مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh گفتگوی با تهیه کننده "ملک سلیمان"

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: گفتگوی با تهیه کننده "ملک سلیمان"

 1. #1
  1CHAMPION آواتار ها
  وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : دروازه کویـر
  سن: 35
  نوشته ها : 7,425
  سپاس ها : 15,219
  سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
  یاد شده
  در 30 پست
  تگ شده
  در 953 تاپیک

  گفتگوی با تهیه کننده "ملک سلیمان"

  اگر قرار بود محمدرضا گلزار نقش اصلی "ملک سلیمان" باشد، اصلا فیلم را نمی ساختیم
  ما برای منتقدان فیلم نمی سازیم!
  آقاي فرآورده فيلمبرداري "ملک سليمان" از چه تاريخي شروع شد و در چه تاريخي تمام شد؟
  تقريبا از سال 84 تا 86 بخش تحقيفات‌مان در مورد قصه طول کشيد. از نيمه تير ماه 86 بخش فيلمبرداري کار شروع شد و تا انتهاي سال 87 يعني قريب به 9 ماه کل فيلمبرداري زمان برد. در اين ميان به دليل مسائل مادي حدود 9ماه هم کار متوقف ماند. بالاخره پايان سال 87 بود که کار تمام شد.

  دليل فاصله ايجاد شده بين اتمام کار تا اکران چيست؟
  فيلم فرصت اکران در جشنواره 27 را از دست داده بود. دوستان تاکيد داشتند که اولين نمايش فيلم در جشنواره باشد. با توجه به اينکه به نوعي يک پروژه ملي محسوب مي‌شد، ترجيح داديم به توصيه دوستان عمل کنيم و اولين نمايش فيلم را براي جشنواره 28 نگه داريم و بعد به اکران عمومي برسانيم. همين مسئله موجب شد که فيلم در مهر ماه سال 89 به اکران عمومي رسيد.

  يکي از مسائلي که از همان ابتداي شروع پروژه "ملک سليمان" مطرح شد، موضوع بودجه و جلوه‌هاي بصري کار بود که خيلي هم حاشيه‌ساز شد. چقدر از بودجه خرج شده در اين فيلم صرف جلوه‌هاي بصري کار شد؟
  300 ميليون تومان کل هزينه‌اي بود که صرف جلوه‌هاي بصري کار شد. از اين مبلغ حدود 148 ميليون تومان آقاي لئو و گروهشون گرفتند و147 ميليون تومان هم گروه ايراني دريافت کردند.

  آقاي فرآورده خيلي‌ها اين ادعا را دارند که مي‌شد نرم افزار جلوه‌هاي بصري به کار رفته در "ملک سليمان" را به قيمت ارزان در سطح شهر خريداري کرد. شما چه توضيحي در اين باره داريد؟
  هر کس چنين ادعايي دارد بنده آمادگي کامل دارم همين الان تمام پلان‌هايي را که خود ما در تهران با آن هزينه و زمان گرفتيم را در اختيارش قرار دهم. حتي نه آن پلان‌هايي که آقاي لئو و گروهش گرفتند. آن وقت بگويد چند مرده حلاج است! حرف آنها فقط در حد ادعاست. اگر به پاي عمل برسد هيچ‌کدام هيچ چيز در چنته ندارند. از اين جهت مي‌گويم که من نمونه کار بيش از 110 نفر از دوستاني که کار جلوه‌هاي بصري را در ايران انجام مي‌دهند را دارم و چهار سال گذشته، با تک تک آنها به مذاکره پرداخته‌ام. هر کدام در اين زمينه ادعايي دارند من حاضرم نمونه کاري‌شان را نمايش بدهم تا ببينم باز هم ادعايي دارند. هيچ کدام مورد تاييد نبودند چرا که اگر بودند قطعا آنها را به کار مي‌گرفتيم. ما کار را به آقاي لئو و گروهش سپرديم با علم به اينکه عده‌اي از جوانان مستعد داخل کشور را که نيت کار داشتند نه ادعا به کار پيوند خوردند و امروز آنها يکي از بهترين افرادي هستند که در حوزه جلوه‌هاي بصري در ايران مشغول کار هستند.

  چگونه با آقاي لئو لو و گروهش آشنا شديد؟
  در ابتدا که فکر مي‌کرديم خيلي پولدار هستيم در سال 2006 با آنها وارد مذاکره شديم و تقريبا تا سال 2009 وقت نداشتند و قبول نکردند. بالاخره با پيگيري در سال 2009 به توافق رسيديم و بناي کارمان هم اين بود که آقاي لئو سرپرستي کار را بر عهده بگيرند و در بين کار از نيروهاي داخل کشور هم آموزش دهيم. ايشان هم پذيرفتند و بر همين اساس ورود کرديم.

  هدفتان از به تصوير کشيدن داستان حضرت سليمان چه بود؟
  واقعيت اين است که مخاطب ايراني با سينما قهر کرده. در حال حاضر سينما چيزي حدود يك درصد مخاطب حرفه‌اي دارد و همه بر اساس همان يک درصد سرمايه‌گذاري مي‌کنند. اما ما علاوه بر اين يک درصد هدفمان آن دسته از مخاطبان قهر کرده سينما بودند که نزديک به 10 يا 15 سال بود که به سينما نرفته بودند. به نظرم به هدفمان هم رسيديم آمارها نشان مي‌دهد کساني که در سالن‌ها هستند، آن دسته‌اي از مخاطباني هستند که به مدت 10 يا 15 سال از سينما دور بوده‌اند و به واسطه "ملک سليمان" به سينما کشيده شده‌اند. دليل اين دوري هم چيزي جز اين نيست که سينماي ما اجتماعي‌زده و سطحي‌نگر است ومدام دوست دارد كه درد و فقر بدبختي را نشان مردم دهد يا در تلاش است كه لودگي و ساده انگاري نمايش دهد. مردم ما بسيار فهيم‌تر و شريف‌تر از اين هستندكه بخواهند با اين بازي‌ها به سمت سينما حركت كنند. مرم نياز به فيلم‌هايي دارند كه تفكر برانگيز باشد. فيلم‌هايي كه حرفي براي گفتن دارد.

  نظرتان درمورد اينکه مي‌گويند "ملک سليمان" فيلمي فاخر است، چيست؟
  من اساسا با هر پسوند و پيشوندي مشكل دارم. من قائل به سينماي فاخر يا معناگرا يا مصلحانه نيستم. حالا ممكن است بودجه اين فيلم 400 و 500 ميليون تومان باشد و ممكن است ميلياردها تومان باشد. من فيلم را در درجه‌بندي فاخر ارزيابي نمي‌كنم. ممكن است گفته شود فيلمي فاخر است اما اين فيلم در رديف توليدات عظيم سينماي ايران ( Big Production) دسته‌بندي مي‌شود. ممکن است فيلم به اكران برود و به نمايش عمومي درآيد بگويند اين فيلم ارزشمندي است يا فيلمي فاخر است يا فيلمي است كه در مسير سينماي ديني قدم بر داشته است، اما اينكه ما تصميم بگيريم فيلم فاخر بسازيم مبناي علمي و درستي نخواهد داشت.

  چرا کارگرداني اين فيلم را به شهريار بحراني سپرديد؟
  دليل خاصي ندارد و هر كسي مي‌تواند اين كار را انجام دهد. زماني كه بودجه ساخت فيلم‌هاي فاخر در مجلس به تصويب رسيد و قرار شد كه معاونت سينمايي تعدادي فيلم فاخر توليد كند افراد زيادي به اين عرصه داخل شدند ولي هيچ‌كدام كارشان به سرانجام نرسيد. سپرده شدن اين کار به آقاي بحراني به اين معني نيست که ايشان عزيز دردانه هستند يا لطفي شامل حالشان است. اين پول توسط نظام هزينه مي‌شود هر كسي "يا علي" بگويد مي‌تواند وارد ميدان شود و اين بودجه در اختيارش قرار مي‌گيرد.

  با توجه به گاردي که منتقدان در باب‌هاي مختلف نسبت به فيلم داشته‌اند، حمايت شديد دولت بار اعظمي را از دوش شما برداشت. قبول داريد؟
  قطعا اين مورد مزيت فيلم است. برخي از منتقدان ما دوست دارند هميشه نقش اپوزيسيون را بازي كنند.منتقدان بيايند رودررو و بعد ما مي‌گوييم آنها چه چيزي در چنته دارند. نقد چه خوب و چه بد سازنده است و ما از تمام نقدهايي که نظر موافق و يا مخالف با فيلم دارند، استقبال مي‌کنيم و سعي مي‌کنيم اگر حرف معقولي زده شد به ديده منت بپذيريم و اگر نامعقول بود قطعا نخواهيم پذيرفت. من به يقين مي‌گويم تمام نقدهايي را که در مورد «ملک سليمان» بوده را شنيده‌ام. اما هنوز مسئله‌اي دندانگير به عنوان نقد از منتقدان بروز داده نشده است. به‌طور مثال نقد دوستان اين است که چرا به تاريخ بني اسرائيل پرداخته شده است اين در صورتي است که تاريخ بني اسرائيل تاريخ انبياست و انبيا معلمان بشر هستند. در اينجا بهترين نکته‌اي که مي‌توان اشاره کرد اين است که نوع نگرش ما با دوستان منتقد جداست. اين دوستان بايد حدودي مطالعات خود را بيشتر كنند. و بدون غرض به عرصه نقد ورود كنند. اما اين مسائل در عرصه سينما كم نيست و اين پيش فرض‌ها هميشه وجود دارد.

  در حال حاضر مختار نامه کار آقاي مير باقري در حال بخش است، علت اينکه اصحاب رسانه آن اثر را عالي اما بعضا ملک سليمان را متوسط قلمداد مي‌کنند به نظرتان چيست؟
  با تمام احترام و ارادتي كه براي داوود مير باقري قائل هستم اما معمولا منتقدين اينگونه هستند،يا خود باخته کسي هستند و يا مقابل او. به‌طور مثال ديده شده است که هنوز اولين قسمت از سريالي بخش شده است اما چون منتقدان مقابل او قرار دارند سريال را مي‌کوبند و بر عکس آن هم ديده شده که سريالي با وجود اينکه 10 و 15 قسمت از آن پيش رفته است نتوانسته مخاطب جذب کند اما منتقدان به دنبال آن تعريف و تمجيد بيهوده مي‌کنند. در حالت کلي ما براي منقدين فيلم نمي‌سازيم و نقطه نظر مخاطب از نقطه نظر منتقدين خيلي با اهميت تر است. يا يكي از اين دوستان منتقد معتقد است كه روح قرآن در اين فيلم نيست. بنده به ايشان عرض كردم شما اصلا يكبار فيلم را ديده ايد؟ 24 ساعت نه يك هفته روي آن فكر كرده ايد؟ شناخت و آگاهي شما از قرآن چقدر است كه مي‌گوييد روح قرآن در اين فيلم نيست؟ ملک سليمان فيلمي است كه بزرگ‌ترين مراجع عظام و مفسرين روي آن صحه گذاشته‌اند که مبتني بر قرآن است، حالا شما با كدام سواد در مورد روح قرآن موجود در فيلم اظهار نظر مي‌كنيد؟نگاه ما با برخي از منتقدان نگاه‌هاي متفاوتي است و اين تفاوت ناشي از عدم آگاهي است. وگرنه من نقدهايي را مطالعه كرده ام و به شما ارائه مي‌دهم که نه منتقدان حرفه‌اي بودند و نه كساني که بخواهند از ما تعريف كنند اما نقدهاي آنان بسيار خوب است به مباحث مختلف فيلم پرداختند يعني نقاط ضعف و قدرت فيلم را بررسي كرده اند، قطعا از همه اينها استقبال مي‌کنيم ويقينا براي ما در قدم‌هاي بعدي مثمر ثمر خواهد بود.

  اگر بخواهيد نقدي از "ملک سليمان" بکنيد، چه مي‌گوييد؟
  ترجيح مي‌دهم در مورد نقص‌ها الان صحبت نكنم. اگر چه بيش از هر كس به نقص‌هاي آن آگاه هستم اما گمان نمي‌كنم در فضايي كه صداقت حاكم نيست لزومي داشته باشد كه صادقانه لب به سخن باز كنم.

  بسياري معتقد هستند که اگر جلوه‌هاي ويژه نبود، داستان به خوبي به تصوير کشيده نمي‌شد يعني درامي در کار آنچنان حاکم نبود؟
  اين حرف درستي است مانند اين است، آب از H2o تشکيل شده است اگر يکي از اين عناصر را از آب بگيريم ساختمان آن به‌هم مي‌خورد و ديگر به درد نمي‌خورد اين حرف از آن مغلطه‌هايي است كه منتقدان خوب بلد هستند اما در اين مغلطه ما يك مقدار بيشتر از آنها آگاهيم.

  به نظر مي‌رسد که انتخاب امين زندگاني به عنوان حضرت سليمان نادرست بوده است؟ نداشتن تعادل در بازي و نبود فيزيک قدرتمند و نبود بيان گيرا و تاثير‌برانگيز در روايي و لحن حماسي و... از ايرادهايي است که به اين انتخاب گرفته شده است؟
  مردم توقع دارند که پيامبر را در هيبت بن هور نگاه كنند و اگر چنين ديدي به پيامبر دارند بهتراست به همان هيبت نگاه كنند. پيامبرها داراي مقام انسانيت مقام روحانيت مقام رسالت مقام نبوت بودند و وجه تمايز آنها اين موارد بود. اين را به عنوان مثال مي‌گويم در دوران وفات پيامبر اكرم، مخالفان مي‌گفتند چون علي جوان است نبايد خلافت كند. اين گونه نگاه‌هاي ظاهربين و كوتاه‌نگر طبيعتا آدم‌ها را به انحراف مي‌كشاند و من تصور مي‌کنم نقدها به انتخاب آقاي زندگاني از همان نگاه است و در اين حوزه وارد شده است. چون زندگاني جوان است مناسب نقش پيامبر نيست. انسانيت پيامبران از جاي ديگر و منبع فيض‌شان از جاي ديگر است و بروز اين منبع فيض هم از سوي ديگري است به زور و بازو و لحن صدا و... اصلا ارتباطي ندارد.

  فکر نمي‌کنيد اگر از بازيگران ديگري مثل رادان يا مصطفي زماني يا گلزار استفاده مي‌شد بازده به گونه‌اي ديگر بود و شايد فروش هم بالاتر مي‌رفت؟
  اگر بنا بود آقاي گلزار را به جاي آقاي زندگاني انتخاب کنيم، اصلا فيلم را نمي‌ساختيم. حتي اگر 10 ميلياردها تومان در ايران به فروش مي‌رسيد. با تمام احترام به ايشان، اما جايگاه‌شان پيامبر نبي نيست. ما از انتخاب آقاي زندگاني راضي هستيم و آن بازخوردي كه از افرادي در خارج از ايران که فيلم را ديده‌اند از بازي ايشان گرفتيم بسيار خوب بوده است. فيلم را تعداد زيادي از خارجي‌ها چه شرقي‌ها و چه غربي‌ها و... ديدند. بسيار از ايشان تعريف كردند. اين نگرشي كه نسبت به انتخاب ايشان وجود دارد گاهي به دليل دل مشغولي بعضي از دوستان به بعضي از بازيگران است.

  به نظرتان اکران چقدر از بودجه خرج شده را به شما بر مي‌گرداند؟
  فيلم هزينه خود را كه هيچ سود خود را بر گردان مي‌كند. اساسا در حوزه فرهنگ سرمايه‌گذاري مبناست نه هزينه. اين يك سرمايه‌گذاري است. ساخت اثري مانند «ملک سليمان» گامي‌براي ورود به جهاني شدن سينما در حوزه مسائل ايدئولوژيک است. اين چيزي است که مدت‌ها قبل بايد شروع مي‌شد. اساسا براي حکومتي که بزرگ‌ترين مشخصه آن ديني بودن است، بيان چنين داستان‌هايي بسيار ضروري است. سينماي ايران از مدد «ملك سليمان» بسيار بهره جست. امسال در جشنواره فجر شاهد خواهيم بود خدمتي كه «ملك سليمان» به سينماي ايران و صنعت سينماي ايران كرده چگونه خواهد بود. در حوزه فرهنگ چيزي به عنوان هزينه وجود ندارد. اين سرمايه است و قابل مقايسه با بازار بورس و طلاو تير آهن نيست که بخواهيم بگوييم فلان قدر هزينه کرديم، منتظر برداشت فلان قيمتي هستيم. اما اگر بخواهيم از حوزه اقتصادي نگاه كنيم ملك سليمان هم هزينه خود را بر گردان مي‌كند و هم سود خود را. دولت يك هزينه پنج ميلياردي براي «ملك سليمان» كرده است، در کنار آن صنعت سينماي ايران متحول شده است. و سرمايه‌اي از اين بالاتر نخواهد بود. متاسفانه اين مطالب و پيشرفت‌ها از حوزه ديد دوستان منتقد خارج مي‌ماند. فقط چرتكه مي‌اندازند كه چقدر فروخت و چقدر هزينه شد. در حال حاضر تعداد قابل توجهي دستگاه فيلم اسكنر و فيلم ركوردر و سيستم كالر گرايدين وارد ايران شده است. اين دستگاه‌ها زماني كه ما «ملك سليمان »را كار مي‌كرديم هيچ‌كدام داخل كشور نبودند به همين جهت ما مجبور شديم به خارج از كشور بريم. بخش جلوه‌هاي بصري به‌طور جدي در ايران به وجود آمده است و كما اينكه جشنواره 28 به واسطه همين فيلم اساسا جايزه مخصوص براي جلوه‌هاي بصري قرار داد و قبلا اين جايزه براي جلوه‌هاي ويژه بود كه بعضا به جلوه‌هاي بصري هم داده مي‌شد اما الان اين جايز جلوه‌هاي بصري مستقل در حوزه فيلم فجر تثبيت شده است. مي‌توان گفت نگرش فيلمسازي در ايران تغيير كرده است. و نمونه ثمرات آن را در جشنواره 29 خواهيم ديد.

  در جشنواره 28 نسبت به جوايزي که اين فيلم دريافت کرد، سر و صداهايي بلند شد. يکي از اين اعتراضات مربوط به جايزه آقاي فقيه بود. چرا که گريم ايشان را مي‌توان دليلي براي ديده شدن بازي خوب گفت. شما با داوري نادرست موافق هستيد؟
  اگر اين را بپذيريم، اين به آن در. داوران جايزه بهترين تدوين و بهترين فيلم بردار و فيلم طراحي صحنه و لباس و ... را به اين فيلم ندادند. ما در مقابل آنها سكوت كرديم، دوستان هم در اين مورد كوتاه بيايند. امابه‌طور کلي نقطه نظر داورها بوده و ما خيلي به آن كاري نداريم.

  جريان نيم بها شدن بليت در دانشگاه‌ها وسازمان‌ها و اردوهايي که بعضي از مدارس مي‌برند، سياستي براي فروش فيلم محسوب مي‌شود؟
  خير. اگر به عهده من بود تمام سينماهاي "ملك سليمان" را نيم بها اعلام مي‌كردم به جهت اينكه رقم چهار هزار تومان براي سينماي ايران رقم غيركارشناسي و غلطي است. نبايد اين رقم بليت براي سينما 4000 هزار تومان و براي سي دي فيلم 1500 تومان باشد. اين كاملا غلط است. رويكرد فيلم قشر فرهيخته و دانشجو اجتماع هستند هيچ دليل ندارد كه ما فيلم را با يك قيمت گران به آنها تحويل دهيم بايد تمهيدي به كار ببريم تا بتوانند از فيلم استفاده کنند. اين رويكرد فرهنگي است كه چرتكه حساب و كتاب در آن معنا پيدا نمي‌كند. مخاطب قيمتش بيشتر از فروش فيلم است.

  چرا اين بودجه‌هاي زياد دائما بايد صرف ساخت فيلم‌هاي تاريخي و مجموعه‌هاي مذهبي بشود؟ حجم وسيعي از مردم ما فيلم‌هاي اکشن با جلوه‌هاي ويژ ه را دوست دارند؛ فيلم‌هايي مثل هري پاتر و ارباب حلقه‌ها. چرا براي ساخت اين جور پروژها در ايران حمايت نمي‌شود؟
  من نمي‌دانم ديگران چرا اين كار را نمي‌كنند اما به نظر من اين پول‌ها بايد فقط مرتبط به تاريخ انبيا و اسلام و قرآن هزينه شود و اساسا چيزي بهتر از اينها وجود ندارد. هيچ‌کس حرف جديدي براي دنيا ندارد. فيلمي مانند هري پاتر جز تخيل و اوهام و جادوگري و فرهنگ شيطان‌پرستي چيز ديگري تحويل مخاطب نمي‌دهد. يا ارباب حلقه‌ها به‌غير از يك فضاي جن پرستي چيز ديگري ارائه نمي‌دهد. اگر باز هم فضايي برايم ايجاد شود باز هم در همين خصوص قدم خواهم برداشت. چيزي كه به درد بشر بخورد.

  ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

 2. 3 کاربر از پست مفید 1CHAMPION سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

 4. #2
  کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
  MiSS SAYTA آواتار ها
  وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
  نوشته ها : 7,207
  سپاس ها : 10,748
  سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
  یاد شده
  در 65 پست
  تگ شده
  در 850 تاپیک

  پاسخ : گفتگوی با تهیه کننده "ملک سلیمان"

  دليل اين دوري هم چيزي جز اين نيست که سينماي ما اجتماعي‌زده و سطحي‌نگر است ومدام دوست دارد كه درد و فقر بدبختي را نشان دهد
  واقعا با اين جمله موافقم
  سينماي ايران خيلي تو نشون دادن فقر و بدبختي افراط مي كنه !‌
  با اينكه ملك سليمان رو نديدم ، اما واقعا اين ديدگاه تهيه كننده ش برام جالب بود

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید


 5. #3
  هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
  Parnian آواتار ها
  وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  نوشته ها : 1,879
  سپاس ها : 4,267
  سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
  یاد شده
  در 4 پست
  تگ شده
  در 522 تاپیک

  پاسخ : گفتگوی با تهیه کننده "ملک سلیمان"

  ملک سلیمان یکی از بدترین فیلم هاییه که دیدم!!!!!
  حیف اون دو ساعتی که نشستم تو سینما...
  اگه الان از من بپرسین درمورد چی بوده نمی دونم چی بگم واقعا؟
  آیا معنی سینمای فاخر اینه؟
  واقعا برای خودمون متأسفم...
 6. کاربر روبرو از پست مفید Parnian سپاس کرده است .


 7. #4
  Amélie آواتار ها
  وضعیت : Amélie آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 30
  نوشته ها : 910
  سپاس ها : 3,829
  سپاس شده 1,528 در 607 پست
  یاد شده
  در 4 پست
  تگ شده
  در 413 تاپیک

  پاسخ : گفتگوی با تهیه کننده "ملک سلیمان"

  ملک سلیمان یکی از بدترین فیلم هاییه که دیدم!!!!!
  حیف اون دو ساعتی که نشستم تو سینما...
  اگه الان از من بپرسین درمورد چی بوده نمی دونم چی بگم واقعا؟
  آیا معنی سینمای فاخر اینه؟
  واقعا برای خودمون متأسفم...
  دقیقا!
  منم وقتی از سینما بیرون اومدم نمی تونستم فیلمو توضیح بدم
  به نظرم اینا انقدر هیجان زده شده بودن که جلوه های بصری رو یه خارجی می خواد بسازه که اصلا رو فیلم نامه کار نکرده بودن

 8. کاربر روبرو از پست مفید Amélie سپاس کرده است .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 12
  آخرين نوشته: 06-15-2017, 23:43
 2. معرفي و بحث و تبادل نظر در مورد سريال "Vampire Diaries"
  توسط BLACK MASTER در انجمن بخش ویژه Vampire Diaries
  پاسخ ها: 53
  آخرين نوشته: 12-08-2016, 17:29
 3. گروه خبری - تغییر نام فیلم"پرنسیپ" به"اصولگرا" توسط تهمینه میلانی
  توسط ADoLF در انجمن آرشیـــو اخبـــار سینمای ایران سال 1389
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 09-12-2010, 14:58
 4. معرفی و بحث و تبادل نظر در مورد سریال "Ghost Whisperer"
  توسط SIGMA در انجمن ژانـــر تخيلي و ماورائي
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 08-06-2010, 22:01

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •