سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.20- تحليل و بررسي فيلـــــــم این گروه خشـن (The Wild Bunch) - صفحه 2

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 30
نمایش شاخه ای19علاقمندی ها

موضوع: Cwa.20- تحليل و بررسي فيلـــــــم این گروه خشـن (The Wild Bunch)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,208
    سپاس شده 25,636 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

Cwa.20- تحليل و بررسي فيلـــــــم این گروه خشـن (The Wild Bunch)

نام فیلم: این گروه خشن
    اطلاعات فیلم
    کارگردان : سام پکین پا
    تهیه کننده : فیل فلدمن
    نویسنده : والون گریین
    فیلم نامه : سام پکین پا
    موزیک متن : جری فیلدینگ
    فیلم برداری لوسین بالارد
    تدوین : لو لومباردو
    کارگردان هنری: ادوارد کاریری
    بازیگران
    ویلیام هولدن : پایک بیشاپ
    ارنست بورگناین : داچ انگستروم
    رابرت رایان : دیک تورنتون
    ادموند اوبراین : فردی سایکس
    وارن اوتس : لایل گروچ
    جایم سانچز : آنجل
    بن جانسون : تکتور گروچ
    امیلیو فرناندز : ژنرال ماپاچی
    اطلاعات دیگر
    ژانر : حادثه ای , وسترن
    تاریخ نمایش : 29 ژانویه 1970
    درجه نمایش: R
    زمان فیلم : 143 دقیقه
    شرکت تولید کننده: برادران وارنر
    محصول ایالات متحده
    بودجه: 6 میلیون دلار
    فروش: 10میلیون دلار
    IMDB Rate 8.1 از مجموع 41 هزار رای

افتخارات و جوایز
    نامزد اسکار بهترین موزیک متن
    نامرد اسکار بهترین نویسنده اورژینال
    نامزد اسکار بهترین فیلم نامه
    تحلیل و بررسی از فرخ

ویرایش توسط FFKIA : 06-15-2012 در ساعت 17:53 دلیل: در جریان بید :دی
    SEYED AMIR, .:SoMaYeH:., LOSTFarid و 4 کاربر دیگر به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : 20- تحليل و بررسي فيلـــــــم این گروه خشـن (The Wild Bunch)

نقل قول نوشته اصلی توسط ScarFace نمایش پست ها
    وای خدا هنوز صحنه های فیلم داره عجیب میاد جلوی چشم هام عاشق این فیلم شدم بدجوری
    هنوز تو کف دزدی از قطارشون هستم اما یک اشتباه کردن به نظرم که قطار رو دنده عقب فرستادن کاش همین طوری ادامه پیدا میکرد و به عقب نمیرفت
    عاشق تک تک کاراکتر هاشون شدم. از یک چیزه این گروه بدم اومد که دوستاشون رو ول میکردن
    مثل اونجایی که اول فیلم بعد فرار از بانک یکی از هم گروهی هاشون رخمی شده بود و کشتنش . و دیگری پیرمرده!!!!!!!
    اما درکل کارشون حرف نداشت .واقعا بهتری بهترین های زمان خودشون بودن
    ----------
    راستی دیشب حسابی در فیسبوک بحث بود که فرخ حان در ادامهی 3تحلیلی که ارائه داده در هفته های اینده فیلم هایی مثل داستان اسباب بازی و وال - ای و .... رو کار کنه تا خشن به نظر نیاد و دختران سایت نیز بتونن ببینن
    سروش در بعد از دزدی بانک فکر میکنم که بیشتر برای این که اون همراهشون رو از زجر رها کنند پایک کشتش.
    با این حال منم فکر میکنم که اون دوستشون ترجیح میداد حمایت بشه تا این که از زجر خلاص بشه.
    ولی اونجا حس کردم که پایک این کار رو به خاطر خودش کرد.
    شاید اگه این کار رو نمیکرد به خاطر عفونت و این مسائل میمرد.
    اما در مورد پیرمرده اونها گزینه آنجل رو انتخاب کردن.
    چون فرصتی که درباره ماپاچی وجود داشت یکبار بیشتر تکرار نمیشد.

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت

4. 2 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

5. # ADS

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,229 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

جعبه مدال ها

متأسفانه این تحلیل زمانی اراده شد که من تو سفرم و نوشتن برام سخته...
    انشالا وقتی برگشتم، حسابی از خجالت این تاپیک در میام

SHAHIN آواتار ها
    وضعیت : SHAHIN آنلاین نیست.
    سپاس ها : 556
    سپاس شده 1,014 در 296 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 262 تاپیک

خب فرخ جان خسته نباشی

چیز زیادی ندارم بگم . من متاسفانه چون مخالف جنگ هستم از فیلمهایی که به نوعی جنگ طلبی رو نمایش میده متنفرم و وقتی این فیلم رو دیدم به دلم نچسبید.

شاید این ایراد از من باشه ولی وقتی تحلیل فرخ عزیز رو خوندم حس کردم که خیلی سعی کرده تا از داخل یک فیلم سراسر خشن یک تحلیل خوب دربیاره ...

در واقع فرخ جان شما موفق شدی از یک فیلم به نظر من متوسط و خشن، یک تحلیل خوب ارائه بدی، ولی به نظر من جز اون صحنه اول فیلم نوع آوری دیگه ای نداشت.

یکی دیگه از ایرادهای فیلم هم به نظرمن طولانی بودن فیلم هست که تا بیننده بخواد با گروه ها وشخصیت ها ارتباط برقرار کنه خسته کننده میشه و از دیدن فیلم منصرف میشه...

من فکر میکنم سام پکین پا ایده ای که داشته خوب بوده ولی عنصر جذابیت در فیلمش کم مایه بود و کشش لازم رو برای یک فیلم طولانی نداشت...

در واقع من به عنوان یک مخاطب ترجیح میدم فیلم دیگه ای از این نوع رو برای تماشا بجای این فیلم انتخاب کنم...

بهر حال این فیلم هم در نوع خودش حرفهای زیادی برای گفتن داشت ولی به دل من ننشت... موفق باشی دوست من
    ویرایش توسط SHAHIN : 01-15-2011 در ساعت 22:40

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط SHAHIN نمایش پست ها

خب فرخ جان خسته نباشی

چیز زیادی ندارم بگم . من متاسفانه چون مخالف جنگ هستم از فیلمهایی که به نوعی جنگ طلبی رو نمایش میده متنفرم و وقتی این فیلم رو دیدم به دلم نچسبید.

شاید این ایراد از من باشه ولی وقتی تحلیل فرخ عزیز رو خوندم حس کردم که خیلی سعی کرده تا از داخل یک فیلم سراسر خشن یک تحلیل خوب دربیاره ...

در واقع فرخ جان شما موفق شدی از یک فیلم به نظر من متوسط و خشن، یک تحلیل خوب ارائه بدی، ولی به نظر من جز اون صحنه اول فیلم نوع آوری دیگه ای نداشت.

یکی دیگه از ایرادهای فیلم هم به نظرمن طولانی بودن فیلم هست که تا بیننده بخواد با گروه ها وشخصیت ها ارتباط برقرار کنه خسته کننده میشه و از دیدن فیلم منصرف میشه...

من فکر میکنم سام پکین پا ایده ای که داشته خوب بوده ولی عنصر جذابیت در فیلمش کم مایه بود و کشش لازم رو برای یک فیلم طولانی نداشت...

در واقع من به عنوان یک مخاطب ترجیح میدم فیلم دیگه ای از این نوع رو برای تماشا بجای این فیلم انتخاب کنم...

بهر حال این فیلم هم در نوع خودش حرفهای زیادی برای گفتن داشت ولی به دل من ننشت... موفق باشی دوست من
    شاهین جان مسلما هر کس نظر خودش رو درباره فیلم ها داره. این فیلم مسلما خشن تر از فهرست شیندلر نیست و قصدش هم تائید خشونت نیست. ما در خیلی از فیلمها نظیر همین آواتار که من فقط دربارش شنیدم و یا ارباب حلقه ها و یا تروی و .... شاهد خشونتهای به مراتب بیشتر و وحشیانه تری هستیم.
    اما دلیلی که درباره این گروه خشن بیشتر احساس خشونت میکنیم اینه که اسم فیلم بهمون میگه که این فیمل درباره خشونته. اما حتی نمیگه که درباره چه خشونتی.
    مسلما سام پکین پا قصدش از ساخت این فیلم تائید خشونت نبوده شاهین جان, چیزی که این فیلم قصد پرداختن به اون رو داره این که خشونت در ذات بشره و بدون شک اگه کنترل نشه فاجعه بار خواهد بود و ما در این فیلم میبینیم که خشونت لجام گسیخته اباب چه مشکلاتی برای بشر میشه.

در این فیلم ما به طور کلی شاهد نقد خشونتیم و نقدی که به نظر من در عصر خودش خیلی کارساز تر از فیلمهای امروزیه, که خشونت رو بدون کاربرد مفهومی به کار میبرند.

اما از دیدگاه دیگه ای باید بگم که فیلم این گروه خشن به هیچ عنوان فیلم کم ارزش و یا حتی متوسطی نیست. این فیلم در IMDB هم در جایگاه 200 فیلم برتره و با این که من هیچ اعتقادی به این لیست IMDB ندارم , اما به هر حال در حال حاضر ملاکیه برای سنجش .
    گرفتن Rate 8.1 از 37000 رای کار آسانی نیست... با این حال مطمئنا هر کس میتونه ازفیلمی لذت ببره و یا لذت نبره. این یک چیزی نیست که بشه با تحلیل و یا تعریف اون رو تغییر داد.
    من به شدت از این فیلم لذت بردم و فکر میکنم به این خاطر بود که سعی کردم درک کنم که حرف سام پکین پا در پشت این همه خشونت چی بوده و مطمئن باشید که اگر نیت فقط خشونت محض بود, گروه پایک هم در آخر داستان زنده میماندند و پایان داستان چیزی شبیه به خود, بد , زشت میشد.
    این گروه خشن به نظر من هشداریه برای انسان امروز که بدونه که اگه نتونه خشونت رو در خودش کنترل کنه به طور ذانی به سمت اون کشیده میشه و وای به روزی که اختیار این خشونت از دست انسان به در رود .... وای ...

ممنون شاهین جان از وقتی که گذاشتی
    ویرایش توسط FFKIA : 01-16-2011 در ساعت 00:23

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

9. 4 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

sina.m3rlin آواتار ها
    وضعیت : sina.m3rlin آنلاین نیست.
    سپاس ها : 86
    سپاس شده 57 در 34 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

عجب فیلمیه این گروه خشن !!!
    آقا فرخ تحلیلت عاالی بود !
    تبریک و خسته نباشید !

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

حضور "این گروه خشن" در کتاب‌فروشی‌ها

کتاب "این گروه خشن" با عنوان فرعی "روایتی از سینمای وسترن" تدوین و ترجمه مجتبی پورمحسن از سوی انتشارات هزاره سوم اندیشه منتشر شد.
    به گزارش مهر،‌ مولف کتاب "این گروه خشن" همان‌طور که خود عنوان می‌کند بدون آن‌که بخواهد به ریشه‌های فکری و تاریخی سینمای وسترن بپردازد و یا مجموعه‌ای کامل از نقش آفرینان و خالقان سینمای وسترن فراهم کند کوشیده است تصاویری از سینمای وسترن و بخشی از شکوه این ژانر محبوب را نشان دهد.
    پورمحسن در مقدمه کتاب به صورت مختصر به انواع وسترن از جمله وسترن کلاسیک، وسترن اسپاگتی، اوسترنها، وسترن تجدید نظر طلب و وسترنهای اسیدی پرداخته و سپس شاخصهای این ژانر را در دو بخش کارگردانان و بازیگران معرفی کرده است.
    از کارگردانهای معرفی شده می‌توان به جان فورد، هوارد هاوکس، فرد زینه‌مان و سرجیو لئونه اشاره کرد.
    جان وین، گری کوپر، گریگوری‌پک، برت لنکستر، کلینت ایستوود، استیو مک‌کویین، دین مارتین، چارلز برانسن، جین هاکمن، تام میکس و ویلیام بوید از جمله بازیگرانی هستند که در این کتاب به آنها پرداخته شده است.
    در این کتاب می‌خوانیم: تام میکس هرگز از جان وین به نیکی یاد نکرد چون به اعتقاد خیلی‌ها تام می‌ترسید وین جایش را بگیرد. یکبار روزنامه‌نگاری نظر تام میکس را درباره وین جویا شد و میکس پاسخ گفت: "تنها عبارت مناسبی که می‌توانم برای توصیف وین استفاده کنم، یک تازه به‌دوران رسیده بی استعداد است."
    کتاب "این گروه خشن" به شکل مصور، با شمارگان 2000 نسخه در 276 صفحه و به قیمت 9500 تومان منتشر شده است.

منبع کتاب نیوز

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

12. 4 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

SHAHIN آواتار ها
    وضعیت : SHAHIN آنلاین نیست.
    سپاس ها : 556
    سپاس شده 1,014 در 296 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 262 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    حضور "این گروه خشن" در کتاب‌فروشی‌ها

در این کتاب می‌خوانیم: تام میکس هرگز از جان وین به نیکی یاد نکرد چون به اعتقاد خیلی‌ها تام می‌ترسید وین جایش را بگیرد. یکبار روزنامه‌نگاری نظر تام میکس را درباره وین جویا شد و میکس پاسخ گفت: "تنها عبارت مناسبی که می‌توانم برای توصیف وین استفاده کنم، یک تازه به‌دوران رسیده بی استعداد است."
    کتاب "این گروه خشن" به شکل مصور، با شمارگان 2000 نسخه در 276 صفحه و به قیمت 9500 تومان منتشر شده است.

منبع کتاب نیوز
    جالب اینجاست که در اکثر نظر سنجی ها جان وین هنوز محبوب ترین چهره سینمایی در آمریکاست...

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,229 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

جعبه مدال ها

کارت عالی بود فرخ، مثل همیشه...
    اما با اجازه، من یه انتقاد کوچولو هم دارم... البته نه فقط تحلیل شما بلکه بیشتر تحلیل هایی که در سایت ارائه میشه این مشکل رو ( البته از نظر من )دارن و اون طولانی بودنشه... من معمولا مجبور میشم در چند بخش تحلیل ها رو بخونم و این کمی هم کار رو سخت می کنه و هم پیوستگی خوندن مطلب از بین میره.. کاش بشه که کمی تحلیل ها کوتاهتر باشن

و اما در مورد فیلم:
    این فیلم، یکی از خشن ترین فیلم هاییه که دیدم و خشونت رو در بالاترین حد خودش نشون میده و البته بسیار عالی هم از پس این کار براومده. این فیلم از نظر من به نوعی ماهیت درونی انسانها رو نشون میده... اینکه انسانها اگر بخوان، تا چه اندازه می تونن بی رحم و خشن باشند... می بینیم که در این فیلم حتی بچه ها هم خشن نشون داده میشن و این از نظر من خیلی خیلی دردناکه این خشونت عریان فیلم گاهی غیر قابل تحمل میشه و ادم رو به فکر می بره که آیا میشه برای خشونت انسانها حد و مرزی تعیین کرد و بعد به خودت این جواب رو میدی که فکر نکنم

صحنه های زد و خورد ابتدایی فیلم رو با اینکه کاملا خارج از تحملم بود اما نگاه کردم و چقدر هم عالی از کار در اومده بود... و مدام به این فکر می کردم که چرا باید از کشتار لذت برد؟ اون دو تا بچه که از ترس زد و خوردهای دو گروه در آغوش هم فرو رفته بودن با وجود ترس، از اون کشتار لذت می بردن... لذت رو کاملا می شد در چشمهاشون احساس کرد و من به این فکر می کردم که چرا باید اینجوری باشه؟ و جوابی نداشتم...

با اینکه فیلم بسیار عالیه و به خوبی هم ساخته شده، اما هرگز در لیست فیلم های محبوب من قرار نمی گیره...

15. 3 کاربر از پست مفید Parnian سپاس کرده اند .

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,060
    سپاس شده 25,647 در 7,116 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

جعبه مدال ها

دیروز داشتم لیست فیلم هام رو نگاه میکردم
    چشم به چندتا فیلم وسترنی تاپ افتاد
    از true gift جان وین و فیلم های نظیر اون بگیر تا هفت دلاور و روزی روزگاری در غرب و........
    واقعا عجیب رفتم تو بحر هرکدوم از فیلم ها یادمه زمونی که داشتم فیلم هفت دلاور رو نگاه میکردم چقدر عاشق بازی استوین مک کوئین و چارلز برنسون در نقش برنارد بودم
    چقدر تو اون فیلم به زیبایی عشق به مردم و زندگی کردن رو اونها به نمایش دراوردن.
    چقدر زیبا چارلز برنسون در فیلم روزی روزگاری در غرب نقش یک کابوی رو بازی کرد
    یادهمشون بخیر و روحشون شاد باشه که من رو که بسیار شاد کردن
    فیلم های وسترنی پایه ساز سینمای جهان هستند و باید قدرشناس انها باشیم حداقل سینمارو به سوی تکنولوزی نکشونیم و فیلم های نطیر اواتارها که کلا بر پایه تکنولوژی بنا شده اند نبریم.. کاشـــــــ
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

17. کاربر روبرو از پست مفید ScarFace سپاس کرده است .

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ScarFace نمایش پست ها
    دیروز داشتم لیست فیلم هام رو نگاه میکردم
    چشم به چندتا فیلم وسترنی تاپ افتاد
    از true gift جان وین و فیلم های نظیر اون بگیر تا هفت دلاور و روزی روزگاری در غرب و........
    واقعا عجیب رفتم تو بحر هرکدوم از فیلم ها یادمه زمونی که داشتم فیلم هفت دلاور رو نگاه میکردم چقدر عاشق بازی استوین مک کوئین و چارلز برنسون در نقش برنارد بودم
    چقدر تو اون فیلم به زیبایی عشق به مردم و زندگی کردن رو اونها به نمایش دراوردن.
    چقدر زیبا چارلز برنسون در فیلم روزی روزگاری در غرب نقش یک کابوی رو بازی کرد
    یادهمشون بخیر و روحشون شاد باشه که من رو که بسیار شاد کردن
    فیلم های وسترنی پایه ساز سینمای جهان هستند و باید قدرشناس انها باشیم حداقل سینمارو به سوی تکنولوزی نکشونیم و فیلم های نطیر اواتارها که کلا بر پایه تکنولوژی بنا شده اند نبریم.. کاشـــــــ
    من همیشه یک مشکل بزرگ با روزی روزگاری در غرب دارم و اونهم مدل صدابرداریشه...
    در حالی که صدا برداری در خوب بد زشت خیلی عالی بود, اما در روزی روزگاری در غرب کاملا آزار دهنده صداها به گوش آدم میرسه و از همه بدتر اینکه گاهی به نظر میرسه صداها رو فیلم کپی شده.
    منظورم اینه که صدای عوامل طبیعی اصلا طبیعی به نظر نمیرسند و بعضا گوش خراش هستند .

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)