مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh جیمز فورد ساویر، از کلاهبرداری تا تعهد!

صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 48

موضوع: جیمز فورد ساویر، از کلاهبرداری تا تعهد!

RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

جیمز فورد ساویر، از کلاهبرداری تا تعهد!

در پی بررسی شخصیتهای لاست، تغییر شخصیت ساویر نیز از روندی خاص برخوردار بود. او کلاهبرداری بود که برای انتقام از مردی که زندگیش را تباه کرده بود به استرالیا رفت اما در پایان سریال لاست او مردی متعهد بود. مردی که قرار بود همسر خوبی باشد اگر جولیت زنده میماند.
    این روند تغییر در جزیره چگونه اتفاق افتاد؟ چه شد که ساویر از مردی که تنها به فکر خودش بود تبدیل به مردی دوست داشتنی و مسئول شد؟

با ما همراه شوید.

دوباره خواهيم روييد...

2. 14 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .

3. # ADS

1CHAMPION آواتار ها
    وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
    سپاس ها : 15,219
    سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
    یاد شده
    در 30 پست
    تگ شده
    در 953 تاپیک

پاسخ : جیمز فورد ساویر، از کلاهبرداری تا تعهد!

ممنون مهنازخانم بابت این تاپیکهای خوب و بررسی های عالی
    اما در مورد ساویر فکر میکنم همه ش به خاطر کیت و رفتارهای کیت بود
    البته از رفتارهای خودش هم خسته شده بود و سعی کرد تغییر کنه
    نمیدونم چرا یاد اون صحنه افتادم که میخواست اون گراز رو بکشه ولی آخر نتونست
    ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

5. کاربر روبرو از پست مفید 1CHAMPION سپاس کرده است .

Nader J آواتار ها
    وضعیت : Nader J آنلاین نیست.
    سپاس ها : 1,318
    سپاس شده 1,103 در 413 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 160 تاپیک

تاپیک جالبی زدین مهناز خانوم

به نظر من ساویر نیاز به یه تحول عظیم چه در رفتار و چه در زندگیش داشت.... جزیره چیزی بود که باعث شد این تحول رو بدست بیاره.... جیمز وفتی که ساویر اصلی رو کشت مثل این بود که یه بار از روی دوشش برداشته شد.... منم با نظر علی جان موافقم.. فکر میکنم کیت باعث شد که اون بتونه رفتارش رو تغییر بده.
    ویرایش توسط Nader J : 02-03-2011 در ساعت 23:51

7. کاربر روبرو از پست مفید Nader J سپاس کرده است .

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

مرسی مهناز جون که با این تاپیک ها حال و هوای دیگه ای به ما میدین...
    ساویر شخصیت مورد علاقه من در لاسته...
    من فکر می کنم ساویر تغیر کرد چون خودش خواست... مثل همه ما... همه ما ادمها تا خودمون نخواهیم تغییر نمی کنیم و هیچ چیزی رو تغیر نمیدیم.. ساویر هم همینطور بود.. جزیره این فرصت رو بهش داد تا به خودش فکر کنه.. به درونش مراجعه کنه و خودش این تغییر رو بخواد... احساس نیاز به کنه و ساویر این نیاز به تغییر و احساس کرد...

9. 3 کاربر از پست مفید Parnian سپاس کرده اند .

RASHNO آواتار ها
    وضعیت : RASHNO آنلاین نیست.
    سپاس ها : 6,228
    سپاس شده 6,215 در 2,018 پست
    یاد شده
    در 2 پست
    تگ شده
    در 763 تاپیک

ساویر یک قربانی بود. مانند اکثر کاراکترهای لاست. اما وقتی به گذشته اش نگاه میکنیم یکی از دردناکترین گذشته ها را داشته است. حس انتقام از کسی که او را مسبب بدبختی خود میدانست او را به ورطه ای کشید که روزی متوجه شد خودش جای همان شخص را پر کرده است. مردی که فقط به فکر خودش بود و کلاهبرداری از دیگران تنها وسیله اش برای خودپسندی. حتی زمانیکه صاحب فرزند شد نیز نتوانست حس مسئولیت پدری را احساس کند و دست از رفتار لاقیدش بردارد. حس انتقام او را به استرالیا و سپس به جزیره کشانید زیرا سرنوشت برایش طور دیگری رقم خورده بود.
    روند تغییر او در جزیره به مرور او را نسبت به دیگران حساس کرد. دیگران را هم دید که در راس آنها کیت قرار داشت. دختری که مهربانی و کمک به دیگران را تنها وظیفه خود میدانست. اولین بار بود که جیمز حس کرد عاشق شده است و این باعث شد به خاطر کیت دست به کارهایی بزند که زیباترین آن پریدن از هلی کوپیتر هنگامی که داشت جزیره را ترک میکرد بود. این مرحله اول دگردیسی او بود.
    اما داستان به اینجا نیز ختم نشد. محبت زنی که تا به حال طعم محبت واقعی را نچشیده بود او را رنگ و بویی دیگر بخشد. بعد از سه سال او به حدی مسئولیت پذیر بود که در سیستم دارما صاحب پست و مقامی شد. و کار او به جایی رسیده بود که قصد داشت از جولیت خواستگاری کندو زیر بار مسئولیت مهمتری برود.
    جزیره با افراد اوشینیک هر چه کرد از انها افرادی ساخت که فرسنگها با انچه جامعه بارشان اورده بود فاصله داشتند و جیمز فورد ساویر نیز یکی از آنها بود.

دوباره خواهيم روييد...

11. 2 کاربر از پست مفید RASHNO سپاس کرده اند .

Skyfly آواتار ها
    وضعیت : Skyfly آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,547
    سپاس شده 7,229 در 1,439 پست
    یاد شده
    در 22 پست
    تگ شده
    در 778 تاپیک

ساویر همونطور که خودش هم می گه سر دو راهی بد بودن و خوب بودن قرار می گیره و خوب بودن رو انتخاب می کنه.
    چرا هر تغییری رو به جزیره نسبت بدیم ؟ بگیم جزیره اینطور خواست؟ ساویر فرصت کلاهبرداری و راه کلاهبرداری توی جزیره نداشت، برای همین به روش دیگه ای عمل می کنه. این هم یک انتخاب درسته که تنها انتخاب اونه، مثل مثالی که در مورد چارلی هم هست (ترک اعتیاد، انتخاب دیگه ای هم داشت؟).
    ساویر به کیت علاقمند شد و در طی یک پروسهاین اتفاق افتاد، این حقیقی تره تا اینکه فکر کنیم مثلاً جک به کیت علاقه داره اونهم با دو سه مورد. زندگی با جولیت برای ساویر موضوعی از سر ناچاریه، به غیر از جولیت زن دیگه ای بود که بخواد احساسشو باهاش تقسیم کنه؟ این علاقمندی (اگر علاقمندی باشه که نیست) و زندگی تنها گزینه اونه. کمااینکه جولیت هم این قضیه رو می دونه و برای همین از اومدن کیت و بقیه نگرانه هرچند ساویر بهش اطمینان بده اما عمق قضیه برای جولیت واضحه.
    ویرایش توسط Skyfly : 02-04-2011 در ساعت 09:44

13. 3 کاربر از پست مفید Skyfly سپاس کرده اند .

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,230 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

منظور من از اینکه گفتم جزیره این فرصت رو به ساویر داد این نبود که جزیره به تغییرش کمک کرد... منظورم اینه که سقوط در جزیره این فرصت رو در اختیارش قرار داد تا به دور از شرایط گذشته اش قرار بگیره... بتونه بهتر به خودش فکر کنه..
    از نظر من اینکه همه تغییرات اونارو به این نسبت بدیم که اینا این راه و انتخاب کردن چون راه دیگه ای نداشتن درست نیست...اینطوری دیدگاه ما خیلی به جبر گرایی نزدیک میشه... ساویر اوایل باز هم بد بود چون خودش می خواست ... می خواست همه ازش متنفر باشن... اما به تدریج خواست که تغییر کنه و تغییر کرد...

15. کاربر روبرو از پست مفید Parnian سپاس کرده است .

Amélie آواتار ها
    وضعیت : Amélie آنلاین نیست.
    سپاس ها : 3,829
    سپاس شده 1,528 در 607 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 413 تاپیک

من اصلا به این قضیه که کیت یا جولیت باعث تغییر رفتار جیمز شدن اعتقادی ندارم به نظر من مهمترین نکته در تغییر رفتار جیمز کشتن سویر بود,کسی که باعث شده بود از بچگی به انتقام خون پدر و مادرش فکر کنه و هر چقدر هم که بزرگتر شد این حس بزرگتر و بزرگتر بشه و وقتی جان اونو با سویر واقعی روبرو کرد و جیمز فهمید این همون آدمیه که زندگیشو ازش گرفت کاملا میشد نفرت رو حس کرد و وقتی اونو کشت به آرامشی که سالها دنبالش می گشت رسید و این آرامش همزمان شد با رفتن کیت(با نظر مهناز جان مخالفم که گفتن سویر خودشو به خاطر کیت پرت کرد,سویر به خاطر این خودشو پرتاب کرد چون هنوز آمادگی مواجه شدن با زندگیه واقعیشو نداشت و سردرگم بود چون کل زندگیش دنبال کشتن سویر اصلی بود و بالاخره اونو کشته بود و به مدت زمانی برای فکر کردن به بقیه ی زندگیش احتیاج داشت)و وقتی کیت رفت و سویر موند تو جزیره تنها کسی که براش مونده بود جولیت بود به خاطر همین سعی کرد که دیگه اونو از دست نده!

17. 2 کاربر از پست مفید Amélie سپاس کرده اند .

Mendicant آواتار ها
    وضعیت : Mendicant آنلاین نیست.
    سپاس ها : 360
    سپاس شده 415 در 142 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 21 تاپیک

با اون استیل سیگار کشیدنش تو اپیزود اول شدیدا پتانسیل اینو داشت که به شخصیت محبوبم تبدیل بشه ، ولی خب هم لاست کلی آدم های جالب تر رو کرد هم خود سویر نشون داد آدم داغونیه کلا ...
    بارها در موقعیت های مختلف نشون داد آدمیه که فقط به خودش فکر میکنه ، کاری نمیکنه مگه اینکه خودشم یه نفعی ببره این وسط ! فکر میکنم اون دوست دخترش که ازش بچه داشت خیلی بهتر از هر شخص دیگه ای شناخته بودتش!

19. کاربر روبرو از پست مفید Mendicant سپاس کرده است .

Anti Trust آواتار ها
    وضعیت : Anti Trust آنلاین نیست.
    سپاس ها : 8,366
    سپاس شده 7,934 در 2,131 پست
    یاد شده
    در 10 پست
    تگ شده
    در 952 تاپیک

جیمز فورد......ساویر......شخصیتی که من عاشقش بودم.....
    فکر کنم شخصیت ساویر رو دیگه همه میشناسیم...کسی که زندگیش از ابتدا داغون شده بود.....پدرش ....مادرش.......اون دعواهای کودکانه در خونه اش....کشته شدن مادرش و اخرش پدرش......از همون ابتدا یک حس بی اعتنایی به همه مردمی که حتی با علاقه به او عشق میورزیدن...و یا قصد کمک اورا داشتند....جیمز از همون ابتدا تبدیل شد یک انسان بدون روح که فقط تو زندگی دنبال گول زدن دیگرانه و اصلا مهم نیست واسه اونا چه اتفاقایی میوفته...کسی که تمام ارزوش حتی پولم نیست...بلکه انتقامه.....جیمز کارهایی غیر اخلاقی . دزدی های کلان رو انجام میداد اما از ته دل راضی نبود...چون کسی که ته دلش یک نور کوچکی هم باشه میتونه تغییر کنه...و اون ساویر بود که در انتها تغییر کرد به فردی که جونشم واسه دوستاش میداد....کسی که عاشقی رو حس کرد....کسی که داشتن فرزند رو حس کرد....جیمز بعد انتقام ارام گرفت...ساویر به خاطر زنان تغییر نکرد...کیت فقط یه بهونه بود....کیت تنها یک عامل شروعی دوباره به زندگی جدید و تازه ساویر بود که با تغییر مواجه شده بود....در مورد پرت کردنشم از هلیکپتر نظر شخصیه من این بود چون تو دنیای واقعی چیزی نداشت که بر گرده....اون تو جزیره خودشو یدا کرده بود...اون تو جزیره به باور های واقعیش و انسانیت اصلیش رسیده بود....و همچنین اصلا ترسیم نداشت جونشو در برابره دوستاش فدا کنه....اون نشون داد میتونه در شرایط سخت تصمیمات بسیار خوبی بگیره....بار ها ساویر به جولیت گفت نمیخواد بره...حتی زمان جزیره هم دست کاری شده بود اما باز دلش نمیخواست از جزیره بره....چون از دید ساویر دنیای بیرون جزیره دنیای پر از دروغو نیرنگ بود.....او جزیره رو بهشت خود میدید....

21. 3 کاربر از پست مفید Anti Trust سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع