مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh گلايه‌هاي تند و صريح پرويز پرستويي از وضعيت سينماي ايران

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: گلايه‌هاي تند و صريح پرويز پرستويي از وضعيت سينماي ايران

1CHAMPION آواتار ها
    وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
    سپاس ها : 15,219
    سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
    یاد شده
    در 30 پست
    تگ شده
    در 953 تاپیک

گلايه‌هاي تند و صريح پرويز پرستويي از وضعيت سينماي ايران

تا وقتي در سينماي ما موضوع‌‌هايي با عنوان گل‌پري‌جون ديده مي‌شود, ترجيح مي‌دهم كار نكنم

بازيگر برجسته سينما و تلويزيون در موضوع دفاع مقدس با تاكيد بر اينكه ارزش‌هاي فراموش شده دفاع مقدس در دوره هشت ساله براي زندگي 100 سال آينده هم ارزشمند است وضعيت سينماي ايران را در شرايط فعلي مطلوب ندانست.
    بازيگر سينما و تلويزيون كه در جلسه شوراي فرهنگ عمومي مازندران حضور يافته بود، در مورد فضاي فيلم و فيلم‌سازي در كشور اينگونه گفت: حدود دو سال است كه فقط فيلمنامه‌ها را مي‌خوانم.

وي با بيان اينكه ما را در سينما جزء بازيگران معروف و هنرپيشه‌هاي كم كار مي‌دانند، اظهار داشت: فيلمنامه‌هاي پيشنهادي را فقط مي‌خوانم و به نظر من بايد حلاجي كنم تا فيلمي را انتخاب كنم.
    پرستويي با اشاره به اينكه سينماي ما در شرايط فعلي به سمت و سويي مي‌رود كه در شأن فرهنگ اسلامي و ايراني نيست، خاطرنشان كرد: با اين شرايط ترجيح مي‌دهم كه كار نكنم.

وي با بيان اينكه من عينك نمي‌زنم كه مرا بشناسند و عينك نمي‌زنم تا مرا نشناسند، افزود: هميشه در بين مردم هستم چون مردم فيلم‌هايي را كه بازي مي‌كنم مي‌شناسند و رزومه كاري‌ام را نيز مي‌دانند.
    اين بازيگر سينما و تلويزيون با اعلام اينكه اگر بخواهم كار كنم بايد هر روز در طي اين سال‌ها سر كار بود، اظهار داشت: در اين فضا ترجيح مي‌دهم كه سر هر كاري نروم.

وي كه با بازي در فيلم‌هاي آژانس شيشه‌اي به عنوان بازيگر عرصه دفاع مقدس معرفي شده است، ادامه داد: عده‌اي مي‌گويند موضوعات دفاع مقدس نخ‌نما شده است و نبايد وارد اين عرصه شد.
    پرستويي با اشاره به اينكه در شرايط فعلي سر در سينماهاي ما پلاكاردها و تصاوير فيلم‌هايي ديده مي‌شود كه به عنوان نماد غيرانقلابي است، تصريح كرد: در سينماي ما موضوع‌‌ها با عنوان گل‌پري‌جون ديده مي‌شود تا موضوعات دم دستي تلويزيون.

وي تصريح كرد: من به منتقداني كه در مورد ساخت و بازي كردن در فيلم‌هاي دفاع مقدس خرده مي‌گيرند، مي‌گويم كه هر وقت توانسته‌ايم شناسنامه جنگ را عوض كنيم مي‌توانيم در اين محتواها هم كار نكنيم.
    پرستويي با اعلام اينكه ياد گرفتم كه آدم‌هاي زيادي در هشت سال دفاع مقدس رفتند و شهيد شدند تا ما زندگي كنيم، گفت: با بازنگري در تاريخ زندگي رزمندگان به اين نتيجه رسيدم كه برنامه‌هاي آنها به درد قرن 21 و هر زمان ديگري مي‌خورد.

بازيگر نخستين فيلم طنز دفاع مقدس (ليلي با من است) خاطرنشان كرد: طنز ليلي با من است در شرايط بسيار سخت كه عده‌اي قبول نداشتند فيلمي در اين قالب ساخته شود، به روي صحنه رفت كه بعد از سال‌ها همچنان جزء آثار فاخر دفاع مقدس در عرصه فيلم‌سازي است.

وي با اشاره به خاطره‌اي از فيلم آژانس شيشه‌اي گفت: به عينه تأثير اين فيلم را بر روي چند تن از مخاطبان ديدم به گونه‌اي كه خودشان اعلام كردند با فيلم آژانس شيشه‌اي با جماعت دفاع مقدسي‌ها آشتي كرديم.
    پرستويي با تاكيد بر اينكه ارزش‌هاي فراموش شده دفاع مقدس در دوره هشت ساله براي زندگي 100 سال آينده هم ارزشمند است، بيان داشت: به نظر من در موضوع به نظر منتقدان نخ نما شده دفاع مقدس هم موضوع‌هاي بكر وجود دارد.
    ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

2. کاربر روبرو از پست مفید 1CHAMPION سپاس کرده است .

3. # ADS

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)