مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh گروه خبری_تجليل از پيشكسوتان فيلم‌هاي كمدي

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: گروه خبری_تجليل از پيشكسوتان فيلم‌هاي كمدي

 1. #1
  1CHAMPION آواتار ها
  وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : دروازه کویـر
  سن: 35
  نوشته ها : 7,425
  سپاس ها : 15,219
  سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
  یاد شده
  در 30 پست
  تگ شده
  در 953 تاپیک

  گروه خبری_تجليل از پيشكسوتان فيلم‌هاي كمدي

  با تجليل از 15 چهره عرصه طنز
  همايش تجليل از پيشكسوتان فيلم‌هاي كمدي برگزار شد
  همايش تجليل از پيشكسوتان فيلم‌هاي كمدي سينما و تلويزيون ايران در فرهنگسراي ارسباران برگزار شد.
  اين مراسم كه اولين جشنواره قدرداني از بازيگران طنز سينما و تلويزيون به شمار مي‌رود، در راستاي اهداف موسسه فرهنگي، هنري و ورزشي نسل آفتاب به مديريت اميررضا خادم رئيس موسسه نسل آفتاب و به همت لاله اسكندري دبير و سهيل سليماني مدير اجرايي همايش عصر چهارشنبه 10 آذرماه در فرهنگسراي ارسباران برگزار‌شد.
  در اين مراسم كه با استقبال مردم و اهالي هنر و با اجراي شهرام شكيبا برگزار شد، در ابتداي مراسم لاله اسكندري دبير همايش با بيان اين كه جامعه لبخند جامعه سالمي نيست، گفت: اين همايش اداي احترامي است به بزرگواراني كه پيام‌آوران لبخند بودند، در جامعه‌اي كه گريه را بيشتر مي‌شناخت. خلاء نبود اين همايش بسار حس مي‌شد و تنها هدف آن تجليل و گراميداشت فعالان عرصه طنز است و به همين دليل، اين همايش قالبي غيررقابتي دارد.
  در اين برنامه از مرتضي احمدي، محمد ورشوچي، عليرضا خمسه، گوهر خير انديش، بيژن بيرنگ، رضا بابك، فرهاد آئيش، سيروس گرجستاني، اكبر عبدي، داريوش كاردان، ماهايا پطروسيان، چنگيز جليلوند، وحدت، مرضيه برومند و سعدي افشار تجليل شد.  "مرتضي احمدي " اولين طنزپردازي بود كه مورد تجليل قرار گرفت.
  پخش تصاويري از تهران قديم با شعرخواني احمدي آغازگر مراسم تجليل از او بود. بهاره رهنما، پيمان قاسم‌خاني براي اهداي جوايز اين هنرمند پيشكسوت به روي صحنه رفتند. رهنما در تجليل از احمدي گفت: ماندگارترين كاري كه استاد در زمينه هنر انجام داده‌اند، شناساندن فرهنگ عامه است. قرار بود در روز تولد استاد حضور داشته باشند كه به دليل مشغله كاري نتوانستند.
  آن روز دلم گرفت و در اين مراسم اجازه خواستم كه بتوانم تنديس استاد را به او اهدا كنم.
  احمدي نيز در اين مراسم گفت: نزديك به هفتاد سال است كه مشغول فعاليت هنري هستم و امروز مزد دستم را گرفتم.  محراب قاسم خاني و شقايق دهقان دومين زوج هنري بودند كه به روي صحنه آمدند تا از "محمد ورشوچي " يكي از پيشكسوتان عرصه طنز تقدير كنند.
  ورشوچي كه همراه با تصاويري از سريال‌هاي قديمي‌اش به روي صحنه آمده بود، گفت: 60 سال از عمرم را در تلويزيون، تئاتر و سينما گذراندم، اجر زحماتم دست‌هاي شما است و پول نمي‌تواند پاداشي براي زحماتم باشد.
  "شهرام شكيبا " با طرح اين پرسش كه آخرين بار كي تجربه ديدن سياه‌بازي را داشته‌ايد مقدمه حضور "سعدي افشار " بر صحنه شد و وي، هنرمندي بعدي بود كه توسط محمدرضا فروتن مورد تقدير قرار گرفت.
  "سعدي افشار " با ياد و خاطره‌اي از سياه بازي در امين آباد خاطرات روزگار گذشته را زنده كرد و گفت: الان ديگر توان اجراي سياه بازي را ندارم. اما اميدوارم جوان‌ترها اين راه را به خوبي ادامه دهند.
  فروتن نيز گفت: مهم‌ترين بخش زندگي حصول زندگي به شادي و آرامش است.
  از تمام كساني كه دل ما را شاد كردند و به ما آرامش دادند، تشكر مي‌كنيم.
  در ادامه مراسم، با پخش تصاوير از علي حاتمي و منوچهر نوذري كه سالروز درگذشت‌شان نزديك به زمان برگزاري اين جشن بود، گرامي داشته شد.  "عليرضا خمسه " با چهره‌اي متفاوت و به قول شهرام شكيبا با مديريت جديد به روي صحنه آمد.
  او كه به تازگي از سفر حج بازگشته با اشاره به فعاليت‌هاي نسل گذشته در عرصه طنز به خصوص سعدي افشار گفت: سعدي افشار از نسلي است كه بر سر اين هنر سايه مي‌اندازد. اميدوارم سايه اين نسل بر سر سينما و هنر اين نسل مستدام باشد.
  نيوشاضيغمي هنرمند جوان نيز با بيان اين كه خمسه آقاي لبخند سينماي ايران است كه به پانتوميم كشور جاني دوباره داد، لوح و جايزه اين هنرمند را به او تقديم كرد.
  "بيژن بيرنگ " هنرمند ديگري بود كه توسط شهرام قائدي مورد تقدير قرار گرفت.
  او گفت: جاي دوست و همكار قديمي مسعود رسام در اين مراسم خالي است.
  در ادامه اين مراسم شبنم قلي‌خاني نيز تنديس "گوهر خيرانديش " را به او تقديم كرد.
  خيرانديش با اشاره به همكاري اخيرش با بيژن بيرنگ گفت: ايشان خيلي كوتاه سخن گفت و جا داشت بايد بيشتر حرف زد.
  او ادامه داد: مدتي بود كه با تلويزيون كار نمي‌كردم تا پيشنهاد "همچو سرو " آقاي بيرنگ مطرح شد. ايشان اعتقاد داشتند براي آن كه سطح برنامه‌ها پايين نيايد، بايد در آثار تلويزيوني حضور يافت. "همچو سرو " را در شهرك غزالي با كم‌ترين امكانات كار كرديم اما خوشبختانه كاري بسيار خوب شد كه درس ايثار و محبت را به مخاطب مي‌دهد.
  شبنم قلي‌خاني نيز در ادامه اين مراسم گفت: خانم خيرانديش از گوهرهاي بازيگري كشور هستند. ايشان در تيپ‌ها و كاراكترهاي متفاوت خوب درخشيده‌اند و بازي با چشمان‌شان براي من مانند كلاس درس است.
  نصرت‌الله وحدت نيز در اين مراسم لوح "رضا بابك " را به او اهدا كرد.
  "رضا بابك " در اين بخش از مراسم گفت: اميدوارم طنز شريف دوباره جاي خود را در سينما پيدا كند و دوستان و كاربلدان اين حوزه دوباره مشغول فعاليت شوند. متاسفانه در حال حاضر طنز جايش را به چيزهاي ديگر داده است كه اميدوارم هنرمندان طنز اين امكان را پيدا كنند كه با حضورشان دل مردم را شاد كنند.
  "ماهايا پطروسيان " نيز كه توسط آرام جعفري تنديس خود را دريافت كرده بود، از نگاه جشنواره‌هاي رسمي كشور به بازيگران كمدي گلايه كرد و گفت: سال‌هاست كه بزرگان كمدي به دليل اين كه نقش‌هاي طنز بازي مي‌كنند، از دريافت جوايز اصلي بازمانده‌اند و همان بازيگر به خاطر نقشي جدي برگزيده شده... نبايد مهارت‌ها و توانايي‌هاي بازيگران طنز را ناديده گرفت.
  به گزارش فارس، در ادامه اين مراسم چنگيز جليلوند دوبلور قديمي از "داريوش كاردان " طنز نويس و گوينده مجري صداوسيما با اهداي تنديس تقدير كرد.
  كاردان با بيان اين كه مرگ مرحوم طنز را به اطلاع مي‌رسانم، گفت: به دوستاني كه از راه‌هاي دور و نزديك آمده‌اند، بايد بگويم كه طنز مدت‌ها است كه فوت كرده، چهلم و سال آن را هم گرفته‌اند. به جاي طنز، نطنز بيداد مي‌كند.
  "مرضيه برومند " نيز كه در اين همايش مورد تجليل قرار گرفت به اين دليل كه در يزد مشغول ساخت سريالي طنز درباره محيط زيست است، به طور تلفني از برگزاركنندگان اين همايش تشكر كرد و خواهر بزرگ‌اش احترام برومند جايزه او را دريافت كرد.
  در ادامه مائده طهماسبي نيز تنديس "فرهاد آئيش " را به خانه برد و سيروس گرجستاني و اكبر عبدي نيز از برگزيدكاني بودند كه به دليل مشغله كاري در همايش حضور نداشتند كه "سياوش گرجستاني " جايزه پدر را از دستان رضا صفايي‌پور دريافت كرد.
  در اين همايش با اهداي تنديس به وحدت و چنگيز جليلوند از اين دو سينماگر نيز قدرداني شد و در انتها مراسم با گرفتن عكس يادگاري به پايان رسيد.
  در اين برنامه براي زنده نگاه داشتن ياد هنرمندان درگذشته عرصه طنز، تصاويري از احمد آقالو، حسين پناهي، حميده خيرآبادي، كيومرث ملك مطيعي، محمود بهرامي، اسماعيل داورفر، رضا كرم رضايي، سروش خليلي، مهدي فتحي، فرهنگ مهرپرور و پروين سليماني پخش شد.
  ویرایش توسط 1CHAMPION : 12-04-2010 در ساعت 16:25
  ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

 2. 2 کاربر از پست مفید 1CHAMPION سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. گروه خبری_دوبله فیلم جدید افخمی
  توسط 1CHAMPION در انجمن آرشیـــو اخبـــار سینمای ایران سال 1389
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 11-28-2010, 20:15
 2. گروه خبری_اکران یک فیلم توقیفی
  توسط 1CHAMPION در انجمن آرشیـــو اخبـــار سینمای ایران سال 1389
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 11-15-2010, 18:55
 3. گروه خبری_امین تارخ: ديدن دوباره «مادر» احساس قشنگي بود
  توسط SEYED AMIR در انجمن آرشیـــو اخبـــار سینمای ایران سال 1389
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 08-31-2010, 15:19

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •