مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh گفت وگو با بازيگري كه به دليل هيكل تنومندش وارد سينما شد!

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: گفت وگو با بازيگري كه به دليل هيكل تنومندش وارد سينما شد!

 1. #1
  Faramarz آواتار ها
  وضعیت : Faramarz آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Oct 2010
  نوشته ها : 236
  سپاس ها : 509
  سپاس شده 701 در 222 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 202 تاپیک

  گفت وگو با بازيگري كه به دليل هيكل تنومندش وارد سينما شد!  دواین جانسن كه به راك هم معروف است، قرار بود تبدیل به آرنولد شوارتزنگر جدید سینما در ژانر سینمای اكشن شود، اما او نتوانست چنین موفقیتی را كسب كند. او كه قبل از بازیگر شدن قهرمان مسابقات كشتی بوده، كار بازیگری را با ایفای نقش كوتاهی در فیلم «بازگشت مومیایی» (2001) تجربه كرد. استقبال تماشاگران از وی در این فیلم و كاراكتر شاه عقرب، باعث شد تا تهیه كنندگان «بازگشت مومیایی»، این نقش را گسترش داده و تبدیل به كاراكتر محوری فیلم «شاه عقرب» (2002) كنند. پس از آن، راك در یك دو جین فیلم سینمایی بازی كرد و حتی در چند تای آنها در نقش مكمل ظاهر شد. این فیلم ها («شیرین باش»، «راند داون» و «قدم های بلند») موفقیت زیادی در جدول گیشه نمایش كسب نكردند. او دو سال قبل در نسخه دوباره سازی «سفر به كوه جادو» بازی كرد كه فروش خوبی در جدول گیشه نمایش داشت و منتقدان سینمایی گفتند او با این فیلم، بازگشت موفقیت آمیزی به دنیای سینما داشته است.
  فیلم تازه او «سریع تر» یك اكشن دلهره آور است كه راك در آن نقش مردی را دارد كه پس از آزادی از زندان، تصمیم می گیرد از قاتل برادرش انتقام بگیرد. قاتل برادر او همان كسی است كه برای خود او هم پاپوش دوخته و روانه زندانش كرده است. این مرد خشمگین پس از پیدا كردن قاتل برادر، به دنبال راهی است كه بهترین نوع انتقام را از وی بگیرد. برای این فیلم پیش بینی موفقیت بالایی در جدول گیشه نمایش می شود. دواین جانسن در گفت وگوی زیر، درباره این فیلم و فعالیت های دیگر خود حرف می زند.

  «سریع تر» چه چیزهایی در فیلمنامه اش داشت كه بازی در آن را قبول كردید؟
  مهم ترین نكته، تفاوت آن با كارهای قبلی ام بود كه تا به امروز در فیلمی شبیه آن بازی نكرده بودم. به جز كارهای كمدی، من در یك سری فیلم اكشن و ماجراجویانه ظاهر شده ام. ولی هیچ یك از آنها شباهتی به «سریع تر» نداشتند. همین مساله باعث شد تا بازی در آن را قبول كنم.

  نكته جالب این است كه در فیلم، اسمی ندارید و شما را با نام راننده خطاب می كنند!
  بله. هویت كاراكترم در فیلم به واسطه شغلی است كه دارم و برخلاف آدم های دیگر اسم مشخصی ندارم. این هم یكی از همان جذابیت های این كار است. آدم های قصه یا مرا نمی شناسند یا با نام راننده صدایم می زنند. خیلی جالب است، نه؟!

  شما چند سال است كه در رشته سینما مشغول فعالیت هستید. همكاری با یك فیلمساز تازه كار و نه چندان سرشناس در این فیلم چگونه بود؟
  جورج تیلمان جونیور كار خودش را خیلی خوب بلد است و ما همكاری خیلی خوبی باهم داشتیم. او دقیقا می دانست كه سر صحنه فیلمبرداری چه می خواهد و بازیگرانش را خیلی دقیق و درست هدایت كرد. شاید اگر كس دیگری به جای او بود، نمی توانست به این خوبی از عهده كار برآید.

  برای اجرای نقش راننده چه كارهایی انجام دادید و چگونه آماده بازی در آن شدید؟
  اول از همه سعی كردم دلایل او را برای كارهایی كه انجام می دهد پیدا كنم. احساس كردم اگر به شخصیت درونی او نزدیك شوم، می توانم با درك بهتر حالات و روحیات وی بازی بهتری جلوی دوربین ارائه دهم. تعدادی فیلم و كتاب كه نزدیك به مضمون «سریع تر» هستند را دیدم و مطالعه كردم. این آثار كمك زیادی به من كردند تا وارد دنیای ذهنی آدم هایی شوم كه به دلایل مختلف در فكر انتقام گیری از یك فرد یا گروه هستند.

  فكر نمی كنید چنین سوژه ای برای یك فیلم سینمایی، كمی قدیمی و كلیشه ای است؟
  شما وقتی به بسیاری از فیلم های روز سینما نگاه می كنید، چنین احساسی دارید و مشابه چنین سوالی برایتان تكرار می شود. صنعت سینما پر از سوژه ها و قصه های تكراری و كلیشه ای است، ولی هنوز دارد از این كلیشه ها پیروی می كند و فیلم هایی براساس آنها می سازد. به همین دلیل، من هنگام بازی در «سریع تر» از منظر شما به موضوع نگاه نكردم. در عین حال، این نكته را هم باید توضیح بدهم كه یك فیلمساز می تواند به یك قصه كلیشه ای نگاهی تازه داشته باشد و آن را از این زاویه كار كند. احساس من این است كه كارگردان «سریع تر» چنین نگاهی به قصه و مضمون فیلم داشته است.

  تصور می كنید كه قسمت های بعدی «سریع تر» هم ساخته شوند؟
  كسی چیزی نمی داند. فعلا كه بحث چنین كاری مطرح نیست، ولی پس از نمایش عمومی آن می توان دقیق تر درباره اش صحبت كرد. اگر استقبال تماشاگران از فیلم خوب باشد، احتمال زیادی وجود دارد كه این اتفاق بیفتد. همه چیز بستگی به نظر و میزان استقبال تماشاگران دارد.

  زمانی قرار بود قسمت دوم درام تاریخی و اكشن «شاه عقرب» هم ساخته شود، ولی چنین نشد.
  هنوز هم بحث تولید آن ادامه دارد، ولی نمی دانم چرا تهیه كنندگان فیلم در كمپانی یونیورسال آن را به صورت جدی دنبال نمی كنند. من همیشه برای حضور در قسمت های جدید این فیلم آمادگی خودم را اعلام كرده ام. از قرار معلوم، آنها فیلمنامه كار را هم آماده كرده اند ولی مشكل اصلی این است كه هنوز نتوانسته اند كارگردان مناسبی برایش پیدا كنند. تهیه كنندگان فیلم به دنبال یك فیلمساز سرشناس و قوی برای آن هستند، ولی جدول كاری آنها فعلا پر است و وقتی برای همكاری با این پروژه ندارند.

  زمانی كه كار بازیگری را شروع كردید، گفته شد كه آرنولد شوارتزنگر جدید سینما از راه رسیده است، ولی فیلم های شما نتوانسته موفقیت فیلم های این قهرمان بادی بیلدینگ را تكرار كند.
  شرایطی كه من در آن بازیگری را شروع كردم، متفاوت از شرایط زمان موفقیت آرنولد است. در زمان او خبری از كامپیوتر و دیجیتال نبود و یك بازیگر اكشن خیلی راحت تر می توانست به موفقیت دست پیدا كند، اما من پس از یك وقفه كوتاه مدت دوباره برگشته ام. همان طور كه آرنولد در «ترمیناتور» جمله معروف خود «من برمی گردم» را به زبان آورد، من هم به پیروی از او همین جمله را می گویم. من برگشته ام تا موقعیت ویژه خودم را در سینمای اكشن كسب كنم و «سریع تر» اولین فیلم در این میان است.

  پس می خواهید بازیگری را به صورت جدی ادامه بدهید؟
  بله. من عاشق این كار و حرفه هستم. به همان اندازه كه ورزش كشتی (جایی كه از آن آمده ام) را دوست دارم، بازیگری را هم دوست دارم. برای فیلمسازان و همچنین طرفدارانم احترام قائلم و هیچ وقت فراموش نمی كنم كه چه كسی بودم و متعلق به كجا بوده ام. خیلی وقت ها خیلی از مجریان تلویزیونی و مردم عادی از من می پرسند چرا ورزش كشتی را رها كرده ام و آیا دلم برای آن تنگ شده است یا خیر. پاسخ من به این سوال مثبت است. دلم برای مسابقات هیجان انگیز كشتی خیلی تنگ شده است، ولی من حالا یك بازیگر سینما هستم و مجبورم بخش اعظم وقتم را به این حرفه اختصاص بدهم.

  تصمیم ندارید در فیلمی بازی كنید كه قصه اش درباره یك قهرمان كشتی است؟
  خودم خیلی دوست دارم چنین فیلمی ساخته شود و من در آن، در نقش یك كشتی گیر ظاهر شوم، اما این كارگردانان سینما هستند كه باید تصمیم بگیرند فیلمی با این مضمون كار كنند نه من.
  ویرایش توسط Faramarz : 11-20-2010 در ساعت 07:58

 2. 5 کاربر از پست مفید Faramarz سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. جيكوب و شباهتهاي او به آشيل و داستان تروا...
  توسط FFKIA در انجمن نظريه ها و ايده ها پيرامون لاست
  پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: 10-23-2010, 21:13

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •