سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.18- تحليل و بررسي فيلـــــــم ارباب حلقه ها (Lord Of The Rings) بخش سوم بازگشت پادشاه - صفحه 2

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

صفحه 2 از 6 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 60
نمایش شاخه ای9علاقمندی ها

موضوع: Cwa.18- تحليل و بررسي فيلـــــــم ارباب حلقه ها (Lord Of The Rings) بخش سوم بازگشت پادشاه

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,203
    سپاس شده 25,636 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

Cwa.18- تحليل و بررسي فيلـــــــم ارباب حلقه ها (Lord Of The Rings) بخش سوم بازگشت پادشاه

نام فيلم : ارباب حلقه ها (بازگشت پادشاه)
    فایل پیوست 2611
    اطلاعات فیلم
    كارگردان : پیتر جکسون
    تهيه كننده : پیتر جکسون- بری ام آزبورن- تیم سندرز – فرن والش
    نويسنده داستان اصلي : جی.آر.آر.تالکین
    نويسندگان فيلم نامه : پیترجکسون- فرن والش- فیلیپا بوینز
    موزيك متن : هاوارد شور
    فيلم بردار : اندرو لزنی
    تدوين : جان گیلبرت
    كارگردان هنري :جو بليك لي، دان هينا، فيليپ لووي
    بازیگران
    یان مک کلن: گاندولف
    ویگو. مورتنسن : آراگورن
    اورلاندو بلوم: لگولاس
    الیجا وود:فرودو
    شون آستین : سام وایز گمجی
    کیت بلانشت : بانوی جنگل "گالادریل"
    سالا بیکر: سایرون
    کریستوفر لی: سارامون
    یان هولم: بیل بو بگینز
    دومینیک موناگان: مری برندی باک
    بیلی بوید: پره گرین "پیپین" توک
    شون بین: بورومیر
    برنارد هيل : تئودن
    كارل اوربان : ايمور
    ديويد ونهام : فارمير
    اطلاعات دیگر
    ژانـــر :فانتزی، رومانس حماسی و اقتباس ادبی
    تاريخ نمايش : 17 دسامبر 2003
    درجه نمایش: PG-13
    زمان فيلم : 201 دقيقه نسخه سینمایی
    شرکت تولید کننده: نیولاین سینما
    محصول ایالات متحده و نیوزلند
    بودجه ساخت: 94 میلیون دلار
    فروش کل: 1119 میلیون دلار

8.8 :imdb امتیاز از 545 هزار راي
    افتخارات و جوایز
    نامزد و برنده 11 اسکار سال 2004
    برنده اسکار بهترین فیلم سال 2004
    برنده اسکار بهترین کارگردانی سال 2004
    برنده اسکار بهترین فیلم نامه اقتباسی سال 2004
    برنده اسکار بهترین موسیقی متن سال 2004
    برنده اسکار بهترین ترانه سال 2004
    برنده اسکار بهترین تدوین سال 2004
    برنده اسکار بهترین گریم سال 2004
    برنده اسکار بهترین جلوه های ویژه سال 2004
    برنده اسکار بهترین ادیت صدا سال 2004
    برنده اسکار بهترین طراحی صحنه سال 2004
    برنده اسکار بهترین صداگذاری سال 2004
    برنده جایزه ویژه AFI سال 2004
    نامزد 13 جایزه بفتا و برنده 4 جایزه از بفتا سال 2004
    برنده 4 جایزه گلدن گلوب سال 2004
    برنده 2 جایزه گرمی سال 2004
    همچنین برنده بیش از 200 جایزه بین المللی و معتبر دیگر...
    تحليل و بررسي از شاهين

ویرایش توسط FFKIA : 06-15-2012 در ساعت 03:41
    Don Corleone و The Original به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. 16 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

3. # ADS

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,203
    سپاس شده 25,636 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : 18- تحليل و بررسي فيلـــــــم ارباب حلقه ها (Lord Of The Rings) بخش سوم بازگشت پادشاه

شاهین جان خسته نباشی برادر ...
    فرصتی دست داد تا برای بار دوم تحلیلت رو بخونم.
    مطمئنا تحلیل ارباب حلقه ها با نکته سنجی که من ازت سراغ دارم کار ساده ای نبوده و باید بگم که یک نقطه عطف تو سایت درست کردی.
    از نظر من تو میتونی سرمشقی برای همه گروه تحلیل باشی. با همه درگیری هایی که داری و با این که من میدونم چقدر گرفتاری اما زمانت رو صرف کردی و این تحلیل ها رو نوشتی.
    تحلیل ارباب حلقه ها با این که کمی سنگین شده بود اما فوق العاده گویا بود و کامل.

من در این جا باید تشکر ویژه ای بکنم از شاهین عزیز بابت بیش از 30 صفحه تحلیل ارباب حلقه ای 1 و 2 و 3 .
    با پشت کاری که شاهین داره مطمئنم که شمار تحلیلها تا قبل از سال از 50 رد میشه. امیدوارم که خودم هم بیشتر بتونم کمک کنم.

اما درباره پایان داستان ...

ارباب حلقه ها اونقدر عمق داره که حرف زدن درباره اون کار ساده ای نباشه.
    الان دیدم که خیلی از دوستان نظری تو این تحلیل ندادن. فکر کردم که شاید ارباب حلقه ها رو ندیدن و یا نتونستن با بخش سوم ارتباط برقرار کنند.
    ولی چیزی که خیلی در دیدن این داستان مهمه و ممکنه اگه اون حس رو نداشته باشید نتوانید با ارباب حلقه ها ارتباط درستی برقرار کنید, حس فانتزی خیلی زیاده ...
    من یکبار این رو درباره لاست گفتم و مثال از ارباب حلقه ها آوردم و حالا درباره ارباب حلقه ها میگم و مثال از لاست میارم.
    در داستانی مانند ارباب حلقه ها که همه چیز در اوج فانتزیه باید ذهنی داشت کاملا فانتزی و اینجاست که میشه اوج زیبایی داستان رو درک کرد.
    مسلما اگه با دید واقع نگری به دیدن ارباب حلقه ها بنشینید از اون لذت نخواهید برد.

امیدوارم که دوستان در این تاپیک بیشتر شرکت کنند. چون مسلما تاپیکهای تحلیل بنیاد اصلی انجمن ما رو تشکیل میدن.
    بازم ممنون شاهین جان
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

5. کاربر روبرو از پست مفید FFKIA سپاس کرده است .

6. # ADS

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,225
    سپاس شده 6,213 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : 18- تحليل و بررسي فيلـــــــم ارباب حلقه ها (Lord Of The Rings) بخش سوم بازگشت پادشاه

در داستانی مانند ارباب حلقه ها که همه چیز در اوج فانتزیه باید ذهنی داشت کاملا فانتزی و اینجاست که میشه اوج زیبایی داستان رو درک کرد.
    مسلما اگه با دید واقع نگری به دیدن ارباب حلقه ها بنشینید از اون لذت نخواهید برد.
    کاملا موافقم دوست گرامی ولی باید اینو خدمت اون دست از دوستانی که از فیلمهای فانتزی لذت نمی برند عرض کنم که بر خلاف چیزی که من فکر میکردم این فیلم فقط ظاهر فانتزی داره ولی دقیقا داره دنیای ما رو تصویر میکنه.
    من هم هیچوقت اینگونه فیلمها رو تماشا نکرده بودم و فقط به دلیل تحلیل شاهین این فیلم رو شروع کردم اما دریچه ای از یک دنیایی به روم باز شد که بسیار زیبا و عبرت آموز بود. دنیایی که میتونی خودت رو درش غرق کنی و از این غرق شدن لذت ببری و از پایان داستان لذت دو چندان ببری. داستانی که هر دیالوگش میتونه کلی حرف و معنی درش داشته باشه که از شنیدنش لذتی وصف نشدنی به انسان دست بده و به تمام لحظات داستان بیارزه.
    نمیخوام وارد پیامهای داستان بشم که اگه اونو تماشا نکرده باشی تکرار پیامها جز شعارهای توخالی هیچ معنایی برات نداره. باید این فیلم رو با تمام وجود دیده باشی تا ذره ذره داستان رو لمس کنی و شعارهاش هم به دلت بچسبه اساسی...
    همین روزها که فرصتی پیدا کنم دوباره از اول این فیلمو تماشا میکنم. دلم برای هابیتهای کوچولو که کارهای بزرگی انجام دادن تنگ شده حسابی... این بزرگترین پیام داستان بود.
    ویرایش توسط RASHNO : 01-10-2011 در ساعت 20:00

دوباره خواهيم روييد...

8. کاربر روبرو از پست مفید RASHNO سپاس کرده است .

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,060
    سپاس شده 25,647 در 7,116 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

جعبه مدال ها

اگه واقعا بخوام دریک کلام قسمت 3 ارباب حلقه ها رو توصیف کنم یکی از بیاد ماندنی ترین فیلم های هالییود باقی خواهد موند
    اما چیزی که برام جالبه حقش 11تا اسکار نبود
    قسمت 3 واقعا زیبایی منحصر به فردی داشت داستان مثل همیشه زیبا و بهتر از هر دو قسمت قبل بود شخصیت ها پخته تر از قبل عمل کردن
    همه چیزه این فیلم این قسمت فوق العاده بود که فقط یک چیزی کم داشت اونم تحلیل تو بود شاهین جان تا 12همین اسکار رو هم نصیب خودش کنه
    مرسی واقعا مرسی !!!!!
    کارت عالی بود 3قسمت از بهترین فیلم های قرن 21 رو با تحلیل هات به تصویر کشیدی دستت دردنکنه خسته نباشی
    یک چیزه دیگه برام درباره این سه گانه جالبه که چطوری تا الان شبکه 2 4.5 بار نشونش داده
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

10. کاربر روبرو از پست مفید ScarFace سپاس کرده است .

"بهترين چيز نگاهيست كه از معجزه عشق تر است"
    M.Night آواتار ها
    وضعیت : M.Night آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,370
    سپاس شده 661 در 177 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 18 تاپیک

خسته نباشی شاهین گل
    من هنوز نخوندم .اما گفتم اول خسته نباشید رو بگم خدمتت.
    مخلصیم

12. 4 کاربر از پست مفید M.Night سپاس کرده اند .

خدا کند که بدانی چه قدر محتاج است، نگاه خسته ی من بر دعای چشمانت..
    .:mAysAm:. آواتار ها
    وضعیت : .:mAysAm:. آنلاین نیست.
    سپاس ها : 175
    سپاس شده 216 در 117 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    الان دیدم که خیلی از دوستان نظری تو این تحلیل ندادن. فکر کردم که شاید ارباب حلقه ها رو ندیدن و یا نتونستن با بخش سوم ارتباط برقرار کنند.
    ولی چیزی که خیلی در دیدن این داستان مهمه و ممکنه اگه اون حس رو نداشته باشید نتوانید با ارباب حلقه ها ارتباط درستی برقرار کنید, حس فانتزی خیلی زیاده ...
    من یکبار این رو درباره لاست گفتم و مثال از ارباب حلقه ها آوردم و حالا درباره ارباب حلقه ها میگم و مثال از لاست میارم.

امیدوارم که دوستان در این تاپیک بیشتر شرکت کنند. چون مسلما تاپیکهای تحلیل بنیاد اصلی انجمن ما رو تشکیل میدن.
    بازم ممنون شاهین جان
    ایول فرخ عزیز.گل گفتی مثل همیشه.
    اول تشکر از شاهین عزیز بابت زحمت بی دریغش.
    من بیش از یک بار نتونستم ارباب حلقه ها رو اونو اولیشو ببینم.فیلم دقیقاً خارج از واقع گراییه و هر چند که با نظر مهناز خانم هم از اینکه این فیلم کاوری فانتزی داره موافقم ، ولی نمی تونم روند داستانی اش رو تحمل کنم.بد سلیقگیه دیگه! من به شدت علاقه دارم یه نفر بیاد و فیلم 88 دقیقه رو تحلیل کنه. یا حس ششم و فیلمهایی از این دست.
    اما این چیزی از ارزش کار دوستان تحلیلگرمون کم نمی کنه و به نظر من ستون ها و شاکله اصلی این انجمن هست تحلیل و بررسی فیلم ها.

14. کاربر روبرو از پست مفید .:mAysAm:. سپاس کرده است .

SHAHIN آواتار ها
    وضعیت : SHAHIN آنلاین نیست.
    سپاس ها : 556
    سپاس شده 1,014 در 296 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 262 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط MISS SAYTA نمایش پست ها
    ممنون شاهين جان ، از زحمتي كه براي تحليل اين اثر بزرگ كشيدي واقعا ممنونم
    جدا از صحبت هايي كه در مورد تحليلت مي نويسم ، هم انتقاد داشتم و هم قدرداني .... در انتها بهش اشاره مي كنم .....

اين جمله ت رو خيلي دوست داشتم .... نمي دونم چرا وقتي ياد مبدا ارزشمندي انسان مي افتم و جايگاه كنوني ،‌چيزي جز تاسف برام نمي مونه !!!! انسان نه استفاده از قدرت رو فرا گرفت نه طعم شكست رو تحمل كرد ! نزول انسانيت اين مشكل بود !!!

انساني به اين موضوع پي مي برد كه در روزگاران و اعصاري دست به قتل و غارت و ظلم و... زده ... گاهي اوقات حقايق دير نشان داده مي شوند ....

شايد هم زماني برسد كه قدرت در دست انسان طعم شيريني داشته باشد و دل كندن از آن آسان نباشد !!

رمز و راز جاودانگي و خوشبختي و سعادت ! خيلي رويايي و دست نيافتني !

ابتدا بايد بگم كه واقعا سه گانه ارباب حلقه ها از عظيم ترين پروژه هاي تاريخ سينما هست
    اثر بزرگ و ارزشمندي كه سال هاي سال و حتي هميشه نظير نخواهد داشت ... پرداختن به موضوع انسانيت و قدرت و ....
    خيلي خوب در اين تحليل قلم به دست گرفتي شاهين جان ... ممنون
    اما انتقادي هم بهت داشتم .... يادمه از انتقاد استقبال مي كردي .... نقد من اينه كه براي داستان و فيلم بزرگي مثل ارباب حلقه ها ، در جاهايي از تحليلت تعريف داستان رو چاشني كردي كه تا جايي پيش رفت كه صحنه به صحنه تعريف مي شد .... اين در كنار تحليل زيبات براي من جاي انتقاد داشت
    و اما قدرداني .... موضوعي كه بهش پرداختي و عالي بود ... بيان نتيجه گيري و برآوردي از كل داستان بود كه واقعا به دلم نشست و تحسينت مي كنم ... در كنار انتخاب ديالوگ هاي برتر كه اين مورد از علاقه مندي هاي منه تو تحليل ها ! چون هميشه باعث مي شه خواننده تحليل با مطالعه ديالوگ ها ،‌خودش رو به فضاي لحظات زيباي داستان نزديك بكنه ..... ممنون دوست من ! يه خسته نباشيد ويژه دارم خدمتت

ممنون نازنین جان
    میخواستم در مورد انتقادی که داشتی توضیحی بدم...
    باور کنید هرچقدر سعی کردم کلی گویی کنم و از پرداختن به بند بند فیلم اجتناب کنم در مورد این فیلم نشد که نشد. شاید دلیلش علاقه بیش از حد من به این فیلم باشه و شاید هم دلیلش این هست که هر دیالوگ این فیلم به نظر من کلی معنا و مفهوم در خودش مستتر داره ... اما این نوع تحلیل رو شما در فیلم دیگری نخواهید دید. انتقاد شما کاملاً بجاست و خوشحالم که بیان کردید همانطوریکه دوست عزیزم سهیل هم در قسمت گذشته این ایراد رو از من گرفته بود... گاهی اوقات خودم هم از نوشتن خسته میشدم ولی عشق به این فیلم باعث میشد دست از کار نکشم و احساسی به من میگفت که باید همه جزئیات رو بنویسم. شاید این نوع نوشتن به مانند روایت یک حادثه بود که به من حس خوشایندی میداد، گویا خودم رو در میان نبردها حس میکردم و ناگزیر از روایت آن حماسه ها بودم. در واقع من در اون دنیا غرق شده بودم...

در مورد اظهار لطفت هم ممنونم نازنین جان....
    در ضمن به دلیل درگیری با تحلیل اینسپشن وقت نکرده بودم دیالوگ های زیبای قسمت سوم رو آماده کنم که اون رو هم در ادامه قرار خواهم داد البته در روزهای آتی...

ممنون نازنین عزیز......

16. کاربر روبرو از پست مفید SHAHIN سپاس کرده است .

SHAHIN آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 262 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    شاهین جان خسته نباشی برادر ...
    فرصتی دست داد تا برای بار دوم تحلیلت رو بخونم.
    مطمئنا تحلیل ارباب حلقه ها با نکته سنجی که من ازت سراغ دارم کار ساده ای نبوده و باید بگم که یک نقطه عطف تو سایت درست کردی.
    از نظر من تو میتونی سرمشقی برای همه گروه تحلیل باشی. با همه درگیری هایی که داری و با این که من میدونم چقدر گرفتاری اما زمانت رو صرف کردی و این تحلیل ها رو نوشتی.
    تحلیل ارباب حلقه ها با این که کمی سنگین شده بود اما فوق العاده گویا بود و کامل.

من در این جا باید تشکر ویژه ای بکنم از شاهین عزیز بابت بیش از 30 صفحه تحلیل ارباب حلقه ای 1 و 2 و 3 .
    با پشت کاری که شاهین داره مطمئنم که شمار تحلیلها تا قبل از سال از 50 رد میشه. امیدوارم که خودم هم بیشتر بتونم کمک کنم.

اما درباره پایان داستان ...

ارباب حلقه ها اونقدر عمق داره که حرف زدن درباره اون کار ساده ای نباشه.

بازم ممنون شاهین جان

ممنون از اظهار لطفی که همیشه به من داری و داشتی فرخ جان...

من که کاری نکردم و اگر کار کوچکی هم تونستم انجام بدم در سایه راهنمایی ها و دلگرمی هایی بود که خود شما بهم دادید...
    مسلماً عشق به این فیلم باعث شد سنگینی کار رو زیاد حس نکنم. درسته که تحلیل این سه گانه اصلاً شباهتی به تحلیل نداره ولی برای من ادای دینی بود به فیلمی که با اون زندگی کردم.
    دنیایی که تالکین ترسیم کرده یک دنیای فانتزی نیست بلکه دنیایی است خلق شده از روی دنیای ما...
    تمامی موجوداتی که در این داستان ما می بینیم نمادی از موجوداتی هستند که در این دنیا زندگی می کنند ولی ما قادر به دیدن بعضی از آنها با چشم نیستیم.. این بستگی به اعتقادات هر آدمی دارد که دنیای ماورای دنیای ما را قبول داشته باشد یا نه ...

SHAHIN آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 262 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
    کاملا موافقم دوست گرامی ولی باید اینو خدمت اون دست از دوستانی که از فیلمهای فانتزی لذت نمی برند عرض کنم که بر خلاف چیزی که من فکر میکردم این فیلم فقط ظاهر فانتزی داره ولی دقیقا داره دنیای ما رو تصویر میکنه.
    من هم هیچوقت اینگونه فیلمها رو تماشا نکرده بودم و فقط به دلیل تحلیل شاهین این فیلم رو شروع کردم اما دریچه ای از یک دنیایی به روم باز شد که بسیار زیبا و عبرت آموز بود. دنیایی که میتونی خودت رو درش غرق کنی و از این غرق شدن لذت ببری و از پایان داستان لذت دو چندان ببری. داستانی که هر دیالوگش میتونه کلی حرف و معنی درش داشته باشه که از شنیدنش لذتی وصف نشدنی به انسان دست بده و به تمام لحظات داستان بیارزه.
    نمیخوام وارد پیامهای داستان بشم که اگه اونو تماشا نکرده باشی تکرار پیامها جز شعارهای توخالی هیچ معنایی برات نداره. باید این فیلم رو با تمام وجود دیده باشی تا ذره ذره داستان رو لمس کنی و شعارهاش هم به دلت بچسبه اساسی...
    همین روزها که فرصتی پیدا کنم دوباره از اول این فیلمو تماشا میکنم. دلم برای هابیتهای کوچولو که کارهای بزرگی انجام دادن تنگ شده حسابی... این بزرگترین پیام داستان بود.
    ممنون رشنو جان این نظر لطف شماست ...

دقیقاً همانطوریکه گفتید و قبلاً هم اشاره کردم این یک دنیای فانتزی نیست. این دنیای خود ماست که نویسنده داستان با تغییر نام مکان ها، موجودات و ... به نظر من سعی داشته به هیچ کس و هیچ چیزی در این دنیا بطور مستقیم اشاره نشده باشه ولی در لایه های پنهان فیلم پیام خودش را رسانده است..

هر کسی با هر شخصیتی می تواند با یکی از شخصیت های فیلم همذات پنداری کرده و یکی از کاراکترهای داستان باشد...

19. کاربر روبرو از پست مفید SHAHIN سپاس کرده است .

SHAHIN آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 262 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahsun7 نمایش پست ها
    اگه واقعا بخوام دریک کلام قسمت 3 ارباب حلقه ها رو توصیف کنم یکی از بیاد ماندنی ترین فیلم های هالییود باقی خواهد موند
    اما چیزی که برام جالبه حقش 11تا اسکار نبود
    قسمت 3 واقعا زیبایی منحصر به فردی داشت داستان مثل همیشه زیبا و بهتر از هر دو قسمت قبل بود شخصیت ها پخته تر از قبل عمل کردن
    همه چیزه این فیلم این قسمت فوق العاده بود که فقط یک چیزی کم داشت اونم تحلیل تو بود شاهین جان تا 12همین اسکار رو هم نصیب خودش کنه
    مرسی واقعا مرسی !!!!!
    کارت عالی بود 3قسمت از بهترین فیلم های قرن 21 رو با تحلیل هات به تصویر کشیدی دستت دردنکنه خسته نباشی
    یک چیزه دیگه برام درباره این سه گانه جالبه که چطوری تا الان شبکه 2 4.5 بار نشونش داده
    و اما می رسم به دوست عزیزم سروش ...

سروش مثل اینکه از این به بعد باید حسابی با هم روبرو بشیم کی گفته 11 تا اسکار حقش نبود؟؟؟
    به نظر من حقش بود. دلت بسوزه سروش شوخی کردم ولی حقش بود.

ممنون از این اینکه نسبت به نوشته های من لطف داری سروش جان...

باید در اینجا توجه شما و سایر دوستان رو به یک نکته مهم جلب کنم:
    دوستان نوشته های من اصلا تحلیل نیست. من یک کاربر معمولی و علاقه مند به سینما بودم که به دلیل تشویق های فرخ عزیز نوشتن رو شروع کردم. ولی نوشته های من اصلا تحلیل نیست بلکه اسمش رو فقط میشه "برداشت های شخصی من از یک فیلم" گذاشت همین و بس...

من تا زمانی که بتونم یک تحلیل سینمایی بنویسم راه درازی رو پیش رو دارم ولی هنوز خیلی زوده...

بهترین های قرت بیستم نه سروش جان بهترین فیلم حماسی، احساسی قرن بیست و یکم...

ممنون سروش عزیز...

21. کاربر روبرو از پست مفید SHAHIN سپاس کرده است .

SHAHIN آواتار ها
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 262 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط Night-Killer نمایش پست ها
    خسته نباشی شاهین گل
    من هنوز نخوندم .اما گفتم اول خسته نباشید رو بگم خدمتت.
    مخلصیم
    ممنون دوست من
    خیلی خوشحالم که شما رو مجدداً در جمع خودمون می بینم... موفق باشی و ممنون

صفحه 2 از 6 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)