مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh بحث و بررسی فیلم Casablanca در سینمای هفته

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29

موضوع: بحث و بررسی فیلم Casablanca در سینمای هفته

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

بحث و بررسی فیلم Casablanca در سینمای هفته

نام: casa.jpg نمایش: 372 اندازه: 25.5 کیلو بایت

Casablanca
    محصول 1942

Director:Michael Curtiz
    Writers: Julius J. Epstein

Humphrey Bogart
    Ingrid Bergman
    Paul Henreid
    Claude Rains

دوستان عزیز لطفا به قوانین انجمن احترام بگذارید.
    در این تاپیک فقط در مورد فیلم اعلام شده بحث کرده و از بحث های جانبی خودداری کنید.
    بحث و بررسی فیلم Casablanca از هم اکنون تا ساعت 12 شب فردا جمعه ادامه خواهد داشت.

2. 6 کاربر از پست مفید Parnian سپاس کرده اند .

3. # ADS

1CHAMPION آواتار ها
    وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
    سپاس ها : 15,219
    سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
    یاد شده
    در 30 پست
    تگ شده
    در 953 تاپیک

پاسخ : بحث و بررسی فیلم Casablanca در سینمای هفته

فیلم بسیار زیبائی بود نمیدونم چرا تا حالا ندیده بودمش
    فعلا چیزی که به ذهنم میرسه اینه که این فیلم سال 1942 ساخته شده و با اینکه 70 سال پیش ساخته شده ولی عجب کیفیتی داشت
    و اینکه این آمریکائیها رو جون به جونشون کنن ،همشون خائنن و میخوان خیانت کنن
    ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

5. 2 کاربر از پست مفید 1CHAMPION سپاس کرده اند .

RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

خیلی عجیبه که منم این فیلم رو تا به حال ندیده بودم با اینکه یکی از معروفترین رومنسهای تاریخ سینماست. و خوشحالم که این افتخار نصیبم شد.
    البته برای 70 سال پیش، این فیلم، یک فیلم بسیار زیبا و خاص بوده و برای کسانی که این فیلم رو به این عنوان تماشا میکنند هم فیلمی در خور توجه و خاص هست ولی اینکه امروز هم با تماشای این فیلم آنچنان تحت تاثیر قرار بگیرم که روزها به اون فکر کنم و در داستان عشق این دو متحیر باشم نه. رمنسهای زیباتر و تاثیرگذارتر هم وجود داره و من جدا از تم اصلی فیلم که جنگ جهانی دوم بود نتوسنتم با عشق این دو خیلی تحت تاثیر باشم...
    فیلمهای بسیار زیباتر از کازابلانکا هم وجود دارن که تا مدتها تماشاگر رو متاثر میکنند. من بربادرفته رو خیلی برتر از کازابلانکا میدونم.
    ...
    برمیگردم

دوباره خواهيم روييد...

7. 2 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

کازابلانکا فیلمیه که با هر سلیقه ای ببیندگان رو جذب خودش کرده و همین اونو ماندگار کرده...
    من فکر می کنم با هر بار دیدن این فیلم نه تنها زیبایی فیلم کم نمیشه بلکه جذاب تر هم میشه...
    بازی همفری بوگارد فوق العاده است... خونسردیش و اون حس خودداریش و اون همه احساس که پشت صورت سردش پنهان کرده...
    چیزی که بیش از هرچیزی کازابلانکا رو ماندگار کرده فکر می کنم پایان تراژیکش باشه... هربار که می بینمش حس می کنم الزا برای همیشه از اینکه سوار اون هواپیما شده و ریک رو ترک کرده پشیمونه...

9. کاربر روبرو از پست مفید Parnian سپاس کرده است .

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,414
    سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

کازابلانکا قطعا یکی از فیلمهای استثنایی تاریخ محسوب میشه.
    عجیب اینه که چطور دوستان هنوز این فیلم رو ندیده بودند
    به دلایلی زیادی کازابلانکا مرتبه ای بالاتر از بربادرفته داره ... شاید اگر بخواهم به یک یک آنها بپردازم برای شروع زیاد مناسب نباشد.

کازابلانکا قبل از آنکه یک فیلم رومانس باشد, از دید من یک فیلم حماسی است. منتها محور حماسی آن پیرامون یک ارتباط رومنس شکل گرفته.
    در کازابلانکا با ماجرایی رو به رو هستیم که تقریبا در آن نمیتوان یک یک طرف قضیه را بیشتر از طرف دیگر دوست داشت.
    در یک سوی ماجرا ریک قرار دارد و در طرف دیگر ویکتور لازلو ... ما هر دوی این ها را دوست داریم, هیچ گاه نمیتوان یکی از این دو را بر دیگری مقدم دانست.
    ماجرای فیلم در چند روز محدود رخ میدهد و در یک محدوده بسته مانند کازابلانکا... در محیطی که مانند کلیت عشق طرفین ماجرا معلق است.

کازابلانکا تحت نظر حکومت ویشی است که توسط آلمان نازی برای کنترل بخش مشخص شده ای از فرانسه اشغالی به رسمیت شناخته میشد.
    در واقع دلیل اصلی ماندگاری حکومت ویشی نابود نشدن نیروی دریایی فرانسه به دست وطن پرستان فرانسوی بود و دلیل دیگرش کنترل راحت تر بخشهای اشغال نشده فرانسه.
    کازابلانکا به عنوان یکی از مستعمرات فرانسه در این دوره تحت نظر حکومت ویشی است که در واقع میبایست نظر آلمانها را هم در این میان جلب کند.

کاپیتان رنو نماینده کامل این حکومت تعلیق و بندگی است. از سوئی او در جائی از وجودش همچنان یک فرانسوی است, با همان عشق به وطن و علاقه مند به معاشرت با زنان و از سوئی دیگر نیز نماینده کاملی است برای سرسپردگی به نازی ها ...
    ماجرای کازابلانکا فرصتی است برای آنکه افراد تمام شخصیتهای داستان بتوانند تکلیف خود را با پوسته ای که برای خود ساخته اند روشن کنند.
    ریک هم مانند کاپیتان رنو فردیست که تلاش میکند تا ماهیت آزادی خواه خود را در پشت پرده کازینو داری مخفی کند ... کاری که السا هم به نوع دیگری در حال انجام آن است ... مخفی کردن علاقه واقعی اش به ریک و احترام همراه با عشقی که به ویکتور دارد.

کازابلانکا در میانه این عشق و میهن پرستی به یک حماسه میرسد... حماسه ای که در آن سرانجام بنا است تا آزادی خواهی و میهن پرستی بر عشق غلبه کند.
    ویکتور به عنوان یک مبارز و آزادی خواه هیچ گاه از بیان احساسات خود حتی در خطرناک ترین لحظات دست برنمیدارد... هیچ گاه نمی توانم معادلی برای سکانس همخوانی مارسییز در کازینو ریک پیدا کنم ... اوج احساسات میهن پرستی را میتوان در تک تک آدمهای آن محل دید و کنار آنها خشم بی حد آلمانها و لبخند معنا دار کاپیتان رنو را که میتوان در پس همین لبخند هم به ماهیت واقعی او پی برد.
    شاید در همین صحنه بتوان برنده واقعی ماجرا را شناخت. بلی ...برنده واقعی این ماجرا همان حسی است که هر لحظه در وجود تمام عناصر اصلی داستان شعله میکشد. (آزادی خواهی)
    ریک در نهایت دست از السا میکشد و او را به همراه ویکتور روانه آمریکا میکند ... حال آنکه به راحتی میتواند عکس این کار را انجام دهد... از خود گذشتگی یکی دیگر از نکات مهم کازابلانکا است... جائی که سرانجام حس رقابت بر سر السا در ذهن ریک جای خود را به حقیقت میدهد. حقیقتی که شاید از ابتدای داستان میدانیم, ویکتور لازلو به عنوان سنبل یک مقاومت و سنبل آزادی باید در هر صورت از کازابلانکا خارج شود تا بتواند مبارزاتش را ادامه دهد.
    همه ..حتی کاپیتان رنو هم به این امر واقفند ... به گفته ویکتور ... آنها که در اروپا نتوانستند جلوی او را بگیرند, در کازابلانکا هم نخواهند توانست.

جایگاه کازابلانکا در میان برترین فیلمها نیز مشخص است...
    البته به نظر من جایگاه واقعی این فیلم در میان 10 فیلم برتر تاریخ است.

Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

11. 7 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

یکی از زیباترین فیلم های رومنس تاریخ یکی از بهترین فیلم هایی که تا به حال دیدم
    به قول فرخ جان یکی از 10تای اول تاریخ هستش این فیلم
    واقعا صحنه هایی که تو این فیلم هست تک تک لحطاتش رو نمیشه فراموش کرد . بازی زیبای دو بازیگر اصلی این فیلم که هیچ وقت بازیشون رو فراموش نمیکنم
    انگرید برگمن و همفری بوگارت . بازی هر دو توفیلم فوق العاده بود شایدم بهتره بگم شاهکار بود.
    با این جمله پرنیان موافقم شدید
    هربار که می بینمش حس می کنم الزا برای همیشه از اینکه سوار اون هواپیما شده و ریک رو ترک کرده پشیمونه...
    یک سوا برام پیش اومده چرا تو این فیلم های عاشقانه همیشه معشوق به عشقش نمیرسه و همیشه فیلم با اه و ناله تموم میشه
    کازابلانکا بربادرفته . داستان عشق - نوت بوک ووووووو.............
    واقعا چرا
    فرخ جان همه ی حرف ها رو زد دیگه برا ما چیزی نموند :دی
    ------------------------
    اگه تونستم باز میام تا تو بحث باشم . چون دارم خرخونی میکنم داره امتحانات شروع میشه و برای هر امتحان یک روز وقت دارم
    اگه نبودم شرمنده اخلاقات ورزشیتون بچه ها

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

13. کاربر روبرو از پست مفید ScarFace سپاس کرده است .

RASHNO آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

ممنون فرخ جان
    تعبیر زیبایی بود از جایی که عشق و آزادی خواهی پوسته خودشون رو میشکافند و راه خودشون رو از هم جدا میکنند. با این تعبیر زیبا کاملا موافقم اما جدا از عمق و معنی داستان، کازابلانکا جذبه ظاهری برای نمایش یک عشق واقعی رو نداره. پس این فیلم رو نباید در رده فیلمهای عاشقانه قرار داد که اگر بخواهیم با این معنی به فیلم نگاه کنیم، فیلم یک حماسه میهن پرستی و آزادی خواهیست که این روزها در هیچ جای دنیا اثری از آن نیست و رد پای اون بعد از جنگ جهانی دوم کمرنگ شد. همانطور که داستانهای عاشقانه رنگ و بوی دیگری پیدا کرده است.
    پس با این تعابیر این فیلم در گروههای دیگری جای خوش خواهد کرد که اگر بخواهیم فیلمهای رومنس را رده بندی کنیم من همچنان بربادرفته را برتر از کازابلانکا میدانم.
    .....
    باز میگردم...
    ویرایش توسط RASHNO : 01-06-2011 در ساعت 23:43

دوباره خواهيم روييد...

15. کاربر روبرو از پست مفید RASHNO سپاس کرده است .

RASHNO آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

عجیب اینه که چطور دوستان هنوز این فیلم رو ندیده بودند
    دوست عزیز این روزها از هیچ چیز تعجب نکن... دنیای غریبی است...

دوباره خواهيم روييد...

17. کاربر روبرو از پست مفید RASHNO سپاس کرده است .

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,414
    سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

من فکر میکنم اصلا مقایسه این دو فیلم با هم درست نیست.
    بر باد رفته یک داستان کاملا رومنسه و از این حیث نمیشه اون رو با کازابلانکا مقایسه کرد.
    البته این دیدگاه منه که فکر میکنم این فیلم یک داستان رومنس نیست. چون در نهایت این عشق نیست که پیروز میشه.
    مسلما در ژانر رومنس بر باد رفته جایگاه بالاتری داره .. چون کاملا یک فیلم عشقیه.
    اما کازابلانکلا رو نمیشه در یک ژانر مشخص قرار داد.
    این فیلم یک دلیل جالب برای استثنایی بودن داره.
    کازابلانکا در شرایطی ساخته میشه که هنوز 3 سال تا پایان جنگ مونده .
    بر عکس خیلی از فیلمها, کازابلانکا یک پس گوئی درباره ایثار و استقامت و نهضت مقومت در اروپا نیست.
    این فیلم در اثنا جنگ ساخته میشود و در تمام لحظات آن میشود امید به پیروزی و آزادی را در داستان دید.

نکات ارزشمند داستان زیاد هستند. همان طور که سروش هم گفت لحظات زیبا در این فیلم بسیار است.
    اما به شخصه صحنه همخوانی مارسییز را برترین صحنه فیلم میدونم.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

19. 2 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

Parnian آواتار ها
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها

کازابلانکا در میانه این عشق و میهن پرستی به یک حماسه میرسد... حماسه ای که در آن سرانجام بنا است تا آزادی خواهی و میهن پرستی بر عشق غلبه کند.
    ویکتور به عنوان یک مبارز و آزادی خواه هیچ گاه از بیان احساسات خود حتی در خطرناک ترین لحظات دست برنمیدارد... هیچ گاه نمی توانم معادلی برای سکانس همخوانی مارسییز در کازینو ریک پیدا کنم ... اوج احساسات میهن پرستی را میتوان در تک تک آدمهای آن محل دید و کنار آنها خشم بی حد آلمانها و لبخند معنا دار کاپیتان رنو را که میتوان در پس همین لبخند هم به ماهیت واقعی او پی برد.
    شاید در همین صحنه بتوان برنده واقعی ماجرا را شناخت. بلی ...برنده واقعی این ماجرا همان حسی است که هر لحظه در وجود تمام عناصر اصلی داستان شعله میکشد. (آزادی خواهی)

کاملا موافقم م م
    تمام لحظات این سکانس تو ذهنم حک شده.. و قدرت سینما در برانگیختن شور میهن پرستی رو کاملا نشون میده... وقتی فرانسوی ها با اون شور و هیجان سرود مارسیز رو می خوندن اشک تو چشمای من جمع شده بود

درواقع یکی از زیبایی های این فیلم اینه که همه افرادی که نشون داده شدن، در دنیای واقعی ما هم هستن... با همون تناقضات و همون انتخاب های دشوار...
    من هربار که این فیلم رو دیدم از دیدنش لذت بردم .... کازابلانکا فیلمیه برای تمام نسل ها و به هیچ زمانی محدود نمیشه... با فرخ موافقم... جزء ده فیلم برتر تاریخه....

21. 3 کاربر از پست مفید Parnian سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)