مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh معرفی چند فناوری سینمای جهان

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: معرفی چند فناوری سینمای جهان

 1. #1
  aref-art آواتار ها
  وضعیت : aref-art آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Nov 2010
  محل سکونت : mashad
  نوشته ها : 134
  سپاس ها : 335
  سپاس شده 264 در 94 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 8 تاپیک

  معرفی چند فناوری سینمای جهان  محصول Liquid Pictures دردنیای D-3
  این شرکت حرفه ای درتجهیزات فیملبرداری و تولیدات D-3 ،سیستم دوربین سینمایی D-3 دیجیتال 4K را عرضه کرده که با امکانات کاملاً تخصصی این شرکت از جمله محفظه زیر آبی D-3 برای تفکیک پرتو ساخته شده است.
  دی.جی رولر بنیانگذار شرکت می گوید:«ما تصمیم به تولید پروسه کامل تولید مواد و فیلم های سه بعدی ای گرفتیم که بیننده اش را در تجربه ای استریوسکوپیک (برجسته و سه بعدی) غوطه ورکند.تا به امروز هیچ سیستم دوربین سه بعدی کامل یکپارچه هم برای خشکی و هم برای آب مجهز به محفظه زیرآبی D-3 برای تفکیک پرتو وجود نداشته است.ازآن جا که ما روی فیلم های سه بعدی و فیلم ها و تبلیغات برای سالن های نمایش سه بعدی Imax کار می کنیم به سیستمی خودکار و مستقل و کامل نیاز داشتیم که بتواند از موجودات ریز در اعماق دریا فیلم برداری کند.»
  طرح رولر که توسط گروه مهندسان این شرکت تکمیل شد به ویژگی های دوربین های Red از جمله پیشرفت های تکنولوژی در ساخت توجه داشت.سیستم دوربین سینمایی دیجیتال 4K 3-D همچنین می تواند با دوربین های سونی F35 و دوربین های Phantom HD و Phantom 65 تطبیق داشته باشد.


  دالی های جدید شرکت
  Grip Factory Munich
  این شرکت دو سیستم دالی الکترومکانیکی به نام های GF-Primo و GF-Secondo را عرضه کرده است. در دالی deluxe GF-Primo با فشار یک دکمه می توان جعبه دنده مرکزی را برای چرخش رو به جلو،عقب و خرچنگی آماده کرد.ستون عمودی الکترومکانیکی جدید که به کم ترین سرویس دهی نیاز دارد می تواند دوربین را همراه با دو نفربا حرکتی بسیار بی صدا و نرم بلند کند.حرکت دالی را می توان با سیستم بی سیم رادیویی یا با کابل کنترل هدایت کرد.یک مانت چهار سر گردان و سیستم کفی دالی قابلیت مانوور بیشتری به دوربین می دهد.
  GF-Secondo نسبت به مدل بالاتر مقرون به صرفه تراست،اما درعین حال قابلیت ارتقا به مدل بالاتر GF-Secondo را دارد.تفاوت اصلی این دو سیستم این است که GF-Secondo یک سیتسم کنترل چرخش مرکزی دارد.درهر دو دالی اطلاعات ضروری روی صفحه کنترل دستی C-Motion می آید .کاربر می تواند ذخیره باتری،وضعیت جاری سیستم، حد حرکت ستون مرکزی،نشانگرها،دمای موتور و... را مشاهده کند.با تعیین مختصات حرکت توسط نشانگرها تکرار دقیق آن به سادگی امکان پذیراست.
  ستون های هر دو دالی را می توان با یک چرخش از پایه جدا کرد.حداقل ارتفاع ستون 27 اینچ است که تا همین اندازه بلند شده و در مجموع به 54 اینچ می رسد. این حرکت 5.2 ثانیه طول می کشد.به مانت چهار سر گردان می توان چهار آدابتور وصل کرد که دوتا برای دوربین و دو تا برای فیلم برداری است.کفی همه کاره دالی دارای سوراخ های متنوعی برای اتصال پایه چراغ،نگه دارنده مانیتور و آدابتورهای افزاینده طول صندلی است.دسته خمیده تلسکوپیک دالی قابلیت مانوور دالی را بسیار بیشتر کرده و با گردش یک سوئیچ میت وان نوع گردش دالی را تعیین کرد.اتصال و جداسازی باتری به دالی نیز بسیار سریع و ساده است.

  واحد مدیریتی جدید Sohonet
  این واحد به نام Vessel،مدیریت دیجیتال نگاتیو شرکت مشاوره ای Sohonet است که برای تولیدات سینمایی تدارک دیده شده است. این سرویس توسط فرمان های اتوماتیک و پیوسته در طول تولید،قادر است تصمیمات هوشمندی در مورد مدیریت نگاتیو دیجیتال بگیرد و امکان دسترسی دائم را به فریم های فعال و فشرده نشده (uncompressed) فراهم کند.
  به این روش عملیات تولید و پس تولید پیوسته شده و فیلم ساز در تمامی مراحل کنترل کاملی برکارش دارد.این سیستم با کاهش قابل توجه حجم،جریان جابه جایی دیتای فشرده نشده ر احین تولید در مقایسه با brute force data management بهینه می کند.حجم جابه جایی دیتا دراین سیستم با این که با فایل های فشرده نشده کارمی کند،به نسبت 200 به یک است.این سیستم همچنین به طور خودکار فایل هایی را که می بایست به هر بخش از تولید یا پس تولید یعنی از مرحله تصمیم تا جلوه های ویژه و اینترمدیات دیجیتال ارسال شود،مقابله و تطبیق می کند.
  جون فرگای،شریک Sohonet Solutions و Sohonet CTO می گوید:«درصورت کار با دوربین های دیجیتال سینمایی Genesis, D21 و F32 فرایند کار براساس داده های فریم بالاخره برای تولیدات دیجیتال امکان پذیر شد. دراین سیستم کار با تولیدات دیجیتال با حجم دیتای بسیار زیاد به طور متصل فراهم شد.طرح هوشمند Vessel این اطمینان را می دهد که فریم های بسیار حیاتی و مهم همیشه در محل درست در زمان درست و در فرمت درست خواهند بود.»
  Vessel اساساً امن است.با دنبال کردن پیوسته دیتاهای حیاتی برای پروژه به سیستم اجازه می دهد که شبکه حفاظتی برای نگاتیو دیجیتال را پیوسته به روزکند و به این شکل توانایی منحصر به فردی در بازیابی اطلاعات در زمان بروز حادثه ناگهانی به سیستم می دهد.


  سیستم جدید شرکت FilmLight
  این شرکت سامانه ای ارزان قیمت و قابل استفاده در صحنه به نام Beselight Transfer یا BLT ساخته که امکان بازبینی ودرجه بندی و ارسال راش های دوربین Redcode RAW را فراهم می کند.BLT که ازیک شاسی 5U12TBRAID5 ساخته شده،سیستمی مستقل است دارای توان تطبیقی بالا و ابزار درجه بندی اولیه 16CPU cores, Baselight ،افزاینده سرعت GPU،سه ورودی بازخوانی اطلاعات فشرده کارت فلش (CF) و کنترل رنگ Truelight؛از این سیستم همچنین می توان در پس تولید برای تبدیل سریع راش های Redcode RAW به راش های درجه بندی شده استفاده کرد.
  مایک گریو مدیر فروش شرکت می گوید:«BLT برای پاسخ دادن به چهار نیاز مشترک مشتریانمان از روش کار Red یعنی بازپخش آنی و در زمان واقعی،تهیه سریع دیسک های DNxHD MXF،حفظ متادیتا صرف نظر از خروجی و تطبیق سریع و بدون مشکل طراحی شده است.»

  چراغ های جدید Barger
  شرکت تجهیزاتی Barger-Lite چراغ جدیدی به نام Litestrips را ارائه کرده که در قالب چراغ های چهارلامپی یا شش لامپی با لامپ های 650 وات FRK تک پایه است. این چراغ می تواند به شکل افقی و عمودی و به همراه محفظه های نواری Chimera و پوشش های تخم مرغی شکل سافت Light tools نوری نرم و قابل کنترل تولید کند.
  نوع شش لامپی 22 پوند وزن با ابعاد 5.33 اینچ درازا، 16 اینچ بلندا و 25.11 اینچ عمق دارد.نوع چهار لامپی 23 اینچ درازا دارد. دراین چراغ ها علاوه بر لامپ های 650 وات 120 ولت FRK همچنین می توان از لامپ های 650 وات 240 ولت FRM و 230 ولت FRL، پانصد وات 120 ولت FRG،دویست و چهل ولت FRJ و 230 ولت FRH و 300 وات 120 ولت FKW،240 ولت FSK و 230 ولت FSI استفاده کرد.  چراغ های هالوژن Bron Kobold
  این شرکت آمریکا علاوه بر معرفی یک سری کیت های تولیدی،یک چراغ HMI مناسب با تمامی شرایط آب و هوایی به نام DW 400 را عرضه کرده است. این چراغ که درادامه تکمیل سری چراغ های HMI چندکاره با وات کم مناسب هر آب و هوایی (IP 54) به هردو شکل Par( با لنز) و open-face (بدون لنز) ساخته می شود.تبدیل چراغ از حالتی به حالت دیگر سریع،آسان و بدون نیاز به ابزار انجام می شود.
  بدنه چراغ از آلومینیوم سخت ساخته شده و مانت اتصال حباب لامپ از نوع GZZ9.5 تک پایه است.سیستم استارت چراغ کاملاً ضد آب است و در هر هوایی عمل می کند. چراغ با رفلکتور تنها 5.5 پوند وزن دارد و بدون رفلکتور 5.4x4x5.3 اینچ است. زاویه پرتاب نور چراغ در حالت بدون لنز با استفاده از یک کلید بین 15 تا 45 درجه است. در حالت با لنز چهار لنز عمل اسپات و فلاد نور را انجام می دهند.همراه چراغ یک بالاست (سیستم استارت ولتاژ بالا) 575 ولت Kobold EWB 400-575 جریان متناوب نیز هست که با بالاست EWB 400-575-800 هم تطبیق دارد. این بالاست 3.7 پوند وزن دارد و مجهز به سیستم انتخاب ولتاژ خودکار و دیمر است.  Softbox ساخت Rololight
  Rololight Softbox شرکتی است که به طور پیوسته در زمینه ساخت سیستم های نورپردازی فلوئورسنت برای عکاسی و تصویربرداری کار می کند. همان طور که از نامش پیداست این چراغ را می توان برای حمل راحت تر به دور خودش پیچاند ودریک کیف کوچک جا داد،مجموع چراغ و کیف کم تر از ده پوند وزن دارد. هر چراغ فلوئورسنت دارای یک بالاست الکترونیک مجزاست و به همین دلیل می توان چراغ ها را جدا از یکدیگر روشن کرد.کاربر می تواند همزمان هشت چراغ را باهم و دریک محفظه سخت یا به طور مجزا روشن کند.
  هرکیت شامل چهار یا هشت چراغ با کلوین نور روز یا تنگستن است.البته با اتصال چند چراغ در کنار هم می توان تعداد آن ها را افزایش داد. مصرف برقی چراغ ها بسیار کم است،پس می توان چند تا از آن را با یک خط برق روشن کرد.روی حباب لامپ ها پوشش محافظی از جنسی پلی کربنات برای جلوگیری از شکستن کشیده شده است.

 2. 2 کاربر از پست مفید aref-art سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •