مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh بحث اپیزودیک فصل اول لاست قسمت 19 ( Deus Ex Machina) - صفحه 2

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 26

موضوع: بحث اپیزودیک فصل اول لاست قسمت 19 ( Deus Ex Machina)

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

بحث اپیزودیک فصل اول لاست قسمت 19 ( Deus Ex Machina)

بحث اپیزودیک قسمت 19
    Season 1, Episode 19:
    Deus Ex Machina

کارگردان : جی جی ابراماز

بازیگران
    متیو فاکس
    نوین اندروز
    جاش هالووی
    اوانجلینا لیلی

خلاصه ی داستان : همه چیز با باز شدن چشمهای جک شروع شد و سقوط هواپیمای اوشنیک 815 بر جزیره ای زیبا اما در عین حال مرموز ...............

به قوانین انجمن احترام بگذارید

*****بحث اپیزودیک لاست هر هفته شنبه ها در سینماسنتر*****
    با ما باشید با باز شدن چشمهای جک تا بسته شدن آن

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

2. کاربر روبرو از پست مفید ScarFace سپاس کرده است .

3. # ADS

خدا کند که بدانی چه قدر محتاج است، نگاه خسته ی من بر دعای چشمانت..
    .:mAysAm:. آواتار ها
    وضعیت : .:mAysAm:. آنلاین نیست.
    سپاس ها : 175
    سپاس شده 216 در 117 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

پاسخ : بحث اپیزودیک فصل اول لاست قسمت 19 ( Deus Ex Machina)

نقل قول نوشته اصلی توسط Skyfly نمایش پست ها
    جان لاك فيلسوفيه كه به تجربه گرايي معتقده.
    تو اين اپيزود گذشته اي كه از جان لاك خودمون مي بينيم، گذشته دورتر اونه، به نوعي اوايل مسير تجربه ها و در قسمتي از گدشته نزديكترش به جمله معروف "به من نگو چكار نمي تونم بكنم" مي رسيم، اين فاصله بين گذشته دور و نزديك جان لاك اون طي مسيرشه تا رسيدن به فلسفه تجربه گرايي.
    ممنون دوست عزیز.البته من از ترس تخطی از مقررات و اسپویل کردن و این حرفا ادامه ندادم بحثم رو ولی کلاً می تونم بگم شروع روندی بود که نهایتاً جان رو به نقطه اعتقاد رسوند ولی خاص نکرد!

5. # ADS

Skyfly آواتار ها
    وضعیت : Skyfly آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,547
    سپاس شده 7,229 در 1,439 پست
    یاد شده
    در 22 پست
    تگ شده
    در 778 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط .:mAysAm:. نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز.البته من از ترس تخطی از مقررات و اسپویل کردن و این حرفا ادامه ندادم بحثم رو ولی کلاً می تونم بگم شروع روندی بود که نهایتاً جان رو به نقطه اعتقاد رسوند ولی خاص نکرد!
    اون كه البته، شروع اعتقاد هميشه با شك و ترديد همراهه، يك جور تضاد و كشمكش، به نظر من جان توي اين موقعيته.

سپاس شده 216 در 117 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

اون كه البته، شروع اعتقاد هميشه با شك و ترديد همراهه، يك جور تضاد و كشمكش، به نظر من جان توي اين موقعيته.
    دقیقاً با حرفت موافقم خانم هما. به نظر من این اپیزود بخشی از پازلی بود که اندرکنش های جان لاک رو نشون می داد در برابر همون روندهایی که شما تضادها و کشمکش می خونیدش .

RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

میثم جان تو این تاپیک هیچ مقرراتی وجود نداره. همه لاست رو دیدن و دارن بازبینی میکنن و هدفمون اینه شاید از این طریق بتونیم به جواب تعدادی از سوالاتمون برسیم. پس هیچ مشکلی نیست که از قسمتهای بعدی هم صحبتی به میون بیاد. اینجا هدف نتیجه گیری از داستانیه که ما رو چندین سال در خودش غرق کرده.
    ویرایش توسط RASHNO : 01-29-2011 در ساعت 16:59

دوباره خواهيم روييد...

9. کاربر روبرو از پست مفید RASHNO سپاس کرده است .

سپاس شده 216 در 117 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

قدر مسلم این اپیزود یکی از ابوابیه که نویسنده ها می خواستند در راستای تعریف کاراکتر لاک و فضایی که در اون رشد کرده و به جزیره رسیده باز کنند. می تونم اینطور ادامه بدم که جان لاک بنا بود به قول همای عزیز به جان لاک فیلسوف تجربه گرا نزدیک بشه.یعنی هم کسی که خودش آزمایش گره و هم آزمایش شونده.(زمانی رو بایستی به یاد آورد که در کودکی مورد آزمایش ریچارد قرار گرفت.)یا حتی زمانی که در فضایی مبهم و در اپیزودی که رمزش به نظر من هرگز گشوده نشد ، مابین عده زیادی قاچاقچی فعالیت می کرد. اون زمان هم در شرایط آزمایش و تجربه قرار داشت ولی قدر مسلم با جلوتر رفتن داستان ، خط سیر شخصیتی لاک داستان از لاک فیلسوف فاصله می گیره و سوال من هم اون زمان که لاست رو می دیدم بیشتر رنگ می گیره و اونهم اینکه چرا شخصیتی که در ابتدا به این ترتیب پرداخته شد ، و استعداد خاص شدن و خاص موندن رو داشت به جایی رسید که عملاً حذف شد و از پیکره بازیگرش در کاراکتر دیگه ای صرفاً برای ارضای نسبی مخاطب استفاده شد ؟

RASHNO آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

بالاخره وقت کردم این قسمت رو ببینم. اپیزود زیبایی بود. اتفاقات زیادی تو این اپیزود افتاد. هم اینکه گذشته زندگی جان تا حدی روشن شد و هم اتفاق دردناکی که برای بون افتاد.
    واقعا معلوم نبود نشانه هایی که جان توی خواب دید چه معنایی داشت و پیدا کردن هواپیمای نیجریه ای چی رو روشن کرد جز اینکه باعث مرگ بون شد. اینکه چرا پاهای جان لحظه ای که قرار بود اون حادثه برای بون اتفاق بیفته فلج شد ولی بعدش جان توان خودش رو به دست اورد و تونست بون رو تا غار برسونه.
    الان که نگاه میکنم میبینم بعد از اینهمه لاست دیدن و تموم شدن این سریال هونز چقدر سوال بی پاسخ برای ما وجود داره.

دوباره خواهيم روييد...

سپاس شده 216 در 117 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
    بالاخره وقت کردم این قسمت رو ببینم. اپیزود زیبایی بود. اتفاقات زیادی تو این اپیزود افتاد. هم اینکه گذشته زندگی جان تا حدی روشن شد و هم اتفاق دردناکی که برای بون افتاد.
    واقعا معلوم نبود نشانه هایی که جان توی خواب دید چه معنایی داشت و پیدا کردن هواپیمای نیجریه ای چی رو روشن کرد جز اینکه باعث مرگ بون شد. اینکه چرا پاهای جان لحظه ای که قرار بود اون حادثه برای بون اتفاق بیفته فلج شد ولی بعدش جان توان خودش رو به دست اورد و تونست بون رو تا غار برسونه.
    الان که نگاه میکنم میبینم بعد از اینهمه لاست دیدن و تموم شدن این سریال هونز چقدر سوال بی پاسخ برای ما وجود داره.

اینو در دفاع از لاست نمی گم بلکه قانونی نانوشته است که در هر سریالی هم وجود داره و اونهم اینکه برخی شخصیت ها و کاراکترها قربانی کاراکتر دیگه ای می شن که بایستی بنا به دید نویسنده یا ذائقه مخاطب ، در صدر قرار داشته باشه. توی پست قبلی عرض کردم که قراره جان یه فیلسوف رو بازی کنه بنابراین بدیهیه که بایستی الهاماتی بهش بشه یا در نقطه ای قرار بگیره که مخاطب اونو خاص تلقی کنه و سیر تحول داستان رو روی کاکل اون ببینه. جالبه که اگه ادامه ای برای لاست وجود داشت هم به سوالات این تیپی جوابی داده نمی شد و به خود مخاطب واگذار می شد.چه بسا جواب دادن به یه سوال باعث تناقض در جای دیگه و به هم ریختن پیکره هندسی داستان بشه.
    یک نکته دیگه هم اینه که در موقع ساخت اپیزود به دلیل پایان قرارداد کاری بون با مجموعه لاست ، بهترین راه رو برای حذف شخصیت بون از داستان به این ترتیب دیدند.

RASHNO آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

یک نکته دیگه هم اینه که در موقع ساخت اپیزود به دلیل پایان قرارداد کاری بون با مجموعه لاست ، بهترین راه رو برای حذف شخصیت بون از داستان به این ترتیب دیدند.
    جدی؟ اینو مطمئنی شما؟ قرارداد بون با لاست تموم شده بوده؟
    من اگه سازنده سریالی بودم اجازه نمیدادم هیچ بازیگری سر خود قراردادشو با کارم تموم کنه. به نظر من خیلی مسخره است که روند داستان به این دلیل تغییر پیدا کنه.
    تمام عوامل باید تحت تاثیر داستان که خط اصلی مجموعه است باشن نه سریال تحت تاثیر تصمیمات بازیگرا...
    مرگ بون بد بود... میشه تحمل کرد که اون مرد تا جان به موضوعی اعتقاد پیدا کنه (که البته این در داستان مشخص نیست) اما اینکه قرار دادش تموم شده بود کشتیمش خیلی مسخره است.
    ضمن اینکه بازیگر این نقش با لاست شناخته شد تا بعدش تو خاطرات خوناشام اینجوری گل کنه. ضمنا خاطرات خوناشام هم به دلیل بون بین مردم شناخته شد. این یک زنجیره موفق بود.

دوباره خواهيم روييد...

Skyfly آواتار ها
    وضعیت : Skyfly آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,547
    سپاس شده 7,229 در 1,439 پست
    یاد شده
    در 22 پست
    تگ شده
    در 778 تاپیک

اینو در دفاع از لاست نمی گم بلکه قانونی نانوشته است که در هر سریالی هم وجود داره و اونهم اینکه برخی شخصیت ها و کاراکترها قربانی کاراکتر دیگه ای می شن که بایستی بنا به دید نویسنده یا ذائقه مخاطب ، در صدر قرار داشته باشه. توی پست قبلی عرض کردم که قراره جان یه فیلسوف رو بازی کنه بنابراین بدیهیه که بایستی الهاماتی بهش بشه یا در نقطه ای قرار بگیره که مخاطب اونو خاص تلقی کنه و سیر تحول داستان رو روی کاکل اون ببینه. جالبه که اگه ادامه ای برای لاست وجود داشت هم به سوالات این تیپی جوابی داده نمی شد و به خود مخاطب واگذار می شد.چه بسا جواب دادن به یه سوال باعث تناقض در جای دیگه و به هم ریختن پیکره هندسی داستان بشه.
    نقش بون رو توي قسمت هاي ديگه هم داريم، فكر نمي كنم به اين دليل بميره. اما خب بالاخره بايد هر كدوم يه جور بميرن ديگه.
    من فكر مي كنم شخصيت لاك خوب پرداخته شده، خوب هم پيش رفته، انتظار معجزه هم ازش نداريم، چه كار خارق العاده اي ازش انتظار مي ره كه انجام بده؟ بهر حال شخصيتيه كه نقشش پررنگه، تو هر قسمتي كه هست.
    اين همه صحبتي كه در مورد اين شخصيت مي شه دقيقاً دليل اينه كه اين كاراكتر با ظرافت پرداخته شده.

RASHNO آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

نقش بون رو توي قسمت هاي ديگه هم داريم، فكر نمي كنم به اين دليل بميره. اما خب بالاخره بايد هر كدوم يه جور بميرن ديگه.
    من فكر مي كنم شخصيت لاك خوب پرداخته شده، خوب هم پيش رفته، انتظار معجزه هم ازش نداريم، چه كار خارق العاده اي ازش انتظار مي ره كه انجام بده؟ بهر حال شخصيتيه كه نقشش پررنگه، تو هر قسمتي كه هست.
    اين همه صحبتي كه در مورد اين شخصيت مي شه دقيقاً دليل اينه كه اين كاراكتر با ظرافت پرداخته شده.
    به نظر من با اینکه جک نقش اول فیلم بود جان معرکه بود. هم تو سریال خیلی مهم بود و هم بسیار دوست داشتنی بود. اصلا نمیشد دوستش نداشت. چه زمانی که بهش ظلم میشد و مورد سوء استفاده قرار میگرفت چه زمانی که کارهای احمقانه انجام میداد و چه زمانی که دود سیاه شده بود. من وقتی که دود سیاه بود هم گاها میخواستم بهش اعتماد کنم و حرفشو بپذیرم.
    ضمن اینکه تری اوکوئین لبخندی بسیار زیبا داره. کمتر کسی اینقدر زیبا میخنده.

دوباره خواهيم روييد...

16. کاربر روبرو از پست مفید RASHNO سپاس کرده است .

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع