سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh زندانی به نام کره شمالی

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
نمایش شاخه ای5علاقمندی ها
 • 2 ارسال شده توسط RASHNO
 • 1 ارسال شده توسط .:MILAD:.
 • 2 ارسال شده توسط .:Reza:.

موضوع: زندانی به نام کره شمالی

 1. #1
  چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
  RASHNO آواتار ها
  وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : کرج
  نوشته ها : 3,070
  سپاس ها : 6,228
  سپاس شده 6,214 در 2,017 پست
  یاد شده
  در 2 پست
  تگ شده
  در 763 تاپیک

  زندانی به نام کره شمالی

  کره شمالی : جهنم سرخ و نکبتی به نام کمونیسم

  کره شمالی و کوبا تنها نقاطی از جهان هستند که همچنان آلوده به کمونیسم یا همان طاعون سرخ قرن باقی مانده اند. کوبا به واسطه نزدیکی اش به آمریکا و روابط خارجی اش با بسیاری از کشورهای دنیا، سرزمین نسبتا شناخته شده ایست. اما بسیاری از مردم دنیا از وقایع و حقایق درون کره شمالی که با سیستمی استالینی اداره میشود، خبر چندانی ندارند.

  رهبر کنونی کره شمالی کیم چونگ ایل است. پدر وی هم رهبر سابق این کشور بود و کیم ایل سونگ نام داشت. البته مردم بدبخت کره شمالی رهبر حکومتشان را (معاون رهبر) می نامند چرا که به فرمودهء مقامات آن کشور، کیم ایل سونگ نمرده است بلکه به خورشید پیوسته و هر روز جهان را گرم و روشن می کند. در نتیجه مقام رهبری ایشان محفوظ است. در کره شمالی تنها کسی که حق فکر کردن دارد رهبر حکومت است که فرماندهء بزرگ نامیده میشود. وقتی فرماندهء بزرگ دربارهء مسئله ای حرفی زد دیگر هیچکس حق ندارد در آن زمینه اظهار نظر کند.

  از نظر حکومت کمونیستی آن کشور، مردم کره شمالی و حتی مدیران و مقامات آن کشور وظیفه ای جز کشف حقیقت در افکار و سخنان رهبر نظام کمونیستی را ندارند. چندی پیش رهبر حکومت کره شمالی (کیم چونگ ایل) در حال بازدید از جایی به خانمی که کت و دامن پوشیده بود گفته بود شما در لباس سنتی کره ای زیباتر به نظر می رسید. همان شب تلویزیون کره شمالی با قطع برنامه های عادی اش اعلام کرد از این لحظه به بعد همهء زنان شاغل در کشورمان موظف هستند که با لباس سنتی کره ای از خانه هایشان خارج شوند تا جهان زیباتر شود!

  کره شمالی طبیعت بسیار زیبایی دارد و دارای تنوع آب و هوایی شگفت انگیزی است اما مردم این کشور حق خروج از روستا ها یا شهرهایشان را ندارند. در واقع همه در همان جایی که زندگی می کنند زندانی هستند. برای رفتن از روستایی به روستایی دیگر و یا شهری به شهر دیگر باید از حکومت اجازه بگیرند.

  در کره شمالی کسی حق انتخاب همسر و ازدواج را ندارد، مگر با موافقت وزارت اطلاعات و امنیت آن کشور. یعنی دختر و پسری که عاشق هم شده اند باید گزارش کاملی از نحوهء عاشق شدنشان، دلیل عاشق شدنشان، میزان علاقه و احساسی که نسبت به یکدیگر دارند و خیلی چیزهای دیگری را در چندین صفحه بنویسند و تحویل مقامات امنیتی بدهند تا نوبت مصاحبه شان شود. قبل از مصاحبه، سیستمهای امنیتی و نظامی کره شمالی هفت نسل پشت و جد و آباد دختر و پسر را بررسی می کنند و نهایتا اگر مورد مشکوکی دیده نشد، برای ازدواج آن دختر و پسر جوان مجوز صادر می کنند.

  مردم کره شمالی همیشه فقیر و قحطی زده هستند و سالیانه چندین هزار نفر از آنها به دلیل گرسنگی می میرند.

  دولت کره شمالی معمولا کمکهای غذایی خارجی را نمی پذیرد چرا که معتقد است این غذا ها ممکن است روی افکار مردم اثرات نامطلوب بگذارد و باعث تهاجم فرهنگی علیه نظام کمونیستی شود.

  سفر مردم کره شمالی به خارج از کشور مطلقا ممنوع است و هر کس مایل به دیدن خارج باشد به عنوان یک ضد انقلاب و عامل دشمن دستگیر می شود . حتی تلفن زدن به خارج از کشور هم می تواند منجر به تیرباران شخص تلفن کننده شود.

  سفر خارجی ها نیز به داخل کره شمالی مطلقا ممنوع است، بجز کمونیستها و سوسیالیستهای ضد آمریکایی که از برخی از کشورهای دنیا به شکل گروهی و به صورت تورهای همبستگی! و برای شرکت در جشنهای دولتی به این کشور سفر می کنند. به ازای هر توریست هم یک نفر برای مراقبت و بطور شبانه روزی در کنارش هست تا مبادا با کسی حرفی بزند.

  در کره شمالی حتی خواب دیدن مردم هم کنترل میشود و دانش آموزان موظف هستند آخرین خوابهای سیاسی خود و والدینشان را به نمایندهء وزارت اطلاعات و امنیت در کلاسشان! گزارش کنند.

  انتشار هر نوع خبر ناخوشایند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و غیره که مربوط به کره شمالی باشد ممنوع است. هر گونه انتقاد از نظام کمونیستی و مقامات آن نیز جرم تلقی میشود. دوازده روزنامه در این کشور منتشر می شوند اما خبرنگار ندارند! این روزنامه ها موظف هستند که هر روز خبرهایی که از وزارت اطلاعات و امنیت دریافت می کنند را عینا منتشر کننند. فقط برخی از مقالات آنها با هم فرق می کند.

  پخش و نمایش هر نوع فیلم و حتی کارتون خارجی در تلوزیون کره شمالی مطلقا ممنوع است. پدیدهء اینترنت در کره شمالی وجود ندارد و داشتن رادیوهایی که قادر به دریافت امواج خارجی باشند و یا گیرنده های تلوزیونهای ماهواره ای و دستگاه فاکس جرم است . حتی موبایل و دوربین فیلمبرداری نیز جزو ابزار جاسوسی برای دشمن محسوب میشوند و دارنده اش می تواند با مجازات تیرباران در ملاء عام روبرو شود.

  کمونیستهایی هم که به عنوان مهمان دولت کره شمالی و به منظور شرکت در جشنهای دولتی به آن کشور سفر می کنند باید به محض ورود، دوربین فیلمبرداری و موبایل خود را تحویل بدهند و در وقت خروج از آن کشور تحویل بگیرند. حرف زدن با اتباع کره شمالی برای خارجی ها مطلقا ممنوع است و حتی اگر قیمت کالایی را هم بخواهند بپرسند این کار را باید از طریق فردی که مراقب توریست است و او را قدم به قدم همراهی می کند، پرسیده شود.

  مردم کره شمالی هیچ خبری از دنیای بیرون از کشورشان ندارند و تاکنون هیچ فیلم خارجی را در تلوزیونشان یا سینماهایشان ندیده اند. آنها نمی دانند که واقعا در دنیا چه می گذرد؟

  چند سال پیش در دانشگاه پیونگ یانگ کره شمالی فیلم اولیور توئیست که داستانش متعلق به دویست سال پیش است را برای دانشجویان نمایش داده بودند و گفته بودند حالا خودتان خیابانهای لندن را ببینید و قضاوت کنید که ما پیشرفته تریم یا اروپایی ها؟

  مقامات کره شمالی می گویند تماشای فیلمهای خارجی و بخصوص فیلمهای آمریکایی باعث تهاجم فرهنگی دشمن می شود. اصولا مقامات کره شمالی به تمام دنیا ( بجز چین ، روسیه ، کوبا ، لیبی ، سوریه و ونزوئلا ) می گویند دشمن.

  در کره شمالی آموزش و پرورش رایگان است اما نود درصد از مطالب کتابها در وصف مقام رهبری کره شمالی و پدرش و نیز دستاوردهای حکومت کمونیستی است. بهداشت و درمان هم رایگان است اما در بیمارستانهایش هیچ نوع دارو و امکاناتی وجود ندارد و بیماران صرفا برای مرگ و راحت شدن از دست زجر کشیدنهایشان به آنجا می روند. مردم کره شمالی به ظاهر در مسکن های رایگان زندگی می کنند اما خانه هایشان به سلول انفرادی بیشتر شبیه هستند تا منزل و مسکن یک انسان. هیچ کس حق داشتن ماشین شخصی را ندارد و هفتاد درصد مردم برای مسافرتهایشان از دوچرخه استفاده می کنند. همهء مردم کره شمالی موظف هستند که با یونیفرم رسمی از منزل خارج شوند و یا آنکه علامت خاصی را روی پیراهنهایشان نصب کنند تا به این ترتیب وزارت اطلاعات و امنیت کشورشان بداند چه کسانی و با چه شغلها و موقعیتهایی در حال عبور و مرور در کوچه ها و خیابانها هستند. در کره شمالی دو نوع پول رایج وجود دارد. یکی پولی که مردم آن کشور استفاده می کنند و یکی هم پولی که خارجی های مقیم آن کشور موظفند خرج کنند. سیستمهای امنیتی کره شمالی معتقدند که به این شکل می توان فهمید که چه کسی از دشمن و یا توریستهای خارجی پول گرفته یا با او معامله کرده است.  مردم کره شمالی موظف هستند که هر روز و قبل از شروع کار ابتدا در مقابل مجسمه های رهبر حکومتشان و پدر او تعظیم کنند و سپس به مدت ده دقیقه به سخنرانی های ضد آمریکایی رئیس یا مدیر یا معلمشان گوش کنند و بعد هم به مدت پنج دقیقه شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر دشمن بدهند و آنگاه کارشان یا درسشان را آغاز نمایند.

  این برنامه پنجاه سال است که هر روز صبح در سراسر کره شمالی اجرا می شود. درآمد همهء مردم در کره شمالی یکسان است و هر نفر معادل ۴۸ هزارتومان در ماه حقوق می گیرد. ورزشکاران کره شمالی قبل از اعزام به خارج از کشور و حضور در مسابقات خارجی، ابتدا در کلاسهای عقیدتی و سیا سی شرکت می کنند و بعد خانواده هایشان به گروگان گرفته میشوند تا فرزند ورزشکارشان به کره برگردد. اگر کسی برنگشت، همهء عزیزانش را یکجا تیرباران می کنند. وقتی هم برگشت اجازهء دیدن هیچ کس را ندارد و برای مدتی طولانی توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کره شمالی بررسی میشود تا مشخص گردد که در چند روزی که در کشورش نبوده آیا مورد تهاجم فرهنگی دشمن قرار گرفته است یا نه؟

  کشور کره شمالی تنها یک وبسایت دارد! تنها سایت این کشور که توسط وزارت اطلاعات و امنیت آن کشور اداره میشود به زبان انگلیسی نوشته شده است.

  مردم کره شمالی معتقد هستند که به دلیل اعتقادشان به کمونیسم و زندگی در یک کشور کمونیستی، خوشبخت ترین انسانهای روی زمین هستند. از نظر عموم مردم بدبخت و مفلوک و بی خبر از دنیای کره شمالی مارکس و انگلس و لنین و استالین سازندگان تاریخ و تمدن بشری هستند. آنها تحت تاثیر بمبارانهای تبلیغاتی حکومتشان بر این باور هستند که رهبر سابقشان (کیم ایل سونگ) بعد از مرگش به خورشید پیوسته و کار خوبی هم البته کرده است اما اگر رهبری کنونی شان بمیرد نه تنها کره زمین بلکه منظومه شمسی نیز متلاشی خواهد شد! که طبق کشف جدیدی که شده، کیم ایل سونگ از همان ابتدا بخشی از خورشید بوده! وقتی کیم ایل سونگ مرد، مرکز هواشناسی کره شمالی اعلام کرد به دلیل پیوستن رهبر بزرگ و بنیانگزار کبیر انقلاب کمونیستی کره شمالی به خورشید، درجهء حرارت خورشید و طبیعتا گرمای جهان بطور ناگهانی بالا رفته است!

  سازمان حفاظت محیط زیست کره شمالی نیز اعلام کرد گروهها و دسته های انبوه و بی شماری از پرندگان به طرز شگفت انگیزی برای بنیانگزار انقلاب شکوهمند کمونیستی ادای احترام کرده اند.

  کمونیستهای ایرانی که در نوع خود عجیب و غریب ترین کمونیستهای جهان محسوب میشوند با رحل اقامت افکندن در کشورهای اروپای غربی و نیز کانادا و آمریکا، از بام تا شام علیه همین کشورهای غربی، کانادا و آمریکا در وبسایتها و وبلاگها و فیس بوکهایشان مطلب می نویسند اما حاضر نیستند برای یک شب در عمرشان هم که شده است این کشورهای غربی و پادشاهی اروپایی را ول کنند و بروند در کره شمالی یا کوبا زندگی کنند تا طعم زندگی در زیر سایهء یک حکومت کمونیستی و کمونیسم واقعی را بچشند.


  به نقل از روزنامه آزاد
  Don Corleone و persian knight به این پست علاقمند بوده اند.

 2. 6 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .


 3. # ADS
   

 4. #2
  خـادم سینمــاسنتـر
  1CHAMPION آواتار ها
  وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  محل سکونت : دروازه کویـر
  سن: 34
  نوشته ها : 7,425
  سپاس ها : 15,219
  سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
  یاد شده
  در 30 پست
  تگ شده
  در 953 تاپیک
  واقعا که
  آره منم در روزهایی که جام جهانی پخش میشد یه چیزهایی شنیدم
  مثلا اینکه بازیهای این تیم تو جام جهانی اصلا پخش نشده
  فکر میکنم جزو کشورهای جهان چهارم باشن
  ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

 5. #3
  .:MILAD:. آواتار ها
  وضعیت : .:MILAD:. آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Jul 2010
  نوشته ها : 61
  سپاس ها : 624
  سپاس شده 129 در 54 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 13 تاپیک

  پاسخ : زندانی به نام کره شمالی

  رشنو جان مرسی از تاپیک خوبت ... خیلی وقت بود که دنبال همچین تاپیکی بودم.
  لینکای زیر یه مستند از نشنال جئوگرافیکه که به صورت مخفیانه زندگی مردم کره شمالی رو به تصویر میکشه.
  فیلم به زبان انگلیسیه ولی با یکم آشنایی به زبان متوجه میشید چی میگن.
  ببینید و عبرت بگیرید ...
  rapidshare.com/files/321857943/National.Geographic.Inside.Undercover.In.North.Kor ea.720p.HDTV.x264-DiCH.part01.rar
  http://rapidshare.com/files/321858890/National.Geographic.Inside.Undercover.In.North.Kor ea.720p.HDTV.x264-DiCH.part02.rar
  http://rapidshare.com/files/321858969/National.Geographic.Inside.Undercover.In.North.Kor ea.720p.HDTV.x264-DiCH.part03.rar
  http://rapidshare.com/files/321858990/National.Geographic.Inside.Undercover.In.North.Kor ea.720p.HDTV.x264-DiCH.part04.rar
  http://rapidshare.com/files/321859008/National.Geographic.Inside.Undercover.In.North.Kor ea.720p.HDTV.x264-DiCH.part05.rar
  http://rapidshare.com/files/321858943/National.Geographic.Inside.Undercover.In.North.Kor ea.720p.HDTV.x264-DiCH.part06.rar
  http://rapidshare.com/files/321858957/National.Geographic.Inside.Undercover.In.North.Kor ea.720p.HDTV.x264-DiCH.part07.rar
  http://rapidshare.com/files/321858979/National.Geographic.Inside.Undercover.In.North.Kor ea.720p.HDTV.x264-DiCH.part08.rar
  http://rapidshare.com/files/321859014/National.Geographic.Inside.Undercover.In.North.Kor ea.720p.HDTV.x264-DiCH.part09.rar
  http://rapidshare.com/files/321858931/National.Geographic.Inside.Undercover.In.North.Kor ea.720p.HDTV.x264-DiCH.part10.rar
  http://rapidshare.com/files/321859102/National.Geographic.Inside.Undercover.In.North.Kor ea.720p.HDTV.x264-DiCH.part11.rar
  http://rapidshare.com/files/321859331/National.Geographic.Inside.Undercover.In.North.Kor ea.720p.HDTV.x264-DiCH.part12.rar
  Don Corleone به این پست علاقمند بوده است.

 6. 2 کاربر از پست مفید .:MILAD:. سپاس کرده اند .


 7. #4
  Banned
  Mark Benford آواتار ها
  وضعیت : Mark Benford آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Aug 2010
  محل سکونت : تهران قزوین
  نوشته ها : 216
  سپاس ها : 112
  سپاس شده 333 در 139 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 0 تاپیک

  پاسخ : زندانی به نام کره شمالی

  راجب این کشور که بحث خیلی زیاده لباس متحد شکل یه شبکه تلویزیونی اونم واسه دولت یه شبکه رادیویی قانون سربازی 5 ساله اونم واسه همه مردا
  عدم اجازه خروج از کشور و کلی مصیبت دیگه توی کره ی شمالی وجود داره
  حتی من این روزا خبر دارم که به خاطر باخت کره شمالی تو جام جهانی تمام بازیکنان محکوم به کار اجباری بی دست مزد شدن و مربی این تیم هم از این صحبت کرده که میترسه همین روزا اعدامش کنن

 8. کاربر روبرو از پست مفید Mark Benford سپاس کرده است .


 9. #5
  مارو دیدی سرو بنداز پایین |:
  .:Reza:. آواتار ها
  وضعیت : .:Reza:. آنلاین نیست.
  تاریخ عضویت : Feb 2012
  محل سکونت : بازم ب تو چ ؟! |:
  سن: 24
  نوشته ها : 436
  سپاس ها : 2,499
  سپاس شده 741 در 294 پست
  یاد شده
  در 0 پست
  تگ شده
  در 245 تاپیک

  پاسخ : زندانی به نام کره شمالی

  کشور کره شمالی حزو یکی از کشور های کمونیسمی هستش!
  حالا که بحث کره شمالی شد پس بزارید بگم!
  پدر من سال 88 رفت کره شمالی و 1 هفته اونجا بود وقتی برگشت بهمون گفت :
  وقتی رسیدم اونجا تا از پله های هواپیما پایین اومدم یه نظامی اومد هر چی وسایل از قبیل : موبایل،دوربین،لپ تاپ و..... داشتم ازم گرفت و منو برد هتل و گفت که از هتل بیرون نیا تا وقتی که من اومدم ببرمت تا جاهای دیدنی کره شمالی رو ببینی!!!
  اتو فکر این رفت بابام که چرا نباید از هتل بیرون بیاد فهمید اگه تا وقتی که اون فرد نظامی نیومده تا به جاهای دیدنی کره رو بهش نشون بده از هتل بیاد بیرون اگر پلیس اونجا بفهمه حکمش اعدامه!
  این روز ها ادامه داشت تا روز هفتم که همه وسایلشو بهش داد و سوار هواپیما شد و اومد ایران!
  *Shiny* و 1CHAMPION به این پست علاقمند بوده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •