سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh نگاهی به حیوانات کارتون‌ها‌ی خاطره انگیز!

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: نگاهی به حیوانات کارتون‌ها‌ی خاطره انگیز!

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,143
    سپاس شده 25,840 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

نگاهی به حیوانات کارتون‌ها‌ی خاطره انگیز!

عبارات بامزه مورچه خوار مانند «سلام سوسیس!... چی! من به یک سوسیس سلام کردم؟»، «این اتوبوس جهانگردی فقط سالی یه بار از این جا رد می‌شه...»، «من نمی‌دونم...
    از پسرشجاع و گوریل انگوری تا چوبین و مورچه و مورچه خوار
    بسیاری از بزرگسالان فیلم‌ها‌ و کارتون‌ها‌ی زیادی دیده اند که قهرمان یا شخصیت‌ها‌ی اصلی و نیمه اصلی آن داستان، موجوداتی غیرانسانی بوده است، مثل کارتون‌ها‌ی «هاچ زنبورعسل» و «نیک و نیکو» که شخصیت‌ها‌ی اصلی آن زنبور عسل است، با کلی شخصیت‌ها‌ی فرعی از جمله ملخ، عنکبوت، مورچه، کرم، موریانه، هزارپا، حلزون، سوسک و موش. به نقل از منابع اینترنتی، حیوانات کارتون‌ها‌یی مثل «موش کوهستان»، «بنر»، «تام و جری»، «یوگی و دوستان»، «مدرسه موش‌ها‌»، «اسکروچ»، «پلنگ صورتی»، «گرگ بلا و خرگوش ناقلا»، «گربه سگ»، «باغ گل‌ها‌» (معروف به خپل)، «معاون کلانتر» و «جوجه اردک زشت»، موجوداتی مثل موش صحرایی، سنجاب، گربه، موش خانگی، خرس، پلنگ، گرگ، خرگوش، گربه و سگ است که ما با آن‌ها‌ کمابیش آشنا هستیم.

جایگاه خاص پسرشجاع
    در کارتون «پسرشجاع» شاهد شخصیتی هستیم که دیگر یک حیوان آشنای کلیشه ای نیست، بلکه بیدستر (سگ آبی) بومی ‌آمریکای شمالی و یک جانور به نسبت نامتعارف است. به همین دلیل هم این کارتون، جایگاه جالبی در میان دیگر کارتون‌ها‌ دارد. در کارتون رامکال، شاهد شخصیتی هستیم که جانور به نسبت نامتعارفی است؛ یک راکون (باز هم بومی ‌آمریکا). اما باید توجه داشته باشیم که در این کارتون، این شخصیت، موجودی به طور کامل جانوری (در تقابل با «انسان نما») و زبان بسته و نیز به نسبت منفعل است و به لحاظ داشتن شخصیت انسانی، به هیچ عنوان قابل مقایسه با شخصیتی مثل پسرشجاع نیست. «مونگا مونگا» سنجاب پرنده یا بهتر بگوییم جهنده در کارتون «بلفی و لی لی بیت» هم همین طور است که بیشتر، نقش مرکب بلفی یا لی لی بیت را داشت.

گوریل انگوری و موجوداتی آشنا و متعارف
    در کارتون گوریل انگوری، شاهد زوجی هستیم که هر دو، موجود کاملا آشنا و متعارف و شناخته شده است. گوریل و سگ. این کارتون دارای زوج متعارفی است و می‌توان آن را مشابه رابطه انسان و سگ دانست.

دوستی پایدار 2 دشمن
    در کارتون «ارم و جیرجیر» باز هم با یک زوج متعارف روبه رو هستیم؛ یک کرم و یک گنجشک و شخصیت‌ها‌یی فرعی هم چون کلاغ و گورکن که همگی کمابیش شناخته شده است. اما در این جا نکته به نسبت ظریفی وجود دارد؛ خیلی عجیب است که یک کرم و یک گنجشک با هم رفیق باشند. کرم خوراک گنجشک است و گنجشک دشمن آن محسوب می‌شود، اما در این کارتون عروسکی، شاهد این هستیم که نه تنها این دشمنی وجود ندارد، بلکه دوستی پایداری بین این دو برقرار است. نکته عجیب تر، آن که طرف خام و کم تجربه و ساده لوح در این دوستی، گنجشک است و طرف باتجربه و خردورز و باهوش که موهایش را در آسیاب سفید کرده، کرم است. در این کارتون عروسکی، کرم حامی ‌و پرورش دهنده گنجشک است و آن را در خانه خود بزرگ می‌کند.

تنسی تاکسیدو و چاملی؛ دوستدار یکدیگر
    اما درباره کارتون محبوب و دوست داشتنی «تنسی تاکسیدو و چاملی» چه می‌توان گفت؟ تنسی تاکسیدو یک پنگوئن و چاملی یک شیر دریایی است. این موجودات، ساکن مناطق سرد و قطبی است. اما پنگوئن یک پرنده و شیر دریایی یک پستاندار است. اجازه بدهید این کارتون را نمایش دهنده یکی از جذاب ترین، دوست داشتنی ترین، معروف ترین و پربیننده ترین «زوج‌ها‌ی دوستدار همدیگر» بنامیم.

موجودات فانتزی و سوررئالیستی
    کارتون پسرشجاع را که شخصیت اصلی داستان آن سگ آبی به عنوان یک موجود به نسبت نامتعارف است، می‌توان یکی از بهترین و جذاب ترین کارتون‌ها‌ی تک قهرمانی (تک شخصیتی) دانست. برای تکمیل بحث، شاید بد نباشد به کارتون‌ها‌یی که در آن موجودات فانتزی و سوررئالیستی است، اشاره کنیم؛ مانند کارتون بارباپاپا، چوبین، واتو واتو، پرنده سریع، بلفی و لی لی بیت و سفرهای گالیور. شاید بتوان گفت کارتون‌ها‌ی بارباپاپا و چوبین، به عنوان جذاب ترین و برترین کارتون‌ها‌ی شامل شخصیت‌ها‌ی فانتزی و سوررئالیستی شناخته می‌شود.

این مورچه خوار دوست داشتنی
    شما درباره مورچه و مورچه خوار چه می‌دانید؟ تا حالا قیافه (واقعی) مورچه خوار را از نزدیک یا در فیلم و عکس دیده اید؟ این جانور پستاندار، بومی ‌جنگل‌ها‌ی گرم و مرطوب آمریکای جنوبی است. در کارتون «مورچه و مورچه خوار» مورچه خوار برخلاف رامکال، موجودی فعال، شوخ طبع و مبتکر عمل در به جریان انداختن و کمیک کردن داستان است و شخصیتی بامزه و دوست داشتنی، جذاب و کاریزماتیک دارد. عبارات بامزه مورچه خوار مانند «سلام سوسیس!... چی! من به یک سوسیس سلام کردم؟»، «این اتوبوس جهانگردی فقط سالی یه بار از این جا رد می‌شه...»، «من نمی‌دونم چرا قبول کردم که تو این سریال بازی کنم» را یادتان هست؟ شاید بتوان کارتون مورچه و مورچه خوار را بهترین و جذاب ترین «زوج متخاصم کارتونی در تمام قرن‌ها‌ و اعصار، برای تمامی‌ دوره‌ها‌» دانست.
    ویرایش توسط ScarFace : 12-29-2010 در ساعت 20:43
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

2. 9 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

3. # ADS

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,745
    سپاس شده 16,644 در 4,253 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

پاسخ : نگاهی به حیوانات کارتون‌ها‌ی خاطره انگیز!

مرسييييييي سرووووش
    چقدر دلم براي اين موجودات تنگ شده ، بر عكس چقدر من از اين مورچه خوار بدم مي يومد و مي ترسيدم
    ولي عاشق گوريل انگوري بودممم ، مهربون بود با او هيبتش
    مرسييييييييي

ScarFace آواتار ها
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط MISS SAYTA نمایش پست ها
    مرسييييييي سرووووش
    چقدر دلم براي اين موجودات تنگ شده ، بر عكس چقدر من از اين مورچه خوار بدم مي يومد و مي ترسيدم
    مرسييييييييي
    من از همشون خوشم میاد
    مخصوصا از این مورچه خواره
    عاشق سلام سوسیس گفتنش هستم
    من گوریل انگوری رو هم خیلی دوست داشتم
    خیلی کاراکتر های حیونی هستندکه دیونه وار دوستشون داریم
    موش و گربه
    پلنگ و صورتی
    کایوت و رودرانر
    وووووووووووووووووو..............
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,214 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

از اینایی که نام بردی من عاشق کارتون تنسی تاکسی دو و چاملی بودم. بر میگرده به کودکیام... یادش به خیر
    و داستان مورچه و مورچه خوار که همیشه در این تعجب بودم این مورچه خوار مگه با این یه دونه مورچه سیر میشه که اینقدر تلاش میکنه؟ و جمله به یاد ماندنیش... این اتوبوس جهانگردی سالی یه دفعه از اینجا رد میشه و جالبه که بارها تو زندگیم این واقعه رو تجربه کردم و جمله مورچه خوار دوست داشتنی رو زمزمه کردم...
    ممنون سروش جان تاپیک زیبا و خاطره انگیزی بود.

7. کاربر روبرو از پست مفید RASHNO سپاس کرده است .

خـادم سینمــاسنتـر
    1CHAMPION آواتار ها
    وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
    سپاس ها : 15,219
    سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
    یاد شده
    در 30 پست
    تگ شده
    در 953 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط MISS SAYTA نمایش پست ها
    مرسييييييي سرووووش
    مرسييييييييي
    نازنین جان برعکس شما،من خیلی دوسش داشتم،خیلی دوس داشتم مورچه رو بخوره
    ممنون سروش جان بابت تاپیک خوبت
    اما میشه لیست رو کاملتر کرد
    ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

SEYED AMIR آواتار ها
    وضعیت : SEYED AMIR آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,628
    سپاس شده 2,279 در 865 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 494 تاپیک

عاشق اون بیگلی بیگلی گفتنهای اون گوریل انگوریلم ...

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,229 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

مثل همیشه سروووووش با این تاپیک هاش حس کودکی ها رو در ما زنده کرد... یه جور احساس اندوه بهم دست میده اینجور وقتا...
    من خیلی به حیوونات تو کارتون ها علاقه نداشتم اما بنر رو خیلی دوست داشتم که اسمی ازش برده نشده...
    این مورچه هم همیشه لج منو در میاورد
    کارتون مورد علاقه من بلفی بود و لی لی بیت من عاشق بلفی بووووووووودم... سروووووش یه تاپیک از اونا هم بزن

11. کاربر روبرو از پست مفید Parnian سپاس کرده است .

ScarFace آواتار ها
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط "parnian" نمایش پست ها
    مثل همیشه سروووووش با این تاپیک هاش حس کودکی ها رو در ما زنده کرد... یه جور احساس اندوه بهم دست میده اینجور وقتا...
    من خیلی به حیوونات تو کارتون ها علاقه نداشتم اما بنر رو خیلی دوست داشتم که اسمی ازش برده نشده...
    این مورچه هم همیشه لج منو در میاورد
    کارتون مورد علاقه من بلفی بود و لی لی بیت من عاشق بلفی بووووووووودم... سروووووش یه تاپیک از اونا هم بزن
    خداییش یادش بخیر اون زمونا دیگه تکرار نمیشن
    الانم برنامه کودک های ما شده عمو پورنگ و.... خاله شادونه

------------
    یادش بخیر اون زمونا وقتی میفهمیدم کارتون میخواد بده میدوییدم پشت تی وی
    زمان پخش مورچه خوار رو حفظ بودم با تنسی و چندتا دیگه
    عاشق انگوریییییییییییی بودم
    دیونه این کارتون ها هستم من یادشون بخیرررر واقعااااااااااا
    ----------

خدا کند که بدانی چه قدر محتاج است، نگاه خسته ی من بر دعای چشمانت..
    .:mAysAm:. آواتار ها
    وضعیت : .:mAysAm:. آنلاین نیست.
    سپاس ها : 175
    سپاس شده 216 در 117 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

وای مرسی سروش عزیز که ما رو سوار ماشین زمان کردی.
    من یکی که شدیداً دنبال پر کردن آرشیوم از کارتون های دوران کودکی بودم.البته شخصیت بامزی رو خیلی دوست داشتم و کارتون بلفی و لی لی بیت هم که شاهکار بود به نظر من.
    فکر کنم بشه ساعتها نشست و این برنامه ها رو مجدداً نگاه کرد و حرف زد.
    ضمناً ، مورچه خوار رو هم خیلی دوست داشتم!!

14. کاربر روبرو از پست مفید .:mAysAm:. سپاس کرده است .

Skyfly آواتار ها
    وضعیت : Skyfly آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,547
    سپاس شده 7,228 در 1,439 پست
    یاد شده
    در 22 پست
    تگ شده
    در 778 تاپیک

پنج شنبه شب ها حدود ساعت 9، شبكه تهران برنامه اي داره به اسم بچه هاي ديروز، خيلي از اين كارتون ها توي اون برنامه پخش مي شه، مجريان برنامه هم خانم الهه رضائي و خانم گيتي خامنه هستند.

16. 2 کاربر از پست مفید Skyfly سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع