سلام مهمان گرامي؛

دوست عزیز ضمن عرض خیر مقدم، با توجه به این که شما به صورت مهمان به انجمن سینماسنتر وارد شده اید براي مشاهده تالار با امکانات کامل ميبايست از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد
مرجع تخصصی سئو سپهر صنعت سهند Navid Mirzaaghazadeh وقتی که مک با مینی گان جنگل رو هموار کرد!!!! (نگاهی به فیلم غارتگر)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
نمایش شاخه ای9علاقمندی ها

موضوع: وقتی که مک با مینی گان جنگل رو هموار کرد!!!! (نگاهی به فیلم غارتگر)

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    وضعیت : FFKIA هم اکنون آنلاین است.
    سپاس ها : 11,364
    سپاس شده 25,849 در 4,626 پست
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

وقتی که مک با مینی گان جنگل رو هموار کرد!!!! (نگاهی به فیلم غارتگر)

با سلام خدمت کاربران گرامی سینماسنتر

شاید خیلی از شما عزیزان اون روزگاری رو که الان میخوام خدمتتون بگم را خاطرتون نیاد.
    وقتی که دوران فیلم و ویدئو در حال عبور از دوره بتاماکس و تی سون به دوره VHS بود.
    خاطرم هست که جامعه ما در اون دوران تازه داشت دوران بعد از جنگ رو تجربه میکرد و جوامع غربی هم همچنان در حال چنگ و دندان نشون دادن بودند.
    برخی مواقع فکر میکنم که در پشت پرده یک فیلم چقدر میتونه تبلیغات سیاسی وجود داشته باشه. در آن روزها فیلمهایی که میشد به کرات دید یک سری فیلمهای رمبو بود و یک سری هم فیلمهای آرنولد شوارتزنگر مانند کوماندو و یا غارتگر .... و اما غارتگر ...

روزی که این فیلم به دست ما رسید یکسال قبل از جنگ اول خلیج فارس بود. فیلمها به سختی پیدا میشد و فیلمهائی نظیر کوماندو و غارتگر از معدود فیلمهای بدون مورد و مشکلی بود که میتوانستیم از بازار پیدا کنیم.
    اما گاهی در همین فیلمهای بی مورد و مشکل چیزهایی میدیدیم که با این که مشکل اخلاقی نداشتند اما میتوانستند تاثیر وسیع تبلیغاتی و روانی روی بیننده بگذارند.

امروزه این صحنه ها دیگر تاثیر گذشته را ندارند. زیرا هم فیلم هلی رنگ به رنگ در بازار زیاد است و هم آنقدر جلوه های بصری زیاد شده که دیگر به سختی میتوان چیزی را در فیلمها دید و به اصل واقعیت داشتن آن ها شک نکرد.
    اما در آن روزگار جلوه های بصری و فیلمها برای ما واقعا عجیب بودند و همه اتفاقات آنها به راحتی بر روی ذهن ما تاثیر میگذاشت.
    داستان فیلم غارتگر ساخته جان مک تیرنان به موضوعی میپرداخت که گرچه در ابتدا به نظر میرسید که یک باز قرار است به قهرمان پروری آن هم از نوع آمریکائی اش بپردازد, اما در واقع صورت ماجرا این بار تغییر کرده بود و بیننده باید در این فیلم جدالی را میدید که میان یک گروه ویژه آمریکائی و یک نیروی ماورا زمینی در جریان بود.
    با این که به نظر میرسید که داستان همان موضوع قهرمان پروری است اما حقیقت امر این بود که تاثیر فیلم چیزی بیشتر از قهرمان پروری ساده بود.

غارتگر یکی از فیلمهای خوب آن دوران بود, فیلمی که شاید افراد هم نسل بنده بارها و بارها به دیدنش نشسته باشند. هنوز هم که بعد از سالها به دیدن این فیلم مینشینم نمیتوانم از تماشای آن تا به آخر خودداری کنم و وقتی به خودم می آیم که فیلم به پایان رسیده است و من برای چند دهمین بار آنرا تا به آخر دیده ام.
    اما دید من با آن دوران تفاوت عمیقی کرده است. اگر آن زمان تحت تاثیر یک نیروی خاص در فیلم قرار میگرفتیم و یا تحت تاثیر یک تفکر که پشت پرده فیلم بود, اکنون سعی میکنم که با درک صحیح تر از آن تفکر ویژه به دیدن زیبائی های فیلم بنشینم و از آن لذت ببرم.

اما موضوعی که میخواستم در مورد فیلم به آن اشاره کنم یک صحنه بخصوص از فیلم است.
    در دقیقه 47 فیلم در یکی از استثنائی ترین سکانسهای سینمائی, یکی از قهرمانان فیلم (بلین) به دست غارتگر Predator کشته میشود. دوست نزدیک او مک شروع به تیراندازی به سمتی میکند که غارتگر به آن سو گریخته است.
    مک از ثانیه 28 از دقیقه 47 فیلم و ابتدا با اسلحه خود که یک اسکارت به نظر میرسد تیر اندازی را آغاز میکند و بلافاصله با پایان گلوله اش اسکارت را به زمین می اندازد و مینی گان عظیم بلین را که روز زمین افتاده بر میدارد و همزمان با او داچ و بقیه گروه هم از راه میرسند و با او شروع به تیر اندازی میکنند.
    انواع اسلحه هایی که در اختیار یک جوخه قرار دارد در این تیر اندازی به کار گرفته میشود و تیر اندازی تا ثانیه 31 از دقیقه 48 فیلم ادامه میابد.

زمان ثبت شده تیراندازی به یک سوی جنگل تقریبا یک دقیقه است. اما حجم آتشی که این گروه بر روی آن بخش جنگل در عرض یک دقیقه ایجاد میکند به حدی است که با پایان آتش بار یک سوی جنگل کاملا هموار میشود و اثری از درختان انبوه منطقه ای پردرختی که احتمالا در آمریکای جنوبی واقع شده است دیده نمیشود.

حال برای درک بهتر مطلب لازم است که خودتان را جای یک جوان یا دانش آموز جهان سومی بگذاریم که در حال تماشای این فیلم است و قرار است بفهمد که اگر قرار شد روزی با آمریکائی ها بجنگد با چه نوع افرادی طرف است!!
    این صحنه یک دقیقه ای کاملا گویای این است که یک جوخه آمریکائی از چه توانمندی هائی برخوردار است و چه تسلیحاتی جزو سلاحهای سازمانی آن محسوب میشود. شکی نیست که در این صحنه هم اغراق گوئی کم نیست. اما این بار این اغراق گوئی در جهت تبلیغات تسلیحاتی است و نه قهرمان پروری.
    یکی از سلاحهایی که معمولا روی بالگردهای دیده میشد و بعد از این ما به کرات در دست افرادی چون آرنولد هم دیدیم همان اسلحه مخوف "مینی گان" بود. اسلحه ای با نواخت 410 تیر در دقیقه. سلاح مرگباری که به علت نواخت بالای آن نمیتوان آنرا همراه افراد کرد. چرا که جعبه تیر آن بیشتر از 2000 تیر را نمیتواند در خود جای بدهد که این 2000 تیر تنها خوراک 5 دقیقه این اسلحه خوفناک است.

در غارتگر برای اولین با نمایش کاملی از این سلاح مرگبار دیده شد و یکی از اهداف تبلیغاتی این فیلم هم همین نشان دادن توانمندی های سلاحهای جدید و انفرادی و تیمی بود.
    با این که غارتگر تنها یک فیلم بود, اما تاثیر آن همچنان بر بیننده تا مدتها باقی میماند و آن صحنه یک دقیقه ای همیشه در ذهن من حک شد.

پایان فیلم با مرگ همه گروه و تنها با بازماندن داچ (آرنولد) همراه است و داچ هم به شدت مجروح و در هم شکسته, اما باز هم همان الگوی همیشگی خلق میشود.
    قهرمان آمریکائی همچنان پیروز است. حتی اگر با بیگانه ها و هیولاهای ناشناخته جدال کند.

با این حال من فیلمی نظیر غارتگر را به خیلی از ساخته های امروزه ترجیح میدهم و حس میکنم که این نوع فیلمها با بیننده خیلی رو راست تر بود تا ساخته هایی با خط سیر گیج کننده تر و تبلیغاتی تر مانند اره ماهی و یا شوتر ....

امیدوارم که حوصله دوستان را سر نبرده باشم.
    ارادتمند ....فرخ
    Dido, 1CHAMPION و M0H3N69 به این پست علاقمند بوده اند.
    Они говорят: "Зло преобладает, когда хорошие люди не в состоянии действовать."
    Что они должны сказать, "Evil преобладает"

امروز می‌خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است.
    تزویر با لباس دیانت و تقوا به میدان می آید.
    تزویر سکه ای دو روست که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است.
    عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...
    و چه خون دلها خورد علی (ع) از این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین.
    تزویر به شما امان میدهد تا مقاومتتان را بشکند،
    پس از تسلیم، شک نکنید، گردنتان را خواهد شکست.
    یا ایها الذین آمَنو ...آمِنو

سخنان پایانی مختار در جمع مردم کوفه

مرکز شبکه و امنیت پارت شبکه پرداز
    دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت
    دیتاسنتر , یو پی اس , برق بدون وقفه , هوشمند سازی ساختمان , دوربین مدار بسته

2. 16 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

3. # ADS

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,143
    سپاس شده 25,840 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

پاسخ : وقتی که مک با مینی گان جنگل رو هموار کرد!!!! (نگاهی به فیلم غارتگر)

وایییییییییییییییی فرخ جان حرف دل مون زدی
    عجب فیلمی رو هم انتخاب کردی!!!!!
    غارتگر ارنولد شواتزنگر
    یادمه اون زمون وقتی این فیلم رو داشتم نگاه میکردم خونم : من بودم (7 ساله) داییم بود مامانم و برادرم(11ساله) و پدر
    این فیلم رو گذاشتیم تو نوار ویدئو با دوبله اصلی و زیرنویس فارسی بود یادمه (هی هم میگفتم بهش اموزش زبان انگلیسی )
    این فیلم رو داشتیم نگاه میکردیم این بیگانه اومد وسط داداشم داد زد رفت تو اشپزخونه مامانم هی به من میگفت برو تو اتاق این رو نباید ببینی منم پرو نشسته بودم نگاه میکردم
    این موجود تک تک ادم ها رو کشت موند ارنولد و این موجود ارنولد طوری دمار از روزگارش در اورد که هنوز هنوزه یادم نمیره فیلم ترسناک نیست اما من این فیلم رو چون یکم دادو بیداد کردم و ترس برادرم رو دیدم به عنوان ترسناک ترین فیلمی که تا به حال دیدم عنوان میکنم :دی:دی:دی
    یادش بخیر یاد نوار VHS ها بخیر یاد اون زمونا بخیر که ویدئو هم غیر قانونی بود و با ترس و لرز از این خونه به اون خونه میبردیمش
    مرسی فرخ جان مطلب خیلی جالب بود
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

5. کاربر روبرو از پست مفید ScarFace سپاس کرده است .

آنقدر قدرتمند باشيد كه هيچ كس نتواند آرامش ذهني تان را به هم بريزد. از كتاب "كليد" اثر "جو ويتال
    FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

خاطرم نیست که کی ویدئو قانونی شد. اما خدا پدرشون رو بیامرزه حداقل حسنش این بود که خیلی از این فیلمها رو میشد به راحتی تو ویدئو کلوبها پیدا کرد.
    مثلا فیلمهائی مثل غارتگر و ترمیناتور و اینها اون زمان حسابی تو رنج کاری کلوبها بود.
    حتی فیلمهای دیگه ای مثل بیگانه ها و یا ایندیانا جونز ها رو من گاهی شد که از کلوب گرفتم.

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

دوربین مداربسته , نظارت تصویری , حفاظت پیرامونی , اعلام و اطفاء حریق , شبکه و زیرساخت

خـادم سینمــاسنتـر
    1CHAMPION آواتار ها
    وضعیت : 1CHAMPION آنلاین نیست.
    سپاس ها : 15,219
    سپاس شده 12,849 در 4,447 پست
    یاد شده
    در 30 پست
    تگ شده
    در 953 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    خاطرم نیست که کی ویدئو قانونی شد. اما خدا پدرشون رو بیامرزه حداقل حسنش این بود که خیلی از این فیلمها رو میشد به راحتی تو ویدئو کلوبها پیدا کرد.
    مثلا فیلمهائی مثل غارتگر و ترمیناتور و اینها اون زمان حسابی تو رنج کاری کلوبها بود.
    حتی فیلمهای دیگه ای مثل بیگانه ها و یا ایندیانا جونز ها رو من گاهی شد که از کلوب گرفتم.
    فرخ جان درسته سنم کمتره اما حافظه م نسبتا خوبه
    فکر کنم از سال 71-72 بود که دیگه کم کم قانونی شد
    اون موقع یادمه بابام فیلمهای رمبو و آرنولد رو میگرفت و من که 7 سال بیشتر نداشتم یواشکی نگاه میکردم
    البته اون موقع ویدئوهای VHS خیلی کم بود و بابام میرفت از دوستاش قرض میگرفت!
    حتی یادمه کارتون های خیلی قشنگی مثل دانلد داک ، تام و جری و... هم بود که با دیدنش خیلی لذت مبردیم
    یادش به خیر
    ▆ ▅ ▄ ▃ ▂ شاد بودن بزرگترین انتقامی است که می توان از زندگی گرفت ▂ ▃ ▄ ▅ ▆

8. 2 کاربر از پست مفید 1CHAMPION سپاس کرده اند .

هر نتی که از عشق بگوید، زیباست... حالا سمفونی پنجم بتهون باشد یا زنگ تلفنی که در انتظار صدای توست...
    Parnian آواتار ها
    وضعیت : Parnian آنلاین نیست.
    سپاس ها : 4,267
    سپاس شده 4,229 در 1,374 پست
    یاد شده
    در 4 پست
    تگ شده
    در 522 تاپیک

چه کار ارزشمندی انجام دادی فرخ جان...
    مقالات سینمایی مطمئنا از بخش های پر ببیننده و جذاب سایت خواهد بود... به خصوص که کوتاه تره و خوندنش از پشت مانیتور خیلی راحت تر...
    اگرچه من فیلم های آرنولد و دوست ندارم اما از خوندن این مقاله ارزشمند لذت بردم... شاید هم رفتم و فیلمش رو دیدم

10. کاربر روبرو از پست مفید Parnian سپاس کرده است .

هیچ وقت به رفقات خیانت نکن و سعی کن دهنتو ببندی (رابرت دنیرو : رفقای خوب)
    ScarFace آواتار ها
    وضعیت : ScarFace آنلاین نیست.
    سپاس ها : 10,143
    سپاس شده 25,840 در 7,194 پست
    یاد شده
    در 50 پست
    تگ شده
    در 758 تاپیک

یاد قدیما کردی منم حرف زیاد دارم چون قدیما با داییم خیلی خیلی فیلم دیدم
    بعضی هاش رو هم نمیزاشتن ببینم دزدکی میدیدم
    VHS و نوار ویدئو زمان خودش عظمتی داشت نه!!!!!!
    یادمه وقتی غیر قانونی بود میزاشتیمش تو روسری از این خونه به اون خونه حمل میکردیمش انگار داریم مواد جابجا میکنیم
    بهترین فیلم های اون دوره فیلم های رامبو بود که همه بهش میگفتن راکی رامبو منم فکر میکردم اسمش راکی رامبو هستش نگو (سیلوستر استالونه)هستش :دی
    تمامدرو دیوار های خونه یه عکس از ارنولد و رامبو پیدا میشد تو اشپزخونه خونه مامان بزرگم 2 تا عکس چسبونده بودم از رامبو و فیلمش یکیش بازوکا گرفته بود دستش یکیش هم تیر کمون معروفش رو :دی فکر کنم الانم رد اون عکس ها هستش
    داییم من رو با کلوب سره خیابون اشنا کرده بود فیلم های سانسور نشده رو هم کرایه میداد . فیلم های جیمز باند شون کانری و راجر مور . رامبو . راکی . ارنولد . جکی جان و فیلم های چینی
    همیشه میرفتم میگفتم محمد علی اسم طرف بود دایی گفت یه چندتا فیلم بده ببینیم کرایه اون موقع هم فکر کنم 50 تومن بود یه روز میگرفتیم میدیدیم کیف میکردیم
    همیشه هم دعوا داشتم مامان دایی فیلم گرفته من رفتم خونه داییم اونم میگفت بشین بچه فیلم چیه درست رو بخون :دی اون موقع فکر کنم ال دبستان میخوندم یه نمیتونستن بهم الفبا رو یاد بدن بنویسم
    میگفتن مثلا میخوای بنویسی د بلدوزر رو در نظر بگیر دهنش باز میشه اونجوری بنویس د اینو بلد نبودم بنویسم اما فیلم میدیم داد و بیدادم میرفت هواااااا رامبوووووو ارنولد غارتگر اخ جون
    یادش بخیر داستان فیلم دیدن ماهم برا خودش داستانی داره به خدا
    ای خدا دمت گرم ما رو بفرست به مرحله ی بعد دیگه!! این مرحله که همش غولــــــــه!!!
    ----------
    دم ازبازی حکم میزنی!دم ازحکم دل میزنی!پس به زبان"قمار"برایت میگویم!قمار زندگی را به کسی باختم که"تک" "دل" را با"خشت"برید!جریمه اش"یک عمر" حسرت"شد!باخت ِ زیبایی بود!یاد گرفتم به "دل"،"دل" نبندم!یاد گرفتم از روی"دل"حکم نکنم!"دل"را باید" پر"زد جایش"سنگ"ریخت"که با"خشت""تک پری" نکنند.

SHAHIN آواتار ها
    وضعیت : SHAHIN آنلاین نیست.
    سپاس ها : 556
    سپاس شده 1,014 در 296 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 262 تاپیک

ممنون فرخ جان ما رو بردی به خاطر دوران ویدیو های به اصطلاح فیلم کوچیک و فیلم بزرگ

غارتگر آرنولد رو منم دوست داشتم و چندباری دیدمش هم میشه بعنوان فیلمی جنگی بهش نگاه کرد هم به عنوان فیلمی مهیج و ترسناک.... من برعکس پرنیان فیلمهای آزنولد رو دوست دارم البته نه همشو ولی غارتگر و کماندو و ترمیناتور رو خیلی دوست داشتم ....

یک نکته جالب هم بگم شاید بدونید شاید هم نمیدونستید....
    ژان کلود ون دام که به اسم فرانکی تو ایران مشهور شد تو این فیلم در نقش پریداتور همون موجود فضایی بازی کرده و اولین فیلمهاشه که نقش منفی رو داره ولی چون او ن هیبت و لباسها رو پوشیده کسی چهره ای از اون تو فیلم نمی بینه .... برای من که جالب بود چنین نقشی رو بازی کرد ....

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط SHAHIN نمایش پست ها
    ممنون فرخ جان ما رو بردی به خاطر دوران ویدیو های به اصطلاح فیلم کوچیک و فیلم بزرگ

غارتگر آرنولد رو منم دوست داشتم و چندباری دیدمش هم میشه بعنوان فیلمی جنگی بهش نگاه کرد هم به عنوان فیلمی مهیج و ترسناک.... من برعکس پرنیان فیلمهای آزنولد رو دوست دارم البته نه همشو ولی غارتگر و کماندو و ترمیناتور رو خیلی دوست داشتم ....

یک نکته جالب هم بگم شاید بدونید شاید هم نمیدونستید....
    ژان کلود ون دام که به اسم فرانکی تو ایران مشهور شد تو این فیلم در نقش پریداتور همون موجود فضایی بازی کرده و اولین فیلمهاشه که نقش منفی رو داره ولی چون او ن هیبت و لباسها رو پوشیده کسی چهره ای از اون تو فیلم نمی بینه .... برای من که جالب بود چنین نقشی رو بازی کرد ....
    جدی ؟
    چه جالب من این موضوع رو نمیدونستم.
    البته شاید اون موقع نقشهای قوی تر نمیتونسته بازی کنه.
    به همین دلیل بوده که این نقش رو قبول کرده.
    البته نقشش بد هم نبود. کلی آرنولد رو کتک زد!!

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

SHAHIN آواتار ها
    وضعیت : SHAHIN آنلاین نیست.
    سپاس ها : 556
    سپاس شده 1,014 در 296 پست
    یاد شده
    در 0 پست
    تگ شده
    در 262 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط FFKIA نمایش پست ها
    جدی ؟
    چه جالب من این موضوع رو نمیدونستم.
    البته شاید اون موقع نقشهای قوی تر نمیتونسته بازی کنه.
    به همین دلیل بوده که این نقش رو قبول کرده.
    البته نقشش بد هم نبود. کلی آرنولد رو کتک زد!!
    آره فرخ جان کجاشو دیدی ...
    اگر فیلم برک دنس رو یادت باشه ون دام فقط تو یک صحنه که برک میرقصن وایستاده داره دست میزنه این نقشش پیش اون شاهکاره

15. 2 کاربر از پست مفید SHAHIN سپاس کرده اند .

FFKIA آواتار ها
    یاد شده
    در 59 پست
    تگ شده
    در 751 تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط SHAHIN نمایش پست ها
    آره فرخ جان کجاشو دیدی ...
    اگر فیلم برک دنس رو یادت باشه ون دام فقط تو یک صحنه که برک میرقصن وایستاده داره دست میزنه این نقشش پیش اون شاهکاره
    شاهین جان آماری داری از ژان کلود وان دم ...
    واقعا در اون دوران فیلمهائی نظیر غارتگر, نابودگر, ویرانگر و بقیه گر ها سازنده دنیای فیلم بینها بودند.
    هیچ وقت از خاطرم نمیره که چقدر از دیدن این فیلمها شگفت زده میشیدیم.

عوام خدایش را میبینند،
    و اهل معرفت ابلیسش ...

17. 2 کاربر از پست مفید FFKIA سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این تاپیک را مشاهده نموده اند: 0

There are no members to list at the moment.

کلمات کلیدی این موضوع