مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh گفتگو با بلد الملک (قهوه تلخ)

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: گفتگو با بلد الملک (قهوه تلخ)

 1. #1
  1CHAMPION آواتار ها
  وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : دروازه کویـر
  سن: 35
  نوشته ها : 7,425
  سپاس ها : 15,219
  سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
  یاد شده
  در 30 پست
  تگ شده
  در 953 تاپیک

  گفتگو با بلد الملک (قهوه تلخ)

  گفتگو با عارف لرستاني/ وقت ما را مي گيري پدر سوخته؟!  در سریال قهوه تلخ یکی از بارزترین و مشخص ترین نقش ها را عارف لرستانی در نقش بلد الملک به عهده دارد. این نقش که به وضوح متمایز از شخصیت ها و تیپ های ساخته شده توسط نویسندگان کارهای مدیری و یا خود او تاکنون است، با بازی تحسین برانگیز لرستانی به یکی از محبوب ترین نقش های سریال در چند هفته اخیر تبدیل شده و تکیه کلام های رئیس نظمیه از زبان علاقه مندان به این سریال شنیده می شود. عارف لرستانی برخلاف نقشش، بسیار خوش اخلاق و خوشرو است و این را همان پشت تلفن متوجه می شوی، اما لرستانی به اینجا ختم نمی شود، مهم ترین ویژگی او عارف لرستانی بودن است! و این یعنی هیچ یک از خصوصیات معمول بازیگران و هنرمندان امروزی را یدک نمی کشد. عارف لرستانی متولد ۱۵ بهمن ۱۳۵۰ در کرمانشاه و دانش آموخته نمایش از دانشگاه هنر و معماری دانشگاه آزاد است. لرستانی از آن هنرمندانی است که با پایان نقش هایش در یاد و خاطر تماشاگر تمام نمی شود.


  * این چندمین بار است که با مهران مدیری کار می کنید؟
  هشتمین کاری است که با آقای مدیری انجام می دهم، البته با یک وقفه هشت ساله از سال ۸۰-۸۱ تا ” قهوه تلخ ”. در این مدت یک کار دیگر هم انجام داده ایم که خیلی جالب است و احتمالا به صورت CD به بازار خواهد آمد.


  * از کارهای دیگرتان هم بگویید.
  کار تصویر را که با آقای مدیری شروع کردم تا پایان برنامه ” ۹۰ شب ” چند کار تئاتر و سینمایی هم داشته ام و چند کار را هم خودم ساخته و کارگردانی کردم که یکی از آنها پرژه مستند نرم افزاری با نام ”تهرانیکا” است که به نوعی یک شناسنامه برای تهران محسوب می شود و امیدوارم که با پایان یافتن کارهای نهایی آن، تا قبل از عید وارد بازار شود. دو کار نمایشی هم داشتم، یکی ”بوستان ادب” بود و دیگری مجموعه نمایشی بود که برای یک برنامه به سفارش اداره کشاورزی ساخته شد، اما پس از ساخت به نمایش درنیامد.

  * عارف لرستانی وقت آزادش را چگونه می گذراند؟
  کتاب می خوانم، خیلی بیشتر از فیلم دیدن. از زیرنویس فیلم های خارجی متنفرم ولی سریال ها را دنبال می کنم و فیلم های سینمایی ایران را هم تا حدی که بدانم خوب است، می بینم.


  * چه کتاب هایی می خوانید؟
  به تاریخ، ادبیات و نمایش خیلی علاقه مندم و فکر می کنم ادبیات جزو رشته ماست و هنر محسوب می شود. ادبیات را خیلی مرتب پیگیری کرده ام؛ به عنوان مثال از فردوسی شروع کرده ام تا شاملو و دیگر شاعران معاصر رشته خودم را هم خیلی جدی دنبال می کنم. در حال حاضر هم بوستان و گلستان سعدی را با تحلیل های مربوط به آنها در دست دارم.


  * تئاتر را چطور پیگیری می کنید؟
  اردیبهشت سال گذشته یک کار ابزورد در تالار مولوی به نام ”سیرک” اجرا کردم، منتها کار در تئاتر به دلایل مالی و مشکلات مختلف دیگر، واقعا ممکن نیست. حقوق حدود یک سال کار بچه ها در این کار طوری بود که بچه ها گاهی پول تاکسی نداشتند که بیایند سر کار.
  تئاتر هم می بینم و آخرین کاری که دیدم ”مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش” بود که خیلی خوشم آمد و اینقدر خندیدم که برزو ارجمند که در این کار بازی می کرد و بازیگر مقابلم در اکثر سکانس های قهوه تلخ هم است، بعدا شاکی شده بو که از خنده تو من هم خنده ام گرفته بود. چون ما در قهوه تلخ خیلی می خندیم و او از صدای خنده من خنده اش می گیرد.

  * در قهو تلخ خیلی از نقش ها به نوعی به تیپ ها و شخصیت های سریال های دیگر آقای مدیری شباهت دارند، اما بلدالملک کاملا تازگی دارد و خوب هم از آب درآمده و مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. نقش چگونه ساخته شد؟
  من خودم مدت ها بود که بازی نمی کردم، مخصوصا طنز، اما حقیقت این است که اولین سکانسی که قرار بود در قهوه تلخ بازی کنم سعی کردم خیلی خودم را خونسرد نشان دهم، اما باور کنید ضربان قلبم بالای ۱۵۰ بود. آخرین لحظه که می خواستم شروع کنم آقای مدیری دم گوشم گفتند که بلدالملک یک آدمی است که خودش می رود روی اعصاب خودش که البته در متن هم بود اما همین یک جمله دری را مقابلم گشود و این نشان دهنده نقش یک کارگردان خوب در کار است. بعدش دیگر ”وقت ما را می گیری ؟”، ”پدر سوخته” و حرکات گردن پشت سر هم آمدند. اما باید بگویم که هم نویسنده ها و هم آقای مدیری به عنوان کارگردان خیلی به من کمک کردند و همچنین بازیگرهای مقابلم که در جواب بداهه گویی ها بی درنگ پاسخ های بداهه می دهند.


  * مقابل کدام نقش بهتر کار می کنید؟
  همه را دوست دارم اما با سیامک انصاری خیلی بهتر کار می کنم شاید چون بیشتر با او بازی دارم.


  * خودتان هم شنیده این که نقش بلدالملک خیلی خوب از آب درآمده؟ گروه بعد از دیدن کار به این مورد اشاره کرده اند؟
  همه خیلی لطف دارند. بله، بچه ها هم گفتند. بچه ها در قهوه تلخ خیلی بی عقده هستند و وقتی کار خوب می شود همه می گویند حتی وقتی از دیگران بازخوردی می شنوند، زنگ می زنند و می گویند. یک بار هادی کاظمی (بابا شاه) که به دلیل اینکه بازی رودررو با هم نداشتیم، بازی من را در طول کار ندیده بود، زنگ زد و گفت: داشتم فکر می کردم به چه کسی زنگ بزنم و بگویم بازی عارف خیلی خوب شده آخر گفتم به خودت بگویم. البته من خودم به رضایت از کار نرسیده ام، می دانم مردم این نقش را دوست دارند و خیلی لطف دارند اما خودم هنوز راضی نیستم.


  * خودتان در طرح گریم نظر داده اید ؟ نقش گریم در بازیتان بسیار مؤثر بوده است؟
  گریم کاملا با نظر آقای مدیری و اجرای خوب آقای شکرابی بوده و درست می گویید خیلی تأثیر مثبتی در کار داشته است. بعضی ها در خیابان که مرا می بینند می گویند یک ”پدر سوخته” بگو همان طوری که در سریال می گویی، من می خندم و می گویم آن ابروها و سبیل ها را ندارم!

  * درباره استقبال مردم و خرید نسخه های اصل قهوه تلخ چه احساسی دارید؟
  از اینکه کار این قدر دیده شده، خیلی خوشحالم و خوشحال تر هستم که یک استقلال در کار هنری به وجود آمده و مردم نشان دادند که قدر کار خوب را می دانند و فکر می کنم این سریال حتی از پخش تلویزیونی هم بیشتر دیده شده است؛ چرا که مردم CD ها را در منزل دارند و هر وقت بخواهند تماشا می کنند.


  * خانواده های شما و سایر عوامل ”قهوه تلخ” هم CD ها را می خرند؟
  خانواده های ما می خرند. خانواده من کرمانشاه هستند و روز اولی که سریال پخش شد، مادرم، برادرانم، که ازدواج کرده اند و خواهرم فقط توانستند یک سری تهیه کنند، چون تمام شده بود و صبر کردند با پخش بعدی خریدند.

  * خودتان کار را هفته به هفته دنبال می کنید؟
  بله و دوست دارم کار را تنها ببینم تا حواسم جمع باشد. وقتی کار را با دیگران تماشا می کنم، همه برمی گردند من را نگاه می کنند!

  * در مدت ضبط قهوه تلخ کار دیگری هم انجام دادید و یا در حال حاضر کاری در دست دارید؟
  در این مدت یک فیلم تلویزیونی با نام ”ب بسم الله”، به کارگردانی سپهر محمدی بازی کردم که در آن نقش اول را داشتنم و هنوز پخش نشده است، اما بعد از آن به دلیل مشغله این سریال کاری شروع نکردم.


  * و کلام آخر؟
  از اینکه دوباره با آقای مدیری کار می کنم خیلی خوشحالم و از اینکه کار را می بینند و استقبال می کنند خیلی خوشحال تر و امیدوارم نه تنها کار گروه ما را بلکه از آثار همه هنرمندان و خوانندگان نیز حمایت کنند و کارها را کپی نکنند تا همه بتوانند برای مردم کار کنند.

  ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

 2. 5 کاربر از پست مفید 1CHAMPION سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •