مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh جزئیاتی جدید از فیلم حاتمی کیا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: جزئیاتی جدید از فیلم حاتمی کیا

m_a1100 آواتار ها
    وضعیت : m_a1100 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,057
    سپاس شده 1,285 در 459 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 386 تاپیک

جزئیاتی جدید از فیلم حاتمی کیا

سیامک صفری گفت؛ در «بانوی شهر ما» من نقش فردی به اسم صفدر را بازی می کنم که سرایدار یک موسسه ی ازدواج است. صفدر انسان تنهایی است و در این تنهایی، دنیای مخصوص به خودش را دارد. دنیایی که غرق در آن زندگی می کند و از حضور در آن موسسه...

سیامک صفری یکی از بزرگترین بازیگران تئاتر امروز ایران ، بیش از بیست سال است که به عنوان بازیگر در سینما-تئاتر و تلویزیون فعالیت دارد. از آخرین بازی های سیامک صفری می توان به نمایش های "مرگ فروشنده" - "رومولوس کبیر" - "شکار روباره" و جن گیر" و همین طور فیلم های "ماهی ها عاشق می شوند"به کارگردانی دکتر علی رفیعی و "اشکان انگشتر متبرک و چند داستان دیگر "به کارگردانی شهرام مکری و "آدمکش" به کارگردانی رضا کریمی اشاره کرد.

بازی وی در فیلم «بانوی شهر ما» به کارگردانی "ابراهیم حاتمی کیا"سه روز پیش به اتمام رسید و بهانه ی این اتفاق گفتوگوی کوتاهی با او در مورد فیلم بانوی شهر ما، شخصیت او در فیلم، ابراهیم حاتمی کیا و... انجام دادیم.

آقای صفری، میشه درباره ی نقشی که در فیلم بانوی شهر ما بازی کردید توضیح بدید؟

صفری: من نقش فردی به اسم "صفدر" را بازی می کنم که سرایدار یک موسسه ی ازدواج است. صفدر انسان تنهایی است و در این تنهایی، دنیای مخصوص به خودش را دارد. دنیایی که در غرق در آن زندگی می کند و از حضور درآن موسسه احساس آرامش می کند. شاید نقش صفدر چندان در مسیر قصه اصلی حضور پررنگ نداشته باشد ولی شخصیت پردازی کاملی دارد که مهم ترین ویژگی های بارزی اش همان تنهایی اش است. صفدر که سر در درون خود دارد، به جز اینکه سرایدار آن موسسه است مجسمه سازی هم می کند و ارادت خاصی به شخصیت مدیر آن موسسه دارد.

آقای حاتمی کیا در اغلب فیلم هایشان با وجود حضور بازیگران حرفه ای و حتی پیشکسوت از بازیگردان استفاده می کردند چون معتقد بودند در بعضی شاید بازیگردان بهتر بتواند منظور او را به بازیگر برساند، ولی در این دو فیلم آخرشان از بازیگردان استفاده نکردند، شما هدایت حاتمی کیا رو در بازی بازیگر ها چه طور دیدید؟

صفری: به نظر من آقای حاتمی کیا کارگردانی هستند که پرسوناژ هایشان را دقیق به خوبی می شناسند و چون خودشان می دانند دقیقا چه چیزی از نقش و بازیگر می خواهند بازیگر هم به راحتی می تواند هدف و حرف ایشان را بفهمد. برای من که کار ساده و لذت بخشی بود. هرچند که در بعضی از صحنه ها به بازی خودم شک کردم، ولی از کسانی که پیش از این با آقای حاتمی کیا همکاری داشتند شنیده بودم که ایشان تا به نتیجه ی مورد نظر خودشان نرسند برداشت ها را تائید نمی کنند و ادامه می دهند، به همین دلیل وقتی ایشان تائید نهایی را اعلام می کردند، من هم مطمئن می شدم که توانستم به آن بازی مطلوب در آن صحنه ی خاص دست پیدا کنم.

شما در تئاتر یک بازیگر فعال و حرفه ای هستید و همین طور پرکار. شاید نمایش های نسبتا ضعیف هم بازی کرده باشید ولی در سینما خیلی گزیده کارید! نقش های خوبی به شما پیشنهاد نشده و یا برای ادامه ی مسیر حرفه ای تان در سینما و تئاتر برنامه ی خاصی دارید؟

صفری: راستش...نه! نمیتوانم بگویم مسیر خاصی دارم!(می خندد) این بر می گردد به همان "دست خدا" ی معروف...فکر می کنم که من بیشتر غریزی عمل کرده ام و شاید بعضی از کارهای ضعیفم به خاطر حواس پرتی ام باشد!(می خندد). ولی در هر حال من خودم را مدیون تئاتر میدانم و تئاتر را هنری می دانم که صاحب شعور و درک عمیقی است ولی به نظرم کارهای تصویری در اغلب اوقات در قد و قواره ی تئاتر این ویژگی را ندارد.

منبع : کافه سینما

2. 2 کاربر از پست مفید m_a1100 سپاس کرده اند .

3. # ADS

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع