مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh مستر اکو، یکی از معماهای لاینحل لاست!!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: مستر اکو، یکی از معماهای لاینحل لاست!!

RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

مستر اکو، یکی از معماهای لاینحل لاست!!

می دانیم که لاست از معرفی هر کاراکتر به بیننده منظور خاصی دارد. در راستای بررسی و تحلیل شخصیتهای لاست، مستر اکو یکی از مرموزترین و در عین حال جذابترین کاراکترهای لاست بود. چرا مستر اکو در میانه راه حذف شد؟ این تصمیم سازندگان لاست بود یا دود سیاه؟ و اگر دود سیاه مستر اکو را از میان برداشت به چه دلیل این کار را کرد؟

نظر شما چیست؟ با ما همراه شوید...
    ویرایش توسط RASHNO : 01-31-2011 در ساعت 20:16

دوباره خواهيم روييد...

2. 4 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .

3. # ADS

ADoLF آواتار ها
    وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,447
    سپاس شده 2,143 در 951 پست
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

پاسخ : مستر اکو، یکی از معماهای لاینحل لاست!!

مرسی .. واقعا این موضوع و همچنین موضوع والت ، همیشه ذهن من رو مشغول کرده بود ..
    اکو شخصیت خیلی جالبی داره ...
    به خاطر نجات روح برادرش دست به آدم کشی میزنه که باعث میشه تمام روند زندگیش عوض بشه.
    به نظرم او از جان هم حتی معتقد تر بود .. اگر یادتون بشاه حتی وقتی جان دیگه نمی خواست دکمه دریچه رو فشار بده ، اکو به این کار ادامه داد .
    حتی خواب های جان رو دنبال کرد تا به اون یکی دریچه برسه و جالب این جا بود که او فکر میکرد داره واسه یکی کار انجام میده ولی در حالی که داشت برای دود سیاه کار میکرد .
    حالا اصل مطلب ..
    نفاوت عقیده اصلی جیکوب و دود بر سر این بود که جیکوب عقیده داشت که انسان ها هم میتوانند با پاکی برسند و همشون فاسد نیستند ولی دود برعکس فکر میکرد .
    و سال ها با آوردن انسان ها به جزیره ، این دو مشغول رو کم کنی یکدیگر بودند .
    در فصل سوم ، دود هم که به شمایل یمی برادر اکو جلوی اکو ظاهر شد ، به اکو گفت که اعتراف کن
    ولیاکو با وجود اون همه گناه و قتلی که انجام داده بود ، گفت که من پیشمون نیستم و هر کاری انجام دادم که مجبور بودم .
    دود هم که به نتیجه دلخواهش رسید ...
    او حداقل در این مورد ثابت کرد که انسان ها فاسد هستند و حتی گناه خودشون رو هم قبول نمی کنند .
    و بعد که قصد کشتن اکو رو داشت ، اکو از خدا طلب کمک کرد که جالب اینجا بود که او متوجه نبود که اصلا خدا ربطی به این مسائل نداره !
    اما تایپک
    این تصمیم سازندگان لاست بود یا دود سیاه؟
    این سوال کمی خنده دار هست ! البته ببخشید ها ولی به نظرم این سوال باید حذف بشه
    چون دود سیاه رو خود سازندگان لاست ساختند . حالا چه فرقی میکنه که کدوم یک میخواستند که اکو رو بردارند ؟
    تصمیم دود سیاه همون تصمیم سازندگان لاست بود که تمام این سریال رو ساختند دیگه !
    مرسی مهناز خانم

آنان که میفهمند عذاب میکشند
    و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند

5. 3 کاربر از پست مفید ADoLF سپاس کرده اند .

RASHNO آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

ین سوال کمی خنده دار هست ! البته ببخشید ها ولی به نظرم این سوال باید حذف بشه
    چون دود سیاه رو خود سازندگان لاست ساختند . حالا چه فرقی میکنه که کدوم یک میخواستند که اکو رو بردارند ؟
    تصمیم دود سیاه همون تصمیم سازندگان لاست بود که تمام این سریال رو ساختند دیگه !
    سهیل جان ممنون از نظراتت
    در مورد این سوالت باید بگم که الان بین بعضی از دوستان این عقیده وجود داره که سازندگان لاست ناگهانی تصمیمشون رو در مورد کاراکتری عوض می کردند یا مثلا قرارداد اون بازیگر بنا به دلایلی لغو می شده. منظور من از این سوال اینه که آیا مستر اکو در ادامه روند داستان باید حذف میشد یا بدون دلیل و ناگهانی سرش رو زیر آب کردند؟

دوباره خواهيم روييد...

7. کاربر روبرو از پست مفید RASHNO سپاس کرده است .

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,366
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

مستر اکو.........نمیدونم چرا هر وقت یاد مستر اکو بیچاره میشم یاد بازیکنان کشتی کج میوفتم...خداییش خوب بازی کرد این بشر...
    اما در رابطه با شخصیتشو اینکه چرا زود حذف شد.....مهناز جان عجب سوالی کردیا...توپ توپ....فکر کنم تنها سازندگان لاست باید جواب بدن....چون واقعا حذف شده یهویی این شخصیت.....کسی که به ما نشون داد حتی از لاک هم معتقد تره جایی بس حرف داره....
    من خودم شخصا فکر نمیکنم پاک کردن این شخص اتفاقی باشه.....چون قبلش تو فاینال سیزن که میخواست بیاد بیرون کارگردانان لاست اعلام کردن به دلیل به توافق نرسیدن یک بازیگر از لاست نمایش نخواهد داده شد در سیزن پایانی....احتمالا اگر قرار بود مستر اکو مشکلی داشته باشه با سازندگان حتما میگفتند.....
    به نظر من واسه این زود...البته خیلی زودم نبودا.....حذف شد یا بهتر بگیم کشتنش تو سریال چون حقشم بود...چون در دوران قبل ادم بودنشم(منظورم وقتی قاچاقچیو ادم کش بود) مرتکب گناهان بسیاری شده بود....واسه همین یه جوری خواستند مجازات این شخصو نشون بدن بوسیله دود سیاه.....
    البته بازم بگم....تنها دلیل اصلی رو میتونند سازندگان بگند....تو این یکی مورد نمیشه کلی و با قاطعیت صحبت کرد در موردش....نظرات شخصی و اونچه که سریال به ما نشون داده و ما فهمیدیم ازش که هر شخص هر جور که بخواد میتونه بفهمه در موردش قابله احترامه
    ویرایش توسط Anti Trust : 01-31-2011 در ساعت 21:48

9. کاربر روبرو از پست مفید Anti Trust سپاس کرده است .

خدا کند که بدانی چه قدر محتاج است، نگاه خسته ی من بر دعای چشمانت..
    .:mAysAm:. آواتار ها
    وضعیت : .:mAysAm:. آنلاین نیست.
    سپاس ها : 175
    سپاس شده 216 در 117 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

مرسی مهناز خانم بابت این تاپیک که یکی از رازهای سربه مهر لاست رو بازخوانی می کنه. به قول فرخ عزیز لاست دنیایی از سوالات جواب نداده واسه ما باقی گذاشت که معتقدم یکی از اونها همین کاراکتر اکو هست.(البته غلظت پیچیدگی اش از والت خیلی کمتره.)بهر حال...
    برای اینکه ببینیم چرا اکو از داستان حذف شد(صرف نظر از داستان های قراردادی و مالی که ممکن بوده برای اون بوجود بیاد یا داستانی که منجر به حذف آنالوسیا و امثالهم شد.) بایستی ببینیم که اکو کی آمد؟ چه کمکی به داستان کرد؟ چه پروسه ای رو در داستان گذروند؟ با جواب دادن به این سوالات می تونیم حداقل تئوری های فرضی خودمون رو ارائه بدیم.
    اکو کی آمد؟ اکو از نفرات بخش دوم هواپیما بود و در ادامه داستان به اون اضافه شد. درست زمانی که کاراکترهای اصلی داستان شکل گرفته بودند و معلوم شده بود که باربری هر کدوم در فریم داستان چیه.علمی ها و یا بهتر بگم منطق گراهای مطلق (جک) و ایمان گراها (جان) یه جور تضاد رو در داستان ایجاد کرده بودند از جزیره.از طرفی داستان داشت شدیداً علمی می شد در حالی که نگاهش به آینده ای اعتقادی بود و نیاز به گذر از این مرحله داشت.هر چند که قصد داشتند منطق علمی رو هم بنا به دلایلی که در تاپیک جک گفتم در داستان داشته باشند. اما نیاز به یک نسخه نرم افزاری بود برای این انتقال جوهری.
    اکو چه کمکی به داستان کرد؟ بخشی از کاراکتر اکو به تصور من گرته بردای از کاراکتر ژان والژان هست. اکو شخصیتی سیاه که تحت تاثیر شخصیتی مذهبی با کنتراستی ملموس شروع به خاکستری شدن می کنه و در انتهای عمر از سفیدی مجدداً کمی به سیاهی متمایل می شه.البته این توصیف منه چون بنا به تعریفی که بهش خواهم رسید ممکنه این تمایل به سیاه نباشه.
    همه در این نظریه همسنگیم که اکو در مقاطعی از جان معتقدتر بود.بدون دلیل و بدون منطق.بدون اینکه بخواد به جایی برسه. تنها با دیدن هواپیمای برادرش و ماجرای نوستالژیک اون ، اعتقادی که در وجودش جوانه زده بود به سان لوبیای سحرآمیز جک رشد کرد. در حالی که مرد معتقد اون دوره از لاست یعنی جان لاک علیرغم اعتقادی که داشت به تجربه گرایی متمایل بود و برای همین هم ابتدا فشردن دکمه و سپس نفشردنش رو آزمود. دقیقاً مرحله انتقالی بود و داستان بایستی با شتاب بیشتری رنگ و بوی اعتقادی خودش رو نشون می داد.بنابراین بایستی از روند کند و آزمون گرایانه جان عبور می کرد. و نقش اکو به عنوان معتقدی که هرگز سوالی از خودش نمی پرسه پررنگ شد تا داستان رو با شتاب بیشتری به پیش ببره.
    با اتمام این مرحله داستان وارد فاز تازه ای می شه. انفجار ، به میان اومدن پای دریچه های دیگه و روند معرفی دارما از سویی و چالش های اعتقادی اسرارآمیز در مورد جزیره از سوی دیگه تاکتیکی بود که سازنده ها با استفاده از اون می خواستند مخاطب رو در حالت تعلیق و افسون شده نگه دارند.بنابراین نیاز به شتاب از بین رفته بود.سر و شکل داستان عوض شده بود. کاتالیستی که این شتاب واکنشی رو ایجاد کرده بود یا باید کمرنگ می شد و یا حذف که به نظر می رسه اینجا با حذفش سعی کردند به طور کلی ادامه داستان رو از اون حال و هوای پرشتاب نجات بدهند. مضافاً بر اینکه با توجه به عدم باربر بودن کاراکتر اکو در پیکره اصلی داستان ، حذفش خلل
    چندانی در روند کلی قصه ایجاد نمی کرد .
    البته در مورد نحوه حذف اکو هنوز بحث و بررسی زیاد می شه کرد.
    ویرایش توسط .:mAysAm:. : 02-01-2011 در ساعت 08:32

RASHNO آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

به نظر من مستر اکو علی رغم تمام خشونت ذاتی که داشت سیاه نبود. نمیدونم چرا در هیچ کجای داستان این حس به من منتقل نشد. او همیشه خاکستری بود.
    امااتفاقی که در جزیره افتاد اتفاقی خاص بود. چیزی که دود سیاه فکرشو نکرده بود. او داشت جان رو بعد از تمام اعتقادی که به جزیره داشت و کارهای کوچکی که برای دود انجام داده بود ترغیب میکرد تا دریچه رو نابود کنه. اینجا پای مستر اکو وسط اومد. مردی که در عین اعتقاد احمق نبود. جان رو میشد به راحتی فریب داد ولی اکو رو نه... یکی اهداف دود از ابتدا از بین بردن باقیمانده تاسیسات دارما به دست جان بود ولی اکو نظرش غیر از این بود. او در عین اینکه جزیره و دلیل اومدنشون به اونجا رو قبول داشت معتقد بود که باید دکمه رو فشار بدن تا اتفاقی نیفته. اینجا بود که تازه دود متوجه شد با مرد سرسختی رو بهرو شده که ممکنه تمام نقشههای او رو نقش بر آب کنه. پس او رو نابود کرد تا به راحتی بتونه جان رو مانند عروسک بگردونه.

دوباره خواهيم روييد...

سپاس شده 216 در 117 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

به نظر من در اون مقطع از کار ، نویسنده ها برای تعیین و تثبیت ماهیت دود سیاه بسیار دچار تردید بودند. اگه دقت کنیم یکی از اولین سکانس های بازی دود سیاه (که البته فیلمبرداری از جهت اون انجام شده بود ) در مقابله با جان لاک بود که از شکار گراز بر می گشت.یا همون اپیزود پایلوت و مرگ دلخراش کاپیتان.
    سکانس مرگ مردم معید در سیزن شش ، مرگ اکو و رفتار بن با دود سیاه به نظر من همگی حاکی این تردیدها هستند.
    در پست قبلی ام نظرم در رابطه با نفس مرگ اکو و حذفش از داستان عرض کردم اما چیزی که می شه اینجا و در مورد کنش اکو و دود سیاه در سکانس مرگ اون بگم اینه که دود در دوراهی ابزار دشمن سیاه ( که بعدها در mib حلول می کنه) و دستگاه امنیتی محافظ جزیره گیر کرده بود.خلبان به دلای صرفاً حفاظتی از جزیره کشته شد و اکو به دلیل اعتقادی از بین رفت اما جان لاک به همون دلیل کشته نشد.
    اکو باور داشت که معتقد شدنش به سرنوشت در این جزیره ، ضمان رهایی اون از عقوبت اعمال ناصوابیه که قبلاً مرتکب شده و نفس اعتقاد داشتنه که حائز اهمیته نه کیفیت و فحوای اون اعتقاد.بنابراین دلیلی نمی دید که از کارهای قبلی خودش ابراز ندامت کنه چون اونها رو با اعتقاد اون زمان خودش انجام داده بود ولو به غلط.
    اگر به سیر زندگی خود جیکوب در سیزن شش هم نگاه کنید اون هم اعتقاداتی مشابه همین رو داشت و هر چند ماهیت کارهای ناصوابش با کارهای ناصواب اکو تفاوت داشته ولی از لحاظ شماتیک ، پیکره یکسانی داره.
    با نظر مهناز خانم موافقم.چون اکو علیرغم ظاهر خشن و سوءسابقه ای که داشت ، اما ضمیر آرام و قابل ستایشی داشت و در کل من اونو کاراکتر منفی ای نمی دونم.

RASHNO آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

یعنی شما با این نظر من که دود سیاه اکو رو سدی در راه اهدافش میدونست مخالفین؟ یا شما هم مثل فرخ به این اعتقاد دارین که سازندگان هم از اول نمیدونستن این دود سیاه قراره چی باشه؟!
    کاشکی این تشکیک به داستان سریال رو میذاشتیم کنار و به سازندگان و حرف اونها اعتماد میکردیم که خط اصلی لاست از اول معلوم بوده.
    اگر فرض رو بر این بذاریم که از اول معلوم بوده که قراره لاست به کجا ختم بشه (کما اینکه من به این موضوع اعتقاد پیدا کردم، البته اخیرا که دارم لاست رو برای بار چندم و با اطلاع از پایان اون تماشا میکنم) اینجوری بهتر میشه از موضوع اکو نتیجه گیری کرد. اکو و جان هر دو انسانهای معتقدی بودند ولی جان یک احمق بود و اکو مردی نبود که به سادگی هر چیزی رو بپذیره. اگر توجه کرده باشین تکه ای از فیلم دارما که لای کتاب مقدسی بود که اکو اونو از اون طرف جزیره پیدا کرده بود برای اون بسیار مهم بود و اکو اونو چندین بار نگاه کرد تا ببینه منظور نظر اونا از فشار دکمه چیه و به این نتیجه رسید که اون دکمه باید فشار داده بشه.
    من کماکان معتقدم اکو به ایندلیل از بین رفت که اگه زنده بود اجازه نمیداد جان اسباب بازی دود بشه و کارو به اونجا برسونه. اکو خیلی شبیه جان بود و این همسویی در افکار، اونو به یک دوست واقعی برای جان تبدیل میکرد و این اصلا مطلوب دود نبود.

دوباره خواهيم روييد...

سپاس شده 216 در 117 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

من در تاپیک قبلی هم عرض کردم که روشن بودن و از پیش تعیین شده بودن روند کلی داستان رو قبول دارم اما در خصوص دود ، دقیقاً با فرخ هم نظرم. تناقضاتی که در نمایش دود وجود داره بیشماره.یقیناً برای ماستمالی کردن ماهیت تخیلی دود مجبور شدند اونو به عنوان آلترناتیو شر داستان در مقابل جیکوب قرارش بدهند و اگر نویسنده ها دیدگاه مشابه فصل شش یا پنج رو داشتند و یا از استقبال مخاطب در اپیزود پایلوت فیدبکی داشتند ، تردیدی ندارم که هرگز پای دود به وسط نمی اومد.
    یک مثال دیگه می زنم.صدای حرکت دود که در اپیزودهای اول تثبیت شد نشون می ده که بخشی از نظر نویسنده ها این بوده که ماهیت اژدها یا یک حیوان مخوف رو به میدون بیارند. قتل خلبان رو که عرض کردم.
    در یک سکانس هم که دود سیاه تبدیل شد به پرده نمایش برای بن و دخترش الکس رو براش به تصویر کشید.
    در مورد اکو سازنده ها درست در مرحله ای بودند که نمی دونستند سیستم دفاعی جزیره است یا ماهیت شر نهایی و بنابراین قتل اکو در ابهام بین این دو تا انجام شد.ضمناً به نظر من حماقت بیشتر در کاراکتر اکو متمرکز بود چون همونطور که گفتم ، بدون تجربه و آزمون و صرفا بر مبنای دیدن هواپیمای برادرش ، جزیره براش اعتقادآفرین شد و بدون هیچ پرسشی ، دکمه رو می فشرد و بر فشردنش تاکید داشت.
    ضمناً اعتراف می کنم که دود سیاه با این پیکره و ماهیت و ترتیبی که در داستان دیده شد ، به نظر من بزرگترین لکه سیاه و نامطلوب لاسته.

RASHNO آواتار ها
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

خب اینجا شکاف عقیده ما بیشتر میشه، من معتقدم از اول مشخص بود دود چیست. چه اونجایی که خلبان رو کشت، چون اگر زنده میموند بنابر وظیفه اش مجبور بود رهبری افراد رو به عهده بگیره که اینجا رهبری جک منتفی میشد، چه وقتی که جان رو نکشت و به طور کامل ذهن اونو اسکن کرد تا ببینه تا چه حدی میتونه ازش استفاده کنه، چه زمانی که اکو رو کشت، چون اونجا هم با اسکن ذهن او فهمید که از این موجود نمیشه به هیچ وجه استفاده کرد و اگه زنده بمونه براش مشکل درست میکنه. اکو اصلا بیشعور نبود. درست همون روزهایی که جان در فشردن یا نفشردن دکمه به تردید رسیده بود اکو با مطالعاتی که انجام داده بود مطمئن بود که باید دکمه رو فشار بده.

دوباره خواهيم روييد...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع