مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh تحلیل و بررسی بازی Mafia II

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: تحلیل و بررسی بازی Mafia II

ADoLF آواتار ها
    وضعیت : ADoLF آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,447
    سپاس شده 2,143 در 951 پست
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

تحلیل و بررسی بازی Mafia II

این تحلیل تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این نوشته بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوبمیگردد.

مشخصات بازی :

شرکت سازنده بازی :
    2 KCzec

شرکت منتشرکننده بازی : 2 KGames

تاریخ رسمی انتشار بازی : 22 آگوست 2010

سبک بازی : اکشن / ماجراجویی

ژانر :اول شخص

میزان دشواری بازی : متوسط

مدت زمان متوسط برای آشنایی با محیط بازی :حدودا 30 دقیقه

رده بندی سنی : مناسب برای افراد بالا 18 سال

معرفی کارکتر های بازی :

Vito Scaletta

ویتو کارکتر اصلی داستان است و محوریت داستان مربوط به اوست. او فرزند یک خانواده فقیر سیسیلی است که در بحبوحه جنگ جهانی همراه با خانواده اش به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرده است. پدر او کاگر ساده ای بوده که تمام دوران زندگیش یکنواخت سپری شده. ویتو از کودکی با عقده های مالی بزرگ شده و به همین علت در عنفوان جوانی به خاطر دزدی به زندان می افتد
    .

Joe Barbaro

جویی صمیمی ترین و شاید بتوان گفت تنها دوست ویتو است. دوران کودکی او بسیار شبیه به ویتو است و هر دو از خانواده ای ایتالیایی / سیسیلی هستند که به آمریکا مهاجرت کرده اند. او برای امرار معاش، دست به هر کاری میزند و رابطه خوبی هم با زن ها دارد.

Henry Tomasino

هنری کاراکتر متفاوتی در داستان است. بر خلاف جویی و ویتو که هر دو خلافکاران آماتوری بودند، او عضو یک خانواه مافیایی است و خلاف هایش بسیار سنگین تر از مسائل پیش پا افتاده ای مثل دزدی است. در ضمن او دعوت کننده ویتو و جویی به عضویت در خانواده مافیایی است و اوست که باعث و بانی تمام اتفاقات داستان است.

آنان که میفهمند عذاب میکشند
    و آنان که نمیفهمند عذاب میدهند

2. 3 کاربر از پست مفید ADoLF سپاس کرده اند .

3. # ADS

ADoLF آواتار ها
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

پاسخ : تحلیل و بررسی بازی Mafia II

این تحلیل تحت کپی رایت سایت سینماسنتر منتشر شده است لذا هر گونه کپی از این نوشته بدون مجوز نویسنده و سایت سینماسنتر CinemaCenter.ir نقض آشکار قوانین کپی رایت محسوبمیگردد.

مقدمه :

هشت سال گذشت... بله درست است هشت سال از زمان ورود بازی فوق العاده و جنجالی مافیا 1 گذشت. بازی که در زمان خود سر و صدای زیادی در دنیای گیم بر پا کرد و بسیاری از گیم باز ها را مات و مبهوت کرد. دلایل زیادی از جمله، گرافیک عالی، گیم پلی فوق العاده، سبکی متفاوت و... باعث موفقیت این بازی بود. از همان اوایل که طرفداران این بازی حسرت تمام شدن بازی را میخوردند، زمزمه هایی از ساختن نسخه دوم آن شنیده میشد. در طول این چند سال هر ازگاهی یک تریلر یا اطلاعاتی از بازی فاش میشد ولی هیچوقت تاریخ دقیق انتشار بازی مشخص نبود. برای ساخت بازی های بزرگ همیشه وقت زیادی صرف میشود و متخصصان زیادی دور هم جمع میشوند اما هیچگاه برای ساخت یک بازی، هشت سال زمان صرف نشده است. جالب اینجاست که کارگردانان بازی درست وقتی که نوشتن داستان سری اول این بازی را تمام کرده اند، شروع به نوشتن داستان نسخه دوم کرده اند. و میتوان گفت که همه این اتفاقات دست به دست هم داده اند تا شاهکار مافیا 2 ساخته شود.

داستان :

داستان از جایی شروع میشود که ویتو به همراه خانواده اش به وسیله کشتی از سیسیل وارد آمریکا، شهر امپایر (همان نیویورک) میشود. دوران کودکی ویتو با صدای خودش بازگو میشود. دورانی که شبیه به زندگی اکثر مهاجران دیگر سیسیلی است. پدری کارگر، وضعیت اقتصادی افتضاح و... آن ها کسانی هستند که برای داشتن زندگی آرام به آمریکا مهاجرت کرده اند اما با قرار گرفتن در شهری که قانون گزارانش سران خانواده های مافیایی هستند و پلیس هایش غرق در رشوه و فساد، فراهم کردن چنین زندگی کاری بسیار دشواراست. با وجود این شرایط داشتن یکی زندگی آرام به سادگی میسر نمیشود و برای امرار معاش باید دست به هر کاری زد. هنگامی که ویتو پسر جوانی شده بود، به همراه دوست همیشگیش جویی، شروع به رد شدن از مرزهای قانون کردند. با دزدی های کوچک سعی در بهتر شدن زندگیشان کردند. ولی همیشه همه چیز آنطور که آدم دوست دارد پیش نمیرود... در هنگام دزدی از یک طلا فروشی، ویتو دستگیر شد ولی جویی توانست با طلا ها فرار کند. ویتو به جنگ فرستاده شد. آن هم در سرزمین مادریش "سیسیل". در جنگ با اینکه رشادت های زیادی از خودش نشان داد ولی توانست جان سالم به در ببرد و به پیش خانواده اش برگردد.پس از برگشت به شهر متوجه شد که جویی برای خودش زندگی آرامی فراهم کرده است و توانسته گلیم خود را از آب بیرون بکشد. ویتو قصد داشت بنا به نصیحت مادرش دور جویی را خط بکشد و دنبال یک کار بدون خلاف باشد. اما با بدهی که خواهرش به بار آورده بود، جز خلافکاری نمیتوانست پول مورد نیازش را فراهم کند. ویتو دوباره همانند سال های قبل، با جویی شروع کرد به انجام دادن خلاف های متعدد از جمله دزدی ماشین، دستبرد به مغاز ها، فروش غیر مجاز سیگار و... اما جالب اینجاست که دوباره به دست قانون افتاد و به زندان انداخته شد. در زندان هم استعداد های خود را نشان داد و با مبارزه هایی که انجام میداد،زندانیان دیگر روی برد او شرط بندی میکردند و با سودی که برای خود و دیگر زندانیان فراهم کرد، توانست اسمی برای خودش دست وپا کند. در زندان با پیرمردی خلافکار به نام لئو گالانته آشنا شد که او در موفقیت های ویتو نقش بسیار مهمی داشت و به نوعی برای ویتو شبیه به پدر بود. ویتو پس از بیرون آمدن از زندان به همراه جویی و هنری انواع و اقسام خلاف ها را انجام دادند. ویتو بعد از اینکه ثابت کرد میتواند خلافکار خوبی باشد، با کمک هنری به عضویت یکی از گروه های مافیایی درامد. بلاخره زندگی به طرف ویتو روی برگردانده بود. او توانسته بود بدهی خواهرش را بپردازد، ماشین بخرد، خانه بخرد و از یک جوان دهاتی، خود را به یک مرد با شخصیت تبدیل کند. هر چقدر که زمان میگذشت، ویتو بیشتر مورد اعتماد سران خانواده قرار میگرفت. اما معضلی به نام خیانت که همیشه در خانواده های مافیایی وجود دارد، ویتو را بر سر دو راهی گذاشت. او دستور داشت تا یکی دیگر از سران خانواده را به خاطر خیانت بکشد. هنگامی که ویتو برای کشتن لئو گالانته به خانه او رفت، یاد تمام خوبی های دوست قدیمیش افتاد و نتوانست او را بکشد. اما موضوع دیگری که ویتو را عصبانی کرد، فهمیدن اطلاعاتی درباره پدرش بود، اینکه پدرش فقط یک کارگر ساده نبوده و به قتل رسیده است. حال داستان به جاهای باریک نزدیک و نزدیک تر میشد. خانواده به خاطر اینکه ویتو طرف لئو را گرفته است جویی را بر ضد او ترغیب کرد، هنری هم به دست گروه های مافیایی چینی کشته شد و منجر شد تا ویتو به همراه جویی در یکی از خونبارترین مراحل، تمام افراد این خانواده را قتل عام کند. درست است که جویی فکر میکرد ویتو به او خیانت کرده است ولی هر چقدر هم موضوع وخیم باشد، جویی یادش نمیرفت که ویتو اسم او را به پلیس ها لو نداده است و به نوعی میتوان گفت دلیل حضور جویی، ویتو است. ویتو با کمک جویی و لئو گالانته تصمیم میگیرد انتقام خون پدرش را بگیرد. در اخرین مرحله از بازی، ویتو به همراه جویی موفق میشوند سردسته خانواده را بکشند... لئو گالانته که حالا تنها فرد قردتمند خانواده است ویتو را با خود میبرد و جویی را سر به نیست میکند. و ادامه داستان نامعلوم میماند و به نوعی میتوان گفت که طرفداران این بازی را برای نسخه سوم این بازی، در افکار خود رها گذاشته است. تا حالا که خبری مبنی بر انتشار نسخه سوم این بازی منتظر نشده است ولی به نظر میرسد که نسخه سومی هم در راه است... شاید هشت سال دیگر...
    شاید بتوان گفت به این دلیل که بیش از هر چیزی روی داستان بازی کار شده است، از داستان نمیتوان ایرادی گرفت. سرگذشت ویتو به زیبایی نوشته شده است و بازی کننده به راحتی با داستان ارتباط برقرار میکند. به زندان افتادن ویتو، آشنایی با لیو گالانته، همکاری با جویی و هنری، و در آخر گرفتن انتقام خون پدر ویتو و حتی هنری و کشتن خیانتکاران و باز گذاشتن آخر داستان از ویژگی های بازی است.

نمره : 9 از 10

گیم پلی :

برای بررسی گیم پلی این بازی باید خاطر نشان کنم که به هیچ وجه این بازی را با (Open Word) های دیگر مقایسه نکنید. قسمت مبارزه های تن به تن داستان خیلی خیلی بهتر شده است. در بازی شما میتوانید یک مشت سنگین و یک مشت معمولی بزنید و همچنین میتوانید گارد بگیرید تا از ضربات دیگران جا خالی بدهید. اسلحه های بیشتری به بازی اضافه شده است و تنوع در انتخاب آن ها یکی از مزیت های اصلی این بازی است. ولی نکته تعجب برانگیز این است که شما میتوانید 3 کلت، 3 شاتگان و 3 مسلسل با خود حمل کنید. همانطور که در نسخه اول این بازی دیده بودیم، نمیشد بیش از دو اسلحه سنگین حمل کرد، اما در این بازی اینطور نیست و هر چند اسلحه که بخواهید میتوانید با خود حمل کنید که در درگیری ها به هیچ وجه با کمبود مهمات مواجه نخواهید شد واین باعث میشود که بازی آسان تر شود. قبل از ورود بازی به بازار، تعریف های بسیار زیادی در رابطه با قسمت تیراندازی بازی شده بود. تیراندازی بازی بسیار پیشرفت داشته است و با توجه به اینکه اسلحه ها اتوماتیک/نیمه اتوماتیک هستند، تیراندازی با آن ها بسیار لذت بخش شده است. قسمت سنگرگیری بازی فوق العاده شده است. به نوعی که شما هر کجا که باشید میتوانید سنگر بگیرید. ولی این قسمت کمی بازی را آسان کرده است. به طوری که شما به راحتی میتوانید پشت هر چیزی سنگر بگیرید و به محض اینکه دشمن در حال خشاب گذاری است، کارش را یکسره کنید. قسمت رانندگی بازی هم که میتوان گفت سوگلی گیم پلی است، خیره کننده شده استو در حد قابل قبولی سخت است. کنترل کامل، تاثیر گذاری شرایط جوی در رانندگی، و... از نکات قابل توجه رانندگی داستان است. وشما میتوانید با بازکردن قفل ماشین، یا شکستن شیشه داخل ماشین شوید. و از آنجایی که بیشتر زمان بازی را در حال رانندگی هستید، پس این را در نظر داشته باشید که بر خلاف نسخه اول بازی، جابه جایی در شهر اصلا خسته کننده به نظر نمیرسد. ولی هنوز محدودیت سرعت در هنگام رانندگی گریبانگیر شما میشود ولی خب، چه کسی فقط با 40 کیلومتر در ساعت رانندگی میکند؟!!!!
    Loading های موجود در بازی بسیار جالب طراحی شده اند . به طوری که در هر یک از این لودینگ ها شما شاهد نکاتی آموزشی و همین طور جملاتی از Tom Angelo هستیم .اختیارات بسیا زیادی نسبت به نسخه اول به بازی اضافه شده است. شما میتوانید لباس بخرید، به بار بروید، دزدی کنید! و... هنگامی که پلیس شما را متوقف میکند، 3 راه دارید، فرار کنید، رشوه بدهید، و یا دستگیر شوید. برای فرار کردن به اندازه خلاف شما، دایره ای در نقشه نمایان میشود که اگر توانستید از شعاع این دایره خارج شوید، از دست پلیس هم خلاص میشوید. برای رشوه دادن هم میتوانید 50 دلار ناقابل به پلیس بدهید تا بیخیال شما شود. برایدستگیر شدن هم هر روشی که خودتان دوست دارید، امتحان کنید!
    با وجود همه امکاناتی که در گیم پلی وجود دارد، از جمله بنزین زدن، تماشا کردن تلویزیون، زنگ زدن با پلیس و... ولی گیم پلی یک مشکل بزرگ دارد. اینکه مراحل بازی خیلی کم است و خیلی زود تمام میشود. بازی 15 کپچر بیشتر ندارد و یک گیمر میتواند بازی را در عرض چند روز تمام کند.

نمره : 8 از 10

گرافیگ :

بیشترین قسمتی که بازی روی آن مانور داده است، قسمت گرافیک بازیست. البته هنگامی که نسخه دمو بازی وارد اینترنت شد، همه طرفداران بازی را شکه کرد. زیرا پر از باگ های گرافیکی بود. اما هنگامی که نسخه اصلی بازی وارد بازار شد، اولین چیزی که چشم های بازی کننده ها را خیره کرد، همین گرافیک بازی بود. ماشین ها فوق العاده طراحی شده اند و به راستی میتوان گفت بدون نقص!
    شهر امپایر سیتی که از روی شهر نیویورک طراحی شده است، با دقیق ترین جزئیات ممکن طراحی شده است. به کوچکترین نکات هم توجه شده است و به نظر من برگ برنده بازی، گرافیک آن است. شاید عده ای از بازی کنندگان، نظر دیگری داشته باشند و به گرافیک بازی ایراداتی بگیرند، ولی به نظر من گرافیک بازی فوق العاده است. تلاش های زیادی مبنی بر طبیعی جلوه دادن انفجارها شده است و میتوان گفت که سازندگان بازی به نتیجه دلخواه خود رسیده اند. دیگر موردی که روی آن زیاد کار شده است، چهره مردم و کارکتران بازی است. به طوری که چهره هیچکس در بازی شبیه به دیگری نیست و حتی مردم در خیابان هم با یکدیگر تفاوت دارند. اسلحه های بازی هم خیلی ظریف طراحی شده اند تا خاطرات باگ های سری اول بازی را در رابطه با اسلحه ها جبران کنند.
    گرافیک بازی شاید بتوان گفت هم به نوعی نقطه قوت بازی است، هم به نوعی نقطه ضعف بازی. جزئیات دقیق شهر، خودروها، اسلحه ها و حتی تغییر فصل ها و... از طرفی باگ های زیاد بازی، همدیگر را خنثی میکنند.

نمره : 7.5 از 10

صدا گذاری و موزیک :

صداگذاري بازي هم مانند داستان بي نقص است. همه صداها مخصوص به خودشان است و شاهد صداهاي اضافه نیستیم، از صداي اشيا گرفته تا صداگذاري شخصيت ها و موسيقي بي نظير بازي، صدا گزاری محیط را میتوان در یک جمله وصف کرد، صدا گزاری محیط بي نقص است! همه اجسام صدايي مخصوص به خود دارند، از تصادف های ماشین ها با یکدیگر گرفته تا صداي شلیک گلوله. همه چيز سر جاي خودش استفاده شده است و مشكلي در اين مورد يافت نميشود. موسیقی های داخل خودرو که از رایو پخش میشود، احساس رانندگی در دهه 50 را به بازی کننده میدهد. موزیک های کلاسیک همراه بااخباری از جنگ جهانی دوم بسیار لذت بخش است.
    موسیقی های رادیو، موزیک متن عالی، صدای شلیک گلوله ها، تصادف ها همه و همه نوید کیفیت صوتی بازی را میدهند.

نمره : 9.5 از 10

نتیجه گیری :

Mafia II توانسته استاز هر لحاظی نمره قابل قبولی بگیرد و نظر بسیاری از منتقدان را به خود جلب کند. همچنین Mafia II جزو معدود بازی هایی است که توانسته است قرن 20 میلادی به خصوصی دهه 40 و50 را به خوبی به تصویر بکشد. روند بازی به طوری است که شما به هیچ وجه از بازی خسته نمیشوید و میتوانید 15 کپچر بازی را یکی پس از دیگری با لذت بگذرانید. بازی نسبت به نسخه اول خود پیشرفت های چشم گیری را داشته است و میتوان آن را جزو یکی از بهترین بازی های چند سال اخیر نامید. در آخر اگر نمیخواهید تا لذت گانگستر بازی در دهه 40 و 50 را از دست بدهید ، حتما Mafia II را تجربه کنید...

نمره کلی بازی : 9 از 10

با تشکر از مهناز خانم ( RASHNO ) که ویراستاری این متن رو به عهده داشتند و همچنین سعید عزیز (.:Foxman:. ) که بنر ها را طراحی کردند .

ویرایش توسط ADoLF : 02-02-2011 در ساعت 16:57

5. 4 کاربر از پست مفید ADoLF سپاس کرده اند .

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,366
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

من احساس میکنم اینجا پست دادم...اما نیست....بعد نه پستم توش چیز بدی بود نه اینکه اگرم 1 در میلیون پاک کردینش به من اخطاری ندادین یا هیج جایی دلیل بر اینکه پستم پاک شده نیست...البته نظریه سوم هم هست توهم مضاعف زدم که پست زدم
    به نظر من بازی مافیا 2 از همه جهات خیلی عالی بود....فقط تو کارهای که باید انجام میدادیم کم بود...خیلی زود به روند اصلیه داستانم تموم شد....بعد اصلا کارهای فرعی نداشت.....کارهایی که جذاب بکنه بازیو....مافیا 1 برا من پر از خاطره هو هیجان بود....مافیا 1 خیلی عالی بود بنظرم....مخصوصا اون مسابقه ماشینش.....ااااه خدای من...راستی هیچ میدونیستید کسی که تو مافیا 1 شما رو تو سن پیری میکشه همین بازیگرای مافیا 2 هه؟واقعا فوق العادست موضعش....اما باز من 1 رو قبول بیشتر دارم

7. کاربر روبرو از پست مفید Anti Trust سپاس کرده است .

ADoLF آواتار ها
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

Mafia در زمانی اومد که هیچ کس لذت واقعی یک بازی گانگستری رو تا حالا نداشت !
    لذت آدم کشی به معنای واقعی .. لذت خیانت .. لذت دهه 30 ، 40 و لذت های بی پایان یک بازی ...
    شاهکاری وارد دنیای گیم شد که هنوز هم بعد از گذشت 8 ، 9 سال ، خاطراتش برای طرفدارانش زندست .
    اما Mafia II ...
    علت اینکه آخر بازی Mafia به بازی Mafia II ربط داره اینه که سازندگان بازی ، درست بعد از نوشتن داستان بازی Mafia ، شروع به نوشتن داستان بازی Mafia II کردند .
    در تحلیل ، تقریبا همه ی نکات خوب و بد بازی رو از نظر خودم نوشتم ...
    معایب اصلی گیم پلی این بود که هم بازی خیلی کوتاه بود و هم خیلی راحت !
    من خودم توی مرحله ای رو 2 بار نرفتم و همه مراحل رو به خاطر اینکه آسون بود ، پشت سر هم تموم کردم .
    ولی خوب محسان بازی خیلی بیشتر از معایب بازی بود .

پی نوشت :
    فکر کنم که نظریه سوم شما درست باشه
    چون من که خودم هیچ ردی از پست شما اینجا ندیدم !

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,366
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

من این بازی رو رد نکردم عزیزم.....معلومه...با نمرات بالایی که این بازی گرفته نشان از کیفیت بالای این بازیه....اما در مقایسه با مافیا 1.....من نمیتونم بگم از اون بهتر بود....همونطور که هم من و هم تو گفتی خیلی اسون بود و کم.....بازی فرعییم توش نبود.....
    وایه همینGTA ....اخرین بازیش که اومد به بازار رو هم از بقیه GTa ها برتر میدونم...هم از نظر تو این نوع سبک بازی ها که میشه گفت ازادی کامل داری واسه بازی کردن.....مافیا 2 میشه گفت قابل قبول بود....عالی نبود.....میتونست بهتر باشه...اونم خیلی بهتر.....چون بعد چند سال صبر واسه شماره 2.....برای کسانی که واقعا مشتاقانه صبر کردن که 2 بیاد بازر.....اون انتظاراتو واسه کسانی که عشق مافیا 1 بودن ببراورده نکرد......

پ.ن:
    منم باورم شد توهمی بیش نبود

ADoLF آواتار ها
    یاد شده
    در 5 پست
    تگ شده
    در 486 تاپیک

اصلا شما نمرات بازی رو فراموش کن !
    این نمرات نتیجه بررسی سایت هایی هست که ممکنه کل عقیدشون با من و تو فرق داشته باشه .. نظر خود شخض مهم هست .
    در مقایسه Mafia با Mafia II ، شما فقط به کوتاه بودن و آسون بودن بازی اشاره کردید .
    ولی این همه برتری Mafia II چی پس ؟
    گرافیک این دو بازی اصلا با هم قابل مقایسه نبود .. درسته که Mafia در زمان خودش گرافیگ خوبی داشت اما Mafia II در زمان خودش گرافیک فوق العاده ای داشت .
    صدا گذاری بازی عالی بود .. واقعا عالی بود . هیچ بازی تا کنون به موفقیت صدا گذاری Mafia II نرسیده .
    رانندگی این نسخه نسبت به نسخه قبل از هر نظر بهتر بود .
    و ...
    شما که خودت این بازی رو کردی ، پس از همه ی این برتری ها اطلاع داری ولی فقط تعداد مراحل و راحت بودن بازی کمی جای کار داشت .
    Mafia II هم نسبت به نسخه قبلی که 100 % و همچنین نسبت به Open Word های دیگه دسته کمی توی آزادی عمل نداره !
    سری بازی های GTA دیگه منسوخ شده ! سری GTA الان دیگه با اومدن Open Word هایی مثل Red Dead Redemption دیگه حرفی واسه گفتن نداره .
    در کل باز هم نظرات متفاوت است ولی برای من که خودم هنوزهم که هنوزه Mafia رو ، همون Mafia اورجینال که دوبله نداشت رو بعد از این همه سال روی سیستمم دارم ، Mafia II انتظارات من رو بر آورده کرد .

habibmp3 آواتار ها
    وضعیت : habibmp3 آنلاین نیست.
    سپاس ها : 251
    سپاس شده 525 در 227 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 146 تاپیک

نقد خوبی بود ... ممنون ...
    اول بگم که قسمت اول مافیا هنوزم که هنوزه با این همه بازی فوق العاده ای که انجام دادم یکی از بهترین بازی های تاریخه ... بدون تعارف و تعصب میگم! مافیا چه از لحاظ داستان و چه گیم پلی و شخصیت پردازی و ... زمان خودش حرف اول رو میزد و هنوزم تو بسیاری موارد از جمله داستان و شخصیت ها حرف زیادی برا گفتن داره ... من خیلی حرف رو قسمت اوا دارم ولی میپردازم به قسمت دوم!
    خودم از فن های سرسخت مافیا دو هستم و از معدود بازی هایی بوده که 4-5 بار تمومش کردم و لذت و اعتیادی که برام داشت تو کمتر بازی دیده بودم ... بازی از لحاظ داستان و شخصیت پردازی و گرافیک و ... که شما هم اشاره کردین در حد بسیار اعلایی قرار داشت ولی نقطه ضعف این بازی به نظر من کارگردانی ضعیف بازی بود! بله .. ضعیف ...
    با این داستان خوب میشد بسیار از قسمت ها رو خیلی سخت تر و معقول تر نشون داد ... با اینکه داستانش از فیلم هایی مثل Goodfellas و Pulp Fiction بهره برده بود و نقطه قوتی برای بازی بود ولی کارگردان بازی نتونسته بود اونا رو معقول و منطقی نشون بده ... مثل صحنه ای که جو در حالت مستی اون یارو کافه داره رو اشتباهی میکشه و برای خلاصی از جنازش اون رو صندوق عقب ماسین میندازن تا از دستش خلاص شن! حالا یکی نیست بگه اون همه آدمی که تو بازی کشته میشن چه بر سر جنازه هاشون میاد!
    و یا مرحله زندان که تنوع کمی داشت و مثل این بود که داری یه قسمت پریزون بریک نگاه میکنی! فقط Boss های تکراری ...
    و یا استفاده نادرست از اسلحه ها ... تو همون اوایل بازی باید برین یه اسلحه تیربار (که اسمش رو یادم نیست!) از مغازه اسلحه فروشی بگیرین ولی استفاده خوبی از اسلحه نمیشه و کاری که با اون انجام دادین رو میشد با اسلحه های معمول هم انجام داد ..
    در کل مافیا 2 بازی کم نظیری بود که به نظرم کارگردانی ضعیف بازی در بسیاری از قسمت های ضربه زد به بازی ولی نکات بسیار مثبتی بازی داره که ضعف به این بزرگی رو میتونه بپوشونه! و این خیلی مهمه ...

Samico آواتار ها
    وضعیت : Samico آنلاین نیست.
    سپاس ها : 0
    سپاس شده 0 در 0 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 0 تاپیک

سلام..من پیامم قدیمی میشه قطعا ولی چون تازه بازیو بازی کردم دیگه کاریش نمیشه کرد.کاش جوابمو بدید ولی.. من الان چپتر پونزده مافیا دو یعنی کشتن فالکون رو انجام دادمو بثولی بازی تموم شد.. اما اگر استاپ میکردید رو بازی ی گزینه بنام گیم استاتیکس بود میزد چندنفرو کشتی چندبار مردی و..... این لیست دقت میکردید اولش زده game progras ... میدونید دیگه..یعنی چقدر از بازی گذشته.. ببینید همون تو مرحله پونزده تو قسمت game progras زده ۷۱ درصد!! یعنی یک سوم بازی مونده هنوز.. حالا چجوریه خداداند.. و وقتی تو منوی اول بازی غیر داستان اصلی چندتا تب داره..یکیش زده ماجراجویی جویی. ک توش میری با جویی باید بازی کنی.. یکیش جیمیه... برای جیمی رو یجا زده بود ماموریتارو تموم کنید تا story ادامه پیدا کنه..استوری هم همون داستان اصلیه دیگه..حالا من فککنم اینارم برم یجورایی بقیه بازی بیاد..اخه زده ۷۱ درصد...وکرنه میزد صددرصد...ازطرفی بازیش نیاز نبود انقدر مبهم و مزخرف و کوتاه تموم شه؟؟ من سه روزه تمومش کردم و تعجب کردم واقعا... ولی این برام هنوز جای سواله.. فک نمیکنم تموم شده باشه تو چپتر پونزده..لااقل تموم میشد اون ویتو میتونست صحبت کنه رو داستان و پایان داستانو بقولی اعلام کنه ک اینجور شد قصه ما..ن اینکه یهو زارت بدون هیچ توضیحی تموم شه بازی... واقعا این جای نقد زیاد داره ب نظرم... بازی کلا یذره بود.. حالا بگو گرافیکش هیولابود فلان بود... وقتی چندروزه تمومه همهچیش زیر سوال میره خوب

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع