند. نظر شما چیه؟
  اينها هر چي هستند يك نوعي از آدمن بلاخره . به نظر من هم بعيد مياد كه آدم فضايي باشند .
  اما ماهيتشون هم تا كنون معلوم نيست. اصولا براي چي بايد براي آدم فضايي ها نظارت بر دنياي ما اينقدر مهم باشه.
  شما در نظر بگيريد كه اينها در همه حوادث مهم جهان ما و موازي ما ناظر بودند....خوب اين سوال پيش مياد كه اگه جهان حال حاضر رو در نظر بگيريم هر لحظه در جاي جاي اون داره اتفاقات مختلفي مي افته ...
  اونوقت چند تا از اين آبزرورها بايد در اين دنيا كار نظارتي انجام بدن ؟!!!!

  من منتظرم كه داستان به آخر برسه و براي اين سوال ما جوابي پيدا نشه و درنهايت سازندگان فرينج هم جوابي به بينندگان بدن در حدي كه به سوالات بيشمار لاست جواب داده شد.!!!
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 7. #4
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,666
  سپاس ها : 11,414
  سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  پاسخ : 16- تحليل و بررسي وقايع فصل سوم سریال فرینج اپیزود پنجم (Amber 31422)

  نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
  خوشحالم که اولیویا با هوش سرشار خودش تونست خودشو پیدا کنه و مطمئنم والترنیت رو دور خواهد زد... او برای برگشت به دنیای خودش از ازمایشات والترنیت استفاده خواهد کرد و به اون دنیا برخواهد گشت... و این توانایی و هوش البته از کورتکسیفان ناشی میشه.
  خیلی جالبه که دنیای موازی نسبت به دنیای ما بسیار ضعیفتره. و مطمئنا در پایان این ضعیف تر هست که محکوم به نابودیه... با اینکه رفتار انسانهای دنیای موازی از نگرانیشون به از دست رفتن دنیاشون ناشی میشه ولی در کل افراد کم احساس و بی تفاوتی هستند. اینکه در هر اتفاق اینهمه انسان میمیرند و ظاهرا کسی هم براش مهم نیست. اینجا هم جاشوا رز چون باعث این اتفاق برای برادرش شده بود عذاب وجدان داشت که اونو نجات داد.
  حالا میتونم حرف اولیویانت رو لحظه ای که والتر و بچه هاش رفتن اون دنیا درک کنم که با خونسردی کنار قرنطینه ایستاده بود و براش مهم نبود که الان میره زیر کهربا... ظاهرا مرگ براشون یک معنی مثل بقیه معانی میمونه و خیلی راحت باهاش کنار میان!!!
  در مورد تماشاگرها... من فکر میکردم قبلا دراین مورد گفتم ولی تو تاپیک زنی با موبایل در فیلم چارلی چاپلین به این نتیجه رسیدم که در این مورد تفاهم نداریم. این ابزرورها مگه انسانهای فضایی نیستند؟ الان درمورد ماهیت اینها اختلاف نظر وجود داره؟ من از زمانیکه دیدم در هر دو دنیا به طور مساوی وجود دارن و فقط ناظرند تا بالانس به هم نخوره به این نتیجه رسیدم که اینها فضایی هستند. نظر شما چیه؟
  اينها هر چي هستند يك نوعي از آدمن بلاخره . به نظر من هم بعيد مياد كه آدم فضايي باشند .
  اما ماهيتشون هم تا كنون معلوم نيست. اصولا براي چي بايد براي آدم فضايي ها نظارت بر دنياي ما اينقدر مهم باشه.
  شما در نظر بگيريد كه اينها در همه حوادث مهم جهان ما و موازي ما ناظر بودند....خوب اين سوال پيش مياد كه اگه جهان حال حاضر رو در نظر بگيريم هر لحظه در جاي جاي اون داره اتفاقات مختلفي مي افته ...
  اونوقت چند تا از اين آبزرورها بايد در اين دنيا كار نظارتي انجام بدن ؟!!!!

  من منتظرم كه داستان به آخر برسه و براي اين سوال ما جوابي پيدا نشه و درنهايت سازندگان فرينج هم جوابي به بينندگان بدن در حدي كه به سوالات بيشمار لاست جواب داده شد.!!!
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 8. #5
  RASHNO آواتار ها
  وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج
  نوشته ها : 3,070
  سپاس ها : 6,228
  سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
  یاد شده
  در 2 پست
  تگ شده
  در 763 تاپیک

  پاسخ : 16- تحليل و بررسي وقايع فصل سوم سریال فرینج اپیزود پنجم (Amber 31422)

  نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
  اينها هر چي هستند يك نوعي از آدمن بلاخره . به نظر من هم بعيد مياد كه آدم فضايي باشند .
  اما ماهيتشون هم تا كنون معلوم نيست. اصولا براي چي بايد براي آدم فضايي ها نظارت بر دنياي ما اينقدر مهم باشه.
  شما در نظر بگيريد كه اينها در همه حوادث مهم جهان ما و موازي ما ناظر بودند....خوب اين سوال پيش مياد كه اگه جهان حال حاضر رو در نظر بگيريم هر لحظه در جاي جاي اون داره اتفاقات مختلفي مي افته ...
  اونوقت چند تا از اين آبزرورها بايد در اين دنيا كار نظارتي انجام بدن ؟!!!!

  من منتظرم كه داستان به آخر برسه و براي اين سوال ما جوابي پيدا نشه و درنهايت سازندگان فرينج هم جوابي به بينندگان بدن در حدي كه به سوالات بيشمار لاست جواب داده شد.!!!
  مگه آدم فضایی آدم نیست؟ اینکه دلیل نمیشه. ولی من برای حرفم دلیل دارم. رفتارشون مثل انسان معمولی نیست. غذاخوردنشون رو دیدی؟ اون کچل معروفه تو اپیزودای اول فرینج دیدی گوشت خام خورد با دو کیلو فلفل... پس ادم معمولی نیستن. ضمن اینکه اون استوانه هم شدیدا شبیه وسایل فضاییاست!


  دوباره خواهيم روييد...
 9. #6
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,666
  سپاس ها : 11,414
  سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  پاسخ : 16- تحليل و بررسي وقايع فصل سوم سریال فرینج اپیزود پنجم (Amber 31422)

  مهناز جان متوجه منظور شما شدم .
  اما فكر ميكنم كه توجيهاتي كه ميخوان واسه اين آدمها بيارن به نظرم خيلي منطقي نخواهد بود.
  حالا اين كه چرا اينها ناظر هستند هم از اون چيزهايه كه من نتونستم براش دليلي پيدا كنم .
  حالا در نظر بگيريد كه تعداد جهانهاي موازي بينهايت ممكنه باشه و به همين ترتيب آبزرورها هم در هر جهان بينهايت ضرب در بينهايت ديگه اي خواهدن بود!!!!!
  نتيجه = 0
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 10. #7
  کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
  MiSS SAYTA آواتار ها
  وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
  نوشته ها : 7,207
  سپاس ها : 10,748
  سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
  یاد شده
  در 65 پست
  تگ شده
  در 850 تاپیک

  پاسخ : 16- تحليل و بررسي وقايع فصل سوم سریال فرینج اپیزود پنجم (Amber 31422)

  اپيزود قشنگي بود ، يكي از اپيزودهاي خوب فصل سوم
  اينكه اليويا كم كم به حافظه اصلي خود و دنيايي كه بهش تعلق داره نزديك مي شه و البته هوش و ذكاوت بي نظيرش در چيدمان وقايع .. از دقت و كارايي و ريز بيني در ماجراي برادران دو قلو تا برخوردش با پيتر كه خود ناخودآگاهشه !‌
  با اينكه آزمايشات دكتر والتر و ويليام ، كودكي رو براي اليويا و دوستان او رنگ تيره بخشيد و دوران كودكي اون رو خودخواهانه تغيير داد ، اما فكر كنم اليويا به خاطر هوش و قدرت برتري كه الان در اختيار داره بايد ممنون والتر باشه !‌

  نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
  همه آنچه که والترنیت در دنیای موازی به دنبال آن است بنا به گفته خودش رسیدن به جهانی متعادل است.
  اما دقيقا خلاف اين گفته داره عمل مي كنه به نظر من .... والترنيت تا قبل از دست دادن پيتر دنياي خودش رو داشت و شايد اين تعادل در اون زمان منطقي به نظر مي رسيد
  پس از دزديده شدن پيتر ،‌والترنيت عملا دنياي واقعي رو دشمن بي چون و چراي خود و ساكنان دنياش دونست و فكر كنم براي نابودي دنياي واقعي از اقدام و تلاشي دريغ نكرد
  من فكر مي كنم فقدان پيتر جرقه اي بود براي اينكه والتر نيت قدرت طلبيش رو به كار بگيره و فراتر از دنياي واقعي رو طلب كنه ....

  ممنون فرخ جان از تحليل زيبات

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. Swa.37- تحليل و بررسي وقايع فصل سوم سریال فرینج اپیزود دوم (The Box)
  توسط FFKIA در انجمن تحلیل و بررسی سریال Fringe
  پاسخ ها: 5
  آخرين نوشته: 09-08-2018, 23:21
 2. Swa.36- تحليل و بررسي وقايع فصل سوم سریال فرینج اپیزود اول (olivia)
  توسط FFKIA در انجمن تحلیل و بررسی سریال Fringe
  پاسخ ها: 7
  آخرين نوشته: 05-20-2011, 20:52
 3. Swa.38- تحليل و بررسي وقايع فصل سوم سریال فرینج اپیزود سوم (Plateau)
  توسط FFKIA در انجمن تحلیل و بررسی سریال Fringe
  پاسخ ها: 14
  آخرين نوشته: 05-19-2011, 21:03
 4. بحث اپیزودیک فصل سوم فرینج: قسمت پنجم (Amber 31422)
  توسط ScarFace در انجمن بحث اپيزوديك سريال Fringe
  پاسخ ها: 6
  آخرين نوشته: 11-07-2010, 21:40
 5. پاسخ ها: 4
  آخرين نوشته: 11-06-2010, 20:32

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •