مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh معرفی فیلم Story of Adele H (دختر ویکتور هوگو)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: معرفی فیلم Story of Adele H (دختر ویکتور هوگو)

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

معرفی فیلم Story of Adele H (دختر ویکتور هوگو)

سال تولید : ۱۹۷۵
    کشور تولیدکننده : فرانسه
    محصول : پاتریک میله
    کارگردان : فرانسوا تروفو
    فیلمنامه‌نویس : ژان گروئو، سوزان شیفمان و تروفو، با همکاری فرانسز و. گیله، ویراستار خاطرات آدل هوگو.
    فیلمبردار : نستور آلمندروس.
    آهنگساز(موسیقی متن) : موریس ژوبر.
    هنرپیشگان : ایزابل آجانی، بروس رابینسن، سیلویا ماریو، ژوزف بلاچلی، ریمون فالا، مادام لوئی، روبین دوری، م. وایت و کارل هَتوِل.

سال 1863. «آدل» (آجانی)، کوچکترین دختر و شاعر و نویسنده نامدار فرانسوی، «ویکتور هوگر»، وارد هالیفاکس می‌شود؛ با نام مستعار اتاقی اجاره می‌کند و به‌دنبال «ستوان آلبرت پینسن» (رابینسن) می‌گردد؛ افسری انگلیسی که در جزیره گرنزی، محل تبعید سیاسی پدرش، دل باخته‌اش شده بود. اما «پینسن» که زمانی به «آدل» علاقه‌ داشته، به یادداشت او بی‌اعتنائی می‌کند و پس از سماجت «آدل» معلوم می‌شود که او هیچ قصد ازدواج ندارد و حتی اگر «آدل» اجازه پدرش را کسب کند. «آدلِ» بیمار و در فکر خاطره مرگ دردناک خواهر و شوهرخواهرش، «پینسن» را تحت فشار می‌گذارد؛ او را در یادداشت‌های عاشقانه‌اش غرق می‌کند، بدهی‌های باخت‌ای او در قمار را می‌پردازد و سایه‌وار تعقیبش می‌کند. در نهایت با رسیدن اجازه‌نامه از پدرش شبی را با او می‌گذراند. وقتی در نامه‌ای به خانه می‌نویسد که ازدواج کرده، پخش این خبر در روزنامه‌های محلی به گفت‌وگوئی ناراحت کننده بین «پینسن» و افسر مافوقش می‌انجامد. «آدل» تا زمانی که «پینسن» در هالیفاکس است، با وجود بیماری مادرش حاضر به بازگشت به خانه نیست. او به‌عنوان هدیه، خیابان‌گردی را برای «پینسن» می‌فرستد. بعدتر با گفتن خبر بارداری‌اش به «قاضی‌جانستن» (فالا)، پدر نامزد «پینسن»، نامزدی او را به هم می‌زند. سپس در حالی که پولش تمام شده، به مسافرخانه می‌رود. پدرش پول کرایه خانه را می‌فرستد اما «آدل» در عوض خانه، به دنبال «پینسن» می‌رود که به باربادوس منتقل شده. حالا کاملاً مجنون و تحت مراقبت «مادام با» «کوئی»، وقتی «پینسن» به سراغش می‌آید، به او بی‌اعتنائی می‌کند...
    * روایت تروفو از سرگذشت دختر نویسنده نامدار فرانسه حداقل یک ایراد عمده دارد و آن، اشاره نکردن به مباهات روشن‌فکرانه این زن «استثنائی» است، که به واسطه رشد و تربیت در خانواده‌ای ادبی و حضور در محافل هنری فرانسه، شخصیتی متمایز داشته است. هرچند در متن اثر، اشاره‌هائی به زندگی و حرفه روزنامه‌نگاری «آدل» می‌شود، تأثیر این جنبه از شخصیت‌ او به واسطه مطرح شدن و قرار گرفتن در لایه‌هائی از احساسات و روابط فوق‌العاده رُمانتیک، کمرنگ جلوه می‌کند و آجانی - که برای ترسیم شخصیت «آدل» و تجسم هدف‌های استوار او در رسیدن به عشق و آرمان دل‌خواهش در زندگی بسیار جوان به نظر می‌رسد - بیشتر القا کننده و یادآور قهرمانان هالیوودی است که می‌کوشند عشقی ناکام را به سرانجام (و معمولاً سرانجامی خوش) برسانند. صحنه آخر، که در باربادوس می‌گذارد، فیلم از مغطه‌های رُمانتیک رهائی می‌یابد و «آدل» با چهره و قیافه‌ای نزار و ویران روی پرده ظاهر می‌شود - و تازه در اینجاست که تماشاگر در می‌یابد سرگذشت آدل ه_ می‌توانسته فیلمی محشر و عالی باشد..

من همین امروز این فیلم رو دیدم و از فیلم خیلی خوشم اومد فیلم مفهومی و عاشقانه زیبایی است
    اگه به ویکتور هوگو علاقه داشتید اینم فیلم دختر او هستش از دست ندهید

سینماسنتر را در فضای مجازی دنبال کنید

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

2. 6 کاربر از پست مفید ScarFace سپاس کرده اند .

3. # ADS

RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

پاسخ : معرفی فیلم Story of Adel H (دختر ویکتور هوگو)

فیلم زیباییه. من چند سال پیش این فیلم رو دیدم و از تماشای اون لذت بردم.
    رنجهایی که این دختر عاشق مجنون در غم عشق این افسر جوان میکشه خیلی دردناکه. من در داستان زندگی هوگو خوندم که شاعر در غم این دخترش چقدر عذاب میکشه و هیچ کاری از دستش بر نمیاد.

دوباره خواهيم روييد...

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

یکی از زیباترین و خاص ترین فیلم هاییه که دیدم.. میشه گفت یکی از تلخ ترین عاشقانه های سینما... عشقی یک سویه و بی سرانجام...
    در این فیلم خیلی زیبا رنج ادل از عشق و دلبستگی نشون داده شد... قدرت عشق در این فیلم به خوبی نشون داده شده... اینکه عشق می تونه تا چه حد ویران کننده باشه...
    پایان فیلم اگرچه دردناک بود اما به نوعی زیبا هم بود... اینکه آدل به قدری در عشق غرق شد که دیگه معشوق براش مهم نبود... و وقتی از کنارش گذشت دیگه حتی اونو ندید...
    مرسی سروش عزیز بابت معرفی این فیلم زیبا...

6. کاربر روبرو از پست مفید Parnian سپاس کرده است .

SHAHIN آواتار ها
    وضعیت : SHAHIN آنلاین نیست.
    سپاس ها : 556
    سپاس شده 1,014 در 296 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 262 تاپیک

با تشکر از سروش عزیز بخاطر معرفی این فیلم....
    من این فیلم رو ندیدم ممنون که معرفی کردین....

راستی می دونستید ایزابل آجانی اصلیت ایرانی داره ؟؟؟ ....

خدا کند که بدانی چه قدر محتاج است، نگاه خسته ی من بر دعای چشمانت..
    .:mAysAm:. آواتار ها
    وضعیت : .:mAysAm:. آنلاین نیست.
    سپاس ها : 175
    سپاس شده 216 در 117 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 4 تاپیک

فیلم خاص و بی نظیریه در زمینه عشق و هر چی که من به ذهنم رسید رو خانم پرنیان به بهترین نحو بیان کرد دقیقاً گذار عشق برای ادل تبلور پیدا کرد. هر چند دفعه اولی که دیدمش زیاد خوشم نیومد ولی دفعه دومش خیلی بهم چسبید.
    ولی تا اونجایی که من شنیده بودم از پدری الجزایری و مادری آلمانی بوده این ایزابل آژانی.نمی دونستم رگه ایرانی داره

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,173
    سپاس شده 25,842 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

فیلم زیبایی بود تا حدودای دقیقه ی 20 که اصلا طرف رو نمیشناختم و داشت خوابم میگرفت
    وقتی ادل بیمار شد و فهمیدم این دختر دختر ویکتور هوگو هستش برق گرفت منو انگاری یه فضای دیگه تو داستان برام باز شد و به خودم گفتم نه انگاری فیلمه جالبی است
    سرگذشت عجیبی داشت ادل هوگو عشقی که داشت و به عشقش احترام خاصی قاعل بود و دوست داشت کنارش باشد چون به خاطرش همه چیزش را باخته بود
    دختری نویسنده دختری که پدرش یکی از بزرگترین ها بود. یک چیزی که برام جالب بود فقط اسم ویکتور هوگو تو این فیلم اوردن کافی بود که فیلمزیباتر شود به نظرم هم این فیلم رو دوش اسم ویکتور هوگو چرخید
    وقتی کتابدار به ادل کتاب های ویکتور هوگو بینوایان رو هدیه داد خندم گرفت و کمی هم غمگین شدم
    واقعا سرگذشت عجیبی داشت
    ادل هوگو دختری عاشق دختری نویسنده و دختری زیبا و دختری معصوم

----------------------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.
    تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه
    گروه بین المللی ستاره داوود

---------------

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

نوشته های آدل، که درواقع حرفهای نگفته اش به پینسن بود بسیار زیباست... نوشته هایی سر شار از اصراری سمج برای خواستن و خواسته شدن... دوست داشتن و دوست داشته شدن...
    چقدر این جمله اش رو دوست داشتم : «اگر انتظار عشقی نباشد پس عشقی نیست»...

Shabnam آواتار ها
    وضعیت : Shabnam آنلاین نیست.
    سپاس ها : 100
    سپاس شده 42 در 23 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 12 تاپیک

خيلي فيلم تاثير گذار قشنگي بود همه چيو دوستان گفتن اما منم تاكيد ميكنم كه اولين بار فقط به اين دليل فيلمو ديدم كه سرگذشت دختر ويكتور هوگو بود
    نمايش يه عشق بزرگ و درداور ...عشقي شديد كه ذره ذره وجوده ادلو نابود كرد
    و اينكه عشق هميشه بر عقل پيروزه چون اگه ادل عاقلانه با احساسش برخورد ميكرد هيچ وقت به اينجا نميكشيد و اينكه مهم نيست ادم يه شخص معمولي باشه يا نه به هرحال هميشه تسليم احساساته
    من عاشق نامه هاي ادل بودم و راسخ بودنش براي رسيدن به هدفش

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA آنلاین نیست.
    سپاس ها : 11,414
    سپاس شده 25,940 در 4,667 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

پاسخ : معرفی فیلم Story of Adele H (دختر ویکتور هوگو)

آدل هوگو در بین نویسندگان فرانسوی به آدل دروغ گو مشهوره ... دلیل این لقب تعداد وسیعی نامه است که در اونها تلاش کرده شرایطش رو در کانادا مطلوب جلوه بده.
    من این فیلم رو یکبار به فرانسه و دوبار هم به فارسی دیدم. آخرش هم رفتم یک نسخه انگلیسی پیدا کردم ازش.
    دلیل اصلی علاقه به این فیلم سواری داستان استثنائی و واقعی که داره, بازی خاص ایزابل آجانیه و نوع دروغهائی که کم کم خودش هم اونها رو باور میکنه.
    گاهی اوقات آدم دلش میخواد بشینه و به حال آدل های های گریه کنه. ... از این حس حقارتی که به خودش میده تا به خواسته اش برسه.
    بازی ایزابل آجانی در همه نقشهایی که بازی کرده استثنائی بوده و شاید از همه زیبا تر ملکه مارگو باشه که یکی از فیلمهای تاریخ ساز شد.
    شکی نیست که زیبائی طبیعی و خاص ایزابل آجانی در این فیلمها تاثیر به سزائی داشته است.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

پاسخ : معرفی فیلم Story of Adele H (دختر ویکتور هوگو)

من در پس پرده رنجهایی که آدل هوگو کشید رنج پدر او را میبینم که بسیار دردناک است. ویکتور هوگو با تمام فعالیتهای سیا.سی و رنجی که در تبعید کشید در زندگی خصوصی خود بسیار دردمند بود.
    او در جوانی عاشق دختری به نام آدل فوشر شد و برخلاف مخالفتهای شدید پدر و مادرش با او ازدواج کرد. او عاشقانه همسرش را میپرستید و حتی نام دختر کوچکش را به عشق همسرش آدل گذاشت. اما این تمام ماجرا نبود.
    مسیو چارلز سنت بوو با هوگو كار می كرد و هوگو او را دوست خود می دانست. هوگو به سنت بوو جوان كمك كرد تا در حوزه شعر به تحقیق و تفحص بپردازد. در این مدت سنت بوو به زندگی مادام هوگو رخنه كرد. سنت بوو آدل را پنهانی در كلیسا ملاقات می كرد اما ماهیت ارتباط آنها خسته كننده بود و به نظر می رسید مهم ترین بخش این قرار، فریب دادن هوگو بود.
    رنج و عذاب اخلاقی هوگو در مورد این خیانت، بسیار عظیم بود. درد او غیر قابل توصیف بود. او همان طور كه در ناامیدی دست و پا می زد نوشت: من به این عقیده رسیده ام كه امكان دارد كسی كه مالك تمام عشق من است، دیگر به من علاقه نداشته باشد و به من اهمیت ندهد. مدت زیادی است كه من دیگر شاد نیستم. این اتفاق او را به شدت جریحه دار كرد. هر كس بعد از مطالعه درد روحی او، به این فكر می افتد كه آیا او قادر به فراموش كردن بود؟ و از اینكه توانست آرامش خود را دوباره بدست آورد، متعجب می شود. كلاف زندگی هوگو با آدل، آرام آرام در مقابل چشمانش باز شد و تكه تكه از هم گسیخت و این شاعر و نویسنده ناچار شد كه شادی را كنار ژولیت و ردوئت جستجو كند.
    ویكتور هوگو، وطن پرست و نویسنده بزرگ فرانسوی دو پسر و دو دختر داشت. دختر بزرگ او، لئوپولدین هوگو، در سال 1824 به دنیا آمد و در 19 سالگی به همراه شوهر وفادارش و بچه ای كه هنوز به دنیا نیامده بود در حادثه قایق سواری در رودخانه سن غرق شد. دختر كوچك او آدل هوگو، به بیماری روانی مبتلا شد. بسیاری از مردم از نوشته های ویكتور هوگو، رمان نویس قرن نوزدهم، ‌لذت می برند اما معدود كسانی هستند كه داستان تراژدی دخترش آدل هوگو را بدانند. آدل هوگو در دورانی كه با پدر مشهور خود در جزیره گرنزی در تبعید به سر می برد، عاشق یكی از افسران ارتش نیروی دریایی بریتانیا به نام ستوان آلبرت پینسون شد. اما عشقی كه هیچگاه به سرانجام نرسید. آدل هوگو خاطرات عشق محكوم به شكست خود را طی عمر طولانی خویش بصورت رمز در دفترچه های خاطرات خود نوشت كه اخیرا رمزگشایی شده اند.
    ستوان پینسون و آدل هوگو بسیار به هم علاقه مند بودند اما پدر آدل، ویكتور هوگو مخالف این رابطه بود زیرا پینسون مردی عیاش بی آبرو و قمار باز بود و مبلغ زیادی را بواسطه قمار مقروض بود و برای اینكه طلبكارانش نتوانند او را به زندان بیاندازند به ناچار وارد ارتش شد. او در نامه های عاشقانه اش به آدل قول داده بود كه با او ازدواج كند. ستوان پینسون برای انجام ماموریتی به هالیفاكس منتقل شد. آدل نیز در سال 1863 به دنبال او از خانه فرار كرده و به هالیفاكس در كانادا رفت. مخالفت پدر با رابطه آن دو موجب فرار آدل از خانه شد. او در هالیفاكس به دنبال محل سكونت پینسون می گشت تا بتواند با او تماس بگیرد. آدل در هالیفاكس هویت خویش را پنهان نمود و پانسیونی را از یك زن آمریكایی به نام ساندرز اجاره كرد. وقتی آدل ستوان پینسون را ملاقات كرد و عشق جاودانی خود را به او نشان داد از جانب وی طرد شد. پینسون علاقه آدل را به خودش درك می كرد اما دیگر بین آنها رابطه ای وجود نداشت. او از آدل خواست به خانه و نزد خانواده اش بازگردد اما آدل این كار را نكرد. زمانی كه پدر آدل راضی به ازدواج آنها شد مرد جوان دیگر علاقه ای به او نداشت. آدل در ذهنش از پذیرش این حقیقت سرباز زد و سعی كرد او را به ازدواج با خود ترغیب كند. او هنوز هم وسواس گونه پینسون را تعقیب می كرد. و كارهای او را مخفیانه زیر نظر می گرفت. به طوری كه وقتی متوجه نامزدی پینسون با یكی از دخترهای هالیفاكس شد، نزد پدر آن دختر رفت و ادعا كرد كه نامزد پینسون است و از او بچه ای در راه دارد. او حتی به خانواده اش هم نامه نوشت و به دروغ گفت كه با پینسون ازدواج كرده است. آدل كم كم وقتی متوجه شد عشقش به پینسون یكطرفه است دچار افسردگی و جنون شد.
    ستوان پینسون سپس به باربادوس یكی از جزایر دریای كارائیب منتقل شد و آدل هم در حالیكه بیماری روانی اش در حال شدت یافتن بود به دنبال او به باربادوس رفت و در كوچه و خیابان زندگی می كرد. در آخر زنی بومی به نام مادام با از او مراقبت كرده و به او كمك كرد كه به خانه پدری اش بازگردد. آدل بقیه عمر خود را در پاریس به نوشتن خاطراتش گذراند و درسال 1915 در سن 85 سالگی، در حالیكه بیشتر از پدر و مادر، خواهر و برادرهایش عمر كرده بود از دنیا رفت.
    ویرایش توسط RASHNO : 02-02-2011 در ساعت 02:25

دوباره خواهيم روييد...

14. 2 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)