مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh جک و روند تغییر، از عقل گرایی به پذیرفتن سرنوشت - صفحه 3

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 43

موضوع: جک و روند تغییر، از عقل گرایی به پذیرفتن سرنوشت

RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

جک و روند تغییر، از عقل گرایی به پذیرفتن سرنوشت

سلام دوستان
    بحث جالبی در تاپیک اپیزودیک لاست اتفاق افتاد و اینکه دوستان پیشنهاد دادند که شخصیتهای لاست و روند تغییرشون در جزیره رو بررسی کنیم.
    امیدوارم بحثهای جالبی داشته باشیم.

از جک شروع میکنیم. به نظر شما این روند در جک چطور اتفاق افتاد؟

دوباره خواهيم روييد...

2. 9 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .

3. # ADS

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

پاسخ : جک و روند تغییر، از عقل گرایی به پذیرفتن سرنوشت

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    من یک سوال دارم مهناز جان ...
    اگه آخر فصل پنجم میگفتن که لاست تموم شده و با انفجار بمب هم جیکوب نجات پیدا میکنه و هم همه تو لوس آنجلس به سلام پائین میان ... (داستان تقریبا علمی تموم میشد) با این که خیلی از قواعد فیزیک رو نقض میکرد اما خیلی ضعفهای کمتری از این چیزی که دیدیم داشت.
    آیا اون زمان بحث اعتقاد جان لاک کاملا به هیچ و پوچ تبدیل نشده بود ؟

این که جان لاک اعتقاد داشت مسئله مهمیه. اما به نظر من نویسندگان در زمانی که در آخر فصل پنجم جان لاک رو تو تابوت نشون دادن تصمیم گرفتند که داستان رو از حالت اعتقادی در بیارند.
    تمام تلاششون رو هم کردن. در همون فصل چهارم یک گروه 18 نفره از فیزیکدانان با تیم نویسندگان همکاری کرد که نتیجه این همکاری باعث به وجود آمدن اپیزودهای فوق العاده ای مانند "ثابت" شد.
    اما حتی این تیم هم در نهایت در فصل پنجم دچار پرت و پلا شد . بازی با زمان چیزی بود که من در پایان فصل پنجم خیلی دربارش هشدار دادم . این بازی خیلی خطرناک بود و رسما داستان رو دچار مشکلات بیشتری کرد.
    با این حال همه فکر کردن که با انفجار بمب هسته ای میشه همه چی رو ریست کرد. اما این کار از لحاظ علمی توجیه نداشت. (تئوری پدر بزرگ که من در تاپیک یا آنجا و بازگشت دوباره توضیح دادم)
    بنابر این در پایان بندی فصل پنجم چاره در این دیده شد که همه ماجرا معلق بماند تا نویسندگان برای این دنیای عجیبی و غریبی که خلق کرده بودند یک پاسخ قابل قبول بیابند. پاسخی که بتواند بیش از 70 درصد بینندگان را راضی کند.
    این پاسخ همان فصل ششم بود.
    شکی در این نیست که مردم آمریکا افرادی مذهبی هستند و این پایان نامه توانست تا بیش از 70 درصد همه را راضی نگه دارد که هیچ ... اشک ما را هم در بیاورد ...
    اول نوشتم بعد پستت رو دیدم... خیلی خیلی موافقم
    به خصوص با این جمله اخر... چرا باید با بازی با احساسات ما، مارو راضی کنن از پایان؟
    من اصلا از پایانش راضی نبودم... جای دیگه ای هم در این مورد بحث زیادی شد و البته دوستان مخالف هم توهین اساسی به بنده و چند نفر دیگه نمودند!!! اما واقعا صرفنظر از بار عاطفی سنگین پایان داستان، از نظر من پایان خیلی خیلی بدی بود برای لاست... حتی اگه 70 درصد از این پایان صرفا اعتقادی که البته پایه های درستی هم نداشت (باز به نظر من البته) راضی باشن...

5. # ADS

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,366
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

اول سلام....بعدش ببینیم سرنوشت چی میگه...(میگه ادامه بده)

دوستان گلم....من مخالف یا موافق نمیدونم قضیش چیه این وسط...اما اون چه که مسلمه به قول خودمونی این دیگه تابلویه که سریال لاست...(داریم در مورد سریال ایرانی کلیشه دار و کلا مسخره صحبت نمیکنیم که شب میخوابن صبح بلند میشن یه سناریو مینویسند بعدش سرهم میکنند به زور به 20 قسمت میرسوننش بعد اخراشم الکی کش میدنو خلاصه به گند میکشند سریالو) داریم از یه سریال سطح اول امریکا....که به نظر اکثریت جز 10 سریال برتر تاریخ امریکاهه صحبت میکنیم....کسی که کار گردانش ابرامزه....بودجه که فیلم یزاره.....افکتاییی که به سریال میدن.....کلا همه اینا تو سطح اول دنیا داره ارائه میشه....اون چه که مشخصه سناریوییه سریال لاست از همون زمان ولی که کلید خورد ...منظور متن اصلیه داستانه.....معلوم بود چی بود....نمیشه که یهویی یچی بسازند عالی از اب در بیاد بعد بگند ادامش بدیم....
    اول تا اخر این سریالو نویسندها و کار گردانا از همون اول میدونستند قراره چی بشه...اخه پروژه کوچیکی نیست....اما بعضی از سریال ها هستند که نمونش تو کشور کره رایجه...اول میسازند اگه گرفت ادامه دار میکننش...اگه نگرفت خلاصه یجوری به پایان میرسوننش....
    لاست خودش حساب کتابی داشت واسه ساختنش.....
    در مورد جک هم.....اون چه که همه ما دیدیم.....اینه که جک اوایل یه شخصیتی داشت که از خانوادش ناراح بود...کلا یه جور تو مایه های افسردگی واسش پیش اومده بود...بعد تمام اتفاقای جزیره رو هم میگفت مسخرست....این ها واقعیت ندارند.....به سرنوشتم اعتقاد نداشت....اما اواخر واسه اینکه جان لاک مرده بود.....یه ضربه روحی بهش وارد شد که انگار یه چیزی...نوری نشانه واسش اومد که سرنوشته که همه اینا رو بهم متصل کرده...واسه همین خواستار این بود که به جزیره برگردند...واسه همین بود که وقتی بمب داشت منفجر میشد تو کشتی با اطمینان کامل گفت این دینامیتا منفجر نمیشه....به ریچارد...یادتونه که؟
    جک اواخر کلا از نظر هم شخصیتی هم روحی کلا 180 درجه تغییر کرده بود....تا جایی که شد جیکوب جزیره....
    جک به سرنوشت اعتقاد پیدا کرد....وقتی گفت سرنوشته من اینجا تو جزیره به پایان میرسه....این سریال داره به ما میگه که آدما سرنوشتاشون از قبل نوشته شده....خلاصه هر کاری کنی سرنوشتت تغییر نمیکنه.....جوابشم برگشتن جک.....جکی که از خداش بود بره از جزیره...جکی که همه چیزای جزیرو رو با شک و تردید نگاه میکرد بهش.......جکی که جان لاک رو به تمسخر میگرفت....

7. کاربر روبرو از پست مفید Anti Trust سپاس کرده است .

RASHNO آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

اینجا بحث دو شاخه شد.
    اوکی نظر من اینه نظر فرخ و پرنیان چیز دیگه اما بیایید به خط اصلی بحث برگردیم. ما فرض رو بر این میذاریم که روال داستان از اول معلوم بوده. حالا این تحولی که در جک ایجاد شد چی بود؟ چرا وقتی جک فهمید جان مرده تصمیم گرفت برگرده جزیره؟ چرا به اون روز افتاده بود با اون وضع اعتیادش؟ حتی با کیت جنگید برای برگشت. اینکه مربوط به اوایل فصل پنجمه... خب اون موقع نظر بینندگان چی بود که جک رو معتقد به این کردن که برگرده جزیره؟ چرا جک معتقد شد؟

دوباره خواهيم روييد...

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,414
    سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط >>Anti Trust<< نمایش پست ها
    اول سلام....بعدش ببینیم سرنوشت چی میگه...(میگه ادامه بده)

دوستان گلم....من مخالف یا موافق نمیدونم قضیش چیه این وسط...اما اون چه که مسلمه به قول خودمونی این دیگه تابلویه که سریال لاست...(داریم در مورد سریال ایرانی کلیشه دار و کلا مسخره صحبت نمیکنیم که شب میخوابن صبح بلند میشن یه سناریو مینویسند بعدش سرهم میکنند به زور به 20 قسمت میرسوننش بعد اخراشم الکی کش میدنو خلاصه به گند میکشند سریالو) داریم از یه سریال سطح اول امریکا....که به نظر اکثریت جز 10 سریال برتر تاریخ امریکاهه صحبت میکنیم....کسی که کار گردانش ابرامزه....بودجه که فیلم یزاره.....افکتاییی که به سریال میدن.....کلا همه اینا تو سطح اول دنیا داره ارائه میشه....اون چه که مشخصه سناریوییه سریال لاست از همون زمان ولی که کلید خورد ...منظور متن اصلیه داستانه.....معلوم بود چی بود....نمیشه که یهویی یچی بسازند عالی از اب در بیاد بعد بگند ادامش بدیم....
    اول تا اخر این سریالو نویسندها و کار گردانا از همون اول میدونستند قراره چی بشه...اخه پروژه کوچیکی نیست....اما بعضی از سریال ها هستند که نمونش تو کشور کره رایجه...اول میسازند اگه گرفت ادامه دار میکننش...اگه نگرفت خلاصه یجوری به پایان میرسوننش....
    لاست خودش حساب کتابی داشت واسه ساختنش.....
    در مورد جک هم.....اون چه که همه ما دیدیم.....اینه که جک اوایل یه شخصیتی داشت که از خانوادش ناراح بود...کلا یه جور تو مایه های افسردگی واسش پیش اومده بود...بعد تمام اتفاقای جزیره رو هم میگفت مسخرست....این ها واقعیت ندارند.....به سرنوشتم اعتقاد نداشت....اما اواخر واسه اینکه جان لاک مرده بود.....یه ضربه روحی بهش وارد شد که انگار یه چیزی...نوری نشانه واسش اومد که سرنوشته که همه اینا رو بهم متصل کرده...واسه همین خواستار این بود که به جزیره برگردند...واسه همین بود که وقتی بمب داشت منفجر میشد تو کشتی با اطمینان کامل گفت این دینامیتا منفجر نمیشه....به ریچارد...یادتونه که؟
    جک اواخر کلا از نظر هم شخصیتی هم روحی کلا 180 درجه تغییر کرده بود....تا جایی که شد جیکوب جزیره....
    جک به سرنوشت اعتقاد پیدا کرد....وقتی گفت سرنوشته من اینجا تو جزیره به پایان میرسه....این سریال داره به ما میگه که آدما سرنوشتاشون از قبل نوشته شده....خلاصه هر کاری کنی سرنوشتت تغییر نمیکنه.....جوابشم برگشتن جک.....جکی که از خداش بود بره از جزیره...جکی که همه چیزای جزیرو رو با شک و تردید نگاه میکرد بهش.......جکی که جان لاک رو به تمسخر میگرفت....
    امیر جان من به طور کلی به سرنوشت اعتقادی ندارم . فکر میکنم که چه در دیدگاه مذهبی و چه غیر از مذهبی انسان مختاره و میتونه راهش و زندگیش رو بر مبنای قوانین عالم هستی و هنجارها و ناهنجارها پیش ببره و در این راه انتخاب های خودش رو داشته باشه.
    از نظر من هم آخر داستان لاست سرنوشت گرائی نیست و برای این کار دلائل مختلفی وجود داره که من تلاش کردم در یک تاپیک اونها رو مشخص کنم. http://forum.cinemacenter.ir/showthread.php/151
    در کل به گفته خود سازندگان لاست در بخشهای مهمی از داستان بعد از فصل اول اشکالاتی پیش اومد که عملا نشون میداد سازنده نمی دونه ادامه کار به کجا میرسه. مهمترین مسئله در این باره داستان غریبه ها و بنجامین لاینوس بود. شخصیتی که تقریبا به یکی از ارکان داستان تبدیل شد و جالبه که بدونیم که نقش اصلی اون همون هنری گیل بود و نه بنجامین لاینوس .
    بعد از بازی خوب امرسون در اون نقش سازنده ها تصمیم گرفتند که داستان رو کاملا بر اساس اون شخصیت تغییر بدن و از این میان فصل سومی خلق شد که عنصر اصلیش بنجامین لاینوس بود.
    خیلی مشخصه که زمانی که 8 سال برای ادامه دادن یک ماجرای این شکلی وقت باشه خیلی ایده های جالبی ممکنه به ذهن سازنده ها برسه. اما همین ایده های خوب در ادامه مشکلات عجیبی هم ممکنه ایجاد کنه.
    از جمله این مشکلات مسائل و معماهای پی در پی بود که توسط سازنده ها ایجاد شد و خیلی از همونها هم بی جواب موند.
    موضوعی که به عنوان بحث علمی در داستان از فصل سه به بعد مطرح شد دقیقا یکی از همین معماها بود که صد البته پاسخ درستی هم نداشت.
    در هر حال بنده مخالف مجبور بودن انسانم .

نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
    اینجا بحث دو شاخه شد.
    اوکی نظر من اینه نظر فرخ و پرنیان چیز دیگه اما بیایید به خط اصلی بحث برگردیم. ما فرض رو بر این میذاریم که روال داستان از اول معلوم بوده. حالا این تحولی که در جک ایجاد شد چی بود؟ چرا وقتی جک فهمید جان مرده تصمیم گرفت برگرده جزیره؟ چرا به اون روز افتاده بود با اون وضع اعتیادش؟ حتی با کیت جنگید برای برگشت. اینکه مربوط به اوایل فصل پنجمه... خب اون موقع نظر بینندگان چی بود که جک رو معتقد به این کردن که برگرده جزیره؟ چرا جک معتقد شد؟
    مهناز جان الان عملا داری بخشهایی از داستان رو تعریف میکین و میپرسی چرا ؟!
    خوب دلایل زیاده و عمده ترینش اینه که ما طراح این سوالات نبودیم که !
    اینها سوالات زیادی رو ایجاد کردن و بی جواب ولش کردن و رفتن. آیا برای تائید گفته من همون بخش 12 دقیقه ای کافی نیست ؟
    ویرایش توسط FFKIA : 01-30-2011 در ساعت 23:20
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

RASHNO آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها

مهناز جان الان عملا داری بخشهایی از داستان رو تعریف میکین و میپرسی چرا ؟!
    خوب دلایل زیاده و عمده ترینش اینه که ما طراح این سوالات نبودیم که !
    اینها سوالات زیادی رو ایجاد کردن و بی جواب ولش کردن و رفتن. آیا برای تائید گفته من همون بخش 12 دقیقه ای کافی نیست ؟
    خب برای این سوالاتم دلیل دارم.
    شما میگی داستان در فصل شش شد معتقد به سرنوشت. من میگم اگه اینطوره پس چرا جک اوایل فصل پنج به جان لاک اعتقاد پیدا کرد و برگشت؟

دوباره خواهيم روييد...

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط RASHNO نمایش پست ها
    خببرایاین سوالاتم دلیلدارم.
    شما میگی داستان در فصل شش شد معتقد به سرنوشت. من میگم اگه اینطوره پس چرا جک اوایل فصل پنج به جان لاک اعتقاد پیدا کرد و برگشت؟
    دقیقا منظور من این بود که در اوائل فصل پنجم بود که سازنده به این نتیجه رسید که میان یک دو راهی گیر کرده است. دو راهی علم و اعتقاد. البته این دو راهی با دوراهی جبر و اختیار متفاوت است.
    البته تا اوسط داستان هم راه اصلی انتخاب نشده بود. در همون نتیجه گیری نهائی یکبار اینها رو به طور کامل بررسی کردم.

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,366
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

فزخ عزیز......اینجا عقاید شخصی خودمون که نباید در نظر بگیریم.....ود منم به سر نوشت اعتقاد ندارم...سرنوشت چیزیه که خودمون رقم میزنیم......سرنوشت اصلا خود ما هستیم...با کار هایی که میکنیم....البته این قضیه سرنوشت خودش کلا جای بحث داره فرخ عزیز که گفتنش در این تاپیک لازم نیست...چون تاپیک در مورد روند کار های جک و چیز های دیگست....اما بر گردیم به سرنوشت سریال.....
    این سریال داره میگه که سرنوشت وجود داره....ما نمیگیم که تو تو جمله اولت گفتی خودم به شخصه اعتقاد ندارم و ....
    سریال تو روند داستانیش داره به بیننده میگه که هر انسانی نهایتن یک سرنوشتی داره....سرنوشته جک هم با جزیره پیوند خورده....نهایتشم که میبینید چی شد......
    اما در مورد بنجامین......درسته.....سریال جا هایی تو اخبار گفته شده دست تغییراتی خورده به دلیل حالا هر چی ...لو رفتن داستان پیش از نمایش و هر چیزه دیگه....اما من خودم در یک سایت خوندم روند اصلی از بین نرفته ما همون پایانی رودر نظر گرفتیم که همیشه بوده فقط تو جزییات سریال دستکاری شده نظیره مثلا از بین رفتن ازدواج جک با کیت....یا مردن چارلی....یا ....
    سریال لاست نخواست خودش جواب نهایی رو به بیننده بده...خواست بیننده هر جور که عشق ورزیده به سریال خودش جواب سوالاتشو پیدا کنه....مثل فیلم اینسپشن.....اخرش که هر کس میتواند یک نتیجه ای که در ذهن خود پرورش داده است رو بازگو کنه

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط >>Anti Trust<< نمایش پست ها
    فزخ عزیز......اینجا عقاید شخصی خودمون که نباید در نظر بگیریم.....ود منم به سر نوشت اعتقاد ندارم...سرنوشت چیزیه که خودمون رقم میزنیم......سرنوشت اصلا خود ما هستیم...با کار هایی که میکنیم....البته این قضیه سرنوشت خودش کلا جای بحث داره فرخ عزیز که گفتنش در این تاپیک لازم نیست...چون تاپیک در مورد روند کار های جک و چیز های دیگست....اما بر گردیم به سرنوشت سریال.....
    این سریال داره میگه که سرنوشت وجود داره....ما نمیگیم که تو تو جمله اولت گفتی خودم به شخصه اعتقاد ندارم و ....
    سریال تو روند داستانیش داره به بیننده میگه که هر انسانی نهایتن یک سرنوشتی داره....سرنوشته جک هم با جزیره پیوند خورده....نهایتشم که میبینید چی شد......
    اما در مورد بنجامین......درسته.....سریال جا هایی تو اخبار گفته شده دست تغییراتی خورده به دلیل حالا هر چی ...لو رفتن داستان پیش از نمایش و هر چیزه دیگه....اما من خودم در یک سایت خوندم روند اصلی از بین نرفته ما همون پایانی رودر نظر گرفتیم که همیشه بوده فقط تو جزییات سریال دستکاری شده نظیره مثلا از بین رفتن ازدواج جک با کیت....یا مردن چارلی....یا ....
    سریال لاست نخواست خودش جواب نهایی رو به بیننده بده...خواست بیننده هر جور که عشق ورزیده به سریال خودش جواب سوالاتشو پیدا کنه....مثل فیلم اینسپشن.....اخرش که هر کس میتواند یک نتیجه ای که در ذهن خود پرورش داده است رو بازگو کنه
    این داستان خیلی با اینسپشن متفاوته. در لاست این طور نیست که ما در نهایت جواب رو ندونیم و داستان تموم بشه. اونها جواب رو در جائی مانند عالم برزخ کاملا نشون میدن و من فکر میکنم که سیر اصلی داستان به جواب میرسه.
    اما چه چیز به جواب نمیرسه؟ چیزهائی که نویسندگان لاست واقعا جوابی براش نداشتند و خیلی ساده و آب بندی شده بهش جواب دادند. مانند داستان پرواز کشتی بلک راک بر روی امواج چند صد متری !!!
    اگه دقت میکردید همین مسئله بلک راک یکی از مهمترین رازها و هیجانات داستان بود. تنها راز مهمی که در فصل اول با دیدنش میخکوب شدیم و فصل آخر با پاسخش مانند سطلی آب یخی بر روی سرمان فرود می اید!

یا مسئله نجواها که در عرض 5 دقیقه توسط مایکل پاسخ داده میشود و تازه این خیلی پاسخ سنجیده ای هم هست و یا ماجرای دارما که سر انجام مجبور شدیم خودمان کار نویسنده ها را انجام دهیم و یک الگو برای آن استخراج کنیم.
    سیر تبدیل جک به مرد اعتقاد را بنده در همان تاپیکی که در پست قبلی گفتم توضیح داده ام. .. البته نظر بنده به آن صورت بود.

درباره بحث سرنوست تا کنون بارها در اینجا و سایت قبلی با دویستان بحث شده است. البته فکر میکنم که دیگر همه از نظرات هم مطلعیم. اما تصور من این است که بخش مهمی از شناخت مسیر جک و داستان در همین سرنوشت و اعتقاد به آن نهفته است.

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

RASHNO آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

درباره بحث سرنوست تا کنون بارها در اینجا و سایت قبلی با دویستان بحث شده است. البته فکر میکنم که دیگر همه از نظرات هم مطلعیم. اما تصور من این است که بخش مهمی از شناخت مسیر جک و داستان در همین سرنوشت و اعتقاد به آن نهفته است.
    خب با این حساب تو روند تغییر در جک رو قبول داری دیگه؟ ولی میگی اولش قرار نبوده عوض بشه و حرفش درست بوده ولی بعدش یهو ورق به نفع جان برگشته؟ درست فهمیدم؟

دوباره خواهيم روييد...

خدا کند که بدانی چه قدر محتاج است، نگاه خسته ی من بر دعای چشمانت..
    .:mAysAm:. آواتار ها
    وضعیت : .:mAysAm:. آنلاین نیست.
    سپاس ها : 175
    سپاس شده 216 در 117 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

وای چقدر اینجا بحث شده و من نبودم.خیلی خیلی تاپیک ارزشمندیه.ممنون از همه دوستان.بنده هم نظراتم رو بگم که البته به مهناز خانم بسیار نزدیکتره.
    1- با این حرف فرخ عزیز شروع می کنم که گفت داستان تغییر کرد و نه جک. اولاً اینکه داستان به اعتقاد من از همون ابتدا چارچوبش بسته شده بود.یعنی دوران گذار از علم به اعتقاد در اون نهفته شده بود و تصور می کنم نویسنده ها خودشون می دونستند که می خوان در انتهای کار داستان رو بر مبنای مسائل اعتقادی جلو ببرند و لذا در طرح مسائل علمی بی پروا عمل کردند تا بلکه اگه در نقطه ای به جواب هم نرسیدند بتونند با منطق اعتقاد حلش کنند.البته این اتفاق نیافتاد و تمام اتفاقات علمی داستان ، بدون کمک از اعتقادات قابل حل بود و در بخش های اعتقادی داستان هم به مسائل علمی پرداخته نشد و تنها خیلی سعی کردند دود سیاه رو هضم کنند که البته در این راه به نظر من ناموفق بودند.اما در کل می شه گفت که خط سیر داستان از ابتدا مشخص نبود و من بر این اعتقادم که کاراکتر جک روی خط تغییر داستان قرار گرفت و از علم به اعتقاد گذر کرد. برای اثبات اینکه از همون ابتدا چنین دیدگاهی برای جک توسط نویسنده ها وجود داشته می شه یادآوری کرد که جک روح پدرش رو می دید(هر چند اخساس توهم می کرد.) و این یعنی نظر نویسنده ها بر فوکوس کردن روی تغییرات جک بوده یا بهتر بگم تغییر دادن جک بر مبنای تغییرات داستان.مضافاً بر اینکه نام جک شفرد به معنای چوپان و کریستین شفرد که دیگه مشخصه و نویسنده ها دیدگاههای مذهبی خودشون رو در این شخصیت در انتهای کار می دیدند.بنا بر این جک تغییر کرد چون باید تغییر می کرد و چون داستان اینو می خواست.
    2- اینکه سرنوشت و علم با هم در تضاد مطلق هستند رو قبول ندارم چون انسان هر چه بیشتر در این مقوله (سرنوشت) دقت کنه بهتر می تونه ببینه که سرنوشت رو می شه تغییر داد و سرنوشت رو نمی شه تغییر داد. چون از طرفی شما در انجام کارهات مختاری و در عین حال می دونی که انتهای داستان زندگی ات مشخصه.این گپ بین علم و سرنوشت دقیقاً همینجا دیده می شه.اینکه آیا هر آنچه را که می بینیم و می توانیم قبول کنیم رو انجام بدیم یا با تکیه بر سرنوشت هر کاری که انجام بدیم یک نتیجه خواهد داشت؟در اینجا می تونم بگم لاست بسیار خوب و روشن عمل کرد.خصوصاً در سیزن شش که اکثراً ناراضی بودند به نظر من اندرکنش بین علم و سرنوشت دیده می شد.مجموعه اوشنیک بالاخره تونستند تاثیری در سرنوشت جزیره داشته باشند.هر چند نمی شه سرنوشت و دامنه تلرانسشو با علم اندازه گیری و توجیه کرد ولی نمی شه در تضاد مطلق هم قرارشون داد.
    3- راجع به تاثیر شخصیت بن (بعنوان مثال) اشاره شد.درسته که بن همون هنری گیل بود و بازی روان مایکل امرسون باعث جلوگیری از حذفش شد ولی اگه شما دقت کنید تاثیر چندانی از بن در پیکره و فریم اصلی داستان نمی بینید. یعنی بن تنها در جاهایی مجری انجام کارهایی شد (مثل کشتن جیکوب) که با اندکی تغییر می شد توسط دیگری هم انجام بشه. از این دست شخصیت ها و اتفاقات زیاده و سوالات بی جواب هم زیاده ولی به نظر من چارچوب اصلی داستان به طور کامل بهش پرداخته شد و هر چیز دیگه ای (منهای تشریح نامطلوب دود سیاه) اگه قرار بود جواب داده بشه به نظر من به فریم داستان چیزی کمک نمی کرد.
    اینا رو برای ورود به بحث نوشتم و خیلی خوشحالم که بحث های چنینی ایجاد شد و از نظرات هم استفاده می کنیم.

16. 2 کاربر از پست مفید .:mAysAm:. سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)