مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تاریخ قبل از تاریخ!!

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: تاریخ قبل از تاریخ!!

 1. #1
  RASHNO آواتار ها
  وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج
  نوشته ها : 3,070
  سپاس ها : 6,228
  سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
  یاد شده
  در 2 پست
  تگ شده
  در 763 تاپیک

  تاریخ قبل از تاریخ!!  شب گرمی بود، از این رو مرد تصمیم گرفت که در امتداد ساحل قدمی بزند. درست کمی بعد، احساس کرد که چیزی در زیر پاهایش خرد‏ شد. ایستاد که کفِ کفش‏ها‏یش را در زیر نور مهتاب بررسی کند و سپس بقایایِ موجود نگون‏ بختی را که زیر پاهایش خرد ‏کرده بود، از کف کفشش پاک ‏کرد. بعد با خونسردی به قدم زدن ادامه داد، بی‏ آن‏ که بداند جای پایش، پایان زندگی آن موجود کوچک را رقم زد. راستی، چه چیزی در مورد پا‏ گذاشتن بر روی یک تری‏لوبیت عجیب است؟
  در حدود 320 میلیون سال پیش، گونه‏ای از موجودات کوچکِ چند جزئی، در دریا‏های کره زمین ساکن شدند. آن‏ها از خانواده بندپایان دریایی- شبیه به خرچنگ دریایی - بودند که رشد و نمو کردند، ولی 280 میلیون سال پیش به طور کامل منقرض شدند. ما در حال صحبت درباره تری‏لوبیت هستیم.
  آنطور که امروزه اکثر دانشمندان پذیرفته اند، نوع بشر بیش از دو یا سه میلیون سال پیش وجود نداشته است و تاریخچه انسان امروزه، بیش از 10,000 سال نمی‏باشد.
  با در نظر گرفتن این تاریخ‏ها، می‏توان نتیجه گرفت که داستان انسانی که یک تری‏لوبیت را در زیر پا له کرد، در زمره داستان‏های تخیلی علمی است. نوع بشر نمی‏توانسته‏ است موجودی را که میلیون‏ها سال قبل منقرض شده‏است، زیر پا له کند. آن هم انسانی با کفش، که نشانه ‏ای صریح از تمدن است. این مدرکی است که تاریخ را نقض می‏کند، فسیلی که وجودش غیر‏ممکن است.
  در ژوئن 1968، یک کلکسیونر غیر‏حرفه‏ ای به نام ویلیام جی‏میستر، تکه‏ سنگی به قطر 2 اینچ را در چشمه آنتلوپ، در یوتا، ایالتی در آمریکا پیدا کرد. همان‏‏طور که آرام ‏آرام با چکش به آن تکه سنگ ضربه میزد، فسیلی با جای پای یک انسان نمایان شد. اما این فسیل خصوصیت ویژه ‏ای داشت، آن تری‏ لوبیتی له شده بود. زمان زیادی طول نکشید که که این خبر در سراسر دنیا پخش شد و محققان متعددی روانه چشمه آنتلوپ شدند. آن‏ها نشانه‏ های بیشتری از کفش‏هایی با مدل‏های امروزی در لایه‏ ای از زمین یافتند که متعلق به دوره‏ های بسیار دور بوده‏ است. ظاهرا شوخی عجیبی با تاریخ اغاز شده بود.


  (ادامه دارد)  منبع ترجمه از

  http://www.theepochtimes.com/n2/content/view/7353/
  ویرایش توسط RASHNO : 11-14-2010 در ساعت 15:33


  دوباره خواهيم روييد...
 2. 6 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

 4. #2
  RASHNO آواتار ها
  وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج
  نوشته ها : 3,070
  سپاس ها : 6,228
  سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
  یاد شده
  در 2 پست
  تگ شده
  در 763 تاپیک

  پاسخ : تاریخ قبل از تاریخ!!
  در سال 1852، یک توده سنگ بسیار‏بزرگ در درچستر، ماساچوست، با دینامیت منفجر شد. پس از انفجار، کارگران در میان خرده سنگ‏ها، یک محصول مصنوعی غیر‏عادی فلزی را که شکسته و به دو نیم شده بود، يافتند. به محض آن که آن دو تکه را به هم چسباندند، آن حالت ظرفی را به خود گرفت که شکل زنگی را با قاعده 6.5 اینچ و ارتفاع 4.5 اینچ داشت. بعد‏ها آن‏ها کشف کردند که آن ظرف از آلياژ نقره ساخته‏شده ‏بود. ظاهرا این وسیله با تکنولوژی بسیار سطح بالایی ساخته‏ شده و این طور به نظر می‏رسد که میلیون‏ها سال پیش، زمانی‏که حتی انسانی وجود نداشت، هنگامی‏ که ظرف در حال شکل گرفتن بود، در داخل صخره محبوس شده است.
  تعداد کشفیاتی از این نوع، کم نیستند. در حقیقت، به علت این ‏که آن‏ها مفاهیم مدرن از تاریخچه انسان را زیر سوال می‏برند، گاه‏گاهی سایت‏های باستان شناسی، وسایل يافت شده مسئله‏ ساز را مخفی می‏کنند.
  هشت سال پیش از کشف آن ظرف در درچستر، یک میخ آهنی مرغوب، در یک صفحه صخره‏ای 24 اینچی در یک معدن سنگ در کینگودی، واقع در اسکاتلند، کشف شده بود. نوک این میخ خارج از سنگ قرار داشت در‏ حالی‏که سر آن و یک اینچ از بدنه آن در داخل سنگ بود. پیش بینی شده است که چنین صخره ای تقریبا 60 میلیون سال پیش شکل گرفته‏است.
  در دهه 1880، یک دامدار از منطقه کولورادو، تکه‏ های کربن را از یک لایه سنگ معدنی، 300 پا زیر زمين استخراج کرد. بعد‏ها هنگامی ‏که در خانه‏اش در حال بررسی تکه‏های استخراج شده بود، یک انگشتانه کوچک فلزی عجیب را یافت. خبر مربوط به این کشفیات با عنوان "انگشتانه حوا" به سرعت پخش شد. اما به دلیل فرسودگی و بررسی‏های بیش از حد، انگشتانه متلاشی گردید.
  آنطور که بررسی شده ‏است، تاریخ استفاده انسان‏ها از انگشتانه، به هزاران سال قبل باز می‏گردد. هر چند که موضوع عجیب دراین مورد، این‏است که کربنی که در آن انگشتانه پیدا شد، 70 میلیون سال پیش بین عصر کرتاسه تا ترتیاری شکل گرفته است. بر طبق فهم مدرن، اجداد نوع بشر در آن زمان حتی میمون هم نبوده است، بلکه نوع متفاوتی از پستانداران کوچک با چشمان برآمده بوده که در بین شاخه‏ های درختان تاب می‏خوردند.
  "مکعب سالزبورگ"، به عنوان چالشی دیگر در تاریخ محسوب می‏شود. در سال 1885، زمانی ‏که یک آهنگر اتریشی، تکه‏ های کربن را از هم جدا‏ مي‏کرد، محصولي مکعبی شکل ساخته شده از آهن را کشف کرد. يک متخصص به نام رنه نوربرگن نوشته است: "گوشه‏های این شیئ عجیب، کاملا صاف و کار شده بود؛ چهار طرف آن صاف بودند در‏حالی‏ که دو طرف باقی‏ مانده در روبروی یکدیگر، محدب بودند. در نیمه آن شکاف عمیقی وجود داشت."
  بعد‏ها، آنالیز‏های شیمیایی تشخیص دادند که آن شئ دارای هیچ گونه کروم، نیکل یا کبالتی نبوده است، ولی در عوض، ترکیبی از آهنِ ساخته شده بود. این ترکیب، فرضیه شهاب سنگ بودن مکعب را که برخی ارائه داده بودند، رد کرده است.
  گنجينه باستاني ديگري، نهفته در رسوبات کربني در سال 1891 نوسط خانم کالپ اهل الي نويز پيدا شد. در‏حالي‏که مواد سياه را از آن جدا‏ مي‏کرد، تصادفا تکه‏اي از آن را شکست و يک رشته طلاي بسيار نازک را يافت. طلا در داخل يک حفره کماني شکل در کربن جا‏سازي شده بود.
  مورد ديگري که در سال 1831، توسط یک مجله علمي آمريکايي منتشر شد، به قطعه‏اي مرمر که از عمق 60 پایی استخراج شده و بعد‏ها به قطعاتي تقسيم شده بود، مربوط بود. اين قطعه مرمر که گمان مي‏رود ميليون‏ها سال پيش شکل گرفته باشد، برش‏هاي دقيق 2 اينچ در 0.5 اينچ دارد- اشکالي بسيار شبيه به حروف امروزي "u" و "i". ترتيب علائم، حاکي از آن است که توسط دست‏هاي انسان کنده‏ کاري شده‏اند.
  در سال 2002، مورد مشابهي در استان گوجي جو در چين اتفاق افتاد. جايي ‏که صخره شکسته‏اي را یافتند که در نگاه اول، حروف چيني کاملي با قدمتی غير قابل توصيف، در حدود 200 ميليون سال روی آن نقش بسته‏ بود. این اثر باستانی با عنوان "سنگ کلمات مخفی" شناخته شده‏است.


  (ادامه دارد)


  دوباره خواهيم روييد...
 5. 3 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .


 6. #3
  آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
  FFKIA آواتار ها
  وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : تهران
  سن: 43
  نوشته ها : 7,666
  سپاس ها : 11,414
  سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
  یاد شده
  در 59 پست
  تگ شده
  در 751 تاپیک

  پاسخ : تاریخ قبل از تاریخ!!

  ممنون مهناز جان

  من همچنان فكر ميكنم كه داره اتفاقات عجيبي تو دنيا رخ ميده .
  اينها به نظر من در اثر مكاشفات علمي جديده.
  چيزهايي كه تو فرينج ميبينيم خيلي هاش ممكنه با تغييراتي در محتوي رخ بده.
  مبحث مسافران زمان رو شوخي نبايد گرفت. اين ساعت كه تو چين كشف شده اصلا شوخي نيست.
  مسلما كساني به علم سفر زمان پي بردن .
  Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
  Что они должны сказать, "Evil преобладает"

  سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

  امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
  تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
  تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
  عوام خدایش را میبینند،
  و اهل معرفت ابلیسش ...
  و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
  تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
  پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
  یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

  سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه


  مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
  دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
  دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته 7. کاربر روبرو از پست مفید FFKIA سپاس کرده است .


 8. #4
  RASHNO آواتار ها
  وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج
  نوشته ها : 3,070
  سپاس ها : 6,228
  سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
  یاد شده
  در 2 پست
  تگ شده
  در 763 تاپیک

  پاسخ : تاریخ قبل از تاریخ!!

  نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
  ممنون مهناز جان

  من همچنان فكر ميكنم كه داره اتفاقات عجيبي تو دنيا رخ ميده .
  اينها به نظر من در اثر مكاشفات علمي جديده.
  چيزهايي كه تو فرينج ميبينيم خيلي هاش ممكنه با تغييراتي در محتوي رخ بده.
  مبحث مسافران زمان رو شوخي نبايد گرفت. اين ساعت كه تو چين كشف شده اصلا شوخي نيست.
  مسلما كساني به علم سفر زمان پي بردن .
  ضمنا ممکنه بحث فرازمینی ها هم مطرح باشه فرخ جان، چرا رو این جنبه داستان تمرکز نمیکنیم؟... من به عنوان یه دوست خواهش مکینم شما کتاب ارابه های خدایان رو بخونید و سپس بگید نظرتون چیه.
  البته ساعت کشف شده در چین بحث سفر در زمان رو بیشتر تقویت میکنه چون مارک ساعت سوئیسی بوده.


  دوباره خواهيم روييد...
 9. #5
  RASHNO آواتار ها
  وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج
  نوشته ها : 3,070
  سپاس ها : 6,228
  سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
  یاد شده
  در 2 پست
  تگ شده
  در 763 تاپیک

  پاسخ : تاریخ قبل از تاریخ!!  در سال 1976، قاشقی که در سال 1937 در قطعه‏ای از زغال سنگ قیر‏دار در پنسیلوانیا، یافت شده بود، توجه همگان را به خود جلب کرد.
  برای رد کردن این مطلب که چنین يافته‏هایی می توانند تصادفی باشند، کشف سال 1967 داخل معدن کُلورادو را در نظر بگیرید: استخوان‏های انسانی در امتداد یک نیزه 10 اینچی با سر مسی. بر طبق پیش‏بینی‏های عمومی، ذخایر معدنی که استخوان‏های انسان در آن یافت شدند، میليون‏ها‏سال قدیمی‏تر از نژاد انسان می‏باشد.
  در حالی‏که ژنتیک و زیست‏شناسی، به منظور اعتبار‏بخشی به مشترک بودن مبدا پیدایش تمام گونه‏ها، هر روز مطالعات جدیدی را ارائه مي‏دهند، پیاپی فسیل‏های جدید- نشانه‏هایی از گذشته دور با تمدنی بسیار‏پیشرفته، یافت می‏شوند. با گذر زمان، این یافته‏ها ما را به این درک می‏رسانند که مبدا پیدایش بشر، بسیار دورتر از آن‏چه که عموم می‏پندارند می‏باشند.


  با وجود این، بحث برانگیز‏‏ترین فسیل در سال‏های اخیر، توسط یک زمین‏ شناس از دانشگاه جاداوپور در کلکته هند کشف شد. يک تکه سنگ مایل به قرمز که با قدمت يک میلیون و يکصد هزار سال، در مادایا‏پرادش، دانشمندان را متحیر کرد. آن علامت‏های زیگزاگی شبیه به آنچه کِرم‏ها به وجود می‏آورند، دارد.
  قديمي‏ترين فسيل‏هاي شناخته شده از اين نوع، از ناميبيا و چين هستند و علامت‏هاي روي آن‏ها از ارگانيسم‏هاي چند سلولي می‏باشند که نماي علامت‏ها را در سير تکاملي 600 ميليون سال پيش حفظ کرده است. اگر قدمت فسيل يافت‏شده در هند به درستي محاسبه شده باشد، پس با توجه به اختلاف بسيار زياد ميان اين فسيل و آن‏هايي که در نامبيا و چين يافت شده‏اند، ‏بايستی درباره مبدا تکامل، تجديد‏نظر شود.
  اندرو کنول، ديرين‏شناس دانشگاه هاروارد مي‏گوید: "اگر شما ارگانيسم‏هايي با مقياس سانتي‏متر را ببينيد و سپس براي 400 ميليون سال آن‏ها را نبينيد، چيز‏هاي زيادي براي توضيح دادن خواهيد داشت."
  پس از آن که علائم جديدي در سنگ‏هاي مشابه يافت‏شد، بسياري از دانشمندان دير‏باور، مجبور به بررسي مجدد قدمت صخره‏ها شدند. اما بررسي بيشتر نمونه‏ها (کريستالهای زيرکونيوم)، بيشتر آن را غير‏ممکن مي‏نمود. به گفته ديرين‏شناس دانشگاه ييل، آدولف سيلاچ، "بيشتر مهيج و بيشتر غير‏ممکن به نظر مي‏رسيد."
  سيلاچر باور‏دارد که بر طبق آن‏چه که به طور عمومي پذيرفته شده‏است، غير ممکن است که اين آثار فسيل‏ها از حيوانات باشند. در ادامه مي‏گويد: "در عين حال بايد مدارک را هم بپذيرم. من دليل ديگري را نه خودم يافته‏ام و نه از شخص ديگري شنيده‏ام." آيا هيچ توضيح غير زيست‏شناسي براي اين علائم وجود دارند؟" اين مطالعات در 2 اکتبر 1998 به عنوان مشکلات علم مطرح گرديدند.
  در حقيقت، فسيل‏هاي زيادي وجود دارند که درک امروزيِ ما را از تاريخ به چالش مي‏کشانند. جاي دست کامل يک انسان (با علامت‏هاي ناخن) در سنگ‏آهکی با قدمت 110 ميليون سال در گلن رز واقع در تگزاس کشف شد؛ انگشت فسيل شده 100 ميليون ساله که ترکيب استخوانش از طريق راديو‏گرافي قابل ديدن بود، در جزيره آکسل هايبرگ در کانادا يافت‏شد؛ کشف معروفي از جاي پا‏هاي بسيار‏بزرگ انسان در کنار جاي پا‏هاي يک دايناسور در ريو پالوکسي در تگزاس وجود دارد؛ و تعداد زيادي از اين دست وجود دارند. هر زمان که "فسيل غير قابل" باوري يافت مي‏شود، صحت تئوري‏هايي که هم‏اکنون بيان شد، بيشتر آشکار مي‏شود.


  دوباره خواهيم روييد...
 10. 3 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •