مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh ناگفته‌های مهران مدیری درباره مرحوم شکیبایی

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: ناگفته‌های مهران مدیری درباره مرحوم شکیبایی

Nader J آواتار ها
    وضعیت : Nader J آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,318
    سپاس شده 1,103 در 413 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 160 تاپیک

ناگفته‌های مهران مدیری درباره مرحوم شکیبایی

مهران مدیری در یادداشت کتاب مرحوم خسرو شکیبایی نوشته است: از روزی که او را شناختم و از اولین باری که او را دیدم، حالش خوب نبود. اصولا هیچ وقت حالش خوب نبود. منظورم بدحالی جسمانی‌اش نیست. احساس خوشبختی درونی نداشت. از آن آدم‌های غمگینی بود که ذاتا اندوه را در خود داشت. این در صدایش بود. در لحن گفتارش بود، در چشمانش بود و در حرکت دستانش.

شاید با همین اندوه درون، احساس شادی داشت و با همین دلمشغولی‌های درون، خودش را زنده نگه می‌داشت. دوست داشت تنها باشد. دوست داشت خلوت باشد. دیگران را به خود راه نمی‌داد. هرگز نفهمیدم چه چیزی خوشحالش می‌کند و چه زمانی حالش خوب است.

برای بازی در «پاورچین» به او تلفن زدم. رفتم خانه‌اش و نشستیم به درد دل. در همه جای خانه بود. مجسمه‌اش، عکس‌هایش، نقاشی‌هایی که از چهره او کشیده بودند، جوایزی که گرفته بود. تصویر آدم‌های مهمی که با او کار کرده بودند. و نقطه درخشان کارنامه‌اش، «هامون».

همه جا پر از او بود و او غمگین، مثل کودکی بود که توسط خداوند تنبیه شده باشد. یک بغض نهفته که در گلوی او بود و نمی‌دانم چرا. گفت که می‌آید و در «پاورچین» بازی می‌کند. فردا به محل فیلمبرداری ما آمد و حرف زدیم. می‌دانستم که نمی‌آید. حوصله نداشت، حقیقت را نمی‌گفت که دل مرا نشکند. حوصله نداشت و رفت. چند سال گذشت. برای بازی در «مرد هزار چهره» به او تلفن زدم و در یک روز برفی دوباره به محل فیلمبرداری ما آمد. غمگین‌تر، شکسته‌تر و بی‌حوصله‌تر.

باز هم می‌دانستم که نمی‌آید. با هم حرف زدیم. حوصله نداشت. باز هم نمی‌خواست که دل مرا بشکند. بهانه آورد و باز هم حوصله نداشت و رفت. نزدیک درب خروجی برگشت، مرا بوسید و گفت: «من همیشه یک بازی به تو بدهکارم.» و رفت، برای همیشه رفت.

روزی که برای خاکسپاری رفتم، و هزاران نفر آمده بودند تا این پیکر غمگین را به خاک بسپارند و مردم فراوانی که دوستش داشتند و می‌گریستند. و مردم فراوان دیگری که آمده بودند با هنرمندان مورد علاقه‌شان عکس بگیرند و عده فراوان هنرمندانی که سعی داشتند به دیگران بفهمانند که ما بیشتر از شما با ایشان دوست بودیم، و در این هیاهوی عظیم، آخرین جمله او را دوباره شنیدم که می‌گفت: «من همیشه یک بازی به تو بدهکارم...»

مطمئنم در بهشت ، روزی با او کار خواهم کرد. احتمالا در یک تئاتر مشترک که آنجا دیگر، حوصله دارد، حالش خوب است و غمگین نیست.

ارائه شده از گروه خبری سینما سنتر
    ویرایش توسط Amélie : 12-19-2010 در ساعت 12:42

2. 8 کاربر از پست مفید Nader J سپاس کرده اند .

3. # ADS

RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

پاسخ : ناگفته‌های مهران مدیری درباره مرحوم شکیبایی

منم همیشه این فکر رو میکردم که خسرو شکیبایی یک شخصیت خاص داره. همونی که در هامون بود...
    شاید هامون خود خسرو بود...
    دلم گرفت از خواندن این مطلب... خسر شکیبایی هنرمندی دردرمند و خاص بود... یادش همیشه گرامی باد و روحش شاد...
    ممنون نادر جان...

دوباره خواهيم روييد...

5. 3 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .

خدا کند که بدانی چه قدر محتاج است، نگاه خسته ی من بر دعای چشمانت..
    .:mAysAm:. آواتار ها
    وضعیت : .:mAysAm:. آنلاین نیست.
    سپاس ها : 175
    سپاس شده 216 در 117 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

پاسخ : ناگفته‌های مهران مدیری درباره مرحوم شکیبایی

مطلب جالبی بود.مخصوصاً فراز آخرش که آقای مدیری طنزش رو حتی توی این نوشته غمناکش رها نکرده و راجع به بهشت رفتن خودش هم اظهار نظر کرده!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)