سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh بحث و بررسی فیلم Taxi Driver در سینمای هفته

CinemaCenter Navigation Bar & SlideShow

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت  طراحی دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه 

هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته , طراحی وب سایت , سئو سازی , کابل هلوکیبل , اعلام حریق , پیاده سازی دیتاسنتر

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28

موضوع: بحث و بررسی فیلم Taxi Driver در سینمای هفته

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,229 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

جعبه مدال ها

بحث و بررسی فیلم Taxi Driver در سینمای هفته

نام: taxi.jpg نمایش: 873 اندازه: 21.0 کیلو بایت

Taxi Driver
    محصول 1976 آمریکا

Director: Martin Scorsese
    Writer: Paul Schrader

Robert De Niro
    Jodie Foster
    Albert Brooks
    Cybill Shepherd
    دوستان عزیز لطفا به قوانین انجمن احترام بگذارید.

در این تاپیک فقط برداشت و نظر شخصی خود در مورد فیلم مورد بحث را آورده و از نقل قول از سایت های دیگر و نیز بحث های جانبی خودداری کنید.
    بحث و بررسی فیلم Taxi Driverاز هم اکنون تا ساعت 12 شب شنبه ادامه خواهد داشت.

باتشکر... مدیر بخش

2. 6 کاربر از پست مفید Parnian سپاس کرده اند .

3. # ADS

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,330
    سپاس شده 7,918 در 2,129 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

جعبه مدال ها

پاسخ : بحث و بررسی فیلم Taxi Driver در سینمای هفته

من عاشق این فیلم هستم...بهتر بگم...من دیوونه رابرت دونیرویم....سلطان بازیگری....کسی که در مراسم امسال گلدن گلاپ همگان دیدم که وقتی مت دیمن با اون بیان زیباش دنیرو رو توصیف کرد وقتی دنیرو از صندلی بلند شد و روی سنت رفت چطور همه بزرگان سینما در ان سالن شروع به تشویق و اشک شوق برای او ریختند...
    این فیلم از هر نظر عالیه....

اول بهتره یک معرفی از کل فیلم براتون انجام بدم....

کارگردان: مارتین اسکورسیزی
    تهیه‌کننده: جولیا فیلیپس
    مایکل فیلیپس
    نویسنده: پل شرادر
    بازیگران: رابرت دنیرو
    جودی فاستر
    هاروی کیتل
    سیبل شفرد
    پیتر بویل
    آلبرت بروکس
    موسیقی: برنارد هرمن
    فیلم‌برداری: مایکل چاپمن
    تدوین: تام رالف
    ملوین شاپیرو
    توزیع‌کننده: کلمبیا پیکچرز
    مدت زمان: ۱۱۳ دقیقه
    زبان: انگلیسی
    بودجه: ۱٫۳ میلیون دلار

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,330
    سپاس شده 7,918 در 2,129 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

جعبه مدال ها

Taxi Driver راننده تاکسی:

راننده تاکسی نام فیلمی مشهور محصول آمریکا به کارگردانی مارتین اسکورسیزیه به سال ۱۹۷۶ استودیو کلمبیا است...

این فیلم به عنوان یکی از مهم‌ترین و جنجال‌برانگیزترین فیلم‌های تاریخ سینما شناخته می‌شود بچه ها. اگرچه این فیلم نامزد ۴ جایزه اسکار (بهترین فیلم، بهترین هنرپیشه مرد برای رابرت دنیرو، بهترین هنرپیشه مکمل زن برای جودی فاستر و بهترین موسیقی فیلم) شد ولی نتونست هیچکدوم را تصاحب کنه. درعوض با درخشیدن در فستیوال فیلم کن که معتبرترین جشنواره سینمایی جهان محسوب می‌شد، توانست جایزه نخل طلا این جشنواره را از آن خود کند. این موفقیت نام اسکورسیزی را بر سر زبان ها انداخت...اسکور سیزی...مردی که اگه نبود شاید دنیرو به این حد معروف نمیشد...بازم میگم...شاید...
    با وجود نامزد شدن رابرت دنیرو به خاطر بازی در نقش تراویس بیکل ۲۶ ساله برای دریافت اسکار، داستین هافمن به خاطر فیلم کریمر علیه کریمر این جایزه را دریافت کرد. به‌علاوه بازی جودی فاستر ۱۲ در نقش روسپی خردسال در این فیلم باعث شهرت پیدا کردن او شد. اجرایی که برای او برنده جایزه بهترین بازیگر نوپای بفتا ( آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا) را نیز به ارمغان آورد. البته حضور کودکی خردسال (جودیِ ۱۲ ساله) در فیلمی با صحنه‌های خشن و غیراخلاقی حواشی و انتقاداتی را نیز برای فیلم بوجود آورد...

دونظر متفاوت راجع به پایان فیلم وجود دارد. نظر اول مبتنی بر این است که قسمت پایانی فیلم که ممکن است رویای هنگام مرگ تراویس باشد در واقع نشانی از رستگاری اوست. نظر دیگر مبتنی بر این است که نه تنها پایان فیلم رویا نیست بلکه اشاره‌ای کنایه آمیز به بازی سرنوشت است. تراویس در حالی به عنوان قهرمان توسط رسانه ها مورد تشویق قرار می‌گیرد که اگر کمی در تلاش اولیه خود موفق‌تر می‌بود به عنوان قاتل روانی سناتور شناخته می‌شد. به همین صورت کسی به عنوان شهروند نمونه معرفی می‌شود که تمایلات تندرو و خشونت طلبانه دارد.

مارتین اسکورسیزی، کارگردان فیلم، امکان رویای تراویس بودن پایان فیلم را ردنکرده است. منتها او اشاره می‌کند که جلب شدن توجه تراویس به شیی نامشخص در صحنه پایانی فیلم نشانی از امکان بازگشت او به تمایلات خشونت طلبانه او دارد. او تراویس را به بمبی ساعتی که هر لحظه امکان انفجارش وجود دارد تشبیه می‌کند به این معنا که او در پایان فیلم درمان نشده است و احتمالا دفعه بعدی یک قهرمان نخواهد بود.

من به شخصه این فیلم رو تحسین میکنم....و هر بار این فیلمو میبینم بازم این فیلم با بازی هنر مندانه رابرت دنیرو(غول بازیگری سینمای آمریکا) ازش خسته نمیشم....هیچ وقت اون سکانس یادم نمیره...جایی که یکی از بهترین و بیاد ماندنی ترین سکانس های عالم سینما لحظه ایست که دنیرو اسلحه اش را به طرف دوربین می گیره و با دوبله بسیار زیبای آقای خسرو خسرو شاهی که به نظر من از اصلی هم قشنگ تر شده است می گوید : تو با من حرف زدی ؟ تو با من بودی ؟ پس با کدوم حروم زاده ای بودی؟

6. کاربر روبرو از پست مفید Anti Trust سپاس کرده است .

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,225
    سپاس شده 6,213 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

جعبه مدال ها

تاکسی درایور داستان جوانیست که خودش هم نمیداند از دنیا چه میخواهد. او مشکلی دارد که نمیتواند شبها بخوابد. با زنها رابطه ندارد و نیازهای خود در رابطه با زنها را با دیدن فیلمهای غیر اخلاقی برطرف میکند.
    سعی میکند با دختری رابطه برقرار کند اما این رابطه با مشکل مواجه میشود زیرا او دختر را با رفتار نادرست ازرده میکند.
    بعد از آن چنان سرخورده میشود که تصمیم میگیرد از جامعه انتقام بگیرد. او حتی نمیداند که میخواهد چه کسی را آماج حمله خود قرار دهد... بارها و بارها تصمیم میگیرد مردی که نماینده ریاست جمهوریست را به انتقام از دختری که او را پس زده است بکشد. زیرا حس میکند آن مرد برای دختر مهم است.
    در نهایت در حمایت از یک روسپی دوازده ساله دست به قتل و جنایت میزند.
    درباره پایان داستان مطمئن نیستیم و پایانی مبهم پیش رو داریم اما به هر حال او چه در رویا و خیالات و چه در واقعیت تبدیل به یک قهرمان شده است.
    در تمام مدت فیلم چنان جذب بازی رابرت دنیرو شده بودم که بعضی از صحنه های فیلم رو چند بار تماشا کردم و از بازی زیبای او لذت بردم.

دوباره خواهيم روييد...

8. کاربر روبرو از پست مفید RASHNO سپاس کرده است .

Everybody Lies
    Amélie آواتار ها
    وضعیت : Amélie آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,781
    سپاس شده 1,501 در 597 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 413 تاپیک

جعبه مدال ها

وقتی این فیلمو برای بار دوم دیدم با شروع تیتراژ فیلم و نشون دادن چهره ی تراویس و نور قرمزی که روی صورتش قرار داره یاد آخر فیلم و صورت خونیش افتادم.با دیدن نورهای قرمز و فضاهای شهری که اکثرا تمی قرمز دارند میشه متوجه شد که با چه نوع فیلمی طرفیم.فیلم با معرفی تراویس شروع می شود و متوجه میشیم که تراویس جوانی 26 سالست که در جنگ ویتنام شرکت داشته و دچار مشکلات بی خوابیست به خاطر همین هم به رانندگی در شب شهری روی می آورد که هر چه تراویس بیشتر در آن رانندگی می کند بیشتر متوجه آلودگی آن شده و کم کم باعث عوض شدنش می شود.
    بعد از معرفی تراویس به آپارتمانش می رویم و او را در حالیکه مشغول نوشتن است می بینم تراویس نوشته اش را با سپاسگذاری برای بارونی که دیشب شهر را شستشو کرده آغاز می کند "برای بارون متشکر که به ما کمک کرد این پیاده رو ها رو تمیز کنیم" مفهوم بارون و به خصوص تمیز کردن بارها در فیلم تکرار می شود چه به صورت سمبلیک مثل اونجایی که تراویس بعد از یک شب کار در شهر برای بازگشت از زیر آبی فشار قوی رد می شود تا کثیفی های شهر رو پاک کند و چه به صورت دیالوگ از زبان تراویس "یه روزی یه بارون واقعی کثافت های توی خیابون رو می شوره" "هر شب باید کثیفی ها رو پاک کنم حتی اگر خون! باشد" و یا حتی وقتی سناتور را سوار می کند و سناتور به او می گوید که چه پیشنهادی دارد و او در جواب سناتور می گوید "فکر کنم که یکی باید این شهر رو بگیره و بندازه تو چاه توالت و سیفون رو هم بکشه" کاملا مفهوم کثیفی و تنفری که تراویس نسبت به آن دارد مشخص است.

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,206
    سپاس شده 25,636 در 4,555 پست
    یاد شده
    در 57 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

جعبه مدال ها

حقیقتش این فیلم آدم رو درگیر نمی کنه.
    با این که فیلم مشخصی در تاریخ سینما محسوب میشه و بازی ها هم همه جذاب هستند.
    اما خشونتی در فیلم جاریسه که من بیشتر از یکبار نتونستم ببینمش.
    ماجرا ظاهرا از یک اتفاق واقعی الهام گرفته. اما اون چه که در ذهن تراویس میگذره رو هیچ وقت نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم.
    نکته مهم تر اینه که تقریبا در بخش درصد زیادی از همکاری های دنیرو و اسکورسیزی شخصیتهای عصبی و در حال انفجار به تصویر کشیده میشن که حتی اگه این نقشها رو دنیرو هم بازی نکرده باشه, اما دور و برش چنین آدمهائی حضور دارند.
    در دو فیلم رفقای خوب و کازینو دقیقا این کار رو جو پشی به عهده داره.

با این وجود اتفاقاتی که در فیلم می افته جای تامل داره و البته هدفی که در پایان شکل میگیره (نجات یک دختر از فساد) هدف زیبایست.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

11. 2 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

چيزي كه مرا نكشد قويترم ميسازد...
    RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,225
    سپاس شده 6,213 در 2,017 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

جعبه مدال ها

البته در مورد هنرپیشه 12 ساله فیلم باید بگم که اگر اون هنگام ساخت فیلم واقعا 12 سالش بوده کارگردان رو سرزنش میکنم و کارش رو اصلا نمی پسندم. خیلی زشت و غیر انسانیه این کار.

دوباره خواهيم روييد...

13. 2 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,060
    سپاس شده 25,647 در 7,116 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

جعبه مدال ها

وقتی فیلمی میبینیم وقتی اسمی تو هالیوود هست وقتی میخوایم دنبال فیلم بگردیم
    همیشه مردم چندتا اسم میبرن که توشون این دوتا 100 در 100 هستش مارتین اسکورسیزی و رابرت دنیرو
    مسلما بهترین فیلم این دو که رابطه طولانی با هم دارند و 1یا 2 سال دیگه هم با هم یک فیلمه دیگر رو تجربه خواهند کرد راننده تاکسی هستش و کاراکتر تراویس بیکل
    بازیه بینظیر رابرت دنیرو تو این فیلم حرف نداره واقعا میشه گفت بدون استثنا یکی از بهترین کاراکترهایی که تاحالا دیدم تراویس بیکل بوده قیافه ی کچل و دوست داشتنی رابرت دنیرو و بازی بینظیر او به بیکل حال و هوای خاصی داده بود کارگردانی و نویسندگی این فیلم نیز طبق معمول تمام قیلم های اسکورسیزی گنگ و معنا دار هستشو باید تقریبا خودت حدس بزنی در پایان فیلم چه اتفاقی افتاد که این فیلم نیز از این قانون نانوشته اسکورسیزی پیروی میکند . فیلم به شدت خشن روان پریشانه هستش اما همه دوست دارند حداقل یک بار این فیلم رو ببینند چون تعریف زیاد میشود
    تو این فیلم دونفر به دنیای بازیگری معرفی شدند 1. رابرت دنیرو که به نظرم تو این فیلم اسمی برا خودش دست و پا کرد و همگان او را شناختند.
    2. کاراکتر 12 ساله فیلم جودی فاستر بازیگری که هم اکنون همگان او را میشناسیم بازی زیبای او در یک کاراکتر 12 ساله همچون (ناتالی پورتمن در لئون) زیبا هستش
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

15. کاربر روبرو از پست مفید ScarFace سپاس کرده است .

Unhealthy , Unclean
    Mr Shinoda آواتار ها
    وضعیت : Mr Shinoda آنلاین نیست.
    سپاس ها : 2,103
    سپاس شده 1,489 در 567 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 748 تاپیک

جعبه مدال ها

من فکر میکردم تو مورد ارتباط برقرار نکردن با تراویس تنهام ولی ظاهرا اینطور نیست !

راننده تاکسی داستان فساد یه شهره و مردمی که انقدر تو این منجلاب فرو رفتن که خودشونم نمیدونن دارن تو

چه جایی زندگی میکنن . داستان یه نفره که دست تنها میخواد یه شهر یه جامعه رو اصلاح کنه ولی موفق نمیشه

مثل بقیه بازی جودی فاستر رو خیلی دوست دارم و بازی خیره کننده ایه رو ارائه داده ولی مشکل من همیشه تراویس بوده

واقعا هدف نهایی اون برام مشخص نیست یه موقع میخواد شهر رو اصلاح کنه و یه لحظه دیگه بیخیال میشه

ولی با این اوضاع باز هم فیلمی هست که خیلی دوست دارم و ارزش چندبار دیدن رو داره

و این سکانس معروف رو هم خیلی دوست دارم :

در دنیا هیچ بن بستی نیست ،
    یا راهی‌ خواهم یافت ، یا راهی‌ خواهم ساخت !

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,229 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

جعبه مدال ها

راستش من اصلا این فیلم و دوست ندارم... به خاطر خشونت زیادش و به خاطر تلخی زیادش...
    راننده ها اصولا با همه جور ادمی سر و کار دارن و اما این راننده انسانی تنهاست... با اینکه با انسان های زیادی ارتباط داره اما تنهاست... و از فساد جامعه اطرافش در عذابه و در نهایت هم به انفجار میرسه و طغیان می کنه...

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)