مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh 10 فیلمساز ستمگر دنیا!!!

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: 10 فیلمساز ستمگر دنیا!!!

 1. #1
  مرا در گورستان سگها دفن کنید شاید دمی در میان با وفایان عالم باشم
  SovRan آواتار ها
  وضعیت : SovRan آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : همه جای ایران سرای من است
  نوشته ها : 1,337
  سپاس ها : 3,252
  سپاس شده 4,260 در 923 پست
  یاد شده
  در 1 پست
  تگ شده
  در 725 تاپیک

  10 فیلمساز ستمگر دنیا!!!

  وقتی كارگردان ها تبدیل به دیكتاتور می شوند
  مایكل بی چه اتفاقی می افتد وقتی كارگردانان مست و مسخ قدرت شان می شوند؟ در این مطلب نگاهی انداختیم به 10 استاد فیلمسازی دنیا كه سر صحنه فیلم هایشان تبدیل به حاكمان ستمگری می شوند.


  فهرست مان را با مایكل بی شروع كردیم. كنترل وسواس گونه او روی همه جزئیات، موقع فیلمبرداری دو قسمت اول «ترانسفورمرز» باعث شد كه مگان فاكس این كارگردان سخت گیر را با ناپلئون مقایسه كند. جروبحث و خشم و غضب این دو وقتی به اوج خودش رسید كه مایكل بی از مگان فاكس خواست كه مقداری وزن اضافه كند و بعد دوباره برای فیلم سوم به حالت قبلی اش بازگردد. درخواستی كه باعث شد خانم فاكس از همه حق و حقوق و امتیازاتش بگذرد و از این فیلم كنار بكشد.

  دیوید.او.راسل بسیاری از كارگردانان به سختگیر بودن شهرت دارند. به اینكه كار با آنها دشوار است. برخی دیگر از آنها هم سرتان داد و فریاد می كنند. آنها سیل فحش و ناسزا را به سمت بازیگر روانه می كنند و كمتر بازیگری شهامت جواب دادن به آنها را دارد. دیوید او.راسل از این دسته آخر است. او جزو كارگردانان بددهنی است كه اولین مواجهه یك بازیگر با او سر فیلم «سه پادشاه» بود كه كار راسل و جورج كلونی تقریبا به زد و خورد كشید. درگیری بعدی سر فیلم «من هوكابی را دوست دارم» بود. فیلمی كه در آن راسل به خاطر بددهنی ها و حرف های شدیدالحن ترسناكی كه خطاب به گروهش می زد، مشهور شد. مثلا كافی است به او پریمادونا بگویید (پریمادونا لقب بانوی اول اپراست) تا به شما حمله ور شود.

  ورنر هرتسوگ كارگردان درجه یك بداخلاق، ورنر هرتسوگ، به خاطر برخورد بد و دیوانه وارش با بازیگر مشهور كلاوس كینسكی در این فهرست بدنام ها قرار گرفته است. هرتسوگ در گفت وگویی درباره اینكه یكی از افراد گروهش را تهدید كرده بود كه روی صحنه با اسلحه به وی شلیك می كند، ابراز كرد: «بین ما یك احترام متقابل و دوطرفه برقرار است. حتی اگر در مغزمان نقشه قتل همدیگر را طراحی كنیم!» البته این را هم می گویند كه پیش از فیلمبرداری «آگوئیر: خشم خدا» هرتسوگ از روی تعمد كینسكی را خشمگین كرد تا او به خوبی بتواند دیوانگی و غضب نقش آگوئیر را نشان دهد و درواقع این حركت هرتسوگ درجهت رئال تر شدن فیلمش بوده.

  استنلی كوبریك استنلی كوبریك یك سینماگر نابغه بود اما كمی هم دیوانه و عصبی بود به طوری كه گروه سر صحنه فیلم «درخشش» با دشواری زیادی روبه رو می شوند چون كوبریك تمایل دیوانه واری داشته كه هر صحنه را بارها و بارها تكرار كند. بازیگران تقریبا به زانو درمی آمدند و چیزی نمانده بود كه به گریه بیفتند. فشار عصبی آنقدر زیاد بود كه موهای سر ستاره فیلم، شلی دووال، شروع به ریختن می كند. البته اصلا تعجب نمی كنید وقتی بدانید كه كوبریك از عمد كاری كرده بود كه دووال تصور كند استنلی می خواهد او را اخراج كند، فقط برای اینكه او به اندازه كافی هیستریك باشد تا بتواند نقش قربانی فیلم را درست ایفا كند.


  ویلیام فریدكین استنلی كوبریك «جن گیر» را می خواست اما تهیه كنندگان فیلم او را قبول نكردند چون به نظرشان كوبریك بیش از اندازه وسواسی و یكدنده بود و به جای او چه كسی را استخدام كرده باشند، خوب است؟ ویلیام فریدكینی كه حتی از كوبریك هم وسواسی تر و دقیق تر و لجبازتر بود. سر یك صحنه فریدكین برای اینكه از بازیگرش واكنش احساسی مناسب را بگیرد، محكم به صورت او سیلی زد. برای آماده كردن و تحریك كردن گروه برای یك سكانس ترسناك، فریدكین یك تفنگ برمی داشت و بدون اطلاع قبلی و یكباره تیر هوایی شلیك می كرد. حتی آهنگساز فیلم هم از دست فریدكین جان سالم به در نبرد: فریدكین قطعه نهایی را كه وی ساخته و تنظیم كرده بود، دوست نداشت و آن را از پنجره به بیرون پرت كرد.

  جیمز كامرون «آواتار» و «تایتانیك» دو تا از پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینما هستند با وجود این بسیاری از بازیگران هستند كه از كار با جیمز كامرون امتناع می كنند. دلیل این كارشان قابل درك است اگر بدانید كه مثلا كامرون به زنگ تلفن موقع كار حساس است و اگر در زمان آماده شدن برای فیلمبرداری موبایل كسی زنگ بخورد آن را به دیوار می زند و خرد و خمیر می كند. موقع فیلمبرداری فیلم «مغاك»، یكی از ستارگان فیلم سر صحنه فریاد كشید كه: «ما كه حیوان نیستیم!»، در حالی كه بازیگر سختی مثل اد هریس هم داشت مانند بچه ها گریه می كرد اما كامرون «ترمیناتور2» را ساخت و ما به خاطر این فیلم هر چیزی را بر وی می بخشیم.

  جان هیوستن جان هیوستن، خدای سپیدموی در میان كارگردانان، هر كسی را مطابق خواسته ها و میل خودش خم می كرد. برای ساختن فیلم «ملكه آفریقایی»، او اصرار داشت كه برفراز قاره آفریقا پرواز كند تا درنهایت بتواند لوكیشن مورد نظرش را بیاید و بالاخره هم حرفش را به كرسی نشاند و برای پیدا كردن محل فیلمبرداری 25هزار مایل پرواز كرد. بازیگران و بقیه اعضای گروه فیلمسازی رنج های زیادی را در طول مدت فیلمبرداری این فیلم كه خیلی هم طولانی بود، تحمل كردند و مجبور شدند با كروكودیل ها و انگل های آفریقایی دست و پنجه نرم كنند. درحالی كه خود هیوستن بیشتر گرفتار شكار حیوانات بزرگ بود و حتی نزدیك بود یكبار خودش و لیدی كاترین هپبورن را زیر پای گله چهارپایان به كشتن دهد.

  جان فورد جان فورد وسترن های كلاسیكی چون «جویندگان» را كارگردانی كرده است و مطمئنا قدر خودش را می دانست و به نبوغش آگاه بود. سبك كاری جان فورد به نوعی شبیه كاراكتر جان وین در فیلم هایش شده بود كه دائم می گفت: «لعنتی تو یك آشغال هستی!» جالب ترین مسئله در مورد وی، روش اش برای ظاهر شدن جلوی گروه فیلمسازی برای سلام دادن به آنها بود. فورد در یك ماشین بزرگ به گروه خوشامد می گفت در حالی كه این ماشین با پرچم های ارتشی تزئین شده بود و همزمان دستیارش هم با آكاردئون آهنگ «درود بر فرمانده» را می خواند. در یادداشتی به اسپیلبرگ نوشته بود: «یك كارگردان واقعی اینطوری باید به صحنه وارد شود.»

  دنیس هوپر وقتی «ایزی رایدر» را می ساخت، روزانه نیم گالون نوشیدنی الكلی و سه گرم كوكائین مصرف می كرد. هوپر فیلم را كه به پایان رساند دیگر دچار پارانویا شده و تقریبا دیوانه بود. اواخر فیلمبرداری با مشت به صورت فیلمبردار كوبید و با خودش یك اسلحه به این طرف و آن طرف می برد تا به خیال خودش از اموال فیلم در برابر مهاجمان و متجاوزان محافظت كند. وقتی مشغول فیلمبرداری در یك شهر كوچك بودند، هوپر به محلی های آنجا گفت كه ستاره های فیلم به یك نفر تجاوز كرده اند و یك دختر را هم كشته اند فقط برای اینكه بتواند توهین ها و واكنش آنها را جلوی دوربین شكار كند. خب این هم روشی برای كارگردانی و گرفتن عكس العمل آدم ها جلوی دوربین است.

  اتو پرمینجر اتو پرمینجر برای كارگردانی كلاسیك های مشهوری چون «ژوان مقدس» شهرت یافت. همچنین او تا مرز دیوانگی، ایده آل گرا و وسواسی بود. موقع فیلمبرداری سكانس ناهار فیلم «رفتن» (skidoo)، پرمینجر اصرار داشت كه بازیگران فیلم و حتی سیاهی لشكرها واقعا غذای اعضای پشت صحنه را جلوی آنها بخورند. سپس پرمینجر این صحنه را 21 بار هم تكرار كرد كه به این معنی بود كه بازیگران باید 21 غذای اضافه دیگر را هم می خوردند. و پرمینجر فقط زمانی آنها را رها كرد كه از نظر هر تماشاگری به نظر بیمار و در حال مرگ می آمدند!


  تهروز

 2. 9 کاربر از پست مفید SovRan سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •