سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی سینمای جهان Cwa.22- تحليل و بررسي فيلـــــــم آواتــار (Avatar) - صفحه 5

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

صفحه 5 از 7 نخستنخست ... 34567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 62
نمایش شاخه ای22علاقمندی ها

موضوع: Cwa.22- تحليل و بررسي فيلـــــــم آواتــار (Avatar)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,202
    سپاس شده 25,636 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

Cwa.22- تحليل و بررسي فيلـــــــم آواتــار (Avatar)

نام فيلم : آواتار (AVATAR)
    فایل پیوست 3032
    اطلاعات فیلم
    تاريخ نمايش : ۱۸ دسامبر ۲۰۰۹
    تهيه كننده : جان لاندو
    كارگردان : جیمز کامرون
    موزيك متن : جیمز هورنر
    فيلم بردار : مائورو فیوره
    تدوين : جیمز کامرون- جان ریفوآ- استفن ریویکین
    ژانر : اکشن، علمی تخیلی
    توزیع‌کننده: فاکس قرن بیستم
    بازیگران
    سام ورتینگتون: جیک سولی
    زو سالدانا: نی تیری
    استفن لانگ: کلنل میلز کواریچ
    میشله رودریگز: ترادی چاکون
    سیگورنی ویور: دکتر گریس آگوستین
    جیوانی ریبسی: پارکر سلفریج
    ژول دیوید مور: نورم اسپلمن
    اطلاعات دیگر
    ژانر: حادثه ای، فانتزی، هیجان انگیز
    درجه نمایش-pg-13
    توزیع شده توسط کمپانی فاکس قرن بیستم
    اکران بین المللی: 17 دسامبر 2009 در آلمان
    مدت زمان: 162 دقیقه
    ساخته شده توسط: آمریکا و انگلستان
    زبان: انگلیسی
    بودجه: 237 میلیون دلار
    فروش کل فیلم: 2782 میلیون دلار

: 8.2 از 10 تعداد 578/288 رایIMDB Rate
    افتخارات و جوایز
    برنده اسکار بهترین فیلمبرداری
    برنده اسکار بهترین جلوه های ویژه
    برنده اسکار بهترین کارگردانی هنری(ریک کارتر- روبرت سترومبرگ- کیم سینکر)
    برنده بهترین کارگردانی و بهترین فیلم دارم (گلدن گلوب)
    برنده بهترین جلوه های ویژه و صحنه آرایی (بافتا )
    تحليل و بررسي از : شاهین

ویرایش توسط FFKIA : 06-14-2012 در ساعت 22:49
    .:SoMaYeH:., HEARTLESS و Don Corleone به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. # ADS

Ali
    Ali آواتار ها
    وضعیت : Ali آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,597
    سپاس شده 3,694 در 655 پست
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 801 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : 22- تحليل و بررسي فيلـــــــم آواتــار (Avatar)

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    مصادره به مطلوب!
    علی جان هر کس در این مورد نظری داره و دلیل نمیشه که اگر کسی شیفته یک اثری شد فکر کنه که همه باید همین طور فکر کنند.
    زمان ارائه پستی که شما نقل قول کردید بنده کاملا و مشخصا عرض کردم که تنها 20 دقیقه از فیلم را دیده ام.
    اما اگر کل پستم را نقل قول میکردید اهالی ای که پست شما رو مطالعه میکردند متوجه میشدند که غرض اصلی بنده از عرایضم چه بوده.
    بنده در زیر اصل پست را مجدد نقل قول میکنم.
    دقیقا کجای نوشته بنده مصادره به مطلوب بود!؟
    شما خودت میگی:

من منکر ارزشهای آواتار نیستم و مسلم میدونم که سینما یک هنر بصری و اصل سینما سرگرمیه و آواتار به خوبی داره این کار رو میکنه.
    حتی دارای ارزشهای انسانی هم هست. اما با تکنیکهائی که استفاده میشه عملا فیلمهای با ارزشتر که در اونها جلوه ویژه به کار نرفته و مبتنیه بر بازی بازیگران و فیلم نامه اجرشون ضایع میشه.
    و باز در جای دیگه میگی:
    حرفهای سیاسی و کنایه های شخصیتی سیاستمداران در Renege Of The Sith اثر جرج لوکاس خیلی خیلی واضح تر و عیان تر است والبته کوبنده تر ... اما تا جئایک ه خاطرم هست شما این اثر را ندیده اید و در نتیجه تصور میکنید که تنها در آواتار این حرفها گفته شده.
    بله بنده اصولا اهل دنباله دارها نیستم، یادم هم نمیاد که در نوشته ام گفته باشم که آواتار تنها فیلم از این دست است! اما شما می فرمایید:

ضمن این که همچنان به شما توصیه میکنم که فیلمهای نزدیک از نظر محتوا به آواتار را مورد مطالعه قرار دهید.
    حرفهای سیاسی و کنایه های شخصیتی سیاستمداران در Renege Of The Sith اثر جرج لوکاس خیلی خیلی واضح تر و عیان تر است والبته کوبنده تر ... اما تا جئایک ه خاطرم هست شما این اثر را ندیده اید و در نتیجه تصور میکنید که تنها در آواتار این حرفها گفته شده.
    شاید بنده فیلم مورد نظر شما رو ندیده باشم اما تمام اثرهای کوبریک مثل دکتر استرنجلاو و آثار اولیور استون رو تماشا کردم و بسیاری فیلم های دیگر از این دست که ذکرشون هم از خاطر من خارجه و هم جایگاه طرح نداره.

شما اگر یه مقدار دقیق تر نوشته بنده رو ملاحضه کنید، موضوعیت بحث من بر سر موجودات دیگر غیر از انسان نیست، بحث من بر سر لزوم ساخت این چنین اثری است که البته پیشینه هم داشته چه در آثار خود کامرون و چه دیگران. اما آواتار باز هم متفاوت از همه ی اون هاست. شما کلا بحث رو بردی به سمت تسلط تکنولوژِی بر انسان و... در صورتی که ابدا منظور من از مباحثم این نبوده و آواتار هم بدنبال این نیست، پس با ترمیناتور مقایسه نکنید. فلسفه ترمیناتور چیز دیگری است و آواتار دنیایی دیگر. ترمیناتور مربوط به دوران شوارتزنگر ها و راکی و رمبوهاست و آواتار زمانه ی کال آف دیوتی و نجات سرباز ریان و امثالهم.

شما می فرمایید:
    ترس از چگونگی بقا و ادامه حیات بشر و دیگر موجودات زنده کائنات، سلطه یک قدرت بر طرفی ضعیفتر و استفاده ناب از تکنولوژی روز از شاخص های سینمای کامرون است که آمیختگی آن با هیجان ایجاد کننده یک سبک برای کامرون بوده که حداقل در بیگانگان، ژرفا، ترمیناتور، ترمیناتور 2 و آواتار آن را به شکلهای مختلفی تکرار کرده است. البته بحث هیجان آن در آواتار کمتر بوده است.
    فرخ جان بگذر از این تعاریف کلی؛ با این نوع تعاریف 95 درصد کل سینما رابطه مرد و زن است و تکرار و تکرار و تکرار...
    سه شاخصی که شما از سینمای کامرون مطرح کردی، شاخص بسیاری از فیلم هاست. شما بحث رو خیلی کلی می کنی. تکنولوژِی ابزار است، سلطه قدرت حتی در پیش و پا افتاده ترین فیلم ها هم المان است و ترس از بقای بشر که آنقدر ساخته شده که بلکل ترسمان ریخته!

بنده متمرکز در مورد آواتار صحبت می کنم، نه استار ترک و جنگ های ستاره ای و امثالهم... پس بیا راجع به خود فیلم آواتار بحث کنیم، نه History of Aliens

4. # ADS

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali نمایش پست ها
    دقیقا کجای نوشته بنده مصادره به مطلوب بود!؟
    علی جان اونجاش که کل نوشته رو نقل قول نمیکنید و فقط بخشی که بدون نوشته های تکمیلی مفهوم دیگه ای ایجاد میکنه رو در نوشتتون ذکر میکنید و به اون پاسخ میدین. در صورتی که مفهوم کل نوشته نقض آواتار نیست.

من منکر ارزشهای آواتار نیستم و مسلم میدونم که سینما یک هنر بصری و اصل سینما سرگرمیه و آواتار به خوبی داره این کار رو میکنه.
    حتی دارای ارزشهای انسانی هم هست. اما با تکنیکهائی که استفاده میشه عملا فیلمهای با ارزشتر که در اونها جلوه ویژه به کار نرفته و مبتنیه بر بازی بازیگران و فیلم نامه اجرشون ضایع میشه.
    علی جان این نوشته مال زمانیه که من 20 دقیقه آواتار رو دیده بودم و بر مبنای همون نظری کوتاه دادم. فکر کنم یکبار اینو گفتم!!

شاید بنده فیلم مورد نظر شما رو ندیده باشم اما تمام اثرهای کوبریک مثل دکتر استرنجلاو و آثار اولیور استون رو تماشا کردم و بسیاری فیلم های دیگر از این دست که ذکرشون هم از خاطر من خارجه و هم جایگاه طرح نداره.

شما اگر یه مقدار دقیق تر نوشته بنده رو ملاحضه کنید، موضوعیت بحث من بر سر موجودات دیگر غیر از انسان نیست، بحث من بر سر لزوم ساخت این چنین اثری است که البته پیشینه هم داشته چه در آثار خود کامرون و چه دیگران. اما آواتار باز هم متفاوت از همه ی اون هاست. شما کلا بحث رو بردی به سمت تسلط تکنولوژِی بر انسان و... در صورتی که ابدا منظور من از مباحثم این نبوده و آواتار هم بدنبال این نیست، پس با ترمیناتور مقایسه نکنید. فلسفه ترمیناتور چیز دیگری است و آواتار دنیایی دیگر. ترمیناتور مربوط به دوران شوارتزنگر ها و راکی و رمبوهاست و آواتار زمانه ی کال آف دیوتی و نجات سرباز ریان و امثالهم.
    علی جان به نظر من داری در این باره اشتباه میکنی. بحثی درباره رمبو ها و راکی ها و غیر ندارم... اما همه اون عصر رو از دیدگاه رمبوها و راکی ها داری میسنجی. فکر میکردم از این عمیق تر به دو دهه از سینما نگاه میکنی.
    من مخالف آواتار نیستم و اتفاقا ازش خوشم میاد. در پست قبلی هم گفتم. اما همچنان عرض میکنم که سینمای کامرون در این باره یک جریان دنباله داره، شاید شما علاقه ای به دنباله ها نداشته باشین اما به هر حال این جریانیه که بدون درک صحیح از قسمتهای قبلش نمیشه در موردش درست نتیجه گیری کرد.
    مثل این که ارابه خدایان (دانیکن) رو نخوانده باشیم و بعد تصور کنیم که ایده اودیسه فضائی یک ایده یونیک مربوط به کوبریک بوده!!

فرخ جان بگذر از این تعاریف کلی؛ با این نوع تعاریف 95 درصد کل سینما رابطه مرد و زن است و تکرار و تکرار و تکرار...
    سه شاخصی که شما از سینمای کامرون مطرح کردی، شاخص بسیاری از فیلم هاست. شما بحث رو خیلی کلی می کنی. تکنولوژِی ابزار است، سلطه قدرت حتی در پیش و پا افتاده ترین فیلم ها هم المان است و ترس از بقای بشر که آنقدر ساخته شده که بلکل ترسمان ریخته!

بنده متمرکز در مورد آواتار صحبت می کنم، نه استار ترک و جنگ های ستاره ای و امثالهم... پس بیا راجع به خود فیلم آواتار بحث کنیم، نه History of Aliens
    علی جان فکر میکنم به وضوح در پست قبل در این باره توضیح دادم. گمون میکنم که شما هم به خوبی متوجه منظورم شدی
    اما اگه نظر شما اینه که بحث رو به شوخی برگذار کنیم که دیگه حرفی ندارم.
    بله خوب... خود آواتار هم فیلم خوبیه

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت

Ali
    Ali آواتار ها
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 801 تاپیک

جعبه مدال ها

علی جان به نظر من داری در این باره اشتباه میکنی. بحثی درباره رمبو ها و راکی ها و غیر ندارم... اما همه اون عصر رو از دیدگاه رمبوها و راکی ها داری میسنجی. فکر میکردم از این عمیق تر به دو دهه از سینما نگاه میکنی.
    من مخالف آواتار نیستم و اتفاقا ازش خوشم میاد. در پست قبلی هم گفتم. اما همچنان عرض میکنم که سینمای کامرون در این باره یک جریان دنباله داره، شاید شما علاقه ای به دنباله ها نداشته باشین اما به هر حال این جریانیه که بدون درک صحیح از قسمتهای قبلش نمیشه در موردش درست نتیجه گیری کرد.
    مثل این که ارابه خدایان (دانیکن) رو نخوانده باشیم و بعد تصور کنیم که ایده اودیسه فضائی یک ایده یونیک مربوط به کوبریک بوده!!
    در این مورد خاص، متأسفانه یا خوشبختانه تقریبا کل کارهای کامرون رو دیدم، ترمیناتور های مورد نظر شما
    در کل هم بنده هیچ جایی صحبت از ایده یونیک نکردم! نمی دونم چرا مکررا این رو می خوای بهم نسبت بدی که اولین باره این موضوع رو در سینما درک می کنم!
    بذار باز من یه توضیح تکمیلی بدم؛ مهم این نیست که چه کسی و کجا و چه اندازه حرف سیاسی رک و جدی زده، مهم اینه که چقدر تأثیر گذار بوده، چند نفر دیدن، چقدر علاقمند داره، چند نفر رو جذب کرده و...
    با این بحثا بعضی از دوستان شاید برداشت اشتباهی از سیاست مورد نظر من داشته باشند و پیش خودشون بگن اگه این طرف نیستی پس کدوم طرفی؟ اون طرف؟
    بنده همون طور که شما میدونی، در حال حاضر طرفدار یک سیاستم، جولین آسانژ

علی جان فکر میکنم به وضوح در پست قبل در این باره توضیح دادم. گمون میکنم که شما هم به خوبی متوجه منظورم شدی
    اما اگه نظر شما اینه که بحث رو به شوخی برگذار کنیم که دیگه حرفی ندارم.
    بله خوب... خود آواتار هم فیلم خوبیه
    بنده هم یه توصیه برای شما دارم، با یه نگاه دیگری آواتار رو تماشا کن، نه کامرون الینز و ترمیناتورها. فرم شاید شبیه به هم باشه، المان های ظاهری هم همینطور. تکنیک های سینمایی روز هم اما حرف چیز دیگری است. ترمیناتور مربوط به دوران تمام فیلم های ابر قهرمانی است. (الآن برداشتم رو از اون دهه های سینما پسندیدی؟ )
    بنده تو پست اول کاملا به خود آواتار پرداختم نه حاشیه هایی مثل ترمیناتور و امثالهم. آواتار به عنوان موجودی مستقل است که باید خودش حرفی برای گفتن داشته باشد، بدون تکیه بر کارنامه کامرون. به نظرم اگر هم بحث مقایسه پیش بیاد، آواتار بسیار شبیه تر است به سینمای کوبریک و استون تا فیلم های الینزی که شما ذکر کردید. دلیل اش رو هم مختصرا تو پست اول ذکر کردم.
    بنده تو پست اول راجع به الزامات بحث کردم، همان چیزی که دوستان آنقدر نازل بهش پرداختند که آواتار بیشتر شبیه به شیش و بش شده است تا یک فیلم جدی و با مبنای فکری.
    در نهایت عرض کنم که پست اول شما (بعد از پست بنده) خیلی بی ربط بود به فضایی که من درش بحث کردم و در مورد این داستان پیشینه ها هم ممکن است حرف شما درست باشد چون زمانی که من ترمیناتور را تماشا کردم، تقریبا سال های اکرانش بود که قطعا با فضای ذهنی الآن بنده بسیار متفاوت است و البته هیچ بحثی هم در این مورد ندارم. پس تمام گزینه های شما هم در مورد آن زمان به نوعی فعال است.
    ویرایش توسط Ali : 04-28-2012 در ساعت 23:26 دلیل: مرتب سازی

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

در این مورد خاص، متأسفانه یا خوشبختانه تقریبا کل کارهای کامرون رو دیدم، ترمیناتور های مورد نظر شما
    در کل هم بنده هیچ جایی صحبت از ایده یونیک نکردم! نمی دونم چرا مکررا این رو می خوای بهم نسبت بدی که اولین باره این موضوع رو در سینما درک می کنم!
    بذار باز من یه توضیح تکمیلی بدم؛ مهم این نیست که چه کسی و کجا و چه اندازه حرف سیاسی رک و جدی زده، مهم اینه که چقدر تأثیر گذار بوده، چند نفر دیدن، چقدر علاقمند داره، چند نفر رو جذب کرده و...
    با این بحثا بعضی از دوستان شاید برداشت اشتباهی از سیاست مورد نظر من داشته باشند و پیش خودشون بگن اگه این طرف نیستی پس کدوم طرفی؟ اون طرف؟
    علی جان انگار تو گارد هستی هااااا ...
    من کی گفتم که شما گفتی چیزی یونیکه یا یونیک نیست. من مثالی زدم در مورد اودیسه فضائی و ارابه خدایان.
    چرا این مسائل رو به خودت میگیری؟
    من نه برداشت خاصی از کدوم طرفی بودن شما دارن و نه قراره داشته باشم.

بنده هم یه توصیه برای شما دارم، با یه نگاه دیگری آواتار رو تماشا کن، نه کامرون الینز و ترمیناتورها. فرم شاید شبیه به هم باشه، المان های ظاهری هم همینطور. تکنیک های سینمایی روز هم اما حرف چیز دیگری است. ترمیناتور مربوط به دوران تمام فیلم های ابر قهرمانی است. (الآن برداشتم رو از اون دهه های سینما پسندیدی؟ )
    بنده تو پست اول کاملا به خود آواتار پرداختم نه حاشیه هایی مثل ترمیناتور و امثالهم. آواتار به عنوان موجودی مستقل است که باید خودش حرفی برای گفتن داشته باشد، بدون تکیه بر کارنامه کامرون. به نظرم اگر هم بحث مقایسه پیش بیاد، آواتار بسیار شبیه تر است به سینمای کوبریک و استون تا فیلم های الینزی که شما ذکر کردید. دلیل اش رو هم مختصرا تو پست اول ذکر کردم.
    بنده تو پست اول راجع به الزامات بحث کردم، همان چیزی که دوستان آنقدر نازل بهش پرداختند که آواتار بیشتر شبیه به شیش و بش شده است تا یک فیلم جدی و با مبنای فکری.
    در نهایت عرض کنم که پست اول شما (بعد از پست بنده) خیلی بی ربط بود به فضایی که من درش بحث کردم و در مورد این داستان پیشینه ها هم ممکن است حرف شما درست باشد چون زمانی که من ترمیناتور را تماشا کردم، تقریبا سال های اکرانش بود که قطعا با فضای ذهنی الآن بنده بسیار متفاوت است و البته هیچ بحثی هم در این مورد ندارم. پس تمام گزینه های شما هم در مورد آن زمان به نوعی فعال است.
    بحث اصلی من این بود که با این فیلم مشکلی ندارم. عرض کردم که اون نقل قول شما نقل قولی از نظرات بنده نیست. من کلا درباره آواتار بحثی ندارم در حال حاضر.
    نکاتی که به ذهنم رسید در دو پست قبلی عرض کردم که در باب شباهت این اثر بود به آثار قبلی کامرون.
    اگه بحثی بود حتما میام و در همین تاپیک عنوان میکنم. البته معلومه که در این باره دیدمون شبیه هم نیست که قرار هم نیست باشه.

پ.ن: ترمیناتور2 در سال 1991 به نمایش درآمد و الان هم سال 2012 است... به عبارتی 21 سال پیش!!!
    مطمئنی علی جان موقع اکرانش دیدیش؟

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

Ali
    Ali آواتار ها
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 801 تاپیک

جعبه مدال ها

بدون شرح:

نمی دونم چرا مکررا این رو می خوای بهم نسبت بدی که اولین باره این موضوع رو در سینما درک می کنم!
    ضمن این که همچنان به شما توصیه میکنم که فیلمهای نزدیک از نظر محتوا به آواتار را مورد مطالعه قرار دهید.
    شما به همون دلیل که میفرمائید از سینمای کامرون تا پیش از آواتار خوشتون نمی آمده و اون رو کارگردان خوبی نمیدونستید دقت زیادی هم در آثار پیش از آواتار نکرده اید.

پ.ن: ترمیناتور2 در سال 1991 به نمایش درآمد و الان هم سال 2012 است... به عبارتی 21 سال پیش!!!
    مطمئنی علی جان موقع اکرانش دیدیش؟
    بنده عرض كردم:
    زمانی که من ترمیناتور را تماشا کردم، تقریبا سال های اکرانش بود
    بله من دبستان ترميناتورها رو ديدم، البته 2 رو باز يك بار زماني كه راهنمايي هم بودم تماشا كردم. اگه خواستي راجع به جزئيات و سال و سن اش تو پ.خ با هم صحبت مي كنيم

INTER MILAN
    Don Corleone آواتار ها
    وضعیت : Don Corleone آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,778
    سپاس شده 2,939 در 843 پست
    یاد شده
    در 3 پست
    تگ شده
    در 849 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : Cwa.22- تحليل و بررسي فيلـــــــم آواتــار (Avatar)

آواتار به نظرم فقط فیلم خوش ساختی بود ولی فیلمنامه همون فیلمنامه نوجوان پسند و قهرمان ساز که یک انسان معلول (که نماد قشر ضعیف جامعه می باشد) قهرمان داستان می شود و عاشق دختر افسانه ای سرزمین. بله یان نوع فیلمنامه به نظرم دیگه دورانش تموم شده و همونطور که همه دیدند آواتار بیشتر جوایز را در بخش های تولیدی گرفت و از نظر بازیگری هم کار خاصی نکرد ولی اسکاره و دیگه یه سری شلوغ بازی های همیشگی که نسبت به فیلم های پر هزینه داره. نمونش هم هیوگوی امثال.
    فیلم آواتار به لطف جلوه های ویژه اش هست که اسمی برای خودش داره. در کل من به سختی فیلمی را تا ته دیدم که از همون 20 دقیقه اولش می شد فهمید که ته فیلم چی می شه.

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

بدون شرح!

نقل قول نوشته اصلی توسط ali نمایش پست ها
    علی جان انگار تو گارد هستی هااااا ...
    من کی گفتم که شما گفتی چیزی یونیکه یا یونیک نیست. من مثالی زدم در مورد اودیسه فضائی و ارابه خدایان.
    من نه برداشت خاصی از کدوم طرفی بودن شما دارن و نه قراره داشته باشم.

بله من دبستان ترميناتورها رو ديدم، البته 2 رو باز يك بار زماني كه راهنمايي هم بودم تماشا كردم. اگه خواستي راجع به جزئيات و سال و سن اش تو پ.خ با هم صحبت مي كنيم
    علی جان معیار من پیام خصوصی نیست. رقمی که کنار پنل کاربریتون ثبت میشه و این رقم چیزی نزدیک به همون 21 سال بود که البته الان دیگه برش داشتین
    به هر حال ممنون که توضیح دادی.

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

dr_omidhm آواتار ها
    وضعیت : dr_omidhm آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 1 در 1 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

اول که شروع کردم به خوندن پایسخ ها فکر کردم همه دارن شوخی می کنن بعد دیدم قضیه خیلی جدیه. در مورد تکنولوژی مثل همه ی ابزبرها استفاده ی درستش خوبه و استفاده ی نادرست بد یکی از دوستان کفته بود ما "آواتار نمیخوایم فارست گامپ میخوایم مگه فارست گامپ همون اولش جلوه ی ویزه نداره. یه نفرم اسکار متهم کرده بود که به مهلکه درد جایزه دادن. من خودم خیلی اسکار دوست نیستم ولی مهلکه به شدت فیلم خوبیه اگه میتونین ازش عیب سینمایی بگیرین اگه اینجوریه که اخراجی ها از پدرخوانده بهتره اعلام نظر کار ساده ایه. یکی از دوستان هم گفته بود آواتار هم مثل تایتانیک دهن منتقد ها رو بست که اگه با metacritic آشنا باشین میدونین 73 نمره ی بالایی نیست. و شوخی های عجیب دیگه.

12. کاربر روبرو از پست مفید dr_omidhm سپاس کرده است .

SHAHIN آواتار ها
    وضعیت : SHAHIN آنلاین نیست.
    سپاس ها : 556
    سپاس شده 1,014 در 296 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 262 تاپیک

اين مطلب رو بخونيد بي ربط به ادامه آواتار نيست ...

سنگ ۲۰ تریلیون دلاری و تبدیل Planetary Resources تازه تاسیس, به ثروتمندترین شرکت دنیا

چندی قبل بود که از تاسیس اولین شرکت معدن یابی فضایی دنیا توسط جیمز کامرون کارگردان فیلم آواتار به همراهی لری پیچ مدیرعامل گوگل و اریک اشمیت رئیس هیات مدیره این شرکت، صحبت به عمل آمده بود. گفته می شود که Planetary Resourcesقرار است از سال ۲۰۱۳ فعالیت خود را با تمرکز بر روی شهاب سنگ ها و خرده سیارک های نزدیک زمین شروع کند.

اما واقعا این سرمایه گذاران به دنبال چه چیزی هستند؟ آیا واقعا چیزی در فضای اطراف ما پیدا می شود که ارزش استخراج و حمل تا زمین را داشته باشد؟

در ادامه مطلب با ما باشید، تا ببینیم چه چیزی آنقدر برای این شرکت جذاب است.
    خانم ها و آقایان، Amun 3554 را خدمت شما معرفی می کنم. قبول دارم که چندان خوش قیافه نیست. با طولی کمتر از ۲ کیلومتر، یکی از کوچکترین خرده سیارک های فلزی است که تا کنون کشف شده. فعلا مشغول گردش به دور خورشید است و معلوم نیست کی تصمیم بگیرد بر روی زمین ما سقوط کند. امری که به صورت تئوری، امکان وقوع آن طی چند قرن آینده فراوان است.

خب، به نظر می آید که این سیارک کوچک می تواند یکی از اولین اهداف معدن کاری فضایی
    PlanetaryResources باشد. شرکتی که قصد دارد سنگ های کوچکی همچون Amun را تکه پاره کرده و به زمین منتقل کند.

Amun در حقیقت یک معدن با ارزش، حتی گران بها تر از طلا است. این خرده سیارک حاوی بیش از ۸ تریلیون دلار پلاتین است. فلز گرانقیمتی که امروزه در هر جایی کاربرد دارد، از جواهرات و سلول های سوختی تا کامپیوترها. و البته قیمتش هم تقریبا با طلا برابری می کند: هر اونس (تقریبا ۲۸ گرم) ۱۵۰۰ دلار!

البته مبلغ ۸ تریلیون دلار، تنها یک تخمین است که
    John S. Lewis استاد علم نجوم در مشاهدات خود برآورد کرده است. وی نویسنده کتاب «معادن آسمان: ثروت ناگفته ای از سیارک ها، شهاب سنگ ها و سیاره ها» و همچنین مشاور فعلی شرکت PlanetaryResources است. وی همچنین در مشاهدات خود کشف کرده که 3554 Amun علاوه بر پلاتین، حاوی ۸ تریلیون دلار آهن و نیکل و کمتر از ۶ تریلیون دلار کبالت است!

خب، یعنی قیمت کل این یک جرم آسمانی کوچک: 20,000,000,000,000 دلار.

و این همان چیزی است که
    Peter Diamandis از موسسین PlanetaryResources در کنفرانس توسعه فضایی سال ۲۰۰۶ بیان کرد: «۲۰ تریلیون دلار چک ناقابل که تنها باید آن را نقد کرد.»
    ممیلیاردها میلیارد... در حقیقت Amun کوچک و تنها، فقط یکی از چند جرم آسمانی است که به صورت جدی مورد تجزیه و تحلیل شیمیایی قرار گرفته اند. 1986 DA یکی دیگر از سیارک های کوچکی است که در نزدیکی زمین قرار دارد. گفته می شود این خرده سیارک حداقل حاوی ۱۰۰ هزار تن پلاتین و ۱۰ هزار تن طلای زرد است. یعنی یک سیارک چند تریلیون دلاری دیگر!

حدس می زنید چه تعداد از این اجرام آسمانی فلزی کوچک در این دور و اطراف هستند؟ تنها با یک تخمین گنگ و مبهم، گفته می شود که بیش از 9000 جرم آسمانی فلزی در اطراف زمین قرار دارند. البته برنامه ریزی
    PlanetaryResources در بهترین حالت، تنها کاوش در یک درصد این اجرام گرانقیمت آسمانی است. یعنی در حقیقت Amun بیست تریلیون دلاری در برابر کل مجموعه مورد نظر این شرکت، پول سیاهی بیش نیست. ولی استخراج یک پانزدهم این سکه فضایی کوچک می تواند Planetary Resources را تبدیل به ثروتمند ترین شرکت دنیا کند!

البته فعالیت این شرکت به همین آسانی هم نخواهد بود. گذشته از مسائل فنی و شیوه استخراج و حمل این کانی ها، نکته مهم داستان اینجا است که این حجم مواد معدنی را نمی توان به یکباره وارد بازارهای کره زمین کرد!

بخش جالب ماجرا هم این است که شاید تنها موادی مانند پلاتین و طلای زرد نباشند که ارزش این اکتشافات و سرمایه گذاری های فضایی را داشته باشند. احتمالا ارزشمند ترین ماده ای که
    Planetary Resources می تواند در اجرام آسمانی بیابد، آب است! بله، آب یخ زده در میان اجرام آسمانی، علاوه بر اینکه گام مهمی در اکتشاف حیات بیرون از کره خاکی ما است، می تواند منبع سرشاری برای سوخت سفینه های فضایی باشد: اکسیژن و هیدروژن.

و البته داستان به همین جا ختم نمی شود. ناسا هم طی برنامه ای که از سال ۲۰۱۱ شروع کرده، تصمیم دارد تا سال ۲۰۲۵ نزدیک به ۵۰۰ تن از سنگ های یک جرم آسمانی نزدیک را به زمین منتقل کند! مثل اینکه دوباره
    عصر جویندگان طلا شروع شده است. شما نمی خواهید با یک سفینه کوچک به اکتشاف آسمان بی پایان بپردازید؟

FFKIA, Ali و 1CHAMPION به این پست علاقمند بوده اند.

14. 3 کاربر از پست مفید SHAHIN سپاس کرده اند .

nariman 7 آواتار ها
    وضعیت : nariman 7 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 703
    سپاس شده 444 در 192 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 674 تاپیک

جعبه مدال ها

تمام صحبت ها و بحث هایه دوستانو در این باب مطالعه کردم.
    فیلم اواتار برای من فیلمی تفریحی بود...البته اواتار رو با هیچ فیلم دیگه ای مقایسه نمی کنم بخصوص فیلم ایرانی!
    به نظرم کامرون کارگردان فیلمهایه سوپراستاریه....!
    با ورود تکنولوژی به سینما هم مخالفتی ندارم اما تکنولوژی درخدمت فیلم باشه نه خوده فیلم...
    مطمئن هم هستم اگر هیچکاک در قید حیات بود از بسیاری از تکنولوژی هایه روز سینما استفاده میکرد اما به اندازه و درست...

16. کاربر روبرو از پست مفید nariman 7 سپاس کرده است .

صفحه 5 از 7 نخستنخست ... 34567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)