مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh بحث اپیزودیک فصل سوم فرینج :قسمت دهم (Firefly)

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: بحث اپیزودیک فصل سوم فرینج :قسمت دهم (Firefly)

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

بحث اپیزودیک فصل سوم فرینج :قسمت دهم (Firefly)

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  bannernon.gif
مشاهده: 105
حجم:  305.9 کیلو بایت

اپیزود دهم :
    Firefly
    زمان نمایش ساعت 21 تاریخ 10 سه
    دسامبر
    نویسندگان

جی جی آبرام

آلکس کورتزمن

بازیگران :

آنا تورف : اولیویا دانم

جان نوبل : والتر بیشاپ

جاشوا جکسون : پیتر بیشاپ

از ارائه هر گونه اسپویلر درباره قسمتهای بعدی جدا خودداری کنید.

در مباحث رعایت احترام متقابل و همچنین قوانین سایت الزامی است.

ویرایش توسط autumn63 : 07-07-2013 در ساعت 19:18

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

2. 4 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

3. # ADS

RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

پاسخ : بحث اپیزودیک: قسمت دهم (Firefly)

وای چه اپیزود نفس گیری بود و درست لحظه ای که فکر کردم همه چیز رو فهمیدم این قسمت تموم شد و دیدم هیچ چیز نفهمیدم!!!
    نمیدونم چرا آبزرورها گفتن والتر میخواسته اجازه بده پیتر بمیره. یعنی والتر اون محلول رو از قصد درست کرده بود؟ این اصلا معنی نمیده و عادلانه نیست چون والتر تمام مدت از اینکه پیتر بمیره وحشت داشت...
    ولی روند اتفاقات خیلی جالب بود و اینکه هر اتفاق کوچکی در دنیا باعث اتفاقات بعدی میشه. حتی گرفتن یک کرم شب تاب. ضمن اینکه اتفاقات هر لحظه در حال تغییر هستند و این همون فرضیه دنیاهای موازیه...

دوباره خواهيم روييد...

خدا کند که بدانی چه قدر محتاج است، نگاه خسته ی من بر دعای چشمانت..
    .:mAysAm:. آواتار ها
    وضعیت : .:mAysAm:. آنلاین نیست.
    سپاس ها : 175
    سپاس شده 216 در 117 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

پاسخ : بحث اپیزودیک فصل سوم فرینج :قسمت دهم (Firefly)

می بینم که این تاپیک های فرینجی بازهم دارن خاک می خورن!
    1- توی این اپیزود می شد فهمید که سازندگان خیلی سعی دارند معمای تماشاگر رو برای مخاطب روشن کنند و نه حل.یعنی یه سری وقایعی رو نشون می دن که عملاً حدس ها و اید های شما در شناخت ماهیت تماشاگر رو همگرا می کنه.به عنوان مثال حدس اولیه خود من اینه که تماشاگرها فرادنیوی هستند و موجودیتی مشابه اون چیزی دارند که ما ازش تحت عنوان فرشته مراقب یا چیز مشابهی نام می بریم. موجوداتی که اطلاعات اندکی از آینده دارند و اختیاری در تغییر آینده نداشته و تنها مجریانی هستند برای اتفاقات بوجود آمده در دنیا. بنابراین این مراقب ها در دنیاهای مختلف یکسان هستند و هر دنیایی نیازی به داشتن مراقب های مختلف نداره و لزومی به وجود بیشمار تماشاگر وجود نداره.
    2- در سکانس آخر این اپیزود تماشاگرها رو می بینیم که هدف از کل ماوقع رو تست های خودشون بیان کردند و این با اون چیزی که از تماشاگرها معرفی شده و من هم عرض کردم تناقض داره. به نظر من اگر تستی هم در کار بوده باشه باز هم این تماشاگران ، مجری هستند و نه تصمیم گیرنده و تصور می کنم سازنده ها خواستند بیانشون از ارتباط ماجراهای مختلفی که در دنیا( و حتی در تماس با دنیا یا دنیاهای موازی) اتفاق می افته رو با بیان بهتری روشن کنند.
    3- در خلال بحث اصلی این اپیزود که از محوریت دنیاهای موازی و پرونده های فرینج خارج شده و به تماشاگر پرداخته شده بود ، ماجرای عشق الیویا و پیتر هم برای خودش داستان جذابی لااقل برای نویسنده است.به نظر می رسه شدیداً لذت می برند از اینکه مخاطبشون رو درگیر این ماجرا نگه دارند در حالیکه خودشون هم به خوبی تصور بیننده هاشون رو از این قضیه می دونند.
    4- راجع به پست مهناز خانم هم عرض می کنم که در واقع با توجه به اینکه والتر ارتباط بین تماشاگر و خودش و پیتر رو می دونست و در اول اپیزود هم بهش اشاره کرد و گرفتن جمله کلیدی تماشاگر راجع به کلید ، می دونست که دادن کلید به پیتر در واقع بسان کمک به تماشاگر در راه رسیدن به هدفش یعنی مردن پیتر و بازگشت تعادل هست و بنابراین با دادن کلید به پیتر اجازه داد که پیتر در این مسیر حرکت کنه و به احتمال قریب به یقین از بین بره و تا اینجا ارتباطی به محلول و شیر نداره. اما داستان محلول و شیر به اعتقاد من در راستای وظیفه تماشاگر در مراقبت غیر مستقیم از والتر هست که با این ترفند و جابجا نوشیدن محلول ، به قربانی فرصت برگشت بده و والتر رو از نوشیده نجات بده و ضمناً بهش اثبات کنه که محلولش ایراد داشته.بنا بر این اینجا تماشاگر یک تیر زده با چند نشان.
    5- در کل اپیزود قشنگی به نظر اومد هر چند معمولی بود ولی همینکه بحث ارتباط وقایع مختلف با هم میاد وسط و صحبت ها اعتقادی و فراتخیلی می شه می خودم به شخصه بیشتر لذت می برم کما اینکه از بسیاری از اپیزودهای آخر لاست (بر عکس بسیاری از دوستان)لذت بردم.
    در عین حال نمی شه منکر عجولانه و سطحی ساخته شدن کار و تناقض های مختلفش شد ولی به نظر من فرینج سازها اگه حواسشون رو جمع کنند می تونن انتهای راضی کننده تری برای سریال طراحی کنند.

6. کاربر روبرو از پست مفید .:mAysAm:. سپاس کرده است .

Amélie آواتار ها
    وضعیت : Amélie آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,829
    سپاس شده 1,528 در 607 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 413 تاپیک

من این قسمتو به خاطر اینکه راحع به تماشاگر بود دوست داشتم و بعد یه مدت بی فرینچی چسبید!
    خیلی اون قسمتی که تماشاگر داشت برای والتر توضیح می داد که با اومدن پیتر به این دنیا تعادل از بین رفته و دیگه نمی تونه بعضی از اتفاقاتو پیش بینی کنه و قضیه ی کرم شب تابو تعریف کرد و وقتی والتر به آزمایشگاهش برگشت و متوجه شد که اون پسری که تماشاگر تعریف کرد در واقع پسر موزیسین مورد علاقش بوده رو دوست داشتم.
    و در آخر هم که معلوم شد پیتر باید به خاطر حفظ تعادل دنیا و تصحیح اشتباه والتر بمیره!

RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

راجع به پست مهناز خانم هم عرض می کنم که در واقع با توجه به اینکه والتر ارتباط بین تماشاگر و خودش و پیتر رو می دونست و در اول اپیزود هم بهش اشاره کرد و گرفتن جمله کلیدی تماشاگر راجع به کلید ، می دونست که دادن کلید به پیتر در واقع بسان کمک به تماشاگر در راه رسیدن به هدفش یعنی مردن پیتر و بازگشت تعادل هست و بنابراین با دادن کلید به پیتر اجازه داد که پیتر در این مسیر حرکت کنه و به احتمال قریب به یقین از بین بره و تا اینجا ارتباطی به محلول و شیر نداره. اما داستان محلول و شیر به اعتقاد من در راستای وظیفه تماشاگر در مراقبت غیر مستقیم از والتر هست که با این ترفند و جابجا نوشیدن محلول ، به قربانی فرصت برگشت بده و والتر رو از نوشیده نجات بده و ضمناً بهش اثبات کنه که محلولش ایراد داشته.بنا بر این اینجا تماشاگر یک تیر زده با چند نشان.
    ممنون میثم جان
    خیلی خوب گفتی و من الان با توضیح شما متوجه این نکته شدم که دقیقا لحظه ای که والتر کلید رو به پیتر داد یعنی بر طبق خواسته تماشاگر عمل کرد و این یعنی فرستادن پیتر به کام مرگ...
    ولی این فقط یک ازمایش برای والتر بود و میخواستن بدونن والتر چقدر تغییر کرده و مطمئنا فعلا قصد کشتن پیتر رو ندارن.
    اینجا هم میشه گفت وقتی پیتر شیر رو خورد و والتر رو از مرگ نجات داد باز هم وجودش بالانس دنیا رو به هم زد... اینجوری فکر کنم عمرا تماشاگرها بتونن این بالانس رو برگردونن چون پیتر مرتب داره این توازن رو به هم میزنه.
    فکر کنم یک روزی تماشاگرها به این نتیجه برسن که رفتن والتر به دنیای موازی و اوردن پیتر هم خودش نوعی از توازن بوده و باید انجام میشده!!

دوباره خواهيم روييد...

9. کاربر روبرو از پست مفید RASHNO سپاس کرده است .

خدا کند که بدانی چه قدر محتاج است، نگاه خسته ی من بر دعای چشمانت..
    .:mAysAm:. آواتار ها
    وضعیت : .:mAysAm:. آنلاین نیست.
    سپاس ها : 175
    سپاس شده 216 در 117 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
    فکر کنم یک روزی تماشاگرها به این نتیجه برسن که رفتن والتر به دنیای موازی و اوردن پیتر هم خودش نوعی از توازن بوده و باید انجام میشده!!
    بسیار ایده زیبایی دادی مهناز خانم.احتمال بسیاری داره به نظر من که روزی بت دانایی که از تماشاگرها ساخته شده توسط والتر یا مجموعه انسانی اون شکسته بشه و برای همه روشن بشه که حتی همون حرکت والتر هم به صورت ناخوداگاه در تکوین یک سرنوشت دخیل بوده.به قول جیکوب در لاست: A progress

11. 2 کاربر از پست مفید .:mAysAm:. سپاس کرده اند .

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

اپيزود خيلي خوووووبي بووووود و واقعا از ديدنش لذت بردم.
    برام جالبه كه هنوز بعد اين همه مدت چيز خاصي از ماهيت تماشاگرها نمي دونيم؟
    حس مي كنم يه جورايي همون بازي سرنوشت رو كه در لاست بود،‌ اينجا هم مي بينيم.
    چقدر تو اين اپيزود دلم براي والتر سوخت.. لحظه اي كه حس كرد پيتر و از دست داده خيلي حالتش تأثير گذار بود.

اليويا هم از وقتي از دنياي موازي برگشته،‌خيلي تغيير كرده .
    يه جورايي از اون حالت خاص بودن و غيرقابل باور بودن دراومده و براي همين ميشه شخصيتش و باور كرد بر خلاف فصل هاي قبلي كه خيلي رو اعصاب بود.

يه جورايي فصل سوم فرينج و بيشتر دوست دارم.
    هم بار عاطفي بيشتري داره و هم ماجراها تا اينجا روند خوبي داشتن.
    تنها مسأله تماشاگرهاست كه هنوز لاينحله، در حاليكه من خيل مشتاقم بيشتر در موردشون بدونم.

کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!
    MiSS SAYTA آواتار ها
    وضعیت : MiSS SAYTA آنلاین نیست.
    محل سکونت : ı̴̴̡ ̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı
    سپاس ها : 10,748
    سپاس شده 16,645 در 4,253 پست
    یاد شده
    در 65 پست
    تگ شده
    در 850 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط "parnian" نمایش پست ها
    چقدر تو اين اپيزود دلم براي والتر سوخت.. لحظه اي كه حس كرد پيتر و از دست داده خيلي حالتش تأثير گذار بود.
    دقيقا من دلم واقعا براي والتر سوخت ... خيلي حال بدي داشت .. با اينكه والتر تو زندگيش اشتباهات بي شماري داره ، اما شخصيتش يه مدليه كه واقعا تاثير گذاره و بيننده بهش حس خوبي داره
    كلا والتر روي شخصيت پيتر خيلي حساسه و تمام رفتار پيتر مي تونه والتر رو از زمين تا آسمون تغيير بده

چيزي كه در مورد اليويا بهش فكر مي كنم ،‌بر مي گرده به رابطه اي كه با جان اسكات داشت ... نوع رابطه و سرانجامي كه اليويا داشت باعث شد كه تو رابطه با پيتر تاثير مهمي بذاره ، الان ليو واقعا نمي خواد قبول كنه كه به پيتر علاقه داره !‌

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط MISS SAYTA نمایش پست ها
    چيزي كه در مورد اليويا بهش فكر مي كنم ،‌بر مي گرده به رابطه اي كه با جان اسكات داشت ... نوع رابطه و سرانجامي كه اليويا داشت باعث شد كه تو رابطه با پيتر تاثير مهمي بذاره ، الان ليو واقعا نمي خواد قبول كنه كه به پيتر علاقه داره !‌
    اتفاقا من فكر مي كنم بعد دو سال اليويا خيلي به پيتر علاقه داره ... وقتي به پيتر گفت بايد برگردي به خاطر اينكه بايد كنار من باشي كاملا نشون دهنده علاقه اش به پيتره.
    و اينكه تنها چيزي كه تو دنياي موازي باهاش بود پيتر بود.
    چيزي كه الان اليويا رو اندهگين كرده اينه كه پيتر نتونست اون اليويا رو بشناسه
    وقتي تو اپيزود 9 در مورد اون دكتر كه دختر بالرين رو زنده كرده بود،‌صحبت مي كرد همينو به پيتر گفت كه اون دكتر با نگاه كردن به چشمهاي دختره تونست بفهمه اون خودش نيست اما پيتر...
    اينه كه خيلي تأثير بدي روش گذاشته

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)